rapport H. KETELAAR gouden jubilaris van „De Spaarnestad Ooggetuige van enorme ontwikkeling van bedrijf in 50 jaar T riangel- cabaret in Haarlem Bouw nodig brandweer garage K R M E BURGERLIJKE STANDEN Koffie Ei R Thee Ook verpleging langdurig zieken in ziekenhuizen Vrije klaverj as- verenigingen in overkoepelend orgaan Geldlening aan musici N.Ph.O. voor aankoop huis SLEUTEL WEG? Inbreker liep politie in de armen Boomfeestdag op Caprera Zeepkistenrace en rolschaatswed- strijd op 5 mei B. en W. vragen om medeiverking van directeur Dokter P. van der Eist legt praktijk neer Het witte paard HUYBOOM LEIDT IN GROEP I Nieuwe verlichting langs Zandvoorterweg A larmins tallatie waarschuwde recherche Radio Moors Bevrijdingsmonument aan Wildhoef plantsoen Burgemeester van Zandvoort weer in de klas In Overveen Aanwinsten r.k. leeszaal Haarlem Apotheken en dokters diensten Dekenaat Haarlem H.H. Missen in Haarlem Heemstede Waterstanden ZATERDAG 11 APRIL 1964 PAGINA 2 i ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN H. KETELAAR: halve eeuw in dienst van N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" De SOCIETY uit haarlem en omstreken wordt steeds meer met and'ren verg'leken om goed gekleed te zijn volgens de laatste modelijn moet men bij CONSTANT LAMP zijn licht opsteken „DE SLEUTELSPECIALIST" Heemstede: Bloemendaal Overveen Aerdenhout: Haarlem e.o Films Muziek Toneel Diversen Cabaret: Tentoonstelling Leiden - -jr* W' t 1 f yi „Ik ben de eerste gouden jubilaris onder de pensioengerechtigde leef tijd op de Spaarnestad", zegt de heer H. Ketelaar met trots en een beetje verwondering. Dinsdag 7 april was het vijftig jaar geleden dat hij zich 's avonds bij de directeur van De Spaarnestad gemeld had als het r.k. jongmensch, dat in een advertentie op die dag in de krant ten behoeve van de drukkerij gevraagd werd. Zes dagen later trad hij als jongste be diende in dienst. De Spaarnestad was toen gevestigd in een oude lakstokerij aan de Kinderhuisvest. Twintig man maakte het hele per soneel uit, terwijl er alleen nog de Nieuwe Haarlemsche Courant en de Katholieke Illustratie gedrukt wer den. Een jaar later verhuisde het bedrijf naar een inmiddels gereed gekomen gebouw aan de Nassaulaan, waar men over ging op rotatiediep druk en de weg vrij kreeg om zich met grote snelheid uit te breiden. „Jongste bediende" bij zo'n kleine itaf betekende hard-aan-poten herinnert zich de heer Ketelaar. Helpen op de drukkerij, kranten wegbrengen en 's morgens om 6 uur beginnen. De direc teur, de heer F. H. M. van der Griendt, hielp in die dagen echter een stevig handje mee. In 1916 kreeg de heer Kete laar de zorg over de administratie van de jeugdbladen Roomse jeugd en Kleu terblaadje, die De Spaarnestad van an dere drukkerijen had overgenomen. Een zelfstandige drukke baan voor een zes tienjarige. „Sindsdien heb ik altijd een zelfstandige baan gehouden, en het be viel me best", aldus de jubilaris. Tien (Advertentie) SV~KSTRAAT 5 TELEF. 16061 HAARLEM, 11 april Ook B. en W. van Haarlem zijn nu van oordeel, dat er in Haarlem en omgeving dringende be hoefte bestaat aan goede huisvestings mogelijkheden voor bejaarden. Het on derkennen van deze behoefte onder meer geleid tot de stichting van een tydeljjk verpleegtehuis aan de Boer- haavelaan in Schalkwijk. Volgens B. en W. is het gewenst, dat In het bijzonder de besturen en direc ties van ziekenhuizen, verpleeg- en ver zorgingstehuizen bij het bepalen van hun opnamebeleid rekening houden met de beschikbare capaciteit in de andere sectoren. Ziekenhuizen en verzorgings tehuizen zullen in voorkomende geval len bereid gevonden moeten worden langdurige zieken op te nemen, zolang de plannen om ook voor deze categorie patiënten voldoende verpleegmogelijk- heid te scheppen nog niet zijn verwe zenlijkt. B. en W. zijn bereid over dit com plexe probleem een nota aan de raad uit te brengen. Daarmee geven zij ge volg aan een verzoek van het katho lieke raadslid, drs. F. A. Vissers, dat over deze kwestie schriftelijke vragen aan het college had gesteld. jaar later maakte hij kennis met de boekhouding, de afdeling waarvan hij nog altijd chef is. „We hebben nu na een aantal verhuizingen de beschikking over een prachtige afdeling in het oude gebouw van de Waterstaat aan de Nieu we Gracht. We zijn met een hele staf en het is een plezier om er te werken". Een plezier om te werken is het voor de heer Ketelaar op De Spaarne stad eigenlijk al die jaren geweest. Al leen de oorlogsjaren steken daarbij af, én de militaire diensttijd. „Ik was in Haarlem gelegerd omstreeks 1920 en ik werkte 's avonds en tijdens de week einden om mijn baan te behouden. Toen ik later naar Den Haag werd overge plaatst werd mijn jeugdbladenadmini stratie netjes opgestuurd en moest ik in de kantine van de kazerne mijn baan bijhouden." De heer Ketelaar heeft de enorme ont wikkeling van De Spaarnestad lakoniek opgenomen. „Inderdaad, vroeger ken de ik iedereen, nu lopen er nogal wat rond, die ik niet eens van gezicht ken". Maar de meesten kennen wel de heer Ketelaar minstens van gezicht. En het is algemeen bekend dat hij een vriendelijk man is. De jubileumvereni ging van De Spaarnestad maakt er zich dan ook geen zorgen over dat het bijzondere feest naar behoren gevierd zal worden. HAARLEM, 11 april Sinds kort werkt in Haarlem en omgeving' het overkoepelend orgaan der vrije klaver jas verenigingen. Dit orgaan kan worden beschouwd ais een soort tegenhanger van het bedrijfskla ver jassen. Omdat in deze omgeving steeds meer wordt ge- klaverjas, zijn enige heren op het denk beeld gekomen een overkoepelend or gaan in het leven te roepen. Hiermee kan worden voorkomen dat gelijktijdig grote klaverjastoernooien losbranden. Bovendien worden de onder linge banden tussen de verenigingen nog sterker en gezamenlijk is het ge makkelijker acties op touw te zetten voor liefdadige doeleinden. Het bestuur wordt gevormd door voorzitter T. Veen uit Zandvoort, penningmeester A. Boeter uit Haarlem en secretaris D. Groot uit Haarlem. Twintig leden zijn reeds bij het overkoepelend orgaan aange sloten en binnenkort volgen er nog meer. Het ledental van de aangesloten verenigingen varieert van tien tot zeventig personen. Inmiddels hebben de verzamelde klaverjassers al een aardig programma afgewerkt. Afgelopen week is het toer nooi ten bate van de straatvoetbal- jeugd van Haarlem-oost begonnen. Dit toernooi wordt gehouden in het bejaar dencentrum Berlagelaan te Haarlem. De opbrengsten worden besteed voor de aanschaf van sportkleding van de straatvoetballertjes. De aangesloten klaverjaselub het Centrum houdt bij gelegenheid van het koperen jubileum op de woensdagen 15 en 29 april een groot jubileum- toernooi in het clubgebouw aan de Spekstraat. De Nieuwe Brug houdt op zaterdag 18 of 25 april een toernooi en H.B.C. organiseert voor vrijdag 24 april een vaste-koppeltoernooi. W. I. K. houdt ter gelegenheid van zijn tien jarig bestaan op het eind van deze maand eveneens een toernooi. Het overkoepelend orgaan heeft dui delijk laten weten dat alle aangesloten clubs hun eigen zelfstandigheid be houden. Tenslotte is nog van belang dat jaarlijks een toernooi zal worden gehouden om het kampioenschap van Haarlem en omstreken. BESTUURSSCHOOL B. en W. van Bloemendaal vragen de raad een kre diet van 267 beschikbaar te stellen als bijdrage in de oprichting van een bestuursschool vóór ambtenaren. ORGELCONCOURS B. en W. van Bloemendaal willen financiële steun verlenen aan het Internationaal Orgel concours door het eventuele tekort (tot een maximum van 200) te ga randeren, dat het concert kan op leveren, dat Hans Haselböck op 17 juli in de Adventskerk te Aerdenhout in het kader van het Orgelconcours geeft. HAARLEM, 11 april Voor een klein kijkerspubliek gaf gisteravond in de kleine zaal van het Concertgebouw het Marionettentheater Triangel een reeks korte poppenspelen. De eigenaar van het theater, Henk Boerwinkel uit Koe dijk, had van zijn voorstelling geen half werk gemaakt. Met fraaie originele pop pen, ingenieuze belichting en slechts enkele sobere décor-stukken schiep hij een ragfijne sprookjesachtige wereld, waarin echter niet al te veel te beleven viel. Want wat er op het toneeltje niet te zien was, werd de kijkers met een vierde onmisbaar hulpmiddel, de geluidsband, verteld. En dat was heel wat. In feite waren sommige taferelen niet anders dan een summiere illustra tie van wat er via de geluidsband werd ten gehore gebracht. Dat bracht in sommige gevallen met zich mee dat de poppen te lange tijd op hun plaats bleven staan, bij andere gelegen heden als bjj plaatjes in een lees boek de meest onsamenhangende fi guren achter elkaar tussen de gordijnen verschenen. Het meest kon ons daarom nog de scène van het domme marionetje beko ren. Dat ontdekt op een goed ogenblik zijn eigen handen en begint er verwon derd mee te spelen. Een volkomen to neelspel, dat een vaardige belichting kreeg, en waaraan geen geluidsband te pas behoefde te komen. De kijkers hebben toch een genoeg lijk uurtje met het theater beleefd. En dat kwam omdat het werkelijk een ple zier was naar de kunstzinnige sprook jesfiguren en hun soms balletachtige be wegingen te kijken. M. de H. HAARLEM, 11 april Het bestuur van het Noordhollands Philharmonisch Orkest wil aan de woningnood van en kele orkestleden tegemoet komen door hen in staat te stellen een hypothe caire geldlening te sluiten voor de aan koop van een huis in Haarlem en om geving. Het heeft zich daartoe tot het provinciaal bestuur gewend met het verzoek voor deze orkestleden eenzelf de regeling in het leven roepen als die welke voor de provinciale ambtenaren bestaat. Naar het oordeel van het or- kestbestuur zou door het bestaan van een dergelijke regeling voorkomen kun nen worden, dat gewaardeerde musici als gevolg van de woningnood naar an dere orkesten overgaan. Bovendien zou de voorziening in vakatures bij het or kest vergemakkelijkt kunnen worden. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland willen dit verzoek inwilligen. HAARLEM, 11 april Dokter P. van der Eist, Van Eedenstraat 15 gaat zijn praktijk verlaten. Bezorgdheid over zijn gezondheid heeft hem tot dit be sluit gedwongen. Dr. C. Weidema zal de praktijk van de scheidende arts over nemen. Hoewel dokter Van der Eist reeds dertig jaar zijn patiënten bezoekt, komt zijn besluit de praktijk op te geven, zijn patiënten als voortijdig voor. Zij zijn niet zo te spreken over het feit dat zjj de dokter, die in vele huisgezinnen als een vriend beschouwd werd, nu moeten missen. Een comité van patiënten heeft zich dan ook tot taak gesteld de dokter als afscheidsgeschenk duidelijk te ma ken dat hij voor hen iets meer bete kende dan huisarts alleen. Hoe dat zal moeten gebeuren, staat voor het comité nog niet helemaal vast. Inmiddels worden geldelijke bijdragen van patiënten gaarne ingewacht op postgirorekening no. 4000 van De Twentsche Bank N.V. te Haarlem, ten name van J. Wezelman. Dokter Van der Eist, die na zijn af scheid uit Haarlem zal vertrekken, heeft, voordat hij zijn praktijk in deze stad begon, als jong arts een tijd in Afrika gewerkt, waar hij dr. Albert Schweitzer met zijn pas verworven ken nis terzijde stond. HAARLEM, 11 april Nu Lips nog geen kans zag zijn par tij tegen Haverkort te winnen heeft Huyboom door een zege weer de leiding in groep 1 genomen. Van Emmerik en Ouddeken speelden een wilde partij, die in het voordeel van Van Emmerik ein digde. Ook Ran moest ervaren, dat het slecht „kersen eten") is met spelers uit de kopgroep. Pancras won op be sliste wijze. Comelissen eindigde in groep 2 de competitie met een overwinning, terwijl Mossinkoff na zijn nieuwe overwinning nog slechts een remise-partij tegen Co- belens behoeft te maken, om zich kam pioen in deze groep te kunnen noe men. Bottelier liet zich door Joosten verrassen. Scholte liet in groep 3 ver stek gaan, waardoor Van der Stoop sr. zich door een zege op de eerste plaats wist te nestelen. De Bont liet zich door Van de Erf niet van de wijs brengen en schuift langzaam maar zeker naar boven. Na de hervatting van de afge broken party tussen Sanders en Kuip, gaf eerstgenoemde een slechte, zet af, waarvan Kuip een dankbaar ge bruik maakte. Witteman boekte een for tuinlijke overwinning, want Overdijk stond geruime tijd veel beter. Raap won, evenals Lunenburg, die Buts tot opgeven dwong. De uitslagen waren: v. Emmerik—Ouddeken 1-0, RanPan cras 0-1, HaverkortLips afgebr., Huy boomBrohet 1-0, v. d. BergMossin koff 0-1, ComelissenValkenier 1-0, BottelierJoosten 0-1, v. d. Erfde Bont 0-1, KuipSanders 1-0, Lunenburg —Buts 1-0, Holtv. d. Stoop Sr. 0-1, Witteman—Overdijk 1-0, Bottelier Holtkamp «/«-Vt. DELTAWERKEN De Buurtvereni ging Overveen gaat met haar leden op zaterdag 2 mei een uitstapje maken naar de Deltawerken, 's Morgens om negen uur vertrekt het gezelschap per bus naar Hellevoetssluis. Na bezichtiging van de Deltawerken wordt een film vertoond. De kosten bedragen tien gulden per per soon. KARATEDEMONSTRATIE - Vanavond om acht uur wordt in de dojo van de Sportacademie Nauwelaerts de Agé aan de Bloemendaalseweg 152 te Overveen de Japanse vechtsport Karate gedemon streerd door een gezelschap Japanse ka- rate-experts, waaronder Tatsuo Suzuki, Japans kampioen vijfde dan, Arakawa, vijde dan en Takashima vierde dan ka rate. De Nederlands-Japanse vereni ging is gastheer. De demonstraties zijn ook voor het publiek opengesteld. (Advertentie) BLOEMENDAAL, 11 april B. en W. van Bloemendaal vragen aan de raad die donderdag 16 april, 's middags om kwart over twee bijeenkomt, een krediet van 17.550 te voteren voor het aanbrengen van een nieuwe verlichting op de Zandvoorterweg vanaf de Vier sprong tot aan de grens met Zandvoort. D.e oversteekplaats bij de mr. Enschedé- weg, die op het ogenblik 's avonds niet goed zichbaar is, zal extra worden verlicht. Verder vragen B. en W. de raad een krediet van /17.350 beschikbaar te stellen voor verbetering van het wegdek en van de straatverlichting van de Bartenweg. Op het wegdek, dat thans ernstige gebreken vertoont, zal een speciale koudasfalttoplaag worden aan gebracht. De vier oude lantaarns zullen worden vervangen door negen nieuwe. Bij de brug Over de Leidsevaart zullen twee lantaarns worden geplaatst. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 BLOEMENDAAL, 11 april. De po litie van Bloemendaal heeft gisteren de hand kunnen leggen op de 17-jarige Haarlemmer H. die de recherche let terlijk in de armen is gelopen. De goede vangst van de politie werd ingeluid door een melding van een bewoner van de Boekenrodeweg te Aerdenhout. Gemeld werd dat een ruitje was in geslagen en dat een auto_ uit de garage was gereden. Met dé auto was de dader niet ver gekomen, want hij was met het voertuig in de tuin van het huis blijven steken. Toen twee rechercheurs de situatie ter plaatse wilden opnemen werden zij rijdende over de Nachtegaal laan opgeschrikt door een alarmsignaal. Zij stopten onmiddellijk en slopen naar het huis waar het geloei vandaan kwam. Daar zagen zij een jonge man die in hun richting holde. De jongen had ge tracht een deur te forceren, waardoor hij een alarminstallatie in werking had ge steld. De jeugdige inbreker werd meegeno men naar het bureau in. Bloemendaal waar bleek dat hij bok in de Boeken rodeweg. aan het werk was geweest. Bovendien had de jongeman nog twee inbraken in Aerdenhout op zijn naam staan. (Advertentie) TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM Telefoon 14609 BLOEMENDAAL, 11 april Bloe mendaal neemt dit jaar voor het eerst deel aan de landelijke boomfeestdag op woensdag 15 april. 750 kinderen uit de vijfde en zesde klassen van alle lagere scholen in Bloemendaal en Overveen zullen elk een boom mogen planten op het landgoed Caprera. Voor de school kinderen uit Aerdenhout en Vogelen zang wordt de boomplantdag pas vol gend jaar gehouden. Er zijn echter vol doende objecten om de eerste vijf jaar een boomfeestdag jaarlijks ergens in de gemeente te kunnen houden. Op Capre ra zullen ongeveer vijf jaar oude eiken, berken en lijsterbesbomen worden ge plaatst aan weerszijden van de zoge naamde Herenweg, ook wel als het Monnikkenpad bekend. Het tamboer en pijperkorps van het Regiment Van Heutsz uit Schoonhoven verleent mede werking aan de Bloemendaalse boom feestdag. Het korps vertrekt om een uur van de Bornwaterschool aan de Ign Bispincklaan voor een rondgang door het dorp. De kinderen voegen zich daarachter bp het sportpark Aelberts- berg. In het Openluchttheater worden zij toegesproken. Daarna volgt het boomplanten op Caprera. Na afloop gaan de kinderen in twee groepen naar het Jeugdhuis. Daar worden natuur- en tekenfilms vertoond. Voorts ontvangen de kinderen als belo ning een reep chocolade met een spe ciale omslag. Staatsbosbeheer, dat de leiding van de boomfeestdag in Neder land heeft,stelt voor de kinderen een bouwplaat en een leesboekje beschik baar. Er bestaat een mogelijkheid dat de journaaldienst van de N.T.S. aandacht zal besteden aan de boomfeestdag in Bloemendaal. BLOEMENDAAL, 11 april De ge meente Bloemendaal heeft ervoor ge zorgd, dat het bevrijdingsmonument aan het Wildhoefplantsoen achter het Hervormd kerkgebouw beter zichtbaar werd. Gedurende tal van jaren is het beeld schuilgegaan achter hoge bom men. Alleen de zerk met opschrift was van de openbare weg af te zien en eerst als men de zerk bereikt had kon men ook het beeld zien. De bomen zijn nu verdwenen en rondom het beeld is een grasperk aangebracht. Het vredesmonument in Bloemen daal, zoals het officieel wordt genoemd, kon opgericht worden met de hulp van de bevolking, die rond tienduizend gul den bijeenbracht. De raad aanvaardde de schenking in de vergadering van 17 maart 1949. Dat zelfde jaar werd op vrijdagmiddag 7 oktober het monument onthuld. De Overveense architect K. Aanstoot kreeg de opdracht het monu ment te ontwerpen. De Amsterdamse beeldhouwster mevr. C. Kippers-van Rood voerde het ontwerp uit. Vijf avonden per jaar wordt het mo nument in de schijnwerpers gezet. Dat zal ook dit jaar gebeuren op 30 april, 4 5 en 10 mek ZANDVOORT, 11 apr. De burgemees ter van Zandvoort, mr. H. M. van Fe- nema, bracht gistermorgen een bezoek aan de vier nieuwe lokalen aan de ma- riaschool. De burgemeester werd ont vangen door het hoofd van de school, de heer C. P. M. Bosman. In elk der klassen woonde de burgemeester een deel van de lessen bij, zich zelf daar bij niet onbetuigd latend. Zo stelde hij in de vierde klas een prijs beschikbaar voor de leerling die de mooiste tekening van de Zandvoort- se pier zou maken. Met de vijfde klas maakte de burgemeester een denkbeel dige vliegreis naar Londen, met een bezoek aan de Nederlandse ambassa de. De wijze waarop aan deze school gymnastiek onderwijs moet worden ge geven, achtte de burgemeester onvol doende; hij verklaarde nog meer over tuigd te zijn van de noodzaak om bij de ze school een gymnastieklokaal te bou wen. De gemeenteraad verleende al en kele jaren geleden de vereiste mede werking. Het wachten is echter op de rijksinstanties. Bjj zijn vertrek verklaar de de burgemeester zeer voldaan te zijn over de sfeer welke hij in de school had aangetroffen en over de gebezigde onderwijsmethoden. OVERVEEN, 11 april Bij het ge meentebestuur van Bloemendaal zijn plannen in voorbereiding om in Over veen een eigen brandweergarage te stichten. Het plan, dat door de dienst van Publieke Werken Is voorbereid, zal gecombineerd worden met de bouw van een transformatorgebouwtje voor het Prov. Elektriciteitsbedrijf van Nóord- Holland. Enerzijds krijgt men in Overveen be hoefte aan een garage, omdat Garage van Wijk, waar de Overveense mist- blusser nu is geplaatst, uit ruimtege brek de brandweerauto wel kwijt wil. Anderzijds speelt men al geruime tijd met de gedachte om de werkplaats aan de Rustenburgherweg in Bloemen daal naar elders over te brengen. Men denkt bij bouw van het nieuwe complex aan een stukje bosterrein, dat nabij .bet dorpsplein is gelegen aan de westzijde van de Bloemendaalseweg tussen reeds bestaande bebouwingen. Volledige overeenstemming over dit ter rein is er nog niet. HAARLEM, 11 april De zeepkis tenrace op 5 mei op de Grote Markt, het jaarlpkse evenement voor jongens van 10-14 jaar, zal dit jaar door het Centrum-Comité „Koninginnedag" ge organiseerd worden. Gelijk voorgaande jaren starten de jongens voor het Rem- brandttheater. De deelnemers zullen in twee groepen verdeeld worden, van 10- 12 jaar en 13-14 jaar. Een wisselbeker, twee fietsen, voetbalschoenen, voetbal len en horloges liegen voor de winnaars klaar. De wedstrijden beginnen om 10 uur. Omstreeks dezelfde tijd beginnen, eveneens op de Grote Markt, voor de meisjes rolschaatswedstrijden. Ook bp deze wedstrijden zullen de deelneemster verdeeld worden in groepen van 10-12 jaar en van 13-14 jaar. Ook voor de meisjes zijn mooie prijzen beschikbaar. Men kan zich voor beide wedstrijden opgeven bij de heren: D. van der Vlerk. Zijlstraat 5, tel. 13554; fa. Van der Stijlen, Grote Houtstraat 24; P. Leyse, Drususstraat 1; L. Dutjn, Vroom- straat 6 en K. Groeneveld jr., Zwaard straat 15. STUDIEBOEKEN; Camus, De myte van Sisyfus; een essay over het ab surde. Driks, Sesam handboek der psy chologie. 2 din. Emmet, Logisch den ken. Jacobi, De psychologie van G. C. Jung; een inleiding tot zijn werk. Kro ger. Fundamentele problemen der he dendaagse wijsbegeerte. Lagache; Wat is psychoanalyse? Lepp, Liefde, Neurose en moraal; over de verhouding tussen dieptepsychologie en geloof. Kardinaal Newman. Zekerheid; bijdrage tot een beginselleer over de zekerheid, ingeleid en van aantekeningen voorzien door pa ter dr. Zeno. Plattel., Sociale wijsbe geerte dl. 2. De mens in de maatschap pij (Mens en medemens). Sassen, Des cartes. Stafford-Clark. Hedendaagse psychiatrie. Teilhard de Chardin. dl. 7. L'activiteiten de l'énergie. Thouless. Lo gica voor iedereen. Verbeek,, De sym- patische mens. Vreese. Over handschriften en hand schriftkunde; tien codicologische stu diën. Haarlem Apotheken: Marnix Apotheek, Marnix- straat 65, tel. 56357; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3. tel. 12038; Teyler Apotheek Teylerplein 79, tel. 17946. Doktersdienst: Indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Dierenarts: J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, Heemstéde, telefoon 35521. Zlekenvervoer: G. G. D Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823, b. g. g. 008. boodschappendienst. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. v. d. Gugten, Héem- steedsé Dreef 37, telefoon 39903. J. Kamps, B. van Lennepweg 1, tel. 38032. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloemen- daalsestraatwég 145, Santpoort-zuid, telefoon 02560 8249. Doktersdienst: J. Egberts, Zuider Stations weg 12, telefoon 57458. Wijkverpleging: Zr. J. van Dijk, Bloemen daalseweg 307, telefoon 12698, b. g. g. 14424. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heeringa, Militairenweg 18, tel. 56409. Wijkverpleging: Zr. J. van Dijk, Bloemen daalseweg 307, telefoon 12698, b. g. g. 14424. Apotheken: zie onder Heemstede. Doktersdienst: P. v. d. Gugten, Heem- steedse Dreef 37, telefoon 39903. J. Kamps, B. van Lennepweg 1, tel. 38032. Wijkverpleging: Mevr. zuster T. C, J. de Vries-Verhey, De Waal Malefijtlaan 24, telefoon 40256. Kathedraal: 7, 8.15, 9.30, H. 11.15 en 12.30. Sint Antonlus, Nieuwe Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30, H. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H. 11, 12 en 18 uur. O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 6. 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 9. H 10.45 en 12 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30, H. 11 en 12.15 ur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H. 10.30, 11.45 en 18 uur Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H. H. Elisabeth en Barbara, P. Krugerstraat: 7, 8, 9.15 H. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 7.30, 9. H. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Vil Smarten, Rijksstraat weg: 7, 8, 9.15 H. 10.45, 12 en 18 uur. H. H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10. H. en 11.45 uur. H. Apostel Paulus, Duinroosplantsoen: 7.30, 8.45 H. 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL. Allerh. Drie-eenheid: 7.30, 9, H. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30, H. 12 en 17 uur. AERDENHOUT: 7.30, 9 H. en 11 uur. ZANDVOORT-NOORD. Beatrixschool: 8.30 en 11.30 uur. H. Agatha: 7.30, 9.30, H. en 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H. 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE. H. Bavo: 7.30, 8.30, 9.30, H. 11.15 en 12.15 uur. O. L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H. 10, 11 en 12 uur. enSPAARNDAM: 8 en 10 H. D. Tremonti, Grote Houtstraat 1, (scholier) De drempel IV2 (Goed programma voor scholieren) Brandpunt 8 (Vooral reportage wereldtentoon stelling en prinses Anastasia waren interessant) In Berlin 7 (Vlotte afwisseling) Bonanza 9 (Fijn stel cowboys) Liturgie H. Mis 6^i CINEMA PALACE: Lawrence van Arable. 14 jaar. 2 en 8 uur. FRANS HALS, t/m zondag: Briljanten dei doods, 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. 7 en 9.15 uur, dinsdag en wo. 8 uur: Paspoort der schande, strikt volw. LIDO: Maigret volt rouge, 14 jaar. 2, 7 en 9.Ï5 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUX OR: Charade, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Irma la Douce, strikt volw. 2 en 8 uur. ROXY, t/m zondag: Gevecht om het ztoart» goud. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo.: De zwarte panter, 18 Jr. STUDIO: De grote stilte, strikt volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m dinsdag 8 uur: Sodom en Gomorra, 14 jaar. Zo.-midd. 2 en 4.15 uur: Leven in d# brouwerij, alle leeftijden. Zaterdag 11 april Concertgebouw. 8 uur: Haarlems P.T.T. Mannenkoor, concert m.m.v. Anton van Dalen, orgel en Haarlems Opera Koor. Solisten: Nellie van Gelder, sopraan, Guu» Hoekman, bas. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, Haar lem. 8.15 uur: „Die Haerlemsche Musyck- camer", concert o.l.v. André Kaart m.m.v. Aerdenhouts Vrouwenkoor, Vera Beths, viool, Werner Herbert, hobo, May Oranje- den Uijl, sopraan, Ans Wiersma, alt, Feyn» Duynkink Sander, alt Ans Bouter, piano. Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Stichting Muziekschool van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Concert door „Der Bach- Chor Osnabrück" o.l.v. Günther de Witt. Zaterdag 11 april Stadsschouwburg. 8 uur: „Een avond met Wim Sonncveld". Zondag 12 april Stadsschouwburg. 8 uur: „Een avond met Wim Sonneveld". Maandag 13 april Stadsschouwburg. 7.45 uur: Dilettanten operette gezelschap „Dioge" met de operette „Eine Nacht in Venedig" van Joh. Strauss. Zaterdag 11 april Sociëteit Ekestos, Stationsplein. 8 uur: „Rob Hoeke Kwartet". Zondag 12 april Sociëteit Ekestos, Stationsplein. 8 uur: „Hans Ferderhof Kwartet". „Adam en Eva", Raamvest 5: Iedere avond (behalve dinsdag) van 8 tot 1 uur cabaret met Fiet en Frans Koster. Carry Tefsen en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckheim. „Wiedewagen", Waaggebouw Damstraat. Intern, programma door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Iedere vrijdag-, zater dag- en zondagavond van 8 1 upr. (Advertentie) BEVALLEN van een zoon: 9 april E. Flendrie-Klaassen, 9 april M. C. Heu- ker-van Alpfien, 9 april J. van den Bos- Kerkman, 9 april M. A. Duivenvoor- den-Weijers. BEVALLEN van een dochter: 7 april G. W. Jausen-Beerendonk, 7 april Th. S. M. M. van Leuven-Rozenstraaten, 8 april G. B. Lakeman-de Jong, 9 april Th. S. Brands-Federiks. BEVALLEN van een zoon. 9 april G. Hendriks-Meiners, 9 april L. Tooren- ent-Bijrij, 9 april W. de Wit Hogenstijn, 9 april W. van der Zwet-Meijer. Van een dochter: 9 april H. van der Aar- Drost, 9 april M. Koks-Broekhuizen, 9 april S. Leuven-van der Peijl. ONDERTROUWD: 9 april J. Th. M. van Tongeren en J. D. M. van de Weijer, J. de Graaff en J. C. Kersten, G. C. Willemse en A. M. C. Bouwmees ter, A. A. de Winter en F. H. Kloos, A. Hamersma en H. C. Kruijt, A A. van Eijnsbergen en W. A. van Straa- ten. ONDERTROUWD: 10 april, W. Faas en J. Oppelaar; T. Meines en A. Zuurendonk; J. Zwart en E. Winkler; J. Bosson en A. Woutersen; F. Keizer en E. van Zanten; C. Hof en S. van der Meer. GEHUWD: O. E. de Myttenaere en S. Schoemaker, A. Th. Schuis en J. W. van der Werff. GEHUWD: 10 april, A. Frisart en A. Meerenhout; A. de Boer en C. Over- wjjk; J. Beukema en J. Ruygrok; F. de Haan en M. Boeschoten; F. van Zutphen en A. ten Wolde; T. Wester huis en E. de Wit; W. van Elswfjk en K. Rustman; J. van Bemmel en M. van Bovén. OVERLEDEN: 7 april J. W. R. A. Buchwalt, 65 j., Nassaulaan. OVERLEDEN: 7 april H. van Seg- gelen-Vermeijs, 68 j. Dietsveld; 8 april G. Ro'gmans, 70 j. VersprOnckweg; 8 april, C Willeman, 64j. Saenredam- straat; 8 april, D. de Géus, 86j. Heems kerkstraat; 8 april, G. Rep-Dubbélt, 83j. Kleverparkweg; 8 april, H. Bies, 71j. Gasthuisvest; 9 april, W. van Vessum, 82j. Kamperlaan; 9 april, A. .Mulder-GiMot, 85j. Westerhoutpark; 9 april, G. van Vark-Polder, 61j. Djam- bistraat. GEBOREN: Dirk Kassen, z. v. D. A. Oud en R. L. van der Meulen, Jochem, z. v. J. C L. van Roon en H Hupkens, Irene Catharina Maria, d. v. J. C N. van Bentem en M. A. M Olsthoorn, Jo hannes Jacobus, z. v J. van Bentum en G. van Hal, Arthur Constant, z. v. Th. J. Ludlage en S. J M. v. d. Heu vel ONDERTROUWD: H. J. de Vos en I. W. S Ziekman, A. J. M Niehe en H. J. M. Westerkamp. GETROUWD: A. J. Huikeshoven en Y. M. Bril, H G. Kleene en J. J. M. Verbeek, J Glas en W. van den Heu vel, A. H Delsman en M. A. L. Pee- perkorn, A. H. de Jong en G. J. Breure, P. J Eshuis en M. van Huissteden, J. C. Kroon en C. Gielen, W. H. A. Duin en A M. J. van den Berg OVERLEDEN: J. G van Kregten, 75 j., mej. M. J. M. Koppe, 86 j. IJMUIDEN: Zaterdag 11 april. Hoog water: 3.00 en 15.19 uur. Laag water: 10.55 en 23.18 uur. Zondag 12 april Hoog water: 3.39 en 15.56 uur. Laag water: 11.37 en 23.57 uur. Maandag 13 april Hoog water: 4.15 en 16.35 uur. Laag water: 12.20 uur. GEEN SPREEKUUR Wethouder me vrouw C. Stémlër-Tjaden van Zandvoort is verhinderd op dinsdag 14 april spreek uur te houden. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hall. Dagelijks van 10 5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1 5 uur. Prentenkabinet: Tentoonstelling van Per zische miniaturen T/m 19 april. Teyiers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van U 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur (behalve maandag). ZJon- en feestdagen van 2 5 uur. T/m 11 mei: Tentoonstelling „Passie en Verrijzenis". Museum „Het Huls van Looy", KI. Hout weg 103, ingang Kamperlaan. Tentoonstel ling van cultuur-historische diorama's. Geopend van 10-5 uur. Zo. 1-5 uur. Tot en met 7 juni. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103, het voormalige woonhui» van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Geopend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout (voor heen Tramweg)Tentoonstelling van werken van Hugo Landheer. Geopend zaterdag van 25 uur of na afspraak telefoon 43644. Kunstzaal „In net Goede Uur", Nieuwe Kerksplein 1. Tijdens de maand april teke ningen van Wegener. Geopend van 106 «n 812 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1, 2e etage: Expositie „100 ambachten" van Jan Luyken Dagelijks van 10 5 uur geopend. Tentoonstelling „5 tot 500", schilderijen, tekeningen, aquarellen en gravures. Vishal: T/m 19 april: Werken van Co Westerik. Keukenhof te Lisse: Bloemententoonstel ling. Geopend vanaf 8 uur tot zonsonder gang tot medio mei. Kasteel Keukenhof: Italiaanse en Neder landse beeldhouwwerken. Tulpenshow. Vogelenzang: Expositie van diverse soorten bolbloemen, lelies en andero zomerbloemen Geopend van 8 8 uur Tot en met mei. Linnaeushof, Bennebroek: Openluchtten- toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen, tropentuin en minicorso. Geopend van 9 8 uur, t/m oktober. Hanne Meljer-de Heer, Dumwnckweg 12a, Bloemendaal, Tentoonstelling van gebor duurde wandkleden van Hanne Melier-de Heer. Geopend: 10-12 en 2-5 uur Behalve vrii.-zo.-ma.ochtend t.m. 12 april. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen, Litho's, tekeningen en beeldhouwwerk. Exposanten: Mevr. Nieu- wenhuis, mej. Rahusen, mevr de Reede, mej. van Goor en mevr. Ducro, t/m 26 april. Geopend van 105 uur. Zondag van 25 u. „De Schuylenburcht", Kleverparkweg 15. Haarlem: „Geboeid door de Heer". Expo sitie over levensroeping. Geopend zondag 101.30, 2.306 en 7.3010 uur. Maandag 9—12, 2—6 en 7—10 uur. Kunstzaal Bartel Joris, Bartel jorisstraat 32: Fototentoonstelling van Jacques Huinck. Geopend op maandag van 1 6 uur, dinsdag t/m zaterdag van 96 uur. TENTOONSTELLINGEN: Boerhaavezalen: E. Nagel, beeldende kunst (tot 20 april). De Lakenhal: Affiches uit Krefeld, (tot 20 april). Jeugdhotei „De Ruif": iet ZuyderlaaA met schilderijen en grafieken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2