Opzij Hereniging Zondag Vliegen Zij Modern comfort Onheilspellend uitzicht Men mag NIET: spreken wuiven lachen Alleen maar KIJKEN Schoten aan grens van Zwi tserla nd-Italië JACHT op KAPITAAL Zwitserse banken krijgen te veel geld Diplomatieke jacht op de kat van de ambassadeur J Dokters Oppervlakkig Beatles (1)Champagne- Ardennen Alleen kijken Vogezen-Elzas- Lotharingen Wmfmm en antwoord X7 Ondersteuning Steunfonds van hei nieuws Mgr. Van Dodewaard gaat naar Rome ZATERDAG 11 APRIL 1964 PAGINA 5 en f en het nieuws Bctby-olifantje gestorven Plotseling staat daar een weg wijzer met het woord Dachau en een onweerstaanbaar gevoel zegt je dat je er heen móét gaan. En je gaat, je rijdt elf kilometer van München om te voelen wat Da chau geweest is, elf kilometer om terug te gaan in de geschiedenis. Er wonen 160 gezinnen in de nauwe kleine hutten. Tussen de betonnen palen waar vroeger het prikkeldraad de ge vangenen wreed van de .buiten wereld afsneed, fladdert nu hun wasgoed. Ook deze bewoners zijn slachtoffers van de oorlogswonde. Zij behoorden bij de miljoenen uit Polen verdreven vluchtelingen. Nu wordt Dachau door Duitsers bewoond. Frau Johanna Schatz- ler draagt haar kleinzoon over de modderplassen tussen de hutten. Televisieantennes staan op de da ken waaronder tussen '33 en '45 29.000 mensen stierven. De ovens, de martelinstrumenten, de men selijke as en de verslagen van de „medische experimenten" werden naar het museum gebracht. Frau Schatzler betaalt drie Mark per week voor haar twee kamers. Zij werd uit haar woon plaats Breslau, Polen verdreven. Zij denkt niet aan de ovens, noch aan de martelinstrumenten. ,,Ik heb genoeg te denken aan mijn man en drie kinderen die ik door de oorlog heb verloren." Tips voor een volmaakte vacantie, speciaal voor U verzameld in eeuwig jong Frankrijk, Landes en Lot-et-Garonne! vacantiegebieden voor het gehele gezin. Eindeloze sparrenwouden, kilometerslange zandstranden, intieme badplaatsen, romantische kastelen en rimpelloze meren waarop kleurige bootjes drijven. De maandenlange zomer is hier gul voor de toerist. Elke dag schijnt de zon, die de vacantie tot een zorgeloos feest maakt. HET NATIONAAL FRANS VERKEERSBUREAU Noordeinde 138-Den Haag -Telefoon 070-116636 Tips voor een volmaakte vacantie, speciaal voor U verzameld in eeuwig jong Frankrijk., Een streek van heuvels en stille rivieren, van wijngaarden, ranke kathedralen, wouden en wijde vergezichten, gelegen op slechts enkele uren rijden van. Nederland juist over de Franse grens. Een gebied voor hen, die houden van rust en onbedorven landschappen. Een uitgezocht reisdoel voor korte tussenvacanties. HET NATIONAAL FRANS VERKEERSBUREAU Noordeinde 138 - Den Haag -Telefoon 070-1166 36 Het gezin Bartel» op zijn balkon, met uitzicht op de muur. Tips voor een volmaakte vacantie, speciaal voor U verzameld in eeuwig jong Frankrijk.., (2) Drie gebieden, die de vacantieganger onnoemelijk veel te bieden hebben. Daar is het vriendelijke Lotharingen, ge boortestreek van Jeanne d'Arc. Daar zijn de romantische Vogezen met hun meren, bergen en wouden, een eldorado voor de sportieve toerist. En dan is er nog de Elzas met zijn verdroomde stadjes, zijn wijndorpen en zijn weergaloze kunstschatten. Wie eenmaal van deze streken heeft geproefd zal er dikwijls weerkeren HET NATIONAAL FRANS VERKEERSBUREAU Noordeinde 138- Den Haag -Telefoon 070-1166 36 In het ruige, bergachtige gebied aan de Italiaans-Zwitserse grens hoort men 's nachts schoten tussen de rotswanden klinken. De Zwitserse grenswacht klautert langs de rotswanden, op zoek naar verborgen smokkelaars. Opgewonden kreten van Italiaan se carabinieri geven een roman tisch tintje aan deze moderne en unieke strijd. Morgen is het herenigingszondag, Kompleet met de in katholiek Neder land in zo>n geva( onvermijdelijke oollektc. Wij vinden dit een hinder- «Jk verschijnsel. Iedere bezinning schijnt onmiddellijk betaald te moe ien worden en wij hebben de indruk- öat in dit tempo de betaling de be sinning en de bezinning de betaling m de weg staan. Het zou dus anders bloeten, menen wij. Dat neemt echter niet weg, dat hier sprake is van een ■bSeroest gebruik en dat men dus biorgen aan de opbrengst van de col- i? te aardig kan aflezen of het en thousiasme waarmee in Nederland do ontmoeting tussen patriarch Athe- bagoras en paus Paulus is begroet, °k Werkelijk betekenis heeft. En al blijven wij tegen de eeuwige plleetes, ook wij hopen op een po- lef resultaat. Nadenkend over Herenigingszon dag, schoot het ons te binnen dat "dhrgen in alle kerken na de Hoogmis eer het gebruikelijke gebed voor v,ei koninklijk huis gebeden wordt. en welkome gelegenheid voor een orte meditatie, dachten wij. Want fze Christelijke natie heeft zich de Selopen week een hoeveelheid d-aadsprekerij en laster gepermit- erd, die moeilijk overtroffen kan orden. Daar mag wel iets tegen- 0V« staan. Op hun terugreis uit Mexico zullen Koningin Juliana en prinses Beatrix hoogswaarschijnlijk niet in een vlieg- Ulg mogen reizen vanwege „gevaren voor de Kroon". Die bezorgdheid ls goed, maar nogal ouderwets, vin- j «»««i nvgai uuwv» den wij. De regering behoort te we- ^n dat de kans op ongelukken in tle lucht geringer is dan op de weg ®n bovendien dat men met zulke biaatregelen de vliegerij blijvend ver dacht maakt. Eén van beiden: óf het *!>egen bevat extra grote gevaren, d'e extra voorzorgsmaatregelen ver gen en dan behoort niemand van de Koninklijke familie te vliegen, óf wij hebben hier te maken met een over- ^'ijfsel va# een verouderde mening .h dan moet een jonge regering als D ?nze daaraan maar eens een einde in Prins en Prinses zijn sterker ,n auto-ongelukken. ui'1 nv Wit zou er eigenlijk omgaan in de t Ohioen van de stakende Belgische dok- Jf Zouden ze helemaal achter hun "urn staan? Dat lijkt ons bijna otwno- oni3i ^eIen van hen zullen toch zelf °k kinderen hebben en als ze dan ho en van die gestorven baby, moeten uit t0??1 verschrikkelijk vinden. Want "eindelijk raakt de dood van dat kind- li niet alleen de dokters, die er recht reeks bij betrokken waren, maar allen, ote oan de staking deelnemen. En het JKt me met zo'n prettige gedachte, uit je man daarbij hoort. Als je de kranten van het ogenblik ~ekVkt, zijn er twee onderwerpen, die "feeds lange kolommen vullen: de kwes- "e rond een ons allen dierbare prinses en die rond de doktersstaking in Bel- Ple. ledereen praat er ook over, je *unt nergens komen, of iemand begint lr wel over. Maar over een tijdje zal fel weer iets anders zijn, dat de mgemene aandacht opeist. Een beetje "ajtr idee eigenlijk. Het ene ogenblik vebeun iets, dat je diep raakt, zoals ue moord op Kennedy bijvoorbeeld, het naere ogenblik is er nieuws, dat zoiets Z,eer op de achtergrond dringt. Zou dat yn teken van oppervlakkigheid zijn? rt hoeft natuurlijk niet altijd met een Zo»V*9 gezicht rond te lopen, maar j uoen er veel mensen zijn, die nog aan "Oftenonbabies denken bijvoorbeeld? de Beatles krijgen we langzamer- kett- neer dan genoeg. Er zijn Beatle- 0 "thflen, Beatle-poederdozen, kauw- hoo met Beatlefoto's en nu zijn er ook ziCf..s^°ffcn ontworpen, waarop de ge er r,en van bet viertal prijken. Zouden ee„ werkelijk meisjes zijndie zich schvan dit materiaal willen aan- f-U) a Hoe zou u het vinden, als En dochter zich in zo'n gewaad hulde. op ?u u graag gordijnen hebben, waar- h-nr, i Portretten van deze langharige fa» a 1 staan afgebeeld? We houden dep "ach en Beethoven, maar we zou- eeri Jr, n,et over prakkizeren om er lve l rnee te versieren. Ook al zouden tatjp °P zo opgetogen zijn over de pres- niej i Van de Beatles, we zouden het Van b' ons hoofd halen om ons zoveel nen „aan te trekken". 'amVcVn?11 april Het baby-oli- 'euparW i?ena" van Ouwehands die- Vo°rpooi u' dinsdagavond de rechter Plitlde,". brak bp de openiiig van een bliddnli 'sbeurs alhier, is gister- li gestorven. D L Jn 'de °^a" was de derde olifant, die broken t-,op ^er -1aren wegens een ge leigeest,,? door de faculteit der dier heid. Slo ue te Utrecht werd behan gen t> l,s een van deze drie dikhui- m leven gebleven. WONEN AAN DE BERLIJNSE MUUR Van Dachau naar Berlijn, een dagreis door het fascinerende Duitse landschap. Een plotseling in een bocht van de weg opduikende grenspost. Slagbomen, grim mige Vopo's en massa's prikkeldraad. Na een langdurige controle gaan de slagbomen open. We rijden achter het Ijzeren gordijn. Nabij Berlijn andermaal controle ais we de vrije zone weer in rijden. Dan zijn we in het twistpunt tus sen oost en west. Berlijn. Middendoor- gesneden door een grauwe, slechtge- bouwde, wrede muur, bewaakt door mensen die er niet voor terugdeinzen hun landgenoten in koelen bloede neer te schieten. Van Dachau naar Berlijn, een dagreis en een reis van twintig jaar in de politieke geschiedenis. Horst en Charlotte Bartel hebben een klein zonnig balkon dat zij tot de lente met sparretakken versierd hebben. Dit is hun eerste winter geweest in het splinternieuwe blok fiats dat vlak aan de grens tussen West-Berlijn en Oost-Duitsland is gebouwd. Het is goed als men aan de andere kant ziet dat er in West-Berlijn gebouwd wordt, want Oost-Duitsland beweert dat er geen vooruitgang zou zijn, In de televisiepro gramma's die voor Oost-Duitsland be7 stemd zjjn, warden dan ook foto's en films vertoond ov-er hoe het vroeger en hoe het nu in Berlijn is: „Straten die u gekend heeft." Beneden hun balkon ls die vreselijke muur, de muur die mensen binnen moet houden en anderen buiten. Rijen en rijen prikkeldraad, boobytraps, zoeklichten en schildwachten aan de ene kant, niets aan de andere kant. ,,Hier begint de zone van de vrede" zegt een met duiven versierde spreuk op een van de woonkazernes aan de andere kant. „Vrije verkiezingen ook voor u" ant woordt het Westen. De huizen met de spitse gevels aan de andere kant van de grens is „Klein Machnow" een indertijd door de Nazi's geliefde voorstad. Toen we hier kwamen wonen was het in het begin heel erg vreemd om zo vlak aan de grens te wonen. „Soms horen we schoten en zien we schijnwerpers flitsen", zegt Charlotte Bartel. Zij komt uit Oost-Duitsland en zü had pas een brief van haar moeder gekregen waarin zij schreef hoe blij ze was dat haar dochter ontvlucht was, „Ze zegt dat het voor haar erg genoeg is daar." Horst is fabrieksarbeider en hij be taalt bijna één vierde van zijn salaris voor de flat met het onheilspellende uitzicht, maar dat uitzicht kan hem weinig schelen. Hij is in het vrije West- Berlijn, dat is het voornaamste. Er zijn mensen in Berlijn die de slordig in elkaar gemetselde muur niet hoeven te (Advertentie) Vraagt inlichtingen bij Uw reisbureau of bij HAARLEM, 10 april (KNP) De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard vertrekt vrijdag 17 april naar Rome in verband met de bijeenkomst van twee subcommissies uit de theologische commissie. Ditmaal zal het schema ,,de divlna revelatione" (over de goddelijke open baring) omgewerkt worden op basis van het schema, dat vorig jaar door de commissio mixta (van theologische commissie en secretariaat der eenheid) werd samengesteld. De subcommissie van de theologische commissie, waarvan mgr. Van Dode waard deel uitmaakt, behandelt kwes ties betreffende de H. Schrift en de bijbelexegese in dit schema. Een ande re commissie behandelt de traditie. De voltallige theologische commissie komt van 29 mei tot 6 of 7 juni bijeen. Donderdag 16 april komt ook de co ördinatiecommissie in Rome bijeen. Haar taak is de werkzaamheden van de derde zitting, welke van 14 septem ber tot 20 november wordt gehouden, verder voor te bereiden. Mgr. Van Do dewaard zal waarschijnlijk tot 25 aprii afwezig blijven. Daardoor vervallen op 22 april de gebruikelijke woensdag audiënties. Berlijn aangevallen wordt, gaat de rest van de wereld er toch ook aan," zei een jonge huisvader mij, wiens vrouw pas een baby had gekregen. _Hij is een ge boren Berljjner en hij zou in geen andere stad willen wonen. Er zijn zelfs jonge mensen die naar West-Berlijn trekken. Werk is hier in overvloed, er is geen dienstplicht, lage re belastingen en goedkoper levenson derhoud. i Als de muur er niet was, zou Berlijn een wereldstad zijn als alle andere. Met schouwburgen, theaters, dancings en moderne winkels. Met mensen die zon dags wandelen in de bossen en de zwa nen voerde aan het water. Alleen moeten ze hier oppassen dat hun kinderen niet te dicht bij het prikkeldraad komen. De vopo's zelf zijn niet minder prikkel baar ANNE SHARPLEY (Advertentie) Vraagt inlichtingen bij Uw reisbureau of bij AMSTERDAM, 11 april Heybroek en Co.'s Handel Maatschappij stelt over het boekjaar 1963 een dividend voor van 10 procent (v.j. 8 pet.) zien. Anderen moeten wel, mensen wier familie door de muur is verdeeld. In de bevolkte wijken hebben de Oost duitsers op alle mogelijke manieren elk menselijk contact over de muur probe ren te verhinderen. Zij hebben zich enorme moeite getroost om zelfs het simpele kijken over de muur tegen te gaan. Wuiven aan de Oostduitse zijde i.s ten strengste verboden. In de buitenwij ken en op het platteland mogen alleen diegenen die werkelijk aan de muur wonen, ér in de buurt komen. Toch zijn er nog steeds gezichten te zien op de bovenverdiepingen van de huizen aan de andere kant. (De huizen dicht aan de muur zijn opgeblazen of dichtgemetseld)Ze staan er urenlang om een glimp van hun moeder, broer, zuster of zelfs hun vrouw op te vangen. Juist naast het huis van de familie Bartels staat een paartje. Zij heb ben „geluk", want de ouders van de vrouw wonen in een van die kleine huizen vlak over de muur. Hun ouders kunnen hen op deze manier z-ien als zij, drie keer per week, op een hoop aarde staan. Haar vader rookt een pijp voor het raam, terwijl hij er wel voor oppast tekens te maken die de vier wachten verderop kunnen zien. Het is vreselijk voor deze mensen, ze kunnen niet lachen of spreken, ter wijl ze binnen gehoorsafstand van el kaar staan. „Mijn zuster woont aan de andere kant, vlakbij, maar zij mag niet bij mijn ouders op bezoek gaan, omdat die in de grensstrook wonen. Daarom zien wij hen meer dan zij," zegt de vrouw, bang baar naam te geven. Vrijwel niemand die Ik ln Berlijn sprak bleek bang in deze stad te wonen. „Als (Advertentie) Vraagt inlichtingen bij Uw reisbureau of bij Dit is geen conflict tussen de Zwit sers en Italianen, integendeel. Hoewel ze verschillende motleven hebben, zijn ze beiden op het zelfde uit. Deze serieu ze strijd met gevangenen en gewonden gaat ln feite om geld: bankbiljetten, etfecten en goud. Er zijn al karrevrach- ten geld Zwitserland binnengekomen, en er zal nog voor miljoenen volgen. Deze gewapende aktie en de andere strenge maatregelen hebben een eigen aardig doel: de Zwitsers willen dat geld buiten hun deur houden. Maar het geweld aan de grens is op de eerste plaats veroorzaakt door de hopeloze strijd van Italië tegen het wegstromen van zijn geld naar het bui tenland. De carabinieri hebben de op dracht te schieten op de „bodes", die smokkelend aan de grens worden aan getroffen. Zij hebben voor tonnen aan Italiaans bankpapier bij zich om op de vrije markten van Genève, Ziirich of Bern voor harde valuta in te wisselen. Per persoon mag men niet moer dan 50.000 lire uitvoeren (ongeveer 300.-). Maar de smokkelaars nemen graag het risico van arrestatie en wagen zelfs hun leven, om een hoog percentage over de gesmokkelde waarde te innen. Het pro bleem van de Zwitsers ligt natuurlijk net andersom. Er is zoveel geld het land binnengekomen, dat de regering er mee verlegen zit. Regering en ban kiers hoeven zich geen zorgen te ma ken over het vertrouwen dat de wereld in het Zwitserse bankwezen stelt, het geld blijft het land van alle kanten bin nenstromen. De autoriteiten vragen zich echter wel het een en ander af over de aard en herkomst van het geld, dat in dé Zwitserse kluizen ligt opgestapeld. I tuurlfjk wat meer over zijn politieke i plannen weten. Sinds de Russische revolutie ls er al tijd „vluchtkapitaal" Zwitserland bin nengekomen. De angst voor Hitier bracht welva rende Duitse Joden er toe, hun fortuin uit hun land te smokkelen. De Nazi's voerden echter harde wetten in tegen het illegaal uitvoeren van geld. Daar om werden in 1934, met goedkeuring van de Zwitserse regering, zogenaam de nummerrekeningen ingevoerd, waar bij de naam van de rekening-houder strikt geheim zou blijven. Zwitserland kent een wet op het bankgeheim waar bij overtredingen niet alleen met boe tes, maar ook met gevangenisstraf kun nen worden gestraft. De gelegenheid zijn geld anoniem op de bank te kunnen zetten, oefen de natuurlijk ook grote aantrekkings kracht uit op lieden, die met minder goede bedoelingen dan de Duitse Jo den hun geld wilden verbergen. In de loop van de tijd stapelde zich veel vluchtkapitaal van twijfelachtige her komst btj de Zwitserse banken op. Het einde van de oorlog en de ver andering van het getij, bracht heel wat politieke carrières in gevaar en dus veelal ook de financiën van deze politi ci. Velen van hen deponeerden hun geld op de Zwitserse banken en stelden de Zwitsers daarmee voor problemen. Niet alleen dreigde er een verzadigings punt bereikt te worden, maar steeds vaker werd men op onplezierige wijze bij geldmanipulaties en twisten betrok ken. Toen het Trujillo-regime van de Do minicaanse republiek was gevallen, in vesteerde Rafaël Trujillo zoveel geld in een financieel instituut te St. Gallen, dat hjj daar een vinger in de pap kreeg. Toevallig behoorde het instituut aan een relatie van generaal Franco, waardoor de invloed van Trujillo weer werd uitgeschakeld. In Zwitserse bankkringen rees op nieuw ongerustheid, toen het bericht binnenkwam dat er grote bedragen aan Afrikaanse fondsen onderweg waren. E<e aandelen werden in opdracht van de vroegere premier van Katanga, Tsjom- be, geplaatst en de Zwitsers wilden na- Bannelingen uit andere landen profi teerden van de Zwiserse anonimiteit door er hun strljdfondsen onder te bren gen. Uit deze fondsen werden vaak be dragen aan wapenhandelaren van twij felachtig allooi overgemaakt, en de transacties liepen nogal eens op een teleurstelling uit. Zo werd Zwitserland een centrum van gevaarlpke illegale wapenhandel. Elke politieke storm blies nieuwe fondsen naar Zwitserland. Een week na de revolutie van Castro, stegen de de posito's alleen al in dollars met 500 miljoen. Toen het in 1962 tot de confron tatie tussen Kennedy en Castro kwam, werden de West-Duitsers zo ongerust, dat zij voor 300 miljoen gulden op de Zwitserse banken stortten. Spoedig daarna weigerden de Zwitserse banken geld te accepteren, waarvan zij niet konden vaststellen dat de herkomst be trouwbaar was. Maar de vrije Zwitser se geldmarkt ging dóór haar aantrek kingskracht uit te oefenen. Nu de oude, vertrouwde banken zich niet meer wilden lenen voor twijfelach tige transacties, gingen veel financiële avonturiers er toe over zelf banken op te richten. Daarbij konden ze onver diend aanleunen tegen de gevestigde re putatie van de oude banken. Alleen ln Genève verschenen 80 nieuwe banken en ook in Zürich, Bazel en Bern rezen ze als paddestoelen uit de grond. De re gering moest besluiten aan deze ont wikkeling een einde te maken. Omtrent dezelfde tijd voerden de diverse Joodse organisaties een krachtige aktie, de Joodse fondsen die sinds de oorlog had den „gesluimerd" vrij te geven. Het kon Immers redelijkerwijze worden aange nomen dat hun eigenaren al lang wa ren omgekomen. De druk werd zo sterk dat de rege ring de wet doorbrak, en de banken voorschreef alle sluimerende rekeningen van voor 1945 te rapporteren. Begin maart van dit jaar werd voor 850 mil joen gulden van de door Nazi-slacht offers gedeponeerde gelden bekend ge maakt. Dit is natuurlijk een ïelache- lijk laag cijfer. Men schat het werke lijke bedrag ruim honderd maal zo hoog. „Het zal minstens drie of vier jaar duren, alvorens wij een overzicht van de gehele toestand kunnen geven", heeft een Zwitserse autoriteit enige tijd geleden verklaard. Volgens experts was zijn voorspelling aan de optimistische kant. Dit verhaal gaat over een kat, internationale goede wil, en een lichte dooi in de koude oorlog. Toen de Amerikaan se ambassadeur in Rusland, mr. Foy D. Kohier, eens met verlof ging riep hij zijn personeel bij zich. Een van zijn vertrouwelingen kreeg instruc ties gedurende de afwezigheid van de ambassadeur in diens bed zijn nachtrust te nemen, omdat Kitty, de kat van de ambassade, daar al tijd sliep en dit beest het zonder menselijk gezelschap niet zou kun nen stellen. Mr. Kohier drukte de rest van de staf op het hart Kitty onder geen beding uit te laten, daar ze wellicht anders weg zou lopen. Niet lang na het vertrek van de ambassadeur gebeurde het onver mijdelijke. Iemand liet op een avond de voordeur op een kier en de poes ontsnapte in de duisternis van Mos kou. Na de ontdekking werd onmid dellijk de politie gewaarschuwd. Een feestje onder diplomaten werd afge broken omdat de aanwezige Ame rikanen verzocht werden aan de jacht op Kitty deel te nemen. Ook enkele Britten besloten hun colle ga's ter zijde te staan. Binnen een uur patrouilleerden er een dozijn politie- en diplomatenwagens in de lege straten van nachtelijk Moskou, hopende een glimp van een paar groene fosforiserende katteogen op te vangen in hun koplampen. Allen reden met groot licht ofschoon de verkeersverordeningen van Rut land's hoofdstad dit eigenlijk ver bieden. Politiemannen te voet zoch ten naarstig in tuinen en parken. Een twintigtal stille agenten, de z.g. Druzhipiki die zonder uniform rond lopen, werd eveneens opgetrommeld. Na verloop van tijd werd er een processie van katten op de ambas sade bezorgd waaronder zich helaas niet de goede vond. De Russen, die niet op de hoogte waren van de be langrijke positie die poes Kitty in de Amerikaanse diplomatie be kleedde, bezagen deze Westerse jacht met de grootste verbazing. „Is het werkelijk maar een kat waar we naar zoeken", vroegen zij zich af. Maar omdat zij bij deze vreem de buitenlanders een steeds groei ende paniek bespeurden, gingen de politiemannen beleefd door met zoeken. Eindelijk om 2 uur 's nachts kwam een agent met een stralend en tti- omfantelijk gezicht met de boosdoe ner aanzetten. De tegenstribbelende Kitty had hem een flinke krhbbel in zijn rechter pols toebedeeld, maar dat was op dat ogenblik maar bij zaak. De gelukkige vinder had de kat gevonden toen hij zich het in het portiek van een winkel wilde installeren. Hij vertelde: „Ik was zó gelukkig dat ik Kitty had ont dekt dat ik er niet eens erg in had dat mijn pols flink bloedde." Het personeel heeft de ambassa deur bij diens thuiskomst niet over Kitty's avonturen en de met zich meebrengende internationale jacht op de hoogte durven stellen lfaa& Vragea «Oor d«ra rubriek rtchte men SM de Redactie van ene blad (met In de llnlcar-bovenheek dar enveloppe „Vragenmbrlek"). De beantwoording geeehledt grade. Men houde ar nog rekening mee, dat men 14 dagen op antwoord kan moeten wachten. Vraag: Ik ben negen jaar getrouwd en betaal al die tijd aan sociale enzestig is en al achttien jaar we eszestig is en ai achttien jaar we duwe. Mijn broer, die meer dan twee jaar getrouwd is, betaalt niet. Hoe zit dat, vraagt H.v.S.-Z. AntwoordWendt u zich tot de chef van de hoofdafdeling Maatschappelijke Zorg in uw woonplaats. Wij hebben er voor u geïnformeerd. De zaak zal wel rond komen. Vraag: Kunt u mij het adres en gironummer opgeven van het Fonds Futtens Jeugd?, vraagt H. M. ANTWOORD: Het adres van het Fonds Puttens Jeugd luidt: Spuistraat 172, Amsterdam. Hét postgironummer u 877.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 5