EURO-BEHANG verplicht tot cassatie Man bedreigt zijn vrouw met motor Moge het spoedig zijn als vanouds Prachtig feest op Soestdijk VROLIJK EN ZONNIG Paleis Soestdijk stralend middelpunt van het land Paus maakt ernst met oecumene koninginnedag voor VELEN EEN DAGJE UIT Advocaat niet DUPCO Schous Mr. Marijnen in toespraak op koninginnedag Schrijven aan het W ereldepiscopaat Spijker in oog dood van jongen Koninginnedag in ROME Pastoe meubelen artifort meubelen ^istho meubelen Salderland meubelen 't binnenhuis ®nderscheiding HAGAM HEEMSTEDE Jongste DERDE BEHUIZING VAN ACCUFABRIEK WILGO Dagje uit VRIJDAG 1 MEI 1964 PAGINA 5 ZIJLSTRAAT 57-TEL. I0802 gordijnstoffen van duivenboden n.v. beden geëtaleerd: SUÈDE-, NAPPA- en LEDERENKUEDING Groots en indrukwekkend, vrolijk en zonnig was gis teren het défilé van duizen den Nederlanders, die langs de trappen van paleis Soestdijk trok ken om koningin Juliana geluk te wensen met haar 55ste verjaar dag. Na afloop was er een ver rassing: de koninklijke familie stapte in een open auto en reed de tuin uit, de straatweg op voor een begroeting van de duizenden die zich daar hadden opgesteld (foto geheel boven). Dikwijls bukte de koningin zich om een bepaald onderdeel van het défilé beter te kunnen bekijken (tweede foto; tweede van rechts vice- premier Biesheuvel). Hieronder een close-up van de koningin met naast haar premier Marijnen; daarnaast nog een opname van een stralende vorstin en de prin sessen Beatrix en Margriet in de open auto. Tenslotte een over zichtsfoto. Hoot; stapelen de bloemen zich al op. 29 SEPTEMBER 1951: STEPHENSONSTRAAT - HAARLEM PRODUCTIE: 1000 STUKS PER WEEK Oude Groenmarkt 14-16 échter de oude St. Bavo HAARLEM - Tel. 02500-11266 voor al uw behang- en witwerk Wat verwacht een man van 2ijn regenjas? Natuurlijkdatdezë Qemakkelijk „zit" en tegen een buitje kanStoer en sportief of een meer gekleed model? Vast staat dat hij bij Lippits altijd de regenjas vindt die aan alle pensen beantwoordt. En vanzelfsprekend in een kwa- liteit en afwerking die alleen een speciaalzaak met tientallen Jaren pruarinn hiprJpn kan Regenkleding-speciaalhuis (Advertentie) exclusieve moderne klassieke uitgebreide kollektie terlenka glasgordijnen prijzen v.a. 1.98 p. m. kfuisstraat 22 9®d. oude gracht 108*110 (Advertentie) Wia,napark 58-62 - tel. 54530-57713 nKamers: le en 2e etage 30 april De heer J. VAN ring ,®®RENBEEMT is bü bevorde rt-^ ven°emd tot commandeur in de taal r^an 8t. Silvester. Vicaris-gene- de by ri*r' A. Tb. Rooyackers, die s;:.er$oi onderscheiding behorende ver- w'6hsto uitreikte, releveerde de ver- ^étnt van de heer Van den Eeren- °P kerkelijk gebied, DEN HAAG, 30 april De presi dent van de rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, heeft gistermorgen in zijn uitspraak in een kort geding ge steld, dat een cassatie-advocaat in be ginsel wel verplicht is om cassatie- middelen te onderzoeken, doch dit hem niet verplicht ook een bero p in te stellen. De president deed uitspraak in de zaak, ingesteld door ir. J. H. Förch te Amsterdam tegen de Haag se advocaat en waarnemend deken der orde van advocaten, jhr. mr. B. J. W. de Braauw. Mr. De Braauw zou hebben gewei gerd als cassatie-advocaat voor eiser op te treden, hetgeen deze overigens ontkende. Ter zitting had reeds eerder mr. Ph. C. M. van der Ven zich m principe bereid verklaard het cassatie beroep van eiser te behandelen. Op de klacht dat mr. De Braauw zou hebben geweigerd zulks te doen constateerde de president, dat uit de corresponden tie niet is gebleken dat een dergelijk verzoek aan gedaagde door eiser was gedaan. Daarom werd een vordering namens ir. Förch, door mr. P. J. H. Koot gedaan om gedaagde te veroor delen in de kosten van het geding, door de president afgewezen. De president was van mening dat een cassatie-advocaat in beginsel ver plicht is bjjstand te verlenen omdat anders de weg voor een rechtzoekende kan worden versperd. Wel stelde de president zich de vraag, of het sys teem der wet geen aanvullig vereist, zodat een cassatie-advocaat kan wor den toegevoegd nu deze bij behande ling door de Hoge Raad niet meer kan worden gemist. APELDOORN, 1 mei De politie alhier heeft een 46-jarige metselaar aangehouden wegens een poging zijn vrouw met een motor letsel te berok kenen. Het gebeurde op de Soerense- weg, waar verdachte zijn vrouw stond op te wachten toen zij op de fiets van de Bandalaan kwam. Hij gaf plotse ling vol gas zodat de vrouw het trot toir op moest vluchten. Door haar fiets te laten vallen en achter een auto te kruipen kon zü aan de wraakzucht van haar echtgenoot, met wie zij reeds geruime tijd ruzie heeft ontsnappen. Hij vertrok met de dreigende opmerking: „Dit maal ben je de dans ontsprongen, maar ik krijg je nog wel". (Advertentie) ZEPHYR „4", „6" ZODIAC off. dealer voor Haarlem en omstreken: ZANDVOORTSELAAN 4-6 - TEL. 38825 (Van een verslaggever) HILVERSUM, 1 mei „Een heel bijzondere koninginnedag" noemde mi nister-president mr. V. G. M. Marij nen gisteren koningin Juliana's ver jaardag. Zijn gelukwens, die door de tv werd uitgezonden leidde hij in met de niet teleurgestelde oproep: „We hebben meer dan in vorige jaren re den deze verjaardag in een hartelijke en vooral dankbare stemming te ge denken." De laatste maanden vooral mocht mr. Marijnen opnieuw ervaren „hoe sterk koningin Juliana zich verbonden weet met haar volk en welk een ho ge opvatting zij heeft van de taak, waarvan zü zich nu reeds meer dan vijftien jaar geroepen weet." „Haar vreugde is onze vreugde, haar zorgen en leed evenzeer de onze. In de afgelopen maanden hebben wü dan ook intens meegeleefd met haar en haar gezin. Wü hebben daarbü gemerkt hoe dit gezin veel minder ver van ons afstaat dan wü wel dachten. En hoe dezelfde moeilükheden waarvoor velen van ons zich geplaatst zien bü het vol wassen worden van kinderen die daar na hun eigen weg verkiezen te gaan, zich ook hier kunnen voordoen", aldus mr. Marünen. „Wü vieren deze koninginnedag ook met een gevoel van grote dankbaarheid. Koningin Juliana geeft, in navolging van haar moeder, aan het constitutio nele koningschap rüke inhoud en groot aanzien. De voortreffelijke wijze waarop zü zich wüdt aan haar roeping, wekt terecht bewondering, bü ons allen, be wondering ook ver buiten onze lands grenzen." De premier besloot zijn toespraak met de wens „dat spoedig de wolken, die verhinderen dat deze dag in volle blüdschap kan worden gevierd, geheel wegtrekken. Moge het spoedig, ook in het koninklü'k gezin, weer zijn als van ouds." SPECIAALZAAK VOOR Ook naar maat zonder prijsverhoging Uitgebreide collectie TENTEN, SLAAPZAKKEN, LUCHTBEDDEN, enz. Zijlstraat 29 - Haarlem - Tel. 21133 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiif iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiimiiiiiiitiiiiii Het Algemeen Haags comité heeft in de Grote Kerk in Den Haag een „stads- concert" georganiseerd. Tijdens de pauze hield de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz een korte feestrede. In de Houtrusthal gaf het Residen tie-orkest onder leiding van Willem van Otterloo, met medewerking van de pianist Daniel Wayenberg een „konin- ginneconcert". Het feest werd om elf uur besloten met een taptoe op het Binnenhof uitgevoerd door de Konink- lüke Militaire Kapel. Van de viering is in Rotterdam veel werk gemaakt; er waren wielerwed- strüden, overal kinderspelen, vertonin gen op verschillende punten in de stad wagenspelen, een Spaans-Baskische dansgroep danste op de trappen van het Beursgebouw aan de Coolsingel en burgemeester Van Walsum hield een druk bezochte receptie. Biddinghuizen, het jongste dorp in Oostelük Flevoland, vierde voor de eerste maai koninginnedag. Gister middag werd een gecostumeer- de voetbalwedstrüd gespeeld tussen een elftal van inwoners van Bidding huizen en een elftal van pachters uit de omgeving. Koninginnedag begon op Curagao met een aubade door schoolkinderen voor het Gouvernementshuis. De gou verneur van de Nederlandse Antillen, mr. N. Debrot, nam daarna een pa rade af, waaraan werd deelgenomen door onderdelen van de koninklüke marine. Een ernstig ongeval heeft een scha duw geworpen op de feestelijkheden op Aruba. In de havenmond van Oranje stad sloeg een zes meter lange vis serszeilboot, de „Sylvia", om. De hoot had deelgenomen aan de jaarlijkse zeilwedstrijden ter gelegenheid van koninginnedag en had daarbij de twee de prjjs behaald. Slechts drie van de zeven opvarenden bereikten veilig de kant. De gouverneur van Suriname, de heer A. Currie, heeft in een toespraak in Paramaribo de wens uitgesproken, „dat de koninkrüksgedachte in de drie landen steeds levendiger mag worden en mag voeren tot een steeds nauwe re en vruchtbaarder samenwerking". ROME, 1 mei (KNP) Paus Pau- lus heeft gisteren een brief gezonden aan het wereldepiscopaat en daarin op geroepen tot gebed en boete van geheel de Kerk voor het welslagen van de komende Concilie-zitting, die half sep tember begint en duurt tot de tweede helft van november. De apostolische brief opent met de woorden „Spiritus Paracliti" (Van de H. Geest de vertrooster) en is geda teerd op 30 april 1964. De Paus zegt in zün schrüven, dat geheel zün pon tificaat is gericht op dezelfde doelein den, die Paus Joannes XXIII aan het Concilie heeft gegeven: de vernieuwing van de Kerk, opdat zü weer zonder vlek of rimpel voor de mensen ver- schüne. Büzondere aandacht schenkt de Paus aan de toenadering van de Christenen. Hjj zegt dat hü deze ernstig nastreeft en dat hü met allen, die het serieuze en vriendschappelijke gesprek niet af- wüzen, wil proberen de weg naar het broederschap te effenen, gebaseerd op hetzelfde geloof en wederzüdse liefde. In het laatste deel van zün brief deelt de Paus mee, dat hij ervoor zorgt, dat alle schemata de bisschoppen op tü'd zullen bereiken, zodat de Concilie-va- ders ze rustig kunnen lezen en bestu deren. (Van onze correspondent) SOERENDONK, 1 mei De negen jarige Henri Verhoeven, die in het be gin van de week met zün oog in een roestige spijker viel is gisterochtend tü- dens het overbrengen naar het St. Jans ziekenhuis in Weert overleden. Gisteren voelde de jongen zich niet goed. Een arts achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelük daar er in fectie in het oog was ontstaan. Bü aan komst in Weert bleek het kind al te zün overleden. (Advertentie) (Vervolg van pag 1) 6eetje eenzaam op een stoei, frnn„, bordes, zat gisteren me- cenioï Amerom uit Soestdijk te (en Mevrouw Van Amerom is h»pff'Ve; zeer trouwe Oranjeklant. Ze op e.Yas' alle na-ooriogse defiié's tP„,j °est(lijk meegemaakt en volgt in- ninj i;., "etwel en wee van ons ko- tuie Sezin. Zij was onder meer ge- ÏVilh ,1Van de abdicatie van koningin Hinyi w en ('e inhuldiging van ko- Aeeft ,'ana- Mevrouw Van Amerom kj.e vorig jaar een beengebrek ge- konin-' rnaar door bemiddeling van de te si"'In beefde ze dit jaar niet over eei-ct11' Ze mocht op een stoel op de «'Sta rang zitten. Op kleine postkantoortje te- Uhover het paleis heeft de kantoor- ouder het bijzonder druk gehad. Al morgens vroeg stroomden tele- t'ammen binnen. Er was onder neer een felicitatie van koning Bou- uewijn en koningin Fabiola van Bel- ëie en een van Zuidafrikaanse pre sident Swart. Overigens kwam op het oestdijkse postkantoortje ook woens dag een aanzienlük aantal telegram men vanwege het huwelük van prin- s Irene en don Carlos binnen. gemeentepolitie van Baarn ver- LJkt met rijkspolitie heeft het de Van v, g druk gehad met het regelen Palo- verkeer. Daartoe was voor het O,, ls een mobiele mobilofoonwagen Schhf die als centrale voor de ver- pp'dende verkeersknooppunten fun- Polit ^as het al moeilük voor de ties,® om de stroom van büna vjjf- Verv1Zend bezoekers van het défilé te schaH?ken' 's middags kwamen naar aiitn' g tachtigduizend personen in Pal»-8' bussen en wandelend langs het bo* kie meesten streken neer in de VeM n rondom om daar hun vrije dag aer door te brengen. (Advertentie) Elders in het land zorgde het zonni ge weer dat alle programma's uitge voerd konden worden. Het was overal erg druk; vele Nederlanders gingen een dagje uit. In de hoofdstad waar, evenals in de andere steden, bijzonder druk gevlagd werd, is Koninginnedag ingezet met een beiaardconcert op het carillon van de veelbezongen Wester toren. In de ochtend lag het accent der viering op het militaire défilé op het Museumplein, doch ook trok al veel publiek zoals gewoonlijk naar het cen trum, waarop en rond de Dam talrijke kraampjes met eet-, drink- en feestar tikelen stonden opgesteld. Behalve in de hoofdstad werden mi litaire parades gehouden in Arnhem, Breda, Kampen, Den Helder en Hil versum. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 1 mei Zoals steeds in de buitenlandse hoofdsteden, kwam gisteren op koninginnedag ook te Rome de Ne derlandse kolonie büeen. Het was op het terras en in de zalen der nieuwe kanselarij even vol als anders en de verjaardag van de koningin werd er met meer dan grote hartelijkheid ge vierd. Niet in het minst door de velen, die eergisteren bü de huwelijksmis en op de receptie van prinses Irene aan wezig waren. De Nederlandse ambassadeur, jhr. mr. H. van Vredenburch, heeft het in zijn toespraak naar het hart der aanwezigen gezegd. „Wij allen zouden gewild heb ben, dat de 55ste verjaardag van onze Landsvrouwe tot de zonnigste van haar leven had behoord. Dit was helaas niet het geval om redenen, die wij allen min of meer kennen. Moge echter de toe komst voor Hare Majesteit vele geluk kige jaren brengen, niet alleen voor haar zelf, maar ook voor degenen, die haar dierbaar zijn en dus in de eerste plaats aan alle leden van het koninklijk gezin". Op dit „alle" lag een warm accent. De ambassadeur las het telegram voor, dat hij namens de Romeinse kolo nie aan de koningin zond: „Meer nog dan in voorafgaande jaren gevoelen de Nederlanders in Rome de behoefte Uwe Majesteit op haar verjaardag de verze kering te geven van hun eerbied en aanhankelijkheid". De bijval was over weldigend en het Wilhelmus een zege wens voor de koningin en heel haar Huis, een groet en bede tevens voor een gelukkig huwelijk van prinses Irene. (Advertentie) Schattig gekleed in een gloednieuw jurkje of pakje van Schous Kinderland Voor de meisjes: zonnige, héél mooie jurkjes in rose, bleu, geel, wit of grijs. Prachtige kwaliteiten. Voor de jongens: blazertje, broekje, overhemdje en w strikje. (Parmantig-keurig en wat 'n keus Ook na de grote feestdag uitstekend te dragen. Bijzonder redelijke prijzen. U bent welkom in (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 5