Drukte in de bollenstreek RIJKSPOSTSPAARBANK De Rijkspostspaarbank deelt mede dat te rekenen van 1 januari 1964 de rente op gewone spaarrekeningen is verhoogd van 3 tot DAG PUZZLE EX A MENS V' vivien Leigh gaat weer filmen - „Ik ben van nature optimist" - Man achter de schermen - 20 miljoen voor „My Fair Lady" - Eva was blond Zakenman Het maximale bedrag waarop deze rentever goeding van toepassing is, blijft gehandhaafd op f10 000.- V ©onrecht Er is nu óók Vekta haarbouclé in RIJNMOND-kwaliteit, 3.80 m. breed, dus kamerbreed"! Deze 'broadloom' staat bijzonder rijk. IJzersterk door de extra hoge dichte pool. Bovendien blijvend motecht. Zij, die eisen stellen aan bun interieur zonder te diep in de beurs te willen tasten, kiezen Vektü) haarbouclé RIJNMOND- kwaliteit. Keuze uit warme, mo derne kleuren. Ideaal voor uw zit- of studeerkamer. Let op de ingeweven naam IWtta op de achterkant. E half jaar geleden, na een poeiend heet zomerseizoen &r0af] n he musical „Tovarich" op haar ay> moest Vivien Leigh t>Verv °Ptreden staken wegens *Ueen ^moeihheid. Dat kwam niet Jaren I1" "Tovarich". De twee üee aarvóór had ze een tour- ?h A.lK!?aah.t hoor Zuid-Amerika ^eljjk ralië" h>at klinkt verruk- ^arte']i^.aarT. het was één lange ^vien Leigh is echter *ht \ya Van het taaie hout, waar in tC sterren worden gesneden s' °P 50-jarige leeftijd, is 'kr keigh erste Oscar kreeg Vivien ^'tiaraVoor he rol van Scarlett "9ekar i%n he befaamde film dP fr door de wind", waarin niet mj„yensPeeteter was van de öer befaamde Clark Gable. ze weer helemaal hersteld, ziet er in haar eenvoudige, donkerblauwe linnen japon uit, of ze 35 is, en gaat weer aan het werk. Ze heeft een contract getekend om op te treden in de nieuwe film van Stan ley Kramer „Ship, of Fools" (Schip der dwazen) naar de no velle van Katherine Anne Porter. De film zal in juni worden opge nomen in Hollywood, waar zij haar grootste triomfen vierde: Oscars voor haar rollen in „Gone with the Wind" en „Tramlijn Begeerte". VRIJDAG 8 MEI 1964 PAGTNA 9 Vivien Leigh, hier een scène met Marlon Brando, als Blanche Dubois in de film „Tramlijn Be geerte", voor welke rol zij haar tweede Hollywoodse Oscar kreeg. Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020)-73 12 71 ik een verwaande Australische officier voorstellen, die helemaal geen gevoel voor humor heeft. Hoe ik de rol heb bekregen, begrijp ik niet goed, maar ik heb een erg goede agent, die een sstelletje Britse acteurs, onder wie Ri chard Burton en James Mason, onder zijn klanten heeft En in Amerika wordt een Australiër als een Engels man beschouwd." „Nee", luidde zijn antwoord op een hem gestelde vraag, „in Hollywood heb ik geen andere leden van OUDS ontmoet en helemaal geen ex-voor zitters. Ik draag zoveel mogelijk mijn oude schooldas en verwacht elk ogen blik een vriendschappelijke klap op mijn schouder te krijgen en een kreet van herkenning te horen. Maar tot nog toe heb ik dat geluk niet gehad." e Italiaanse filmproducent Dino de Laurentiis heeft voor de rol van Eva in zijn grote bijbelver filming de 19-jarige lange slanke en hoogblonde Zweedse Ulla Bergryd, geboren in Stockholm en studente in Go- teborg, gekozen. Aanvankelijk had De Laurentiis zijn keuze laten vallen op de Italiaanse brunette. Nicoletta Randone uit Florence. Hjj werd echter over stroomd met brieven van mensen die „voelden", dat Ev8 blond moet zijn ge weest. Aan de strijd hierover is zelfs deelgenomen door kranten, tijdschriften etnologen en geestelijken. Wie in de bijbelfilm als Adam zal optreden, is nog niet bekend, maar wel staat vast, dat voor de film Peter O'Toole, George C. Scott en Richard Harris, een krachtpatser, zijn gecontrac teerd. Ze spelen respectievelijk de rol len van Nimrod, Abraham en Kaïn. De produktie begint dezer dagen met opnamen in het aarts paradijs, een ter rein ten noorden van Rome. In oktober verhuist het filmcircus naar Egypte. Vittorio de Stca gaat de roman „Mevrouw Philomena" van Eduar- do de Filippo verfilmen met in de hoofdrollen Sophia Loren en Ugo Tognazzi. HAARLEM, S mei De drukte in Zuid-Kennemerland concentreerde zich gisteren vooral op de bollenstreek. Tien duizenden bezoekers hebben van het prachtige Hemelvaartsweer geprofiteerd om de bloembollenstreek door te trek ken. De streek was op zijn mooist. De Keukenhof heeft een topdag beleefd. Gisteren werden er maar liefst 53.000 bezoekers genoteerd. Maandag, dins dag en woensdag tesameh leverden 50.000 bezoekers op. In Haarlem en directe omgeving was het betrekkelijk rustig. Er was natuur lijk een grote trek naar Zandvoort maar van een topdt.g wilde men in de badplaats nog niet spreken. De politie van Heemstede moest wel onder hoogspanning werken. Niet alleen moest zij het verkeer van noord naar zuid en omgekeerd regelen, dat naar of van de bollenstreek kwam, maar ook het verkeer van oost naar west, dat Zand voort tot doel had. Het werd op die kruising van verkeer een ferme kracht proef voor de Heemsteedse politie, maar zij heeft die glansrijk doorstaan. ARNHEM, 8 mei Aan de diocesane hoofdcommissaresse van de gidsen in de bisdommen Utrecht en Groningen, mej. H. H. M. DURVILLE is de inter nationale onderscheiding De Zilveren Vis uitgereikt. De onderscheiding werd haar verleend voor haar werkzaamhe den voor de Nederlandse Gidsenbewe- ging. mmiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiii MAGISCHE VIERKANTEN '"""""""■■■■■iiimiiiiiiiimiiiiimiiiimiiiiiimi Min „Ik heb altijd graag in Hollywood gewerkt", zegt ze. „Ze zijn er zo effi cient en het is zo opwindend. Trou wens, iedere nieuwe onderneming maakt me aanvankelijk zenuwachtig. Mijn vrienden zeiden, indertijd, dat ik gek was om te proberen die rol in „Street car" te spelen. Maar ik houd van alles, wat op een uitdaging lijkt. Wil je be langwekkende rollen spelen, dan moet je nu eenmaal risico's nemen". (Advertentie) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Tennessee Williams, de schrijver van „Tramlijn Begeerte" en dus de man, die het kan weten, heeft verklaard, dat Vivien Leigh de beste Blanche Dubois was, die hij ooit had gezien en dat ze aan de door hem gecreëerde figuur een nieuwe dimensie had weten te geven. „Het was een goede rol", luidt het commentaar van Vivien Leigh zelf. „Na tuurlijk moet je jezelf er helemaal inle ven, maar nog veel belangrijker is het, je te verplaatsen in de geest van de schrijver". In de film „Ship of Fools" zal zfl de rol spelen van een Amerikaanse vrouw, die naar Europa reist om in Parijs een nieuw leven te beginnen. Uitwendig is ze beheerst en op een afstand. Maar onder haar koele uiterlijk gaat een ro mantische vrouw schuil. Is Vivien Leigh romantisch? Over die vraag, moet ze even nadenken. „Ja, ik geloof van wel", glimlacht ze dan en kijkt de kamer rond, waar zij de vraagsteller heeft ontvangen. Een kamer, die het stempel draagt van een vrouw met gevoel voor stijl: prachtige Franse schilderijen uit de negentiende eeuw, uitgezochte meu bels, overal bloemen. De moeilijkheid met Vivien Leigh is, dat ze zich niet kan ontspannen. „Ik moet me er soms zelfs toe dwingen", geeft ze toe. „Thuis, in Sussex werk ik mijn tuin. En ik schilder .Daar ben ik mee begonnen, toen ik van Sir Winston Churchill zijn boek „Schilderen als tijd verdrijf" kreeg. Hij zei me, dat je een liefhebberij moest hebben." Nu is een liefhebberij goed en wel, maar Vivien Leigh is actrice met hart en ziel. Jaren geleden heeft ze ver klaard: „Ik slinger heen en weer tus sen grote vreugde en grote droefheid". En thans? „Ik ben van nature optimist". Vivien Leigh gaat weer aan het werk. Een van de machtigste, maar minst bekende mannen in de show busi ness heeft onlangs een bezoek ge bracht aan Londen. Zijn naam komt op geen enkele affiche voor, staat nooit in neonletters boven de ingang van een theater of verschijnt ooit op het witte doek in de bioscoop. Irving Lazar zet zijn naam veel liever op de laatste bladzijde van voordelige contracten. Ir ving Lazar behoort namelijk tot de nieuwe categorie advokaten, die achter de meest opzienbarende overeenkomsten zitten, die in Hollywood worden geslo ten. Het is Lazar „Swifty" voor zijn vrienden geweest, die de musical ,,My Fair Lady" voor bijna twintig mil- Advertentie) joen gulden aan Warner Brothers heeft verkocht. Hij kreeg een ronde vier mil joen gulden los voor „Camelot" en zelfs voor „No Strings" (Geen snaren), lang niet de beste musical van Richard Rod- gers, maakte hij een bevredigende drie miljoen. Wie de moeite neemt, om even uit te rekenen, hoeveel zijn aandeel van tien procent in dergelijke transacties be draagt, weet meteen, dat Irving Lazar, op 55-jarige leeftijd, zich geen zorgen hoeft te maken over de vraag, waar zijn volgende Rolls Royce en zijn land goed met privé-zwembad vandaan moe ten komen. Aangezien hij er de voorkeur aan geeft, bijna al zijn zaken per telefoon of telegram af te doen, zijn verschillen de van zijn klanten onder wie Cole Porter, Vladimir Nabokov, Lerner en Loewe, Irwin Shaw en Richard Brooks ervan overtuigd, dat hij er helemaal geen oriefpapier op nahoudt. De heer Lazar is onconventioneel maar bijzonder gewiekst. „Er zijn agenten, die in tranen uitbarsten, als ze mijn naam horen" geeft hij toe. Soms is de oorzaak van hun tranen het talent van de heer Lazar om hun klanten over te nemen in een soort éénmans-nationali satiecampagne. Als hij wat in een toneelstuk of een musical ziet, komt het herhaaldelijk voor, dat hij over de verfilmingsrech ten begint te onderhandelen, zonder de schrijvers of hun vertegenwoordiger er tevoren van in kennis te stellen. „De toestemming van een schrijver", aldus de heer Lazar, „heb ik niet no dig om in zijn belang werkzaam te zijn. Gewoonlijk verkoop ik de auteursrech ten voor een bedrag, waarmee iedereen tevreden is". De schrijver Joseph Heller hoorde voor het eerst, dat Lazar als zijn agent was opgetreden, toen hij in de krans las, dat de heer Lazar de rechten van zijn roman ,,Catch-22" voor geen cent minder dan een mil joen gulden wilde verkopen. Aangezien Joseph Heller op dat ogenblik de grootste moeite had om zijn boek tegen welke prijs ook, aan wie ook, te verkopen, was hij min of meer verbaasd. Het boek is sindsdien verkocht aan de regisseur Richard Brooks één van de trouwste klan ten van de heer Lazar voor een be drag, dat heel wat hoger ligt dan een miljoen. Met uitzondering van Jean Simmons en Tony Curtis, weigert Lazar om als agent van acteurs op te treden. „Ze ne men teveel van je tijd in beslag en ze zijn te emotioneel en veeleisend. Ze bin den je aan handen en voetenzegt hij. En de heer Lazar houdt er niet van om door iemand aan handen en voeten te worden gebonden. Met geen van zijn klanten heeft hij een geschreven contract. „Een contract kan je altijd verbreken. Ik zorg, dat er niets te verbreken valt". Irving Lazar is in Londen geweest om met de producent Kevin McClory te praten over de nieuwe James Bond- thriller „Tunderball". Mr. McClory wist van niets, voordat de heer Lazar bij hem op kantoor verscheen. Cary Grant heeft het grote voor recht, een film te mogen maken met een ex-voorzitter van OUDS (Oxford University Dramatic So ciety), namelijk Jack Good, de man, die indertijd de rock and roll in Enge land heeft geïntroduceerd en die onlangs het optreden van de Beatles voor de Britse televisie heeft geproduceerd Good is intussen al weer naar Holly wood teruggekeerd om aan de opnamen voor de film te beginnen. De titel ervan luidt „Father Goose" (Vader de Gans) en Leslie Caron speelt er de vrouwelijke hoofdrol in. „Cary Grant is een beste vent", aldus Good tijdens zijn korte verblijf in Enge land, maar ik zou toch liever Elvis Presley hebben gehad. In de film moet (Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend UTRECHT, 8 mei Doet. rechtsgel. mej H. Roscam Abbing, Utrecht: doet. wijsbeg. hoofdv. pedag.: pater E. Plou- vièr, Bolsward; kand. psych.: mej. C. Lievegoed, cum laude Zeist; mej. G. R. Pranger. Breezand; H. W. Campbell, Zeist: kand. pedag.: J. Teunissen, cum laude, Geleen; J. Koorndijk, Zeist mej. G. Griesing, Bussum; doet. pedag H. Heslinga, Zeist; J. Sixma, Den Haag. DELFT, 8 mei Scheepsbouwk. lng. J. W. Muntz, Rotterdam; C. Ruiter, Voorburg. EINDHOVEN: Kand. onderafd. wisk. J. Piepers. LEIDEN, 8 mei Semi-arts: G. J. Drejer Oegstgeest, E. L. Kan Rotter dam, L. J. M. Noeren Rotterdam. Arts: mevr. V. Hartstra-Hartland, Rotterdam. Kand. Kunstgeschiedenis L. J. Boon Aerdenhout. Horizontaal en verticaal dezelfde woor den Invullen 1 weinig; 2 plaatsje in Engeland: 3 ambts kleed: 4 haastige beet: 5 vis: 6 voorzetsel: wreed heerser; 8 hoeveelheid; 9 moge lijkheid. 10 deel van een opera; 11 klink nageltje; 12 Inri vleesgerecht; 13 vuurkoord: 14 vette vloeistof: 15 Inwendig orgaan; 18 uitdrukking. OPLOSSING VAN 6 MEI 1. Leo - 2. Odeon - 3. onkunde - 4. decibel - 5. belhamel - 6. melden. £en produel van de N.V. Vereanigde Touwfabrieken - Rotterdam

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 9