Haarlemse Rechtbank Zware gevangenisstraffen geëist tegen jongelui wegens diefstallen Heemstedenaren zochten naar geldmaar gingen met eieren smijten Jubileum A. Hopstaken Strandpolitie Zandvoort straks in het bezit van tweede boot? Comité badgasten biedt gemeente als nog snelboot aan SCHEEPVAARTBERICHTEN J. Overtoom plotseling overleden Enthousiast medewerker hij velerlei activiteiten J. JAK Agenda voor Haarlei en omgeving PERMANENTE MEUBEL-SHOW VAN WAAY INTERIEUR VERZORGING MARKTBERICHTEN Slovan overwint danig verzwakt basketbalteam J. A. van Geldorp jubileert „Midi Libre" MARTIN WINT DE TWEEDE ETAPPE Op de uitkijk Bromfietsen Grote belangstelling AUTOBEDRIJF KLEUN van Duivenboden N.V. Haarlems matrassenhuis Waterhoogten VRIJDAG 22 MEI 1964 PAGINA 4 Hier en daar een kijkje nemen. BROEK IN WATERLAND NEELTJE PAATER" Ar ie den Hartog de eerste Nederlander ga nu naar ZIJLSTRAAT 9 - HAARLEM - TEL. 15645 aluminium jaloezieën ,te AUTO MOBIEL BEDRIJF LANGE HERENSTRAAT SI-32-54 Telefoon f5793 OFF. DEALER NSU Films Muziek r oneel Diversen Cabaret: 1 en toonstelling <ïr uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruiiactie f 10.- tot f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant DEN HAAG, 22 mei Konstanz 399 Jgfc Rheinfelden 342 60, Ottenheim 445 ,75, Straatsburg 420 +10, Maxau 601 T42, Plochingen 154 41, Mannheim 403 eeo Steinbach 125 —18, Mainz 340 +20' 238 +11, Kaub 265 +14, Kochum 5W°rt Koblenz 254 +8, Keulen 221 +7, R"» 392 —2, Lobith 1008 —2, Nijmegen 789. _e„ Arnhem 817 +6, Eefde IJssel 342 +r/,ren venter 235 +2, Monsin 5458 8, Borgn 3870 +45, Belfeld 1086 —22, Grave ben<= de sluis 502 3. „argeul. HAARLEM, 2 2mei Zware gevan genisstraffen heeft de officier van justi tie bij de Haarlemse rechtbank geëist tegen twee jeugdige Heemstedenaren, die terechtstonden, omdat zij in novem ber van het afgelopen jaar diefstallen hadden gepleegd op een in Heemstede gemeerd jacht. Zij hadden daar onder meer gereedschappen weggenomen. Een van hen, de 21-jarige monteur P.K. zoon van een bankier, deed enkele jaren ge leden in ongunstige zin van zich spre ken, toen hij er met tienduizend gulden, (Advertentie) Het is natuurlijk niet uw bedoe ling winkel in winkel uit te gaan. Maar zo hier en daar een kijkje nemen, geeft wel enige kijk op de dingen. Smit van Rijsbergen nodigt u heel graag uit eens een kijkje te nemen bij Smit van Rijs bergen. Betere herenconfeetie en herenmode ZIJLSTRAAT 71, HAARLEM t.o. de Twentsche Bank N.V.) UTRECHT, 22 mei De Nederland se basketbalselectie heeft gisteren met 45-54 verloren van de Tsjechische top- ploeg Slovan Orbis. Hoewel de pupillen van coach Jan- broers hun gerenommeerde tegen standers aanvankelijk goed partij ga ven (19-22) was een Tsjechische ,,tus- sensprint" vlak voor rust hun te mach tig: 27-32. Ook na de rust toonde Slo van zich superieur, vooral waar het op schieten aankwam. Dat onderdeel was slecht verzorgd bij de Nederlandse ploeg, die zich in vier wedstrijden te gen Slovan Orbis voorbereid op het pre-olympische toernooi te Genève. Bo vendien waren de Nederlanders gehan dicapt doordat enkele spelers niet be schikbaar waren: Ger Kok is al enige tijd ziek, Wim Franke moet worden geopereerd en ook Bart Tuinstra en Sieuwe Melis zullen de reis naar Zwitserland waar schijnlijk niet meemaken. Advertentie) Tel. 02903- -392 .t U-UOLLAMUÜ tAVKbHMl RESTAURANT Klam gelegen aan hei Havenrak Het gehele iaar geopend. 10 km van Amsterdam Ruime oarkeergelegenheid SETE, 22 mei De tweede etappe van de wielerwegwedstrijd „Midi Li bre" is gewonnen door de Spanjaard Esteban Martin. De Spanjaard legde de 199.5 kilometer van Nimes naar Sete af in 5 uur 31 minuten en 33 seconden. De beste Nederlander in de tweede rit was Arie den Hartog. Hjj kwam als veertiende binnen met een tijd van 5 uur 32 min. 14 sec. De plaatsen van de overige Nederlanders luiden: 33. Jo de Roo 5.32.35, 34. Martin van de Borgh 5.32.50, 48. Bas Maliepaard 5.33.47. De verdere uitslagen luiden: 2. Man- zaneque (Spanje) 5.31.36, 3. Foucher (Fr.) 5.31.39, 4. Lebaube z.t., 5. Van Schil (België) 5.31.42, 6. Karmany (Sp) 5.31.56, 7. Mastrotto (Fr.) 5.31.58, 8. Ba- hamontes (Sp.) 5.31.59, 9. Le Dissez (Fr.) 5.32.02, 10. Bracke (B) z.t. Het algemeen klassement na twee etappes ziet er als volgt uit: 1. Martin (Sp) 10.53.03, 2. Foucher (Fr) 10.53.09, 3. Lebaube (Fr) 10.53.10, 4. Van Schil (Belg.) 10.53.12, 5. Mastrotto 10.53.28, 6. Cazala (Fr.) 10.53.51, 7. Mas (Sp.) 10.53.55, 8. Van den Borg 10.54.20, 9. Pierre (Fr.) 10.55.17, 12. Den Hartog 10.56.59, 23. Jo de Roo 10.58.32, 49. Bas Maliepaard 11.61.17. die aan zijn vader toebehoorden, van door ging. Negen maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk luidde de eis van de officier. Mr. O. H. van Wijk, raadsman, weet de hou ding van de bankierszoon aan een „kort sluiting" tussen het milieu, waarin de jongeman is opgegroeid en diens capa citeiten. „De jongeman bevindt zich in een geestelijk groeiproces. Hjj tast, ook al is dat niet altijd duidelijk voor de buitenwereld, naar de goede weg". Mr. van Wijk vond de gevraagde straf aanzienlijk te hoog en pleitte voor een langdurige voorwaardelijke straf. Tegen de andere Heemstedenaar, de 22-jarige leerling-monteur L. T. de K., die tevens diefstal van twee auto's ten laste gelegd was, eiste de officier tien maanden met aftrek. In december had hij een Citroen weggenomen en er een andere Citroen, welke hij eveneens ge stolen had, er voor in de plaats gezet. De jongeman had al een fiks strafblad. Al verscheidene malen was het hem ge lukt uit de gevangenis te ontsnappen. De officier had weinig hoop voor de toekomst. Over veertien dagen zal de rechtbank in deze zaken uitspraak doen. Tien maanden gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd was de eis tegen de 21-jarige los arbeider P. J. K. uit Heem stede, die medeplichtig was geweest aan een diefstal op 14 maart in een winkel in Heemstede, waar de buit een grote hoeveelheid rumbonen bedroeg en aan een inbraak in „Nieuw Berkenrode" in Heemstede, waar hij en een paar vrien den tevergeefs naar geld hadden ge zocht. Bij de inbraak in de winkel had de los arbeider op de uitkijk gestaan. In „Nieuw Berkenrode" werden de jon gelui op heterdaad door een lid van het restaurant-personeel betrapt. Zij waren kip aan het eten, nadat zij op ergelijke wjjze aan het interieur vernielingen hadden aangebracht. De jongens hadden onder andere met eieren gesme ten. Over veertien dagen uitspraak. „Ik zat in grote financiële moeilijk heden. Ik zag nergens een gat meer", verontschuldigde de 22-jarige bouwvak arbeider L.S. uit Ermelo zich. De jonge man stond terecht wegens verduistering van een bromfiets, die hij van zijn pleegvader in bruikleen gekregen had en diefstal van twee andere bromfiet sen, die hij had verkocht. De officier eiste acht maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. „Een onjuiste methode om uit financië le moeilijkheden te komen", aldus de officier. De jongeman was nog niet eer der veroordeeld. Over veertien dagen uitspraak. HAARLEM, 22 mei De overweldi gende belangstelling, die de heer A. Hopstaken ter gelegenheid van zijn veertig-jarig jubileum in dienst van on ze courant gistermiddag mocht onder vinden, heeft wel duidelijk aangetoond, hoevele vrienden en andere relaties hij zich in de loop der jaren heeft verwor ven. Na de huldiging 's morgens door de directie, viel hem en zijn gezin 's middags een hartelijke ontvangst ten deel in ons kantoor aan de Smedestraat. In het „in bruikleen afgestane" redac tielokaal, dat het aanzien had gekre gen van een feestelijk opgetuigde huis kamer, presenteerden zich eerst de al lernaaste medewerkers. Namens de redactie voerde de hoofd redacteur. de heer A. Welling, het woord. Hij vergeleek de verhouding tussen advertentie-afdeling, waaraan de heer Hopstaken zovele jaren zijn beste krachten geeft, en redactie met die tussen man en vrouw in het gezin. De een heeft de taak het geld binnen te ha len, de ander om het weer uit te ge ven, ten voordele van beiden en het ge hele gezin. Er was voor hem dus alle reden, dankbaar te zijn jegens de heer Hopstaken. Overigens niet alleen in het zakelijk vlak, maar minstens even zeer in de persoonlijke sfeer. Nadat de chef van de administratie, de heer G. Jongbloed, de ambitie en het grote zelfvertrouwen in de heer Hopsta ken had geprezen, kwam de heer J. Tol van de advertentie-afdeling met een zeer persoonlijk en openhar tig woord van gelukwens, waaruit zijn diepste respect voor de jubilaris bleek. Uit de vele complimenten, die hij te horen kreeg, was de heer Tol wel dui delijk geworden, dat de heer Hopsta ken voor de cliënten vaak meer gewor den was dan een zakelijke relatie. De waarheid van die woorden demon streerde zich tijdens de algemene re ceptie. Een stroom van bezoe kers kwam de heer Hopstaken geluk wensen. Onder hen was ook onze oud directeur, de heer J. J. W. Boerrigter. Tal van felicitaties gingen vergezeld van een bloemstuk of een ander ge schenk. (Advertentie) o Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500 - 64000 - 43068. HAARLEM BENTVELD Advertentie Bezoek nu de fantastische meubeltoonzalen van Van Waay Duizend vierkante meter inter nationaal meubelnieuws. Een keurcollectie van bankstellen, eethoeken, slaapkamers en berg meubelen. Klassiek en modern. Europa Meubel Dat zegt ge noeg over exclusiviteit, kwali teit en zekerheid. Let op: toonzalen Brouwers vaart 74. Ruime parkeergelegen heid. EUROPA MEUBEL ZANDVOORT, 22 mei Aanstaande dinsdag zal de gemeenteraad van Zand voort weer gesteld worden voor de vraag of de strandpolitie de beschikking zal krijgen over een snelboot. Verleden jaar besloot de raad tot de aanschaffing van een „Ranaboot 12" ondanks een pleidooi van burgemeester, Mr. H. M. van Fenema, om een snelboot aan te schaffen. Daarmede had de politie in 1962 succesvol proeven genomen en en kele reddingen verricht. De raadsmeer- derheid meende echter dat een snel boot onvoldoende zeewaardig is en dus gevaar kan opleveren voor bemanning en passagiers. Daarom werd de voor keur gegeven aan de minder snelle, maar meer stabiele Ranaboot, die ook bij de Zandvoortse reddingsbrigade in gebruik is. In juli van het vorig jaar ontstond deining doordat een comité van badgas ten geld inzamelde voor de aanschaf fing van een snelboot en deze aanbood aan het Strandschap Zandvoort. Onder de nodige voorbehouden aanvaardde burgemeester van Fenema dit geschenk voorlopig. Later bleek'dat de schenkers niet bij het Strandschap moesten zijn, maar bij de gemeenteraad. Intussen bleef de politie de snelboot gebruiken, daartoe wel genoopt omdat het krediet voor de aanschaffing van de Ranaboot (nog) geen goedkeuring van Gedepu teerde Staten verkreeg en de politie dus anders zonder vaartuig zou zitten. Eerst thans heeft het comité middels de heer D. H. Berghoff te Aerdenhout zich tot de gemeenteraad van Zandvoort gewend en de snelboot ten geschenke aan de gemeente aangeboden. In een schrijven aan de raad wordt een uiteen zetting gegeven van de bedoeling van de schenkers, namelijk om de politie die geen vaartuig bezat een snelle boot te verschaffen waarmede aan in nood verkerenden onmiddellijk hulp kon worden geboden. De meeste schen kers hebben zelf kinderen, die geregeld het Zandvoortse strand bezoeken. Het comité betreurt het dat zijn geste aan leiding is geweest tot verschil van me ning in het Zandvoortse gemeentebe stuur. Het heeft alleen de veiligheid van de badgasten voor ogen gehad en op geen enkele wjjze invloed willen uit oefenen op enig besluit van de gemeen teraad. Op verzoek van de burgemees ter heeft het comité de snelboot terug genomen en gedurende de winter opge legd. Men wil de boot liever niet van de hand doen en wijst er op dat oook vol gens de Zandvoortse reddingsbrigade de snelboot bijzondere voordelen heeft bij rustige zee; met name bij de voor baders en zwemmers zo gevaarlijke landwind. Hoewel door de reacties van het vo rig jaar bijzonder teleurgesteld meent het comité, ten bewijze dat alleen het algemeen belang drijfveer is ge weest, zelfs nu de gemeenteraad een Ranaboot heeft gekocht, de snelboot toch aan de gemeente te moeten aan bieden. Destijds is in de raad het voorstel gedaan om zowel een Rana boot als een snelboot aan te schaffen opdat bij rustige zee met de snelboot en bjj minder goed wèer met de Ra naboot gesurveilleerd zou kun nen worden. Dit voorstel is toen door de raad verworpen. Daarop niette min aanhakende biedt het comité de snelboot thans aan als blijk van het zich met Zandvoorts verbonden voe len van een aantal trouwe bezoekers van de badplaats. HAARLEM, 22 mei Zeer vele col lega's kwamen de heer J. A. van Gel dorp gisteren gelukwensen met zijn vijfentwintigjarig jubileum. Tevoren had de bedrijfsleider van de chemigra- fie, de heer Elfers, hem in kleine kring de jubilaris prijzend om zijn vakbe- vele vriendelijke woorden toegevoegd, kwaamheid. Hij noemde hem een van de topmensen op het gebied van de kleurfotografie. Na de receptie werd de heer Van Geldorp en zijn echtgenote door de directie ontvangen. Dr. ir. De Goeij wenste de jubilaris van harte geluk en deed zijn gelukwens vergezeld gaan van een cadeau onder couvert. Nog be langrijker echter dan dit toch zeer op prijs gestelde geschenk was de mede deling van de heer De Goeij dat de heer Van Geldorp was benoemd tot chef van de afdeling advertentie-retouche. Zeker de prettigste mededeling die een di rectie kan doen op de dag van een vijfentwintigjarig jubileum. (Advertentie) üe oeste service bij Ged Oude Gracht -08 110 Haarlem Telefoon 16657 17165 17206 Vraagt prijsopgaaf J Alcor 24 te Swansea verw. Amerskerk 21 v. Singapore n. Pt Swettenham Bakongan 20 v. Palembang n. Hongkong. Banda 21 v. Singapore n. Hongkong. Barendrecht 22 te Banias. Bawean 22 te Belawan. Caltex Delft 21 v. Dumai n. Pladju. Camphuys 21 dw. Kuria Muria n. Mukallah. Friesland (SSM) 22 te Rotterdam. Garoet 21 v. Mombasa n. Tanga. Gulf Italian p. 21 Malta n. Port Said. Katelysia 21 te Suez. Keerkring 20 te Singapore. Kreeft 20 v. Vigo n. Rotterdam. Lelykerk 21 dw. Kreta n. Port Said. Loppersum 21 te Bremen. Mentor 21 te Beiroet. Nista p. 21 Rhodos n. Banias. Onoba 25 te Mena verw. Polydorus p. 21 Texel n. Bremen. Prins Fred. Hendr. 21 v. Glasgow n. Hamb. Prins W. G. Frederik 21 v. Glasgow n. Montreal. Pygmalion 21 v. Lattakia n. Beiroet. Schouten 21 v. Tj. Priok n. Singapore. Sekne Lloyd 21 v. Port Said n. Genua. Servaaskerk p. 21 Perim n. Singapore. Siaoe 21 dw. Cairns n. New Castle. Spaarnekerk 21 v. Yokohama n. Kobe. Str. Clarence 21 v. Penang n. Bofnbay. Tegelberg 22 te Kobe. Thuredrecht 21 v. Hsingkangh n. Vancouver. Waikelo p. 21 Pt Swettenh. n. B. Papan. Zeeland 21 te Genua. Adrastus 21 dw. Kp de Fer n. Port Said. Amstelveen 21 v. Aden n. Port Said. Bintang 21 te Madras. Breda 21 dw. Ouessant n. Bremen. Cities Service Valley Forge 21 dw. Gibraltar n. Bandar Mashur. Doelwijk 21 v. La Vera n. Port Said. Forest Hill 21 v. Bonny n. Tema. Kp Hoorn 21 dw. Abidjan n. Hamburg. Laarderkerk 21 v. Das Eiland n. Damman. Lycaon 21 v. Balik Papan n. Soerabaja. Maas Lloyd 22 te New York. Mohammed Reza Shah 21 te Cobh. Neder Rhone 21 rede Beiroet. Riouw 21 v Genua n. Marseille. Sliedrecht 21 dw. Salvador n. Sydney. Van Riebeeck 21 v. Mukallah n. Muscat. Zaankerk 21 v. Bremen n. Hamburg. HAARLEM, 22 mei In het Grote Gasthuis, waar hij enige dagen gele den voor het ondergaan van een niet ongevaarlijke operatie was opgenomen is gisteren op 54-jarige leeftijd overle den de heer J. Overtoom. Maandag 25 mei zal hij worden begraven, nadat in de parochiekerk van Sint Jan aan de Amsterdamstraat om half tien voor zijn zielerust een H. Mis zal zijn opgedra gen. Nog vorige week had de heer Over toom een belangrijk aandeel in de or ganisatie van enkele bijeenkom sten van het oudercomité van de Broe derscholen in de Sint Jan-parochie. Hij was van dit comité de stimulerende voorzitter. De heer Overtoom legde voor elke activiteit, die hij ter hand nam, een grote belangstelling aan de dag. Onvergetelijke verdiensten heeft hij vergaard voor het katholieke speel tuinwerk in de parochie van Sin' Jan. Advertentie) BIJ HET STATION CINEMA PALACE: Porgy and Bess. 14 jaar. 2 en S uur. FRANS HALS, t/m zondag: De wraak van een verdachte, strikt volw. 7 en 9.15 uur Zondag: 2, 4.3Q, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. 7 en 9.15 uur, dinsdag 8 uur: Dodend rendez-vous, strikt volw. LIDO: Vernietigings commando bikini, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ondag 11 uur: Wonderland der Zuidzee. LUXOR: Dokters zonder masker, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT, t/m woensdag: Irma la Douce strikt volw. 2 en 8 uur. Zondag 11 uur: A song to remember, a. 1. ROXY, t/m zondag: Maciste, gladiator van Rome, 14 jaar. 2.30, 7 en 9,15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo.: Brandend verlangen, ontraden. STUDIO: Het meisje van de zolderkamer, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Brazilië, het land van de toekomst, alle leeftijden. MINERVA, t/m maandag: The great escape, 14 jaar. 8 uur. Zaterdag, wo. 2.30 en zo. 2 en 4.15 uur: De blikken ridder, alle leeftijden. Zaterdag 23 mei. Concertgebouw. 8 uur: Spoorweg Mannen koor. concert. Dinsdag 26 mei. Grote of Sint Bavokerk, ing. Oude Groen markt. Orgelconcert door de stadsorganist Albert de Klerk. Woensdag 27 mei. Concertgebouw. 8.15 uur: N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends, 2e concert Beethovencyclus. Donderdag 28 mei. Grote of Sint Bavokerk, ing. Oude Groen markt. Orgelconcert door de stadsorganist Albert de Klerk. Zaterdag 23 mei. Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „Het sprookje van de wolf" van Ferenc Molnar. Regie: Ton Lutz. In de hoofdrollen: Andrea Domburg, Mien Duymaer van Twist, Mimi Boesnach en Joan Remmelts. Zondag 24 mei. Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „Het sprookje van de wolf" van Ferenc Molnar. Regie: Ton Lutz. In de hoofdrollen: Andrea Domburg, Mien Duymaer van Twist, Mimi Boesnach en Joan Remmelts. Maandag 25 mei. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Studio met „Spinosa" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Peter Oosthoek. In de hoofd rollen: Henk van Ulsen, Wim v. d. Brink en Johan Kaart. Dinsdag 26 mei. Stadsschouwburg. 8 uur: Johez Operette vereniging met „Die Lustige Witwe". Concertgebouw, tuinzaal. 8 uur: Toneel voorstelling door R.K. Toneelvereniging Rokato met „Ik huurde deze kamer" van Wim Bischot. Woensdag 27 mei. Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Comedie met „Othello" van William Shakespeare. Regie: Bob de Lange. In de hoofdrollen: Anne-Wil Blankers, Ko van Dijk en Paul Steenbergen. Vrijdag 22 mei. Hoofddorp. 8 uur: Aula L. T. S. concert door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Jan Wijn, piano. Rest. Brinkmann, Hildebrandzaal. 7.30 uur: Mater Amabilisschool, sluitingsavond. Zaterdag 23 mei. Concertgebouw. 3 uur: Volksmuziekschool Haarlem e.o., openbare les. Zondag 24 mei. Kathedraal, Leidse Vaart. 3 uur: Rond leiding door de heer J. W. B. Beijk. Rest. Brinkmann. 2 uur: K. J. M. Jaarver gadering. Rest. Brinkmann. 106 uur: Landelijke Postzegelvereniging „Philatelistencentrum". Domi, Korte Zijlweg: Katholieke Toneel groep „Genesius" met ,,'s avonds kwart voor elf". „Adam en Eva". Rembrandt Theater: Donderdag en vrijdag nachtvoorstelling. Waag - Taverne, Spaarne, hoek Damstraat: Iedere vrijdag- en zaterdagavond van 81 uur internationale chansons en volksliederen, gebracht door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer, in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewjjk. Frans Balsmuseum. Werken alt de Baar. lemse School van de 18e t/ui 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Bals Dagelijks van 10 5 uur 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1-5 uur Pren tenkabinet: uit het schetsboek van Jan Sluy- ter Tentoonstelling t/m 21 1unl Expositie van het onlangs ontdekte mans portret van Frans Hals. Teylers Museum. ScnUderUen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school, 16e t/ro 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, var 11—3 uur Eerste zondag van de maand van 1 - 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 uude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10 12.3c en van 1.30-5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 7-5 uur. Museum „Het Bols van Looy", KJ Hout weg 103. Ingang Kamperlaan Tentoonstel ling van cultuur-historische diorama's. Geopend van 10-5 uur Zo 1-S uur Tot en met 7 Juni Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Geopend donderdags van 10 tz.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur Marlut Bauerlaan 7, Aerdenhout (voor- neen Tramweg): Tentoonstelling van werken van Hugo Landheer Geopend zaterdag van 25 uur of na afspraak, telefoon 43644 Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland l, 2e etage: Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted. Dopson en Robert Doolaard t/f» 44 mei Tulpenshow Vogelenzang: Expositie van diverse soorten bolbloemen, lelies en andere zomerbloemen Geopend van 8 8 uur Tot en met mei Llnnaeushot, Hennebroek: Openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen, trupentuin en mhilcorso Geopend van 9-6 iur t/m oktober Vleesbal: Tentoonstelling .Grote Markt nar! van Haarlem' Geopend van 1U5 u Zondag 15 uur, t/m 24 mei. Vlsbal: Tentoonstelling „Holland foto 1964" Geopend: 105 uur Zo 15 uur Di en Vrij 8—10 uur Tun. 7 Juni. fluizt Bloemenheuvel; Tentoonstelling v Bloemendaalse beroepsbeeldkunstenaars m o.a. schilderwerk, tekeningen, aquarellen beeldhouwwerk, edelsmeedwerk Geopend 105 uur Zondag 25 uur T m 24 mei „De Waag", Spaarne, hoek Damstraat: Kunst Zij Ons Doel, tentoonstelling „Hon derd en vijf en vijftig", werken van leden van K.Z.O.D. van 1 100 gulden. Geopend van 10 5 uur. Zondag van 2 5 uur. t/m 23 mei. Gemeentekwekerij, Kleverlaan 9. Geopend van 10—12, 2 5 en 6.30 8.30 uur. Vrij entree, t/m 31 mei. Jarenlang is hij voorzitter geweest van Haarlems oudste en grootste speeltuin: „Kindervreugd" aan de Godfried van Bouillonstraat. Het heeft zin om op deze plaats gewag te maken van het feit, dat hij met eigen handen het clubhuis op deze speeltuin mee heeft helpen bouwen. Omwille van «ijn verdiensten werd hij enige tijd geleden benoemd tot ere-voorzitter van deze katholieke speeltuin. Het is niet verwonderlijk, dat de heer Overtoom ook bij de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Ge zin, het overkoepelend instituut van de katholieke speeltuinen, was be trokken. Hij bekleedde er enige jaren het vice-voorzitterschap. In deze ver eniging heeft de heer Overtoom zich gepresenteerd als een overtuigd voor stander van speeltuinwerk in katho liek verband. In die kwaliteit was hij een man van de gedegen stempel, die de verworvenheden op dit terrein on der geen enkele voorwaarde wenste prijs te geven. Dat wil niet zeggen, dat hij een star beleid hanteerde. Men zou onrecht doen aan de persoon van de heer Overtoom, wanneer men zijn werk als ouderwets zou kwalificeren. Degenen die hem als bestuurslid van de Katholieke Vereni ging voor het Gezin hebben meege maakt weten maar al te goed, hoe voor uitstrevend en inventief hun thans ont slapen mede-lid kon zijn. Steeds op nieuw heeft hij op een karakteris tieke wijze naar wegen gezocht om de Vereniging voor het Gezin tot nieuwe, veelal hedendaagse, activiteiten aan te zetten. Zijn belangstelling voor en in het bij zonder zijn meeleven met de jeugd wa ren er ongewild aanleiding toe, dat de heer Overtoom werd aangezocht voor het bekleden van verschillende functies in het speeltuinwerk. Zo was hij onder meer Lid van de sectie speeltuinen van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, lid van de commissie Jeugd Vakantie Haarlem van deze raad, lid van de Raad van Advies van het landelijk Ver bond van Katholieke Speeltuinorganisa ties en voorzitter van het Diocesaan Verband van Katholieke Speeltuinorga nisaties in het bisdom Haarlem. In de parochie van Sint Jan was de heer Overtoom een van die zeldzame figuren, op wie de geestelijkheid en pa rochianen nimmer tevergeefs een be roep deden. In voorkomende gevallen was de heer Overtoom steeds van de partij. Deze „podiumactiviteiten" be geerde hij niet. Zijn persoon en optimis tisch karakter bestempelden hem van nature tot een gewillig instrument voor allerhande parochiële activiteiten. Van de heer Overtoom kan gezegd worden, dat hij zijn talenten heeft ge bruikt. Ook in het maatschappelijk le ven, waarin hij verantwoordelijk was voor het wei en wee van zijn eigen ge zin. Dat gezin niet name zal hem mis sen. God schenke het troost voor het verlies dat zij geleden hebben. Abida 21 te Stockholm. Alblasserdijk 22 te Swansea. Amsteldiep 22 v. Geelong n. China. Amstelland 22 v. Rio de Jan. n. Montevi Angolakust 22 te Antwerpen. Area 23 te Geelong. Arendskerk 21 te Hsinghkang. Aristoteles 22 te Cristobal. Artemis 2 2v. Curacao n. Gent. Asmidiske 21 v. Belfast n. Paramarino. Banggai 22 te New Orleans. narbado*. Bennekom 22 v. Port of Spain n. Ba Caltex Eindhoven 22 te Bahrein. Caltex Madrid 21 te Suez. „-„tad. Caltex Napels 21 v. Bahrein n. Kaap Castor 21 v. Lissabon n. Tripoli. Celebes 21 te Bedi Bundur. Dongedijk 22 te San Francisco. Esso Den Haag 21 v. Sidon n. Slagen. Esso R'dam 22 v. Suez n. Perz. Goli. Fina Nederl. p. 22 Aden n. Suez. Geestland 21 v. Preston n. Barbados. Geeststar 22 v. Dominica n. Preston. Gooiland 21 v. Horta n. Hamburg. Grebbedijk 22 te Antwerpen. Hector 21 v. Hamburg n. Bremen. Irazu 22 v. Guayaquil n. Tampico. Isis p. 21 Bermuda n. Nassau. Ittersum 22 te Houston. Kabylia 21 v. Pta Cardon n. Landsena._ Katsedijk 21 te New Orleans. Kloosterdijk 21 te Savannah. Kosicia 21 te Aruba. Krebsia 22 te Curasao. Laarderkerk 22 te Damman. Limburg 21 160 m wnw v. Yap eil. v( Madison Lloyd 21 160 m zzw v. Nagasax Muiderkerk 21 v. Suez n. Aqaba. Oranjestad 22 te Antwerpen. Ossendrecht 22 te Singapore. Pacaya 22 te Buena Ventura. Peperkust 21 v. Lagos n. Port Harcour»- Reza Shah the Great 21 te New York- Roepat 21 te Le Havre. Rotterdam 22 te Southampton. Sloterdijk 22 te Savannaah. ene*. Statue of Liberty 21 in Suezkanaal n. »u Straat Clement 23 te Port Kembla. Straat Franklin 20 v. Cobe n. Durban. Straat Mozambique 22 te Singapore. Tahama 21 te Aden. Tamara p. 21 Aden n. Suez. Tero 22 te Santos. Tjltarum 21 te Durban. „.j,. Ulysses 21 v. Matanzas n. Punta del Ga Utrecht 21 v. Toronto n. Ashtabula. Van Neck 22 te Dunedin. Van Spilbergen 21 v. Durban n. Beira. Vasum 21 150 m nw v. Guardafui. Vlieland 21 v. Port Said n. Landsend- Wonosari 21 v. Port Said n. Tripoli. Zaanland p. 21 Kp Verd. eil. n. Bremen Angolakust 21 v. Amsterdam n. Antwerpen' Daphnis 21 v. Amsterdam n. Antwerpen- Diogenes 22 te Amsterdam. Giessenkerk 22 te Amsterdam. Oranjestad 21 v. A'dam n. Antwerp®1» Rempang 21 v Amsterdam n. Hamburg- Parkhaven 22 te Vlissingen. Alkmaar 22 te Rotterdam. Argos 2 2te Rotterdam. Caltex Delfzijl 22 te Rotterdam. Gorredük 21 te Vlissingen. Japara 22 v. Rotterdam n. Bremen. Maaskerk 21 v Rotterdam n. Hamburg- Abida-t. pass. 20 Kielerkanaal n. StockhoM» Achilles 20 van Valparaiso n. Talcahuan Acteon-t. 21 te Curapao Alkes 20 van Khor al Mufattah naar Khorramshar Alkmaar-t. 20 van Dundee n. Rotterdam Arkeldijk 20 van Colombo naar Aden Boissevain 21 te Lorenco Marques Caltex Delfzijl-t. pass. 20 Skagen n. Carillo 20 van Mobile naar New Orleans Ceres 20 te Callao Charis 21 te New Orleans Dahomeykust 20 te Monrovia Delft 20 te Paramaribo ,81 Delphina 19 van Norfolk naar Panamakan Eemland pass. 20 Fernando Noronha naar Recife Graveland 21 te Riogrande do Sul Grebbedijk 20 te Le Havre Heemskerk 20 van Port Said naar Gen" Izalco 20 van Valparaiso naar Punta Ar Kloosterdijk 21 te Savannah Kreon 21 te Curapao Kylix-t. 20 van Bruensbuettel n. R'datn Laga 20 van Patras naar Gibraltar Leiderkerk 21 van Basrah naar Banda» Shapur Lekhaven 21 te Rio de Janeiro Liberiakust 20 te Victoria Mariekerk 20 van. Bahrein naar Bushlr® Medon 20 te Turks èil. Minos 21 te Kopenhagen ,i Naes' Tiger-t. 20 van Amuaybay n. Crist°u Nestor 20. 350 m. ono Porto Rico naar Santa Cruz Oranje 20 van Colombo naar Singapore^ Palamedes 20 van Curapao n. Georgetow Pericles 21 te Cadiz verw. Philippia-t. 21 130 m. ono Rastanura m s Prins Willem III 21 van Port Said naar Beyrouth Saloum 20 te Dakar Scheldelloyd 21 te Shanghai Sinon 20 van Pto Cabello n. Maracaibo Slamat 20 te Suez Soestdijk 21 te New York ,,_.w Statendam 20 van Southampton n. New Yo» Telamon 21 te Pto Plata Van Waerwijck 22 te Hongkong Vlist 20 van Hamburg naar Newport Willemstad 20 van Paramaribo naar Georgetown Woensdrecht 21 te Sihanouksville „.B Wonogirl 21 van Port Said naar Antwerp® Wonosobo 22 te Colombo Zeeland 20 van Marseille naar Genua Cheetah 20 van Genua naar Palma. Coral Acropora 20, 200 m. zzo van Sue*- Cornells Houtman p. 20 Borkum. Cornelia I p. 21 Burlings naar Leixoes. Castaneda 21, 100 m. nnw van Balboa. Frans Boehmer p. 21 Tarifa-point. Jenjo p. 20 Sandhammern n. Mantyluoto- ohhny p. 21 Corsica naar Lissabon. Luise Emilie 20 in Skagerak naar Oslo- Metropole p. 20 Goeree naar Hamburg- ,..m. Magas 20, 30 m. zzw van Ouessant n. R ^//e- Marian Maria 20, 180 m. no van TenerhR Ocean Sprinter 20, 500 m. no van Kp R Primus 20 van Abo naar Nykoping. tf,j. Prinsenbeek p. 20 Lofoten naar Archa°s Prinsengracht p. 20 Lands End. Poolster 20, 60 m. no van Algiers. Regina Ida 20 van Casablanca n. Wicklow- Rochab p. 21 Dakar naar Teneriffe. Reest 20, 180 m. w van Galway n. Leik" Stella Polaris 20, 80 m. o van Kp Spartived Stella Antares 20, 60 m. w van Haifa. Senegal 20, 150 m. z van Kaap Blanc. Senang p. 20 Dungeness naar Cork. Tubal p. 20 Bougie naar Dakar. Tempo 20, 330 m. z van Kaap Race. Talita 21, 480 m. no van Barbados. Wijmers 21 van Hull naar Luebeck. Wiebold Boehmer p. 20 lie de Bas. .nt. IJselhaven 20, 60 m. z van Kp St. Vinc® (Advertentie) h. de graaft KAASMARKT GOUDA, •ott 21 mei Aad® 70 le kw. 1 2.61 51 partijen kaas. Prijzen. 2e kw. i 2.52-2.60, extra kw. 2.71-2.94. VEEMARKT UTRECHT, 21 mei P58Ï), in f: Melk- en kalfkoeien 980-1415. u,20. vaarzen 1020-1360. Vare koeien 86?*ireJ> Pinken 590-800. Stieren 630-800. GraskaJv® 400-630. Nuchtere kalveren 40-80. ScnfT,, 110-165. Lammeren 70-125. Drachtige var* 250-650. Lopers 100-125. Biggen 60-85- ken of geiten 9-68, alle per stuk. rf, Vette koeien per kg. gesl. gew. 1® ,80. 5.00-5.20, 2e kw. 4.80-5.3e kW. 4.60- Vette kalveren per kg. lev. gew. 1® 20. 3.50-3.90, 2e kw. 3.20-3.50, 3e kW. 2-9ü'n 3* Nuchtere kalveren per kg. lev. gew. 1® jjg. kw. 1.45-1.85. Zware vette varkens P® „ew- lev. gew. 1.65-1.70. Zouters per kg. 1®V- 5ew- 1.70-1.75. Slachtzeugen per kg. lev. »leV, 1.50-1.55. Jonge slachtzeugen per hg. gewicht 1.55-1.60. „„mnSCtf. PLUIMVEEMARKT 'S-HERTOGENB"» 21 mei Aanvoer 14400 stuks. Not® 35- Witte kippen, zware 1.40-1.45, lichte J j 2S 1.40 per kg. lev. gew. Oude hanen I ,t. per stuk. Tamme konijnen 6.00-ll-5u F' De minst gepeilde diepten in de va»®jen, heden vermeld op de waarschuwingso zijn in centimeters: „„iren— HeveadorpAmerongen 260, Ameronf, Lekkanaal 235, IJsselkopDoesburg jjjj- Toegelaten grootste diepgang van lingen tot St. Andries 370 cm.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 4