Grootse hulde werd IJmuider vissers noodlottig Boetes wegens varen boven hun rang Uitgaansdag voor bejaarden uit Heemstede ZESTIEN ROLLS ROYCES IN HET GELID Bijzonder fraaie collec ties irissen in keurings- zaal Krelagehuis Korfbalteam klopt Engelsen met 13-4 Nozems maken Dam onveilig BURGERLIJKE STANDEN ULDERMAN OPDRACHT Modelwoning RAMAERSTR. 1 Na moedige redding Holland" eerste in Beverwijk ÊmWmÊMm jftorlogerie ven JÖoom Twee agenten en nozems gewond Fharetra" weer verschenen Belangstelling voor Beatles kost vrouw haar portefeuille Zomercompetitie „De Kampioen voor renner Rob Sweers TJIRK VAN SEYST BRENGT SEOTRIT OP ZIJN NAAM Ruimtevaart in Instituut voor Nijverheid Haarlems matrassenhuis Tweede zege DOOR FRANCIS DURBRIDGE DINSDAG 9 JUNI 1964 PAGINA 2 uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- tot f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant VOS WONINGINRICHTING Atletiek Dank zij prestaties op loopnummers Zestien Rolls Royces uit de dertiger jaren in het gelid, tijdens een stop in Madurodam. Ze stonden er te glimmen en te pronken, terwijl hun „bazen" even aan de koffie zaten, een kort intermezzo op hun tocht door België, Duitsland en Nederland. De „old-soldiers" uit de autowereld trokken uiteraard grote belangstelling. Men drong er omheen, keek er in en kroop zelfs er onder om te zien hoe deze fameuze oudjes van de „20 Ghost Club" uit Engeland er nu wel uitzagen. Geslaagden rijks kweekschool Haarlem „De Spaarnebazuin behaalt klinkende successen in Zwaag Straatvoetballers zetten zich in voor vriendjes in „Meer en Bosch ALPINA HORLOGES fr Met de omstreden interviews Burgerlijke Stand voor Haarlerrt go- Films Muziek Toneel I entoonstelling voor Leiden VLAANDEREN HAARLEM, 9 juni Misschien had den de drie vissermannen, die gister ochtend voor de Haarlemse politierech ter moesten verschijnen, allang spijt van hun moedige daad op 29 decem ber van het vorig jaar. Met hun vis sersboot „Neeltje" hadden zij op die dag de bemanning van de „Poolster' die in het ongerede was geraakt, uit (Advertentie; h. de graait HEEMSTEDE, 5 juni Op donder dag 25 juni wordt in Heemstede de jaarlijkse uitgaansdag voor de bejaar den van alle gezindten gehouden. Het programma vermeldt een tocht naar het prachtige park „Berg en Bos" in Apeldoorn. Verwacht wordt dat onge veer 450 beiaarden aan deze uitgaans dag zullen deelnemen. Belangstellenden, zij dienen de leef tijd van 68 jaar te hebben bereikt, kun nen zich in de week van 8 tot 13 juni opgeven bij de dames J. Elffers, Zand- voorter Allee 6 en M. van Ravenstein, Camplaan 22 a. Verder bö de firma's: Jac. Roest, Raadhuisstraat 18, L. Tim- mers, Lieven de Keylaan 3, A. Ver- donschot, Bosboom Toussaintlaan 115 en H. Verdonschot, Glipperweg 39. (Advertentie) Schalkwijk B nog t/m vrijdag a.s. Dagelijks geopend van 25 en 's avonds van 710 uur. 99 HAARLEM, 8 juni Onder ideale weersomstandigheden zijn zaterdag in Beverwijk competitiewedstrijden gehou den. Een aantal hooggeklasseerde ploe gen uit de 3e klasse hebben met bijzon der veel élan om de punten gestreden. De herenploeg van „Holland" behaalde na bijzonder spannende strijd met „Tempo", Bussum en „Lycurgus", Krommenie het hoogste aantal punten. (11780-11759-11698). Met dit behaalde puntentotaal bezet „Holland" momen teel de derde plaats in de landelijke competitie en de kans op promotie naar de 2e klas behoort dit jaar beslist tot de mogelijkheden. „Holland" dankte deze zege voorna- H)k aan goede prestaties op de loop nummers. De 100 meter werd door Hans van Ballegoy en Ruud Overtoom met tegenwind gelopen in resp. 11,5 en 11,6 sec., terwijl het duo Kerssens-Braak op de 400 meter goed op dreef was en bleven de klokken voor hen op 51,6 en 52,4 sec. stilstaan. De grote winst werd echter behaald op de midden- en lange- afstand. V. d. Vlugt en Bongenaar be vochten elkaar voor de zoveelste maal en eerstgenoemde bleef thans één se conde op zijn clubgenoot voor (2.39.8). Op de 3000 meter kwamen Koster en Handgraaf tot belangrijke puntenwinst, door deze afstand in goede tijden af te leggen van 9.14.8 en 9.16.2. Middenaf- standloper blijkt ook uit het goede ver- springhout gesneden te zijn en was met 6.16 m. al de specialisten de baas. De technische nummers zijn helaas het zwakste punt in deze enthousiaste ,,Holland"-ploeg. Alleen Kees Kors met speerwerpen (48,44 m) en Jan Ne- lis op kogelstoten (11,10 m.) kwamen boven de middelmaat uit. Geheel anders waren de weergoden ln Leiden gestemd, waar zondag in de Leidse Hout een grote ploeg van „Hol land" aan de start verscheen. Ondanks de striemende regen werden ook hier enige goede prestaties geleverd. Marijke Dijkman verbeterde het clubrecord op de 600 meter Meisjes A tot de voor haar overigens matige tijd van 1.51.4. Dirk v. d. Vlugt evenaarde het record op de 300 meter Jongens A met 38,2 sec. en Loek Giels kwam op de doorweekte baan tot een goede 400 meter tijd van 52,9 sec. Jeanne Korstjens kwam op de 100 meter Meisjes A eveneens goed uit de bus met 13,0 sec., terwijl Ruud Gie- les deze afstand bij de heren in 11,6 sec. aflegde. hun schip geholpen. Het was een spec taculaire redding, het was koud het stroomde en de plaats waar de redding gebeurde was niet een van de gemak kelijkste. In ieder geval vond de ge meente Veisen en zijn burgemeester het optreden van de vissers koen genoeg om hun een groots onthaal te bereiden na thuiskomst en de dappere mannen menig schouderklopje te geven. Bij deze feestelijke ontvangst bleek echter ook dat de vissers de 44-jarige C. R. uit Scheveningen, de 19-jarige W.D. uit IJmuiden en de 21-jarige W.S. uit Barneveld boven hun rang op het schip gevaren hadden. Twee stonden als machinist en een als schipper op de mon sterrol opgetekend. En dat terwijl geen van drieën deze rangen nog had be reikt en de echte schipper van de vis sersboot thuis zat, tijdens de vaart. Tijdens de rechtzitting bleek dat moeilijke huiselijke omstandigheden de schipper thuis hadden gehouden. De boot moest echter varen en de man nen hadden het erop gewaagd met een monsterrol die niet ln orde was. Wie rekende ook op een plechtige hulde in Veisen? De officier van justitie was echter over de onjuiste monsterrol al lerminst te spreken. Hij dreigde in de toekomst vrijheidsstraffen te eisen te gen allen die boven hun rang met de boot uitvoeren. In dit speciale geval wilde hij zich nog beperken tot een boete van 100. hadden immers voor hun dappere red ding geen enkele beloning gevraagd. Zij waren van plan geweest na thuis komst gewoon naar huis te gaan. Bo vendien, wanneer de mannen niet in gehaald zouden zijn, zou niemand ooit iets van de monsterrol die zij gedwongen waren op te stellen gezien hebben. Zij waren dus de dupe van hun eigen moe dig gedrag geworden. De politierechter kon daar ook enigs zins inkomen en halveerde de els: de mannen werden tot 50 veroordeeld. us ..T HAARLEM, 8 juni Voor het eindexamen tweede leerkring slaagden de volgende leer lingen van de Rijkskweekschool te Haar lem: De dames: G. Abbas te Bloemendaal; A. Baay te Heemstede: S. v. d. Brand te Heemskerk; I. Resting te Santpoort: Y. Wychgel te Noordwijk. De heren: N. v. Gelder te Heemstede: P. v. Gelder te Haarlem; A. Gronert te Haarlem: M. 't Hart te Aalsmeer: K. Stieva te Rijsen- hout; H Stillebroer te Haarlem: K. v. Vliet te Veisen; F. v. d. Mey de Bie te Haarlem; J Poelstra te Haarlem; J. Ch. de Zwaan te Driehuis. Examen Nuttige Handwerken: Geslaagd: T. Keizer te Haarlem; M. Kist de Ruyter te Veisen; M. Langerveld te Am sterdam; M. Meilol te Uithoorn; M. Scheep stra te Zwanenburg; L. v. Soest te Heem stede; B. v. Wooning te Veisen. HAARLEM, 9 juni Bijzonder mooie collecties irissen voerde men gisteren in de keuringszaal van het Krelagehuis in Haarlem ten tonele. Baas boven baas: de inzending van Gebrs. de Graaft en S.A. van Konij nenburg en Co te Noordwijk. Stuk voor stuk juweeltjes. Om te beginnen de zeer aparte diep purperen National Velvet, geflankeerd door Blue Beauty, Silver Beauty, Lilac Beauty en Orien tal Beauty, namen die voor zichzelf spreken en juist de tinten aanduiden. Zeer interessant vonden we verder de puur bronzen no. 18, de aparte 22 met de bronzen standaard en gele lippen, de egaal gele Sungold en last but not least: no. 1, een fors gebouwde zaai ling met brede lippen en witte stan daards. Een collectie die zeer veel be langstelling trok en terecht met een gouden medaille werd bekroond. Best materiaal zagen we ook in de groep irissen van de fa. Gebr. de Goe de uit Anna Paulowna, al was het sor timent in deze collectie veel beperkter dan de inzending van de zo even ge noemde Noordwijkse firma. Een echte blikvanger was Purpele Sensation, qua kleur een buitenbeentje: vooral de ei- gele vlak op het purper geeft deze iris een eigen voornaam karakter. We za gen deze wonderlijk getinte nieuwig heid van Gebr. Passcnier uit Noord wijk en van Gebr. v. d. Tang uit Voor hout. De Bloembollenkeuringsdienst te Haarlem liet „valse" White Superior" zien. Onbegrijpelijk dat kwekers zo'n bastaard nog willen voorttelen. Rond de groep bijgoed van de fa. G. C. van Tubergen uit Haarlem dorm- den de gehele dag vele kijkers. Er stond ook machtig veel interessants bij. Een greep: Ixioides splendens met blauwe schermpjes, de fraaie diep gele Calla Elliottiana, de blauwe Brodiaea mul- tiflora, de heel aparte oranjerode Mae- manthus multiflorus, een bolgewas uit eilanden in de buurt van Kaap de Goede Hoop en door Indië-vaarders in de zeventiende eeuw (die op die eiland jes water innamen) naar Holland ge bracht. Verder: de zeer houdbare Or- nithogalum Narborense. de zeldzame witte vorm van gladiolus byzantius HAARLEM, 8 juni Op het fede ratief muziekconcours van de r.-k. bond van muziekgezelschappen in Noord-Hol land, dat op zondag 7 juni te Zwaag werd gehouden, heeft de r.-k. harmo nie „de Spaarnebazuin" enige klinken de successen behaald. Onder leiding van zijn dirigent de heer W. P, v. d. Geest behaalde het muziekkorps, dit jaar voor het eerst optredend in de eer ste afdeling, bij de concertwedstrijden een eerste prijs met 279 punten. In de afdeling „Uitmuntendheid" behaalde het coprs bij de marswedstrijden eveneens een eerste prijs. Het tamboercorps deed het ook al niet minder. Bij de drumbandwedstriiden veroverde het on der leiding van de heer J. v. d. Laan met als tamboer-maitre R. Mulders een welverdiende eerste prijs. Op 20 juni hoopt deze muziekvereni ging zijn 35-jarig bestaan te herdenken, 's Avonds zal in het parochiehpis „St. Jan" een feestavond worden gehouden. Op 19 juni zal op het proveniershofje een concert plaatsvinden. HAARLEM, 9 juni In de week van 15 tot en met 20 juni wordt in Haarlem een huis-aan-huis collecte gehouden ten bate van de inrichting „Meer en Bosch", waar kinderen worden verpleegd. Voor deze collecte zijn alle deelnemertjes van het Haarlemse straatvoetbaltoernooi in geschakeld. Op deze wijze doen zij iets voor hun vriendjes in „Meer en Bosch". De organisatoren van de collecte hopen, dat de ouderen zich bij deze collecte ook niet onbetuigd zullen laten. volgens de Griekse mythologie werd de hyacint geboren uit een huwelijk tussen Adonis autumnalus en gladiolus byzan tius en dan tenslotte de zeldzame Ostrowskianum. Magnifice met grote klokvormige witte bloemen. Lelies zagen we o.m. van de fa. Blokker uit Akersloot, die de fraaie diepgele Regale Royal Gold en de witte Centinal toonde, terwijl KI de Jong uit Andijk o.m., de fraaie En chantment een prima lelie voor de tuin die men rustig een paar jaar kan laten zitten en Paprika naar voren bracht. Van de fa. Rumphorst uit Uit geest noteerden we een groep Ixia's en exemplaren van het charmante snij- bloemetje Sparaxis. Van Til-Hartman uit Hillegom etaleerde de bekende lelie Dauricum en Konijnenburg en Mark uit Noordwijk besloot deze keuring met de magnifieke lichtrode gladiool Tril by. (Advertentie) crr.rr»r 4Ü71 SEDERT 1837 Barteljorisstraat 19 Tel. 11541 (Van onze sportredactie) LONDEN, 9 juni De maandag avond op het terrein van Croydon te Londen gespeelde elfde interland tus- sen de korfbalploegen van Engeland en Nederland is voor de achtste maal geëindigd in een Nederlandse overwin ning. Tweemaal speelde men gelijk, éénmaal won Engeland. Evenals te Ant werpen lieten de Engelse dames en heren aantrekkelijk en technisch goed aanvalsspel zien, maar het zwakke punt schuilt nog altijd in de aanval. Nederland had vrijwel voortdurend een overwicht, maar doordat de Engel se ploeg tot het laatste fluitsignaal bleef volhouden, is de grote zege beslist wat geflatteerd. Zeer verrassend namen de Engelsen na acht minuten door Dave Dixon uit een strafworp de leiding, waarna het door Nel Wagemakors pas na 2 x 26 minuten gelijk werd. In deze periode werd Kees van Lunteren zeer goed in bedwang gehouden door Berry Almond. In tweede instantie draaide Nederland beter en door Jan van Paa- ren en Kees van de Pieterman werd het vlot 3-1. In de 35ste minuut scoor de Eddy Bucklan tegen (2-3), maar Ge rald Bos voorkwam de gelijkmaker door in te schieten, 2-4. Kees van Lunteren onttrok zich daarna beter aan zijn be waker en trof nog voor de pauze twee maal doel, 2-6. In de tweede helft ver hoogde Oranje regelmatig de voorspron hoewel de Engelsen zich dapper verzet ten. Jan van Pareen, Ans van de Velde en Bos troffen de mand, 2-9, waarna Mitchell voor Albion succes boekte, 3-9. Door Nel Wagemakers, miss Buckland, v. d. Pieterman en Bos kwam het einde met een 4-13 zege voor de Nederland se ploeg. AMSTERDAM, 8 juni Zondagmid dag om kwart voor vier is op de hoek iVeesperzijde-Eerste Oosterparkstraat een voetganger, de 82-jarige N. Honse- laar, aangereden door een bromfiets, waarvan de bestuurder onbekend is ge bleven. Het slachtoffer moest met een wond boven een der ogen in het Beatrixoord worden opgenomen. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 8 juni. Zowel vrij dag als zaterdagavond hebben groe pen nozems de Dam onveilig gemaakt en de taptoe verstoord. Zaterdagavond is de 15-jarige P. H. v. C., die bij de relletjes betrok ken was, gewond geraakt toen agenten van het bureau Warmoesstraat met sa bels en gummiknuppels een charge uit voerden. Hij werd met een hoofdwond, een hersenschudding en verschillende kneuzingen in het Binnengasthuis op genomen. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Vrijdagavond was het ook al on rustig op de Dam. Het monument en lantaarnpalen werden beklommen, en zelfs werd getracht de lantaarns stuk te slaan. In de Nes werden twee auto's omgekanteld en enige ruiten ingesla gen. Toen er met stenen naar de politie werd gegooid, raakte agent R. aan het hoofd gewond. De groep werd met sabel en bullepees uiteengedreven en verspreid. Een ge deelte van deze groep trok zich terug in de Damstraat en bekogelde daar de passerende agent N., die op weg was naar het bureau, met stenen. De agent liep vqfi^pedelljk een lichte hersen schudding op. Bij deze rel werd de 17-jarige slager S. aangehouden. Toen deze zich echter hevig verzette kreeg hij een klap, waar door hij aan het hoofd, gewond raakte. Gisteravond is net rustig geweest op de Dam. 99 AMSTERDAM, 8 juni Pharetra, het studentenblad aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, dat zijn vorige nummer na gerezen moeilijkheden vernietigde, is nu opnieuw verschenen met o.a. de artikelen, die toen tot de moeilijkheden aanleiding gaven. Deze artikelen gaven twee interviews met „mensen, die de gemeenschap met de kerk hadden ver broken". f? In :en redactionele verantwoording wordt gezegd, dat het plan om derge lijke interviews te houden reeds door meerdere redacties werd gekoesterd. Om meer dan één reden werd dit de moeite waard geacht: „Het is bekend, dat vele „afvalligen" een aan haat gren zende wrok tegenover hun vroegere mi lieu koesteren. Hoe komt dat? Heeft dat een gegronde reden? Het is ook bekend, dat bij „afvalligen" grote misverstanden staan over het gereformeerdendom. Hoe komt dat? Heeft dat een gegronde re den?" De redactie meent, dat deze vra gen wel eens gesteld mogen worden en verwacht op dat punt ook nauwelijks te genspraak. „Op het punt van de inkleding, de presentatie, lopen de meningen echter ver uiteen. Een volle pagina ongeloof, menen velen, is alleen dan verant woord, als er voor de nodige kritische begeleiding wordt gezorgd, het liefst door een deskundige. Spotten, schelden, opstandig wezen, het mag allemaal, maar alleen als er naast staat hoe het óók kan zijn". Behalve enkele artikelen uit het niet verschenen nummer zijn nu enkele aan vullende interviews en wat kritische kanttekeningen opgenomen. AMSTERDAM, 8 juni In de Nieuwe Doelenstraat werd vrijdagmiddag een 43-jarige vrouw, die naar de aankomst van The Beatles stond te iijken, haar portefeuille met 190,— ontrold. HILLEGOM GEBOREN: z. v. J. P. van der Mey en C. B. Hulsebosch: z. v. F. Tertsen en J. Trummler; d. v. A. S. Tierie en J. G. M. van der Leede; z. v. J. L. Couzijn en A. M. van der Lans; z. v. H. J. Winters en J. C. van Leeuwen; d. v. J. G. W. van Mill en L. M. van der Vooren, ONDERTROUWD: D. P. H. van de Kooker en A. H. van Nieirwpoort. GETROUWD: D. Plomp en C. M. van Rijswijk; S. J. M. de Groot en M. M. G. Seysener; P. C. M. Nigten en E. G. Weijers; G. H. Hoekstra en M. G. Koniij^. OVERLEDEN: C. G. van Kempen, m. 60 jaar. HAARLEM, 8 jpni. Tjirk van Seyst is winnaar geworden van de vijfde en tevens laatste rit van „De Kampioens" zomercompetitie. Samen met Leo Riet- hoff, waarvan hjj in het beslissende sprintje helemaal geen tegenstand on dervond, had Van Seyst de aan de start verkregen voorsprong deze slotrit werd als 'n handicapwedstrijd in 't „Van der Aartsportpark'' verreden niet meer prijsgegeven. Rob Sweers had aan een vijfde plaats voldoende om algeheel winnaar van de zomercompetitie te wor den. Aanvankelijk moest hij nog een beslissende sprintrit rijden met Van Seyst, maar die voelde daar niets voor en gaf deze zege zonder meer aan Sweers cadeau. Voor deze slotrit verschenen tien A- en B-klassers aan de start. Zij moesten met onderlinge verschillen van 10 secon den aan de vijftien rondes beginnen. De startvolgorde was: Leo Riethof f, Bak ken, Van Seyst, Handgraaf, De Ruyter, Fiechter, Eady Riethoff, Willemse, Koe- lemij en Sweers. Van Seyst kreeg Bak ker en Leo Riethoff al spoedig te pak ken en samen met de jongste Riethoff ging hij door. De overige renners kregen dit tweetal niet meer te pakken. Van belang voor de eindzege was vooral de strijd in de achterhoede tussenWillemes, Koelemij en Sweers. Deze drie renners kwamen bijeen Willemse en Koelemij maakten de fout om op Sweers te wachtenen van hen bleek Sweers in het sprintje om de vijfde plaats de snelste. Het verschil bedroeg weliswaar amper twee banddiktes maar voor Sweers was dat net voldoende om de eindzege in de wacht te slepen. En te meer omdat Van Seyst er niets voor voelde om een beslissende sprinttjjd te rijden. Hij gaf de eindzege daarmee zon der slag of stoot aan Sweers prijs. De rituitslag luidt: 1. T. van Seyst, 2. L. Riethoff, 3. H. Handgraaf op 25 sec,, 4. A, de Ruyter, 5. R. Sweers op 1 min. en 3 sec.; 6. N. Koelemij, 7. W. Willemse, 8. W. Fiechter. Eeindstand zomercompetitie: 1. R. Sweers 22 pnt.; 2. T. van Seyst 22 pnt.; 3. N. Koelemij 21 pnt.; 4. W. Willemse 20 pnt.; 5. T. v. d. Stoop 19 pnt.; 6. W. Fiechter, 17 pnt.; 7. A. de Ruyter 16 pnt.; 8. P. Lissenburg 14 pnt.; 9. L. Riethoff 12 pnt.; 10. ex aeqo: Th. Blom, J. v. d. Pijl, A. v. d. Lans en G. van Krim pen 10 pnt. De verschillende ritten van BEVALLEN van een zoon: 5 juni: C. Twigt-Heerikhuisen, G. A. Strik- Wals, W. H. A. Lubbers-Verbraeck, K. C. M. Onkenhout-Buis; 6 juni: J. Holthuis-de Koe, J. Piso-van de Lage- maat, G. Baars-Scheinsbergen7 juni: H. van der Pol-Heusschen, C. H. P. van den Dop-de Heij, C. C. Bouman- de Vries, E. Westerhuis-de Wit; 8 juni: H. W. Verhoeven-Willemse, C. J. Lee mans-van der Aar. Van een dochter: 5 juni: O. Borel- Haasbeek, S. J. Visser-Hof, E. C. Fuchs-de Vilder, L. B. Geurtz-Dekker; 6 juni: M. Hofstee-Lensen, W. J. Klein- hout-Cala dt; M. E. Tieben-Brusche; 7 juni: V. J. Coppen-van Rheeden, W. J. Wals-Bouman, J. Wiedijk-Duursma, J. Koolhaas-van der Blom, C. Oord-van Hamersveld. GEBOREN: z.'V. I. LÖffler-Kampfer,, z. v. C. A. Hakkesteegt-van der Welle, A. M. Strengers-Huitinï?, D. H. H. Sloot- Prins, d. v. N. van der Duin-Zwaan, d. v. Ch. Bovendorp-van Klaveren, BEVALLEN van een zoon: 3 juni: P. Balk-Koudijs; 4 juni: J. Hejjstek-Pe- trick, A. Barends-Meijnckens. BEVALLEN: van een dochter: 3 juni: M. Banning-Wijshake, P. G. van Dam- Tholen, L. C. M. Vreenegoor-Menken, I. E. v. Vueren-Pölzmarm, L. T. v. Eik- Bakker; 4 juni: J. C. v. Woensel-Vis- senberg. BEVALLEN van een zoon: 4 juni: G. Barens-van de Klok, A. J. M. Spee- Roozen, L. Verkerk-Stolker, H. Rijkse- van der Men, C.'M. van de Velde- San- berg; 5 juni: M. Smits-van den Berg. Van een dochter: 2 juni: C. E. van der Goes-Pnpers; 3 juni: C. D. G. Schou- ten-Dreyer; 4 juni: H. Benjamins-Pas toor, W. L. van der Veen-Mol, H. M. Rijkse-van der Meij, J. M. Philippo- Mertens; 5 juni: W. Meij-Schaafsma, E. H. Boersma-Rethmeier. GEBOREN: z.v. G. v. d. Linden-Pont, z.v. J. A. M. Kienhuis-Smit, z.v. G. Verkaik-Minnesma, z.v. A. Willemse-Al- ders, z.v. W. G. M. Snoek-Millecam, z. v. E. C. Frumau-Visser, z.v. A. .J Wil- lemse-van der Put. GEBOREN: d.v. A. L. M. Zweekhorst van der Vooren, d.v. H. H. Selier-Struik d.v. M. M. W. Schilders-Geels, d.v. C. M. Noordeloos-Deen, d.v. H. M. Puts- Froeling, d.v. J. E. ten Brink-van Wil ligen, d.v. E.H. van de Haters-van den Eynde, d.v. J. M. A. Vink-Faase. ONDETROUWD: 8 juni: T. J. Brau- nius en E. Giltay, J. van Veen en E. A. van Weel, J. P. Verdonk en M. Kooijmans, R. Boschma en A. Meijer, P. van Wijngaarden en A. Jasper. ONDERTROUWD: 4 juni: W. Hoek stra en L. Buitendijk, J. J. Overbeek en M. v. Buurt, L. Spelt en G. v. Vel- zen. ONDERTROUWD: F. B. M. Schilder en H. Hertog, M. F. Robeerst en G. Dijkstra, M. B. A. Otte en C. A. van Weel, H. N. Kuck en H. Jacobs. W. A. Poch en C. Th. Nieuwenhuis. W. J. van der Linden en S. Sleebos, G. Jon- gerling en L. E. Kalt, W. Th. de Vries en C. E. van Vliet, K. J. Briedé en A. M. Luttikhuizen, L. C. Wessel en A. M. van Staveren, P. J. de Vries en G. J. van Dillen. ONDERTROUWD: P. H. Ruwiel en W. P. Nelemaat, D. van Ladesteijn en A. E. .T. Hendriks, G. A. van der Mark en I. H. J. Moerkerk, J. L. van Dorp en C. J. M. Klein, J. Tooi en M. R. Ro- yé, Ch. W. Moonen en E. M. R. Zeeuwe. ONDERTROUWD: 5 juni: G. Benja mins en J. C. van Kouteren, F. O. Ar duin en W. Steeman, F. Laven en C. van Schendelen, L. Gordon en M. C. Pie- ters. GETROUWD: 5 juni: W. H. M. van Wees en M. J. Levendig, A. Ter Horst en F. S. I. Oudakker, W. H. Wullems en S. P. M. Mannaert, A. v.d. Kwaak en A. M. van Hamburg, J. A. Breevoort en U. Dörr, J. de Bode en J. M. Horeman, C. v.d. Klooster-Roelofs, J. A. M. van den Bos en H. B. J. M. Putters, .W Davelaar en E. Cop. GEHUWD: R. Swaan en L. S. M. Boersema, A. J. Overdulve en F. J. Fraeijenhove. pa Mi GEHUWD: 4 juni: J. A. Leeflang en H. Leveld, H. H. J. Kuijer en H. H. Fie- ge, E. M. v. Zonneveld en J. Ch. W. Franke, G. S. B. Busé en A. A. E. Kors, J. Giezen en L. v. d. Wal, H. den Dek ker en M. Buenting. GEHUWD: A. Th. Liefting en F. C. Heijsteeg, L. G. Schreurs en A. Th. van Kimmenaede, G. Barendregt en C. M. M. Bleeker, L. A .L. M. Sterke en J. C. van Mourik, J. C. A. v. d. Hehde en P. H. Zwemer, J. P. Maas en E. J. Coe- len. GEHOUWD: 6 juni: J. M. Thoolen en E. P. J. H. Kramer; 8 juni: G. W. van Lampen en U. A. C. M. van Dril, T. Giovanninl en A. M. B. Terpoorten, M. .C Draper en J. E. Kreulen. OVERLEDEN: S. Vlaar, 75 jr., r. smink 63 JR. D. Vermeer-van Zandber gen, 85 jr., C. L. Wehnes-Krause, 53 jr, OVERLEDEN: 4 juni: L. van Wil genburg, 83 jr,, Hazepaterslaan; 5 juni: J. Splinter, 45 jr., Gasthuisvest, D. J. Kluit, 44 jr., Leidsevaart, J. C. M. Nieuwveen, 80 jr., Slachthuisstraat, M. J. Gerver, 68 jr., Rijksstraatweg, E. C. van Elk, 2 dg, Korte Herenstraat; 6 juni: H. B. J. Tenwolde, 60 jr., Haze- aterslaan, F. J. van Gelder, 64 jr., lerovingenstraat, J. Angenent, 72 jr., Amsterdamsevaart; 7 juni: E. A. Koo- perberg, 68 jr., Kamperlaan, S. K. van Eijk-Wirth, 90 jr., Linnaeuslaan, M. okjrS rc Dp 7-h6,e ,a. e. grooters-Lantrok, 76 jr., Dr. Schaep- TYl JITICtrj) OVERLEDEN: 2 juni: A. C. H. Vis- ser-Hetem, 87 j., Orionweg; 3 juni: J. F. Revet, 79 j„ Gasthuisvest, A. v. Loon-van der Peet, 72 j„ Liewegje, J. W. van Emden-Tierie, 77 j., Kamper- OVERLEDEN: 4 juni: H. Janmaat, 58 jr., Stationsplein, laan. OVERLEDEN: H. Pieterse, 71 jr., M. J. Hageman, 12 mnd., J, de Wit- Riethorst, 53 jr. AMSTERDAM, 8 juni Het Insti tuut voor Nijverheid en Techniek, Ro zengracht 224, heeft van 17 juni a.s. tot 20 augustus de beschikking gekre gen over de „Spacemobile" tentoon stelling. Dit is een ruimtevaarttentoon stelling die door de Amerikaanse NASA (National Aeronautics and Space Ad ministration) wordt gebruikt om voor lichting te geven over de ruimtevaart. Met behulp van mechanisatie en elek tronische apparatuur worden demonstra ties gegeven over: voortstuwing: principe van een ra ketmotor; gebruik van vloeibare en vaste brandstof: communicatie (klei ne werkende modellen van radiozen ders en ontvangers)Echo en Tel star satellieten; het gebruik van zon newarmte als energiebron. Verder zijn er schaalmodellen van alle satellieten. Demonstraties worden op werkda gen gegeven om 10.00 uur en 14.00 uur; ze duren ongeveer 50 minuten en worden besloten met een filmvoor stelling van plm. 25 minuten. De opening van de tentoonstelling zal geschieden op 17 juni a.s. te 16.00 uur door dr. ir. J. M. J. Kooy, voorzitter van de Nederlandse Ver eniging voor Ruimtevaart. BEJAARDEN UIT Bejaarden in Bloemendaal zal men vandaag, dins dag, moeten zoeken. Een groot aantal van hen, ruim tweehonderd, neemt deel aan het jaarlijkse uitstapje van het comité Bejaarden Bloemendaal. Met stralend weer vertrok het gezel schap vanmorgen omstreeks negen uur uit de raadhuistuin naar Diergaarde Blijdorp. Tegen zes uur worden de vijf autobussen met bejaarden terug ver wacht. de zomercompetitie, waaraan 24 B-klassers deelnamen, werden nen door Norman Koelemij, Ted Jack v. d. Pijl, Arie v. d. Lans en f J> van Seyst. De vijfde en laatste rit van de sers leverde Jack Groeneveld zijn pa achtereenvolgende overwinning V- uitslag: 1. J Groeneveld, 2 F. d| 3. G. van Baak, 4. D. Kruif,5. P- selman, 6. K. Hoogveld, 7. T.& n G. Krom, 9. Th. Verdonschot, w. <-• Kees Hoogveld legde ^e®laf bEP met eindoverwinning en bleef JaarbU Qé CUiUUVCl WlUJUUg V-** rron Lxc één puntje verschil de meerde: wooeveld Krom. De eindstand: 1. K- W' 39 pnt.; 2. G. Krom 38 pnt.; 3. J. as gn 30 pnt.; 4. J. Groeneveld 25 pnt., y. 6. J. Langedijk en Th. Verdonschot pnt.; 7. D. Kruif 16 pnt.; 8. en 9. T.» en G. van Baak 14 pnt.; 10. C. va mond 11 pnt. „„er- De slotrit van de jeugdklassers le^ de een zege op voor Henk *1^ riom- De uitslag: 1. H. Handgraaf, 2. J-o' maert, 3. R. Bakker, 4. R. van B r> 5. R. van Tongeren, 6. E. van d n 7. H. Snijder, 8. J. Wempe, 9- J- Schoor, 10. C. Entius. _nt.; Eindstand: 1. R. van Berkel 45 P g3 2. R. Bakker 44 pnt.; 3. H. SniJaer j pnt.; 4. E. van Schoor 33 pnt-, yjs Wempe 27 pnt.; 6. R. van Tongen» pnt.; 7. H. Handgraaf 24 Pn^"ho0'r 9 Blommaert 18 pnt.; 9. J. van Schoor pnt.; 10. C. Entius 8 pnt. CINEMA PALACE: De gevangen» va» catraz, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur. 14 aar. FRANS HALS: Eddie ln topvorm. 7, 9.15 uur. LIDO: De verdoemden van Altona, 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: In de greep van dr. Mabus», 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Hur, 18 jaar. dl» 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m woensdag: BlitzmSdel an Front, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Federico Fellini's 8V*. 18 1BaT' 2, 6.45 en 9.30 uur. MINERVA, t/m woensdag: Gods G»u*»B« 14 jaar. 8.15 uur. Dinsdag 9 Juni Grote of Sint Bavokerk, lng. Oudei «J? 4, markt, 8 uur: Orgelconcert door Aio»1 Klerk, Dinsdag 9 Juni Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelverem» Thalia met „Mijn huis Is mijn cel Woensdag 10 Juni Stadsschouwburg, 8 uur: Tonëelverenl* Thalia met „Mijn huis ls mijn cel Fans Halsmuseum: Werken uit de lemse School van de 16e t/m 19® aal*» Bijzondere collectie werken van Frans Dagelijks van 10 5 uur, 's avonas uf# 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1 --J Jau Prentenkabinet uit het schetsboek va» Sluter. Tentoonstelling t.m. 21 juni. ao® Expositie van net onlangs ontdekte portret van Frans Hals ley Iers Museum: Schilderijen 19» eeuw Tekeningen Nederlandse, Italiro»" en Franse school. 16e t/m 19» eeuw. iielen, natuurkundige Instrumenten opend op werkdagen, behalve maandag. 11 3 uur Eerste zondag van de m" van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstr«a« Oude religieuze Kunst, schilderden, o"1 .jjo eeuwse beeldhouwwerken Van en van 1.30 5 uur (behalve ma»"0 Zon- en feestdagen van 2 —5 uur - Expositie werken van Willem Snit* t/m 28 juni Woonhuis Jacobus van Looy, ^„n Houtweg 103, het voormalige woow van de schilder-schrijver Jacobus „jp Looy. Geopend donderdags van 10vttt en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen 2 5 uur. Marlus Bauerlaan 7, Aerdenhout <v°°Jn heen Tramweg) - Tentoonstelling van we „gp van Hugo Landheer Geopend gaterdag 2 5 uur of na afspraak, telefoon ♦36e*- Kunstcentrum „de Ark": Expositie nouwwerken en tekeningen van Wim Jot> Geopend van 10 8 uur (Tot 20 lunl) Llnnaeusbof, Bennebroek: Openluchtteh^ toonstelling van voorjaars- en zomerbto®"^ g tropentuin en mlnicorso Geopend van uur. (t/m oktober) 't Goede Uur: Tentoonstelling van <e*^j nlngen, aquarellen en enige plastieken Hubert van Llth Tellers Museum, Spaame 18: Tekeninlj'J van Michelangelo. Geopend: dag. be„.nd ma 10-5 uur Eerste zondag van de m» 1-5 uur. Vleeshal: Tentoonstelling van werken van Nic. Jonk en Arthur Spron* t/m 12 juli. Bloemenheuvel: Tentoonstelling van men en landschappen door J. J. Moolhuiz Dag. geopend van 10 5 uur. Zo. 2 t/m 28 juni. FILMS: CAMERA: De muis op de maan, »-L 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO. De leeuw van Syracuse, 14 Jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De nylonstrop, 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. f REX, t/m woensdag: Blonde meisjes vo Havana. 18 jaar. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. STUDIO: Hij was vannacht bij me, 18 ia* 2.30, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Irma la Douce, strikt volw. 2 en 8 uur. DIVERSEN: Woensdag 10 Juni - rnct Snouck Hurgronjehuls, 8 uur: Lezing g film en lichtbeelden Deltawerken Ringema (K. O.). Donderdag 11 Juni K. O., 8.30 uur: Excursie Gouda en blasserwaard. Kon. Ned. Nat. Ver., 7.30 uur. Excur Heempark, Leiden. ZES fiGENTEN CN DEIE BOKGEES. H/MMBÜ PIE DIKKE IS KOLONEL HflöflN SCHIET HEMNEEE, HANS' ZB HEBBEN riCH VERSCHANST IN SCHUUR ACHTER HET POLO-VELD 10OF DAT ZE MEVR. VLAANDEREN MEEGENOMEN DIE IK GE HEBBEN IK BEN SIR HENRY BRAY, INSPEK TEUR. DIT Z'JN MR. VLAANDEREN EN KOLONEL HA&AM. HOE IS DE SITURTIE? HM! LATEN WE HEN ER DAN 01TJA&EN!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2