RONDE van belgie BEHEIJT NU LEIDER IN ALGEMEEN KLASSEMENT Henk Nijdamsterkste man van Pel zeer actieve soldaten Voetbal Zwitserland verslaat België Sport-Flitsjes f m 1 Leden contactorgaan Nationaal Sportcentrum benoemd Plannen voor bouw van een badminton hal in A'dam ver gevorderd Intemazionale bijna zeker van finaleplaats Xerxes - twintig meter handicap - triomfeert Tweede succes van Verhoeve \.w t a Quick (N) moet trainer ontslaan COPY VAN HAARLEM'S HAL Ook bestemd voor ijsbaan PAARDESP0RT Dat is 'n Amstelman! rt Offensief Vlucht Kracht Uitslagen NOORD-IERLAND VERSLAAT WALES Geen moeilijkheder Hysterie Te veel Bodem in WONINGEN DE BELGISCHE DAMES- HOCKEYPLOEG DONDERDAG 16 APRIL 1964 PETER POST tweede NAMEN, 16 april. Peter Post de Nederlandse kampioen op de weg, heeft woensdag het eerste ge deelte van de derde etappe van de ronde van België gewonnen. Post reed de 170 kilometer van Chatelet naar Namen in 4 uur 39 minuten minuten en 20 seconden. De Belg Vlonty ging 1.40 min. later als twee de over de eindstreep. Benoni Be- heyt werd leider in het algemene klassement. Het tweede gedeelte van de derde etappe, een 2,5 km lange tijdrit op de Citadel van Na men, leverde eveneens een zege op voor Peter Post. De Amstelvener rukte hierdoor op naar de tweede plaats in het algemeen klassement achter wereldkampioen Benoni1 Beheyt (België). mOLIFLOR-INS AMSTERDAM, 16 april. Als alle plannen „rond" zyn en zy verkeren in een vergevorderd sta dium dan kan in september een begin worden gemaakt met de bouw van een badmintonhal aan de Amstelveenseweg in Amster dam op het tennispark „Buïtenvel- dert". Het ligt in de bedoeling, deze hal ook te bestemmen voor indoortennis, terwijl voorts de ge legenheid wordt geschapen, er een ijsbaan in te leggen; compleet met toeschouwersaccommodatie. De ini tiatiefnemer, de heer Jan de Mooy, heeft voor dit project een willig oor gevonden by de gemeente, die in principe reeds heeft besloten de grond voor 99 jaar in erfpacht te geven. Wat denk je, schat? Als ik er eens een borreltje bij nam? Zou dat mijn inzicht in de uitslagen niet verhel deren? mum AMSTEL DORTMUND, 16 april. In Dortmund is woensdag de eerste wedstrijd in de halve finales van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen gespeeld. De ont moeting tussen Borussia Dortmund en Intemazionale Milaan eindigde in een gelijkspel: 2—2, welke stand reeds bij de rust was bereikt. De return wedstrijd in Milaan zal op 29 april plaatsvinden. 'n Man die het altijd druk heeft, steeds tijd tekort komt. Maar hij vindt telkens weer rust bij dat sprankelend Prachtpils. Heerlijke ontspanning zo'n glas Amstel bier. 'tf* PETER POST „VLAMT" •WWWWHIHlWfHHimiHIHHIiilHHHIIHHIIIIIIIIIIIIIIIflIlHIKWfliHIHttlHimiI GENEVE, 16 april Het Zwitsers Jiationaal voetbalelftal heeft woensdag Genève voor een verrassing gezorgd. Zwitsers versloegen in een inter- and België met 20. Bij de rust had- 0 de Helveten reeds een 10 voor drong. Het was de eerste overwinning van het •Zwitserse elftal, dat in de voorronden Vatl het toernooi om het wereldkampi oenschap voetbal 1966 o.a. tegen Neder- and uitkomt, sedert 12 november 1961. Berlijn versloegen de Helveten toen •Jft team van Zweden, waardoor zij de eindronden van het toernooi om de we- eldbeker 1962 bereikten. Ruim 25.000 toeschouwers waren ge lige van het kunstlichtduel tussen Zwit serland en België. Vooral in de eerste helft speelden de Zwitsers een sterke ^'edstrijd. Na 40 minuten opende links buiten Schindelholz de score. Een kwar- •Jer na rust bracht linksbinnen Bertschi he stand op 20. Een verwoed Belgisch "ifensief volgde doch de rode duivels, h!e na een half uur spelen al hun troef yan Himst moesten missen Claessen «rving hem zagen geen kans de Zwit- ®erse doelman te passeren. Vooral in de «atste minuten zag het er echter soms '1 zonder somber voor Zwitserland uit. """"Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllilllllüllllllllllllllllllllllll J In Engeland is zondag de eerste wed- ci gespeeld in de finale om de League- £Up tussen Stoke City en Leicester City. T"e wedstrijd eindigde in een gelijkspel: In de tweede divisie eindigde de Jjwnpetitiewedstrijd tussen Grimsby *0Wn en Cardiff City in een overwinning (0-2) voor Cardiff. Peter Post regeerde woensdag in de ronde van Beligië. Op niet mis te ver stane wijze. De Amstelvener heeft in de uit twee gedeeltes bestaande derde etap pe gedemonstreerd, dat hij zijn over winningen van vorig jaar graag wil la ten volgen door een nieuwe triomf. Voor al door een zege in de 's morgens ver reden 170 km lange riit van Chatelet naar Namen boekte Post belangrijke winst op zijn concurrenten, van wie wereld kampioen Benoni Beheyt de leiding in het algemeen klassement overnam. Be heyt had een voorsprong van 23 secon den op Post en dit verschil bleek in de 's avonds gehouden 2,1 km lange tijdrit op de Citadel van Namen juist iets te groot voor een succesvolle aanval. De winst van Beheyt liep echter teruig tot 7 seconden, zodat er voor Post nog vol' op kans is. handhaven. Aanvankelijk liep alles voor hem naar wens. De actieve Jan Hugens kreeg Scrayens ploeggenoot Proost mee en dat betekende, dat hij zich in zijn vlucht duidelijk geremd zag. Het liep dan ook op niets uit en een nieuwe vlucht van Proost ditmaal alleen maakte zelfs, dat Scrayens tot in D'inamt (112 km) helemaal geen gevaar liep. In de volgende 30 a 40 km maakte de leider zelf een paar aanvallen van zijn voor naamste tegenstanders onschadelijk en niets wees er toen nog op, diat hij in Namen zijn trui zou moeten afstaan. Een goed getimede aanval van Peter Post zorgde echter voor een spectaculair slot. Post demarreerde 13 km voor de aankomst alleen en liep met groot machtsvertoon snel weg van het peloton. Terwijl achter hem de strijd ontbrand de, vergrootte Post zijn winst gestadig en tenslotte finishte hij met een voor sprong van 1 minuut en 24 seconden op de sterk rijdende Belg Willy Monty, die de sprint om de tweede plaats won. Leider Scrayen kon zidh op het tra ject van Chatelet naar Namen dus niet S Het Franse militaire team heeft in v antes een 2-1 zege behaald op de ploeg an Portugal in een wedstrijd voor de f~ste ronde van het toernooi om het «ternationale militaire voetbalkampioen- *enap. Het was de tweede ontmoeting ussen beide teams. De eerste eindigde in «h gelijk spel, 0-0. Hertha BSC heeft woensdag in Berlijn «h inhaalwedstrijd tegen Werder Bre ien voor de Duitse Bundesliga met 5-2 «wonnen. Door dit resultaat is de kans r® degradatie te ontlopen voor Hertha weer iets -groter geworden .De stand on deraan: 13. Karlsruher SC, 23 uit 27; 14/15 ■dertha BSC en Preussen Muenster, bei de 21 uit 27; 16 FC Saarbruecken, 14 I 27. Er degraderen twee clubs. De wedstrijd tussen de Irish League de Leaque of Ireland heeft een 2-2 ge- iJJk spel opgeleverd. De ruststand was 2-1 n het voordeel van de League of Ireland. He Schotse club Celtic heeft sedert woensdag een goede kans om de finale het toernooi om de Europese beker »°or bekerwinnaars te bereiken. Celtic jj£>n in Glasgow de eerste wedstrijd tegen ~4TK Boedapest met 30. Bij de rust was stand 1-0. ARNHEM 16 april. Woensdag heeft de voorzitter van de Nederlandse Sport federatie (NSF) jhr. Br. A. Feith, de leden van het contactorgaan Nationaal Sportcentrum geïnstalleerd. In dit comité, in het leven geroepen om tot een verant woorde planning ten aanzien van het Nationaal Sportcentrum te komen, heb ben zitting: Dr. W. van Zijll, (voorzitter), algemeen secretaris van de NSF, dr. W. H. J. Bodisco Massink, chef afd. 3 speciaal voor ruimtelijke ordening van de provinciale griffie, E D n, hoofdingenieur-directeur van directie van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Gelderland, ir. J. N. Klaar, directeur Bouwtoezicht en Wo ningvoorziening in Arnhem, ir. H. van Medenbach de Rooy, bosbouwconsulent, ir. G. J. Ruychaver, hoofd afdeling sport accommodatie van de NSF ir R. A. Tjal- kens, directeur van de Provinciale Plano logische Dienst, ir. F F. Venstra, direc teur gemeentewerken van de gemeente Arnhem en J. de Jong, secretaris van de commissie ter voorbereiding van het nationaal sportcentrum „Papenda1" Jhr. tteith maakte hekend, dat de Nederlandse Sportfederatie aan ingenieur J. Vallen (Roermond) opdracht heeft verstrekt een plan in hoofdzaken te ma ken voor ruimtelijke en landschappelijke planning, nadat uiteraard de noden en verlangens van de hij de NSF aangesloten sportbonden volledig bekend zijn. Wanneer Scrayen zioh in de voorste linies van het uiteengevallen peloton had kunnen handhaven, zou er voor hem nog niets aan de hand geweest zijn. De leider bezat echter die kracht niet en moest daarom in Namen zijn trui af staan aan Benoni Beheyt, die wel goed was meegekomen en ondanks een duide lijke nederlaag in de sprint om de twee de plaats breed kon lachen. Wat de ploeg van Kees Pellenaars be treft, handhaafden Henk Nijdam en Cees van Espen zich woensdag' redelijk. Nijdam, die langzamerhand weer naar zijn oude vorm schijnt te groeien, is nu als bestgeplaatste renner van zijn équipe zevende met een achterstand van noig geen minuut op de leider. De uitslag van de eerste helft van de derde etappe luidt: 1. Peter Post (Ned.) 4.39.20; 2. Monty (Belg.) op 1.40; 3. Hel lemans (Belg) op 1.46; 4. Melckembeeik (Belg.); 5. Bas Maliepaard (Ned.); 6 Jo de Roo (Ned); 7 Hermans (Belg.); 8. Beheyt (Belg.); 9. Gilbert Desmet 1 HENK NIJDAM zevende (Belg.); 10. Bocklandt (Belg.), allen de zelfde tijd als Hellemans. De uitslag van de tijdrit, die naar la- 4 min. 29,4 sec.; 2. Rudi Altig (D.) 4.33,4; 3. Willy Monty (B.) 4.36,6; 5 Ab Geldermans (N.) 4.38,8; 6. Theo Mer- tens (B.) 4.39,2; 7. Bas Maliepaard (N.) 4.44,8; 8. Jean-Claude Lefebvre (Fr.) 4.44,8; 9. Benoni Beheyt (B.) 4.45,6; 10. Gilbert Desmet I (B.) 4.45,8; 13. Dick Enthoven (N.) 4.46,8; 25 Pief van Est (N.) 453,8; 27. Jo de Roo (N.) 4.55,4; 28. Jan Hugens (N.) 4.56,8; 32. Cees van Espen (N.) 4.58,6; 37. Henk Nijdam (N.) 5.00,8. Het algemeen klassement ziet er na de derde dag als volgf uit: 1. Benoni Be- hey (B.) 15.06.19; 2. Peter Post (N.) 15.06.26; 3. Gilbert Desmet I (Belg.) 15.06.34; 4 Hugo Sarayen (B) 15.06.51; 5 Winfried Boelke (Did.) 15.06.59; 6 Theo Mertens (B) 15.07.07; 7. Henk Nij dam (N.) z.t.; 8. Cees van Espen (N.) 15.07.11; 9. Gilbert Desmet 2 (Belg.) 15.07.13; 10 Jean Stablinski (Fraekr) 15.07.34; 13. Bas Maliepaard (Nederl.) 15.08.55; 16. Dick Enthoven (Nederl) 15.09.08; 28. Jo de Roo (Ned.) 15.20.24, 36. Piet van Est (Ned.) 15.21.26. Advertentie VERDELGT INSECTEN OP BLOEMEN EN PLANTEN vraagt gratis documentatie „GECO" - OTTOSTRAAT S - VENLO NIJMEGEN, 16 april De Nijmeeg se eerste klasser Quick zag zich genood zaakt trainer Wim Groenendijk, die de club drie jaar onder zijn hoede heeft gehad, per 1 juli te ontslaan. Groenen dijk, die o.a. Elinkwijk, MW Eindho ven en NEC heeft getraind moet Quick verlaten omdat de club in minder gun stige financiële omstandigheden ver keert door het teruglopen van de publie ke belangstelling. SWANSEA, 16 april In de strijd om het officieuze voetbalkampioen schap van Groot-Brittannië heeft Wales woensdagavond te Swansea met 23 (rust 13) verloren van Noord-Ierland. Door dit resultaat eindigden Schotland, Engeland en Noord-Ierland gelijk in de ze competitie met 4 punten uit 3 wed strijden. Wales werd laatste met 0 pun ten. lllllllllillllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIillllll!lll!lllllllllllilllllll!lllllll!lllll> Is een dergelijke onderneming ln een stad, bekend om haar vele niet uitge voerde plannen, het zoveelste luchtkas teel?? De heer De Mooy wijst een derge lijke veronderstelling van de hand. „Ze ker, ik heb op de nominatie gestaan met mijn gehele tennispark in Buitenveldert te moeten verdwijnen. Er is vorig jaar een aanzegging geweest dat dit in juni 1965 zou gebeuren. Maar nadien werd ik bij de gemeente ontboden, waar Ik te horen kreeg dat deze mededeling op een fout berustte. Samen met de heer Leo Verhoef, de bouwer van de badminton hal in Haarlem, ben ik nu druk bezig voor Amsterdam eenzelfde project voor te bereiden". Het ligt in de bedoeling, de hal geheel aan de hand ran de Haarlemse blauw drukken en foto-kopieën op te bouwen De heer De Mooy voorziet geen finan ciële moeilijkheden, aangezien hem van de zijde van verscheidene grote finan ciële instellingen volop steun is toege zegd. Het ligt in de bedoeling een lening aan te gaan van een half miljoen, met een afschrijving van 50 jaar. Mede daar door zijn er ook voor de gemeente aan trekkelijke voorwaarden. De „hal van Verhoef" in Haarlem heeft volgens de stichtingsbalansen 288.000 gekost. De heer De Mooy verwacht met de ervaring van de heer Verhoef een exploitabel ob ject te verwezenlijken, ten voordele van de actieve recreatie in Amsterdam 'llll Borussia's stormlopen door Inters defensie schitterend seweerd (Van onze sportredactie) NOODORP, 16 april. In de Noordwü- kerhoutprijs gisteren in Nootdorp nam Advertentie Twee doelpunten op psychologisch uiterst belangrijke momenten gescoord, hebben de Italiaanse kampioensploeg In temazionale Milaan een gerede kans ver schaft zich voor de finale van het Euro pees voetbaltoernooi te plaatsen. De eer ste treffer van de wedstrijd tegen Borus sia Dortmund, Duitsland's nieuwe „Hel- denmannschaft", viel al in de derde mi nuut. Een snelle, schijnbaar doelloze rush van de ongrijpbare Braziliaanse rechts buiten Jair werd besloten met een even verrassende als sublieme voorzet. Mid denvoor Mazzola was eerder ter plaatse dan rechtsback Sturm en stootte de bal in duikvlucht hard en onhoudbaar langs Tilkowski verdween 1—1. zijn schot tussen de palen. Vijf minuten later zorgde dezelfde Brungs voor een soort massa-hysterie. Hij kopte op zeer fraaie wijze een voor zet van Konietzka langs Sarti. Dat be tekende 21. Tien minuten voor de rust vloog een hard schot van Schmidt tegen de paal en enkele ogenblikken later kreeg Wosab een fraaie kans, maar Brungs stond een derde Duitse treffer in de weg. Elk moment scheen nu de Duitse voor sprong groter te worden. Toen kwam de tweede klap voor Borussia. die het in feite niet meer te boven gekomen is. In een periode van volstrekte superioriteit maakte Corso enkele minuten voor rust gebruik van een afschuwelijk misver stand in de Duitse verdediging, door de bal uit een zeer moeilijke hoek in het door Tilkowski verlaten doel te werken: 2—2 Dit was te veel voor de Duitsers, die him moordend .,alles-of-niiets"-offensief slechts met een 22 gelijke stand beloond zagen. In de tweede helft, waarin de Mi'mezen hun verdediging vaak vijf man achter, drie in het midden en slechts twee spelers voor nog versterkten, kwamen de Duitsers niet meer toe aan het scoren van een derde treffer. Wel bleven zij proberen met lange pas ses de Italiaanse defensie te verschalken, maar verder dan enkele gevaarlijke situaties en een terecht afgekeurde tref fer van Brungs, die eerst Facchetti onder uit haalde, bracht de dapper strijdende Duitse kampioen het niet. Over twee weken, op woensdag 29 april zal ln het San Siro stadion van Milaan de return- wedstrijd -orden gespeeld. Zoon van Kievit ip de eerste bocht de vester G leiding over van Victor Asvin en leek Total ui S. J. Wagenaar jr., tijd 3.02.—, km-tijd 1.31.9; 2. Courage,, 3. Akino K. Totalisator: winnend 2,80, pi. 1,90, 1.80, 1,50, gekoppeld 5,30, covercal 5,80. Voorhoutprijs. Afstand 1660 m. te serie; 1. X Messidor, J. Verhoeve, 2.24.9. 1.26.3, 2. A tie v. d. Lente, 3. Xylophoon. Totalisator: winned 23,80, pl. 8,30. 1.70, gekoppeld 38,80, covercal 4, Voorhoutprijs. Afstand 1660 m, 2e serie. 1. Zora W, J. Wagenaar jr, 2. 2.24.8, km- tijd 1.27.2. 2. Y Y Hanover. 3. Baron Har- verder onbedreigd te gaan winnen. Met nog een ronde te rijden kwam Xeres, die twintig meter extra had, scherp op. Bij de laatste bocht had hij hem bereikt en zette toen door. Honderd meter voor het einde toonde de Zoon zijn moeilijke ka rakter, hij sprong in galop tot vlak bij de eindstreep. Het was moeilijk te zeggen of hij weer in draf was toen zijn neus de streep bereikte; hij werd als derde ge handhaafd. Xeres won in 1.25.5. Eigenaar Verhoeve had al een grote verrassing gebracht toen hij met X Mes sidor de eerste serie van de Voorhoutprijs won. Dat kwam mede door drie valse starts, die X Messidor weliswaar niet ge heel voorbij gingen; maar hij toonde zich royaal de sterkste, want halverwege had hij al de leiding. Het paard won onbe dreigd In de eerste koers kwamen Arrow Ax worthy en Aphrodite ten val: de laatste verliet de baan. Na hervatting van de afgebelde koers nam Bosuiltje S al gauw de leiding over van Courage en behaalde haar tweeede zege. De uitslagen van de gehouden drave rijen luiden: Lisseprijs. Afstand 1980 m. 1. Bosuiltje Brungs (Borussia) in duel met Cruaneri (Inter) tijdens de wedstrijd BorussiaInter (Milaan) in het kader van het toernooi om de Europese Beker voor landskampioenen. Totalisator: winnend 1,70, pl. 1.30. 2.—, gekoppeld 5,10, covercal 4,80. Sassenheimprijs. Afstand 1980 m. 1 Cromwell W (J. W. Runhaar), 3.02.4, km- tijd 1.33.1. 2. Athos the Saint. 3. Ade laar S. Totalisator: winnend 2.20, pl. 1.50, 1.40, 1.80, gekoppeld 4.50, covercal 4.40. Nordwijkerhoutprijs. Afstand 1980 m. 1 Xeres, J. Verhoeve, 2.50.9, km-tijd 1.25.5, 2. Urdy Mars, 3. Zoon van Kievit. Totalisator: winnend 3,80, pl. 1.30, 1.60, 1.30, gekoppeld 8.30, covercal 5,90, trio 108.90. Hillegomprijs, Afstand 1980 m. 1. Boy van Quick, J. Wagenaar sr. 2.57.9, km-tijd 1.29,2. Bonny Julia, 3. Bijou V 's Gra venhof. Totalisator: winnend 2.20, pl. 1,50, 2, 2.30, gekoppeld 6,covercal 5.30. Voorhoutprijs. Afstand 1660 m. Finale. 1. Zora W, J. Wagenaar jr. 2.24.—, km- tijd 1.26.7, 2. X Hanover, 3. April Love. Totalisator: winnend 1,60, pl. 30.1.80, 3.40, gekoppeld 7.00, covercal 6.30. Totalisator omzet: 79.939,50. Deze sublieme treffer sloeg Borussia's hoop, een snelle en afdoende voorsprong te nemen abrupt de bodem in De 43.000 opvallend fanatieke toeschouwers werden er stil van. Niet lang echter. Toen zweep, ten zij Borussia, momenteel slechts vijfde op de ranglijst van de Bundesliga, weer op tot een ongekende felheid. De gerou tineerde Inter-ploeg wankelde onder de snelle en in verbluffend hoog tempo uit gevoerde aanvallen van Borussia. Voor lopig redde de uitstekende doelman Sarti zijn ploeg nog enkele malen, doordat hij van dichtbij afgevuurde schoten van Em. merich en Brungs knap uit zijn doel hield. Maar intussen was de grote man in de voorste linies van de Italianen, vir tuoos Jair door enkele grove en onbe heerste tackles van het toneel verdwenen. In de periode, dat Inter slechts met tien man speelde sloeg Borussia toe. In de 23e minuut werd een nanchalant genomen vrije trap van de voor Inter spelend Duitser Szymaniak de Italianen noirtïlot tig. Uit een pass van Konietzka scoorde Brungs tussen twee Italianen door de ge lijkmaker. Laag langs de uitgelopen Sarti fe' 1 BRUSSEL, 16 april. De Belgische dames hockeyploeg, die zaterdag a.s. in Antwerpen tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Wolter (Country/White), achter: Sergant (Daring) en Declarcq (Racing), midden: Verbeek (Rasante), Kahn (Ra sante en Maas (Antwerp), voor: Moucq Racing), Cogels (Antwerp), Van Eeck- hout (Ükkel Sport), Govaerts (Ukkel Sport) en Hubert (Rasante). Reserves zijn: Gedopt (Antwerp), Rvschs (Ukkel Sport), Tuts (Leopold) en Ch. Verbeek (Rasante).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 7