Halve bekerfinale in uitpuilend stadion Reeds uitgevallen m ■li PUJlDampo Beschamende nederlaag voor Nederlandse basketballploeg tegen oppermachtig Hongarije Paardesport Gebr. Verhoeven weer succesvol in Nootdorp I Dr. Klatil niet naar Nederland Sport-Flitsjes Kwaliteit beslissend verbeterd -U proeft 't na het éérste kopje KOFFIE HUE SPANDOEKEN BLIJVEN HOOG ONDANKS NEDERLAAG Bas Pauwe tekent voor Wageningen Coach Janbroers ziet pupillen na rustpauze instorten Slovnaft weer in Intertoto-finale? Leicester City wint League Cup met hart voor uw gezondheid j, Tennis 16e Internationale Tulpenrally DONDERDAG 23 APRIL 1964 arms» ZüRICH, 23 april. De suppor ters van f.c. Zürich hoefden na de Nederlaag tegen Real Madrid hun spandoeken niet op te bergen. Want ondanks de (verdiende) nederlaag tegen de Spaanse kampioenen mag Zwitserse club, die P.S.V. een fjalt toeriep in de strijd om de Europa-cup, trots zijn op het be haalde resultaat: een nederlaag van slechts 12 tegen een ploeg, die °nlangs voor de vierde achtereen- ogende maal Spaans kampioen is geworden en reeds vijfmaal win baar van de Europese beker. Wan- neer de Helveten in de laatste twintig minuten van de wedstrijd 'ets meer geluk hadden gehad, zou den zij zelfs een gelijk spel uit het vuur hebben gesleept. Eén ding is teker: op 7 mei, wanneer in Madrid de return wordt gespeeld, zal f.c. Zürich zich niet zonder slag of stoot overgeven aan Real Madrid, ^e spandoeken, die gisteravond °°k na de strijd omhoog gingen, teag voor de Zwitsers bij voorbaat een steuntje in de rug betekenen. Eerste treffer - - Verrassing met soda met water on the rocks nootdorp, 23 april Evenals vorige jycek hadden de gebroeders Verhoeven uit Rotterdam gisteren weer succes in Noot dorp. Eerst draafde X Messidor naar de tege, hoe goed YY Meeske zich ook ver keerde; Yackie Moore viel als derde wat jegen. Vervolgens zegevierde YY Hanover 'h de finale van de seriedraverij. AMSTERDAM, 23 april. Het Nederlands basketballteam heeft geen revanche kunnen nemen voor de nederlaag, die het bijna een maand geleden heeft geleden tegen Hongarije. Tijdens het Paastoer- nooi in Leipzig gingen de pupillen van coach Janbroers tenminste nog eervol ten onder met 7679, gisteravond echter verloren de Ne derlanders beschamend met de cij fers 75—102 na een ruststand van 35—44. Uifslagen Oefenwedstrijd Atletisch „Olympische Odyssee met Bob Mathias" Algerije wil rust in de stadions De verbazingwekkende verjaardag'Spinazie Spinazie soufflé meng door 700 g. ontdooide Iglo- spinazie een Y% liter (door 500 g. 3 dl) gebonden witte saus. Doe het geheel in ingevette schotel. Leg er klontjes boter op, laat warm wor den in oven. Met geraspte kaas y^serveren. Iglo spinazie", schoongemaakt, slinkt niet ...zo klaar! 700 gram f1.27 500 gram f 0.97 350 gram f0.72 Dankzij het nieuwe veredelingsproces blijven de pittige smaak en het aroma van Koffie HAG nu nóg beter bewaard. Koffie HAG Is bovendien coffeïnevrtj, dus veilig voor hart, zenuwen en bloedsomloop, maag, lever en gal. ENERGIEK ZURICH BIJNA2. MET REAL MADRID GELIJK Advprtentie Er was veel belangstelling voor deze halve finale- Welke Zwitserse voetballer Wilde de befaamde spelers van Real Ma drid niet eens in levenden lijve aan het Werk zien? Het Letziggrundstadion, dat gebouwd is voor 28.500 toeschouwers, he ette gisteravond 500 man te veel. De Zwitserse voetballiefhebbers die 'n Plaatsje hadden bemachtigd in het uit puilende stadion zullen vooral in 't eer- *te half uur hun hart stevig hebben vastgehouden. Reeal Madrid startte over rompelend mét als ..gevaarlijke" mannen Di Stefano en Puskas in ver vooruitge schoven positie- Het zag er dan ook voor C. Zürich bepaald niet rooskleurig uit ih de beginfase, waarin de Spaanse kam pioenen in feite de overwinning behaal de. De Zwitsers werden direct al in de Verdediging gedrongen. Daarbij bleek dat doelman Eichenberger een waardig ver- Vanger is van zijn geblesseerde collega Schley. De eerste treffer viel bijna, al in de échtste minuut, toen een vrije schop van i Stefano maar een paar centimeters •ver de lat scheerde. Het was echter uit stel van executie, want acht minuten later kopte de kalende Spaanse midden- SOLITUDE, 23 april ,,Kort maar; hevig", met die woorden was de 16de Tul- j penrally, die sportief een groot succes 1 belooft te worden, ten doop gehouden, i De organisatoren hebben gelijk gekregen j Woensdag laat in de middag van de 2788 km. was ruim de helft (1466 km.) afgelegd hadden al 26 van de dinsdag morgen 134 gestarte equipes de strijd moeten staken. Voor acht Nederlanders was op dat moment het einde al geko men. Eéi. troost heeft de gedecimeerde karavaan: de echte strijd is vrijwel gestreden ondanks de drie speciale etap pes met een totale lengte van 27 km. die nog moeten worden afgelegd en on danks de drie resterende klassements proeven. Aldus werd gisteravond de stand opgemaakt in Solitude in West- Duiteland. voor de bal in het net uit een voorzet van de naar voren gekomen back Isido- rio. Ook na dat eerste doelpunt bleef Real Madrid de strijd beheersen. Een tweede doelpunt kon niet uitblijveri! Rechtshalf Zocco was in de 28ste minuut Stierli te snel af en schoot raak: 20- Eén minuut later was het bijna 30, toen de rappe kwieke Amancio doorbrak. Zijn schot werd echter door de lat gekeerd. De eerste goede kans voor de thuisclub kwam in de 33ste minuut. De voortref felijke spelende Stürmer schoot keihard, maar juist in de richting van doelman Vincente, die alleen maar moeite had de bal onder controle te krijgen. Weinig ge luk had kort voor de rust ook Brizzi die zijn harde schot van een Spaanse ver dediger zag terugspringen. de vrije trap heel listig, schoot de bal langs de Spaanse „muur" naar de vrij staande Brizzi. die geen moeite had om „wraak" te nemen op de man, die hem tegen de grond had gesmakt. Dat bete kende 1—2. De Helveten kregen in de 75ste en in de 81ste minuut door Marti- nelli nog wel kansen op een beter resul taat, maar de Zwitserse aanvaller schoot onzuiver. Wel gaf F. C. Zürich in dat laatste kwartier duidelijk een visite-: kaartje af voor de tweede ontmoeting in Spanje- Real Madrid is dus gewaar schuwd. Doelman Eichenberger (l.) bedreigd door de Spaanse voorhoedespeler Amancio (m.) tijdens een Spaanse aanval op het doel van F. C. Zürich. Rechts de Zwitser Stierli, die doelman hier niet meer van nut kan zijn. Advertentie Na de pauze wachtte de 29 000 toe schouwers een grote verrassing. Zurich begon enthousiast en met nimmer afla tende energie namen de Zwitsers keer op keer het initiatief. Real Madrid zou nog voor hete vuren komen te staan. Na nauwelijks drie minuten had Vin cente al zijn capaciteit nodig om een schot van Stürmer uit het doel te slaan- De verdedigers van Real Madrid moesten meer ingrijpen, maar steeds was het suc ces en soms ook het geluk aan hun zijde Bij een van de weinige tegenaanvallen trof Gento na een magnifieke solo de paal, maar daarmee was practisch al het Spaanse kruit verschoten. De hard werkende Zwitsers zouden in de 71ste minuut toch de verdiende be loning ontvangen. Brizzi werd enkele centimeters vlak voor het strafschop-1 gebied ten val gebracht. Brodmann nam WAGENINGEN, 23 april Bas Pau we, trainer van het Amersfoortse HVC heeft woensdag voor twee jaar een con- Het gevecht is dus bijna geleverd, de klassering vrijwel gevormd. De in gewikkelde berekeningen die nodig zijn om het eindklassement —de prestaties van de rijders moeten worden vergele ken met die van een groot aantal andere equipes vast te stellen, maken dat desondanks elke prognose ten aanzien van de einduitslag gevaarlijk, zo niet vrijwel onmogelijk blijft. Wel is men het er vrijwel unaniem over eens, dat de triomfator uit zes combina ties te voorschijn moet komen. Deze zes equipes zijn: Donald en Erie Morley (G.B.), Austin Healey; Bemdt Jansson (Zweden) met Porsche: Julien Vernae- ve (Belg) met Morris Cooper; Henri Gre- der (Frankr.), Ford Falcon; Timo Ma- kinen (Finl.) met Morris Cooper en Kurt Pfnier (Did.), D.K.W. Evenals vorig jaar worden de kansen van Henri Greder en Martial Delelamde het hoogst gesteld. Maar of de blauwe Ford Falcon inderdaad gaat triomfe ren, blijft toch nog een open vraag. Pas vrijdag in de morgenuren zal de reken- kamer van de R.A.C.-West na driekwart etmaal cijferwerk de vraag als eerste kunnen beantwoorden. De rijders die donderdag arriveren liggen dan misschien nog op één oor. Ben Pon, Nederlands kanshebber nummer één is, als zo vaak in zijn ral lycarrière in het zicht van de haven ge strand. Deze Nederlandse Porsche GTS- rijder heeft kort voor de controle bij Eberbach, 100 km. na de Solitude-ring de strijd gestaakt. De voortrein van zijn Porsche GTS raakte onklaar, waar SPORT tract getekend met Wageningen. Oud-in-1 na Pon uitviel. Ook de Nederlanders ternational Pauwe is 52 jaar oud. Zijn WesterhuisWesterhuis, die met een opvolger bij H.V.C. wordt Hans Croon, SAAB 96 reden, zijn bij Eberbach uit- die nu nog het Schiedamse SVV traint. I gevallen. Illlllllllllll Advertentie IMP. OUD HAARLEM (Van onze sportredactie) ,YY Hanover had in de serie de zege ?.i*t kunnen behalen over Blido; in de {male kwam Blido in de tweede bocht b'j de leidende Annie Norma binnendoor ?n was nog slechts een hoofdlengte ach- kr toen Annie naar binnen viel. Beide Paarden gingen in galop, Annie Norma kerd uitgeschakeld en Blido's kans was 6rkeken. De derde winnaar voor stal Verhoeven kas Xeres. Buick Magowan boekte zijn *?rste zege in de openingskoers. Bella Ma- D®za kwam bij de tweede start niet op gang. In de Barendrechtprijs won Annemarie ^•ster onder de felle aanval van Crom- De eindstand geeft het reeds aan; de Hongaren waren ditmaal te sterk voor Nederland. Er zijn diverse factoren aan te wijzen voor deze teleurstelling: coach Janbroers liet een van z^n IPeest be-1 gaaf de spelers, Ton Boot, buiten zijn j I ploeg, omdat de Wolves-speler zich in S De uitslagen (toto per tien eenheden) Leipzig misdragen heeft en bovendien Door de gedurfde speelwijze van voor het overige geloofden de Nederlan- Schappert en Lagerweij ontstonden vele kansen op break-outs en ondanks de ver twijfelde pogingen van Janbroers zijn spelers van de „honderd" te redden, lukte dat tenslotte niet. Ger Kok was immers al met vijf „p's" aan de kant gegaan en bovendien moest routinier Bruin zich we gens een blessure laten vervangen. En ders nauwelijks meer in zichzelf om de deze avond veel te sterke Hongaren van zich af te kunnen houden. Topscorers voor Nederland waren: Kok 104, Schappert 912, Driehuis 104 en Witte 27 en voor Hongarije: Bohati 88, Gabanyix 11—6 en Prieszol 021. keh W.. dus beter dan de avond tevoren n Hilversum, toen zij de start miste. Nyion S. had in de Moordrechtprijs met- luiden Dordrechtprjjs 1980 m. 1. Buick Mago wan, A. Th. Knijenburg, 3.02.8 1.3,.3; 2. Arrow Axowrthy, 3. Aschylos. Toto: win. 5,40, pl. 1.80 2,20 2,10, gek. 6.30, coverc 8.20. Zwijndrechtprljs 1660 m. 1. Annie Nor was een clubgenoot van Boot, Cees Smit, niet beschikbaar, omdat hij een j dezer dagen in het huwelijk is getreden. Aangezien Janbroers deze ontmoeting ma, C. Swart, 2.28.—, 1.28.1, 2. Bijou van S. voorts als een oefenwedstrijd beschouw- Gravenhof, 3. Sandra H. van Sophia. Toto: win. 2.90, pl. 1,50, 1,50, gek. 8,coverc. 4,60, trio 89.80. Zwijndrechtprys 1660 m (2e serie). 1. Blido (F. A. Bosveld, 2.28.2, 1.28.2, 2. Y.Y. Hanover, 3. Bonny Julia. Toto: win. 4.60, pl. 2,50, 1,90, gek. 10.50, converc. 3.60. Zwyndrechtprüs (finale). 1. Y.Y. Hano ver, I. Verhoeven, 2.28.6, 1.27.4, 2. Andra H. van Sophia, 3. Bijou van 's-Gravenhof. Toto: win. 4.80, pl. 1,90, 3,20, 3.70, gek. 17.10, coverc. 17.60. Barendrechtprys 1980 m. 1. Annemarie d'Aster, J. Wagenaar jr., 2.59.9, 1.30.9, 2. Cromwell W., 3. Acino Scotsch. Toto: win. de voor het Olympisch kwalificatie-toer nooi dat van 4 tot en met 13 juni in Ge-1 nève zal worden gehouden, kregen vrij wel alle spelers van de Oranje-selectie een kans. Maar de jonge internationals troffen het niet. De Hongaren waren in een verbluffende vorm, toonden een uit stekende conditie en misten slechts zel den een doelpoging. Voor de rust kon Nederland de Magy- aren nag geruime tijd goed volgen, voor al door de produktiviteit van Kok, Drie- 3.60, pl. 2.00, 2.00, gek. 5.70, coverc. 4.40. huis en Schappert, al bleek toen reeds dat Hongarye atletischer speelde dan de Nederlanders. Na de pauze ging het snel mis. Mislukte passes en een weinig ge- Sliedrechtprijs 1980 m. 1. X Messidor, J. Verhoeve, 2.53,2, 1.27.5, 2. Y. Y. Meeske, 3. Yackie Moore. Toto: win. 3.20, pl. 1.30, de leiding. Un Gamin kwam hem op- 1.60. 1.30, gek. 14.80, coverc. 6.10, trio 55.40. inspireerde set-up en een te weke instel jagen: zij werden beide de dupe, wanti Moordrechtprijs 1980 m 1 Xeres, J. Ver-ling van o.a. Witte, Franke en Tuinstra Gamin eindigde als vijfde, dus buiten hoeve, 2.50.9, 1.26.3, 2. William Axkit, 3. deden de score snel oplopen in Het voor na® Prijzen. En Xylon S. moest na de laat- Xylon S. Toto: win. 1.90, pl. 1.20, 1.60, deel van de Hongaren, die in de 34-ja- gek. 3.10, coverc. 3.20. rige veteraan Greminger een uitstekende Toto-omzet 71477,50. I opbouwer bezaten. - Rijzen, isn üyion s. moest na ae ia»i- bocht zowel Xeres als William Axkit °orbij laten. Bob Mathias, de tweevoudige Ameri kaanse Olympische kampioen op het veeleisende nummer tienkamp, treft op het ogenblik voorbereidingen voor een nieuwe televisieserie, waarin 's we relds beste atleten zullen optreden. In 1948 en 1952 legde de thans 33-ja- rige Mathias beslag op de gouden me daille op het zware nummer tienkamp. Zijn atletiekpestaties stonden borg voor een reusachtige populariteit in de Verenigde Staten en bezorgden hem een aantal aanlokkeiyke filmcontracten. Mathias trad onder meer regelmatig op in de televisieserie de „Onruststo kers". Op het ogenblik werkt Bob Mathias samen met producent Bob Brand, de echtgenoot van de bekende filmster Janet Leigh, aan de verwezenlijking van de plannen voor een „Olympische Odys see met Bob Mathias." In deze show zal de innemende Bob optreden als een welbespraakt gastheer die de kijkers nader kennis laat maken met 's werelds bekendste atleten. Bob zegt er zelf van: „Het is iets dat wij voor de Olympische spelen willen verkopen. In de show zal ik de gehele wereld afreizen. Zo trachten wij bijvoor beeld voor de camera's te krijgen de man uit Ethiopië die in 1960 in Rome de Marathon op zijn blote voeten won. Het is een interessant verhaal 40 kilometer lopen zonder schoenen aan. Wij gaan ook een film maken van een atleet in Tokio, een Japanse kogelslingeraar. Dit jaar schaarde hij zich onder de beste drie van de wereld en hij heeft een reële kans om op de zomerspelen in de Japanse hoofdstad de Olympische kam pioenstitel te winnen". Mathias en zijn medewerkers hopen tevens gebruik te maken van wat Bob een „nieuwe truc" noemt: een camera op het hoofd van een atleet bevestigd. De camera registreert op deze wijze alles wat de ogen zien. Mathias heeft de camera zelf beproefd: „Ik kwam uit op enige onderdelen van de tienkamp, het hoogspringen, het polsstokhoog springen, de horden en het discuswer pen. De film is schitterend gelukt. Bij het zien van de film krijgt de kijker een idee van wat bijvoorbeeld een dis cuswerper ziet, doet en wat erin hem omgaat." Bob hoopt van elk land dat hij bezoekt een atleet voor zijn show aan te trek ken. „De atleet moet de ster van de show worden. Wij laten niet alleen zien hoe hij zijn sport beoefent, maar ook hoe hij leeft." Naast zijn werk bij de televisie heeft Mathias nog een tweede grote hobby, een jeugdkamp nabij Fres no, Californië. Daar brengt hij het gTootste gedeelte van de zomer met zijn vrouw en drie kinderen door, ver weg van het drukke leven op de film- en televisiekermis van Hollywood. Het Algerijnse Ministerie van Binnen landse Zaken heeft woensdag een bepa ling afgekondigd, die vooral bij de toe gewijde sportliefhebbers hard zal aan komen. Het wordt hun namelijk bij wetsbepaling verboden nog langer voor werpen zoals toeters, fluiten, slangen en andere muziekinstrumenten die waar schijnlijk stoornis veroorzaken, naar de stadions mee te nemen. Sportbeoefenaars wordt op het hart gedrukt, dat onsportief spel en brutaal optreden met disciplinaire maatregelen zullen worden gestraft. De nieuwe w*t is het gevolg van de vele incidenten di« zich de afgelopen maanden tijdens sport wedstrijden, vooral voetbalwedstrijden, hebben voorgedaan. II(HIIIIIIIIIIIIII!l|lll|,|.''!,:i' rui'iH'!1'!! WENEN, 23 april Nauwelijks 24 uur vóór het vertrek van de Oostenrykse Da- vlscup-ploeg naar Nederland heeft de nationale kampioen dr. Norbert Klatil zijn federatie ervan op de hoogte ge steld, dat hij de reis niet zal kunnen meemaken. De Oostenrykse ploeg speelt vrydag, zaterdag en zondag op Hanen- burg in Den Haag een oefenwedstrijd tegen het Nederlandse Daviscup-team en reist dan door naar Engeland. Bij zijn weigering heeft dr. Klatil zich beroepen op familie-omstandigheden en gezondheidsredenen. Hij kan zich boven dien niet losmaken uit zijn werk. De Oos tenrijkse ploeg zal nu bestaan uit slechts drie spelers: Ernst Blanke, Peter Pokor- ny en Detlev Herdy. In de oefenwed strijd tegen Nederland komen Blanke en Herdy uit in de enkelspelen, terwijl in het dubbel Pokomy en Herdy zullen wor den opgesteld. Mogelijkerwijs wordt Po komy zondag in staat gesteld in plaats van Herdy of Blanke in een enkelspel uit te komen. A.Z.P.C. heeft woensdagavond in Am sterdam in de finale van het toernooi om de K.N.Z.B.-beker met 74 van D.Z.V. gewonnen. De basketbalwedstrijd tussen Rusland en Amerika, die woensdag in Moskou werd gespeeld, is geëindigd in een over- winning van 79—60 voor de Russèn. 'iiiiiiiiiiiiiililiiiiiiliiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiHMiiiiiiiiiiwniiiiiiii'iniiiiiiiii' Gerrit Kok scoort voor Nederland. De springende Hongaar Clatc kan het hem niet beletten. Mariekewat wil je eten op je ver- jaardag?" "Pi...Pi...snazie" zegt Marieke. Dat weet ik van te voren. Ik vraag het alleen om het haar te horen zeggen. En dan is 't feest daar. Druk en gezellig. Familie, kermissen. De tafel moet uitgeschoven. Als het deksel van de schaal feestelijke spi' nazie gaat, roept trCn schoonzusje verbaasd: "Verse spinazie?! Hoe heb je 'm dat geleverd? Je bent amper een half uur in de keuken geweest. En dan' zo?n spinaziescho tel" Ik heb voor haar gauw even alle voordelen van verse Iglo spina zie opgesomd, 't Recept van mijn verjaardag-spinazie heeft ze over geschreven. Zo was het: BRATISLAVA, 23 april In de eer ste wedstrijd van de halve finale van de Intertoto-competitle versloeg titelhouder Slovnaft Bratislava met 50 het Fran se Rouen. Bij de rust was de stand 3 voor Slovnaft. In de andere finale van de inter-toto- competitie zegevierde Plonia in Benthen met -1 over Odra Oppeln. Bij de niet was de stand 01. LONDEN, 23 april Door een 32 zege in de tweede wedstrijd tegen Stoke City heeft Leicester City woensdagavond beslag gelged op de League cup. De eer ste ontmoeting tussen beide clubs waf gelijk geëindigd: 11. Voor de eerste divisie van de Engels# League werd woensdagavond de wed strijd Birmingham CityLiverpool ge speeld. Liverpool dat zaterdag kampioen van Engeland werd, verloor met 31.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 7