T ekort Afstraffing Huwelijk Christina Fiscus Pim Muliersportpark vanuit de lucht Zodra Rijksgoedkeuring er is wordt sportpark voltooid Prot. Chr. fractie en WD stellen opnieuw schuld vraag aan de orde Lonen Haarlem ook Bloemenstad voor Irene Begrotingstekort 1964 - nu weer ƒ2 miljoen Debat over psychologische afdeling van G.G. en G.D. T.V.- rapport r m AFSTRAFFING VAN K.V.P. TENGEVOLGE VAN LOONMAATREGELEN In Haarlem zijn kleine gezinnen ruimer gehuisvest dan grote St.-Jorisdag met vlaggenparade op de Grote Markt Afscheid pastoor Van Resteren J van «JU W Duidelijk Activiteiten van Sint Bernardus Dronken Haarlemmer sliep roes uit in De Zilk GEEN DIRECTE T.V.-REPORTAGE HUWELIJK IRENE Beurs van Amsterdam DE TIJD-MAASSO DONDERDAG 23 APRIL 1964 PAGINA M HM 1 ■PI Het Pim Muliersportpark vanuit de lucht gezien. De foto werd ge maakt door het Haarlemse foto persbureau Articapress. De Haar lemse gemeenteraad heeft giste renmiddag 680.000 beschikbaar gesteld voor de bouw van kleed kamers onder de tribune van het honkbalstadion en voor de vol tooiing van de entree. Zodra de Rijksgoedkeuring is ontvangen zal aan de raad opnieuw een kre diet van ruim zeshonderdduizend gulden worden gevraagd voor de bouw van tribunes en kleedruim ten langs het atletiekveld en in het tennispark. Houdt U van stiptheid? 's Avonds wel filmverslag Beurs van New York Van de Haarlemse wethouder van Financiën heeft de gemeenteraad gis termiddag kunnen horen, dat het be grotingstekort voor dit jaar niet twee ton, zoals aanvankelijk werd gedacht, blaar ongeveer twee miljoen gulden *al bedragen. De jongste loonmaat regelen zouden voor een niet onbe langrijk deel de oorzaak van de stij ging van het tekort zijn. Tot zover is het voor een leek nogal begrijpe lijk. Minder duidelijk is de medede ling van de wethouder, dat over de begroting voor dit jaar overleg plaats neeft met het provinciaal bestuur. Men mag toch aannemen, dat Gede puteerde Staten weet hebben van de gevolgen van de loonmaatregelen. Het is bijzonder spijtig, dat de wethouder gisteren niet duidelijker op dit punt is geweest. Men kreeg overigens sterk de in druk, dat hij met de nieuwe cijfers °P de proppen is gekomen om een stok achter de deur te hebben, toen kieek, dat de meerderheid van de raad het gevraagde krediet voor het Aanschaffen van test- en archiefma teriaal ten behoeve van de psycholo gische afdeling van de GG en GD Wenste te voteren. In de toelichting Bp het voorstel had hij reeds laten Blijken, dat hij de uitgave niet ver antwoord achtte gezien de moeilijke financiële positie van Haarlem. Ook tijdens de discussies gisterenmiddag Beeft hij met dit argument geschermd. Rechts zijn eigen fractie en die van ?e VVD kon hij de schrik in de benen lagen. De woordvoerders van de KVP en de PvdA bleken niet gevoelig ^oor de woorden van de wethouder. Jij vonden het niet ter zake dienend, "at hij de gemeentelijke financiële situatie te berde bracht met betrek king tot een zaak, waarvan de raad 'n het verleden de noodzaak had aan gewezen. De fractievoorzitter van de Prot. Ct>r. Groepering in de Haarlemse ge meenteraad heeft gisterenmiddag een geduchte afstraffing gekregen van *ijn collega van de KVP, toen hij °Pnieuw de schuldvraag aan de orde st el de ten aanzien van de overschrij ding van het krediet voor de aanleg vAn het Pim Muliersportpark. Te recht stelde de woordvoerder van de ^Vp, nat over de schuldvraag niet n>eer' gediscussieerd hoeft te worden, BBidat het college in november van net vorig jaar bij de behandeling Van de begroting alle verantwoorde lijkheid voor deze kwestie zonder aar- Aelen op zich heeft genomen. Als de wethouder voor Openbare perken vindt, dat hij en de andere leden van het college niet opnieuw net boetekleed hoeven aan te trek ken ook al siert dat de man op ztin tijd dan hebben zij daarin groot gelijk. Van de fractievoorzit ter van de Prot. Chr. Groepering ^egt men toch ook niet steeds, dat nij maar moeilijk zijn emoties de "aas kan blijven. Twee belangrijke berichten van Vandaag doen ons opnieuw terug komen op het pijnlijke feit, dat de fvoningin volgende week om „consti tutionele redenen" het huwelijk van Prinses Irene niet zal bijwonen. Het ®erste is het verbod van de familie Jfourbon-Parma aan de Spaanse Car- ,sten om in Rome een demonstratie An de huwelijksplechtigheid te ma- ken en het tweede het feit, dat de aus j,ej paar na ,je huwelijksslui- 'Ug zal ontvangen. IVij vragen ons na deze beide be goten af waarom de Koningin nu et huwelijk niet kan bijwonen. Zijn rtr hu nog politieke motieven? Men ®nkt toch niet, dat paus Paulus VI >ch voor een Carlistisch karretje laat "Pannen? Daarom pleiten wij nogmaals en n*et nog groter aandrang voor een >«iging van wat wij het onzalige j Andpunt van de regering noemen, "haar overdreven zorg voor de con- 'tutionele betekenis van ons vorsten- Uis overziet ze de tekenwaarde. Als JU* prinses van Oranje trouwt zonder j?t haar moeder daarbij tegenwoor- 'g mag zijn, gebeurt er iets onher- °ePelijks in de harten van vele men- eh voor wie het koningsschap nog eh teken is. Een teken van groot- e'd. En ook als dat dan het geval p et zijn een teken van gratie. „n het komt de koning toe gratie te Ve«enen. p.^rinses Christina is kortgeleden in Utlhoven in een katholieke kerk ge lest. Volgens „De Volkskrant" vindt v eh dat „in kringen, die nauw ver- n, nd houden met het Hof" op dit jnnent niet erg gelukkig. Tja, wat hen WÜ daarvan zeggen? Onze gBudenhuurman is dominee en aan- ptj.Ien wij eikaars gezelschap op Is stellen, drinken wij samen wel w?..een borreltje, j.., !j vinden dat „op dit moment erg 'Ukkig;» fiscus heeft aan de loonexplosie Bverigens niet geheel onverwacht de lucht vallend voordeeltje van IVjjn 1200 miljoen gulden. Minister "W Veen heeft al meteen berekend, V. daardoor het tekort op de rijks- °ting met rond 500 miljoen gul- Verminderd kan worden. Dat is >j>,z immm gedeeld, dat de totale overschrijding van het destijds toegestane krediet van ruim 2.9 miljoen ongeveer achten veertig percent bedraagt. Daarvan komt ongeveer vijfentwintig tot dertig percent voor rekening van stijging van lonen en materiaal. Verheugend was het bericht, dat de aannemer heeft aan geboden de helft van de kosten, die nodig zijn om de tribune van het honk balstadion weer waterdicht te maken, voor zijn rekening wil nemen. Het gaat hier om een totaal bedrag van 25.000. HAARLEM, 23 april. De fractie voorzitter van de KVP in de Haar lemse gemeenteraad, de heer Van Liemt, heeft gisterenmiddag duide lijk zijn verbazing er over uitgespro ken, dat woordvoerders van de Prot. Chr. Groepering en van de VVD nog eens opnieuw de schuldvraag aan de orde stelden met betrekking tot de kredietoverschrijding van het Pim Muliersportpark. Dat was toen in de vergadering van de Haarlemse raad het voorstel in behandeling kwam om 680.000 beschikbaar te stellen voor de nadere voltooiing van het honkbalstadion in het sportpark. Tij dens de behandeling van de begro- miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiMiiiiiiiiiiiiim natuurlijk bijzonder prettig maar waar zoveel gerechtvaardigde sociale verlangens op verwezenlijking liggen te wachten, zouden we ook daaraan de nodige aandacht besteed willen zien. Wat denkt de regering bijvoor beeld van de optrekking van de AOW tot een sociaal minimum of de her ziening van het belastingstelsel voor vrijgezellen (die daar o.i. terecht dezer dagen een request over aan de minister gezonden hebben), of een herziening van de belastingen voor de laagste inkomensklassen (uit eindelijk zijn het de loontrekkenden, die het grootste aandeel geleverd hebben in het fiscale voordeeltje)? Kortom, er zijn zovele zalen die om de voorrang strijden, dat wij nu niet in de eerste plaats denken aan ver mindering van het begrotingstekort. Het is hoogseizoen in vennoot- schapsland. De postbode krijgt spier pijn van de grote hoeveelheden jaar verslagen over 1963, die door de ver schillende ondernemingen worden verstrekt. Als wij op onze beurt nu eens een „tussentijdse balans" op maken uit de gegevens over het Ne derlandse bedrijfsleven die ons tot dusverre hebben bereikt, dan blijkt dat elke directie afzonderlijk lang niet zo bang is voor de loonstijgingen als de werkgeversbonden dat waren tijdens de onderhandelingen in de Stichting van de Arbeid. Vrijwel geen enkele onderneming heeft het dividend moeten verlagen om de „schok van 1964" op te vangen en wat meer zegt: het gros der bedrij ven meent dit jaar door omzetstijging, prijsverhoging en rationalisatie de uit de loonsverhoging voortvloeiende kos- tentoename te kunnen opvangen, zo dat de winsten zeker niet zullen da len. Nu is het waar dat nog niet alle jaarverslagen binnen zijn en dat de „slechtste wijn" altijd voor het laatst bewaard wordt. Toch menen wij dat de loonronde lang niet zo funest voor onze economie zal worden, als men indertijd heeft willen doen geloven. We drinken op andermans gezondheid en verwaarlozen die van onszelf. JEROME K. JEROME. ting vorig jaar november is de schuld vraag uit en te na besproken. Ironisch was dan ook de opmerking van de heer Van Lienst. dat het jammer is, dat de heren Spek (Prot. Chr. Gr.) en de heer Bettink (VVD) deze ver gadering kennelijk niet hebben bij gewoond. Ook de wethouder voor Openbare Werken, de heer Happé, wenste niet nader meer op de schuldvraag in te gaan. „Het college van B. en W. en elk lid afzonderlek hebben in november niet geaarzeld de verantwoordelijkheid voor de financiële ontsporingen te aan vaarden in de overtuiging, dat het boe tekleed een man siert. Niemand van hen voelt er op het ogenblik voor dit boetekleed opnieuw aan te trekken." Naar de mening van de heer Happé zouden er ook geen nieuwe aspecten omtrent de schuldvraag te onthullen zjjn. Alleen met de stemmen van de PSP tegen ging de raad zonder hoofdelijke stemming met het voorstel van B. en W. akkoord. De wethouder voor Sport zaken, de heer Voskuilen, deelde mede, dat aan de raad de kredieten voor de bouw van een tribune op het atletiek veld en van een kleedruimte in het tennispark zullen worden gevraagd, zo dra het Rijk daarvoor de goedkeuring heeft verleend. Met deze voorzieningen is nog eens een bedrag van ruim zes ton gemoeid. De wethouder motiveerde dit standpunt van het college met de opmerking, dat eerst een volledig sport park zijn rendement afwerpt. Ten antwoord op verschillende op merkingen heeft wethouder Happé mee- HAARLEM, 23 april Het initiatief van mej. C. Deken, Orionweg 34 te Haarlem heeft in onze omgeving reeds veel weerklank gevonden. Zoals bekend wil mej. Deken ervoor zorgen dat Haarlem de naam Bloemenstad eer zal aandoen bij het huwelijk van prinses Irene volgende week woensdag in Rome. Bij mej. Deken zijn reeds veel goede reacties in de vorm van geldelijke bijdragen binnengekomen. Er is echter nog lang niet genoeg. „Er moet snei worden gewerkt, want het is kort dag", vindt de initiatiefneemster. Over een paar dagen moeten de bloemen al naar Rome worden verzonden. Iedereen die zich geroepen voelt een bloempje bij te dragen voor het huwe lijksfeest van prinses Irene, wordt ver zocht snel te handelen en dadelijk zijn of haar bijdrage over te maken op giro nummer 218539 van mej. C. Deken. „Prinses Irene moet weten dat Haar lem een echte Bloemenstad is en dat de Haarlemmers haar een warm hart toedragen". Ook telefonisch kunnen afspraken worden gemaakt. Mej. Deken is te be reiken onder nummer 57310. Zoals men op onze voorpagina kan lezen is er ook op landelijk niveau een initiatief ontwikkeld om geld in te za melen voor een huwelijksgeschenk. Men kan dus kiezen uit twee moge lijkheden: een plaatselijk dan wel een nationaal huldebetoon bij het vorstelijk huwelijk in Rome. HAARLEM, 23 april Blijkens een mededeling van de wethouder van Fi nanciën, de heer Bakker, bedraagt het tekort op de begroting voor 1964 onge veer twee miljoen gulden. Het tekort was door allerhande maatregelen enige maanden geleden teruggebracht tot twee ton, maar door de jongste loon maatregelen zou dit tekort inmid dels zijn gestegen tot ongeveer twee miljoen. Op het ogenblik is hier over tussen het provinciaal bestuur en het college van.B. en W. overleg gaan de. De wethouder, die deze mededeling gistermiddag deed tijdens de vergade ring van de Haarlemse gemeenteraad, liet zich niet uit op welke aspecten van de begroting dit overleg betrekking heeft. Wel kwam vast te staan, dat alleen de fractievoorzitters van de hui dige financiële positie van de gemeen te op de hoogte zijn. Wethouder Bakker zei een en ander tijdens een debat over een voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanschaffing van test- en archiefmate riaal ten behoeve van de psychologi sche afdeling van de GG en GD. Met mevrouw Scheltema-Conradi (WD) en de heer Spek (Prot. Chr. Gr.) was hij van oordeel, dat met het verlenen van het door de meerderheid van het colle ge gevraagde krediet moest worden ge wacht totdat een duidelijk beeld is ver kregen van de financiële positie van de gemeente. Zij waren dan ook van oor deel, dat het voorstel aangehouden zou moeten worden. De heer Voogd (PvdA) was het daar mee volstrekt oneens. Hii zei, dat de raad destijds akkoord is gegaan met de samenvoeging van het bureau voor school- en beroepskeuze en het jeugd- psychologisch bureau. Het zou onge hoord zijn, volgens de heer Voogd, wan neer de werkwijze van dit bureau zou worden verstoord door aankondiging van het voorstel. „Daarmee brengen wij het bureau in grote moeilijkheden". Verder vond hij het niet juist, dat tel kens bij voorstellen, die niet de volledi ge instemming van de betrokken wet houder hebben, de precaire financiële positie van de gemeente met de haren er bij wordt gesleept. „Dat is volkomen irrelevant, vooral omdat de uitgaven voor dit bureau noodzakelijk zijn. Heel duidelijk formuleerde de heer Bovenkerk van de PSP zijn standpunt. Hier volgt een korte samenvatting van zijn betoog: „Besturen en regeren is een kwestie van kiezen. Als men kiest, dan moet men ook de consequenties accepteren. Destijds heeft de raad ge kozen voor een eigen psychologisch bu reau. Dan moet men thans ook het werk van deze dienst mogelijk maken. Indien het voorstel van het college wordt afgewezen of aangehouden, be tekent dat, dat de gemeente haar eigen werk onmogelijk maakt." De fractievoorzitter van de KVP, de heer Van Liemt, had aan het betoog van de heren Voogd en Bovenkerk wei nig toe te voegen. De voorzieningen, welke door het college worden ge vraagd zijn hoogst noodzakelijk. Ook hij had er bezwaar tegen, dat te pas en te onpas de financiële situatie van de gemeente te berde wordt gebracht. „Dat kan wel eens een stelregel worden." Wethouder Bakker wenste de conse quenties, die met deze zaak gemoeid zijn, niet voor zijn verantwoording te nemen. Het zou om een bedrag van 140.000 gaan, als het voorstel van B. en W„ dat uiteindelijk voorzag in het beschikbaar stellen van een krediet van ruim 1500, werd aangenomen. De wet houder van Onderwijs, de heer Geluk, merkte naar aanleiding van een /op merking van mevrouw Scheltema-Con radi op, dat het Rijk het werk van het school- en beroepskeuzebureau voor vijfenzeventig percent subsidieert. En niet voor honderd percent, zoals de woordvoerster van de WD-fractie dacht. Verder meende hij, dat het voor stel een gevolg was van het destijds genomen besluit om de twee diensten bij elkaar te voegen. Na de discussies werd het voorstel in stemming gebracht. Achtentwintig raadsleden waren voor en acht tegen. De tegenstanders bevonden zich onder de leden van de Prot. Chr. Gr. en de VVD-fractie. HAARLEM, 23 april De afdeling Haarlem van de Katholieke Nationale Bond voor Eerste Hulp liq Ongelukken, de afdeling Sint Bernardus, houdt van avond, in het gebouw aan de Koiiing- steinstraat wedstrijden om de in memo- riam Schotmanbeker. Deelnemende ver enigingen zijn Snelverband Haarlem, het Roode Kruis, en do Haarlemse red dingsbrigade. Voorts vermeldt de agenda op 28 mei verbandwedstrijden tussen Sint Bernar dus en De Barmhartige Samaritaan uit Heemstede. Op zondag 9 augustus wordt weer een pleisteractie gehouden. Voor de verbandwedstrijden op 28 mei is een nieuwe wisselbeker geschonken door het echtpaar Dekker. De vorige beker is on langs definitief in het bezit van Sint Bernardus gekomen. Een wedstrfldploeg van deze afdeling zal op zondag 31 mei deelnemen aan landelijke wedstrij den EHBO, die in Den Bosch worden gehouden. Mej. S. Steeman, Binnenweg 142, Heemstede (fotolaborante): Sport 6 (beetje eenzijdig) Voetbalwedstrijd 8 (dacht wel dat het goed was, aan het commentaar te horen) Kinderen van morgen 7 (interessant toekomstbeeld) HAARLEM, 23 april Gezinnen van twee personen in Haarlem beschikken over meer kamers in hun woning dan gezinnen die bestaan uit vier of meer personen. Cijfers hierover zijn te vinden in het bericht dat de gemeente Haar lem heeft uitgegeven over het vierde kwartaal van het vorige jaar. Een be rekening aan de hand van de gegevens van de volkstelling van mei 1960 leert dat 8359 huishoudens van twee perso nen wonen in huizen met vier of meer kamers; 2711 huishoudens van vier of meer personen hebben de beschikking over een woning van vier of minder kamers. Dat gezinnen van twee en drie per sonen relatief over een groter aantal vertrekken beschikken is een gevolg van de omstandigheid dat gezinnen waarvan de kinderen reeds het huis uit zjjn of waarvan nog slechts één kind thuis is in zeer veel gevallen nog wonen in het huis dat eigenlijk te groot voor hen is. Begrijpelijk is echter dat niet veel ouders wier kinderen het huis ver laten hebben de woning waarin zij een groot deel van hun leven hebben door gebracht voor een kleine willen ruilen. Vaak wordt het huis pas verlaten of ge ruild voor een bejaardenwoning als ge zondheidsredenen daartoe aanleiding geven. Verder blijkt uit het kwartaalbericht dat het aantal huishoudens van twee personen vooral gevormd wordt door gezinnen waarvan het gezinshoofd van middelbare leeftijd of bejaard is. Slechts een klein percentage komt voor rekening van jonggehuwden zonder kin deren. De conclusie uit deze gegevens mag zijn dat het scheppen van aantrek kelijke woningen voor bejaarden be langrijke perspectieven kan openen voor de bestrijding van de woningnood. HAARLEM, 23 april Kort na ze ven uur vanmorgen hebben ruim dui zend verkenners en welpen op de Gro te Markt een vlaggenparade gehouden ter viering van St. Jorisdag. Vooraf hield de vereniging De Nederlandse Padvinders een kerkdienst in de Grote Kerk, waarin ds. Van der Zee uit Heemstede voorging. In de St. Jozef kerk aan de Jansstraat sprak voor de katholieke verkenners aalmoezenier H. Bertels over de liefde in de omgang met anderen. Na de horderoep op de rotonde van de Grote Markt, het voorgaan in gebed door aalmoezenier Bertels en het hij sen van de Nederlandse driekleur en de vlaggen van NPV en KV door een aantal zeeverkenners sprak hopman J. jongens toe. Hij noemde St. Joris het H. Alles, diocesaan commissaris, de symbool van trouw en hulpvaardigheid, en drong er op aan deze in de nieuwe wet vermelde hulpvaardigheid vooral vandaag in praktijk te brengen. De welpen kunnen dat doen met een goede daad. De oudere jongens, die een goede daad misschien wat kinderlijk vinden, kunnen bewust observeren hoe zij hun hulpvaardigheid in de praktijk kunnen brengen. De kennis verkregen bij het behalen van insignes kan hen daarbij misschien van nut zijn. Vanavond houden de groepen in eigen verband het St. Joriskampvuur. Daar in zal men zich bezinnen op wat de nieuwe wet eist. Ook de leidsters en leiders zullen bewust de vernieuwingen in de groep moeten doorvoeren. Omdat contuïniteit in de leiding van het aller grootste belang is voor de groep be sloot hopman Alles vanmorgen op de Grote Markt met een oproep tot de leidsters en leidérs de vrijwillig op zich genomen taak tenminste tot de volgen de Sint Jorisviering te blijven vervul len. HAARLEM, 23 april Vanavond om zeven uur begint in het parochiehuis „De Linge" in Oud-Schoten de af scheidsavond van pastoor J. van Kes- teren, die naar Spanbroek vertrekt. In de zogenaamde kapelzaal kan iedereen tot acht uur persoonlijk afscheid ne men. Het officiële afscheid begint om half negen en wordt in de grote zaal gehouden. Het is bedoeld voor vereni gingen en personen, die in het bijzon der met kapelaan Van Kesteren te ma ken hebben gehad. Tot de tijd, dat in augustus in de vacature zal worden voorzien, zal pa ter Th. Ruigrok, die met verlof uit de missie is, zoveel mogelijk in het pa rochiële leven assisteren. DE ZILK, 23 april Gealarmeerd door een inwoner van De Zilk heeft de politie gistermiddag een onderzoek in gesteld naar de afkomst van een man die werd aangetroffen in een droge greppel, nabij de ingang van de voor malige boerderij Oud Wassenaar. De man bleek op verschillende plaatsen gewond en onder invloed van sterke drank. Exakte gegevens kon aanvanke lijk niet worden ingewonnen. Vaag bleek dat de vondeling afkomstig was uit Haarlem en via een bus van de N.Z.H. in de Zilk was gestrand. Nadat dokter v. d. Lugt de eerst hulp had geboden is het slachtoffer overgebracht naar een Haarlems ziekenhuis voor verdere behandeling van o.m. een bloedende hoofdwond. De trip eindigde op het Haarlemse politiebureau aan de Sme- destraat waar de man een bekende ver schijning bleek te zijn. GROTE MARKT In de Vleeshal zal de tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem" worden ingericht, die van 24 april tot en met 24 mei te bezichtigen zal zijn. De tentoonstel ling die zal worden samengesteld uit stukken uit het Haarlemse gemeente archief, zal donderdag 23 april om 8 uur door de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, worden geopend. (Advertentie) Dan hebben wij precies dat horloge, dat U al zo lang zoekt: een horloge, waar aan u kwalitatief de aller- allerhoogste eisen mag stellen. Ze hebben verschillende na men, maar één ding gemeen: TOPKLASSE! oa. MIDO - BAUME MERGER - CENTINA - PRISMA - INDUS - ZENTRA U weet het adviseert U goed grote houtstraat 49 telefoon 2 00 49 het huis met het carillon. (Van onze radio en tv-redactie) HILVERSUM, 23 april De NTS zal xan het huwelijk van prinses Irene met don Carlos op woensdag 29 april 's a- vonds een filmverslag op het scherm brengen dat door de Italiaanse televisie RAI wordt samengesteld en Bussum bereikt vla het Eurovlsienet. Afhanke lijk van de lengte van dit verslag zal beslist worden of de beelden in het NTS-journaal worden opgenomen, dan wel een apart programma-ondeel zul len vormen. Er wordt dus geen direkte reportage uitgezonden. De NTS en de omroepverenigingen zullen in eerste in stantie ook niet met een eigen team naar Rome gaan. Of hiertoe alsnog wordt besloten hangt wederom af van de lengte van de Italiaanse TV-repor- tage. Op het ogenblik heeft de RAI hier over nog geen mededelingen gedaan. HAARLEM, 23 april De Haarlem se gemeenteraad heeft gisteren een krediet van 1.160.376 beschikbaar ge steld voor de bouw van twee lager* scholen en het plaatsen van zes houten lokalen voor het onderwijs in Schalk wijk. De scholen zullen worden ge bouwd aan de Semmelweisstraat in de Boerhaavewijk en aan de Luxem- hurgstraat in de Europawijk. Voor deze scholen is nog geen rijksgoedkeuring ontvangen. Omdat in september van dit jaar gro te behoefte aan schoollokalen zal ont staan als gevolg van de gestage voort gang van de woningbouw in Schalkwijk is het nodig, dat er zes houten lokalen worden gebouwd. 5 Ned. 1964 4ft Ned 1963 4% Ned. 1964 f 1000 41/4 Ned 1963 1 4V* Ned. 1963 H 4 Ned. 1962 Staffellening 1947 B.N.G. Won. bouwl, 6. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Deli-My. Hoogovens Philips Gem Bez. Unilever Dordtsche Petr Kon Petroleum 50 Holl. Amerika Lfjn Java Ch. P. L. K. L. M. Kon. Ned. Stoomb. Mij. K. P. M. Stoomv. MIJ. Nederland van Nievelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver Bezit 2V2 Amsterdam '56 1 21/. Amsterdam '56 II 2V3 Amsterdam '56 m 2Va Amsterdam '59 2V2 Rotterdam '57 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 Alb. Heyn KI. obl. Amsterd. Bank Ned. Handel My. Cert. Ned. Middenstands Bank Albert Heyn Amstel Brouwery BerkeJ Patent Bols cert. Bijenkorf n.r.c. Calvè-Delft Cert. Centrale Suiker Erdal Fokker Ford van Gelder de Gruyter Heineken A. Hero Holl. Kattenburg Hoogenbosch Indola Inventurn Kemo Klene Kon. Zout-Ketjen N.R.C. Krasnapolsky Kwatta Meelfabr. Ned. Bakkery Miiller Co. Ned. Kabel Ned. Melk Unie v. Nelle A. Oranjeboom Palthe v. Reeuwyk Schev. Expl. (E.M.S Simon de Wit Simplex Spaarnestad Utermöhlen Venco Veneta Ver. Mach. Fabr. Vettewinkel Vlissmgen Kat. Wessanen Wilton-Fyenoord Wyers Zaalberg Zwanenburg Org. Zwitsal Billiton 2e Vong Slot 100V, 96 93U 9334 93 92 i 86 V4 104^ 118Va 166*4 53634 127 666 H 157.50 144.10 712% 154.40 120 74 153% 16 3 141 116% 282 144% 145% 202 230 535.50 135.50 81% 93 y9 92% 84% 87% 142 1»% 375% 361 211H 604 435 246 1094 984% 286 690 390Vi 935 197 123% 544 118% 345 417 495 884 303 902 535 351 485 340 438 239 406 120»/* 735 350 278% 165% 892 455 414 275 202 364 253 457% 230 125 980 333 459% slot 22/4 100% 96% 98H 93tf 93H 92% 86* 104% 118 165*4 538% 226.40 657% 158.80 143.80 714% 154.80 120 160% 72.80 153% 162% 140% 117 282% 144% 145*4 202 230 535.50 135.80 81% 93% 923% 89% 88 142% 146% 376 361 211% 600 1094 983 286 695 389% 940 199 exd 272 119% 345 475 495 890 910 533 353% 490 340 435 293 237 407 123 740 350 279% 165% 456% 433 277 209 364 255 451 235 488 125 970 334% 469 AMSTERDAM, 23 april 5 Ned. 1964 100ft, 4% Ned. 1963 I 93Staffela 1947 86A. Am sterdam Rubber 11814. H.V.A. 166, A.K.U. 5381/.. Hoogovens 659%, Philips Gem. bez. f 159.60, Unilever f 144.40. Kon. Petroleum 50 f 156.-, Holl. Amerika Lijn 120%. Kon. Ned. Stoomb. Mij. 153, v. Nievelt 116%, Nederl. Scheepvaart Unie 138%d. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electrlo General Motors Kenneeott Copper K.L-M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell OU Southern Pacific Southern Railway Stand OU. N.Y Ptdewater Unilever U.S. Steal 21/4 43 36% 46% 8614 82% 82% 21 38% 34% 4512 42% 471,2 38% 62% 86% 31% 39% 56% Stemming: 22/4 42% 36i,4 47% 86 82% 82% 20 38% 33% 45% 42% 46% 38% 62 85% 33% 39% 56% flauw

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3