Doden Montejurra Irene Zo is het..." Verkeer Grote belangstelling voor bloemencorso ondanks slecht weer Kanaalgebied Naar het voorbeeld van de aller roo tsten Muzikaal festival in Jeugdclubhuis Geen top- weekeinde in Haarlem en omgeving Bij vernieuwing van instrumentarimm Ruim anderhalf miljoen nodig voor de muziekkorpsen in N.H. ff lil Vragen over automarkt in Haarlem Raadsleden willen maat regelen rapport Seminaristen van Lavigerie-college grijpen te hoog met Eliot's „Moord in de Kathedraal" SOLEX Rapport Culturele Raad voor Gedeputeerde Staten l Eerste kransen op Erebegraafplaats Met fiets geen voorrang verleend aan bus HARDEBELT Haarlems matrassenhuls Vierjarig meisje ernstig gewond MAANDAG 4 MEI 1964 PAGINA 3 voin het n le u ws ..Het ziet er naar uit, dat sommige ■"hderlanders van de kwestie Irene ~6t genoeg kunnen krijgen. Ze wordt "h echter in het partij-politieke vlak getrokken. Eerst heeft de K.V.P. een •hschrift doen uitgaan, waarin letter- 9k stond: LISSE, 4 mei De onafgebro ken keten van opgestoken para plu's langs de route van het jaar lijkse bloemencorso door de bol lenstreek vertoonde dezelfde bon te verscheidenheid van kleur als het bloemenkleed van de praal wagens. De weergoden hadden O T O wederom anders beschikt dan door vele honderdduizenden ge hoopt was: voor de vijfde maal in successie trok zaterdag een ver regend corso van Sassenheim naar Bennebroek en terug, langs bol lenvelden, die nog altijd niet in volle bloei staan. 's-Morgens vroeg al was het voor de organi satoren een uitgemaakte zaak dat het fleurige, maar natte en win derige geschiedenis zou worden. Er was een druilige regen gaan vallen en er woei een stevige zuid wester. In Sassenheim hadden de tientallen in plastic regenjassen gestoken bloemenkoninginnen zich moedig glimlachend hoogop de praalwagens genesteld. In Ben nebroek was er van die glimlach enkele uren later weinig meer over. Het getal bezoekers overi gens was aanzienlijk groter dan vorig jaar, zodat het ongure weer geen spelbreker is geworden. Op de terugroute was de belangstel ling echter voor meer dan de helft minder. Opmerkelijk veel Duit sers en Fransen hadden 's-mor- gens langs de route een plaatsje gezocht. Een van de fraaie pronkstukken, die zaterdagmiddag te bewonde ren waren in het Bloemencorso, dat door de Bollenstreek trok. Een der deelneemsters aan de 'strijd om de Zoetestraatbeker. fe* j Alleen moed, rolkennis en aankleding te prijzen ■S5 iag J uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- tot f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant Vanavond herdenken wij die Ne derlanders, die hun leven gaven voor de vrijheid. Wij willen op dat woord »>faven" graag de nadruk leggen. Onze gedachten gaan immers vooral uit daar hen, die het leven lieten, om dat zij vrijwillig kozen voor de vrij heid en de consequenties daarvan bij Voorbaat aanvaardden. Wij vragen ons ®an ook af hoe de herdenking van 1?. Yalt te rijmen met aanvallen op individuele personen, die hun be rechting of vrijsprekende beoordeling nebben gehad, maar wier naam twin- Jaar na datum opnieuw publieke lijk in opspraak wordt gebracht. Moet Pierre Janssen in een overigens Voortreffelijke t.v.-uitzending opnieuw ®e persoon van een dagbladcriticus in het geding brengen en moet men in Limburg protesteren, omdat bij een herdenking het koor wordt gediri geerd door een oud-lid van de Cul tuurkamer, die overigens door de Lre-Raad voor de Kunst werd vrij gesproken? Wie denkt toch, dat hij 10 gevallenen eert, die hun leven »gaven"? Zij vielen en wie het hiet geloven kan, moge vanavond de hfïeven der terdoodveroordeelden h°g eens nalezen en vergaven oog hj oog met de dood hun moordenaars! Moeten wij dan onderhand niet leren ten">m'*'e d'ngen temuinste te verge- grote Carlistische demonstratie de top van de Montejurra, waarvan Nederlandse regering zulke gruwe- ijke gevolgen vreesde, is voorbij. Het 1* een grandioze, Spaans-hartstochte- ijke kermis geworden. Wij mogen hze lezers het kleurrijke verslag van hze speciale verslaggever over deze heels politieke deels religieuze de monstratie van harte aanbevelen. Het Pent een venster op een wereld, die heiend, middeleeuws, vreemd en ooral wereldvreemd is. En over de Spaanse stierengevechten winden wij hs toch ook niet op. „Zo hebben de socialisten de rol van voorvechters van grondwettelijke godsdienstvrijheid gespeeld, (dr. Von- y^Ung in de Kamer) en kwamen tege- lyk op het gebied van de voorlichting [Maandenlang met de meest tenden tieuze berichtgeving (VARA)." ®h nu komt natuurlijk de VARA ijh de proppen die de KVP-Ieiding uit- 0*igt om deze bewering in haar ru- Jhhk „Achter het nieuws" waar te ^aken? Wij hopen, dat de KVP .hiet op ingaat. Wij hopen, dat zij Dp .liJk erkent, dat ze te veel gege- 4 'aliseerd heeft en in ieder geval, In Ze de socialisten verwijt wat ook Vl Mening katholiek dagblad met hqrheid is beoefend. Me moeten wij alles nog eens op- h\v aanhoren? Zo ja, dan is het da* ke* respect, doch de partijschap, °ns drijft. de voorjaarvergadering van af vARA-verenigingsraad heeft een zê^aardigde en „Het Vrije Volk" net breeduit op haar voorpagina viSj^evraagd, dat het beruchte tele- 0o,e"Programma „Zo is het toevallig ge ,noS eens een keer" wordt stop- aan Hctrokkene had zich geërgerd het - programma-onderdeel „Uit Ze| h^e .rode leven". „In wezen" zo Rewp "'s ket een schennende hand kfUikt" d'e onze microfoon mis- Oit^d^' zulke geluiden hebben wij gebert6 k°ek niet gehoord toen het u door de modder werd gehaald. wïi zondagavond de Haar- W Politie opbelden over mogelijk \Vpp?Vs! 'n verband met het drukke unti,/ lnde' kregen wij het laconieke dien "Mrd: niets bijzonders. De de politieman moet het Wij Maar niet kwalijk nemen, dat daR de lach geschoten zijn. Vrij- Vaj, Y? zaterdag was de binnenstad Haarlem volkomen ontwricht ^rote stroom auto's. Het PUnt was °P vrijwel ieder kruis- bew„ .as%elopen. Er was soms geen Mtviw in te krijgen. Op de route Rt.u-r')eftld Stationsplein, Kruisweg, kinv.^aat. Barteljorisstraat, Ko- Po» a aat stonden de auto's bum- «e,, an Pumper. Schoot er soms een Pitk^J? aat in, dan was er geen Onmen meer aan. rcrschmrsc'li'lende tijdstippen en op 8'tiiafi de Punten hebben wij de de ch e eens aangekeken. Er was in Uamen°K geen liju te krijgen. Soms dej, ourgers het initiatief in han ger r«S'',i8'en ei£enniachtlg het ver azen *elen. Die burgerzin was te Zijn. xi,maar ze moest niet nodig Zich i^aarwas de politie? Ze had ?encen^reHJk op enkele punten ge- Hjven »Cr en daar nioest het bij Mepr h«T®*SOnee,sgebrek was onder hal minhrraak van deze in dit ge- Wij ,e bezetting. ^e zich a?en ons nu af: heeft de poli- 'PogeliiL-a^tevoren beraden over een ÏPaatre^i noodtoestand Heeft zij leM not 1" genomen? Is er in Haar- een reserve-politie? Zo ja, (Advertentie) f 375.— „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N TELEFOON 57455 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiimiiiim kan die niet ingeschakeld worden? Heeft de politie er rekening mee ge houden, dat wegens de kermis in de binnenstad er veel parkeerruimte was verloren geraakt en dat de door stroming van het verkeer bemoei lijkt werd? Wij hebben de indrlk, dat op al die vragen ontkennend geantwoord moet worden. Voorzover onze waar nemingen gaan, hadden bijvoorbeeld de stoplichten gerust uitgeschakeld kunnen worden. Ze werkten nu averechts.. Er had daar een ver keersagent moeten staan. Is er ex tra aandacht gevestigd op de rand weg? Zelfs een buitenstaander kon vaststellen, dat de, vooral vreemde, automobilisten, de binnenstad als een doorgang gebruikten. Ze hadden be ter de randweg kunnen nemen. Kort gezegd, het was volkomen mis in Haarlem. De agenten, die in het centrum bonnen uitschreven voor de vele foutparkeerders, hadden be ter werk gedaan op de punten, waar het verkeer klemvant zat. O ja, waar blijft de parkeemota? De streekplancommissie voor het Noordzeekanaalgebied, die binnenkort wordt geïnstalleerd, is met bijna 60 leden niet alleen een uitzonderlijk grote, maar ook zeer eenzijdig samen gestelde commissie. Naast een aantal landelijke en provinciale deskundi gen, hebben daarin alle gedeputeer den, alsmede dertien Statenleden zit ting. En voorts dan de diverse ge meenten met ieder hun burgemees ter, ongeacht de grootte en belang rijkheid van de gemeente. Slechts voor Amsterdam is een uitzondering gemaakt. Dit mag zich naast bur gemeester Van Hall tevens door wet houder Den Uyl laten vertegenwoor digen. Bovendien heeft Amsterdam drie mensen in de groep adviseurs. Haarlem heeft dus een even grote (of kleine) stem in het kapittel als Assendelft bijvoorbeeld. En Velsen, na Amsterdam en Haarlem de derde in grootte met bovendien een belang rijk deel van de kanaaloevers binnen zijn grenzen, is gelijk gesteld aan Westzaan. Niet minder merkwaardig is, dat de gemeente Heemskerk, we zenlijk deel uitmakend van het IJ- mondgebied en daardoor ten nauwste betrokken bij wat zich aan de mond van het Noordzeekanaal afspeelt, geen plaats in deze commissie heeft ge kregen. Het lijkt ons overbodig de vraag te stellen of men bij de provincie, toen men ging denken over de samen stelling dezer commissie, zijn oor te luisteren heeft gelegd bij althans de belangrijkste gemeenten in dit ge bied. Deskundigen uit het betrokken gebied zelf lijken ons belangrijker dan een groot aantal statenleden. Hun aantal in deze commissie kon wel eens een kwalijk voorteken blijken. Door al op voorhand aanleiding te geven tot kritiek, zal het straks in de commissie dubbel moeilijk werken zijn. Met daarna, als een plan ter tafel komt, een stroom van bezwaar schriften. En dus zal het wel weer een hele tijd duren, voordat er iets tast baars uit de bus komt. Maar onder tussen staat de ontwikkeling niet stil. Niemand is ooit groot geworden door louter navolging. SAMUEL JOHNSON Zesentwintig praalwagens en vier ver sierde luxe wagens vormden de kleur rijke stoet, die voor de zeventiende maal door de bollenstreek trok. Jos van Driel, de artistiek adviseur, is er dit jaar op nieuw in geslaagd op verbluffende wijze vorm te geven aan zijn fantasieproduk- ten. Voornamelijk is er weer gewerkt met hyacinthen, die met hun pastel tinten een prachtige achtergrond vor men voor de veelkleurige tulpen, nar cissen en bladplanten, waarmee de bloemsierkunstenaars details en bloem- toeven aanbrachten. Vooral de wagens van het romantische genre met hun sierlijke gebogen lijnen en sprookjes achtige figuranten zullen weer tot de verbeelding van het publiek hebben ge sproken. De kleurige karavaan was ruim twee kilometer lang. De afdeling Lisse van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur kwam met de origineelste wagen voor de dag: een reusachtige gebrilde heks, compleet met kat en bezemsteel. De afdeling Noord- wijkerhout van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur zorgde voor de wa gen met de volgens de jury, die kort voor het vertrek van het corso de prij zen toekende mooiste kleurencombi natie: een weelde van tulpen, narcissen en hyacinthen. De firma H. Willemse jr. uit Hillegom kwam met de origineelste wagen, getiteld EEG. „De zwarte dia mant" van The Black Diamond Lines te Rotterdam, die met zijn oosterse ver schijning voor een bijzonder verrassend effect zorgde, werd door de jury ge kwalificeerd als de mooiste wagen van het corso. HAARLEM, 4 mei San Remo en Knokke mogen dan al een groot deel van hun bekendheid te danken hebben aan een songfestival, dat er waarlijk niet om liegt, met evenveel reden maakt Haarlem de laatste jaren aanstalten zich te scharen in de rij van songfesti valsteden. Is het immers niet zo, dat het songfestival, dat nu al voor de vier de keer de so begeerde Zoetestraatbe- ker tot inzet heeft, met evenveel ent housiasme door deelnemers en toe schouwers gevolgd wordt als de grote festivals. Gisteravond viel de finale van het mu ziekfestijn, dat de gehele winter door in het clubhuis Zoetestraat 11 gehou den werd. Om de veertien dagen wa ren jeugdige Haarlemmers boven de zestien jaar bij elkaar gekomen. Zij luisterden naar eikaars muziek, dans ten op eikaars twist-ritmes, neurieden zachtjes mee met eikaars Beatle- of Shapironummers. In de afgelopen maanden kwamen verschillende voca listen en bands naar voren, voor wie de toehoorders al een bijzonder harte lijk applaus in petto hadden. Zij werden tenslotte in de finale geplaatst. Het wa ren Dick Schouten, Marleen Linthorst, Hans Berlekom, Joke de Wit, Ciska Kuyer, Frank Dakelnadjia en Dick de Koning. Van de bands werden voor de slotavond uitgekozen: The Blitz Rockets onder leiding van Giel Bakker, The Airstreams onder leiding van Rob Otto en The Blue Boys onder leiding van Robby Pattipeilohij. Ruim tweehonderd jongens en meis jes waren naar de grote zaal van het clubhuis gekomen om de uitein delijke winnaars toe te juichen. Dat was echter niet zo heel snel bekeken. Op een fantasierijk lentepodium vol fleurige tulpen, zongen, bliezen, trom melden en tokkelden de finalisten wat ze konden. En dat was heel wat als men afging op het steeds weer op klinkende applaus, waarmee de aan wezigen reageerden op de muzikale prestaties. Voor de afdeling individuelen kwam tenslotte de zangeres Ciska Kuyer als eerste uit de bus. Na haar kwamen Joke de Wit en Hans Berlekom. Bij de afdeling instrumentaal ging de Zoetestraat-beker naar The Blue Boys onder leiding van Robby Pattipeilohij, terwijl The Airstreams en de Blitz- rockets tweede en derde werden. HAARLEM, 4 mei Natuurlijk heeft ook Haarlem en omgeving zijn portie gekregen van het enorm drukke week einde. De verkeersstroom was nauwe lijks te verwerken. Bij gebrek aan zon is het echter geen top-weekeinde ge worden. Er was geen trek naar hel strand van Zandvoort of Bloemendaal. Daardoor bewoog het verkeer zich voor namelijk van noord naar zuid en omge keerd. Tot geruststelling onder meer van de Heemsteedse politie, die daar door het werk vrij gemakkelijk afkon. De regen heeft overigens voor een verdrietig weekeinde gezorgd. Niettemin zijn toch nog tienduizenden mensen naar de Keukenhof getrokken. Vrijdag wer den daar 40.000 bezoekers genoteerd, ondanks de motregen leverde de zater dag ruim 50.000 bezoekers op en de stortbuien van gister verhinderden niet, dat er nog 35.000 bezoekers kwamen op zetten. Bij elkaar dus zo'n '.25.000 be zoekers, waarmede men op de Keuken hof dik tevreden was. Minder enthousiast was men bij de Linnaeushof in Bennebroek. Daar kwa men zaterdag 2000 bezoekers, zondag eveneens 2000. Haarlem stond onder hoogspanning. Vooral de V.V.V. De ho tels waren al gauw volgeboekt. Particu liere adressen moesten aangesproken worden. In totaal konden ongeveer 1200 particuliere bedden bezet worden. Het was dit keer bovendien opvallend dat niet alleen de Duitsers per traditie in groten getale naar het westen waren getrokken. Ook de Fransen lieten zich gelden, velen zelfs van ten zuiden van Parijs. Dat was onder meer te merken bij de valuta-kas van de V.V.V.: 55% Duits, 30% Frans. De Engelsen lieten nu verstek gaan. Zoals overal elders keerden de Duit sers betrekkelijk gauw naar huis. Toen ze zondagochtend zagen, dat het een verloren zaak was, reed zeker 80% naar huis. De Fransen bleven echter hangen. Zij waren te vinden in musea. Het Frans Halsmuseum bijvoorbeeld was zaterdag avond volkomen Frans. Zandvoort ten slotte beleefde een stil weekeinde. Wel veel Duitsers, maar de zaak was voor hen daar gauw bekeken. HAARLEM, 4 mei Indien alle har monie- en fanfarekorpsen in Noordhol land van een behoorlijk instrumenta rium worden voorzien, dan zal daar voor nodig zijn een bedrag van 1.600.000. Tot deze conclusie komt de Culturele raad van Noordholland in een rapport dat op verzoek van Gedepu teerde Staten is uitgebracht over de si tuatie van de 165 in Noordholland werkzame harmonie- en fanfare korp sen. Vele korpsen beschikken over ge brekkige instrumentaria. Hier komt nog bij dat men nationaal en interna tionaal er toe is overgegaan voor har monie- en fanfarekorpsen een lage stemming van de instrumenten aan te nemen. Levenskrachtige korpsen, die aan concoursen deelnemen, zullen dus hun hoog-gestemde instrumenten moe ten vervangen. Geconstateerd wordt, dat het overgrote deel van de Noord hollandse korpsen directe behoefte heeft aan vernieuwing en aanvulling van hun in strumentarium In overweging wordt gegeven een provinciaal fonds te vormen waarin ge leidelijk het benodigde kapitaal van 1.600.000 behoort te worden bijeenge- om daarvan deel of 400.000 als bracht. De culturele raad suggereert schenkingen te besteden en de rest ad 1.200.000 voor rentedragende of ren teloze voorschotten. Om betere resultaten te bereiken zal het voorts nodig zijn de muzikale scholing krachtiger ter hand te ne men. Gedacht wordt aan een oplei dingsinstituut voor amateurmusici en inschakeling van de muziekscholen. SANTPOORT, 4 mei Leerlingen van het Lavigerie-college in Santpoort pro beerden gisteravond in hun aula gestal te te geven aan Eliot's „Moord in de kathedraal", een zeer moeilijk speelbaar stuk, val irreële gebeurtenissen en on verwachte wendingen. Moeilijk van taal, ingewikkeld wat betreft de opbouw en traag in de voortgang tot de climax. De titel van dit toneelstuk wekt de indruk, alsof men met een goedkope thriller te doen heeft, een, waarvan er dertien in een dozijn gaan. Het tegendeel is waar en dat bemerkte de toeschouwers alras, toen het doek voor de eerste acte opging. Decor: zwart, met als enig meubel een zwarte tafel. Dit deed al vermoeden, dat „Moord in de kathedraal" een niet zo gewoon stuk zou zijn. Het spel behandelt de marteldood van Thomas Becket, aartsbisschop van Can terbury. Door Hendrik I was Thomas toen aartsbisschop van de kathedraal van Kantelberg - tot kanselier benoemd. Hij wist tijdens deze periode in zijn leven als vakkundig politicus jen grote invloed te ontwikkelen, nam volop deel aan het hofleven en genoot de vriendschap van de koning. Toen Thomas door Hendrik tot aartsbisschop werd benoemd, bracht dit een grote ommekeer teweeg in zijn leven. Hij werd een zeer toegewijd bis schop en kwam door zijn verdediging van de rechten van de Kerk in conflict met de koning. Dit conflict had zijn ver banning naar Frankrijk ten gevolge. Een voorlopige verzoening bracht Thomas terug naar Kantelberg, waar hij hetzelfde jaar door vier ridders in zijn kathedraal wordt vermoord. Dat het stuk moeilijk is te spelen, blijkt wel uit het feit, dat heden en ver leden steeds weer door elkaar lopen, zonder enige duidelijke overgang. In de gestalte van verleidingen komt telkens weer het vroegere leven bij de bisschop voor de geest, het leven van genot, hoog moed, macht. De seminaristen hebben door het bren gen van dit stuk dan ook iets te hoog gegrepen. Op de hoofdfiguur na, die van de aartsbisschop, uitstekend ver tolkt door pater P. Erftemeper, konden de spelers de taal en vooral het ritme, dat nodig Is voor de geloofwaarige over dracht van het gebeuren, niet aan. Soms waren hele scènes vrijwel onverstaan baar door het óf te snelle, óf te slordige spreken. De dialogen, waaruit naar onze mening beslist vele gedeelten hadden kunnen worden geschrapt, werden afgeraffeld, waardoor de aandacht van het overigens voorbeeldige publiek, steeds meer afnam. Ook de vaak te zalvende declamatie toon, waarin enkele tonelisten zich meen den te moeten uitdrukken, gaf aan de voorstelling weinig „echts" mee. Ondanks dit alles kunnen wij toch veel waardering opbrengen voor de moed, waarmee regisseur en tonelis ten „De moord" hebben aangepakt. De rolkennis was uitstekend, aankle ding en belichting lieten niets te wen sen over en ook de opstelling van de jonge acteurs was voorbeeldig. Dat er aan deze uitvoering alle zorg was besteed, was duidelijk. Hans Steenhorst, Frans Phalplatz en Fred van Bree speelden de drie priesters, assistenten van de bisschop. Vooral in hun bewegingen deden zij dat waardig. Duidelijk en soms ontroerend werd de figuur van Thomas Becket door pater Erftemeijer op het toneel gezet. Het was een geluk, dat de hoofdrol bij hem in uitstekende handen was. Peter Spek, Antoon Bevers, Ad van Bree en Gregor Höhne Sparborth als respectievelijk eerste, tweede, derde en vierde verleider brachten hun rolletje vlot, en ook de vier ridders, die de moord in de kathe draal bedrijven en die aan het einde van het stuk te voorschijn komen om hun daad tegenover het publiek te verant woorden, speelden niet onverdienstelijk, hoewel ook bij hen de verstaanbaarheid vaak te wensen overliet. Een uitvoering, waaraan hard is ge werkt en veel zorg werd besteed. Jam mer, dat de keuze van het stuk niet zo gelukkig was. J. de S. HAARLEM, 4 mei Naar aanlel ding van de situatie, die op de Haar lemse automarkt sinds vorige week week woensdag is ontstaan, doordat Am sterdamse autohandelaren naar Haar lem komen, hebben de raadsleden J. G. Bettink van de V.V.D. en J. Willemse van de P. v.d.A. schriftelijke vragen aan B. en W. gesteld. Beide raadsleden zijn van mening, dat in verband met de veiligheid van het verkeer en de overlast, die om wonenden van de automarkt ondervin den, en met het oog op het toch al groot gebrek aan parkeerruimte in de binnenstad, ten spoedigste maatregelen dienen te worden genomen om aan de ze toestand een einde te maken. Zij vragen welke maatregelen B. en W. dienaangaande denken te nemen. HAARLEM, 4 mei Op de Rijks straatweg bij de Vergierde weg Is van middag omstreeks twaalf uur de 64-jarige mevr. P. L. Wind-v. Gent bij het over steken door een N.Z.H.-bus aangereden. De vrouw moest met een schedelbasis- fractuur en een hersenschudding in het ziekenhuis St. Joannes de Deo worden openomen, waar zij aan haar opgelopen verwondingen Is overleden. De culturele raad pleit tenslotte ook voor de instelling van cursussen voor de opleiding van dirigenten voor het praktijkdiploma orkestdirectie. In een circulaire aan de gemeente besturen spreekt de Culturele raad de hoop uit dat de gemeenten het werk van de harmonie- en fanfarekorpsen fi nancieel zullen blijven steunen. r. v.- De heer Chr. van Bakel, Cruquius- weg 172, Heemstede (vertegenwoordi ger): Zaterdag: Ivanhoe 6 (niet al te spannend, voor de kin deren misschien wel) Brandpunt- 5 (men ging voor de zaterdagavond te diep in op sommige punten) Johnny Kraaykamp-show X (te rumoerig en te rommelig) Bonanza 8 (spannend, goed verhaal, dat je iets deed) Gehuwd en ongehuwd C (matig leerzaam) Mevr. J. Sikking, J. J. Hamelinck- straat 55, Haarlem: Zondag: Sport in beeld6 (te weinig variatie, programma alleen voor heren) Kunstgrepen 8 (een echte kunstminnaar, die op recht voor zijn mening uitkomt) Verdedigers 8 (herenprogramma, interessant uur tje) Van heren en kleren4 (veel te flauw) Ballroomdansen T (kijken wij altijd naar, mooie af sluiting van het weekeinde) (Advertentie) h. de graaff OVERVEEN, 4 mei Op de Erebe graafplaats aan de Zeeweg, waarheen vanavond duizenden te voet zullen gaan in een stille tocht ter herdenking van de gevallenen, werden van morgen reeds de eerste kransen gelegd. De opzichter van de begraafplaats, de heer G. ten Hoope, hing aan de voet van de vlag- gemast een krans van de Stichting 1940- 1945, die behalve de zorg voor de ver» zetsstrijders ook de zorg van deze do denakker heeft. Later op de morgen verscheen een delegatie van het Marine Hospitaal. De commandant kolonel C. Mets en zijn opvolger overste N. Julsink, waren ver gezeld van ltz. arts 1, G. Raven en een vertegenwoordiger van elk der groepen ziekenverplegers, verpleegsters, matro zen en van de administratieve afdeling. De commandant legde aan de voet van de vlaggemast een krans van witte aronskelken met rood wit blauw lint. Op de Erebegraafplaats zijn voorts kransen gelegd op vier graven van uit Heemstede afkomstige verzetsstrijders. Dat werd gedaan namens het gemeente bestuur door wethouder Th. Bekker, die vergezeld van ds. J. Bronsgeest en po- litie-adjudant J. C. Last van de commis sie nationale herdenking Heemstede. Namens het gemeentebestuur Heem stede zijn vanochtend ook grote bloem stukken gelegd op een aantal graven van militairen en slachtoffers van het verzet op de katholieke en algemene begraafplaats. HAARLEM, 4 mei Zondagmiddag om ongeveer kwart over twaalf is de 20-jarige hulp in de huishouding E. N. op de Leidsevaart ter hoogte van de Schouwtjesbrug door een bus aangere den, toen zij de bus geen voorrang ver leende. Zij was op de fiets en had ach terop de 4-jarige Annemarie Andries- sen. De hulp in de huishouding en het kindje kwamen onder de voorzijde van de bus terecht. De hulp in de huishou ding kreeg een lichte hersenschudding en het kindje een schedelbasisfractuur. Beiden zijn opgenomen in het Grote Gasthuis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3