Fie tsenverzarne laar tegen de lamp gelopen Haarlemmer met unieke collectie lampen, zadels en bellen Huize Arnold omgebouwd tot zeldzaam museum Inter scholair muziekconcours HALF ZWAAR - HEEL LEKKER I Stand der gewassen beter dan vorig jaar Drs. H. Letschert benoemd tot algemeen voorzitter van Bloembollencultuur H. de la Mar: „En nu strijdbijl begraven de Jhr. „Ik meen in een plezierig team terecht gekomen te zijn Drs. Letschert op belangrijke functie benoemd DE ULDERMAN OPDRACHT A-i i i Spannende finale LOONDORSER VERGIFTIGT ZIJN VROUW MET GROTE MEERDERHEID VAN STEMMEN van Nispen ere-lid van de Vereniging NIEUWE VOORZITTER VAN BLOEMBOLLENCULTUUR c voor Haarlem e.o. HAGAM HEEMSTEDE Randstad Holland minder muzikaal Bloembollencultuur DOOR FRANCIS DURBRIDGE Bewogen pleidooi Twee directeuren MAANDAG 20 APRIL 1964 PAGINA 2 :„sd «s Films Muziek Diversen: Dans: Cabaret: Tentoonstelling De hal van huize Arnold in de Coornhertstraat te Haarlem is herschapen in een verzamelplaats van fietsen en onderdelen. De véle fietslampen lijken de bezoeker met honderden ogen aan te staren. De heer F. C. Arnold blijkt zich zoals het een ware verzamelaar betaamt in zijn opzienbarende hal best op zijn gemak te voélen. De bezoeker blijft even ver baasd in de deuropening staan. Hij staat bedremmeld in de hal van een vriendelijk huis in de Coornhertstraat te Haar lem. Het lijkt of honderden ogen hem onderzoekend aanstaren. Gastheer F. C. Arnold staat er geamuseerd bij te kijken. Als zijn bezoeker over de eerste verbazing heen is, komt de verklaring van de mysterieuze sfeer die bezit heeft genomen van de hal. Huize Arnold heeft namelijk een zeer bijzondere hal. Geen vierkante centimeter herinnert aan de bur gerlijke halletjes met de kapstok ken en de wandversieringen. Ar nold heeft het grootste gedeelte van de entree tot zijn huis ver sierd met ogen. Echte ogen zijn het niet. Het zijn rijwiellampen: carbidlampen, kaarslampen en olielampen. Deze verzameaar is echt wat je noemt tegen de lamp gelopen. In rijen zijn ze aan de muur geprikt als een onderdeel van de unieke verzameling op het gebied van de fiets of het rijwiel. CORSAIR v.a. 7375.- MEDEMBLIK, 20 april De koninklijke algemene ver eniging voor bloembollen cultuur heeft vandaag een nieuwe voorzitter van haar hoofdbestuur gekregen in de persoon van de veertigjarige drs. H. B. P. A. Letschert, sinds 1956 burgemeester van de oude Westfriese stad Me demblik. De nieuwe voorzit ter is de opvolger van jhr. mr. dr. O. F. A. H., oud-burge meester van Hillegom en sinds kort commissaris van de koningin in de provincie Overijssel. „Ik meen in een plezierig team terecht te ko men en mijn bijdragen te kun nen leveren in het belang van de vereniging voor bloem bollencultuur." Met deze een voudige en zakelijke woor den tekent drs. Letschert de situatie op de eerste dag van zijn voorzitterschap. PAUL YLAANDEREN vektkoüwel'jke DO CUMENTEN GEVONDEN INWONING Vf)NEMPLOVE. RLHIEK. VERZOEKEN SPOEDIGE OVERKOMST'. CINEMA PALACE: Lawrence van Arablë, 14 jaar 2 en 7.30 uur. FRANS HALS: ma. t.m. woe. 18 jaar, 7,9.15, di. en woe. 8 uur: Waarover men niet «preekt, 18 jr. LIDO: De tijger van Malakka, volw. 1, 7. 9.15 uur. LUXOR: De man met de vijl paspoorten. 14 jr., 2, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Irma la Douce, strikt volw 2 en 8 uur ROXY: ma. t.m. woe. 2.30, 7, 9.15 uur: Het geheim van de gele narcis. 18 jr. STUDIO: De grote stilte, strikt volw. 2.15. 7. 9.15 uur. MINERVA: ma. 8.15 uur: Geef ze de ruimte, a.l., woe. 2.30 uur: De clown van circus Krone, a.l. Dinsdag 21 april Grote of St. Bavokerk, ing. Oude Groen markt. 8 uur: Orgelconcert door de stads- organist Piet Kee. >Iaandag 20 april H.B.S. A, Zijlvest 25a, ingang Raaks. 8 uur: Genootschap Nederland-Engeland: Lezing door prof P A. Bromhead. Onderwerp: Ope rations of British Government and Politics Dinsdag 21 april A. H. Gerhardschool. ingang Raaks. 7.50 uur: Haarlemse Discoclub. Muziek van Stra- winsky, Brahms, Dukas en Verdi. Maandag 20 april Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlands Dans Theater met „Danses Concertantes". „Soly Sombra", Omnibus", „Valkuil". „Adam en Eva", Raam vest 5 Iedere avond behalve dinsdag) van 8 tot 1 uur cabaret met Fiet en Frans Koster Carry Tefsen en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckhelm Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dageliiks van 10-5 uur 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1-5 uur. Teylers Museum Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school. 16e t/m 19e eeuw Fos sielen. natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12 30 en van l 30 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur T/m 11 mei: Tentoonstelling .Passie en Verrijzenis" Museum „Het Huis van Looy", KI Hout weg 103, ingang Kamperlaan Tentoonstel ling van cultuur-historische diorama's Geopend van 10-5 uur Zo 1-5 uur Tot en met 7 juni Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schilder-schrnver Jacobus van Looy Geopend donderdags van 10 12.30 en 13 30 17 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur Marlus Bauerlaan 7, Aerdenhout (voor heen Tramweg): Tentoonstelling van werken van Hugo Landheer Geopend zaterdag van 1—5 uur of na afspraak, telefoon 43644. Kunstzaai „ln net Goede Uur' Nieuwe Kerksplein 1. Tijdens de maand april teke ningen van Wegener Geopend van 10—6 en 1—12 uur Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1, 2e etage: Expositie „100 ambachten' van Jan Luyken Dagelijks van 10-5 uur geopend Tentoonstelling „5 tot 500'schilderijen, tekeningen, aquarellen en gravures Keukenhof te Llsse: Bloemententoonstel ling. Geopend vanaf 8 uur tot zonsonder gang tot medio mei Kasteel Keukenhof: Italiaanse en Neder landse beeldhouwwerken Tulpeushow Vogelenzang: Expositie van diverse soorten boibloemen, lelies en andere zomerbloemen Geopend van 8 8 uur Tot en met mei Linnaeushof, Bermebroek: Openluchtten- toonsteiling van voorjaars- en zomerbloemen, tropen tuin en minlcorso Geopend van 9 6 uur. t/m oktober Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen, Litho s. tekeningen en beeldhouwwerk Exposanten: Mevr Nieu- wenhuis. mej Rahusen, mevr de Reede. mej van Goor en mevr Ducro, t/m 26 april Geopend van 105 uur Zondag van 25 u Kunstzaal Barteljorls, Barteljorisstraat 32 Fototentoonstelling van Jacques Huinck Geopend op maandag van 1 6 uur. dinsdag t/m zaterdag 96 uur, t/m 2 mei. Sinds een jaar of zes verzamelt de heer Arnold, een geboren Antwer penaar en in het dagelijks leven han delaar in edelstaal, fietsen en fiets onderdelen. „Ik doe dit niet om het verzamelen zelf maar het gaat mij om het gehele aspect van de fiets." Voor al de technische kant interesseert hem. Hoe wordt een fiets gemaakt? Hoe ging dat in 1900 en hoe gaat dat vandaag? Waarom is dit onderdeel veranderd en waarom zijn spaken of bagagedragers zó uitgevallen? Op al deze vragen zoekt de heer Arnold een antwoord. Intussen is hij door gegaan met de versiering van de hal. Daar hangen een heleboel malle en mooie zaken. Blinkende uithangbor den, belastingplaatjes, miniatuurfiets jes, zadels en bellen. Op de rinkelen de slagersbellen is hij heel trots en het lijkt wel of hij het jammer vindt dat de tegenwoordige slagersjongens niet meer zo'n vrolijk klingelattribuut op hun fiets hebben. Een fietstoeter uit 1900 staat vlak bij een oude Dursleyfiets uit 1904. Een van de nieuwe aanwinsten is een hypermo dern geval, een praktisch instrument voor moderne automobilisten. Het is na melijk een soort meeneemfiets met een groot halfcirkelvormig stuur met een klein voorwiel. Het geval is gedeelte lijk inschuifbaar. In een hoek bevindt zich een stevig ijzeren gevaarte, dat de herinnering levendig houdt aan de oude smidse van Van Someren. Het gevaarte diende om er fietsframes op te smeden. Niet alleen de hal herbergt fietsen of onderdelen. Ook een gedeelte van de zolder en zelfs een hoekje van de woon vertrekken zijn ten offer gevallen aan de berging van de collectie. In de ka mer treffen wij een oersolide Duitse J- fiets aan, ruim veertig jaar oud, met versnelling en een kleine fauteuil als zadel compleet met kaarslamp en een soort pompinstallatie als trapstel. Pompfiets noemt de heer Arnold deze aanwinst. Loopfietsen en de oude modellen met levensgroot voorwiel en piepklein achterwieltje heeft hij niet. Misschien komt die nog wel. Voorlopig is zijn liefste wens in het bezit te komen van een vierpersoons tandem. ,,Ik weet er eentje te staan in Wieringen." Het klinkt of hy er zo heen wil gaan om zich van deze gezinsfiets meester te maken. De verzameling biyft niet beperkt tot ijzer en staal. De literatuur hoort er ook by. Gedenkboeken nemen een goe de plaats in zoals die van Burgers en de A.N.W.B. De heer Arnold heeft oude toeristenkaarten en zelfs aanvraagfor mulieren voor rywielbelasting voor pro vinciale rywielpaden in Noord Brabant. Die zyn al heel wat jaren oud, want de Brabanders houden zich er niet meer mee bezig. De laatste aanwinst is een belastingplaatje uit Canada. Mevr. Arnold, even gezellig en ge- moedeiyk als haar man, is byna net zo enthousiast over de collectie als de ver zamelaar zelf. Menig huisvrouw zou kordaat gezegd hebben: „In myn huis geen oude fietsen!" By de familie Ar nold staan ze wel en ze staan voorlopig niemand in de weg. Ze vertrekken pas als het ideaal van de heer Arnold in vervulling gaat: de stichting van een rywielmuseum. Voorlopig zal hiervan wel niets komen. Tot zolang biyven de bellen en de spaken trouwe huisgeno ten. Eén belangryk voordeel heeft de heer Arnold in ieder geval van zyn verzame ling. Hy weet tenminste wat hy aan zyn fiets heeft hangen. (Advertentie) off. dealer voor Haarlem en omstreken: ZANDVOORTSELAAN 4-6 - TEL. 38825 LAREN, 20 april De spanning was als het ware te snyden in de Singer- zaal, toen na enige uren van „blazen, fluiten, kloppen, strijken, zingen en slaan", zoals de staatssecretaris van O.K. en W., mr. J. H. Grosheide, het uitdrukte, de jury van het interschoiair muziektoernoci zich teruggetrokken had voor het slotberaad! Het wachten werd weliswaar verzoet door het opgewekt musiceren van het schoolorkest van het Gemeentelijk Lyceum in Emmen, een ensemble, dat „hors concours" optrad, aangezien de puntenwaardering juist iets te laag uitgevallen was voor een plaats in deze finale. „Helaas", zei voorzitter van het concours, Pi Scheffer, „aange zien geen andere kandidaat de idealen van de Stichting beter verwezenlijkt heeft dan deze ruim vijftig jongens en meisjes met hun fluiten, klarinetten, trompetten enz." Hij overhandigde aan dirigent C. A. Legro een herinnerings beker ais waardering voor zyn muzikale èn sportieve geste! Eindeiyk betrad dan toch de jury het Eodium: Ru Sevenhuysen, Miep van uin en W. Thysse, die dit seizoen 27 uitvoeringen van tachtig scholen ten overstaan van ruim tienduizend toehoor ders verwerkt hebben. Het element der ontroering, waar het uiteindeiyk toch om gaat, aldus juryvoorzitter Seven huysen in zu'n kritisch rapport, heeft menigmaal een grote rol gespeeld by deze jeugdige muzikanten. Over het al gemeen leken de vertegenwoordigingen uit de Randstad Holland iets minder toegewyd en technisch uitgerust dan „de rest van het land"! In de categorie solospel, waarin uit sluitend kandidaten van het zwakke ge slacht uitkwamen (zy ontvingen een ex tra prüs voor de opgebrachte moed!) ging de eerste prys naar de pianiste Aritia van Oven van de Gem. H.B.S. voor meisjes in Groningen (een deel van haar Pypervertolking werd via de band nogmaals ten gehore gebracht), de tweede naar de pianiste José Cooymans van het St. Marialyceum te Den Bosch. De categorie voor kleine kamermu- ziekensembles zag de eerste prijs gaan naar het schooltrio van de Rykskweek- school in Middelburg, de tweede naar het sextet van de Christelijke Kweek school in Sneek (hun lichte-muze-reper- toire ontlokte de jury de opmerking, dat ook hiervoor zware maatstaven moeten worden aangelegd, „minstens zo moeiiyk als Mozartsymfonie"!) De derde afdeling, grote ensembles, bracht drie opperbeste koren van kweekscholen in het strydperk; zege vierend trad te voorschyn de r.-k. kweekschool St. Gerardus Majella uit Steenwykerwoid (de vreugde van vo calisten en supporters ontlaadde zich in spreekkoren „Rosa Rosa" voor de koene dirigente zuster Rosa!). Hun collega's van ,.de la Salle" in Heem stede werden als tweede oeclasseerd voor hun interessante programma o.l.v. G. Scheepers. Hun puntenaan- tal was slechts één hoger dan dat van de Chr. Kweekschool Klokkenberg (o.l.v. Wim ter Burg) uit Nymegen. Mr. Grosheide deelde de pryzen uit: in de drie categoriën drie radio-gram mofooncombinaties met drie cassettes met tien platen, de drie tweedeprysw'-i- naars een cassette met twintig educa tieve langspeelplaten, tenslotte drie troostprüzen, alles voor de scholen die de jonge muzikanten vertegenwoordig den. In het radioprogramma „De jonge golf zullen 23 april opnamen van deze finale te horen zün. M.A. Vr. (Advertentie) DRUM (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 20 april Een 49-jarige loondorser uit Grave heeft in de nacht van zaterdag op zondag na een lang durig verhoor bekend, dat hy zyn even oude vrouw door vergiftiging met thal lium (rattengif) om Het leven heeft ge bracht. De vrouw overleed op 22 maart. De man had een verhouding met een dertigjarige vrouw uit Grave, die met hem wilde trouwen. Dit zou het mo tief zijn geweest voor de vergiftiging. Ook deze vrouw is in voorlopige ver zekerde bewaring gesteld. Het onderzoek in deze zaak is een slepende affaire geweest, aangezien men geruime tijd uitsluitend op vage vermoedens kon afgaan. Het slachtof fer werd eind februari in een Nymeegs ziekenhuis opgenomen met ernstige ver- giftigingsverschynselen. Later wees de sectie op het st.offelyk overschot uit, dat de vrouw zoals men vermoedde aan thalliumvergiftiging was gestorven. In het ziekenhuis had men tüdens het bezoek gemerkt, dat ook haar man ver giftigingsverschijnselen vertoonde. De loondorser ontkende dat hy met een gif in aanraking was geweest, of dat hy het ooit in huis had gehad. Een onderzoek in huis leverde niets op. De zaak werd derhalve afgesloten. Na verloop van tyd echter ontdekte de opperwachtmeester De Wilde, die het leeuwendeel in het onderzoek heeft gehad, dat de verdachte in januari rat tenvergif gekocht had. Deze gaf dat. toen hy opnieuw aan de tand gevoeld werd toe. Hy vertelde dat hy het uit sluitend in de schuur gebruikt had om dat daar ratten zaten. Hoewel men nog steeds over uiterst weinig bewüsmateriaal tegen de man beschikte en hy bleef ontkennen, heeft de officier van justitie te Den Bosch, mr. Booster, vorige week donderdag de arrestatie van de loondorser gelast, die tenslotte bekende. HAARLEM, 20 april In de Tuinzaai van het Gemeenteiyk Concertgebouw heeft de Koninkiyke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur vanmor gen een algemene vergadering gehou den, welke geleid werd door de waar- nemend-voorzitter, de heer Th. Hoog. Niet zonder tevredenheid verklaarde deze in zyn openingswoord, dat de stand van de gewassen op het ogenblik heel wat hoopvoller is dan het vorig jaar om streeks deze tyd. In 1963 heeft het ge was grote schade opgelopen tengevolge van de wateroverlast. Niet alleen by de narcissen maar ook by de tulpen zün daarvan nog duideiyke sporen terug te vinden. Hy hoopte nu maar, dat het vak een goede oogst zou krijgen. Hij merkte daarby op, dat de afgelopen weken de prys der bloemen enorm hoog is geweest en hy vermoedde, dat zulks de afnemers in binnen- en buitenland tot kopen aangemoedigd hebben. Dat is dan een heel verschil met vorig jaar, toen menige order helemaal niet of niet helemaal uitgevoerd kon worden. Er was toen een groot gebrek aan leverbare bollen. In zyn rede wydde de heer Hoog ver der bijzondere aandacht aan de tulpen, waarvan volgens kritische geluiden te veel variëteiten op de markt zouden zyn. Hy kon als voorzitter van de Com missie voor Registratie der Tulpen dat moeilijk ontkennen en hy verklaarde ook, dat een variëteit wel byzonder slecht moet zyn, wil ze niet geregis treerd worden. Anderzyds moet men bedenken, dat het soms jaren duurt eer een kweker resultaat ziet van zyn hy bridisatie en dat het begrypelijk is, dat een kweker zo'n produkt wil behou den. Er is tenslotte ook een binnen- en buitenland met een grote vraag naar zoveel mogeiyk variëteiten. Daar moet men ook rekening mee houden. Een ex porteur wil zyn afnemer graag Iets aparts aanbieden. HAARLEM, 20 april Met 1769 stem men van de 2964 uitgebrachte stemmen is vanmorgen drs. H. B. P. A. Letschert, burgemeester van Medemblik, gekozen tot voorzitter van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Er werden 1068 stemmen uitgebracht op zyn tegenkandidaat de heer H. de la Mar, secretaris-penningmeester van de ver eniging. Er werden 27 stemmen blanco uitgebracht. Voordat de benoeming geschiedde be sloot de vergadering met algemene stemmen jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden te benoemen tot erelid van Bloembollencultuur. Jhr. Van Nispen is zeventien jaar voorzitter ge weest, totdat hy enkele maanden gele den benoemd werd tot Commissaris der Koningin in de provincie Overüssel. Drs. Letschert werd 10 januari 1924 in Amsterdam geboren. Hy was leerling aan de gymnasia van Heerlen en Sit- tard, waarna hy zich liet inschrijven als student aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Hier studeerde hij Nederlands, geschiedenis en staatsrecht. Hy beëin digde zyn studie met het doctoraal examen Nederlands. In september werd drs. Letschert leraar aan de r.k. H.B.S. te Bolsward in de vakken Nederlands en geschiedenis. In 1952 werd hij benoemd tot directeur van het sociaal-cultureel vormingscen trum van de paters Augustijnen te Wit- marsum. Op 1 mei 1956 ruilde hij zijn directeursplaats voor de burgemeesters zetel van het Noordhollandse Medem blik. Naast het voorzitterschap van Bloem- bollencultuur bekleedde drs. Letschert een indrukwekkende serie functies. Hij is voorzitter van het sociaal-weten- schappelijk bureau West-Friesland, lid van het dagelijks bestuur stichting Ont wikkeling West-Friesland, lid van de provinciale commissie Volkshuisvesting, lid van de provinciale commissie ge meentelijke plannen, lid van de provin ciale plancommissie en lid van de raad var commissarissen van de N.V. Gas- voorziening Kop Noordholland. Namens de vereniging van Nederlandse gemeen ten is hij vertegenwoordiger in Brussel bij het beraad van het Europees parle ment over regionale ontwikkeling in Europa. Voorts is de nieuwe voorzitter kringvoorzitter van de K.V.P. van de rijkskieskring Den Helder en als zo danig lid van het hoofdbestuur van de K.V.P. Tenslotte is hij kandidaat voor een zetel in de Eerste Kamer. De koninkiyke algemene vereniging voor bloembollencultuur heeft in haar nieuwe voorzitter een representatief, eeriyk en zakelijk persoon, die zonder enige twyfel ln staat is de belangen van de vereniging in binnen- en buitenland te behartigen. Tegen ieders verwachting in, was eï vrywel geen discussie omtrent de be noeming van de nieuwe voorzitter. Zo als bekend was ook de heer H. Delamar kandidaat. Deze kreeg, voordat hy d« vergadering verliet, gelegenheid een kort woord te spreken. Hy memoreer de, hoe de gemoederen de laatste we ken in verband met de kandidaten nog al waren opgelaaid. Niettemin zouden de stemmen via de afdelingen wel vast staan. Daarom achtte hy het volkomen zinloos een ongetwyfeld verhitte dis cussie te houden. De heer Dela mar drong er by de vergadering op aan direkt tot stemming over te gaan en aldus de verkiezing op een beschaaf de manier te laten verlopen. Zyn woorden werden met een stevig applaus beantwoord. Niettemin ver moedde de waarnemend voorzitter, da» er toch wel uitvoerig geredeneerd zou worden. Hy gaf iedere spreker vyf mi nuten spreektijd. Dat bleek achteraf niet nodig want er diende zich slecht» één spreker aan, n.l. de afgevaardigde van de afdeling Flakkee. Deze kwam met een juridisch bezwaar en meende, dat het hoofdbestuur niet volgens het reglement sad gehandeld. Kandidaten nl. die benoemd kunnen worden in de voorjaarsvergadering moeten zo mogelijk voor 1 februari in gediend worden. Bovendien moet de be- sohryvingsbrief voor de vergadering vergezeld gaan van een kandidateniyst. Met betrekking tot de heer Letscher stelde hy dat diens kandidatuur na 1 februari was ingediend, en dat zyn naam niet op de kandidateniyst in da beschrijvingsbrief staat. Volgens de af deling Flakkee was de kandidatuur van de heer Letschert dus niet geldig. De heer Th. Hoog, die als waarne mend voorzitter de vergadering leidde, verklaarde ten aanzien van het eerste, dat de datum van 1 februari alleen ,,zo nodig" aangehouden moest worden. Dat kon nu niet, omdat men door een sa menloop van omstandigheden (kwestie- Merkx) in een moeilijk parket was ge raakt. Het had overigens geen zin de vergadering uit te stellen, omdat men intussen toch wel wist, hoe de kaarten op tafel lagen. In de beschryvingsbriel kon tengevolge van dezelfde omstandig heden de kandidatuur van de heer Let schert niet worden opgenomen. Er wa* hier sprake van overmacht. Overigen* is de kandidatuur van Medembliks bur gemeester wel gepubliceerd in het Weekblad voor Bloembollencultuur, wel ke publikatie als een supplement op d« beschrijvingsbrief beschouwd dient te worden. Nadat de heer Hoog de uitslag be kend had gemaakt werd de nieuwe voorzitter door zyn tegenkandidaat de vergadering binnengeleid, waar hy doof een hartelyk applaus begroet werd. De heer Delamar kreeg als eerste het woord en bleek als een goed sportman te kunnen verliezen. Hy dankte al de genen die hem gesteund sadden tyden* de verkiezingsstryd, en op hem nu ge stemd hadden, r is een zware stryd geleverd zo verzekerde hy. Het is moei iyk geweest voor vele mensen, voot my wellicht het moeilykst. Ik heb he; gevecht van naby meegemaakt; ik wist uit de binnengekomen brieven hoe d« stemming in de afdelingen was. Ik wist de uitslag reeds voordat er in deze ver gadering gestemd werd." In een bewogen woord, dat met grote aandacht beluisterd werd ga' de heer Delamar uiting aan zijn droefheid dat de stryd zoveel ver deeldheid had veroorzaakt. „Vrien den zyn van elkaar verwyderd," ver klaarde hy. „Familieleden zyn vaP elkaar vervreemd." In die stryd er nooit een verkeerd woord over mö gevallen. Daarom neem ik het recht om op iedereen een beroep te doef de strydbyl te begraven en weer toer nadering tot elkaar te zoeken. WO moeten weer aan het werk." Tenslot te wenste hy de heer Letschert van harte geluk met zyn benoeming. (ongecorrigeerd) HAARLEM, 20 april In verban*1 met de ontwikkeling van de N-X/ Electrische Luxe Broodfabrieken v.n- Henri J. Carels Is de directie va» deze vennootschap uitgebreid tot twc« leden. De heer P. van Zuilen, tot voo» kort hoofd verkoopbevordering bak»£ ryprodukten van Sitos N.V. te Ryswtf1" is tot directeur benoemd. De directeur, de heer C. van Helne»j zal in de toekomst voornamelijk belas worden met het Carelsbedryf te Ha_a lem, terwyl de heer Van Zuilen de ding zal krygen van het bedryf te Am sterdam. VERKLAAR JE VERMOf DENSEEN& NADER DOS KOLONEL HAGAM 19 VERTROK JA.INA. EN MISSCHIEN VLIEGT HU WEL IN DE IK GELOOF DE ZAAK ONDERZOEKEN 'TOP-bcHEIM VOORHRQMVm WHEELÜS-RRSIS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2