DRUMBAND VAN VERENIGING KOMT JUBILARIS OPHALEN Fries Tijmen Groen in IJmuiden klasseupart Koelemij wint overtuigend Gieske beste in tijdrit m Rappe Santpoorter rekende op verkiezing voor kleine Tour Coen Visser wil met ritzege aandacht op zich vestigen „ER IS ONDER AMATEURS GEEN AARDIGHEID MEER AAN..." Streekfavorieten rekenen niet op Ben Osendarp LEKKE BAND KAN VAN DER HORST NIET VELLEN Bloemendaal juichtBound1 op tijd terug Zesde rit zomerstrijd Haarlemse „Excelsior Van Lier (Roda) velt Zwartemeer em »en Tekenend beeld Van Lier Enorme evolutie Koud kunstje Kring-zwemwedstrijd z Geen effect Knappe triomfen Stoppe" Kalm aan DERDE KLASSE A I* MAANDAG 15 JUNI 1964 PAGINA 12 I t De jubilerende technische leider van Bato, de heer Smal midden loopt, vergezeld van zijn vrouw en voorzitter Fortgens door een ere haag van Bato-muzïkantjes. Er stonden de heer Smal toen nog veel meer varrassingen te wachten. 131 Ben Osendarp mag juichen. Met een flitsende eindsprint klopt hij verrassend de streekfavorieten in de ronde van IJmuiden. Coen Visser, gezeten op het por tier van zijn pijlsnelle sportauto. - 1 4. T - V ..'J A",.: :V: Coen Visser is natuurlijk dol blij met zijn verkiezing voor de kleine Tour de France, maar ui terlijk kan men daarvan niets be merken. Het laat Coen ogenschijn lijk onverschillig. Aan drukte en humbug heeft de rappe Sant- poortse wieier amateur, die al meer dan vijftig triomfen op zijn erelijst heeft staan, trouwens een hekel en met zijn verwachtingen is hij dan ook gematigd optimis tisch. Het is geen jongen die zijn plannen of idealen breedsprakig uit de doeken doet. Hij koestert niettemin een stille hoop in de zware rondrit door het land van Marianne en de wijn met een etap pezege de aandacht op zich te kunnen vestigen. Mocht Coen Visser niet gaan naar de beroepsrenners,c' stopt hij vermoedelijk met Als rijwiel- en bromfietshei'st.f Ier kan hij meteen bij zijn van - en broer Jan in de zaak aan de slag. Dat doet hij trouwens tn menteel voor halve dagen. B°ve dien is hij bezig om het patroc diploma voor de automobiélbra che te halen en als Coen dat zijn bezit heeft, dan kan ^3 racefiets rustig laten staan. is voor hem geen „alles of niet om in de wielersport te slaget1, Bato eert technische leider Smal op feestelijke receptie HAARLEM, 13 juni Het is er bijzonder u-arm toegegaan tijdens de receptie, die de gymnastiekvereniging Bato haar jubilerende technische lei der C. Th. Smal zaterdag aanbood. Warm vanwege het buitengebeuren, waar de zon op extravagante wijze bijdroeg tot het feestelijk onthaal dat de jubilaris al vóór de receptie te beurt viel. Warm ook blijkens de waarderende woorden die van hoog tot laag, uit eigen kring en uit andere gelederen, tijdens die receptie wer den gesproken. Volkomen verrassend was de wijze waarop de heer Smal en zijn echtgenote ter receptie gingen. De drumband van Bato bracht vroeg in de middag een serenade aan de jubilaris en daarna begeleidde deze band, alsook een aantal leden in tenue, de auto waarin de hoofdpersoon van de feestelijkheden naar de Grote Markt werd gereden. Dit spectacu laire gebeuren, dat langs de gehele route veel belangstelling trok, was een voorproefje van de grote belang stelling die later voor de receptie bleek. Een halve eeuw lid van een vereni ging te zijn is niet zozeer een verdien ste van de betreffende persoon, maar van de vereniging die het gepresteerd heeft steeds voor de gewenste sfeer te zorgen. Bij de heer Smal blijken de zaken evenwel geheel anders te liggen. Hij heeft al die tijd de sfeer bepaald, hij heeft ook de vereniging gemaakt. Voorzitter Fortgens haalde dit speciaal in zijn toespraak naar voren. Daarbij wilde hij het doorzettingsvermogen in al die handelingen van de jubilaris cen traal stellen. Dank zij deze eigenschap redde hij eertijds Bato van de ophef fing en werkte hij de vereniging op tot een van de grootste uit Kennemerland. Dank zij deze eigenschap ging hij ook bij tegenstand door, als hii overtuigd was van het goede in zijn plan. De vele verdiensten van de heer Smal moest de heer Fortgens wel afdoen met een verwijzing naar het speciale club blad, dat geheel aan de jubilaris is gewijd. Toch haalde de voorzitter nog even een scherp tekenend beeld uit de Tevergeefs hebben ongeveer drie tot vierduizend Drentse supporters ge wacht op het ene puntje dat Zwarte meer nodig had. Het zat er echter niet in. Roda JC bleek aanmerkelijk beter, krachtiger, enthousiaster. Zelf kans loos, deden de Limburgers wat zij kon den om de eer op te eisen. Twintig minuten na de rust scoorde hun mid- voor Van Lier en een minuut voor het einde wandelde deze aanvalsleider van Roda JC op zijn gemak langs Schie- vink en Boxem en produceerde toen zijn tweede doelpunt (2-0). Daarmee lag de hoop van Zwarte meer volkomen aan scherven. Men dacht nog wel even aan een eventuele nederlaag van Alkmaar, maar een te lefoontje uit het Haagse Zuiderpark hielp Zwartemeer volkomen uit de droom. In de negentiende minuut al kreeg Zwartemeer het benauwd. Doelman Boxem leek helemaal niet op een der mate scherpe voofzet van de linksbui ten van Roda Ummels ge-ekend te hebben. Hij greep mis, maar de bin nenkant van de paal keerde het schot en toen kon hij het leer wegwerken. Twintig minuten na de rust zag Van Mouche een vrije schop afgeslagen, maar van enige afstand joeg Van Lier •en schuiver door de massa in het doel van Boxem. (1-0). Een minuut voor •floap brak Van Lier het laatste restje energie van de Noordelijken door op zijn dooie akkertje eveneens het twee de doelpunt voor zijn rekening te ne men. vele typeringen, die in het clubblad staan, naar voren. Het geven van de volledige medewerking toen anderen een gedeelte van de organiserende taak overnamen. Volledige medewerking, ook toen hij het aanvankelijk niet eens was met de genomen besluiten. Dat jubilaris Smal de capaciteiten op heeft en deze ook volkomen heeft uit gebuit ten voordele van Bato, is over duidelijk uit zijn conduite-staat geble ken. Dat enorme werk had hij evenwel niet kunnen verzetten, wanneer me vrouw Smal niet het enthousiasme voor Bato bezat. Ook haar komt de eer toe gekenschetst te kunnen worden als voorgangster in opofferingsgezindheid. Als blijvende herinneringen overhan digde voorzitter Fortgens daarna ge schenken van de leden (Zaanse klok), de bestuurders en de vereniging, verge zeld van de uitgesproken wens dat nog vele jaren van de capaciteiten van de heer Smal mag worden geprofiteerd. Tot aller verrassing werden ook de twee zonen in de huldiging betrokken, daar deze respectievelijk 25 en 12'/ü jaar verdienstelijk lid van Bato zijn. Daar waren tijdens de receptie nog de heer Singer namens de Kennemer Turnkring en als afgevaardigde van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond, de heer Veenings namens gymn. ver. Volo en H. de Jong namens de oud-leden- club van Bato die de jubilaris ken schetsten als een centrale figuur sinds 50 jaren, die zich steeds op eminente wijze wist aan te passen aan de enorme evolutie die In deze halve eeuw door gemaakt is. Bijzonder treffend was de toespraak van de heer F. v. d. Berg als voorzitter van het Veteranen Corps, een lande lijke instelling van oudere gymnasten. Het devies van dit corps is: offervaar digheid, tucht, trouw. Jubilaris Smal heeft in de loop van die halve eeuw de offervaardigheid duidelijk getoond, want hij heeft zonder contra-prestatie voor ogen zijn kennis en kunde aan de vereniging Bato ogegeven. Ook de tucht zowel in zijn leiding als in de organi satorische richting, zijn bekend en ge brek aan trouw kan de heer Smal zeker niet worden verweten. „Het uitreiken van de legpenning van het Veteranen Corps een zeer zeldzaam gebeuren omdat slechts weinigen die combinatie van goede eigenschappen kunnen tonen in hun verenigingswerk is hier," al dus voorzitter Van den Berg, „wel op zjjn plaats." De oud-leden club bood daarna de heer Smal een grasmaai- machine en een barometer aan. De heer Henstra van EDO kwam be nadrukken dat niet genoeg onder de aandacht kan worden gebracht wat het betekent voor een vereniging om een dergelijke kracht in de gelederen te hebben, die zo'n lange tijd zoveel pres teerde.Collega technisch leider F. Guit, ook al zo'n 40 jaren voor Bato werkzaam, roemde de prettige samen werking, terwijl wethouder P. Voskui len namens de gemeente en de heer D. Beets als voorzitter van de Sportraad tot slot de dapk overbrachten voor het IJMUIDEN, 15 juni De sterke Fries Tijmen Groen uit het plaatsje Follega is onder de vaderlandse nieu welingen momenteel een klasse apart. Dat heeft hij zaterdagmiddag in de ron de van IJmuiden weer eens overduide lijk bewezen. Toen Groen in de slotfa se van de strijd een paar duwen extra op de pedalen gaf en op jacht ging naar de koplopers Gerard Mooy en Jan Hendrik v.d. Griendt Melle Jong kind, Guus Zantingh, Piet de Wit en Cees Stam waren daarmee al bezig was er geen houden meer aan. Bjj het ingaan van de laatste ronde kreeg Tij- men met De Wit on Peter Slotemaker de twee vluchtelingen te pakken en in het beslissende sprintje bleef hij met an derhalve lengte verschil aan de winnen de hand. Hij behaalde daarmee zjjn achttiende overwinning van dit seizoen. Aan deze koers namen zo'n tachtig nieuwelingen deel. Zij moesten het par cours 34 keer afleggen. Aanvankelijk bleef alles rustig bijeen en pas in de tiende „toer" kwam er door toedoen van Valk, Stam en Angevare wat meer spanning in de strijd. Zij werden door De Goede, Heemskerk en Schenkt weer tot de orde geroepen. Ook een aanval van de strijdvaardige Mooy met Slote maker en daarna De Goede leverde niet het gewenste resultaat van een beslis sende voorsprong op. Vooral Heems kerk, Van Krimpen, Bootsma en Valk weerden zich voortreffelijk in de afweer- slag. Ongeveer halverwege de zestig kilo meter lange race ontsnapte Mooy en Van der Griendt uit het peloton. Zij brachten het tot een voorsprong van 600 meter. Toen begonnen Jongkind en Zantingh met De Wit, Stam en Otte aan de achtervolging. Het werd echter pas werkelijk gevaarlijk voor de vluchte lingen toen Tijmen Groen op jacht ging met Visser en Slotemaker aan het wiel. De sterke Fries perste alle re serves uit zijn pezige body en dat bleek voor Visser, Otte, Jongkind, Zantingh en Stam teveel van het goede. Zij moes ten hem laten gaan. Alleen De Wit en Slotemaker konden gelijke tred met hem houden. Bij het ingaan van de laatste ronde streken Groen c.s. op de twee vluchters neer en toen was het voor de sterke Fries een koud kunstje om de eindsprint naar zijn hand te zetten. Met anderhalve lengte verschil bleef hij zijn makkers de baas. De uitslag luidt: 1. Tijmen Groen, HAARLEM, 15 juni De zwem- kampioenschappen kring Haarlem van de K.N.Z.B., die tevens de selectie vor men voor inschrijving voor de natio nale kampioenschappen, zullen wor den gehouden op zaterdagavond 4 juli, zaterdagavond 11 juli, zondagmiddag 12 juli en de 1500 meter op woensdag avond 15 juli in de gemeentelijke zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem. In Den Bosch zijn de schermwedstrij- den gehouden voor het persoonlijk kam pioenschap in de eerste klasse sabel. Winnaar werd Wilmink (KOS-Den Haag). Hij won de finale met 10.6 van Heidenrijk (Zaal Van der Berg-Amster- dam). Follega, de 60 km. in 1 uur o2 min. en 28 sec.; 2. P. de Wit, Wormer; 3. J. H. v.d. Griendt, Zaandam; 4. P. Slotema ker, Beverwijk; 5. G. Mooy, Limmen; 6. C. Stam, Koog aan de Zaan op 25 sec.; 7. L. Otte, Haarlem, 8. M. Jong kind, Aalsmeer; 9. H. Jansen, Amster dam op 32 sec.10. L. Suiker, Warmen- huizen; 11. H. v.d. Slof- Den Helder; 12. Th. v.d. Valk, Voorschoten; 13. J. de Goede, Beverwijk; 14. C. Proosdij, Baarn; 15. B. Schulte, Amsterdam. De jonge Haarlemmer Leen Kreuiger zegevierde in het treffen van de aspi ranten door de massasprint van een compact peleton te winnen. Zijn felste belagers Jan Bakker en Ben Janbroers moesten hem daarbij een halve lengte prijsgeven. De uitslag luidt: 1. L. Kreu- ger, Haarlem, de 25 km. in 38 min. en 15 sec.; 2. J. Bakker, Zaandam, 3. B. Janbroers, Amsterdam; 4. J. Buis, Halfweg; 5. H. van Leeuwen, Haarlem, 6. H. Welp, Heemskerk, 7. T. Blom, Haarlem, 8. W. Snijders, Amsterdam, 9. G. Agema, Amsterdam, 10. H. Hom- ma, Den Haag. vele goede werk dat de heer Smal tot heil van de sport in de gemeente Haar lem heeft volbracht. Talrijke kostbare cadeaus en hon derden gelukwensen vielen de seer Smal en zijn vrouw ten deel tijdens de receptie. De jubilaris kon zijn ont roering voor zoveel getoonde waarde ring niet beter uiten dan van zijn grote dank -te getuigen en de hoop uit te spreken dat het hem gegeven moge zijn nog enkele jaren te mogen werken voor Bato om dit alles weer enigszins goed te maken. HAARLEM, 14 juni Norman Koele mij heeft zich in de eerste rit van de midzomercompetitie door het Haar lemse „De Kampioen" over vijftig ron den in het „Van der Aartsportpark" gereden duidelijk de sterkste ge toond. Met bijna 'n minuut voorsprong op Huub Uttien besliste Koelemij, die als enige van een aanvankelijke vijf man sterke kopgroep op het voorplan was overgebleven, deze rit in zijn voor deel. De 25 deelnemende A- en B-klassers deden het aanvankelijk rustig aan en pas in de twintigste ronde kwam er door een solovlucht van Joop Schenk wat meer spanning in de strijd. Hans Hand- graaf, Roel Snijder, Norman Koelemij en Rein Portegies begonnen aan de ach tervolging en kregen de leider te pak ken. Voor Portegies, Handgraaf en Schenk was de vreugde Van een voor sprong van korte duur, want zij moes ten afhaken. Toen Snijder daarna door een lekke band werd geremd, was er voor Koelemij geen vuiltje meer aan de lucht. Tonny Blom was weer de beste C- klasser en zegevierde in de sprint over zijn vluchtmakker Kees Hoogeveld. A. HAARLEM, 15 juni Door de Haar lemse Raceclub „Excelsior" werd zon dag de zesde rit van de zomercompe titie als een tijdrit verreden en daarbij verwezenlijkte Ben Gieske met 10 min. 40 sec. de snelste tijd van de A-klas- sers. Ook de jonge Jan v.d. Peet kwam met 10.40 uit de bus en was daarmee de beste B-klasser. Uitslag A-klasse: 1. B. Gieske, de 5 ronden in 10.40; 2. W. Wagner in 11.00; 3. B. Schouten in 11.07; 4. H. van Asse- ma in 11.15. B-klasse: 1 J. v.d. Peet de 5 ronden in 10.40; 2. Jan Philips in 10.59,; 3. G. Keyzer in 11.00; 4. J. Sweyen in 11.07; 5. T. Meure in 11.16 6. Henk Philips in 11.29; 7. T. de Nijs in 11.43; 8. D. Schouten in 11.44. De tweede jeugd van Excelsior" moest eveneens een tijdrit over vijf ron den rijden en daarbij kwam Ton Hand- graaf tot een snellere tijd dan Gieske en Van der Peet. De uitslag: 1. T. Handgraaf in 10.36 2. J. de Ruiter in 11.11; 3. H. van Ouwerkerk in 11.21; 4. J.v.d. Wel in 11.25; 5. D Kiekens in 11.34; 6. W. Peeters in 12.01; 7. K. Kossen in 1210; 8. N. de Boo in 12.15: 9. Groenveld in 12.41; 10. Tollenaar in 13.30. C-klasse: 1. K. Schriek, de 3 ronden in 6.26; 2. P. Neeskens in 6.30; 3. J. Molenaar in 6.42; 4. H. Neeskens in 6.54. Een afvalrace voor A- B- en C- klassers werd gewonnen door Ben Gieske vóór J. v. d. Peet, J. Sweyn, H. van Assema en Buus Schouten. Ook de dames konden zondag bij „Excelsior" op de racefiets aan de slag voor een rit over twee ronden en daarin was Sandra v.d. Vaart sneller dan Lydia Rondema en de zusjes Ans en Nelly Sweyen. IJMUIfpEN, 14 juni De slanke Ben Osendarp uit Utrecht heeft zater dagmiddag in de ronde van IJmuiden voor amateurs, waarmee de Velser Sportweek werd ingezet, een verras sende overwinning behaald door de streekfavorieten Jan van Rijn en Jan Timmer in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep overtui gend te kloppen. Het verschil bedroeg bijna twee lengten. Feitelijk had nie mand langs het parcours aan de Maas straat en Heerenduinweg en vooral de insiders niet op deze ontknoping van de strijd gerekend. Men had de meeste winstkansen aan Van Rijn en Timmer toebedacht. Temeer omdat de Haarlemmer Jan van der Horst zijn positie op het voorplan door een lekke band had moeten prijsgeven. De blon de Van der Horst verwierf zich echter de sympathie van het talrijke publiek door na een felle jacht nog bijna aan sluiting te krijgen bij de zeven aan voerders van het „veld". De organisatie van deze wielerronde, waarvoor 65 amateurs aan de start verschenen, was door de Velser Sport stichting opgedragen aan de renners club „Kennemerland" uit Beverwijk. Het 1760 meter lange parcours moest 54 keer door de renners worden afge legd en reeds in de vijftiende „toer" kwam er door de activiteiten van Daan Voorthuizen, Hans van Piere, Bram Schenk, Chris Plus, Jan van Rijn en Jan v.d. Horst een definitieve afscheiding tot stand. Vijrwel alle favorieten verenigden zich in een 26 man sterke kopgroep en hielden alle overige deelnemers op afstand. Niet alleen de favorieten Ko Zomer, Jan van Rijn, Jan v.d. Horst, Bram Schenk en Jan Timmer weerden zich in deze „aanvalsspits", maar ook Albert Jongkind, Gerard van Noord, Dick Quariënto, de Italiaanse Amster dammer, en Cock v.d. Hulst spraken een hartig woordje mee. De demarrages van deze knapen sorteerden evenwel geen effect en alleen de zwakkere broeders werden van hun aanvalsdrif ten de dupe en moesten afhaken. Door toedoen van Osendarp, van Noord, Van Rijn en Jongkind werd met nog twintig kilometer te fietsen de be slissende ontsnapping ingeleid. Deze vier knapen veroverden een voorsprong van 250 meter en toen werd door Tim mer, Van der Horst, Van der Hulst en Wuurman de achtervolging ingezet. Tien ronden voor het einde kreeg de sterke Van der Horst,- die alleen ach ter het kopgroepje van vier man aan zat, een lekke band en scheen daarmee zijn winstkansen te verspelen. De blonde Haarlemmer wilde zich evenwel nog niet gewonnen geven en begon op een andere fiets aan de ach tervolging. Het talrijke publiek moe digde hem daarbij luid aan en een oud-renner stelde zelfs een prestatiepre- mb voor Van der Horst in het uitzicht. Alleen Quariënto en Tel konden zijn wiel houden en lieten zich door de Haarlemmer in de prijzen sleuren. Zijn aanvankelijke achterstand van bijna 500 meter wist Jan vrijwel ongedaan te maken. Toen de zeven aanvoerders aan de eindsprint begonnen, zat hij slechts enkele meters achter hen. Die sprint was bijzonder enerverend. Van Rjjn trok hem aan en werd 25 meter voor de streep door Osendarp, die zich door de Heemskerker liet lan ceren, voorbij gestevend. Met bijna twee volle lengten verschil bleef de Utrechter de streekfavorieten Van Rijn en Timmer de baas. De uitslag luidt: 1. B. Osendarp, Utrecht, de 100 km. in 2 uur 31 min. en 48 sec.; 2 .J. van Rjjn, Heemskerk; 3. J. Timmer, Velsen-Noord; 4. J. Wuurman, Amsterdam; 5. G. van Noord, Den Haag; 6. A. Jongkind, Aalsmeer; 7. C. v.d. Hulst; Zoeterwou- de; 8. R. Quariënto, Amsterdam; 9. J. v.d. Horst, Haarlem; 10. F. Tel, Zaan dam; 11. G. Cuvelier, Nieuw Vennep; 12. H. van Pierre, Uithoorn; 13. A. Schenk, Haarlem; 14. A. Helsloot, Am sterdam; 15. Ko Zomer, Halfweg; 16. R. Troost, Zaandam; 17. P. Konijn, Koog aan de Zaan; 18. M. Sachs, Am sterdam; 19. C. Plus, Haarlem; 20. D. Voorthuizen, Amsterdam. Betweters in de sport op twee wielen willen nog wel eens verkondigen dat Coen Visser, 31 december 1937 in het rustieke Santpoort geboren en van be roep rijwiel- en bromfietshersteller, aan de voorzichtige kant is in een koers en geen initiatief toont. Aan die praat jes is Coen zo langzamerhand wel ge wend en zij laten hem koud. Zijn alles zins respectabele erelijst, waarop me nig renner jaloers kan zijn, bewijst trouwens wel het tegendeel van die be weringen. Meer dan vijftig overwinningen heeft hij op zjjn naam staan. Vooral in eigen contreien de ronden van Beverwijk, Uitgeest, Heemskerk, Haarlem en Krommenie wist hij een of zelfs twee keer te winnen reed Visser altijd op zijn best. Alleen voor het thuisfront in Santpoort heeft hij nog nimmer kunnen winnen. Dat zit hem uiteraard niet lek ker. Zijn tegenstanders geven hem doorgaans in de Santpoorter ronde geen kans om normaal te fietsen en kleven als gom aan een enveloppe aan het achterwiel van Coen. Men heeft hem zelfs 'n keer gewoonweg onderuit ge reden in de laatste ronde. Zijn mooiste triomfen behaalde Vis ser in de „klassieke" ronde van Gel derland en de 148 kilometer lange race om de „Grand Prix Lempertsberg", die op een bergachtig parcours in Luxemburg werd gereden en waarin hjj met ruime voorsprong als eerste over de eindstreep snelde. Bovendien besliste hij zowel in de ronde van Ca nada (1963) als in die van Marokko (1964) twee etappes in zijn voordeel. Dit voorjaar triomfeerde de kwieke Santpoorter op grandioze wijze in het „Zaans wielerweekeinde" (eerste in het internationaal criterium van Zaandam en tweede in de ronde van Noordhol- iand), zegevierde in St.-Willibrord en won in het Duitse Essen een interna tionale koers over 140 kilometer. De vele ereplaatsen zijn al niet meer te tellen. Verschillende keren kreeg Vis ser in straatkoersen of criteria de lei- dersprjjs en die verkrijgt men niet met tussen de wielen in het peleton te blij ven hangen. En draaide hij niet eens in de ronde van de Markthallen te Amsterdam het hele „veld" dol door zijn aanvallende manier van rijden? Het hardfietsen is voor hem zuiver lief hebberij en dat moet geen kwelling worden. fa \f0* allemaal op me als de te kloppen v riet. Vooral in Noordholland is dar menteel heel erg. Na de ronde van ,a3r rokko reed ik in Den Helder en "yn werd het fietsen me vrijwel onmog gemaakt". H Zijn verkiezing voor de kleine Tour de France was voor Visser feitelijk geen verrassing meer. Hij had er al zo'n beetje op gerekend. Aan het begin van dit seizoen had de volijverige bondscoach Joop Middelink hem al een wenk gegeven zich op de Tour voor te bereiden. Het nieuws vernam hij niet temin van de televisie. Een dag later kreeg hij de definitieve bevestiging van zijn uitverkiezing thuisgestuurd. Met de training doet Coen het momen teel rustig aan. „Ik heb in het voor seizoen al zoveel gefietst," zegt hij, „dat de animo voor het fietsen gaat kwijnen. Overigens heb ik beslist niet zoveel kilometers nodig om in vorm te komen." Met zijn verwachtingen voor de Tour, waaraan hij het vorige jaar al had willen deelnemen, blijft Visser aan de voorzichtige kant: „Ik wil natuurlijk graag een etappe winnen en voor de rest moeten we maar af wachten hoe het gaat", is zijn be scheid. Reeds enkele jaren staat Coen Visser onder de vaderlandse amateurs aan de top. Zijn vroegere strijdmakkers, Jo de Haan, Dick Enthoven, Piet Steen voorden, Ab Geldermans, Cees Lute, Joop v. d. Putten, Jan Hugens etc. zijn reeds overgegaan naar het professiona lisme en anderen hebben de racefiets voorgoed aan de kant gezet. Coen fietst nog steeds als amateur en hoopt uiter aard ook nog een kansje te maken voor de Olympische Spelen in Tokio. Mogelijk neemt hij het volgende voor jaar een overstapje naar de profs of onafhankelijken. Mits hij een voordelig contract aangeboden krijgt. „Er is on der de amateurs geen aardigheid meer aan," aldus de Santpoorter. „Ze rijden (Van onze sportredactie) BLOEMENDAAL, 14 juni D® hele Bloemendaalploeg veerde op zij hoorde dat werper Bouma van kantie terug was gekeerd, juist op moment dat de beslissing moest g len over het al dan niet meedoen g het kampioenschap. Het werd mee®0 want Bloemendaal won met S-S Rood Wit. DSS, die eveneens aan8 ting met de kop kon krijgen, was z° lant dit aan zijn tegenstander SVD laten (7-1). Rood Wit had na drie slagbeuf^K een 2-0 voorsprong, waarbij sla®T>el van Hekelaar en Poelman een rol sPpjet de. Toen kwam Bloemendaal los- Rood-Wit-veldwerk werd onder o,ge. gezet, er ontstonden fouten en de honkslag van Jan Egner was beslis^. L (3-2). Nogmaals drie runs sco?' Bloemendaal een inning later. D fouten, een honkslag van Bouma, produktief gemaakt door Piet Nr,cjt (6-2). Verder dan 6-3 kwam Rood g\ niet meer, Lunenburg kwam nog tot een honkslag. sSuruut ajqoajs oittRaj^uipsjeA 8]S hebben DSS geveld. Wim Kloet beginnend werper gaf in de eerste si- beurt al drie vrije lopen cadeau —jt zijn tegenstander SVL uit Geiden- gecombineerd met wat foutjes bete»^ de een 3-0 achterstand. Het zou - twee innings 7-0 zijn. Een homerun gfl A. van Duuren. daarna weer j,ei- slagwerk van Koelman zetten de denaren stevig in het zadel. Df»> 0p niet tegen het werpen van Kopper1- i die 10 x 3 slag gooide. Hij gaf 9 „eji wijd weg en wist DSS op 5 honksia»^ te houden. Bussing die het werpen Kloet had overgenomen, hield da» de thuisplaat schoon. DSS kwam zevende inning tot het redden va» eer (7-1). D stand in de derde klasse A is; Bloemendaal VUC Lijnden SVL 6 S 6 8 7 8 7 8 Thor Wassenaar DSS Rood Wit HILLEGOM, 15 juni °J> Boenderparcours werd zondag dooi Ren- en Toervereniging „De streek" de zomercompetitie v02ï„ LiS' met een klassementswedstrijd. De gp senaar Herman Zuiderduin, die °°otlde de schaats heel wat mans is, t0 bes- zich in deze puntenrit duidelijk de jii te en besliste alle elf klassement® ge zijn voordeel. Hij behaalde da»» zijn eerste overwinning.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 12