Schous Tinholt verzameling wordt gereorganiseerd Bloemendaal wil bouwcon- tingenten sparen Tiroolse avond in Heemstede Drie concerten met werk van Beethoven en Tschaikowsky Ut FILMJOURNAAL Agenda voor Haarlei en omgeving Probleemgebieden hadden bijzondere aandacht van staatssecretaris Bakker EURO-BEHANG HOORTOESTELLEN DE ULDERMAN OPDRACHT POLAROID Opticien WEBER U MAG NIET VERDER SPRINGEN k GEERVLIET N.V. Ziekenfondsbijdragen Spoorivegtoernooi tafeltennis De tijger van Malakka De musketiers van de zee Kerim, de zwarte sheik Geef ze de ruimte Overige films Bezoek aan Noordholland GEMEENTERAAD BLOEMENDAAL Na tien jaar de Negende Lido Roxy van DUIVENBOOEN J AUTOBEDRIJF KLEIJN Frans Hals Minerva HAGAM HEEMSTEDE Geldleningen voor Grote Gasthuis Burgerlijke Stand Haarlem DOOR FRANCIS DURBRIDGE VRIJDAG 17 APRIL 1964 PAGINA 2 ZONNEBRIL ÖMifstó&MÏJjsbe'ig&yv AUTO MOBIELEN- BEDRIJF LANGE HERENSTRAAT 31-32-34 Telefoon 15795 OFF. DEALER NSU Filmti Vluziek Toneel Dans: Diversen: Cabaret: Tentoonstelling Leiden CORTINA v.a. 5725.— Bij zijn ontvangst in het provin ciehuis te Haarlem kreeg de staatssecretaris van economische zakendrs. J. A. Bakkergiste ren een bloem opgespeld door een der Haarlemse bloemenmeisjes, Nancy Plesman. ZIJLSTRAAT 57-TEL. 10802 I Advertentie) Pt 'n enige twinsets Schattige twinsets voor schattige dochtertjes! In Schous Kinderland ontdekt u een sortering nieuwe twinsets die dubbel in de smaak valt. Om de leuke modelletjes in frisse kleuren èn om de even aan- trekkelijke prijsjesGemakkelijk in de was (dat komt u van pas!), plezierig vlug droog en steeds weer als nieuw. Komt u gauw eens kijken in Schous Kinder land met zijn 'grenzeloos'-mooie collecties Oude Groenmarkt 14-16 achter de oude St. Bavo HAARLEM - Te!. 02500-11266 BLOEMEND AAL, 17 april De Tin- hol tverzameling, een verzameling na tuurhistorische zaken, die wijlen de heer Tinholt, een Bloemendaalse onderwijzer, destijds aan de gemeente schonk, zal worden gereorganiseerd. Daartoe heeft de gemeenteraad donderdagmiddag in openbare vergadering besloten. Tevens werd ingetrokken een vroeger besluit waarbij was vastgesteld, dat de Tinholt- verzameling steeds één geheel zou blij ven. B. en W. van Bloemendaal hebben Zich laten adviseren door de directeur van het Rijksmueseum van Volkenkun de in Leiden, dr. P. H. Pott. De Tinholt- commissie uit de Raad zal zich over de door te voeren reorganisatie nader be raden. Eén van de 22 agendapunten, die in de tweeëneenhalf uur durende vergade ring veel tijd eiste was het voorstel tot ontheffing der bebouwingsvoorschriften voor de verbouwing van het kantoor van (Advertentie) Wie nog denkt dat een regen mantel even saai is als een regendag heeft beslist de nieuwe Lippits-kollektie niet gezien. Nieuwe modellen in spranke lende modetinten; in katoen maar ook in de nieuwste regenkleding stof magna-Terlenka! En let U eens op de sublieme kwaliteit en afwerking. Dat kan alleen een speciaalzaak U bieden, óók in de herenmodellen! REGENKLED1NQ-SPECI AALHUIS BENNEBROEK, 17 april Op vrij dag 1 mei ontvangt de fanfare- en drumband „Kunst na arbeid" te Bennebroek bezoek van een uit 38 perso nen bestaan gezelschap uit het Oosten rijkse Tirol. Het gezelschap blijft drie dagen in Bennebroek. De Tirolers komen met de Musikka- pelle Mieming, de Schuhplattlergruppe met Tiroolse dansen, de zang en jodel- groep met liederen uit Tirol en Zither- musik. Op vrijdagavond 1 mei wordt om acht uur een originele Tiroolse avond gege ven in het geheel gemoderniseer de Nieuw Berkenrode te Heemstede. avond wordt besloten met een gezellig samenzijn, waarbij de bezoekers kunnen dansen op de vrolijke klanken van de Ti- roler Kapel. De eigenlijke uitvoering wordt besloten met een grandioze fina le, waaraan ook de Bennebroekse fan fare en drumband meewerken. De toegangsprijs bedraagt twee gul den per persoon. het gas- en waterbedrijf aan de Donke- relaan. Sommige raadsleden knoopten daaraan bezwaren vast tegen het bouw plan. dat de architect K. J. Aanstoot uit Overveen echter nog nader moet uit- wekens. Drs. Bückmann (VVD) vond een bedrag van 200.000.- voor een verbou wing wel erg hoog. Voor dat bedrag zag hij liever een nieuw kantoor. Zijn frac tiegenoot wethouder Van der Laan be rekende, dat nieuwbouw zeker 350.000 zou kosten. Na een verwarde discussie werd het voorstel van B. en W. met acht tegen zeven stemmen aanvaard. De heren drs. Bückmann (WD) en Laane (KVP) werden gekozen als plaatsvervangend wethouders. De Raad ging akkoord met het instel len van en deelnemen aan een noord hollandse Bestuursschool. Bloemdendaal zal er waarschijnlijk drie ambtenaren heen zenden. Het bevreeemdde de heer Sissingh (P.v.d.A.), dat in het voorstel van B. en W. heel veel over de organi satievorm wordt meegedeeld, maar niets over het onderwijs, dat ze) worden gegeven. Bij de rondvraag informeerde de heer Lagendijk (A.R.) naar de plannen voor woningbouw na het toewijzen van 25 wo ningwetwoningen. De wethouder van huisvesting, mr. Hjjszeler (A.R.) memo reerde, dat de contingenten tegenwoor dig niet meer per gemeente maar per agglomeratie worden toegewezen. B. en W. overwegen dit jaar niet te bouwen, maar wel in 1965. Het college wil dan de contingenten van 1964 en 1965 gebruiken en dat van 1966 „lenen", om ongeveer 80 woningwetwoningen aan de Kenne- merweg te bouwen. Lukt dat niet, dan zal het contingent worden besteed voor de woningwetbouw in Vogelenzang. In antwoord op een vraag van me vrouw Fahrenfort-Meuffels (WD) zei de voorzitter, burgemeester dr. Peere boom Voller, dat sedert 24 maart voor te hard rijden op de 2eeweg 90 maal proces verbaal is opgemaakt. Er wordt overdag en des nachts gecontroleerd. Op deze weg, waar thans niet harder dan 70 km per uur mag worden gereden zijn bij controle snelheden geconstateerd van 80 tot 120 km per uur. De heer Laane (KVP) vroeg, zich de ergerlijke baldadigheden vorig jaar in Bloemendaal herinnerend, naar een strenger politie optreden tijdens de ko mende luilakviering in mei. De Raad komt volgende week al weer bijeen. Woensdagmorgen om 9 uur wordt begonnen aan de jaarlijkse excur sie door de gemeente, die dit jaar voor de tiende keer zal worden gehouden. HAARLEM, 17 april In plaats van de traditionele Beetliovencyclus heeft het IS oordhollands Philharmonisch Or kest dit seizoen een serie van drie concerten samengesteld, waarop wer ken van Beethoven en Tschaikowsky zuilen woruen uitgevoerd. De concerten, die geleid worden door de eerste diri gent van het oraest Henri Areuds, vin den plaats op de woensdagen 20 en 27 mei en 3 juni. Op het laatste concert zal voor het eerst na tien jaar weer een uitvoering worden gegeven van de negende symfonie van Beethoven, waar voor de medewerking is verkregen van het koor Katholiek Haarlem onder lei ding van Albert de Klerk. Solisten op die avond zijn de sopraan Annette de la Bye, aeelt Marta van Kerkhoff, de tenor Lode Devos en de bas Herman Schey. Op het eerste concert zal de Ameri kaanse pianist Jorge Bolel met net or kest het eerste pianoconcert van Tschai kowsky speten. Op het programma staan verder de Ouverture Lgmont en ae eerste symfonie van Beethoven. Jor ge Bolet heeft vooral na de oorlog gro te bekendheid gekregen. In opdracnt van de Amerikaanse regering maakte hjj een toernee door Europa. Ook in ons land is Jorge Bolet reeds opgetreden. i'schaikowsky's vijfde symfonie en het vioolconcert van Beethoven worden uit gevoerd op het concert van 27 mei. So liste is dan de beroemde violiste Guila Bustabo, die tot de kleine schare be genadigden behoort, die hun als wonder kind behaalde roem op ïatere leeftijd kunnen bevestigen. Toscanini ontdekte haar destijds. Sindsdien heeft haar roem zich verder over de wereld verbreid. Componisten als Sibelius en Pfitzner hebben haar de beste vertolkster van hun vioolmuziek genoemd. Guna Busta bo bespeelt een Guarneri-viool van 1736. Advertentie) de deale van f 15,ti van f 15,tot f 39,75 GROTE HOUTSTRAAT 166 (b. d. Houtbrug) DRANKWEERCOMITE In de aula van de A. H. Gerhardschool aan de Raaks werden gistermiddag voor de deelnemende Haarlemse scholen de prij zen uitgereikt van de landelijke teken en opstelwedstrijd, georganiseerd door de onderwijscommissie van de N.C.A te Utrecht. Deze wedstrijden waren in Haarlem georganiseerd dooor het centraal drank- weercomité. De hoofdprijzen gingen naar 1. Koningin Julianaschool, 2. Ma- riaschool en 3. Koningin Emmaschool. (Advertentie) dan uw polsstok lang is. Maar daarom behoeft U nog niet minder goed gekleed te gaan. Smit van Rijsbergen brengt immers de betere herenkonfektie in de betaalbare prijsklasse. Betere konfektie en herenmode Zijlstraat 71 (t.o. Twentsche Bank) wijck te Haarlem de jaarlijkse Europe se spoorweg tafeltenniskampioenschap pen worden gehouden. Dit belooft een zeer interessant toernooi te worden. Eerstens nemen niet minder dan 15 landen aan dit evenement mee, t.w. Frankrijk, Finland, Polen, België, Zwit serland, Bulgarije, Oostenrijk, Groot- Brittannië, Hongarije, Zweden, Dene marken, West Duitsland, Oost Duits land, Joego-Slavië en Nederland. Voorts merkt men tussen de deelne mers diverse spelers van internationale klasse op, zoals de voormalige Europe se kampioen Zoltan Berczik uit Honga rije. de Joegoslaven Anton Tomazic en Terencik alsmede de West Duitser Alfred Jung. Nederland is onder meer vertegenwoordigd door de Amsterdam se hoofdklasser Bas den Breejen. Er zal dagelijks worden gespeeld van 10-12 en van 14-17 uur. Op donderdag middag zullen de finales worden afge werkt. Liefhebbers van avontuur en spanning komen aan hun trekken in de film „De tijger van Malakka". Een dierenvanger en een jager de laatste in gezelschap van zijn geliefde trekken naar Ma lakka om iq opdracht van een dieren tuin een bijzonder dier te vangen, dat een kruising is tussen een tijger en een luipaard. Het dier wordt „de onweer staanbare" genoemd. Tussen de mannen bestaat beroepshalve een zekere span ning, die nog erger wordt, als blijkt, dat het meisje van de jager verliefd wordt op de vanger. Het wordt een heel dra ma, waarin tenslotte ook „de onweer staanbare" een grote en dodelijke rol speelt. De jager moet op alle fronten het onderspit delven, maar dan is er heel veel gebeurd. In Lido (Volwassenen). Een Spaanse marinekapitein, die on schuldig uit zijn land wordt gedepor teerd en zich dan bij de piraten aan sluit, vecht zich een weg naar eerher stel. Ziedaar wat „De musketiers van de zee" (I pirati della Costa) in het kort inhoudt. Dat er piraten in voor komen die even slecht zijn als de ka pitein Louis Monterey, edel en fier, laat zich begrijpen. Dat ondervinden de (Advertentie) BIJ HET STATION CINEMA PALACE: Lawrence van Arablë, 14 jaar. 2 en 7.30 uur. FRANS HALS do. t.m. zo. 7, 9.15, zo. 2,4.30, 7, 9.15 Kerim, de zwarte sjeik, 14 jr.; ma. t.m. woe. 18 Jaar, 7, 9.15, di. en woe. 8 uur: Waarover men niet spreekt. 18 Jr. LIDO: De tijger van Malakka, volw. 2, 7. 9.15, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: De man met de vijf paspoorten, 14 jr., 2, 7, 9.15, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Irma la Douce, strikt volw. 2 en 8 uur. ROXY: do. t.m. zo. 2.30, 7, 9.15, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: De musketiers van de zee, 14 jr.; ma. t.ija. woe. 2.30, 7, 9.15 uur: Het geheim van de gele narcis, 18 Jr. STUDIO: De grote stilte, strikt volw. 2.15, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: do., vr., ma. 8.15 uur, zo. 7, 9.15 uur: Geef ze de riiimte, a.l., zo. 2, 4.15, woe. 2.30 uur: De clown van circus Krone, a.l. Dinsdag 21 april Grote of St. Bavokerk, ing. Oude Groen markt, 8 uur: Orgelconcert door de stads- organist Piet Kee. Vrijdag 17 april Stadsschouwburg. 8.15 uur: Toneelgroep Studio met „De schaft" en „De zwanen" van Eric Brent Besemer. Regie: Peter Oost hoek. In de hoofdrollen: Jules Hamel, Frans Vorstman en Liesbeth Struppert. „De stenen Salomo" van Henk Sparreboom. Regie: Jurg Molenaar. In de hoofdrollen: Frans Vorstman en Peter Oosthoek. Minerva Theater. 8.15 uur: Heemsteedse Kunstkring: André Peters met „De Spion van Brahma" voordracht van zijn bekroon de novelle. Zaterdag 18 april Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Come- die met „Mesalliance" van G. B. Shaw. Regie: Frans van der Lingen. In de hoofd rollen: Georgette Hagendoorn, Anne-Marie Heyligers, Joris Diels. Zondag 19 april Stadsschouwburg, 8 u.Haagsche Comedie met „Othello" van William Shakespeare. Re gie: Bob de Lange. In de hoofdrollen: Ko van Dijk, Paul Steenbergen. Anny-Wil Blan- kers, Anny de Lange. Woensdag 22 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelclub van het Elisabeth's Gasthuis met „Ik ken Je niet meer" van Alfredo de Benedetti. Donderdag 23 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep (Advertentie) aluminium jaloezieën De beste service bij ed Oude Gracht 108 1 lu Haarlen Telefoon 16657 - 17165 - 17206 Vraagt prijsopgaaf Theater met „Claudius" van Albert Husson. Regie: Ferd. Sterneberg. In de hoofdrollen: Bernard Droog, Arthur Boni, Eli Blom, Pa tra Verbeek. Maandag 20 april Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlands Dans Theater met „Danses Concertantes", „Soly Sombra", Omnibus", „Valkuil". Zaterdag 18 april Stadsbibliotheek, Prinsenhof 7, 2 u.: Volks universiteit: Wandeling door Oud-Haarlem met bezoek aan de mooiste hofjes. Leider: H. B. E. Warnaars. Zondag 19 april Sociëteit „Ekestos", Stationsplein, uur: Cees Smal kwartet. Maandag 20 april H.B.S. A, Zijlvest 25a, ingang Raaks, 8 uur: Genootschap Nederland-Engeland: Lezing door prof. P. A. Bromhead. Onderwerp: Ope rations of British Government and Politics. Dinsdag 21 april A. H. Gerhardschool, ingang Raaks, 7.50 uur: Haarlemse Discoclub. Muziek van Stra- winsky, Brahms, Dukas en Verdi. „Adam en Era", Raam vest 5: Iedere avond ibehalve dinsdag) van 8 tot 1 uur cabaret met Fiet en Frans Koster, Carry Tefsen en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckhetm „Wiedewagen", Waaggebouw Damstraat intern programma door Cob: Schreyer en Ronnie Potsdammer Iedere vrijdag-, zater dag- en zondagavond van 8 1 uur Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/in 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 5 uur. 's avonds van 8 30 tot lu.30 uur Zondag van 1 5 uur Prentenkabinet Tentoonstelling van Per zische miniaturen T/m 19 april Teylers Museum. Schilderijen lue en 2ue eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e "eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10 12 30 en van 1,30 - 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur T/m 11 mei Tentoonstelling „Passie en VerrMzems' Museum „Het Huis van Looy", KI Hout weg 103, ingang ^Kampertaan Tentoonstel ung van cultuur-nistorische diorama's Geopend van 1U-S uur Zo 1-5 uur Tot en met 7 )uni Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103, hei voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Geopend donderdags van 10 12.30 en 13 30 17 uur Zon- en feestdagen van 2-5 uur Marlus Bauerlaan 1, Aerdenhout (voor neen Tramweg) Tentoonstelling van werken van Hugo Landheei Genpeno zaterdag van 25 uur of na afspraak, telefoon 43644 Kunst-zaai ,ln net lioede liur' Nieuw. <\erksplein 1 Tijdens de maand april teke ningen van Wegener Geopend van 106 en 8—12 uur Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1, 2e etage; Expositie „100 ambachten' van Jan Luyken Dagelijks van 10 5 uur geopend. Tentoonstelling „5 tot 500", schilderijen tekeningen aquarellen en gravures Vishai: T/m 19 april. Werken van Co Westerik Keukenhof te Llsse: Bloemententoonstel ling Geopend vanaf 8 uur tot zonsonder gang tot medio mei Kasteel Keukenhof: Italiaanse en Neder landse beeldhouwwerken Tulpenshow Vogelenzang: Expositie van diverse soorten bolbtoemen, lelies en andere zomerbloemen Geopend van 8 8 uur Tot en met mei Linnaeushof, Bennebroek: Openiuchtten- toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen, tropentuin en mlnicorso Geopend van 9 6 uur. t/m oktober Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen, Litho's, tekeningen en beeldhouwwerk Exposanten: Mevr Nieu- wenhuis, mej. Rahusen, mevr de Reede. mej. van Goor en mevr Ducro, t/m 26 april Geopend van 105 uur Zondag van 25 u „De Schuylenburcht", kleverparkweg 15. Haarlem: „Geboeid door de Peer" Expo sitie over levensroeping. Geopend maandag van 7—10 uur. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32; Fototentoonstelling van Jacques Huinck Geopend op maandag van 1-6 uur, dinsdag t/m zaterdag 9—6 uur, t/m 2 mei. Stedelijk Gymnasium, Aula: Jong Haarlem Vooruit: Tentoonstelling en modeshow, van 2.305 uur, 710 uur; zo. van 2.305 uur. EN TOON STELLINGEN: Boerhaavezaler»E Nagel, beeldende Kunst (tot 20 april). De Lakenhal: Affiches uit Krefeld, tot 20 april 25 uur of na afspraak telefoon 43644 Jeu^dhotel „De Ruif": iet Zuyüerland met schilderyen en grafiek ~n. (Advertentie) O Hoofdagent Haarlem e.o Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500 - 64000 - 43068. HAARLEM BENTVELD mannen en vrouwen, die het slachtof fer worden van de kaalhoofdige zee rover kapitein Olonese, aan den lijve. Kapitein Louis krijgt tenslotte zowel eerherstel als de nicht van de verra derlijke Spaanse gouverneur, wat dan een vreugdevol slot is van een fikse en romantische piratenfilm van specta culaire Italiaanse snit en met Lex Bar ker in de hoofdrol Tot en met zondag in Roxy. (Veertien jaar). De andere dagen is in dit theater de film „Het geheim van de gele narcis" te zien. Het verhaal gaat over een zen ding heroïne, welke verborgen in narcissen Engeland is binnenge smokkeld. In een aantal nachtclubs wordt een meisje vermoord. De dader laat bij ieder slachtoffer een paar nar cissen achter. Scotland Yard en een Chinese detective komen er aan te pas. Het moordende raadsel wordt tenslotte opgelost. (Achttien jaar). Een avonturenfilm van weinig ver heffende kwaliteit is „Kerim, de zwar te sheik". Een simpel verhaal, volgens het geijkte thema en doorspekt met cliché's. Kerim, een woestijnheid, ge speeld door body-builder Gordon Scott, neemt het op tegen een wrede despoot, die dorpen platbrandt en het volk bloe dig onderdrukt. Na de gebruikelijke vechtpartijen en folteringen, die alles bij elkaar anderhalf uur in beslag ne men, zegeviert het recht. Deze Italiaan se produktie in kleuren is niet al te best in het Engels nagesynchroniseerd. De film draait in Frans Hals tot en met zondag. (Veertien jaar). De overige dagen draait „Waarover men niet spreekt", een film, die een meisje tot onderwerp heeft, dat te ver gaat in haar liefdesbetrekkingen met een student. Ze verwacht een kind, maar ze wenst haar verwachting ongedaan te maken. Dank zij de goede raad van enkele verstandige mensen keert alles ten goede. (Achttien jaar). Bing Corsby en Bob Hope zijn weer de twee kolderieke figuren in een ver- rukkelijk-dwaas verhaal, dat onder de titel „Geef ze de ruimte" opgediend wordt in Minerva. Bing en Bob treden op als artiesten-paar, maar door een on geluk raakt Bob zjjn geheugen kwijt. Dank zij bijzondee medicijnen krijgt h\j zijn geheugen terug. Het stel raakt echter betrokken bij de activiteiten van een bende, die wil proberen de ruimte te veroveren. De formules oor die tocht komen toevallig in handen van Bob en Bing. Het loopt allemaal heel raar. De twee vallen in handen van de bende, die beide de ruimte in sturen. Het loopt allemaal goed af, zij het dat het duo heel wat dwaze avonturen moet doormaken. In de avondvoorstellingen van vrjjdag, zondag en maandag, (alle leeftijden) In de voorstellingen van zondag- en woensdagmiddag draait de film „De clown van circus Krone", het verhaal van een negermeisje, dat bij het circus terecht en op haar manier triomfen viert. (Alle leeftijden). (Advertentie) off. dealer voor Haarlem en omstreken: ZANDVOORTSELAAN 4-6 - TEL. 38825 Cinema Palace prolongeert Lawren ce of Arabia", het avontuur van een Brits officier tijdens de eerste wereld oorlog in de Arabische woestijn. Een verbluffend schouwspel (Alle leeftijden) In Studio draait ook volgende week de veelbesproken film van Ingmar Berg man „De Grote Stilte", waarin twee vrouwen en een kind in hun isolement verbeeld worden (Strikt volwassenen). „Irma la Douce" houdt het ook in Haarlem lang uit. In Rembrandt kan men de wat grof uitgevallen visie van de Amerikanen op het voortreffelijke gelijknamige Franse blijspel alsnog gaan zien. (Strikt volwassenen.) Ten slotte blijft in Luxor de uitstekende ko mische thriller „De man met de vijf paspoorten". Nogmaals: aanbevolen. (Veertien jaar). (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 17 april. „Horen en zien", noemde de staatssecretaris voor economische zaken, drs. J. A. Bakker het doel van het tweedaagse bezoek aan Noord-Holland, dat hij donderdag-' middag in Amstelveen besloot. Het horen en zien was vooral gewijd aan de industrialisatie, de middenstand en het toerisme. Nog voor het zomerreces hoopt de staatssecretaris bij de Kamer het re gionaal industrialisatiebeleid voor de komende vier jaren aan de orde te stellen. Voordien maakt hij in ijltempo reizen door de provincies. Noord-Holland heeft zowel toeristisch als industrieel bloeiende en sukkelen de gebieden. Het lag voor de hand dat de aandacht van drs. Bakker en zijn staf in de eerste plaats gericht was op de achtergebleven gebieden en meer in het bijzonder het gebied ten noorden en oosten van Alkmaar. Nadat de staatssecretaris in Haarlem in algemene zin over de situatie in.de provincie was voorgelicht, ging zijn reis de eerste dag naar Hoorn, Enk huizen en Medemblik en vandaar haar Schagen en Schoorl. In elk der plaat sen werd hij door de burgemeester en de voorzitter van de Kamer van Koop handel voorgelicht. De tweede dag zijn ook Zandvoort en de kuststreek in verband met de toeristische voorzie ningen nader in bespreking gekomen. Hoewel het knoopsgat van de staats secretaris bij de ontvangst in Amstel veen met een fleurige gele narcis was getooid uiteraard aangeboden door de Haarlemse bloemenmeisjes bleek drs. Bakker niet in een stemming voor bloemrijke uitspraken. Met grote zorg formuleerde hij een aantal volstrekt vrij blijvende en overbekende opinies, die geen enkel houvast boden over zijn toe komstig beleid. In welke mate West- Friesland zal profiteren van een gesti muleerd industrialisatiebeleid, het oor deel over het pendel vraagstuk; de ver houding winkelcentrum binnenstad en centra in de buitenwijken; de verhou ding grote en kleine middenstand; de ontsluiting van de kust voor recreatie; bijzondere recreatieve voorzieningen en talrijke andere zaken bleven in het vage. De grote steden heeft drs. Bakker on bezocht gelaten. Hij hoopt Amsterdam op een later tijdstip aan de orde te stellen. HAARLEM, 17 april B, en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor aan het Grote Gasthuis een geldlening van 28.500 te verstrekken voor de aanschaffing van medische apparatuur ten behoeve van de cardioloog en de longarts, die onlangs zijn benoemd. Aan hetzelfde ziekenhuis willen B. en W. een lening van 58.000 verstrekken voor de aanschaf van een nood-aggre gaat. Onlangs is namelijk gebleken, dat het tweede laagspanningskabel van het gemeentelijk energiebedrijf niet voldoen de is om het hoofd te bieden aan storin gen in de electriciteitsvoorziening van het ziekenhuis. (Advertentie) voor al uw behang- en witwerk BEVALLEN van een zoon: 15 april I. A. Wille-Beenhakker, 14 april M. M' ten Hagen-Fokke, 15 april A. F. Hui- berts-van Galen. BEVALLEN van een dochter: 1# april A. Piek-Wijntjes, 16 april A. H. C. Philippo-Börger, 16 april R. H. Hagene Selhorst, 15 april J. G. Bont-Konijnen berg, 15 april A. Wingelaar-Bouws, 1® april M. W. Roest-Schwab. BEVALLEN van een zoon: 13 april; A. van der Groef-Ummels; 14 april! A. C. M. Vuyst-Heemskerk, E. Fokkel- man-Jordans, C. Pennarts-van Haa- lem. 15 april: J. Eveleens-Buis. Van een dochter: 14 april: A. Klaas- sen-Brinkerink, H. Tigehelaar-Smink. 1® april: E. W. M. Heeremans-van Schie, M. C. Wesselman-Schönhage. ONDERTROUWD: 15 april: W. F. v- As en E. E. de Vogel; F. Freyer e» C. W. Nederkoorn; W. H. Hilberdink en A. W. H. de Bruyn; C. van Bake4 en C. H. de Bont; R. de Haan en Wjjker; W. J. Verschoor en H. P* Rooseboom de Vries; W. A. Cassee en M. Vinton; J. Peters en J. van def Wal; I. B. Szakacs en E. Ponfoort. ONDERTROUWD: 16 april A. T. M- Vasen en C. M. Z. Meulenbroek, R. d® Graaf en G. D. Frumeau. GEHUWD: 16 april A. A. E. M. van Gastel en A. H. M. Storm, M. W. Bor ger en A. H. M. Dijkstra, P. J. J. van de Laarschot en M. E. Veenings, C- Houthuijzen en J. M. van der Wall®- GEHUWD: 15 april: E. H. WassinK en C. C. van Kouteren; W. Nauta en J. L. van Epen. OVERLEDEN: 15 april J. M. J. We gers, 60 jr., M. v. Heemskerkstraat; 1® april H. C. Meijer, 67 j., Overtonstraat! 15 april A. J. Pracht, 67 jr., M. Heemskerkstraat; 15 april S. Kok, j., Muiderslotweg; 15 april T. Stam* Broek, 80 jr., Vroomstraat. OVERLEDEN: 14 april: A. J. Boer mans, 73 j., Nieuwe Groenmarkt. (Advertentie) Koningstraat 7, Haarlem, Tel. (02500) 16171 van alle binnen- en buitenlandse fabrikaten. Bezoekt ons of bel ons op voor het vrijblijvend geven van Inlich tingen thuis. Dagelijks geopend van 8.30-17.30 uur, zaterdags van 8.30-13.00 u. IK ZALZORGEN, DAT HAGAM naarlvbië GAtrr. hbt zal NIET MOEIL'JK ZON, HEM AAR TE DODEN IK VOLGDE KOLONEL HAGAN NAAR LONDEN EN WIL DE MISLUK KINGEN VAN FRANKFORT, BERLIJN EN PAR'JS GOED MAKEN ALSJEBLIEFT GEEN AANSLAG IN EMGELAUD ONS HOOFD KWARTIER IS VLAANDEREN IK BEN NU EEN 'LANDARISTOCRB- Te'ZIT IN COMITÉ'SHOUD DR'JPJRCHTEN MAAKTE DEKMANTEL VOOR ONS WERK, NICHT WAHR, HERR OLDER MAW 1 N.!:: or MISTER OLDER MAN A.U.B. IK BEN OOK ENGELSMAN ZORG JU DAARVOOR HOE"?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2