n jaar geleden Paus Joannes XXIII ÖAGPUZZLE V.PR.O.-tv. brengt een directe reportage uit J ADAMO r Programma Televisie Radio: ergetelijke indruk op Kerk en wereld Prins Bernhard buitengewoon commissaris KLM FLITSEN UIT: „WAAR BI IJ FT DE TIJD?" 30 juni optreden van Jean Ferrat Fit blijven Beatles" winnen weer kort geding Prof. R. Rijksen in TV-rechtbank Géén Siviebertje in jeugd uitzending Woensdag Donderdag Donderdag Woensdag mm - f yk V O R „Over de drempel Engeland overweegt maatregelen tegen „zendpiraten" bruining Piomaderm f2.95 Tien jaar Eurovisie NTS-programma's op het tweede net Fedder Mysterie Buitenland Buitenland WOENSDAG 3 JUNI 1964 le^OME, 3 juni Een jaar ge- v: stierf Paus Joannes. Het was {^ter-maandag, in Italië een gj. FMag. De smartelijke doods- van papa Roncalli had reeds Uren geduurd, toen het be- j "t van mond tot mond werd 0l'gegeven, dat op het Pieters- een avondmis gelezen zou Walk611' ^onc*er organisatie, aan- js .biljetten of. krantenberichten heel Rome toen uitgelopen naar T#ein. Daar en in de brede Via m Conciliazione was het zo vol, 'haar zelden is gezien. Vrijdagdrukte en toch tijd voor lekker koken. Vrijdag is altijd een drukke dag. Toch moeten ze dan voor 2 eten vind ik, want zaterdag eten we nooit warm. Waar ik dan vrijdag de tijd vandaan haal voor een lek ker maal? Wel - uit de Iglo diep- vrieskast natuurlijkMet zo 'n pak verse, voordelige Iglo spinazie doe je wonderen in een wip. Verleden vrijdag profiteerde ik zelfs dubbel van Iglo: spinazie met visfilets. Moetu morgen ook eens proberen Succes verzekerd! Vrijdagse spinazie-specialiteit Leg gekookte IGLO visfilets op ontdooide warme IGLO spinazie. Bedek het geheel met hete kaas- of tomatensaus. Opdienen met puree. Iglo spinazieschoongemaakt, slinkt niet.zo klaar! 700 gram f 1.27 500 gram f 0.97 350 gram f0.72 Achter microfoon en beeldbuis door Geert Groothoff ALBERT MILHADO Ee stierf y. (Var, 1 onze Romeinse correspondent) pi^oft na de Mis, toen allen nog ter Ir,,, Se waren, is de goede Paus over bad De lichten in het Vaticaanse epdeis gingen aan, men begreep en Epi Sfote diepe ontroering dempte de Ruiden van de stad. Was het er een, ePlren het er duizenden, die zich in- W-s rïe zin uü het Laatste Evangelie «rinnerden: „Er was een mens van God gp ouden, wiens naam was Joannes. kwam tot een getuigenis om dof? et licht te getuigen, opdat allen r hem geloven zouden"? heJ?°ntaan vanaf die avond tot heden Can? allen dit woord op Papa Ron- Schj .toegepast. In de oude tijden ge- een heiligverklaring door de Vanahiatie van het volk. Het „wonder" tïwjUe avondmis, het oordeel van de *endo het een dag en een nacht du- onafgebroken en massale défilé Van zÜn stoffelijke resten, de stem de j. Solovigen en niet-gelovenden over getyp„e, wereld zijn zulk een acclamatie ten j Deeds ziet men hier in de kran- hiet ingezonden brieven, die, treffend, VT gewc^ wat langademige woor- genJndom hebben, maar lapidair getui- aio"1iïlensen in nood en zorgen, bidt tijn ik deed de goede Paus Jan om Jachtige voorspraak". Jöott Pontificaat van Paus Joannes de rj' uat vier en een half jaar duur- ve! Wa Dyekte alom geestdrift en hoge ook uohtingen, in een kleinere kring geze»jrgen en afwijzing. En het is niet *°u hat de oppositie niet gegroeid tr,in„Un by een langer pontificaat. Deze di6r"®rheid kwam voort uit de groep c'bwlen' hie in de Kerk allereerst de op p'ho, maar stevig ommuurde stad stat;® herg zien. Zij huldigen een meer ?itxtX opvatting over de Kerk: be- heij r en hoedster van de gehele waar- is die haar wèl afgerond gegeven den reflecteren de verschillende tij- tvaa„?P. hun wijze aspecten van deze if eg het licht van de wereld. En tiet ï,e wereld, wanneer deze haar ogen hor daar dit licht opslaat. Vele hun- h'ties henken in helder omlijnde defi- en oudscholastieke onderscheidin- lettergreepraad sel ril, kantiuai5:ie„ komt een lettergreep k 4 uit, Pfaats in Italië: 3. wereld- tok; 5 bedremmeld; 6. soort. Oplossing van 2 Juni have^^ONXAAL: l. sprot, KNVB; 2. taan, ■u, rPoen J'abier, re; 4. narede, Inn; 5. i.e., >Wi' q Ohio, Son; 7. luguber, A.R.; 8. °smose eend: 10 usance, rei: 11 ï'StJ 3,TlriJ^.AL: 1 stanloi, rue; 2. parachu- 8 p> wringer, bas; 4. onbehouwen; h, 6 heersen, es: 7. kar, porie; r*»ner, d?è 9" Verne' Agnes; 10. gen: de waarheid, die alle rechten, de dwaling, die geen recht heeft: goed- kwaad als wit-zwart en zij neigen er toe deze abstracties te verwarren met de gecompliceerde werkelijkheid, als de dwaling met de dwalenden. In het politieke, economische en so ciale vlak zijn er de traditionalisten en degenen die bang zijn voor snelle ontwikkelingen. Deze zien in de Kerk de verdedigster der bestaande orde en structuren. Zij zijn de nazaten van de meerderheid der leidende „papalini", de Italiaanse pausgetrouwen, die het om de eeuwwende een ernstige ont sporing van Leo XIII vonden, toen hij in Rerum Novarum voor de arbeiders eigen en groepsrechten erkende, zelfs het recht van verzet tegen de van God gegeven leiding der patroons. Het was van deze zijde, dat gezegd werd: de Kerk zal veertig jaar nodig heb ben om te herstellen wat Joannes in vier jaren heeft aangetast en afgebro ken. Zeker heeft ook in het centrale bestuur der Kerk zorg bestaan over de dingen, die Paus Joannes deed. Deze magistra ten, die op internationaal vlak geschoold zijn om in juridische en bestuurlijke categorieën te denken en te handelen en bij wie de bezonnenheid en de voor zichtigheid fundamenteel moeten zijn, hebben vaak hun hart vastgehouden en moesten heel wat keren over de drem pel der vrees geholpen worden door de Paus zelf, door diens inspirerende over tuiging, of gecorrigeerd. Hoe is het mogelijk geweest, dat Paus Joannes in zijn korte pontificaat een onvergetelijke indruk op de Kerk, de christenheid en heel de wereld heeft gemaakt? Pius IX was een hartelijke, door en door goede man en een heilige. Als Paus behoort hij tot de opvallende herders der Kerk. Als koning mislukte hij. Het is begrijpelijk, dat Pius IX na de langste vorstentraditie ter wereld en nog wel een traditie van priester-konin gen, zich het bestuur der Kerk niet kón voorstellen zonder een eigen staats- gebied. Daarom meende hij, toen de na tuurlijke ontwikkeling, zoals wij thans inzien, tot grotere eenheid drong, het Patrimonium Petri te moeten blijven verdedigen, niet als een wereldlijk op zjjn rechten staan, maar alleen terwille van de Kerk. Pius X was eveneens een heilige, een grote Paus en een bezield mens met een hart van goud. Met Joan nes XXIH had hij een zeldzame harmo nische gezondheid van ziel en lichaam gemeen, twee kinderen van het licht. Maar het blijft een vlek op dit pontifi caat, dat toen de ketterjacht van het antimodernisme en de heksenverbran ding van het integralisme een klimaat geschapen hebben, waarin velen niet konden leven. De politieke gebeurtenis sen onder Pius IX en de kerkelijke on der Pius X hebben de Kerk duizenden, zo niet tienduizenden van haar goede zonen gekost. Beide Pausen in hun tijd en tijdsgebondenheid zijn moreel hier aan niet schuldig, zij hadden niet de ga ve om met profetische blik de grenzen van het normaal menselijke perspectief te doorbreken. Reeds het persoonlijke geestelijk dag boek „journaal van een ziel" van Papa Giovanni laat eens te meer in alle kin derlijke onbevangenheid zien, dat ook deze lieve man een heilige was. Even min als Pius X was hij een geleerd theoloog of filosoof. Zijn wetenschappe lijk beoefende hobby, de geschiedenis, deed hem de betrekkelijkheid van alles, van menselijke standpunten vooral be grijpen: hij mocht er met plezier toe spelingen op maken. Verder was hij in de leer gewoon ouderwets, maar op zijn hoge leeftijd altijd bereid tot luisteren en tot herzien, ook in voor hem schok kende, kleinere en zeer grote zaken. Waarin hij echter essentieel van de twee met hem zo verwante Pausen Pius IX en Pius X verschilde, was zijn trek van genialiteit in .bestuur van de Kerk, die genialiteit, dat geschonken charisma der profetie, waardoor hij op het gevoelige radarscherm van zijn ziel projecties zag, die anderen niet zagen. „Ingevingen" noemde hij die, de altijd hachelijke „grote ondernemingen" van het Concilie bijvoorbeeld. Hij heeft woudreuzen omgehakt, niet als een wil de man in den blinde, maar daar waar hij de bijl aan de wortel ontwaarde. Hoe en waar de boom zou vallen, wist hij ook niet. Hij had alleen de stem gehoord, was er aan gehoorzaam en dus optimistisch, picnisch, gezond en zon der een zweem vap mystiek. Hij zette zich in voor de eenheid der Kerken, met wel degelijk een terugkeer tot de Moederkerk, maar dan in een Moeder kerk, die grote schoonmaak had gehou den onder de zielen, onder de tè tijdge bonden verklaringen van haar werkelij ke leer, met afsnijding van al hetgeen verouderd en zinledig was, onder her ziening van talloze historische opvattin gen en met ruiterlijke erkenning van haar menselijke dwalingen en gemaak te fouten. Voor de leiders van talrijke christelijke en ook niet-christelijke ker ken en gemeenschappen was de oude Paus in Rome een magneet. In. geen enkel pontificaat zijn er zoveel naar het Vaticaan gegaan, niet omdat zij aan de mode meededen, hoogstens verge- makkelijkteneerdere voorbeelden deze stap,, en nog minder omdat zij hun over tuigingen overboord wilden zetten, maar omdat zij in Paus Joannes een ware christen zagen, een man ,,in wie geen bedrog gevonden werd". In Italië en in de hele wereld poog de de Paus door de verstarring van ideologische en blokpolitieke muren heen te breken. Hij was, tegen alle ervaring in, bereid om mensen te vertrouwen, want Christus had allen vrijgekocht en de Goddelijke vonk is er in elke zin. Hij haalde de Kerk uit haar te nauw geworden bindingen met de Italiaanse politiek: „Het zijn alle maal mijn kinderen". Hij ontving Khroesjtsjevs schoonzoon en dochter. Haar gaf hij een rozenkrans, de beste groeten aan haar vader en aan heel de familie, speciaal de kinderen, „de zegen van een oud man, die nog nooit iemand schade heeft gedaan". Hij meende, dat onze tijd er niet een van anathemata, van veroordelingen moest zijn, maar van liefde en liefde volle leiding. „Zonder angst, naar hij op zijn sterfbed zei, maar wel met veel verdriet heb ik de Kerk bestuurd". Toen men hem verweet, dat zijn on voorzichtig beleid Italië aan een miljoen communistische stemmen meer gehol pen had, heeft hij met zijn ronde boeren hoofd in zijn handen zitten huilen: „ie dereen weet toch, dat ik dat nooit be doeld heb. Het is onwaar". Inderdaad, had de zo wendbare politiek der com munisten gebruik gemaakt van 's Pau sen menselijke benadering. Maai na een korte tijd overwon zijn vertrouwen het weer: dat komt allemaal goed. Paus Jan heeft in zijn late levensavond veel meer tranen geschreid, misschien meer over zijn vrienden, dan over zijn „vijan den". Dat is het tragisch lot der gem alen, die een sprong maken, waarin de meesten hen niet kunnen volgen. Maar Paus Roncalli was daarbij een oerge zonde heilige. En dat maakt veel uit. Hij heeft een echt gelukkig leven ge had, de man die van zichzelf zo maar durft te zeggen, dat hij zich de eerste tijd onwennig voelde als Paus, maar daarna was het „of ik nooit iets anders gedaan had". De geniale mens wijst de weg, hij maakt geen blauwdrukken of gietvor men voor anderen. Hij opent deuren en wijst naar buiten. In Angelc. Giusep pe Roncalli ontbrandde het vuur der genialiteit onder zijn pontificaat. Prof. Jemolo in La Stampa van heden poogt een blik naar buiten te formuleren: de Paus Joannes toonde aan iedereen, dat kritisch verstand en ware liefde elkaar niet uitsluiten. Integendeel, in beider samengaan ligt de redding en de ge zondmaking van de menselijke familie DEN HAAG, 3 juni. In een onlangs gehouden vergadering van de raad van commissarissen van de KLM is prins Bernhard benoemd tot buitengewoon commissaris, overeenkomstig de voor dracht van de vergadering van houders van prioriteitsaandelen, zo deelt de KLM mede. Tevens werden dr. J. E. de Quay als voorzitter en mr. J. Burger hout als vice-voorzitter van de raad van commissarissen aangewezen. Advertentie LONDEN, 3 juni (UPI) - Gedurende een debat in het Lagerhuis heeft de „postmaster general", Reginald Bevins, dinsdag gezegd dat de regering over weegt maatregelen tegen het toenemen de aantal clandestiene zendstations te nemen, zodra een conventie die op het ogenblik door de Raad van Europa wordt uitgewerkt, var kracht zal zijn ge worden. Thans zenden vier „zendpiraten" voor de Engelse kust commerciële program ma's uit. Bevins verklaarde dat de zen ders die van buiten de Britse territo riale wateren uitzenden zich niet hou den aan de overeenkomsten betreffende het toewijzen van internationaal erken de uitzendfrequenties. „Indien er niet bijtijds maatregelen tegen dergelijke uitzendingen worden ge troffen zal het aantal zenders zich steeds verder uitbreiden, wat een verstoring van het radioverkeer met schepen en vliegtuigen kan veroorzaken en dit kan op zijn beurt weer mensenlevens in ge vaar brengen", aldus Bevins. Advertentie) en bescherming (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 3 juni In een direc te televisie-uitzending zal de VPRO in zijn programma van zondagavond 14 juni een half uur lang een reportage op het scherm brengen uit het Tingel- Tangeltheater aan de Nieuwe tijds Voorburgwal in Amsterdam, waar Wim lbo onder de titel „Waar blijft de tijd?" een kleinkunstparade uit de jaren 1918-1940 presenteert. De zeven mede werkenden aan dit programma zullen allen een aandeel hebben in de televi sie-uitzending, die wordt geregisseerd door Warrie van Kampen. Maandag, de dag waarop het theater voor publiek gesloten is, heeft de NTS de mogelijkheid voor een directe tv- uitzending onderzocht. Het zal namelijk de eerste keer zijn dat er vanuit het. Tingel-Tangeltheater een televisie-uit zending is. „De technici hebben wel even bedenkelijk gekeken", vertelt Wim lbo, „maar tenslotte hebben ze toch „ja" gezegd. Het is het plan. dat er met drie camera's zal worden ge werkt". De reportage van „Waar blijft de tijd?" zal van half negen tot negen uur worden uitgezonden. Maandag werden in het theater ook opnamen gemaakt voor een lang speelplaat die in het najaar op de markt za! komen. Het zal een live- recording" worden, waarop de zeven medewerkenden, Henriëtte Davids, ohau Jong, 63 jaar, is een man die jaren achtereen honderddui zenden van zijn orgelspel heeft doen genieten. Eerst, als jonge man in Cinema Royal in Amster dam, nadien 35 jaar als organist van de V.A.R.A. Maandagochtend was er in de V.A.R.A.-studio aan de Heuvellaan in Hilversum een intie me bijeenkomst waarop het bestuur van de omroepvereniging Johan Jong huldigde. Hoeveel concerten hi) heeft gegeven op het Hammondor gel en op het prachtige instrument waarover de V.A.R.A. beschikt weet hii werkelijk niet. Vele composities staan op zijn naam en hij heeft tal van ensembles geleid. Daarbij heeft hij zijn hart verpand aan het dirigeren van kin derkoren. Een man met een groot talent, eenvoudig en vriendelijk in de omgang. Iemand die altijd be reid is te helpen. De radioluisteraars konden za terdagmiddag de stem van Han Mulder, ex-redacteur en -presentator van het K.R.O.- televisieprogramma „Brandpunt" be luisteren. Hij leverde in het pro gramma „Uitlaat" van de V.A.R.A., dat samengesteld en geredigeerd wordt door Wim de Bie en Co de Kloet, een kritisch commentaar op uitlatingen van enkele Duitse ex-of ficieren. Blijkbaar was Han Mulder zijn Brandpunt-periode nog niet ver geten, want hij besloot de uitzen ding met „Dit was Uitlaat, góeden- middag Macht der gewoonte. Of, waar het hart vol van is. Han Mulder heeft moeite met de overschakeling van televisie op radio. Hij komt er eer lijk mee voor de dag. Albert Milhado, de man van „De Gesproken Brief uit Londen", thans „De Gesproken Brief van Albert Milhado" en dan niet alleen uit Londen, maar soms ook uit Parijs, Genève, of Milaan, heeft mij verteld, tot de ontdekking te zijn gekomen, dat 10 dagen va kantie per drie maanden het aange wezen middel is om fit te blijven. Albert Milhado drijft een zaak met vestigingen in Amsterdam, Londen, Düsseldorf, Parijs en Genève. Hij woont in Hilversum. Is 's morgens om 9 uur op zijn kantoor in Am sterdam, vliegt om 11 uur naar Lon den, om 8 uur van de Britse hoofd stad naar Parijs en komt 's avonds terug. Soms is het een korter, soms een langer traject. Een man van 53 jaar, met een druk leven. Drie maal per week om kwart over 10 's avonds naar bed. Op de zondag ochtenden uitslapen. Niet roken. En matig drinken. „Daar blijf ik fit mee". ROTTERDAM, 3 juni De vorde ring die mr. B. F. Paauwe, namens de „Beatles", had ingediend tegen een Rotterdams magazijn van huishoude lijke en luxe artikelen (Jungerhans) is door de president van de rechtbank in Rotterdam, mr. J. G. L. Reuder, zon dermeer toegewezen. Het korte geding was in feite een principiële zaak geworden, omdat de firma eigener beweging was gestopt met het betwiste artikel. Het ging om glaswerk waarop afbeeldingen van de „Beatles" stonden. Mr. Paauwe eiste vorige week donderdag een dwangsom van 10.000 per overtreding van een door mr. Reuder eventueel op te leg gen verkoopverbod. Dit was het derde korte geding, in enkele weken tijds, dat namens de „Beatles" aanhangig is gemaakt. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 3 juni Prof. dr. R. Rijksen, criminoloog, verbonden aan de Rijksuniversiteit in Utrecht, zal optro- den als oudste rechter in VARA's Tele visierechtbank, welke maandag 8 juni en woensdag 10 juni vanuit Tivoli in Utrecht op het scherm wordt ge bracht. Hij neemt voor deze keer de plaats in van mr. J. Roelse, die prof. mr. A. D. Belinfante als president vervangt, nu deze in het buitenland verblijft. Prof. Rijksen stelde onlangs samen met Pier Tania de documen taire over de langgestraften, getiteld „De Koepel", samen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 3 juni De populaire Nederlandse tv-figuur Swiebertje (Joop Doderer) zal vrijdagmiddag niet in het Eurovisie-jeugdprogramma te zien zjn. Zjn plaats wordt ingenomen door Rob van Reyn, die de pantomime „Vader bakt pannekoeken" uitvoert. Het is de Nederlandse bjdrage aan het door de Zweedse televisie samengestelde jeugd programma dat wordt uitgezonden bij gelegenheid van „Tien jaar Eurovisie". De NTS had hiervoor enige tijd gele den zowel van Swiebertje als van de pantomime van Rob van Reyn een filmkopie ingezonden en daarbj geljk- tijdig een duidelijke voorkeur voor Swie bertje uitgesproken. Bj de samenstel ling van de uitzending vonden de Zweden Swiebeftje echter niet zo goed passen in het internationale geheel. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 8 juni Op het tweede televisie-net zal de komende dagen een groot aantal buitenlandse produkties worden uitgezonden. Ter gelegenheid van zijn tienjarig bestaan biedt de Sen der Freies Berlin de kijkers zaterdag avond van kwart over acttt tot tien uur in de grote Deutschlandhalle in Ber lijn een gevarieerd programma aan, dat de NTS rechtstreeks via de zender Lopik II overneemt. Het pirogramma is geti teld „Melodien einer Stadt" Maandagavond 8 juni kan men een opname van de Italiaanse televisie zien van een uitvoering van Johann Sebas- tiaan Bach's „Magnificat". De opname werd gemaakt in de kerk van Moldesta in Rimini. Later op de avond zendt de NTS de film „De indringer" met in de hoofdrol Jack Hawkins uit. Voor zater dagavond 13 juni staan twee Vlaamse uitzendingen op het programma. Eerst is dat „Harten drie", een aflevering in de serie interstedentoernooi, waarin dit maal aan de beurt z\jn de Belgische kustplaats Blankenbergen, de Belgische stad Deurne en de Nederlandse stad Breda. Later op de avond krijgt men een gedeelte uit Wil Ferdy's One Man Show te zien. Dora Paulsen, Paul Collin, Sylvan. Poons, Bob Scholte, Herman Tholen en Joop de Leur zijn te beluisteren. Bo vendien vindt men op de plaat Henny Verra, de grootmoeder van Jenny Arean, die destijds met haar bijdrage „Struikelblokje" in het TV-program uit de artiestensociëteit van Theo Rui ter aan de Rozengracht zo veel suc ces oogstte. Het reeds geruime tijd geleden op beeldband vastgelegd tv-optreden van de jonge Franse zanger Jean Ferrat zal de VPRQ-televisie nu op dinsdag 30 juni, 's-avonds van twintig ove racht tot tien voor negen uitzenden. Het half uur du rend programma werd onder regie van Warrie van Kampen opgenomen in de Singer Concertzaal in Laren. Fred Hoy- te zal Ferrat bij het publiek inleiden. Het programma maakt deel uit van de serie, waarin Franse zangers en zange ressen met grote regelmaat door de VPRO op het scherm worden gebracht .Ook in het volgend seizoen zal men vermoedelijk hiermee doorgr n. Zater dagavond werd reeds een programma met Jacques Brei opgenomen. De NCRV brengt zaterdag 13 juni voor het eerst een complete speelfilm in het middagprogramma. In de in spannende examentijd heeft men de ontspannende film „It's great to be young" gekozen, een verhaal dat zich afspeelt rondom de hoogste klas van een middelbare school in Engeland. In de belangrijkste rollen ziet men John Mills en Cecil Parker. De VPRO startte reeds de vorige week met een speelfilm op zaterdagmiddag. Toen verd „Genevieve", ofwel „Hij, zij en de auto" op het scherm gebracht. Dok deze zomer kunnen de televisie kijkers weer een Fedder Mysterie op het scherm zien, en wel op zaterdag avond 13 juni. Auteur Jan de Koek heeft in zijn verhaal zoals gewoonlijk weer veel geheimzinnigheid verweven. Over de inhoud repl hij daarom nog met geen woord. Wel is bekend dat de camera's ditmaal staan opgesteld in het Nederlands Spoorwegmuseum en in het Tivoli-theaier in Utrecht. De medespe- lenden zijn onder meer Robert Sobels, Willy Ruys, John Soer. Jetty Cantor en Wim Hoddes. Peter Holland heeft de regie ri dit populaire detect)vespel. BUSSUM, 3 juni De VARA bezorg de ons gisteravond een program maatje van de Waalse televisie over de liedjeszanger Adamo. Het was een wel met smaak samengesteld gevalletje waarvan de beeldkwaliteit echter niet overhield. Adamo is overigens bepaald een poëtisch man. Hij schrijft zelf zijn chansons, die hij op een wat wazige, maar niettemin pakkende manier voor draagt. Na Perry Mason een aflevering die over gokkers ging belandde men in „Ouderavond" waarin een vijftal zéér deskundige dames en heren het pro bleem van het zakgeld ja of neen en zo ja hoeveel en waarom behandel de H. HN. NTS: 19.30 Barend de Beer, TV-tiim voor de kinderen. 19.35 Cinematoblle, TV-tilm over de levensgeschiedenis van de auto (dl. 1). NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. NCRV20.20 Memo. 20.30 Be verly Hillbillies, TV-film. 21.00 Pas ge perst. 21.30 Wereldgodsdiensten, doe. pr. 22.05 Gitaarrec. 22.30 Dagsl. NTS: 22.40- 22.45 Joum. Uitz. tweede net. NTS: 20.35 Te voet door Vlaanderen, het eerste deel van een zwerftocht met microfoon en kamera door Vlaanderen. ,21.00-22.45 Ivoorjagers, speelfilm. DUITSE TELEVISIEPR.OGR. 18.10-18.15 (Reg progr.: NDR: 18.15 In het teken van de E.E.G. 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Nws. 19.03 Act. 19.19 Die LaubenpieperVater, nicht der Beste! 19.59 Progr.-overz. WDR: 18.30 Journ. 19.12 Intermezzo-aanvang. 19.15 De zevenmijlslaarsen. 19.45 Hucky en zijn vrienden). 20.00 Joum. 20.15 Beeld, zon der grenzen; 10 jaar Eurovisie. 21.15 Zon der net en dubbele bodem: 45 min. Int. acrobatiek. 22.00 Pol gespr. 22.45 Joum. Aansl. Comment 23.06 Rep. v.d. DFB- Bekerspelen. TWEEDE DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.00 Eurovisie: Rep. v.d. Engelse Der by. 18.25 Nws. 18.30 Gev. progr. 19.00 De vier rechtvaardigen: De bedotterfi, detective-film. 19.30 Nws. en act. 20.00 Het onvoltooide, rep. 20.15 In deze da gen... Tijdsgebeuren-dlchtbij gezien. 21.00 Das Opfer Helena, TV-spel. 22.15 Nws. en act. 22.30 Sportuiz. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Ber. 18.33 De geheimen van het stadhuis. 19.00 De schijnwerper op... de vakantie. 19.30 Tekenfilms. 19.40 Rocam bole, film-feuilleton, 20.00 Joum. 20.30 Rep. 21.45 Klass. en mod. kamermuz. 22.15 Journ VLAAMS - BELG. TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 Voor de jeugd. 19.00 Ned. les. 19.15 Openb. kunstbezit. 19.25 Ultz. voor de vrouw 19.50 De weerman. 19.55 Sport. 20.00 Nws. 20.20 Uefde sterft nooit, dram. speelilm. 22.10 Doe. progr. 22.40 Medium. 22.50 Nws. Weerber. 24.00 Nws 23 ut Vourdr 23.It Pianorec, ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 18.33 Sportoverz. 18.45 Hoorsp 19.00 Nws. en journ 19.25 Sportuitz. 19.33 Showprogr. 20.00 Quiz, 20.30 Nws. en act. 20.fi) Hoorsp. 21.40 Samenz. 22.00 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR. 309 m.19.00 Nws 19.30 Oud-Engelse muz. 19.45 Hoorsp. 21.30 Nws. 22.00 Gew. muz. 22.20 Chansons en dansmuz, 24.00 Nws. 0.20 Dans- en amusementsmuz. 1.00 Weerber en gev muziek FRANKRIJK, 280 en 235 ra: 19.59 Weer ber. en nws. 22.42 Gev. muz. 23.40 Gr. muz. 23.52-24.00 Weerver, en Nws. BRUSSEL, 324 m: 18.00 Nws. 18.03 Vooi de sold. 18.30 Lekenmoraal en -filosofie. 19.00 Nws. 19.40 Mod. muz. 19.45 Pr. 20.00 Openbaar kunstbez. 20.15 Showpr. 20.45 Latijns-Amerikaanse muz 21.00 Jazzmuz. 21.30 Pluizertjes met Piment. 22.00 Nws. 22.15 Volksmuz. 22.35 De ze ven kunsten. 22.50 Gev. muz. 23.00 Nws. 23.05 Chansons. 23.55 Nws. 24.00-0.45 Voor de zeelui BRUSSEL, 484 m.18.00 Ber. 18.03 Vooi de soldaten. 19.20 Gr. muz. 20.00 Klass en mod. ork. muz. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. HILVERSUM 1, 402 m. AVRO: 7.üu Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Llchti gram. muz. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. muz 9.00 Ochtendgymn. 9.10 De Groenteman 9.15 Mod. gew. muz. 9.36 Waterst 9.40 Morgenw. 10.00 Lichte gr. muz 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Huis houdelijke zaken, pr 11.15 Omroepork mod. muz. 12.00 Licht ensemble mei zangsol. 12.30 Meded. t.b.v, land- en tuinb 12.33 Uit het bedrijfsleven, lez. 12.43 Licht ensemble. 13.00 Nws. 13.15 Meded. event, act. of gram, muz. 13.25 Beurs- ber. 13.30 Dansork. met zangsol. 14.00 Strijkkwartet met zangsol. mod. muz. 14.35 Harpsp. 14.00 Strijkkwartet me! VARA: 15.00 Vrouwelijkheden. 15.45 Pauze. 18.00-16.15 Voor de kleuters. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 Voor de kinderen. HILVERSUM 1,-402 m VARA: 18.00 Nws. 18.15 Lachte gram. muz. 18.20 Ultz. van de Anti Revolutionaire Partij. Tot u spreekt mr. W. R. van der Sluis, sekre- taris van de Anti Revolutionaire Partij. 18.30 R.V.U.: Zoeklichten op het toneel, door drs. G. J. de Voogd. 19.00 Voor de kind. 19.10 Artistieke Staalkaart. 19.40 Orgelsp.: lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Dansork. en zangsol. 20.40 Elke nacht weer, hoorsp. 21.30 Operatie onbereik baar. 21.35 Strijktrio: klass. muz. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Ba lans: hoofd- en bijzaken uit het dagelijks gebeuren. 22.55 Lichte gr. muz. 23.10 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM IL, 298 m. - NCRV: 18.05 Koorz. 18.30 Het Spektrum. lez. 18.45 Nieuwe gr. pl. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Muz. van het Leger des Heils. 19.30 Radiokr. 19.50 Gr. muz. 20.00 Dein Reich komme, op. 11, Oratorium. 21.20 De Kerk in Indonesië, iez. (1). 21.35 Piaraosp bekende melodieën. 21.55 Kant tekeningen. 22.05 Het Nederlandse volks lied als inspiratiebron (1). 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverd, 22.55 Operamuz. 23.25 Lichte gr. muz. 23.45 Koorz. 23.55-24.00 Nws. zangsoL mod. muz. 14.35 Harpsp. 14.45 Voordr. 15.00 Lichte gram. muz. 16.01' Nws. 16.03 Schakeringen, een reeks pr ovr Kunst en Kuituur. 17.00 Voor de jeugd HILVERSUM 11. 298 m. - KRO: 7.00 Nws. 7.19 Morgengebed. 7.16 Ouverture radio voor vroege mensen. 7.56 Overwe 8.00 Nws. 8.15 Strip voor de jeugd 8 20 Lichte gram. muz 8.50 Voor de huisvi 9.40 Schoolradio 10.00 Voor de kleuters 10.10 Vocaalkwartet met instr. ensemble Franse chansons. 10.25 Mod ork. muz 11.00 Voor de zieken. VPRO( 11.45 Uch te gram. muz. 12.15 Leven op het land- gespr. 12.30 Meded. tb.v. land- en tuinb 12.33 Deze week. 13.00 Nws. 13.15 Klas gram. muz. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Lichte ork. muz. 14.30 Lied. 14.45 Am. muz. 15.00 Kamerork. en sol.: kis. muz. 15.46 Klass. gram. muz. 16.00 Btj- beloverd. 16.30 Muz. uit het Engeland van Shakespeare (II) 16.50 Gewijde muz. 17.00 Voor de Jeugd, 17.25 Lichte gr. muz. voor de teenagers. ENGELAND, BBC Home Service. 330 m: 18.00 Nws. 18.10 Reg. nws. en com mentaar. 18.32 Beursber. 18 35 Gev. muz. 19.00 Lichte ork. muz. 19.30 Discussie. 20.00 Klass. muz 22.00 Nws. en ber. 22.30 Hoorsp. 22.45 Parlementsoverz. 22.59 ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 12.00 Klass. en mod. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Twintig vra gen. 18.40 Licht progr. 14.00 Schoolradio 15.00 Kritieken. 16.45 Klankbeeld. 16.15 lichte muz. 16.45 Voor oudere luiste raars. 17.25 Hoorsp. 17.65 Weerber. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 12.00 Pop. gram. muz 12.31 Lichte muz. 13.46 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Gev. muz. 15.10 Paarde- races. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagb. 16.31 Uitsl. races en cri cket. 16.35 Gr. muz. voor de jeugd. 17.00 Gev. muz. progr. NDR-WDR: 12.00 Nws. en voor de landbouwers. 12.15 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.16 Gev muz. 16.00 Nws. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.30 Zuidam. mu FRANKRIJK, 280 en 335 m12.00 Gev. muz. 12.30 Nws. en weerber. 12.42 Opera muz. 16.15 Kamermuziek BRUSSEL, 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Gr. muz. 12.15 Gev. muz. 12.25 Weerber. 12.30 Gev. muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.20 Kamermuz. 14.03 Gitaarsp. 14.15 Oratoriummuz. 15.30 Lichte muz. 16.00 Nws 16.02 Beursber. 16.09 Franse les. 16.24 Zang en pianosp. 16.55 Mod muz. 17.00 Nws. en weerber. 17.15 Voor de kind. 17.30 Lichte muz BRUSSEL, 4,4 m: 12.03 Gev, muz. en act 14.03 Gev. muz. 16.08 Klass en mod ork. muz. 17.00 Nws. 17.15 Voor de teen agers

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 9