Opzij Vlagg en Volkskrant Telegraaf Christina K.L.M. Politiemannen uit Osnabrück op bezoek bij Haarl. collega's 1 V riendschap bij twee kratten bier Inwijding orgel St.-Jan St.-Jorisdag in Haarlem Beperkende maatrej voor snelle motorboten igele n F otograf ische stunt in Haar lem op 8 mei Haarlemse initiatieven bij huwelijk Irene Plan van jongeren: Verander trouw-kapel in bloemenparadijs M Randweg tussen Wagen weg en Zijlweg zal worden verlicht ANKER C. N. UITENDAAL KUNSTAANKOPEN boOR GEMEENTE Van 1569 auto's bijna 1400 met verkeerd af gestelde lampen Zondagavond Concert door Albert de Klerk Lijn 5 wordt omgelegd Ter bescherming van recreatie in Noordholland KOSTEN f 260.000 Plaatsing van 300 natriumlampen Emmabloem- collecte in Haar lem en omgeving ruim f 10.000.- van net nieuws Jubileum bij Haarlems Dagblad Koninklijke onder scheiding voor Sj. Kuiper Na keuring door A.N.W.B. in Haarlem Uit zorg voor woningen aan Craandijkstraat Vlaggenparade en kerkdiensten Stadhuis zal 9s avonds worden uitgelicht WEES ZUINIG OP UW TOEKOMST: SPAAR Burgerlijke Stand Haarlem Beurs van Amsterdam Benoemingen Verkoper verduistert geld Uitslag huizen- verkoping WOENSDAG 22 APRIL 1964 PAGINA 3 make! Tijdens het bezoek van de politie mannen uit Osnabrück kwam een Haarlems draaiorgel een deuntje ten gehore brengen. Komman- deur der Schutzpolizei in het dis trict Osnabrück, de heer E. Bell, kon de verleiding niet weerstaan en zorgde voor een eigenhandig gedraaid walsje. Derde en tweede van rechts hoofdcommissaris A. de Boer en commissaris W. Gor ter. NAAIMACHINES Wat geweest is komt nooit weer. Kijk dus vooruit. Uw toekomst hebt u nog tegoed. Tegoed Spaartegoed Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. De spaarbanken met volledige bankservice. Beurs van New York Het Kabinet heeft het manmoedige besluit genomen, dat er op de huwe- pJ..sdaS van prinses Irene van de Rijksgebouwen niet zal worden ge vlagd. Daarin weet een klein volk 'och groot te zijn. Het Kabinet heeft ook meegedeeld, dat zijn besluit voor de gemeenten niet bindend is. Die mogen zelf kie ken. Want wij zijn niet alleen groot, maar ook democratisch. Goed, wat de gemeenten mogen, mogen ook de ■mrgers. Dat men er gebruik van Het heeft er alle schijn van, dat c" in Nederland een anti-Irene cam pagne aan het ontwikkelen is. Een Oer vurigste deelnemers is „De Vólks- Krant". Vanmorgen riep ze ons met ven 4-koloms kop: „Huwelijk in Rome wordt Carlistenbruiloft" toe. De oor aak van dit misbaar? Wel, „Car- 'stische woordvoerders" (wie zijn öat?) te Madrid zouden hebben aan gekondigd, dat 350 leden van de Na- '■onale Junta naar Rome komen. Dat valt nogal mee, dachten wij, want en paar dagen geleden sprak men d°g over 5000 man. Dat doet „De Volkskrant" trouwens ook nu nog. Ze dat er wel 5000 gekomen zouden ?')n als de Carlisten maar meer voor- feidingstijd hadden gehad. En dan V(%t letterlijk: „Een voor de hand liggend excuus. Maar het is wel enigszins in tegen- SPraak met don Carlos' bewering te- Benover buitenlandse persbureaus als a°u de trouwdatum al zijn afgespro ken vóór het Nederlands Koninklijk paar naar Mexico ging." Wij staan verbaasd. Wat is de grond Voor deze kwaadwillige conclusie? ,°n Carlos en prinses Irene hebben mtdrukkelijk verklaard, dat zij voor "0 Mexicaanse reis overleg over de "atum met Soestdijk hebben gopleegd. Met de familie dus. Niet met de buitenwacht en niet met de v^rlisten. En het feit, dat men deze groepering ook tot zondag in het on- zekere heeft gelaten, bewijst onzes in eens juist dat net jonge paar geen PPvveiijkssluiting met politieke ach- jorgronden nastreeft. Heeft „De Vólks- Krant" trouwens opgemerkt hoe terug houdend Don Carlos zich in het Pa- j%e interview over het Carlisme hoeft uitgelaten? Summer twee in de rij is „De Te- ie£raaf." Die schrijft b.v. over prinses rene en don Carlos letterlijk: Zij hebben zich ertoe laten lenen, in het openbaar een onnozele poging te doen de Nederlandse regering te- Ban de Koningin uit te spelen. Zij maken opzettelijk misbruik van het leed van de Koningin, het leed, "■at zij zelf hebben veroorzaakt. Zij weten, dat de Nederlandse rege- Tlng terecht niet op hun wartaal zal antwoorden. In het zelfde nummer staat ook en uitgebreide, romantische fotopa- g'na over Don Carlos en prinses Irene, vachtige foto's, waaraan hepaald een ekere vertedering uitgaat. vrienden, eet men van twee balletjes. -Even een stukje dorpspolitiek. In ^elshovena.) stelden B. en W. voor str f>?aaItie straat „Prinses Christina- \vo te noemen. Een vertegen- topf,-ger .van een katholieke groep, kei luisterend naar de naam Suk- z'maakte hiertegen aanvankelijk be- bii £r". De .naam, vond hij, paste niet thni- i soc'aal centrum, dat een ka ste/. aanSe'egenheid is! Het voor- n, Kvvam er, gelukkig, toch door, hief sommige katholieken zouden een spreekverbod gebaat zijn. Van ?LM is erin geslaagd het verlies iopn maatschappij met rond 20 mil- jj.vo gulden naar beneden te drukken, ov' n«emt niet weg, dat het verlies den u963 nog altijd 50 miljoen gul- u bedraagt. De directie heeft er bedaar alle hoop op, dat 1964 een tg?®* Jaar zal worden, maar zij heeft dit medegedeeld, dat men ook bin 3aar beneden de rode streep zal We/e,n; Dat de KLM met verliezen Wst 's tot daar aan toe. Er zijn maar sch uutionale luchtvaartmaat- zij aPPijen die dat niet doen, omdat de fk verplichtingen hebben, waar lücht uter commercieel ingestelde sch;in ^maatschappijen geen bood- °ok iaan bebben. Bovendien heeft gem„, agvertoon een waarde die niet keu 'jk *n geld 's *e ^ruk- te^raag is echter of dit alles niet lies ar betaald wordt met een ver- deps Va". tientallen miljoenen gul- de J- "ij menen van wel. Hoewel Vera/Tftie van de KLM een pluim bezi„ i voor de wijze waarop zij tefUe t verliezen tot een minimum ten or» i bfengen en de vooruitzich- gUösti *te termijn zeker niet on- ^hgerf .Z1tn'.. staat de KLM er op tooski .m'jn bekeken toch minder ^kleurig voor. diue^f®. al bet verwerven van 'an- tiïSten wordt een steeds be- beid. strT 'Pobtieke) aangelegen- Sehaf v.,a staat men voor de aan- die Vele suPersonische vliegtuigen, buidiee malen duurder zijn dan de Vo°rkoin cbtreuzen. Het wil ons en> dat dit echt een te zware HAARLEM, 22 april Ook de af deling Haarlem van de International Police Association heeft haar duit in het zakje van de Haarlem-Osnabrück- jumelage gedaan. Gistermiddag ontving de afdeling een aantal politiemannen uit de Duitse stad voor een vierdaags be zoek aan Haarlem, in de verkeerszaal van de Koudenhornkazerne. Ook de hoofd commissaris van politie, de heer A. de Boer was daar aanwezig om de Duitse agenten, van wie enkelen hun vrouw hadden meegenomen, welkom te heten. Het kon niet anders dan goed zjjn, zei hij, wanneer de bewoners van beide steden steeds meer met elkaar in con tact kwamen. Het bevordert de vriend schap en vriendschap is een groot goed. Ook de Osnabrückers gingen van dat standpunt uit en om dat te tonen boden zij de Haarlemse verkeerspolitie twee grote kratten met flessen bier aan, die in dank aanvaard werden. De Haarlemmers kwamen op hun beurt met een plezierig uitgaanspro- gramma, dat onder meer een bezoek aan het Frans Halsmuseum, de Hoog ovens, de Keukenhof en een ontvangst op het stadhuis vermeldt. Aan alle tafel tjes werd daarop het eerste kennis makingsgesprek minder formeel voort gezet. Vanmorgen werd het Duitse gezel schap ontvangen in de Gravenzaal van het stadhuis. Burgemeester Cremers heette de Duitsers van harte welkom en stelde, dat de Haarlemse en Osna- brückse politiemensen wat hun vak betreft vaak dezelfde belangen hebben, maar dat zij ook in een groter vlak met elkaar verbonden dienen te zijn. Op die manier wordt de Europese eenheid bevorderd en wordt er wederzijds be grip gekweekt. De woordvoerder van Osnabrück sprak een hartelijk dankwoord en bracht de groeten over van zijn burgemeester, die bovendien een persoonlijk schrijven had meegegeven, en van het ge meentebestuur. HAARLEM, 22 april Bij gelegen heid van zijn veertigjarig jubileum is de heer S. R. Kuiper, redacteur van het Haarlems Dagblad, onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Hiervan werd hem vanmorgen mededeling gedaan door burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers. De heer Kuiper begon zijn loopbaan bij de Oprechte Haarlemsche Courant, die later samen ging met het Haar lems Dagblad. Momenteel is de heer Kuiper redacteur binnenland. Vanmorgen heeft de jubilaris een harte lijke huldiging ondergaan. Een van de directeuren, de heer P. W. Peereboom sprak woorden van waardering en dank en overhandigde hem een geschenk onder couvert. De burgemeester her innerde aan de wijzigingen die zich de afgelopen veertig jaar hebben voorge daan. Hij maakte hierbij onderscheid tussen de perioden 1924-1940 en 1945- 1964. „De komende twintig jaar zullen zich echter nog grotere wijzigingen voordoen en de pers heeft hierin een grote taak", aldus mr. Cremers. De hoofdredacteur, de heer S. Koster, haalde herinneringen op aan de jour nalistiek van veertig jaar geleden. Namens het gehele personeel bood de heer Koster de jubilaris geschenken aan. De heer H. Schuitemaker sprak als voorzitter van de personeelsvereniging en dankte de heer Kuiper voor zijn arbeid als bestuurslid van de vereniging. HAARLEM, 22 april B. en W. van Haarlem hebben voor de collectie „Modern Kunstbezit" van de gemeente, enkele aankopen gedaan. Van Wessel Couzijn is een beeldhouwwerk getiteld: „Vliegend" gekoscht, van Oscar Jespers een brons genaamd „Suzanna" en van leo Gestel twee olieverfschilderijen met landschappen van Majorca. 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii belasting gaat worden voor de KLM alléén. Met andere woorden, een spoedige intensieve samenwerking met andere luchtvaartmaatschappijen is de enige oplossing wil de KLM de moeilijkheden ooit te boven komen. In een tijd, waarin tal van grote be drijven over de grenzen heen tot concentratie komen, is een andere op lossing trouwens moeilijk denkbaar. Wij hebt jti achter helaas niet de in druk, dat men bij de KLM met alle mogelijke inspanning in die richting werkt. Het beste gedeelte van het leven ligt altijd iets verder. SIR WILLIAM MULOCK. HAARLEM, 22 april Uit keurin gen, die de A.N.W.B. op de verlichting van auto's in Dordrecht, Deventer en Haarlem heeft gehouden, is komen vast te staan, dat de afstelling van de kop lampen van het Nederlandse wagenpark bijzonder veel te wensen overlaat. Be gin februari organiseerde de A.N.W.B. een dergelijke keuring in Haarlem, waarvoor zich 1569 automobilisten heb ben aangemeld. Bijna 1400 van hen re den in een auto, waarvan de koplampen slecht waren afgesteld. De dimlicht-actie, die in december van hetvvorig jaar en in januari in Haarlem, Bloemendaal en Heemstede door de Haarlemse verkeerspolitie is gehouden, heeft ruim 3600 reacties op geleverd. Ongeveer tachtig procent van de weggebruikers, die aan de actie heb ben meegedaan, blijkt voorstander te zijn van het rijden met dimlicht in de bebouwde kom. Wellicht zou het aan tal voorstanders nog groter zijn ge weest, indien het aantal auto's, waar van de koplampen correct waren afge steld, 89 procent had bedragen, in plaats van het thans geconstateerde, omge keerde beeld van 11 procent. HAARLEM, 22 april Zondag zal de organist Albert de Klerk met een concert, dat 's avonds om 7 uur begint, het totaal gerestaureerde orgel van de St. Jan de Doper aan de Amsterdam straat inspelen. Voor de ver nieuwing van het orgel werd door de parochianen in anderhalf jaar tijd f 30.000 bijeengebracht. De Amster damse orgelbouwer Hubert Schreurs uit Amsterdam heeft het restauratie werk, dat ruim een jaar in beslag nam, uitgevoerd. Een jaar lang hebben parochianen het met een klein orgeltje voor in de kerk moeten stellen. Eind maart kon het vernieuwde orgel weer geplaatst worden. Slechts enkele pijpen van het oude instrument bleken in eèn zodanige staat, dat zij ook voor het vernieuwde instrument gebruikt konden worden. Het concert, dat de plechtige inwij ding voorafgaat en dat ongeveer drie kwartier duurt, bestaat uit werken van Bach, Stanley, Casanoves, Vierne, Flor Peeters en Duruflé. HAARLEM, 22 april Om te voor komen dat de woningen aan de J. Craandijkstraat tengevolge van het slechte wegdek zouden gaan scheuren, heeft de NZH besloten de route van lijn 5 te wijzigen. De verandering gaat morgen 23 april in. In de richting van Parkwijk zal de ventweg van de Amsterdamse Vaart worden gevolgd tot de Prins Bernhard- laan. Er komt een halte ter hoogte van de Bakhuizen van de Brinkstraat, ter wijl de bussen ook zullen stoppen aan de halte van lijn 80 in de Prins Bern- hardlaan. In de richting van station Haarlem Noord wordt gereden via Prins Bernhardlaan, Schaepman- straat en Bakhuizen van de Brinkstraat. Er komt een halte in de Schaepman- straatj bij de J. Craandijkstraat. De stopplaatsen op het Van Zeggelenplein vervallen. (Advertentie) Gen Cronjéstr 148. Tel 53570 (Brosens) HAARLEM, 22 april Welpen en ver kenners houden donderdagmorgen de jaarlijkse viering van St. Jorisdag met een vlaggenparade op de Grote Markt. Tevoren worden kerkdiensten gehouden. De districtsaalmoezenier van de Katho lieke Verkenners H. B. M. Bertels draagt in de St. Josefkerk in de Jansstraat om kwart over zes een H. Mis op. De leden van de Nederlandse Padvinders houden om half zeven een wijdings- dienst in de Grote of St. Bavokerk, die wordt geleid door ds. Van der Zee uit Heemstede. Op de Grote Markt begint de plech tigheid omstreeks kwart over zeven. De leiding is in handen van de diocesaan commissaris J. Alles, die tevens de jongens zal toespreken. Aalmoezenier Bertels gaat voor in gebed en de welpen zeggen de horderoep. 's Avonds wordt St. Jorisdag gevierd met een kamp vuur in de eigen groepen. HAARLEM, 22 april Het varen met snelle motorboten zoals glij- en speedboten, op de Noordhollandse wa teren moet aan banden worden gelegd. Dit in het belang van de recreatie en van de watersportbeoefening in het al gemeen. Ged. Staten van Noordholland vragen voor deze beschermende maat regelen goedkeuring van Prov. Staten. Deze verordening verstaat onder een snelle motorboot een vaartuig, dat een snelheid kan bereiken van meer dan 16 km per uur. G. S. stellen voor te verbieden zich met een snelle motor boot te bevinden op voor iedereen toe gankelijke wateren in Noordholland, voorzover deze wateren niet in het be heer zijn van het Rijk, zonder dat het vaartuig is geregistreerd. Het registra tieteken moet aan beide zjjden op de buitenkant van de boot in een sterk afwijkende kleur en duidelijk zichtbaar worden gevoerd. Het teken moet min stens 15 cm hoog en tenminste 10 cm breed zijn. De boot moet volgens het voorstel zijn voorzien van een deugde lijke geluiddempende inrichting voor de afvoer van afgewerkte gassen. Over het algemeen zal het de bestuur der verboden zijn te varen met een grotere snelheid dan 9 km per uur tus sen zonsondergang en acht uur 's mor gens en 16 km per uur tussen 8 uur 's morgens en zonsondergang. Voorts besteden G. S. aandacht aan de geluids hinder. De voorgestelde verordening verbiedt namelijk tijdens het varen met de motor onnodige geluidshinder te ver oorzaken en de motor van een stillig gende snelle motorboot onnodig in wer king te hebben. Overtreding van een der bepalingen kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geld boete van ten hoogste driehonderd gul den. Met de verordening hebben G. S. niet de bedoeling het gebruik van snelle motorboten absoluut onmogelijk te ma ken, maar slechts aan beperkingen te onderwerpen. JEUGDNATUURWACHT Tijdens een bijeenkomst van de Commissie Jeugdnatuurwaoht Bloemendaal is de heer J. C. M. Laane (fractievoorzitter can de KVP in de gemeenteraad) ge kozen als voorzitter. Hij voligt de heer dr. ir. E. C. M. Roderkerk op. B. en W. hadden de heer Laane verzocht in de commissie zitting te nemen. HAARLEM, 22 april. Ter af sluiting van de „Week van de Foto grafie", die van 2 t/m 9 mei zal worden gehouden, zal op vrijdag 8 mei 's avonds een fotografische stunt wor den uitgehaald, die volgens de organisatoren een primeur voor Eu ropa betekent. Men wil dan het Haarlemse stadhuis op de Grote Markt met flitslampen „uitlichten" en dan de amateurfotografen gelegenheid ge ven een bijzondere opname van het stadhuis te maken. Daarvoor zullen 150 pf 100 B-flitslampen nodig zijn. De kracht daarvan is even groot als bijna 2500 gewone flitslampjes. Dank zij de medewerking van Philips wordt die massa licht via twee grote re flectoren op het stadhuis geworpen. Het is natuurlijk een kwestie van een seconde. De fotografen moeten dus op hun qui-vive zijn. Die stunt wordt die avond twee keer uitgehaald, zodat er voor iedereen twee kansen zijn. Bij de fotohandel kunnen liefhebbers in de Fo- tografieweek kaarten afhalen, zodat de organisatoren ongeveer weten, hoeveei mensen willen mee fotograferen. De Grote Markt wordt die avond van 9 tot 10 uur afgesloten voor het verkeer. De deelnemers krijgen eerst een uitvoe rige instructie. Daarna wordt het aftel len geblazen. Er kunnen onder die om standigheden ook kleurenfoto's genomen worden. Het gemeentebestuur laat daartoe de bloemversiering van 5 mei nog een paar dagen hangen. HAARLEM, 22 april Veel Neder landers willen bij gelegenheid van het huwelijk van prinses Irene duidelijk ge tuigenis afleggen van hun sympathie voor de prinses die vandaag over een week in Rome de bruid zal zijn. Naast enige landelijke acties zijn er ook in Haarlem initiatieven gegroeid, waarvan wij graag melding maken. De heer L. Hermans. Lodewijk van Deyssellaan 184 wil zoveel mogelijk gelden verzamelen voor een passend huwelijksgeschenk en namens de jongeren wil mej. C. Deken, Orionweg 34, zorgen voor een bloemen- schat die de Borghesekapel van de Ma ria Maggiore in Rome op de huwelijks dag zal herscheppen in een Nederlands bloemenparadijs. De heer Hermans wil aansluiten op de actie van het landelijk comité in Nij megen dat staat onder leiding van dr. J. P. Gribling. De heer Hermans heeft reeds een groepje Haarlemmers om zich heen verzameld die zijn initiatief van harte steunen. Iedereen die ertoe wil bijdragen dat prinses Irene op haar huwelijksdag of kort daarna zich verze kerd weet van de sympathie van talloze Nederlanders, wordt verzocht bijdra gen te storten op gironummer 926203 ten name van het nationaal comité huwe lijksgeschenk prinses Irene. Bijdragen Advertentie kunnen ook worden gestort op gironum mer 128678 van de heer Hermans die ervoor zal zorgen dat de op zijn nummer binnengekomen bedragen aan Nijmegen worden overgemaakt. „Het heeft mij al weken geërgerd te zien hoe prinses Irene wordt behandeld. Wij willen hier iets positiefs tegenover stellen." aldus de heer Hermans. Mej. Deken en vele jongeren met haar leggen het accent op Haarlem-Bloemen stad. Omdat de tijd voor het huwelijk heel kort is, moet achter haar actie meer vaart worden gezet. Adhesiebe tuigingen kunnen telefonisch worden ge richt aan nummer 57310 in Haarlem. BEVALLEN van een zoon: 19 april: M. C. van den Bos- van Alen, C. van den Brink-Engelbart, C. M. Clement- Herpers; 20 april: F. M. Hu-Woo, A. M. Helmus-Giliam (tweeling, zoons), M. C. Portanger-Hetterschijt, G. C. Dillen- Wolf, N. E. Knoppien-Adels, B. C. van de Haar-Stringer. BEVALLEN van een dochter: 20 april: S. G. de Groot-d'Herripon, E. Pe ters-Schoonhoven; 21 april: L. Ch. Schiffer-van Velzen, G. W. M. Jager- Schreuder, A. W. M. G. Scholten-Kortz, M. H. Berrier-Smids. OVERLEDEN: 18 april: G. J. van Koningshoven, 69 j., Zijlstraat, M. B. J. de Jong, 67 j„ Overtonstraat; 19 april: L. van Nunen, 2 j„ Rijksstraat weg, J. Schouten, 83 j., Ripperdapark, Y. J. M. Middelkoop, l'/s j., Staalstraat, A. H. Evertman, 47 j., Gasthuisvest. ONDERTROUWD: 21 april: J. M. W. Demarteau en E. M. E. J. Röring, R. G. H. Falk en H. J. A. Schenk, C. H. van der Fluit en H. Burggraeve, P. van Kosten en C. M. L. Dekker. GEHUWD: 21 april: L. J. Houthuizen en J. E. v. d. Stejjle, J. J. A. Laadstra en A. M. L. v. Santvoort, P. F. M. te Boekhorst en T. M. Van Deijzen, J. M. Malepaard en W A. C. Franken, B. C. Van den Berg en G. Boes. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT HAARLEM, 22 april Het gedeelte van de Westelijke Randweg tussen de Wagenweg en (1e Zijlweg zal worden verlicht. Er is een plan, dat voorziet in de plaatsing van driehonderd natri umlampen. Op het ogenblik zijn bespre kingen gaande tussen het provinciaal béstuur, bij wie de weg in beheer is, en de gemeente Haarlem, over de verde ling van de kosten, die geraamd wor den op 260.000. Op dit stuk van de Westelijke Rand weg zijn nog alleen de kruispunten door middel van kwikdamplampen verlicht. Op het ogenblik wordt de weg tussen de Leidsevaart en de Zijlweg verdub beld. Met dit werk hoopt de provincie in oktober van dit jaar gereed te ko men. Dan wordt ook verwacht, dat de verlichting kan zijn aangebracht. In ieder geval is het de bedoeling, dat aan het plaatsen van de lantaarns op dit stuk van de Westelijke Randweg priori teit wordt gegeven. Het gedeelte tus- RIJNLAND Mr. Th. C. M. A. Elsen- burg uit Amsterdam is benoemd tot hooofdingeland voor het gebouwd eigendom in de gemeenten Amsterdam, Bloemendaal en Heemstede. Daarmee is voorzien in de vacature, ontstaan door het vertrek van mr. H. W. Vlie gen uit Bloemendaal. sen de Leidsevaart en de Wagenweg komt het laatst aan de beurt. Wanneer het plan is uitgevoerd, zal vanaf de tunnel in Velsen tot aan Heem stede deze belangrijke verbinding op de zelfde wijze zijn verlicht, hetgeen uit een oogpunt van verkeersveiligheid be langrijk mag heten. HAARLEM, 22 april De Emma- bloemcollecte heeft in Haarlem, Aerden- hout, Bloemendaal, Overveen en Spaarn- dam totaal opgebracht 10.546,17. De organisatoren zijn dankbaar voor de roy ale manier, waarop werd gegeven ten bate van de tuberculosebestrijding. De opbrengst is een record geworden. Ook de Haarlemse brandweer boekte een record. In de ouderwetse blusemmertjes werd bijna 500,— opgehaald. De opbrengst van de college is ge specificeerd als volgt: Aerdenhout 950,10, Bloemendaal 807,61, Overveen f 620,-, Spaarndam 200,- en Haarlem 7.968,46. HAARLEM, 21 april verkoper F. M. W. De 19-jarige uit Amstelveen heeft ten nadele van zijn patroon, eigenaar van een kledingmagaziin in de Grote Houtstraat, een bedrag van ruim duizend gulden verduisterd. De jongen die een goed salaris verdiende, wilde een auto kopen, waarvoor hij geen geld had. Door met bonnetjes te knoei en slaagde hij er de eerste keer in een wagen van 450 te kopen, die het kort na de aankoop begaf. De verko per verkocht de auto voor 100. Bij zijn patroon leende hij daarop geld om een andere wagen te kopen. Ook deze aankoop was niet zo gelukkig, want binnen de kortste keren had hij grote reparatiekosten. Om deze te bestrijden verduisterde de jongen opnieuw enke le honderden guldens. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Perceel: Acaciastraat 31, Haarlem. Opbod: 11.700,Afslag: 5,Totaal: 11.705, Koper: N.N. Tugelastr. 26, Haarlem, 7.600, J. Bais qq. Idem 28, Haarlem 8.000,100, 8.100, J. Jonkman qq. Spionkopstraat 32. Haarlem 6.500,125,6.625.N.N, Gen. de la Reystr. 85, Haarlem 3,600,N.N. Binnenweg 54 en 56, Heemstede 18.900, 2000,20.900,A. M. Smit qq. Spionkop straat 57, Haarlem 7.000,150,7.150, niet gegund. Idem 59, Haarlem 9.000, 600,9.600,N. Roose qq. Romolenstraat 56, Haarlem en Rijksweg 496, Santpoort, vervallen. Vooruitgangstraat 96, Haarlem, 6,700,—, 150,6.850,— P. Stam. Meerweg 49, Heemstede 31.000,—, 60,—, 31.060,—, C. G. Neeskens. Timorstr, 40, Heemstede 18.300, 20.18.320,R, Doet. Julianalaan 33, Over veen 121.000,—, C. H. Speel. Vooruitgangstr 51. Haarlem, 6,000,—. K. Jongert qq. Java- laan 33, Heemstede 12.100,15,12.115, A. M. Smit qq. Leidseplein 39 zw. en rd„ Haarlem, 8.000,—, 70,—, 8.070,—, C. Keur Iordenstraat 30, Haarlem, 28.300,J. Ver burg qq, Langendijkstr. 6 zw. en rd„ Haar lem 14.500,—, 1200,—, 15.700,—, N. Roose qq. Oranje Nassaulaan 40, Overveen, 16.100, 5, 16.105.—, H. H. G. J. Hijnen qq. Badhuis straat 47, Haarlem. 20.200,—, opgehouden. Parkstraat 13. Haarlem, 5.000,—, 1000, 6.000,opgehouden. Bipperdastraat 9a zw en rd., Haarlem, 14.700. 2200,—, 16.900, K. de Vries qq. Koninginneweg 99, Haarlem, opgehouden. 5 Ned. 1964 4>4 Ned. 1963 Ned. 1964 1000 4Ü Ned 1963 I iVt Ned. 1963 II 4 Ned. 1962 StaffeUening 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Deli-Mij. Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. Kon Petroleum t 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch P L. K. L. M. Kon. Ned. Stoomb. Mij. K. P. M. Stoomv. Mt). Nederland van Nievelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit 2\<2 Amsterdam '56 I 2!'_ Amsterdam '56 H 2i/a Amsterdam '56 HI 2>2 Amsterdam '59 2)4 Rotterdam '57 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 Alb. Heyn Kl. obi. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Cert. Ned. Middenstands Bank Albert Heljn Amstel Brouwerij Berkel Patent Bols cert. Bijenkorf n.r.c. Calvè-Delft Cert Centrale Suiker Erdal Fokker Ford van Gelder de Gruyter Heineken A. Hero Holl. Kattenburg Hoogenbosch Indola Inventum Kemo Klene Kon. Zout-Ketjen N.R.C. Krasnapolsky Kwatta Meelfabr. Ned. Bakkerij Müller Co. Ned. Kabel Ned. Melk Unie v. Nelle A. Oranjeboom Palthe v. Reeuwijk Schev. Expl. (E.M.S Simon de Wit Simplex Spaarnestad Utermöhlen Venco Veneta Ver. Mach. Fabr. Vettewinkel Vlissingen Kat. Wessanen Wilton-Fijenoord Wyers Zaalberg Zwanenburg Org. Zwitsal Billiton 2e Vorig Slot 100% 9 96« 93 H 93A 92% 86% 10414 119% 163% 538)4 126.60 661 158.70 144.70 713% 154.70 120% 161)4 73.50 154V. 165 142 116% 281 144ed 145% 202 230 535.50 135.50 81% 94 92% 84% 89% 142V. 125 147 375 363% 221% 599% 430 245 1090 865% 980 285 681 391 940 199)4 123% 540 275 120ed 345 477% 495b 879 302 900 535)4 495 336 435 290% 239b 358 275 165% 893 455 413 275 205 360b 257)4 457 235 497 128 935 330 462 slot 21/4 100% 96% 9811 93% 93 A 92% 86% 104% 118% 166% 536% 127 666% 157.50 144.10 712% 154.40 120 74 153% '63 141 116% 282 144% 145% 202 230 535.50 135.50 81% 93)4 92)4 84% 87% 142 125% 375)4 361 211% 604 435 246 1094 964% 286 690 390"/. 935 197 123% 544 118% 345 477 495 884 303 902 535 351 485 340 438 239 406 120"/. 735 350 248% 165% 892 455 414 275 202 364 253 457)4 230 125 980 333 459% AMSTERDAM, 22 april 5 Ned. 1964 100ft. 4% Ned. 1963 93%, Staffel. 1947 86%, Amster dam Rubber 118%, H.V.A. 166. AJC.U. 536%, Hoogovens 659exd„ Philips Gem. bez. f 158,50, Unilever f 143,80. Holl. Amerika Lijn 120. Kon. Ned. Stoomb. Mij. 153)., v. Nievelt 117%, Ned. Scheepvaart Unie 145)4. Anaconda Coppej Bethlehem Stee. jhrysiei Corp uenerai Electric Ueneral Motors Aennecott Coppei KXAl Montgomery Ward Radio Corp Republic Steal Royal Dutcb Shell Oil. southern Pacific Southern Railway Stand OR N.Y Tidewater Unilever U.S. Staaj 20/4 42% 36)4 47)4 86% 81% 82% 21 39% 34% 45)4 42% 48% 38% 63 86% 32% 39% 56% 21/4 43 36)4 46% 86)4 82)4 82% 21 38% 34)4 45)4 42% 47% 38% 62% 86% 31% 39% 56% Stemming: vast

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3