2ZAL HET GELUK TOCH KOMEN? Pelsjagers van Rio Pecos Piet Loeris en de Vliegende Schammerakken DE DIEVEN VAN DE MARSUPILAMI DE ZWARTE PIJL ALS U HET VRAAGT mmmSiAm Marche- (11) Limousin s. Quercy Poitou - Charentes Savoie W /s? (12) Nederlandse boksers naar Hamburg Tony Sneezwell wil 2.28 m. hoog springen HET NATIONAAL FRANS VERKEERSBUREAU Noordeinde 138 - Den Haag -Tel. 070-116636 door DULCE CARMAN Tips voor een volmaakte vacantie, speciaal voor U verzameld in eeuwigjong Frankrijk ^acantieplaatsen zijn er bij tientallen in deze zonnige Aipen- Pfovincie. Maakt U zelf Uw keuze uit o.a. P'x-les-Bains, een kuuroord van allure aan een blauw meer; ^namonix-Mont-Blanc, trefpunt van bergminnaars en spor tieve wandelaarsEvian, waar het rustig is en waar bloemen ^°eien tot aan het meer; Megève, dat door de zon extra ™ordt verwend, de hele zomer lang; Saint-Gervais, een oergezellig plaatsje in een prachtig landschap. HET NATIONAAL FRANS VERKEERSBUREAU Noordeinde 138 - Den Haag -Telefoon 070-1166 36 KARL MAY De Wadders Tips voor een volmaakte vacantie, speciaal voor U verzameld in eeuwig jong Frankrijk.,, HET NATIONAAL FRANS VERKEERSBUREAU Noordeinde 138 - Den Haag - Tel. 070-116636 ZATERDAG 2 MEI 1964 Tips voor een volmaakte vacantie, speciaal voor TJ verzameld in eeuwig jong Frankrijk.,, MOCO /hela WEETJE WAAG. CE HEEK VAti D&E8EGC3- ALS HET maal? N/er TE AAAt LS SWAN FEATURES SYNDICATE huk^®® Pupillen van „Ome" Dicjt Groot se^' v- Amsterdamse professional-bok- bofl» "s Oostrum en Bas van Duiven- bUr_' Zu"en op vrijdag 8 mei In Ham- inetf ,^8cn Duitse boksers in de ring ko- aclJr 'liddengewiclit Oostrum komt over ser if^ond®n uit tegen de 25-jarige Duit- Uiirtrt Stockman, kandidaat voor de lcj ®enSewicht-titel, die enkele dagen ge- Ven door Peter Müller vakant gege- „bas .Is;, De jeugdige halfzwaargewicht jari ®le van Duivenbode ontmoet de 24- l>Jn hamburger Harry Kneipp, die in n°S jonge carrière als beroepsbok ser „beslagen is. Deze partij gaat over ronden. Proi •Jïedl i ziin belangrijkste pugilist, de °Oid -se ^amPi°en Wim Snoek, de Era °Partij te laten boksen in het pro- ÜouV0!3' dat hij op maandag 1 juni in in 'erdam organiseert. Snoek zal dan W(J;n Partij over tien ronden uitkomen -a1cixe 'n r-)uit,s'an<^ boksende Neder- A.rau" zwaargewicht Pauli („bomber") even De Nederlandse boksbond heeft V/el nog niet definitief zijn fiat aan Partij gegeven. la?® VOORSPELLINGEN, dat er dit '°kio de Olympische Spelen in t)en Weer diverse records zullen wor- t0e ^broken, nemen hand over hand alleen de experts wagen zich «voorzichtige, diplomatieke" voor spellingen, maar ook de atleten. Alleen zij blazen veel hoger van de toren en staven hun voorspellingen met ronde cijfers en getallen. Zo ook bijvoor beeld de Australische hoogspringer To ny Sneezwell, die het afgelopen Jaar door enkele opvallende prestaties de aandacht heeft getrokken. Sneezwell orakelt: „Voor een gouden medaille is een sprong van 2.28 meter no dig," en onmiddellijk laat de uit Mel bourne afkomstige student in de medi cijnen erop volgen: „Ik hoop de man te zijn die deze prestatie levert." Snee legde zijn verklaring af vo or de Zuid californische bond van sportverslagge vers bij het in ontvangst nemen van de Helms World Trophy als Australië's topatleet in 1963. De slanke Australiër liet zich kritisch uit over de door Amerikaanse hoogsprin gers gebruikte techniek en verklaarde, dat John Thomas uit Boston mogelij kerwijs de 2.40 meter zou kunnen halen, mits hij zich de stijl eigenmaakte, welke de Rus Valery Brumel en hijzelf zich heb ben aangemeten. „De moeilijkheid bij uw topspringers ligt in het feit dat zij langzaam komen aanlopen en vervol gens over de lat wentelen. Toen ik Tho mas nadeed en de draaitechniek gebruik te. was mijn hoogste sprong slechts 1.95 meter." Sneezwell zei, dat hij op aandringen v trainer Franz Stenpfl was begonnen met het imiteren van Brumel's snelle aan loop en zakmesbeweging, welke hem in staat stelde vorig jaar oktober op de voor-Olympische spelen van Tokio een hoogte van 2.20,5 te bereiken. De Australiër oaf toe, dat Thomas met zijn huidige stijl in de meeste gevallen wel goed zou zijn voor een sprong van 221 meter, maar dat zou niet genoeg zijn om het tegen Brumel op de Olympische Spelen op te nemen Vraagt inlichtingen bij Uw reisbureau of bij Advertentie Vraagt inlichtingen bij Uw reisbureau of bij 10. Dan was er die vreemde man die ze thuis had gezien. Hij was aardig en hij had een van de mooiste auto's die ze ooit gezien had. Had ze het maar gewaagd hem te vragen een eindje te mogen meerijden. Niet ver, natuurlijk, maar enkel rond de Baai en weer terug. Maar de man zou natuurlijk al vertrokken zijn als ze thuis kwam en zelfs als hij er nog zou zijn, zou ze toch nooit voldoende moed kunnen vergaren om het hem te vragen. Er was één goed ding, ze had twee mooie botten gekregen en ze wa ren volkomen vers ook. Daar zou moeder blij mee zijn. Mr. Bennet in de viswinkel had gezegd dat ze volkomen vers waren. De boten waren nog maar net binnen en de vangst was goed geweest. Dusky sloeg een hoek van de krant terug waar het pakje in was gewikkeld en bekeek de vis. Het volgend ogenblik slaakte ze een kreet, half van angst, half van verrassing, toen een reusachtige hond met een dreigend gebrom tegen haar opsprong, het pakje uit haar hand rukte en er mee verdween. Het kind stond hem onbeweeglijk na te kijken en ze voelde zich een beetje onwel. Bot was een luxe een lekkernij. Het gebeurde niet vaak dat moeder er twee kocht. Het was ondenkbaar dat ze zou teruggaan naar de winkel om twee nieuwe te kopen. Het was volkomen duidelijk dat deze, nadat de hond zich er aan te goed zou hebben gedaan, voor niemand meer bruikbaar zouden zijn. Wat moest ze doen? Wat kon ze doen? „Zeg, het spijt me heel erg," zei een berouwvolle stem in haar oor. „Was dat jouw pakje, waar Russ mee vandoor ging? Ik hoop maar dat er niets inzat dat je nodig hebt." Dusky draaide zich om en zag een stevig gebouwde jongen, iets ouder dan zijzelf, die haar met een bezorgde blik in zijn blauwe ogen aanstaarde. „Het het was vis voor ons middagmaal," antwoordde ze eenvou dig, terwijl ze zich afvroeg wie hij wel kon zijn. „Twee botten. De bo ten zijn net binnen enze waren heerlijk vers." „Jeetje! Dat is pech. Ze zullen inmiddels niets meer waard zijn. Russ is zolang bij een familie uitbesteed geweest waar ze een draak van een jongen hadden. Wij waren op reis en konden hem niet meenemen. Die jongen was gewoon zijn vlees en zijn benen in te pakken met ee eindeloos stuk touw er omheen en dat moest hij dan openmaken vóór hij kon eten. Dat heeft nu gemaakt, dat elk pakje in krantenpapier vlees en benen voor he mbetekent, en we hebben hem nog niet lang genoeg terug om hem die slechte gewoonte weer af te leren." ,,Nu, er is niets aan te doen," zei Dusky met een zielig stemmetje dat de jongen dwong haar wat nauwkeuriger op te nemen. Een verschoten maar schoon katoenen jurkje, veelgedragen sandalen mogelijk betekenden die twee vissen werkelijk iets voor dit meisje, dacht hij, en handelde in een plotselinge impuls. „Kijk eens hier," zei hij hartelijk, „we kunnen het hier onmogelijk bij laten Onze hond heeft jullie maaltijd bedorven en ik heb geen cent op zak om nieuwe vis te kopen. Ga even met me mee naar huis. Dan zal ik je het geld geven voor een paar nieuwe vissen." „Oh dat kan ik niet doen," zei ze aarzelend. „Natuurlijk kun je dat wel. We zijn hier net aangekomen en we kun nen ons verblijf hier moeilijk beginnen met het bederven van iemands maaltijd. Oma en mijn zusje zijn uit, maar mijn tante heeft geld ge noeg. Ik weet dat ze je wat zal geven." Dusky nam haar nieuwe kennis nadenkend op. Ongeveer twaalf, flink gebouwd, met een vrolijk gelaat en vriendelijke blauwe ogen. Zijn shirt en shorts van khadi drill waren van superieure kwaliteit en nog maar weinig gedragen. Ook zijn sandalen droegen het stempel van een bekend merk. Het kleine meisje was niet gewend prachtige kleren te bezitten, maar ze zag ze overal om zich heen op de Parade en ze bezat een scherp oog voor kwaliteit. Er viel niet aan te twijfelen, dat de familie van deze jongen het zich gemakkelijk kon veroorloven de schade te vergoeden.' „Ja! Ik ga mee," zei ze plotseling, als was ze tot een besluit geko men. „Maar ik ga niet met je mee naar binnen. Ik zal buiten wel op je wachten." „Waarom?" woeg de jongen verrast. „Wij eten thuis geen kleine meisjes op!' „Waar woon je?" vroeg Dusky ietwat verlegen. (Wordt vervolgd) 64- „Wij kunnen ze misschien gevangen nemen, zonder met hun wapens kennis te maken." „Hoe dan?" „Wij verstoppen ons in huis en laten hen bin nenkomen. Zodra zij in de slaapkamer zijn, doen we de deur op slot. Een paar wachten voor de deur en het raam en klaar is kees. Dan moeten ze zich wel overgeven." De oudste vond. dat direct neer schieten het beste was, maar Old Death protesteer de ertegen om een onnodige slachting aan te rich ten. „We halen ons de wraak van het gehele ge nootschap op de hals. Niemand in La Grange zal meer veilig zijn. Mijn plan kan mislukken, maai dat kan elk plan. Om zeker te zijn van mijn zaak zal ik, om te beginnen, de omgeving van het huis eens verkennen." „Zou u dat wel wagen, Sir," vroeg Lange. „Ze hebben natuurlijk een post uitge zet en die zou u kunnen zien." „Mij zien?" lachte Old Death. „Zoiets heeft nog nooit iemand tegen me gezegd. Old Death laat .ich niet zien, als hij iemand besluipt. Als u een stuk krijt hebt, teken dan eens de plattegrond en de omgeving van uw huis, dan kan ik mij daarnaar richten. Ik ga door de achterdeur. Als ik terugkom, krab ik aan de deur, dan weet u, dat u de deur niet moet openen als er geklopt wordt." Toen tot mij: „Heft u wel eens een mens beslopen, Sir?" Advertentie 2e zijn nog weinig bekend in Nederland, deze West-Franse landstreken, vvaar het toch zo goed vacantiehouden is. Het binnenland is er rustig en lieflijk.Tussen de heuvels liggen talloze kasteeltjes en vriendelijke dorpen met grijze Romaanse kerken. Eindeloos lang is de kust met zijn brede zandstranden, zijn sparrebossen en schaarse rotsformaties. Badplaatsen, grote en kleine, zijn er bij tientallen, zowel op het vaste land als op de eilandjes voor de kust. En de zon schijnt er gul, een hele zomer lang! Vraagt inlichtingen bij Uw reisbureau of bij 50 Toen Piet Loeris aan de chauf feur van de jeep vroeg, hem tijdelijk z'n voertuig af te staan, veranderde de man opeens van houding. „Wat krijgen we nou, soepsnor!" bulderde hij: „Jazeker, ik zal daar een beetje m'n goeie wagen afstaan! Maak dat je wegkomt, anders kom ik er effe uit!" Daar dit nu precies hetgene was, wat de detective van hem ver langde, paste Piet Loeris meteen een mouw aan de situatie! „Je moet me nou niet gaan bangmaken, gar- nalekop," teemde hij: „Dat durf jij niet Daar heb jij veel te slappe hand- jes voor!" „O, nee?" gonsde de chauffeur: „Dat zullen we dan eens even zien!" Hij rees in z'n volle leng te vanuit z'n zitplaats overeind en sloeg achteloos een been over de rand. Juist toen hij het andere dezelf de weg wilde laten volgen, greep de speurder in. Er volgde een gierend ge tuid en een doffe klap. „Waar heeft u 'm zo gauw gelaten, meneer Loe ris?" vroeg Sientje verbijsterd. Haar werkverschaffer wees op een der bo men, die zich aan de rand van het terrein bevonden. „Daar in dat rei gernest," grinnikte hij: „Ik hoop al- leen maar, dat ie de eieren niet al te veel beschadigd heeft. Ik heb de Ja- vaanse Jukbeenderjeuker op 'm toe gepast. Daar krijg je ze een eind mee uit je buurt Stap in, Sientje!" Zijn trouwe hulpje voldeed maar al te graag aan dit verzoek. Een tel daar na startte Piet Loeris de motor en reed het voertuig hotsend en wiebe lend de wildernis in. „Niet zo hard, meneer Loeris!" gilde Sientje, die zich aan alle kanten vastgreep. Maar de detective gaf er alleen maar een dot gas bij. „Wegwezen!" sprak hij: „Daar gaat 't om!" Drie provincies in Midden-Frankrijk, als geschapen voor de ongehaaste vacantieganger, die de platgetreden paden van het massatourisme wil vermijden.Het klimaat is er mild.Tussen de heuvels liggen meren, waar men zwemt en zeilt en vist en waterskiet. Rivieren zonder tal zoeken hun weg door een met bremstruiken overdekt landschap. De dorpen zijn schilderachtig, de steden rijk aan monumenten uit vervlogen tijden. Men maakt er koninklijk porcelein en tapijten, waarin zich de kleuren van het landschap weerspiegelen. ©PIB MPtmutl» Lezers schrijven de krant Advertentie Cnnrto o-n T on TTravn PSV' sParta stond 5 min- vóór W met op3.1 tel dl 1-10O noin 3—1 voor en toch verloor Sparta met L 14—3 Ik lees in de sportkroniek van deze1 Wie kan mij vertellen door wie of w*>ek, dat Sir. St. Rous voor de T.V. heeft onder welke pressie heeft enige weken verklaard, dat hij Leo Horn een uitmun- terug de heer Ravens, die aangewezen tende arbiter vindt, maar op één onder- was voor een thuiswedstrijd van Sparta deel heeft hij ernstige kritiek. Hom heeft j een andere wedstrijd kreeg toegewezen? de neiging (zo zei hij) om het resultaat DOS thuis Wie kan mij vertellen van een wedstrijd te willen beïnvloeden, waarom Horn de midvoor van Sparta Hij moet niet de diplomaat zijn (die b.v. met UH het veld stuurde in bedoelde een strafschop niet geeft) omdat wedstrijd toen hij voor de 2e maal een en al verder lezend dacht ik aan de laat- zeer grove overtreding beging? Ik zag ste wedstrijd van Sparta die door hem °°k, hoe de r. back van Sparta in diezelf- werd gefloten de wedstrijd zeer ernstig natrapte, ter- In totaal liet hij vijf minuten te kort wijl de bal niet in de nabijheid was. Met spelen 2 vóór 3 na de rust. Wat kan een glimlachje hanteert men de spel- in 5 minuten al niet gebeuren? Ik herin-regels met. ner mij een wedstrijd van Sparta tegen Rotterdam, 1 mei 1964, H. van Vugt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 15