ADO klopt Egmondia in sportief duel Succes kan Beverwijk niet bedreigen VIOS schakelt met verve FOREHOLTE uit HILLEGOM BEJUBELD OP SCHOUDERS NAAR KLEEDKAMER GEDRAGEN ALCMARIA VERLIEST H.B.C. S overwinning op Baam baat niet (1-2) Ware triomftocht voor elftal De K 3500 TOESCH OUWERS BIJ TWEEDE KLAS B DERDE KLAS A WINST VOOR TYBB OP QUICK (2-0) TWEEDE KLAS B MAANDAG 11 MEI 1964 I <è«JvCv mm;! Aanvechtbare penalty brengt Hillegom het kampioenschap (Van onze sportredactie) HAARLEM, 11 mei Hoeveel Hille- gommers xuHen er zich onder de 3900 toeschouwers, die zich langs de lijnen van het Ripperda-terrein hebben bevon den? En hoeveelHBC'ers? Deze laat ste categorie heeft heel lang in de eerste helft de illusie kunnen koesteren dat het kampioensfeest 's avonds niet in Hillegom, maar in Heemstede zou plaats vinden. Het reeds gedegradeerde Ripperda woog in die eerste driekwartier name- Hjk helemaal niet lichter dan kopploeg Hillegom. Vart fraai voetbal was onder deze omstandigheden natuurlijk geen sprake. Bob de Jong, rechtshalf Amol- dj en stopper Tol, normaal bijzonder sterke troev en in de boUenploeg, onder scheidden zich niet of slechts sporadisch van vele anderen. Scheidsrechter Mul ders. die later kon verklaren een bij zonder sportieve wedstrijd te hebben ge floten, zag nauwlettend toe op de char ges van Ripperda. Tot tweemaal toe werd Bob de Jong op te resolute wijze de doorgang belet. Arnoldi. die de daar voor toegewezen vrije schoppen in de buurt van het Haarlemse strafschopge bied nam, zag aanvoerder Van Braam iets te laat reageren op een misser van doelman Pethke en kogelde de tweede hard maar nonchalant in de kluwen oranjehemden voor Pethke's doel. En Ripperda's aanvallers? Voor het eerst sinds vele weken weer versterkt (Van onze sportredactie) HIPOLYTUSHOEF, 11 mei Hoewel zelf geen belang meer hebbend bij de uit slag, heeft Beverwijk tegen Succes toch gespeeld voor wat het waard was en een verdiende 2-1 overwinning was hiervoor de beloning. Als paal en lat In de tweede helft niet zo vaak in de weg gestaan had den, was de zege nog groter uitgevallen. De Wieringers kunnen hier overigens de conclusie uit trekken, dat men moeite zal hebben orin zich in de derde klas te hand haven. Al kort na de aanvang nam Beverwijk de leiding toen de jeugdige rechtsbuiten V. d. Watering naar binnen zwenkte en met een diagonaal schot doelman Rot gans kansloos sloeg (0-1). Even later gaf kwam men niet meer. Deels doordat men dezelfde V. d. Watering een pass op maat het doel op de verkeerde plaats zocht en doelman Visser tot hoekschop naar Ketting, die ineens inschoot, 0-2. deels doordat paal en lat enkele malen in 5 kr ma,! Hit leverde riets op-0° Kort voor rust strafte Posthumes een de weg stonden. df Egm^d^vo^h^l^de zich b* zpnder agressief, waardoor Wel bore uitermate op hun hoede moesten__ Na een half uur spelen kwamen de rr Tetl kers weer gelijk met Ado. WeW kopte mis en doelman Burger gre ept naast, 11. Toch kwam Ado vooiunen weer aan de leiding, toen Van een vrije schop voor doel Plaat; 'vop- door Duineveld met een beheerste bal werd benut, 21. In de tweede helft ontwikkelden^^ (Van onze sportredactie) HEEMSKERK, 11 mei. De bezoe kers van de ontmoeting AdoEgmon dia zijn gistermiddag onthaald op een uitermate snelle en soms zeer goede partij voetbal, waarin beide partijen hun gehele arsenaal uitputten om de over winning te bemachtigen. Dat de thuis club hierin slaagde, moet worden toe geschreven aan betere techniek. Het was eigenlijk jammer, dat de gasten zich in de tweede helft soms al te fel toonden, j foutje van midhalf Minneboo Jr. af en het was 2-1. Na de hervatting was het al Beverwjjk wat de klok sloeg, maar tot doelpunten hetgeen hun op menige vrije schop te staan. Het geheel bleef echter rw lijk. zodat toch van een sportieve strijd gesproken kon worden. Vanaf de aftrap .ondernamen de ga® ten enige felle charges op het ;e doch stopper Welboren wist de o retourneren en naar Duineveld te P sen. Deze gaf handig door aan die snel opbracht, back Hopman vab.r;ina afschudde en Bruins met een Pr bj voorzet lanceerde. Deze kogelde de Ineens langs Visser, 10. Een door Tunen aan Duineveld geboden met routineur Jaap Houtkamp en met linksbuiten Hazet als gevaarlijke sprin ter wisten zjj stopper Tol in het afwis selende gevecht meer dan eens in ge vaar te brengen. De buitenspelval moest vaak erger voorkomen. Het was bijna een uitval, die Bob de Jong na een halfuur op links een schietpositie ople verde. Het eerste gerichte schot kwam tot stand maar de vuisten van Pethke brachten redding. De aanvaardbare 0-0 stand werd twee minuten voor de rust nog onverwacht weggevaagd toen Van Braam de pass leverde waaruit Bob de Jong een prachtig doelpunt scoorde. Ripperda bleef ook in de tweede helft honderd procent waar leveren, zo niet in technisch opzicht dan toch zeker sportief beschouwd. Hillegom kreeg na 'n kwartier de sterke ruggesteun van een strafschop, toen Bob de Jong juist bin nen het strafschopgebied werd afgehou den. Tot verbazing van vriend en vijand werd de bal op de elfmeterstip gelegd, van waaraf De Jong zelf het net achter Pethke wel wist te vinden. In de reste rende tjjd verkeerde Hillegom nog her haaldelijk in gevaar maar doelman Van der Waal verstond zijn taak. (Van onze sportredactie) HAARLEM, 11 mei Deinend op de schouders van met Hillegomse kleuren getooide mannen schoven de elf kam pioenen op het zonovergoten terrein van Ripperda in de richting van de kleed kamer. Aldus bejubeld en gedragen ont moetten elkaar, hoog boven alles uit, de t gebroeders Bob en Dirk de Jong, goal- getter en erkend stimulator van de kersverse kampioensploeg. In een broederlijke omhelzing ontlaad de zich tientallen seconden lang de op- 1 gekropte spanning van vele weken. Door hun tranen heen lachend, vermoeid maar gelukkig als al hun teamgenoten, verdwenen zij in de kleedkamer waar voorzitter Pollé en zijn mede-bestuurs leden handen te kort kwamen. Handen van allereerst „zijn" jongens. Handen vervolgens van trainer Henk Snoeks, opgetogen supporters, scheidsrechter Mulders, het bestuur van Ripperda. De Hef kampioenselftal van Hillegom met trainer en grensrechter. Gebruikelijk tafereel bij 'n kampioen schap. Zondag was dit te zien toen spelers van Hillegom met veel gejuich op de schouders het veld werden afgedragen. handen ook van de elf tegenstanders, die zich die middag zo uitstekend van hun sportieve plicht hadden gekweten. De spanning was geweken. Hillegom is eerste klasser. De bollenstreek beju belt de club die tot in de top van het amateurvoetbal heeft weten door te dringen. Hillegom, in enkele jaren tot een begrip geworden in de westelijke lagere" klassen van de KNVB. Zij zul len de plaats van KHFC in de top gaan bezetten. Maar van spanning gesproken. Sinds 1960 hebben de blauw-witten geen seizoen zonder emoties gekend. Toen promoveerde Pollé's mannen naar de derde klas. Een jaar later werden ze achter TYBB tweede en aan het eind van een seizoen later promoveerde VI OS en bleef opnieuw Hillegom op de tweede plaats achter. In 1963 werd de tweede klas bereikt, van waaruit nu re gelrecht is doorgestoomd naar de eer ste. Wonder, dat de heer Pollé op deze hoogtijdag het sportieve jubileum van één van zijn jongens even dreigde te vergeten. Linksback Joop Duizers, die juist vandaag zijn 250ste wedstrijd speel de, werd pas na de douche temidden van zijn ploeggenoten privé in de bloe men gezet, waarbij hem de belofte van nog iets stoffelijks voorlopig mondeling werd waargemaakt. „Voor mij is het zo ook al feest genoeg!", was de re pliek van Hillegoms stoere linksachter, die glimmend van genoegen de felicita ties in ontvangst nam. (Van onze sportredactie) HAARLEM, 11 mei Onder de rook van het velil langs het aloude Spaarne, waar Hillegom tegenstander Ripperda plus de eigen zenuwen bevocht, heeft TYBB zijn laatste thuiswedstrijd netjes gewonnen. Dat er niets meer op het spel stond, was duidelijk, maar deze omstandigheid werd door de Haarlemmers dan ook be nut door er iets aarligs van te maken. Met de stevige wind als partner drukte TYBB de Amerfoortse ploeg op eigen helft. Twee kopballen van Meijer na hoekschoppen van Blom bepaalden de ruststand op 2-0. Daarin kwam geen ver andering meer, hoewel TYBB ook tegen de wind in spelend prima voor de dag kwam. (Van onze sportredactie) LEIDEN, 11 mei In deze wedstrijd van de gemiste kansen is Foreholte door een nederlaag tegen VIOS uitge schakeld voor de titel. Het was een verdiende nederlaag voor de ploeg uit Voorhout, die vooral aanvallend In de ze wedstrijd te kort schoot tegen de Haagse defensie, die beslist niet onpas- seerbaar was. VIOS was in de eerste helft meer in de aanval, maar de ach terhoede van Foreholte, waarin links back Piet van Dijk uitstekend werk deed, hield voorlopig stand. Na twintig minuten spelen nam VIOS toch de leiding. Linksbuiten Huntink kreeg op de vleugel de bal vrij en schoot hard op het doel. Keeper Dick van Djjk stond goed opgesteld, had de bal zeker gegrepen, maar op het laat- ste moment veranderde midvoor Harte- veld de bal van richting, zodat de bal j onhoudbaar werd, 0-1. Foreholte kwam wel terug, maar miste toch de schutters om kansen af te ronden. Ook na rust was VIOS aanvankelijk in de meerderheid en dit resulteerde na een kwartier in een doelpunt van mid- j voor Harteveld uit een voorzet van linksbuiten Huntink. Foreholte kwam hierna geweldig opzetten en had vijf! minuten later reeds succes. Midvoor lHans van Dijk bracht de bal snel op I en via de voet van de uitlopende Haagse doelman Verhoeks verdween de bal ini het doel, 1-2. De strijd ging nu op en neer, maar beide elftallen hadden hun kruit kenne lijk verschoten, want zij waren niet meer in staat van de kansen gebruik i te maken. 1 zoekers met steun van de wind een xe fensief, waarbij echter geen succes* geboekt. Na 10 minuten wist Ado zl,c vend deze druk te ontworstelen en gesteund door de twee bekwame k halfs gingen de Heemskerkers de aanval over. Bij deze aan^cds toonde Beentjes zich zeer actief; was hij de bezoekers te vlug af. maal op rechts doorgebroken, voorzag gT1 Van Tunen van een uitstekende kis met een ferm schot werd doelman v ser voor de derde maal gepasseerd-^ Kort hierop was het Duineveld Tunen aan een prachtkans hielpZjmi bedacht zich niet en benutte de gebo° kans, 41. ko70«" Fel was het antwoord van de kers en eenmaal dachten wij, dat - man de score voor zijn club bij een so actie zou verhogen, maar hij stram1 tenslotte op Welboren. iIWIIIIIIW11® Het kampioenselftal van de Kennernet I Promotie naar de 2e klasse. Onze fe^1' H ■i.V (Van onze sportredactie) BAARN, 11 mei HBC heeft op het prachtige sportpark Ter Eem in Baarn, van de club van die naam gewonnen in een bijzonder slechte wedstrijd. De 2-1 zege heeft echter niet mogen baten, want Hillegom trok ook aan het langste eind en won dus in de eindsprint het kampioenschap. De Heemsteedse ploeg speelde overi gens een tam partijtje en niets leek erop, dat er nog voor een kampioenskans werd gestreden. Ondanks een veldoverwicht kon HBC in de eerste helft niet tot een doelpunt komen. Kort voor de rust was het De Groot van Baarn, die voor een doelpunt zorgde. In de tweede helft had Baarn de kans op winst, maar in het slotoffensief liepen de HBC'ers toch nog naar de zege. Eerst werd het gelijk door Duivenbode en Jan Duindam schoot een strafschop feilloos in. In het begin moest Baam al in de ver dediging. Het eerste offensief van HBC, dat overigens lang niet fel genoeg was, leverde de gasten een vijftal comers op. Duindam was het dichtst bij de eerste treffer, maar Hans van de Vlekkert red de op het nippertje. Baam, dat in het eerste kwartier bijna niet „aan de bal" was geweest, kwam daarna wat in de aanval. Een schot van Woldenberg kreeg doelman Warmerdam niiet klem, maar de Baam voorhoede kon deze misslag toch niet uitbuiten. Aan de andere kant waagde Kemp een ver schot, dat echter huizenhoog over ging. HBC bleef weliswaar de toon aange ven, maar kreeg er gen doelpunt uit. Dat viel tien minuten voor de rust voor Baam. Woudenberg geheel op rechts af gezwenkt, zette goed voor en doordat (Warmerdam misgreep, kon De Groot de bal ongehinderd in doel werken (1-0). HBC kreeg twee minuten voor de rust een unieke kans op de gelijkmaker. Veenboer en Duindam konden na een misser van Elverding alleen op doelman Wouterse afgaan, maar nog zagen de twee HBC'ers geen kans het leer in het doel te krijgen. Doelman Warmerdam had inmiddels het veld verlaten en werd vervangen door Van Leeuwen. In de tweede helft kreeg Baam alle gelegenheid de strijd in haar voordeel te beslissen. Van der Heiden kreeg de eer ste, maar liet zich toch nog van de bal werken. Daarna was het Woudenberg die een kogel loste, maar de jeugdige doel man Van Leeuwen keerde deze fraai. Toen De Graaf even misgreep had Wou denberg weer een kans, maar de bal ging juist over het doel. Geleidelijk aan ging HBC wat beter spelen en vooral de vleugelspelers Veenboer en Rotteveel weerden zich. Een kwartier voor het einde werd het gelijk. Rotteveel zette fraai voor en Duivenbode knalde hard lans Wouterse (1-1). Baarn moest ten slotte nog het onderspit delven, doordat Hans Elverding zeven minuten voor het einde hands maakte. De strafschop die HBC kreeg, werd door Jan Duindam feil loos benut (1-2). Klinkende overwinning bezorgt De Kennemers felle kampioensvreugde (Van onze sportredactie) BEVERWIJK, 11 mei De Kennen mers weer terug in de tweede klasse, dat was de blijde mare, die gistermid dag op het Beverwijkse sportpark de ronde deed. Inderdaad, De Kennemers was weer terug in het oude vertrouwde milieu van de tweede klasse waarin het jarenlang gespeeld had en waar het ver leden jaar op tragische wijze uit ver dween. Die terugkeer was niet alleen te danken aan de eigen 5-1 zege op het arme Kolping Boys, maar óók door de verrassende, misschien toch wel ver wachte nederlaag van concurrent Alc- maria Victrix op eigen veld tegen VIOS- W. In de rust van de wedstrijd tegen Kolping Boys riep de microfonist met triomfantelijke stem, dat Alcmaria met 1-0 achterstond en het was dit bericht dat er een klein beetje de stemming in bracht. Niet omdat De Kennemersaan- hang ontvreden was over de eigen fa vorieten, die stonden immers al met 3-0 voor, maar men wilde eenvoudig geen rekening houden met de mogelijk heid, dat Alcmaria Victrix nu wéér zou verliezen. Die stemming kwam pas toen, vijf minuten voor tjjd bij de stand 4-0 in het voordeel van De Kennemers, de speaker de uitslag van de wedstrijd Alc mariaVIOS-W riekend maakte. Toen dit bovendien een gunstig bericht bleek, stroomde ineens het publiek tot vlak langs de lijnen het veld op. Men zag de Kennemersspelers even de wed strijd onderbreken om in een uitbundige vreugdedans hun gevoelens te uiten. Be stuursleden van De Kennemers begonnen langs de lijn elkaar en iedereen reeds te feliciteren, overtuigd, dat er die laat ste vijf minuten niets meer kon gebeu ren. Zelfs de geblesseerde doelman Dijks, j die overigens uitstekend door Berghuis werd vervangen liep het veld op om zijn rechtsachter Minks broederlijk te omar men. Toen bovendien Duivenbode even! later nog een vjjfde doelpunt aan de sco-| re toevoegde stroomde, zoals de laatste tijd gebruikelijk is, de gehele jeugdige aanhang het veld op om de maker er van uitbundig te feliciteren. Dat Kolping Boys op de valreep nog de eer redde, mocht de feestvreugde niet temperen. Want het laatste fluitsignaal was maar nauwelijks verklonken of men stroomde opnieuw het veld op om op uitbundige wijze bezit te nemen van de spelers, die in een ware triomftocht naar de kleedkamers werden gedragen. Daar kwamen ook de bloemen, die overhaast besteld waren. Blijkbaar had het bestuur van de rood-zwarten géén rekening ge houden met een eventueel kampioen schap. In dat drukke gewoel zagen we nog even kans een gesprekje te hebben met trainer Muskee, die ons meedeelde „tot het laatst toe vertrouwen in zijn jon gens gehad te hebben." Ook vond hij wel dat het kampioenschap terecht was ge komen bij het elftal, dat er het meest recht op had. Verder vond hij nog naast De Kennemers ook Alcmaria boven de rest uitsteken. Receptie en misschien een muzikale intocht zal pas volgende week zijn. Nu trokken bestuur en spelers zich voor een feestviering in intieme kring in restaurant Adrichem terug. Proficiat De Kennemers! (Van onze sportredactie) BEVERWIJK, 11 mei Door zeil met de overtuigende cijfers van 5-1 van Kolping Boys te winnen en door de nederlaag van concurrent Alcmaria Vic trix tegen VIOS-W zijn de spelers van het Beverwijkse De Kennemers erin ge slaagd binnen een jaar het verloren ter rein terug te winnen en zijn opnieuw tweedeklasser geworden. Het was een verdiende overwinning. De gehele wed-: strijd door is De Kennemers veel beter gen eest dan zijn tegenstander, die zo uit de vierde klas gekomen en in het begin heel aardig meedraaide, nu toch wel tot de ontdekking gekomen is, dat er verschil bestaat tussen het vertoonde spel in de derde en vierde klas. De kans, dat Kolping Boys weer terugmoet is na gisteren zelfs weer groter gewor den. De Kennemers behoefde niet eens diep in zijn arsenaal van krachten te zoeken om deze tegenstander eronder te houden. Daarvoor was het krachtsver schil werkelijk te groot. dig over de rood-zwarte aanvallers, die wilden laten zien toch ook normale doel punten te kunnen maken. Doelpunten, die een kampioensploeg wat meer allure kunnen geven. Ze kwamen toen ook en wat voor een goals! Eerst was het «eer Jonker, die na een passje van Beeldman handig enkele tegenstanders omspeelde om vervolgens doelman Stoop geen schijn van kans te geven, 2-0. Weer even later besloot Kops een snelle rush met een trekbal vanaf de achterlijn naar de vrijstaande Dui venbode, die nog rustig richten kon en toen akelig zuiver in de uiterste hoek j schoot, 3-0. Na de hervatting ging het «eer een tijdje rustig aan en er kwam «'eer wat leven toen Duivenbode slecht uegwerken van v.d. Gracht met eeni harde schuiver afstrafte, die man Stoop te machtig was, 4-0. hierop verrichtte Duivenbode de trick door na een solorush zijn óe en De Kennemers vjjfde doelpunt scoren. Dat v.d. Gracht hierna nog eer redde, 5-1, was alleen belang™ voor de statistiek. Doelman Stoep van Kolping Boys Z'eJ zich voor de vierde maal gepasseer deze keer door Duivenbode van Kennemers. De Kennemers behan V ld» het kampioenschap in de derde &aS se A. Het middenveld was voortdurend in handen van de nuttige halves v. d. Graaf en Verhagen met de schakelspe ler Beeldman als nuttig assistent. Daar men bovendien qua techniek en tactiek veruit de meerdere was van Kolping Boys liet het zich aanzien, dat het een prettige middag voor de rood-zwarte aanhang zou worden. Toch was het eer ste doelpunt een presentje van de scheidsrechter. Kops wilde nl. vanaf de rechtsbuitenplaats een bal voorzetten. Hij deed dit echter te laag en schoot tegen de hand van v. Dijk op. Op het toen volgende appeleren van deze Kops rea geerde de scheidsrechter met het be kende gebaar naar de witte stip. Jon ker voltrok toen het vonnis, 1-0. Een tijd lang gebeurde er toen niets bijzon ders. Toen opeens werd de geest vaar-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 14