Zal HFC het vege lijf nog kunnen redden? Hf dYserinckweg Vijfhuizen wordt doorgetrokken Sportvelden en parkeerruimte in Hoofddorp Raad Haarlemmermeer besloot tot bouw van 196 woningwetwoningen Voor de eerste drie jaar contingent van 200 woningen per jaar verwacht Koffie K REM ER Thee Visserijgolf Een bloemetje voor moeder is vrij duur Plus in sprint sneller dan vluchtmakker Schenk Wethouders van Haarlemmermeer krijgen jaarlijks ft 7.400.- Zuiveringsinstallatie JONGEDAME of JONGEMAN Begrotingstekort fl,5 miljoen Haarlemmermeer verfzoekt om hogere bijdrage gemeentefondsen Per 1 juli forse verhoging van de posttarieven Nationale wedstrijd bloemschikken Bijna een kwart van de spinazie is doorgedraaid Onderscheidingen voor BB'ers ZEVENDE NEDERLAAGRIT van Swinderen legt voorzitters hamer van EHBO vereniging neer Kleine oplichter bedroog financiert voor twee ton Grote spanning bij Hillegom en HBC Hillegom of HBC? RAAD HAARLEMMERMEER Aanvullend krediet van f 46.000 voor aula begraafplaats Vijfhuizerweg N.Ph.O. concerteert in aula L.T.S. Bijdrage voor dorps huis in Nieuw Vennep Wegens loonstijging Ook telefoon duurder Van Nispen ontmoet Concordia Geld in drie jaar ef doorheen gejaagd ZATERDAG 9 MEI 1964 PAGINA 10 ZAADHANDEL JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN EEN LANG VERHAAL Siotel zandvoort .7^ at c&ryfobt/ Op de Advertentie-afdeling van een groot landelijk dagblad te Amsterdam wordt voor spoedige indiensttreding gevraagd: met behoorlijke schoolopleiding en goed kunnende typen. Goede salariëring 5-daagse werkweek - met gemaakte vakantie-afspraken kan rekening gehouden worden. Brieven no. 59052, bureau van dit blad HAARLEM, 9 mei De spanning in de voetbalcompetitie heelt haar kookpunt" bereikt. Ofschoon morgen op vrijwel alle fronten de laatste wed strijden worden gespeeld weten HFC, Hillegom, HBC, THB en Foreholte nog niet waar zij aan toe zijn en de kans is zelfs aanwezig dat de ontmoetingen van zondag aan de bestaande onzeker heid nog geen einde zullen maken. de eerste klas amateurs greep HFC zich bij de Spartaan aan de laatste strohalm vast en nu is alle hoop van de Haarlemse voetbalenthou siasten gevestigd op de wedstrijd HFC- OSV. De HFC-ers hebben hun lot weliswaar niet meer in eigen hand, maar de kans bestaat dat zij via een of meerdere beslissingswedstrijden „het leven" nog zullen redden. HFC zal dan eerst moeten beginnen met OSV te ver slaan, terwy'l HRC, de Spartaan of RKAVIC in hun ontmoetingen tegen JOS, AFC en Watergraafsmeer met een nederlaag blijven zitten. Indien genoem de drie clubs alle zouden verliezen en HFC op OSV de overwinning be haalt, dan eindigen er vier ploegen met een gelijk aantal punten onderaan. De competitie zou dan een verlengstuk krijgen, zoals wij nog nooit eerder hebben meegemaakt. In ieder geval zal HFC zich aan de Spanjaardslaan tot het uiterste moeten geven om zijn kans op lijfsbehoud te kunnen verde digen. Grote spanning heerst ook in het kamp van Hillegom en HBC. Na een wekenlange nek-aan-nek race zijn de HBC-ers hun Hillegomse concurrenten tot op één punt genaderd en de kans is aanwezig dat de wedstrijden van zondag tot een sensationele ontwikkeling zullen leiden. Ogenschijnlijk staat Hillegom bij het reeds tot degradatie gedoemde Ripper- da voor een niet al te moeilijke taak. Maar juist omdat de Hillegommers per se moeten winnen, zouden zij tegen de vrijuit spelende oranjehemden wel eens voor een onaangename verrassing kunnen komen te staan. Wij mogen er zeker van zijn dat Ripperda er een „erezaak" van zal maken het laatste optreden in de 2e klas met een zege te besluiten. De mannen uit de Bollen streek hebben dan ook nog lang niet gewonnen. Er bestaat voor deze wed strijd enorme belangstelling. De penning meester van Ripperda zal er wel bij varen. HBC moet zijn kansen op het kam pioenschap verdedigen bjj Baarn, een opgave, die gezien HBC's schitterende eindspurt 17 punten uit de laatste 10 wedstrijden toch niet als een on overkomelijk obstakel kan worden be schouwd. In het Heemstedse kamp wordt de komende strijd vol vertrouwen tegemoet gezien, waarbij de zwart witte ploeg op de steun kan rekenen van zeer vele supporters. Het bestuur van HBC is op „alles" voorbereid. Bij een eventueel kampioenschap zal héél Heemstede dit zondagavond kunnen merken. Indien Hillegom de gelukkige is, worden de spelers zondagmiddag omstreeks vijf uur bij de grens Benne- broek-Hillegom ingehaald door de Hille gomse Harmoniekapel. Daarna volgt er een feestelijke tocht door het dorp, die om zes uur besloten wordt een ont vangst door het gemeentebestuur op het raadhuis. In Hotel „Zomerzorg" met aan de Meerlaan is het 's avonds groot feest. De mogelijkheid zit er ook in, dat Hillegom en HBC gelijk zullen ein digen, hetgeen een extra wedstrijd tot gevolg zou hebben. Zondagmiddag om kwart over vier weten wij meer. In de 2e klasse A hangt het lot van Aalsmeer aan een zijden draadje. Met nog een wedstrijd te spelen en twee punten achterstand op Vitesse, kan Aalsmeer hoogstens nog gelijk komen met de Castricummers. Wij vrezen voor Aalsmeer dat de te verwachten overwinning op NFC geen redding meer zal kunnen brengen. In de 3e klasse C is de ontmoeting ETO-KW van geen belang meer, om dat de Hoofddorpers zich op Hemel vaartsdag veilig hebben gesteld. (Advertentie) SPEK STRAAT 5 TELEF. 16061 HOOFDDORP, 9 mei Gedreven door ernstige financiële moeilijkheden gaat de gemeente Haarlemmermeer tot het Rijk een verzoek richten om aanvullende bijdragen uit het gemeente fonds over de jaren 1962, 1963 en 1964. Van harte stelde de raad zich gister middag achter het voorstel van b. en w. De raad stelde zich op het stand punt dat het peil van de eigen inkom stenheffingen het maximum heeft be reikt. Het geraamde tekort in de pri maire begroting bedraagt rond 1.523.000. Verhoging van straatbelas ting, personele belasting en reinigings recht is niet voldoende gebleken om de grote tekorten te dekken. Met hartelijke instemming van alle fracties heeft de gemeente een klem mend verzoek gericht tot het Rjjk. De belangrijkste redenen worden in een aan tal punten uitvoerig uiteengezet. De sterk stijgende kosten houden verband met de overweldigende toeneming van de werkgelegenheid en de hiermee in schrille tegenstelling staande omvang va-.i de woningproduktïe. De gemeente derft daardoor een belangrijk bedrag als uitkering uit het gemeentefonds op basis van het inwoneraantal. De verste delijking van de bevolking vergt aan zienlijke voorzieningen. Het huidige in- komstenpeil van de gemeente is geba seerd op het lage uitgavenpeil over vroe- gere perioden. Veel geld wordt vereist door de uitbreiding van het administra tieve en het technische apparaat en de stichting van drie hulpsecretarieën. An dere motieven zijn gelegen in de bestrü- dingskr>st.en van water- en luchtveront reiniging door de stichting van riool- waterzuiveringsinstallaties en in de ex tra uitgaven voor ambulancedienst, straatverlichting, brandweer, onderwijs, maatschappelijk werk en sport. Bij de vierde klassers gaat het onder aan de ranglijst tussen Wijk aan Zee en THB, waarbij de Wijkers met één punt voorsprong de beste kansen maken het degradatievonnis te ontlopen. Slechts indien THB bij IEV zou gaan winnen en Hoofddorp Boys Wijk aan Zee met lege handen achterlaat, wordt de Wijker ploeg het kind van de reke ning. Voorts is de kans aanwezig dat beide clubs met een gelijk aantal punten zullen eindigen. Ook hier is af wachten de boodschap. De wedstrijden BloemendaalStormvogels, Renova- Onze Gezellen en Waterloo-NAS zijn van geen enkel belang meer. In de derde klasse A West 11 bindt Foreholte voor eigen publiek de strijd aan met VIOS. De Voorhouters zijn nog steeds niet uitgeschakeld voor de titel, maar wil de ploeg zijn kans be houden, dan zal de komende wedstrijd in ieder geval gewonnen moeten worden. Ook in deze afdeling blijft de spanning er tot het laatst toe inzitten. (Advertentie) Om een lang verhaal, over heren kleding en herenmodes, kort te maken ga naar Smit van Rijsbergen. De mooie stoffen en de zeer goede pasvorm, zouden trouwens veel stof tot praten geven. Betere konfektle en herenmode Zjjlstr. 71, t.o. Twentsche Bank, Haarlem HOOFDDORP, 9 mei De gemeente raad van Haarlemmermeer heeft gis termiddag een serie kredieten beschik baar gesteld voor de uitvoering van werken in de dorpen Vijfhuizen, Hoofd dorp en Zwanenburg. Een bedrag van 615.000 gulden is gemoeid met de door trekking van de D'Yserinckweg te Vijf huizen naar de Vjjfhuizerdijk. Er is een tweede verbindingsweg naar de dijk ge projecteerd en wel tussen de Vijfhuizer- djjk en het noordwestelijk eind van de D'Yserinckweg. Langs deze weg kunnen tevens woningen worden gebouwd. De weg is ontworpen met een breedte van 7,5 meter. Verbetering en riolering van een ge deelte van de Marktlaan te Hoofddorp vergt een bedrag van 22.000 gulden. De werkzaamheden gelden het gedeelte tus sen Concourslaan en Tuinweg. Het ver beteringsplan omvat het aanbrengen van een klinkerbestrating en het leggen van een riolering. Het aangevraagde krediet van 101.500 gulden voor de aanleg van 2 sportvel den bij het kruispunt Hoofdweg-Koning Willem I-laan ontmoette enige tegen stand. Enige raadsleden vonden het plan te groots opgezet, terwijl de KVP-er J. Suidgeest op bezuiniging aandrong met het oog op de begrotingstekorten. Wet houder Bos betoogde dat besparingen nu door het intensieve gebruik door 1200 kinderen naderhand wel eens kos tenverhogingen konden betekenen. Hjj adviseerde dan ook met klem het voor stel ongewijzigd te aanvaarden. De raad ging hiermee na korte discussie ak koord. De sportvelden worden in totaal HOOFDDORP, 9 mei De raad van de gemeente Haarlemmermeer heeft gistermiddag besloten een aanvullend krediet van 46.000 beschikbaar te stel len voor de bouw van de aula op de al gemene begraafplaats aan de Vijfhui zerweg nabij Hoofddorp. Dit betekent dat de raad, met de V.V.D.-stem tegen, ermee akkoord is gegaan dat de goed gekeurde raming van 236.000 thans is gekomen op ƒ282.000. Ten behoeve van de K.V.P. deelde wethouder Van Stam mee, dat een aannemer is gevonden en dat met de bouw wordt begonnen, zo dra rijksgoedkeuring is verkregen. De raad kon zich verenigen met onder handse aanbesteding van het werk. Tevens stelde de gemeenteraad zich achter het voorstel om een vaste geldle ning van één miljoen gulden aan te gaan. De gemeente heeft dit geld no dig, om te voorkomen, dat overschrijding plaats vindt van de som van de netto- vlottende schuld en van de naar ra ming in de komende twaalf maanden ten laste van de kapitaalsdienst te ver richten betalingen die is gesteld op 3.242.600. Voorts voteerde de raad een krediet van 3.500 voor de bouw van een der de toiletgebouwtje op het woonwagen kamp aan de Vijfhuizerweg. In de zo mermaanden staan er ongeveer veertig woonwagens op het kamp en gedurende de laatste zomer moesten er zelfs standplaatsen buiten het kamp worden aangewezen. HOOFDDORP, 9 mei Onder auspi ciën van de stichting Muziek en zang cultuur geeft het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest voor de zevende maal zijn jaarlijks concert en wel op vrijdagavond 22 mei om acht uur. Om dat de beurshal niet meer voor dit doel beschikbaar is wordt het concert gege ven in de nieuwe aula van de lagere technische school aan de Hoofdweg. Di rigent is Henri Arends en solist Jan Wijn. Het programma opent met „Die Mol- dau" van Smetana. Vervolgens speelt het orkest pianoconcert in a.kl.t. op. 16 van Grieg. Na de pauze worden uitge voerd de serenade voor strijkorkest op. 48 van Tschaikowsky en dansen uit Ga- ianta van Kodaly. HOOFDDORP, 9 mei Aan de stich ting Dorpshuiswerk Haarlemmermeer- Zuid te Nieuw Vennep is in de gister middag te Hoofddorp gehouden raads vergadering een gemeentelijke bijdrage toegezegd van twintig procent in de kosten van stichting en eerste inrich ting van een dorpshuis te Nieuw Ven nep. Bovendien ging de raad akkoord met een voorbereidingskrediet van vijf duizend gulden. Het gebouw komt op het terrein, omsloten door de Veld bloemstraat, Dotterbloemstraat en Ma deliefstraat. Zoals hekend bestaat in Nieuw-Vennep, dat ruim vierduizend in woners telt, behoefte aan een gemeen schapshuis, waar verscheidene activitei ten kunnen plaatsvinden. 1.75 hectare groot. Het plan omvat voorts het dempen van een sloot en het graven van een nieuwe sloot langs het terrein. Na de goedkeuring door de raad kan tevens een begin worden gemaakt met de aanleg van enige parkeergelegenhe- den in Hoofddorp-West. Parkeerplaatsen komen nabij de Ter Veen-laan en wel aan de Beekmanstraat, de Bokelstraat en de Eigen Huisstraat. Deze parkeerplaatsen, die elk plaats bieden aan 10 auto's, worden verhard met betontegels en keien. Op de strook rondom is een heesterbeplanting ont worpen. De raad voteerde voor de uit voering van deze werkzaamheden een krediet van 23.400 gulden! Gistermiddag besloot de raad ook de Wilhelminalaan te Zwanenburg te laten doortrekken. Met het oog op de verdere ontwikkeling van de dorpskern Zwanen burg is het gewenst de Wilhelmina-Laan aan de noordwestelijke zijde een aan sluiting te geven op de Domineeslaan. Hiervoor is het nodig dat enkele per celen grond worden onteigend. HOOFDDORP, 9 mei. Met vreugde aanvaardde de raad van Haarlemmer meer gistermiddag het voorstel om over te gaan tot de bouw van 196 woning wetwoningen: 148 woningen zijn be stemd voor Nieuw-Vennep en 50 voor Vijfhuizen. Wethouder Van Stam kon ten aanzien van de komende drie jaar het optimistische geluid laten horen, dat kan worden gerekend op een contingent van ongeveer 200 woningwetwoningen per jaar. De nieuwe woningen zullen zo veel mogelijk worden uitgerust met een centraal antennesysteem. Voor de vervanging van noodwonin gen zijn 65 woningwetwoningen be stemd en twintig woningen zijn be stemd voor personeel van K.L.M. en Fokker, terwijl nog een 25 woningen beschikbaar komen voor andere Haar- lemmermeerse bedrijven. Ten behoeve van woonruimte voor bejaarden komen 29 premiewoningen beschikbaar, die be stemd zijn voor de bouw van een pro testants-christelijk bejaardentehuis in Badhoevedorp. Voorts bestaan plannen voor de bouw van 18 bejaardenwonin- gen in Lisserbroek ten behoeve van de katholieke woningbouwvereniging St.- Antonius van Padua. Het contingent wordt aangewend voor Vijfhuizen en Nieuw Vennep. Het plan- Nieuw Vennep, ontworpen door de Am sterdamse architect J. W. H. C. Pot, is bestekklaar en het bouwterrein is vol ledig bouwrijp. Voor het plan in Vijf huizen is een ontwerp gemaakt door het architectenbureau Brakel en Buma te Overveen. Deze woningen worden ge bouwd aan beide zijden van de door te trekken D'Yserinckweg. In een later stadium zal aan de raad worden voor gesteld in de komende twee jaar wo ningwetwoningen te stichten in Bad hoevedorp, Lisserbroek en Abbenes en vervolgens in Zwanenburg, Rijsenhout en Hoofddorp. Aan het bouwfonds Ne derlandse Gemeenten wordt bouwter rein verkocht voor de bouw van 72 (Advertentie) HOOFDDORP, 9 mei De jaarwed den van de wethouders van de gemeen te Haarlemmermeer zijn tijdens de gis termiddag gehouden raadsvergadering na een korte discussie vastgesteld op 14.900 per jaar ingaande 1 januari 1963 en op 17.400 per jaar Ingaande 1 januari 1964. Het debat over deze zaak werd ge opend door het communistische raads lid Lanser, die de verhogingen in strijd achtte met de loon- en prijspolitiek van de regering. Met de pacifist Neering weigerde hij zijn stem aan het voor stel te geven. Bij monde van de heer Duwel uitte de KVP-fractie aarzelend haar instemming met de weddeverho- ging. De KVP wilde de wethouders ech ter geen loon naar werken onthouden. De fractie stelde zich op het standpunt dat de wethouderssalarissen niet mo gen afhangen van de benarde financiële toestand van de gemeente. Ook de an dere fracties konden instemmen met de voorgestelde verhogingen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 8 mei De PTT, ge steld voor een dreigende benadering van de verliescijfers tengevolge van de jongste loonsverhoging, die het bedrijf meer dan zestig miljoen gulden kost dit jaar, heeft een aantal tariefsverho gingen aangekondigd die per 1 juli zullen ingaan. Met name de posttarie ven zijn aanzienlijk verhoogd: De frankering van een gewone brief komt van twaalf op vijftien cent, een kaart moet voortaan met tien cent worden gefrankeerd en de verzending van een licht drukwerkje gaat zeven cent kosten. Zelfs deze forse verhoging waar van de PTT zegt dat zij in overeen stemming is met de prysgedragsregels van de minister van Economische Za ken, is nog onvoldoende om de kost prijs van de verzending, van alle post stukken te dekken. De aanzienlijke winst bij de afdeling telefoon echter zorgt ervoor dat het staatsbedrijf niet in de rode cijfers komt. Dit temeer nu ook de lokale te lefoongesprekken met één cent zijn op geslagen. Bij de meer dan elfhonderd miljoen lokale gesprekken per jaar be tekent dit een ontvangstvermeerdering van ruim elf miljoen per jaar. Het en treegeld voor nieuwe abonnees, dat eerst 75 gulden bedroeg, is verhoogd tot honderd gulden. In het postverkeer met België en Lu xemburg gelden nu voor alle brieven dezelfde tarieven als voor het binnen land. Ook voor brieven en kaarten naar Duitsland is het tarief verlaagd. Ver wacht kan worden dat de nodige pro testen vanuit het bedrijfsleven tegen de verhoging zullen worden ingebracht. Er zijn bedrijven waarvoor de verho ging, waarvan de bovengenoemde de belangrijkste zijn, honderdduizenden gulden gaat kosten waarmee in de be groting geen rekening is gehouden. De PTT echter, die door de loons verhoging de voor dit jaar geraamde winst van meer dan zeventig miljoen gulden in een klap zag verlaagd tot ongeveer tien miljoen, meende dat een langer wachten met de invoering van de nieuwe tarieven' niet verantwoord zou zijn. HAARLEM, 9 mei De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde en de Nederlandse Bond van Volkstuindersverenigingen, die beide af delingen in Haarlem hebben, organise ren in de komende maanden een lande lijke wedstrijd bloemschikken, waarin beide bonden tegen elkaar zullen uit komen. De deelnemers zullen zich vóór de finale per provincie met elkaar meten. De hoofdprijs bestaat uit een medaille, ter beschikking gesteld door de koningin. In verband met de wedstrijd zal de afdeling Haarlem, van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde een cursus bloemschikken voor amateurs houden. IJMUIDEN, 9 mei. Acht en veer tig vaartuigen zorgden vrijdag in IJ- muiden voor een aanvoer van 6.540 kis ten vis. Er waren 590 kisten schelvis, 230 kisten wijting, 1.050 kisten gul en kabeljauw, 1.000 stuks stijve kabeljau wen, 90 kisten koolvis, 330 kisten rood- baars, 820 kisten haring, 300 kl. kistjes haring, 1.800 kisten makreel, 980 kisten schol, 30 kisten tarbot, 22.000 kilo tong en 180 kisten diversen. Uit de noord werd gemeld, dat de makreelvisserij hoogop 20 manden per trek opleverde. Andere schepen in de noord deden trekken van een mand of 15 hoops. De kotters, die iets ten noor den van de P.-boeien zaten, deden 's nachts trekken van 50 kilo tong en over dag trekken van 30 kilo tong. Over een geheel etmaal gerekend zaten er ook een paar mandjes schol bij en sommige een stuk of tien kabeljauwen. In de prijzen kwamen geen opvallende wijzigingen. Gr. schelvis noteerde 62, per kist, grm. 42,kim. 42,tot 28,pennen 54,tot 26,braad 39,— tot 22,—, gestripte wijting 42,tot 27,dichte wijting 41, tot 31,poon 26,tot 11, verse haring 15,— tot 11,—, makreel 37,— tot 9,—, kl. zwarte koolvis 34,— tot 25,kl. witte koolvis 47,— tot 35,—, kl. leng 39,kl. wolf 38,gr. gul 45,— tot 40, middel gul 46,— tot 40,—, torren 40,tot 28,per kist. Regels gr. stijve kabeljauwen maakten 116,tot 65,de tien, kleine 50,tot 40, kisten gr. kabeljauw 94,— tot 84,— per 125 kg, middel kabeljauw 100,tot f 70,gr. zwarte koolvis 94,tot 7.3,gr. witte koolvis 86,gr. leng 68,—, gr. wolf 92,— per 125 kg. Kl. schol II noteerde 41,tot 25, de kist, schol III 21,— tot 12,—, schar 21,— tot 13,—, gr. griet 92,— tot 82,—, kl. griet 75,— tot 52,—, tar bot IV 116,— tot 92,— de kist. Gr. tong deed 5,52 tot 5,34 per kilo, grm. 4,67 tot 4,44, kim. 4,53 tot 3,99 tong I 4,90 tot 4,39. tong II 4,55 tot 4,23, heilbot 3,90 tot 3,80, tarbot I 3,40 tot 3,zalm 4,10 per kilo. DE ZILK, 8 mei In samenwerking tussen de Zilker middenstandsverem- ging, de sportvereniging Van Nispen en de feestcommissie is een sportevene ment georganiseerd bestaande uit een voetbalontmoeting Van Nispen-Concor- dia. De baten komen geheel ten goede aan de uitgaansdag van de bejaarden van De Zilk. De ontmoeting was ge steld op morgen. Door omstandigheden is de ontmoeting verschoven naar zater dag 16 mei. Te voren zullen enkele jonge dames de ronde doen met toegangsbewijzen die tevens dienst doen als lot. i eengezinswoningen in Nieuw Vennep tegen een bedrag van 435.000 gulden. Het is tevens mogelijk 21 garageboxen en 3 bungalows te laten bouwen. De raad gaf toestemming tot de verkoop van een perceel grond te Rijsenhout voor de bouw van 7 woningen. De ver koopprijs is bepaald op 53.025 gulden. In de Lijnden zullen gronden bouw rijp worden gemaakt. De plannen om vatten onder meer de bouw van een aantal 14.000-guldenwoningen. Hier voor moet tussen hoofdweg en Raas- dorperweg een nieuwe weg worden aangelegd. Het profiel van de Hoofd weg-westzijde zal evenals de nieuwe weg op een breedte van 5.50 meter worden gebracht. De Raasdorperweg krijgt dezelfde breedte. Voorts omvat het plan de aanleg van een speelter rein nabij de Raasdorperweg. Voor de uitvoering van al deze werkzaam heden in de Lijnden stelde de raad gistermiddag een krediet van 373.000 gulden beschikbaar. Een krediet van 1.293.000 gulden vo teerde de raad voor het bouwrijp ma ken van gronden in het uitbreidingsplan Nieuw Vennep West II. De werken om vatten onder meer reconstructie van het sportterrein aan de Eugenie Previnaire- weg. BEVERWIJK, 9 mei De veiling „Kennemerland" heeft ook deze week grote hoeveelheden spinazie te verwer ken gekregen, ondanks dat er maar drie veilingdagen waren. Vrijdag was er een aanvoer van 16000 kisten, waarvan er 3600 door draaiden. De verkochte spinazie noteerde van 9 tot 20 cent per kilo. De aanvoer van rabarber was 'vrij be hoorlijk. Men betaalde tot 32 cent per bos. Sla was de gehele week bij een iets ruimer aanbod duur en kwam tot 45 cent per krop. Voor de eerste asper ges betaalde men tot 3,50 per kilo, ter wijl de aardbeien tot 1,75 per doosje gingen. De aanvoer van bloemkool neemt iets toe, ook de kwaliteit werd iets beter. Men betaalde tot 1,12 per stuk. De aanvoer van witlof neemt nu snel af. Er werd tot 76 cent per kilo betaald. Ook het aanbod van prei wordt kleiner. De prijzen 'lagen tussen de 32 en 54 cent per kilo. Waspeen ging grif weg tot 58 cent per kilo, voor de groffe uien be taalde men tot 35 cent per kilo. De noteringen luidden gisteren: Aard beien 125-175 doosje; Asperge 250-350 kilo; spinazie 9-20; sla 22-45; bloemkool 78-112; rabarber 14-30; radijs 15-24; prei 32-54; witlof 52-76; waspeen 29-58; uien 21-33, BEVERWIJK, 9 mei Voor de bloe menveiling „Het Centrum" is het een drukke week geweest. De „Moederdag' brengt altijd grote aanvoeren en meestal hoge prijzen teweeg en dit jaar maakte daarop geen uitzondering. De vrij grote voorraad tulpen werd „likkend" weggehaald. Voor de getrok ken tulpen werd tot 1,70 per bos be taald en voor de gesneden „met een blaadje" betaalde men tot 97 cent per bos. Er zijn nog maar weinig narcissen. De aanvoer van irissen wordt echter iets groter. Men betaalde tot f 2.20 per bos voor de soort „Wedgewood", die woensdag nog 3,noteerde. Rozen waren, bij een toenemend aanbod, duur, Voor de anjers betaalde men tussen de 25 en 48 cent per stuk. Groot was het aanbod van fresia's, waarvoor prijzen tot 1,25 per bosje werden betaald. De witten gingen tot 2,per bosje. Ook de witte Lathyrus sen kwamen tot deze prijs. De kas-chry- santen gingen grif weg tot 3,40 per bos. Er waren deze week ook „duizend schonen" aan de veiling. Groot was de vraag naar pot- en perkplanten. Bij de potplanten gingen de prijzen tot 10, per stuk. LISSE, 9 mei Vrijdagavond wer den op een bijeenkomst van de BB een aantal onderscheidingen met oorkonde uitgereikt aan hen, die op 1 november 1953 een verbintenis hadden met de BB. De heer J. Osephius, hoofd BB, verwelkomde speciaal burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf, wethouder A. J Mesman, gemeentesecretaris M. Th. v Dijk, het districtshoofd de heer J. Mo- lenstijn en de heer Bronkhorst. Burgemeester Th. M. J. de Graaf wees op de belangstelling van het ge meentebestuur voor de BB. Ruim der tig mensen kunnen thans bogen op 10 jaar vrijwillige verbintenis, dit is een hele tijd, temeer, daar het begin aar zelend was. Ondanks alles is de orga nisatie nuchter met beide benen op de grond blijven staan. Bij een volledige nucleaire aanval, behoeft men elkaar niets wijs te maken, want dan is er geen leven meer, doch men neemt wel aan, dat geen enkele vijand zich kan veroorloven een gehele vernietigingsoor log te voeren en dan is de BB wel noodzakelijk. Zeer belangrijk is daar om de paraatheid. Het deed hem goed zeer veel vrijwillige medewerking van de burgerij te hebben ervaren. Hierna ging de burgemeester over tot het overhandigen van de oorkonden en het opspelden van de eretekenen. De gedecoreerden waren: C. Aangeen- brug, C. G. v. d. Aardweg, J. F. Bee- len, A. C. Cardol, J. P. van Dijk, W. P. van Dijk, G. van Dijk, W. Haas, C. Hoogkamer, G. J. Huis, W. Hunne kink, B. Keijzer, J. Koning, M. Koning, J. Lamboo, W. v. d. Laan, C. Lange- veld, A. G. Opdam, J. van 't Oever, J. Osephius, J. v. d. Poel, J. v. d. Pol, H. P. v. d. Reep, P. van Rossen, W. Sanders, G. in 't Veld, H. J. van Vel- zen, L. v. d. Voort, A. C. v. d. Voort, M. van Waveren, J. M. Willemsen, C. van 't Wout, G. v. d. Zaal en W. J. v. d. Zon. Na afloop van het officiële gedeelte was er een non-stop cabaretprogram ma. (Advertentie) Vanaf heden dagelijks cabaret met optreden van THE ROMANOFF DUO klass.-acr. adagionummer LOS DEL ALCAZaR temperamentvol Spaans duo. Optreden van het orkest The FOUR LADS BEVERWIJK, 9 mei Tj>de5SHBO feestelijke bijeenkomst van de vereniging „Beverwijk-Hoogovens heer J. van Swinderen gehuldig". na 20 jaar de voorzittershamer te ben gehanteerd, deze taak op Q ejt langs gehouden jaarvergadering overgedragen aan een ander. g44 De heer Van Swinderen kwam i -n. bij de EHBO-vereniging; e®rstALjtter structeur. Later werd hij tot wooi gekozen. Van af die tijd is hu SygO" zielende figuur geweest van de vereniging. Men wilde gisteravonas afscheid van hem nemen, maar op scheiden wijze „dank U" zeggen v hetgeen hij in deze periode neei n daan, o.a. heeft de heer Van Sw:perst« aan honderden in de IJmond de e beginselen van de EHBO buSeöf yan Vooral dit werk mocht de ..hee£ijii<en Swinderen gisteravond stoffelijke "Let\, van waardering in ontvangst ne terwijl mevrouw Van Swinderen bloemetjes werd gezet. _etrof- De scheidende voorzitter was S zei fen door deze huldeblijken, tot al nimmer in staat geweest te zun 7 van dit werk, wanneer hjj niet de steu de directie der Hoogovens, de a docenten en medebestuursleden 178 had. T Lan- In aansluiting hierop heeft dr. <je ge aan één dame en acht here diploma's overhandigd, die in cvLerdeI' lopen winter door hen behaald w bij de cursus EHBO. HOOFDDORP, 9 mei De terzuiveringsinstallatie te Ho01 is al weer te klein. In 1958 wft* kend dat de installatie op de1* v0l- moest worden gebouwd voor een king van 24.900 zielen. Thans i»'V rekend op een inwonertal van 8.0W HAARLEM, 8 mei. De zevende en tevens laatste rit van het nederlaag- toernooi, die op Hemelvaartsdag door de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" met „Olympia" uit Amsterdam als tegenstander in het „Van der Aart sportpark" werd verreden, heeft een overwinning opgeleverd voor de Haar lemse amateur Chris Plus. Samen met zjjn clubmakker Bram Schenk, van wie hy in het beslissende sprintje met een lengte verschil won, had Plus met een vroegtijdige aanval het peloton ver rast. De jonge Amsterdammer Rob Ma rinus met de twee Haarlemmers in de slag gegaan zegevierde onbe dreigd bjj de nieuwelingen. Voor deze slotrit van het nederlaag- toernooi verschenen veertig amateurs en nieuwelingen aan de start. De eerste aanval van Norman Koelemij en Hans Handgraaf leverde weliswaar nog geen blijvende winst op, maar bij de tweede charge van Bram Schenk was het al meteen raak. Hij kreeg Chris Plus en Rob Marinus met zich mee en dit drie tal veroverde spelerenderwijs een fikse voorsprong op net nauwelijks reageren de peloton. Toen het te laat was, kwa men Ted Blom, Jan Aldershof en Rinus Stevens tot een daadwerkelijke tegen aanval. De drie aanvoerders reden in middels het peloton op een ronde ach terstand en aan dit lot konden tenslot te ook de achtervolgers Blom, Stevens en Aldershof niet ontkomen. Aan het eind van de veertigste ronde kon Ma rinus zijn handen juicheud omhoog ste ken hij was onbetwist de beste nieu weling en lagen er voor Plus en Schenk nog tien rondjes in het ver schiet. Daarin zijn zij niet meer be dreigd geworden. Stevens, Blom, Kie kens en Redeker ontsnapten nog wel in de slotfase, maar hun ronde achter stand konden zij niet helemaal onge daan maken. Blom gaf er in de laatste ronde zonder meer de brui aan. Het be slissende sprintje tussen de twee kop lopers werd met een lengte' verschil door de felle Plus gewonnen. De uitslag luidt: 1. C. Plus, de 57 km. in 1 uur 25 min. en 57 sec.; 2. A. Schenk, 3. R, Stevens op 'n halve ronde (allen Kampioen), 4, R. Redeker (Olympia) op ronde, 5. H. Kiekens (Kampioen), 6. A. Dekker op 1 ronde, 7. G. Lelieveld (beiden Olympia). Uitslag nieuwelingen: 1. R. Marinus, de 45 km. in 1 uur 6 min. en 13 sec.; 2. K. de Kok (beiden Olympia), 3. J. Aldershof, 4. R, Portegies, 5. G. van Krimpen, 6. A. de Ruyter, 7. T. v. d. Stoop, 8. J. Schenk, 9. W. Fiechter (allen Kampioen), 10. A. Brilman (Olympia). In het treffen der aspiranten over twintig ronden grepen de hoofdstede lijke rennertjes de beste prijzen. De uitslag: 1. J. de Vries, 2. E, de Vos, 3. B. van Smirren, 4. R. Hoekstra (al len Kampioen), 8. H. Evers (Olym pia), 9. A. Radsma (Kampioen), 10. J. v. d. Horst (Olympia). Clubklassering: 1. „De Kampioen" met 85 pnt.; 2. „Olympia" met 74 pnt. Het Halfwegse „De Bataaf", dat in dit nederlaagtoernooi met het grootste ver schil van „De Kampioen" wist te win nen, komt voor één jaar in het bezit van de wisselbeker. Van de overige clubs kon alleen het Amsterdamse „Le Champion" twee keer eerder win naar van de beker de roodwitte club uit de Spaarnestad een nederlaag toe brengen. Een rit voor Haarlemse jeugdklassers leverde het navolgende resultaat op: 1. Van Berkel, 2. Bakker, 3. Snijder, 4. E. van Schoor, 5. Blommaaert, 6. Wem- pe, 7. Van Tongeren, 8. Rijnders, 9. Entius, 10. J. van Schoor. king van 24.000 zielen. Thans pef' rekend op een inwonertal van 8.0" fap sonen. Als gevolg van het snc AjJofP l>o, waarin de bebouwing te H°o1 re- de laatste jaren toeneemt, moet e kening mee worden gehouden installatie eerder moet worden breid dan aanvankelijk was vertt j^ji De voorbereidingswerkzaan1!1 worden opgedragen aan het a ,ly}rS' reau Bongaerts en Kuyper te voof venhaige, dat destijds ook het plaa oat- de bouw van de installatie heen worpen. De aan het voorbereiden" derzoek verbonden kosten worde raamd op 15.000, voor welk hedrm^. raad gistermiddag een krediiet be» baar stelde. „iseus Van de parochie van St. Fran° van Sales te Lijnden wordt een ^et grond van 7.575 m2 aangekocht 5) doel op dit terrein in de nabije t°e7ueii' een aantal zogenaamde 14.000 gu woningen te bouwen. DEN HAAG, 8 mei Verdach'\90t oplichting van een tiental persone»,^uj- een totaal bedrag van tweehonde1" ij|l« zend gulden is maandag door de P -p- een 43-jarige vertegenwoordiger 1,8 sa- houden. De man heeft de afgelopen ren her en der geld geleend iü h;j én hoge rente én een aan"e de winst in het vooruitzicht »tel Hij hing zjjn geldschieters scl>i' ,e achtige verhalen op over lucra* gf. meubeltransacties, die hjj zou gaa"0pi sluiten. Om zich het aureool varG JiÖ verkoper te verschaffen, verkocht g, een aantal ameublementen, voorn8 pjt lijk aan kloosters in Noord-Brabant. ging hem goed af omdat hij op handel handenvol geld toelegde. ^5 In totaal heeft hij sinds 1960 gulden geleend, voornamelijk van ?a< sen in Den Haag en omgeving- ken waarover hij de mond vol ha" ger ven achterwege, maar hij wist zÜnt t« ste geldschieters een tijdlang z°e l houden door weer nieuwe lening®J en te sluiten en daarvan aflossingen rente te voldoen. Op deze manier taalde hij 150.000 gulden af. -ge' Tenslotte bleek dit niet meer 17 v.ari lijk. Eerst toen werd de argwaan et een Haagse notaris in ruste, die jjeit een bedrag van honderdduizend ëu ,jat de grootste benadeelde is, zo groo hij maandag aangifte bjj de politie van De vertegenwoordiger was kennelijk op de hoogte, want d'^uit9' dag nam hij de trein naar Oost-1-' ge land om daar de wijk te kunnen men. van Eenmaal in Duitsland zag M d>' dit plan af, keerde terug en wet jj reet gearresteerd. Behalve de ^et is ook nog een hoge ambtenaar .j]u slachtoffer geworden. Hjj is zestig 1 aan hem kwijt eeraakt. In totaa' tien mensen benadeeld. Er zü17 maar twee aangiften binnengek?' pe De man heeft inmiddels beken";^ jn twee ton heeft bij er doorgedraag je Haagse nachtclubs. Hij stond politie tot nu t.oe bekend als een ne oplichter". tae V STEENWIJK 8 mei In de i» pén nacht is in een woning aa gtfi' Paasloerweg in Paaslo gas uit ee» cylinder ontploft. Het inwonende vfi) paar Bruinenberg werd hierdoo» ernstig gewond. b" Man en vrouw zijn opgenomen ziekenhuis in Meppel. aIJ 0® De explosie ontstond toen een v'8 v8' inwoners van het huis het knop.1" het licht omdraaide. Door de g®^ dea' luchtdruk werd het dak opgei}ctll'^rS^ ren sprongen uit nun sloten, ruiten ten en er ontstond brand.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 10