Franco: Ik treed nog niet af E tuecs gezellig neem 'ïi èehte borrel in R/ Rien Stiefbeenvan A' unen heeft geen tijd voor vakantie D Swiebertje-kwartet seizoen weer op het volgend scherm Deze zomer geen samenvatting voor programma in avonduren Jane Fonda, Vadims nieuwste BB - Magnetische persoonlijkheid - Churchill: ochtendziek - Robert Morley: stofzuigers verkopen - Nieuw talent tpsf morgei „Affaire Saartje" goed doorgekomen Ewald Vanvugt vraagt luisteraars Waarom leeft u Positief tegenover reclame in de TV De Heldentenor Scholieren komen nog moeilijk over „De drempel' Multïper A !3! multïper n.v Nieuwe serie moet 13 juni klaar zijn Geen TV-reportage van NederlandOostenrijk Vierde seizoen Zaterdag in „Uitlaat" AV RO-voorzitter: „Saartje VRIJDAG 10 APRIL 1964 PAGINA 9 - - Elia Kazan, ontdekker van verborgen talenten Als het er om gaat ten behoe ve van de film een nieuw sex-symbool in het leven te roepen, is de Franse regisseur Roger Vadim de ijverigste man in het bedrijf. Jane Fonda, de charmante dochter van de Ame rikaanse acteur Henry Fonda, is de laatste vrouw, die de speciale Vadim-behandeling heeft onder gaan. Ze bevindt zich op het ogen blik in Parijs, waar ze een rol speelt in de nieuwe versie, die Vadim maakt van „La Ronde" en de verandering, die ze uiterlijk heeft ondergaan, is verbazing wekkend. Met de dag gaat ze meer op Brigitte Bardot lijken. Roger Vadim heeft, zoals men weet, zijn beide eerste sex-sym- bolen, Brigitte Bardot en Annetté Stroyberg, getrouwd om daarna weer even vlot van ze te schei den. Thans is er sprake van een ouwelijk met de 26-jarige Jane r onda, hetgeen betekent,-dat Ca therine Deneuve, de 19-jhrige actrice, die hij in zijn film „De ondeugd en d edeugd" een hoofd- r°l liet spelen, van het toneel is verdwenen. OUDE GENEVER JONGE JENEVER BRANDEWIJN CITROEN Morley leerde m«n agent me, dat de mooiste rol die met het verkopen van stofzuigers. Giallelis heet? van een manzieke vrouw was. Dus ging ik naar het kantoor van de regisseur in mijn beste manzieke japon en met mijn meest overtuigende manzieke gezicht. SWIEBERTJE OLIFANT OP TAFEL Ina van Faassen en Ko van UVjk iet meer te weten te komen over het Amsterdamse Gouden Kronen Er zijn voor Amsterdam twee gouden penningen geslagen bij 's Rijks Munt. De voorzijden to nen de portretten van Hendrick de Keyser en Jacob van Campen, de bouwmeesters van onze Gouden Eeuw. De keerzijde van beide pen ningen draagt de Amsterdamse Keizerskroon. Gewicht: 4 gram Doorsnede: 20 mm Gehalte: 983/000 (dukatengoud) Prijs:f39,- Amsterdam is gebaat met de Gou den Kronen! Van de opbrengst van iedere verkochte Gouden Kroon wordt een bedrag van f 5,- ge reserveerd voor het herstel van de fraaie gebouwen in de binnenstad. Deze penningen zyn van 10 april a.s. af te verkrijgen bij de Amsterdam- sche Bank AMSTERDAMSCHE BANK 247 vestigingen in Nederland m „De heldentenor" van Frank Car^sUsch^.Roofdkwarrierij Wedekind. (Advertentie) v Het optreden van Jane Fonda In de versie van „La Ronde" is voor Hritse filmjournalist Roderick Mann aanleiding geweest om onder het drin ken van een cocktail in de Parijse Bell man-bar een praatje met haar te ma- Ken, waarover hij het volgende schrijft: Ze kwam binnen, natuurlijk veel te iaat, met de gratie van een volbloed, een brede glimlach om haar mond, het Koperkleurige haar bijna helemaal ver porgen onder een zwarte sjaal, haar wonderlijke lange benen gestoken in tot ue knie reikende laarzen. Elke vrouw in de bar een populai- Advertentie) re plaats van samenkomst voor foto modellen keerde zich om om naar haar te kijken, want haar magnetische per soonlijkheid oefent op iedereen een on weerstaanbare aantrekkingskracht uit. „Vreemd", merkte ze na de eerste begroeting op, „zodra bekend wordt, dat je onder regie van Vadim een film maakt, zegt iedereen: „Oh, weer een nieuwe Bardot! Het is inderdaad waar, dat ik er heel anders uitzie in „La Ron de", Vadim wil nu eenmaal, dat de vrouwen in zijn films wat haar uiterlijk betreft aan bepaalde eisen voldoen. Toen ik hem op de man af vroeg, hoe een meisje ei* volgens hem op het witte doek moest uitzien, zei hij: „Lichtend!" In elk geval besteedt hij meer aan dacht aan het uiterlijk van een actrice da nwelke andere regisseur, die ik ooit heb gekend. Ik zie nu in, hoe volkomen Hollywood en Europa op het punt van het uiterlijk der vrouw van elkaar ver schillen. In mijn laatste Hollywood- film „Sunday in New York" bijvoor beeld, was ik letterlijk bedolven onder het lipstick, volkomen onnatuurlijk. Ik heb de kans om in „La Ronde" een rol te spelen met beide handen aangegrepen, omdat ik er gelegenheid door kreeg, in Frankrijk te acteren. Bovendien wilde ik graag in een kos tuum-film optreden. Niet dat ik nu be paald een „kostuum" draag, voegde ze er glimlachend aan toe, „alleen nachtjaponnen. In mijn voornaamste scène lig ik de hele tijd in bed. Ik geloofde niet, dat Vadim er veel aan te regisseren zou hebben, maar ik was verbaasd over zijn handigheid. Hij heeft een buitengewoon scherp oog voor details. I 1e v. d. Kunstraat 275-285 Den Haag - tel. 1,1 64 60 jA MADRID, 10 april (RTR) Gene raal Franco heeft gisteravond in een rede gezegd dat hij zich aan het land ral blijven wijden zolang God hem de Kracht daartoe geeft. De 71-jarige „Cau- dillo" ontzenuwde daarmee de geruch ten over zijn aftreden. Veel bevoegdheden die in mijn per soon zjjn verenigd kunnen door hun aard onmogelijk worden overgedra gen. Voor de toekomst is het dus noodzakelijk een regeling te treffen waarin de functies worden vastgelegd van het staatshoofd, de regeringslei der en het hoofd van de beweging en Waarin het systeem wordt vastgelegd noe zij moeten worden aangewezen". j^e nationale beweging moet in de toe- 'let hrede kanaal zijn van poli- so Promotie, zei Franco. Het Spaan- staatshoofd sprak op een bijeenkomst n de falangistische nationale raad, dez 150 'eden bestaat. Tevoren had in raad een motie aangenomen waar- wov»Verd voorgesteld de fundamentele een van het land in de vorm van paa dwet samen te vatten. De voor bracht Ia'angisten vroegen tevens de 4oor d Van beweging te vergroten llchov2eze te doen vertegenwoordigen in ^men zoals de rijksraad. hij de Britse diplomatieke dienst alle bombardeerde. Hollywood tenslotte eer hebben ingelegd Op het laatste ogenblik veranderde hij echter van mening en werd in plaats daarvan een van de populairste en be kwaamste acteurs van Engeland. Hi.i ging aan de Koninklijke Academie van Dramatische Kunst in Londen stude ren, maar had daar niet veel succes. Na een jaar riep de directeur van de academie hem bij zich en vroeg: „Moet je werkelijk acteren? Heb je geen an der inkomen?" „Hij bleek", aldus Morley, „erg opge-, lucht, toen ik hem zei, dat dit ïnders daad het geval was, hoewel ik natuur lijk loog." Als acteur, bij een provinciaal gezel schap, had Morley al evenmin succes. En dus ging hij stofzuigers verkopen, tot hij een kans kreeg om de rol van Oscar Wilde op het toneel te spelen. Deze rol bezorgde hem een contract m New York, waar men hem tot ster maakte een echte ster van hem door hem als tegenspeler van de grote Nor- ma Shearer te laten optreden in de film „Marie Antoinette". Polygoon-Profilti gaat een filmre portage in kleuren maken van het staatsbezoek, dat H. M. de Konin gin, prins Bernhard en prinses Beatrix aan Mexico brengen. De film groep staat onder leiding van Piet Buis, die reeds tal van kleurenfilms over de reizen van leden van het koninklijk huis heeft opgenomen. De film zal t.z.t. worden vertoond in de Cineacs van Am sterdam, Rotterdam en Den Haag. „Vadim". vervolgde ze, „heeft het erg moeilijk met de censuur. Laatst kwam ik in de studio tot de ontdekking, dat ze een scène aan het opnemen wa ren, die helemaal niet in het draaiboek voorkwam. Ik vroeg Vadim, wat er aan de hand was en hij antwoordde, dat hij die scène liet opnemen, opdat ze er later weer door de censuur kon worden uitgeknipt. Blijkbaar voelt de censor zich verplicht, iets uit een film van Va dim te knippen en dus last hij dergelij ke scènes in, wetend, dat ze zullen worden geknipt en hopend, dat de scè nes, waarop het werkelijk aankomt, on gemoeid zullen worden gelaten. Als ik in Hollywood was gebleven", ging Jane Fonda voort, „zou ik nooit iets anders zijn geweest dan de doch ter van mijn vader. Hier ben ik een zelfstandige persoonlijkheid en ik heb heel wat geleerd tijdens mijn verblijf hier. Het is grappig, als je nu nog eens terugkijkt in het verleden. Toen ze lian Kazan is de man geweest, die de nog verborgen talenten ont dekte van Marlon Brando. Caroll Baker, James Dean en Lee Re- mick en ze ontbolsterde. Als hij iets zegt, is het de moeite waard om te luisteren, want deze klei ne, slordig geklede regisseur („HU. het soort man", heeft Vivian Leign eens gezegd, „die een pak weg stuurt om het te laten stomen en ver kreukelen") voorspelt, dat een 25-iari- ge Griekse acteur met de ingewikkelde naam Stathis Giallelis zijn meest op zienbarende ontdekking zal blijken te zijn. Broodmager, met het somber-knappe uiterlijk van een type uit „West Side Story", speelt Giallelis de hoofdrol in de nieuwste film van Kazan, „De Ana- tolische Glimlach". Deze film, die Ame rika laat zien door de ogen van een Griekse immigrant, is gebaseerd op de bittere ervaringen van Kazans eigen familie. Kazan heeft Giallelis verleden jaar zomer voor het eerst ontmoet, toen hij in Griekenland op zoek was naar ge schikte plaatsen om er de buitenopna men voor zijn film te maken. Hij dacht niet, dat de jongeman geschikt was voor de rol. „Je hoort nog wel van me", zei hij, daarmee het in de showbusiness gebruikelijke doodvonnis over hem uit sprekend. Maar de vastberaden Gialle lis, de zoon van een snoepgoedfabri kant, volgde Kazan naar New York en vroeg om een nieuwe proefopname, zeggend: „Ik heb mezelf beloofd, dat ik die rol zal spelen. Als ik hem niet krijg, kan ik niet terug naar Grieken land.Dat was iets naar het hart van Kazan: „Ik werk graag met mensen, die weten, wat ze willen." Thans is Giallelis op weg naar de In- n spelers aan het engageren waren voor ■pr.yir>,.t Ho fiiro The Chapman Report", zei „Ze zeggen, dat het bijna onmogelijk is als actrice gelukkig getrouwd te zijn," vervolgde ze. „Maar persoonlijk ken ik niemand, in of buiten de show business, die gelukkig is getrouwd. Wat is dus het verschil? Ik geloof, dat ik erg cynisch ben aangelegd. Dat komt misschien wel, omdat mijn vader vier maal getrouwd is geweest. Dat heeft waarschijnlijk mijn kijk op het leven beïnvloed. Mijn grootste vrees is, in het huwelijk mijn eigen persoonlijkheid te verliezen. Niemand is het eigendom van een ander. Ik heb eens een artikel gelezen over Sir Winston en Lady Churchill, waarin werd verteld, dat het ontbijt op de eerste dag na hun huwe lijk een debacle werd. Ze kwamen tot de ontdekking, dat ze allebei last had den van ochtendziekte. Dus hebben ze nooit meer met elkaar ontbeten. Dat lijkt me een heel gezond standpunt, maar toch geloof ik, dat de meeste mensen het erg gek zullen vinden". Glimlachend keek ze op haar horloge. „Hemeltje", zei ze, „ik ben veel te laat." Roderick Mann bracht haar naar bui ten in de drukke straat, waar ze een taxi aanriep. Het laatste, wat hij van haar zag, waren haar lange, gelaarsde benen, die achter het portier van de auto verdwenen. Toen reed de wagen weg de koele Parijse nacht in. e jonge man met het hoge voor hoofd en de innemende manie ren steekt zijn voet onopvallend, maar stevig tussen de deur en glimlacht ontwapenend tegen de niet meer zo jonge, vermoeide huisvrouw, die hem heeft opengedaan: „Goede morgen, jongedame, is moeder thuis?" Voor de oudere vrouw is zo'n begroe ting als een koesterende zonnestraal. Ze voelt zich jonger, opgewekter, min der vermoeid. Reeds als jongeman, die huis aan huis stofzuigers probeerde te verkopen, wist de Britse acteur Robert Morley, hoe hij met mensen moest omgaan. Voor hem was het lang niet zo'n teleurstellend en ontmoedigend werk als voor de mees te anderen. Morley had zijn vinding- rpkheid en vooral zijn persoonlijkheid mee. Hij verkocht zijn stofzuigers, of het zakjes patat waren. Later heeft hij eens bekend: „In de zes maanden, dat ik stofzuigers verkocht, heb ik meer van acteren geleerd dan ooit daarvoor of daarna." Robert Morley, die de rol van hoofd van de geheime dienst speelt in de film „Hot enough for June", een nieuwe komische thriller van Bet ty Box en Raph Thomas, heeft ooit wel eens ambitie gehad om in diplo matieke dienst te treden. Dat was dertig jaar geleden. Hij volgde zelfs een opleiding tot diplomaat, maar gaf tenslotte de voorkeur aan het toneel. Toch zou Robert Morley als diplo maat lang geen gek figuur hebben geslagen. Met zijn eivormige gezicht, zijn hoge /oorhoofd, zijn altijd opge trokken wenkbrauwen, zijn indrukwek kende figuur en waardige stem zou ternationale roem. Alleen is het nu maar r, l muiKu too/Lto acteren d® vraag: kan zelfs Elia Kazan een de film „The Chapman Report zei sjpr rnaj{en van een man die stathis En weet je, wat er gebeurde? Hy gaf die rol aan Claire Bloom en liet mij de koele weduwe spelen." Roderick Mann liet een nieuwe cock tail aanrukken. Jane Fonda keek intus sen om zich heen, naar de mooie vrou wen en de onberispelijk geklede mannen in haar gezelschap. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 10 april De voetbal interland Nederland-Oostenrijk zal zon dagmiddag niet rechtstreks op het te levisie-scherm te zien zijn. De KNVB heeft om twee redenen geen toestem ming verleend. Ten eerste is voor zon dag een inhaalprogramma voor de competitie ingelast, en ten tweede is het Olympisch Stadion in Amsterdam, waar de wedstrijd wordt gespeeld, niet uitverkocht. Tienduizenden plaatsen zijn tot nu toe nog onbezet. Door mid del van een ooggetuige verslag door Dick van Rijn kan men zondagmiddag wél het verloop via de radio van de wedstrijd volgen. De uitzending wordt verzorgd door de AVRO (HII) en be gint om vijf voor half drie. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 10 april De NCRV- televisie brengt zaterdagmiddag 18 april de voorlopig laatste aflevering van Swiebertje op het scherm. Daar mee is een eind gekomen aan het door John Uit den Bogaard geschreven TV- spel in zeven afleveringen. Het afscheid van Swiebertje'betekent echter geen af scheid voor goed, want de schrijver van het verhaal werkt reeds aan een nieuwe serie, die het komende winter seizoen weer op het scherm te zien zal zijn. De vaste kern in deze serie, bij de NCRV beter bekend als „het kwar tet", blijft gehandhaafd en zal dus we derom bestaan uit Swiebertje (Joop Do- derer), Bromsnor (Lou Geels), de Bur gemeester (Rien van Nunen) en Saar tje (Jetty Cantor) Maandag worden de ge- opnamen maakt voor het laatste deel, getiteld „Swiebertje zoekt 't uit". Daarna zal het we! een tijdje duren voordat de medewerkenden weer bijeen zullen ko men. Regisseur Henk Veenstra vreest zelfs dat. in tegenstelling tot vorige seizoenen, de eerste opnamen niet in september gemaakt kunnen worden, omdat verschillende leden van de vas te kern dan nog met vakantie zijn of elders verplichtingen hebben. Het is niet onwaarschijnlijk dat de nieuwe lot gevallen van Swiebertje pas eind okto ber op het scherm zullen komen. Wél wordt weer gedacht aan een totaal van zeven afleveringen. De ongekende grote populariteit die dit jeugdprogramma onder de volwas sen 'kijkers heeft, riep in het verleden meermalen de vraag op, of het niet mogelijk zou zjjn de uitzendingen in het begin van de avond te geven, desnoods te herhalen. Vorig seizoen is men ge deeltelijk aan deze wensen tegemoet ge komen, door een aantal oude afleverin gen te verknippen en samen te voe gen tot één nieuw verhaal, dat in de avonduren op het scherm is gebracht. Dat zal dit jaar niet gebeuren, ook al omdat het programma gaandeweg een veel grotere kijkdichtheid heeft gekre gen en ve! ouderen, temeer daar het nu naar de zaterdagmiddag is verscho ven, toch'al „voor Swiebertje thuisblij ven". De in het najaar te starten reeks wordt de vierde speciaal voor de te levisie geschreven serie. In het pril le begin van de kindertelevisie wer- den twee afleveringen op het scherm gebracht, die enige jaren later werden herhaald. Dat waren bewer kingen van reeds bestaande boekjes met Swiebertje als centrale figuur. Wat het nieuwe verhaal gaat worden is nog niet precies bekend. Wel zijn er al vaste ideeën, maar auteur John Uit den Bogaard werkt deze liefst pas op het allerlaatste moment uit, om bij eventualiteiten niet in al te grote moeilijkheden te geraken. Die werkmethode is in de afgelopen maanden nuttig gebleken, toen de ac trice Annie Leenders niet meer in de gelegenheid was de rol van Saartje te spelen. Er moest dus een nieuwe huishoudster komen, maar men vond dat zoiets niet zo maar klakkeloos kon gebeuren. Vandaar dat het hele ver haal plotseling een andere wending moest hebben. Zó zelfs, dat de jeugdige kijkertjes niet te veel van de figuur van Saartje zouden worden weggeleid. Daarom vertrok de vertrouwde Saartje, omdat haar hulp wegens tragische fa milie-omstandigheden elders nodig was, kwam er een sollicitante (Coba Kei ling), die het, althans in het stuk, niet zo goed met de overigen kon vinden, en deed tenslotte in februari van dit laar Jetty Cantor als de nieuwe dienst bode van de burgemeester haar intre de. II een beetje bang voor. Bijna zag het er naar uit dat we zoiets als een „af faire Swiebertje" zouden krijgen, want bü vele briefschryvers leefde aanvan- keiyk de verwachting dat Saartje wel terug zou komen. Maar nu is dat al lemaal voorby en hoort Jetty Cantor er ook helemaal by." Ontelbaar is intussen het aantal reac ties dat wekeiyks by de NCRV en by de verschillende leden van het kwartet binnenkomt. Vele jeugdigen nodigen Swiebertje of Saartje uit op hun ver- jaarspartytje. Maar daaraan kan na- tuuriyk niet worden voldaan. Daarom stuurt de NCRV aan alle jarigen, en veelal ook aan de overige briefschry vers, ansichtkaarten met een foto van Swiebertje. En daarmee zijn de klei ne Swieber-fans ook dik tevreden. (Advertentie) Voor de een 'n jonge, voor de ander een oude, maar voor allemaal een echte, eerlijke Olifant-borrel op tafel. Dat is echt genieten. Geniet. van Olifant jenever uit Schiedam. Daarom: wees gezellig en pak ook 'n Olifantje. Proost (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 10 april Vóór 13 juni moeten in de Bussumse Vitus-stu- dio niet minder dan zeven afleveringen worden opgenomen van de populaire televisieserie „Stiefbeen en zoon". De repetities daarvoor zijn reeds in volle gang en zaterdagmiddag wordt de tweede aflevering op beeldband vast gelegd. Dat betekent dat de Nederland se televisieky'kers ook in het komende winterseizoen de vertrouwde lompen handelaren, in de eeuwigdurende ruzie lussen vader Toon Stiefbeen en zoon Dirk, op het scherm zullen zien. Voor Rien van Nunen belooft het een drukke tijd te worden. Want niet al leen zal hij zich moeten prepareren op de nieuwe verhalen van Toon Stiefbeen, ook zal hij zich moeten voorbereiden op zijn aandeel in het programma van het nieuwe cabaretgezelschap van An- dré Carrell, welk gezelschap na 1 sep tember op toernee gaat met een pro gramma getiteld „Stiefbeen en show". Het wordt een programma dat zowel avondvullend kan zijn, als kan worden ingezet in een of andere show. „Het programma heeft niets uit staande met de televisieserie", ver telt Rien van Nunen, „alleen dan dat de figuur van Vader Stiefbeen nu op het toneel komt te staan. Zoon Dirk (Piet Romer) rit niet in de produk- tie. Het staat helemaal op zich zelf, al is het natuurlijk wel een beetje gebonden aan de populariteit die Stiefbeen heeft. Voor het overnemen van deze bekende figuur is toestem- HILVERSUM, 10 april Tot de re gelmatige medewerkers aan het VA- RA-radioprogramma „Uitlaat", dat wekelijks op zaterdagmiddag om tien over twee speciaal ter attentie van de „twintigers" wordt uitgezonden, be hoort Ewald Vanvugt (21), de schry- ver die in het nieuws kwam door zyn geruchtmakende boek „Een bijzonder vreemde dief". Vorige week werd een door hem afgenomen straat-interview uitgezonden, waarin hij aan willekeuri ge voorbygangers in Amsterdam de vraag stelde „Waarom leeft u?" Op zjjn tocht door de hoofdstad ver zamelde hij op die manier tal van uit spraken, die hij samenbracht in een zo representatief mogelijk geheel. Aan het eind van de radio-uitzending van vorige week werd de luisteraars ge vraagd hun reacties op de uitzending kenbaar te maken, en indien zij zich daartoe geroepen voelden, hun ant woord op de vraag „Waarom leeft u?" te schrijven. De „Uitlaat"-redactie ont ving hierop ruim tachtig brieven, waar in vaak zeer opmerkelijke zaken naar voren werden gebracht. Een keuze hieruit wordt, zonder dat de naam van de briefschrijver bekend wordt ge maakt, zaterdag voor de microfoon ge bracht. De jonge Ewald Vanvugt werkt sinds november met grote regelmaat voor het programma „Uitlaat Het eerste contact tussen hem en de VA RA werd gelegd toen producer Co de Kloet hem uitnodigde voor een radio gesprek over zijn eerste boek .Van vugt toonde grote belangstelling voor het programma en er werd besloten hem een kans te geven. HILVERSUM, 10 april In de AVRO-bode van komende week schrijft de voorzitter, mr. L. H. Slotemaker, nogmaals over reclame in de televisie. In zy'n beschouwing zegt hij, dat bij de omroeporganisaties, inclusief ile AVRO, enkele jaren geleden een negatieve hou ding ten aanzien van reclame in de te levisie bestond, die evenwel langzaam aan is overgegaan in een aarzelende benadering. De AVRO is tegen commerciële te levisie maar vóór reclame in de tele visie, onder voor de kijkers aanvaard bare voorwaarden. De inkomsten uit de reclame moeten in de algemene pot wor den gestopt en dan worden besteed ten bate van de programma's. Blijft er wat over, dan kan dit voor algemene cul turele doeleinden bestemd worden. Van reclame in de televisie profiteren zowel de kijkers als het Nederlandse bedrijfs leven, aldus mr. Slotemaker, die van oordeel is, dat bij de uitwerking van deze plannen ook met de belangen van de Nederlandse pers rekening moet worden gehouden. ming verkregen van de geestelijke vaders, de Engelse schrijvers Ray Galton en Alan Simpson. Bij deze theatershow blijft het niet. Ook zal Rien van Nunen in de komen de maanden meewerken aan een Ne derlandse speelfilm. Hij doet daarover nog heel geheimzinnig, maar zeker is wel, dat hij daarin niet als Stiefbeen- figuur zal optreden. Voorts is hem de zer dagen door Guus Oster van de Ne derlandse Comedie een prachtige aan bieding gedaan om het komende sei zoen bij dit gezelschap een gastrol te komen spelen. Het overbezette pro gramma heeft hem jammerlijk genood zaakt op deze aanbieding niet in te gaan. De nieuwe Stiefbeenserie gaat op dezelfde voet voort als de kijkers ge wend zijn. Hoewel vader en zoon in de laatste aflevering van dit seizoen met vakantie zijn gegaan zal er in oktober hierop geen enkele toespeling worden gemaakt. De zeven afleveringen wor den thans in willekeurige volgorde op genomen, en gevoegd bij de twee die zijn overgebleven van de eerste serie, die vervroegd moest worden afgebro ken omdat men vreesde komende win ter afleveringen tekort te komen. De schrijvers Alan Simpson en Ray Gal ton zjjn namelijk voorlopig niet van plan een vervolg te schrijven. (A dvertentie) Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend „We zyn erg biy met de nieuwe huis houdster", vertelde regisseur Veenstra. „Maar wat nog veel belangrijker is, de kinderen hebben haar volledig geaccep teerd. Daar waren we in het begin wel BUSSUM, 10 april Men heeft gis teravond een bijzonder plezierige op voering kunnen beleven van „De Hel dentenor", van Frank Wedekind, een satire naar aanleiding van een oespottelijk soort verering voor het „sterrendom". Het stuk werd, zoals gisteren in dit blad te lezen viel, reeds geruime tij(. geleden geschreven, maar het maakte bepaald nog een zeer „aktueie" indruk. Het werd onder regie van Theun Lam- mertse ook met toegewijd begrip op het scherm gebracht en er werd voor treffelijk geacteerd door Ko van Dijk de heldentenor natuurlijk en mei name ook door Max Croiset als profes sor Düring. de componist die eigen werk komt voorspelen. Hun samentreffen le verde een bijzonder fpne scène op. „Uit" bood weer veel rappe variatie en in „Achter het nieuws werd een T, vergeefse poging gedaaD om 159 geleden ergens in 't moet zijn geweest. dat kort- gevestigd H. Hn. HILVERSUM, 10 april Onder de titel „De drempel" zal de KRO-televi- sie vanavond om half acht een pro gramma op het scherm brengen, waar in informatie zal worden gegeven om trent de moeilijkheden die zich kun nen voordoen bij de overgang van scho lieren, die middelhnar onderwijs heb ben genoten, naar de universiteit. In dit half uur durend programma, dat werd samengesteld door Vincent Mon nikendam, zullen scholieren hun ver wachtingen over hef student-zijn for muleren, zullen studenten terugzien op het begin van hun studietijd en zullen hoogleraren bij dit alles kritisehf kant tekeningen maken. Gesproken zal onder meer worden door de praeses van de Unie van Ka tholieke Studenten Verenigingen, de heer C. N. Teulings. Bovendien zullen twee van de zeven retributie: ter sprake worden gebracht, die de UKSV heeft Ingediend voor het natio naal congres van de NSR. de Neder landse Studenten Raad, dat van 6 tot en met 9 mei in Scheveningen wordt gehouden. Eén van deze retributies houdt namelijk direct verband met het te behandelen onderwerp, omdat de UKSV ontevreden is over de wijze van voorlichting. zoals die thans onder meer geschiedt via het boekwerkje, getiteld „Na het eindexamen stude ren".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 9