Zevenmaal vriendjes nagedoken en gered ALS U HET V VRAAGT Wielerronde luidt feestweek m „De getemde feeks" in Leiden Shakespeares Globe toneel nagebouwd HPC-ers kwamen met vijf bekers terug in Haarlem Ondanks compromis tussen betrokkenen SPEELTUINKWESTIE SCHALKWIJK DREIGT ONVERKWIKKELIJKE AFFAIRE TE WORDEN Stichting Schalkwijk verweert zich en doet op B. en W. beroep Concert op muziekpodium Sassenheim Riethoff moet sprinttitel verdedigen Nieuwe badpakjes en broekjes te kust en te keur! Schous DE ULDERMAN OPDRACHT bij K.F.C. Bescheiden 13-jarige„Ik moest ze er ivel uithalenhet was daar zeven meter diep Zestig renners in Nieuw-Vennep aan de slag Drie Telstar spelers oefenen T. v, d. Geest uit Hoofddorp ridder in de Orde van Oranje Nassau AGENDA AGENDA LOF VOOR MOEDIGE REDDINGEN Dief? Haarlems matrassenhuis Zaligmakend Windmolens Gewapende vrede Beroep op B. en W. Reactie Burgerlijke stand Vanavond voorzitter van De Kampioen V eilingnoteringen Ev enementenlij st Touring Zandvoort Cricketpro gramma DOOR FRANCIS DURBRIDGE DINSDAG 16 JUNI 1964 PAGINA 2 Be dertienjarige Ton van Riel uit Haarlem kreeg varmorgen voor zeven door hem verrichte reddAn- genhet loffelijk getuigschrift van het dr. Merensfonds uit handen van de heer J. Schmidt. Zijn klas genoten en ouders waren er ge tuige van. uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- tot f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant voor Haarlem e-0. Films Muziek Tentoonstelling voor Leideft PAUL VLAANDEREN HAARLEM, 16 juni Zeven moedige reddingen heeft de 13-jarige Ton Riel, xesde klas leerling van de St.-Lucia- school in Haarlem-noord verricht. Al die keren haalde hjj een vriendje, dat niet kon zwemmen uit het water. De jeugdige redder is daarvoor, in bijzijn van zijn klasgenoten en trotse ouders, gisterochtend onderschelden. Hij kreeg het „loffelijk getuigschrift" van het dr. W. E. Meerensfonds. Het getuigschrift werd hem uitgereikt door de heer J. Schmidt, secretaris van dat fonds. Het is alweer een jaar geleden, dat Ton van Riel zijn reddingen verrichtte. Zelf heeft hij er nooit over gesproken. Het is aan de badmeester van het Haarlemse sportfondsenbad, die er toe vallig van hoorde, te danken, dat zijn daden in de openbaarheid zijn gekomen. Waarom heeft Ton er nooit over ge sproken? „Uit bescheidenheid", zei de heer Schmidt, tijdens de uitreiking van het getuigschrift. „Als ik het thuis ver teld had, dan zou ik er flink van langs gekregen hebben," vertelde Ton ons openhartig. „Ik mag namelijk geen vlotje-varen. We deden het toch. Als er dan iemand overbood duikelde en ik hem nasprong met mijn kleren aan ging ik de kleren bfj mijn grootmoeder drogen." Zeven keer heeft Ton een drenkeling nagesprongen. „Onze zoon is een echte waterrat," vertelden de heer en mevr. Van Riel. „We hebben hem herhaaldelijk verbo den in de haven te zwemmen of daar vlotje te varen. Maar hij ging steeds stiekem toch. Er is geen houden aan. We hebben hem al opgegeven voor de zeevaartschool, want hij wil graag zee man worden." De momenten, waarin zij in onge rustheid verkeerde» over hun zoon sche nen voor de heer en mevr. Van Riel verre toen zij vanmorgen het uitreiken van de onderscheiding bijwoonden. Zij luisterden trots toe toen de heer Schmidt zijn bewondering voor hun zoon Ton, ">n van hun vier kinderen, niet onder stoelen of banken stak. „Als je wat ouder bent, moet je be slist bij de Haarlemse Reddingsbrigade komen," zei de heer Schmidt. „Dan word je mijn collega. Nu ben je nog mijn concurrent en je bent me zelfs de baas in het redden van drenkelingen." Ton lachte wat verlegen. Hij is er niet Lezers schrijven de krant Om maar met de deur in het huis te vallen, begin ik met mezelf voor te stellen. Ik ben de moeder van de zes tienjarige bloemistknecht, die vandaag in uw krant als dief gebrandmerkt werd. Als u dan iets wilt schrijven, doe het dan goed en overtuig u van de ware feiten. Het is n.l. zo, dat mijn zoon, zonder medeweten van zijn vriend, diens motor genomen heeft, om een eindje te rijden. Me dunkt, dat dit een heel ander idee geeft, vindt u ook niet? Ik erger mij dikwijls aan foutieve of onnauwkeurige berichten in de couran ten, ook in de uwe, die ik altijd al lees. Maar nu het mijn zoon, en daarmee ook mijzelf betreft, moet ik dit schrij ven. Het is niet leuk, om als dief aan gekeken te worden, ik moet dan ook tot mijn spijt zeggen, dat ik zeer ge belgd ben over dit artikel. Mevr. A. v. d. PUTTEN-BENDER Vogelenzang. Naschrift van de redactie: Ons be richt berustte op een officiële medede ling van de Bloemendaalse politie. We menen (en meenden) daarop te mogen vertrouwen. De Bloemendaalse politie deelt ons desgevraagd ook nu mede, dat de bloemist-knecht zonder toestem ming van de eigenaar van de motor fiets gebruik heeft gemaakt. Bovendien is een zestienjarige jongeman niet ge rechtigd om met een motorfiets op de openbare weg te rijden, aldus de politie. Wij menen dan ook, dat men ons geen foutieve berichtgeving kan verwijten. De jongeman in kwestie heeft door zijn gedrag politieel optreden uitgelokt. zo erg van onder de indruk. Die red dingen beschouwt hij als de gewoonste zaak van de wereld. Een vrienden dienst. „Ik moest ze er wel uithalen, het was daar zeven meter diep," was zijn bescheiden commentaar. NIEUW VENNEP, 16 juni Met een wielerronde voor amateurs en nieuwe lingen wordt donderdagavond 18 juni door de Oranjevereniging „Beatrix" de feestweek van Nieuw Vennep ingezet. Dat Is zo'n beetje een vaste traditie geworden. De organisatie van deze ronde is weer in handen van „De Bataaf" uit Halfweg en dat heeft hel Beverwvjkse „Kennemerland" uitgeno digd om met zijn sterkste renners naar Nieuw Vennep te komen. Men verwacht zo'n zestig deelnemers aan de start. Hoewel deze Venneper feestweekronde dus als een clubontmoeting wordt ver reden, belooft het toch een spannende strijd te worden, want beide clubs be schikken over succesvolle amateurs en nieuwelingen. Van „De Bataaf" zijn dat onder meer Hermy Schouten, Ko Zomer, Jan Fransen, Joop Hoogland, Piet Rinkel, Daan Holst, Jan Buis, Albert en Melle Jongkind en de plaatselijke favoriet Gep Cuvelier. Door „Kennemer land" worden Jan Rasch (vorig jaar winnaar), Jan Serpenti, Wim en Piet Vleesman, Jan van Rijn, Coen Visser (aangewezen om aan de kleine Tour de France deel te nemen), Chris Duyker, Peter Slotemaker, Sjaak de Goede (wegkampioen van Noord-Holland der nieuwelingen) en Gé v. d. Winden als kanshebbers naar Nieuw Vennep afge vaardigd. Het 1200 meter lange parcours aan de Schoolstraat, Jhr. v. d. Pollstraat, Prevenaireweg en Venneperstraat moet vijftig keer door de renners worden af gelegd. De start is om zeven uur. (Harry Cuvelier sr., die altijd veel werk verzet om deze ronde te doen slagen, heeft weer voor vele premies gezorgd. Het zal de strijdlust onge twijfeld animeren. Vooraf kunnen de burgers van Nieuw Vennep aan de slag in een wedstrijdje op gewone fietsen over acht rondjes. Daarvan is de start om zes uur. KLAVERJASSEN Door een prach tige geste van H.B.C. die zijn sporthal beschikbaar stelt, kan het Overkoepe lend Orgaan van Vrije Klaverjasvereni- gingen te Haarlem en Omstreken op 26 februari 1965 spelen om het kam pioenschap van Haarlem. Als nieuwe leden hebben zich aange sloten de verenigingen „Klarenhof" en „De Kampioen". Renova houdt vrijdag een klaverjas- avond voor losse koppels in gebouw De Linge aan de Lingestraat. Deze avond is voor de jeugd. LEIDEN, 16 juni Het toneel van Shakespeares Globe Theater op de zui delijke Theemsoever is op het ogenblik nagebouwd op het Leidse Academie plein, dat over eendere afmetingen blijkt te beschikken. Daar wordt door de Leidse Universitaire Toneelactie on der regie van Anne-Marie Prins Sha kespeares „Getemde feeks" gespeeld, het blijspel dat in 1654 in Nederland werd opgevoerd in een bewerking van Abram Sybant, onder de titel „De dol le bruiloft", zonder vermelding van de oorspronkelijke auteur. De verwerkelijking van deze aardige onderneming bracht enige tegenkanten ervan aan het licht. De zomeravond was bij de eerste voorstelling in de reeks, die tot 27 juni voortduurt, alhoe wel ietwat koel, bijzonder fraai. Rond het toneel de Hortus vormde de inner-stage, een plankier daarvoor met apron-afdak, de for-stage hing een goede sfeer, die evenwel enigszins te loor ging op de hoog oplopende tribune. Men had er een ietwat beperkt uitzicht HEEMSTEDE, 15 juni Verschil lende zwemmers van het Heemsteedse HPC hebben met succes deelgenomen aan nationale zwemwedstrijden in het „Weusthagbad" te Hengelo. Zij namen maar liefst vier wisselbekers mee naar huis om er de prijzenkast van de vere niging mee te verrijken. Voor de vijfde beker zorgde Lizi Remer met een tri omf bij de dames. Op de 5 x 50 meter vrije slag estafet te voor heren behaalden B. de Jong, R. Dix, W. Geurtsen, Y. Schulp en Huizinga in een tijd van 2.23,7 de over winning, waardoor HPC voor de twee de keer in het bezit van de „Rein Wes- terhuys"-beker kwam, en het tweede eindigde met F. de Cock. A. v. d. Veen, K. Koper, M. Groenveld en H. Wil schut op de derde plaats. Zij lieten een tijd afdrukken van 2.33,2. De 4 x 100 meter wisselslag estafette leverde een dubbel succes op voor de heren van HPC. Het eerste zegevierde met B. de Jong, M. Groenveld, B. Hui zinga en W. Geurtsen in een tijd van 4.56,1 én het tweede eindigde met Y. Schulp, P. Kuiper, R. Dix en A. v. d. Veen in 5.08,6 op de tweede plaats. Het derde team van HPC legde op de vierde plaats beslag van de negen deel nemende ploegen. Op de individuele nummers wist Rob Dix voor de tweede keer in successie de 100 meter vlinderslag te winnen in een tijd van 1.08,0. Hij moest daarvoor een felle strijd leveren met Martin van Goor (Haarlem), die in 1.08,4 als twee de eindigde, en Jan Bouwman (Het Y). Pas in de laatste meters kon Dix de strijd In zijn voordeel beslissen. Yke Schulp zorgde met een overwinning op de 100 meter rugslag voor de vierde beker. Zijn tijd was 1.15,0. Van de 29 deelneemsters op de 100 meter rugslag dames was Lizi Remer van HPC veruit de snelste. Zij liet een tijd van 1.19,1 voor zich afdrukken en veroverde daarmee de ,,Groneman"-be- ker. op het toneel en men zat er net tegen de grens van de verstaanbaarheid aan. De gelijkenis met het Globe Theater strekte zich ook niet tot de toeschou wersafdeling uit, want per slot van re kening zat men in een bakstenen recht hoek mplaats van in een houten O. Men hoeft er niet te zwaar aan te tillen, maar het bemoeilijkt wel het con tact tussen spelers en toeschouwers. Alhoewel aan de andere kant deze in- coveniënten ook weer hun eigen char me hebben. Dat geldt trouwens ook voor de te kortkomingen, die men in de voor stelling zelf waarneemt, onhandighe den in hoofdzaak, die voortkomen uit een tekort aan toneelroutine. Want daartegenover statui vele stalen van persoonlijk geïnspireerd spel, waar door de technische feilen heen een duidelijke tekening van de aardige de tails in de figuren zichtbaar wordt. Anne-Marie Prins heeft blijkbaar zulk een persoonlijke inspiratie gestimu leerd en opgevangen in een algeme ne spelbeweging, die niet alleen een hoog tempo onderhoudt, maar ook markant getekende mouvementen op roept. Er zijn daar een drietal hoofd lijnen in te onderkennen: voor de clowneske elementen een grollige, voor de figuratie een marionetachtige beweeglijkheid en voor de meer uitge werkte figuren een goed aangehouden mimische typering, die momenten van opzettelijke verhevifling kent. Ove rigens naast ogenblikken van onop zettelijke inzinkingen. Tijdens de pauze voer op het water van het Rapenburg een overhuifd boot je, waarop een klein groepje voortref felijke muzikanten zeer aangenaam mu siceerde. Zij leverden trouwens, met een goede zanger in hun midden, een heel aantrekkelijk aandeel in de voor stelling. Nauwelijks iemand van de be zoekers bleek Williams Inn aan de overkant van het Rapenburg ontdekt te hebben, alhoewel het een heel mooie pub is. RUTTEN Advertentie h. de graait HAARLEM, 16 juni De hoop, dat de speeltuinkwestie, in Schalkwijk mid dels een compromis zou kunnen wor den opgelost, is kennelijk kleiner ge worden. Zoals bekend, is de Stichting Schalkwijk twee jaar geleden begonnen met haar activiteiten. Tengevolge van een affaire met de drumband binnen de Stichting ontstond een afgescheiden groep, die niet alleen een eigen drum band oprichtte, maar ook streefde naar een eigen speeltuin, zij het in het ver band van het Haarlemse Speeltuin Ver bond (H.S.V.). Tegen deze gang van zaken maakte de Stichting Schalkwijk bezwaar. Zij meende ook bepaalde rechten te hebben, zeker ten opzichte van de dissidentengroep, die inmiddels als D.S.V. („Door Strijd Verkregen") een eigen bestaan was gaan leiden. Na vele besprekingen, waarin ook wethou der P. Voskuilen betrokken werd, kwam men tijdens een bespreking in het stad huis tot een compromis, dat inhield de speeltuin, welke aan de Nederlandlaan zal komen, in handen te geven van een neutraal bestuur, bestaande uit drie leden van de Stichting, drie leden van D.S.V. en een neutraal lid. Tegen dat compromis hebben de leden van D.S.V. zich tijdens een vergadering van don derdagavond hevig verzet, waarbij zij blijkens de verslagen ook steun kregen van het H.S.V. In reactie daarop heeft nu de Stichting Schalkwijk over de kwestie een uitvoerig schrijven ge stuurd aan het college van B. en W„ waarin zij haar teleurstelling uitspreekt over deze onverwachte wending en zij zich gaarne bereid verklaart op basis van het bereikte compromis verder te praten. In deze brief, ondertekend door de voorzitter van de Stichting, de heer P. Philips, en de secretaris, de heer D. Kok, wordt er aan herinnerd, dat van de zijde van de Stichting Schalkwijk destijds ernstige bedenkingen bestonden tegen het systeem van de gesloten speeltuinen, dat „in Haarlem de enig zaligmakende oplossing lijkt voor het jeugdwerk voor kinderen tot 12 jaar." De Stichting Schalkwijk, aldus de brief, die haar werk voor de jeugd in Schalk wijk is begonnen, toen bij wijze van spreken de wegen in Schalkwijk slechts modderpoelen waren, heeft in eerste in stantie helemaal niet aan speeltuinwerk gedacht. Zjj meende namelijk, dat in een wijk, waar nog zoveel braakliggend terrein is en waar in een later stadium allerlei vrye speelgelegenheden op strategisch juist gesitueerde plaatsen in de wijk zijn en worden aangelegd en waar bovendien door de aanleg van ge meenschappelijke tuinen de kleintjes veilig buiten kunnen spelen, de aan leg van speeltuinen nog lang niet urgent zou zijn. In tegenstelling met de stads kern, waar er voor kinderen alleen maar een veilig speelterrein in de speeltuin kan zijn, is er volgens de Stichting in de eerste jaren in Schalk wijk geen enkele behoefte aan speel tuinen van het ouderwetse type. De Stichting was namelijk van mening, dat de enorme sommen, die met het stich ten van speeltuinen zijn gemoeid (ge sproken wordt van een kwart miljoen per tuin) voor slechts een betrekkelijk klein aantal gezinnen voor het H.S.V. gemiddeld 134 gezinnen per tuin beter aangewend zouden kunnen wor den voor het stichten van lokaalruim ten tot ontplooiing van het clubwerk en het verenigingsleven. Deze standpunten zijn aan de orde geweest tijdens een gecombineerde vergadering van het H.S.V., de Ka tholieke Vereniging voor het Gezin en de Stichting Schalkwijk, onder voor zitterschap van wethouder P. Voskui len. Daar bleek wel, dat de Stichting met haar opvattingen alleen stond. De Stichting zou zoveel mogelijk haar medewerking verlenen bij de uitwer king van de verschillende projecten. Met het H.S.V. waaraan de eerste tuin aan de Nederlandlaan was toege wezen werd de afspraak gemaakt, dat tijdens een bespreking bezien zou worden hoe aan deze samenwerking concreet gestalte zou kunnen worden gegeven. Helaas, aldus de brief van de Stich ting aan B. en W., heeft het H.S.V. zonder de Stichting daarin te kennen, contact gekregen en bestendigd met de dissidentengroep van de Stichting, het huidige D.S.V. Het H.S.V. verbrak alle contact met de Stichting, waartegen de Stichting schriftelijk bij B. en W. heeft geprotesteerd. Daarop heeft, het college ingegrepen en zowel H.S.V. als de Stichting Schalkwijk tot een bespreking uitgenodigd. De tijd tussen de verschillende be sprekingen werd beschouwd als een soort gewapende vrede, in welke perio de de betrokkenen niets tegen elkaar zouden ondernemen. De Stichting Schalkwijk betreurt het nu, dat deze afspraak door het H.S.V. en haar af deling in Schalkwijk meerdere malen „op flagrante wijze" is geschonden. De Stichting Schalkwijk heeft aldus de brief in die periode niets ondernomen tegen beide verenigingen en de daar omtrent geuite beschuldigingen missen volgens haar iedere grond. Bovendien is het voor de Stichting Schalkwijk on begrijpelijk, dat de heer Cats als voor zitter van het H.S.V. de Stichting er openlijk van beschuldigt, dat zij niets zou nagelaten hebben wat de totstand koming van een speeltuin in Schalkwijk zou kunnen verhinderen. Niet de Stich ting maar het H.S.V. heeft door haar overeenkomst met de dissidente groep alle kontakten verbroken. Het bestuur van de Stichting vraagt zich nu af, hoe men in goede harmonie uit deze onverkwikkelijke zaak kan komen. De briefschrijvers stellen nog met nadruk: „Het is beslist onjuist dat er van de zijde van het H.S.V. of van haar afde ling toenaderingspogingen zouden zijn gedaan, die door de Stichting zijn afge wezen". In het slot van haar brief aan B en W verklaart het bestuur van de Stich ting, dat het op hoge prijs gesteld zou worden, indien het college op korte ter mijn de middelen en de wegen zou kun nen vinden om deze onverkwikkelijke af faire tot een goed einde te brengen. Zij legt daarbij de nadruk op „zeer korte termijn", opdat de zaak niet door einde loos slepen in een niet meer te beheer sen stadium terecht zal komen. De Stichting geeft de verzekering, dat zij met voorbijzien van persoonlijke rancu nes alleen in het algemeen belang van de wijk Schalkwijk dienstbaar wil zijn. Intussen heeft op deze brief D.S.V. gereageerd met een schrijven aan het college van B. en W. Daarin worden van deze kant de visie op de speeltuin kwestie gegeven, zoals die reeds naar voren was gebracht tijdens de vergade ring van D.S.V. van vorige week don derdag. Met deze brief wordt de zaak in een wat persoonlijker vlak getrok ken. In de brief wordt nög eens ge steld, dat D.S.V. besloten heeft zich niet meer in te laten met de Stichting Schalkwijk, omdat deze alleen maar eisen zou stellen. VELSEN, 16 juni Drie spelers van Telstar, Huyer (doelman), Smit en Zoe- teman hebben een oefenwedstrijd bij KFC gespeeld. De Koogse club toont gro te belangstelling voor het drietal. Over een eventueel contract is echter nog niets bekend. SASSENHEIM GEBOREN: Z.V. G. J. de Zwat en P. S. C. Prins; z.v. H. van Steijn en A. B. Schouten; d.v. J. de Vries en W. P. Havenaar; d.v. G. J. M Zonne veld en P M. Vrijburg; d.v. A. J. de Winter en A. C. M. Waasdorp.... ONDERTROUWD: M. J. Pasman en J. T. Reeuwijk; B. J. Jonkman en J. E. Lelieveld. GEHUWD: A. G. Nijp en M. P. W. Meeswissen; W. A. van Wijk en A. G. Philippo; F. R. M. Blom en J. G. Ver laan. OVERLEDNM. C. Rietkerk, 3 jr., L. J. Crooij, 83 jaar. HOOFDDORP, 16 juni De heer T. v.d. Geest uit Hoofddorp werd maan dagavond benoemd tot ridder in de Or de van Oranje Nassau. De hierbij be horende versierselen werden hem door de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. v.d. Willigen, op de borst gespeld. De plechtigheid gebeurde tij dens een zeer uitgebreid diner in de vergaderzaal van het polderhuis in Hoofddorp. Tussen de gangen door voeren tal van sprekers het woord. Aan het diner zaten aan vertegenwoordigers van hef gemeentebestuur, het polderbestuur en van tal van verenigingen waarvan de heer v.d. Geest gedurende de laatste vijftig jaar bestuurslid is geweest. On der meer werd de heer v.d. Geest toe gesproken door de Dijkgraaf van Haarlemmermeer, de heer B. K. Buur man. Deze noemde de heer v.d. Geest een goed en veelzijdig bestuurder, die door zijn rustige en eenvoudige betoog trant altijd een aandachtig gehoor wist te verkrijgen en daardoor een gro te invloed op de medebestuurders uit oefende. De heer Buurman was van mening dat juist in het vlak van het samen werken der zuilen de heer v.d. Geest de grootste kwaliteiten aan de dag leg de. Vooral dank zij de heer v.d. Geest, die oa. voorzitter is geweest van de land- en tuinbouwbond alsmede heem raad van de Haarlemmermeerpolder en wethouder van de gemeente Haarlem mermeer, verloopt de samenwerking van het landbouworganisatieleven ge ruisloos. Hij sprak de wens uit dat de heer v.d. Geest nog vele jaren voor zitter zou mogen zijn van de vereni ging ter behartiging van de belangen van de Haarlemmermeerpolder. Tot slot sprak burgemeester v.d. Wil ligen. Deze roemde de vele activiteiten welke door de heer v.d. Geest aan de dag werden gelegd en noemde hem een voorbeeld voor de jongere generatie. SASSENHEIM, 16 juni Voor don derdag 18 juni a.s. heeft de Sassenhedm- se r.k. muziekvereniging „Adest Musi- ca" uitgenodigd de Harmoniekapel St. Cecilia uit Voorhout, die zich bereid heeft verklaard op het muziekpodium bfj het gemeentelijk sportpark te Sas senheim een concert te verzorgen, be staande uit de concoursnummers, waar mede zij, uitkomende op het bondscon- cours te Poeldijk, in de ere-afdeling een eerste prijs met lof wist te behalen. De aanvang van dit concert is gesteld op acht uur 's avonds. HAARLEM, 16 juni Op het bekende parcours in het „Van der Aartsport park" te Haarlem-Noord houdt „De Kampioen" dinsdag- e ndonderdagavond het clubkampioenschap sprint over 550 meter. De rappe Eddy Riethoff moet daarbij de titel verdedigen. Vanavond worden de voorritten tot en met de kwartfinales afgewerkt en donderdagavond wordt de beslissende strijd om het kampioenschap gestreden. Tot de voornaamste tegenstrevens van Riethoff worden onder meer gerekend Ted Blom, Bram Schenk, Bert v.d. Pol, Rob Sweers, Aad Straver, Aad Bo gaard en Jack v.d. Pijl. Mogelijk dat Willem Fiechter voor het verrassende element uan zorgen. Bij de C-klassers houdt men het op Tonny Blom, Jan de Veer, Gé Krom, Kees Hoogveld, Theo Verdonschot of Eddy van Schoor. Van de jeugdrijders worden Harry Snijder, Ron van Berkel, Rob Bakker, Henk Handgraaf, Jack Groeneveld en Theo Verdonschot tot de kanshebbers gerekend. BEVERWIJK, 16 juni Aardbeien 120-490 slof; aardbeien 18-39 doosje; as perge 130-320; bloemkool 12-42, sla 4-6; spinazie 28-57; postelein 23-50; bosbiet 13-23; rabarber 12-28; waspeen 48-65; bospeen 34-64, peulen 160-230; sperziebo nen 230-260; tuinbonen 27-40. i Advertentie i Voor zwemmen en zonnen van peuters en kleuters biedt Schous Kinderland een collectie te kust en te keur! Helanca, katoenen en badstof badpakjes en bikini's voor meisjes. Vlotte badbroekjes voor jongens I En de prijzen? Even aantrekkelijk als de pakjes, de bikini's en de broekjes zelf! Ook voor bad en strand o, Oude Groenmarkt 14-16 fchter de oude St. Bavo HAARLEM - Tel. 02500-11266 ZANDVOORT, 16 juni Voor het zomerseizoen 1964 heeft de Stic.n Touring Zandvoort een gevarieerd v gramma opgesteld. CONCERTEN (te geven in de muziek tent op het Raadhuisplein). J1uni Accordeonvereniging Zandvoort, ju j Zandv. Muziekkapel; 25 juni H kapel; 27 juni Brass Band Amsterd 2 juli Tirolerkapel; 3 Juli Acco g ver. Zandvoort; 5 juli „Houd braaf stand"; 9 juli Art Religioni; 11 juli Zandv. Muziekkapel. 16 juli Tirolerkapel; 18 juli Dansgr Phoenix; 23 juli Tirolerkapel; zaj Kapel St. Michael: 30 juli N.Z.H.Kape 1 aug. Zandv. Muziekkapel; 6 Tirolerkapel; «13 aug. Tirolerkapel, aug. Zandv. Muziekkapel; 20 dUS- rolerkapel; 22 aug. Drumband Wi burg; 27 aug. Accordeonver. Zandvo VUURWERKEN: Zondag 5 juli en de woensdagen 8, 15, 22, 29 juli en 5, i 19 augustus. Deze vinden plaats avonds om tien uur op het strand de Rotonde. STRANDSPELEN voor kinderen: 1 juli Zandbouwwedstrijd; 30 juli btra feest; 4 aug. Ballonnenwedstrijd; W a Zandbouwwedstrjjd. GESLAAGD De heer Nanne Vries uit Sassenheim, slaagde met gevolg te Utrecht voor het exa kerkorganist. Het cricketprogramma voor zondaS luidt: eerste klass A: ACC—Haar Quick Hg—HBS, Rood en Wt--VK« VOC—HCC. Eerste klasse B: Excelsw —Sparta, HCC 2—SCHC, Quick N— CINEMA PALACE: De knuffelflat, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Trapeze, alle leeftijden. 7 en 9.15 mr. Dinsdag en woensdag 8 uur. LIDO: Hercules, de held van de OlymP11'' 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Een vrouwtje aan de haak. 2. 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: The Victors, 18 jaar. 2 en 8 uur. ROXY, t/m woensdag: Damon en Pyh"3 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Federico Fellini's 8(4, 18 laar' 2, 6.45 en 9.30 uur. MINERVA, t/m woensdag 8.15 uur:- dauw hangt komt er regen, striKi Dinsdag 16 juni Grote of St. Bavo Kerk. 8 tot 9 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Woensdag 17 Juni Concertgebouw. 7.30 uur: Haarlems Muï' instituut, leerlingenuitvoering. Fans Halsmuseum: Werken uit d« BjfJ, lemse School van de 16e t/m 19e 8 Btizondere collectie werken van Frans Dagelijks van 10-5 uur. 's avonds 8 30 tot 10.30 uur Zondag van 1 - Prentenkabinet: uit het schetsboek van Sluter Tentoonatelllng tun. 21 juni. Expositie van het onlangs ontdekte ca*"* portret van Frans Hals. ley Iers Museum: Schilderijen 19e en f# eeuw Tekeningen Nederlandse. Itait en Franse school, ibe t/m 19e eeuw Qf. sielen, natuurkundige Instrumenten opend op werkdagen, behalve maandag. 11 3 uur Eerste zondag van de m» van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat Oude religieuze kunst, schilderijen. m'".jjo eeuwse beeldhouwwerken Van 10 en van 1.30—5 uur (behalve maano Zon en feestdagen van 2—5 uur Expositie werken van Willem Snit* t/m 28 1unl Woonhuis Jacobus van Looy, ®fuis Houtweg 103, het voormalige vootu de schilder-schrijver Jacobus ..jo Geopend donderdags van 1U „gfl en 13.30-17 - van Looy en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen 2 5 uur Kunstcentrum „de Ark": Expositie houwwerken en tekeningen van Wlm J0., Geopend van 10-8 uur (Tot 20 lun" LlnnaensUol, Bennebroek: Openlucht"^ toonstelling van voorjaars- en zomerblo8 6 tropentuln en mlnlcorso Geopend van uur. (t/m oktober) •t Goede Uur: Tentoonstelling van nlngen, aquarellen en enige plastieken Hubert van Llth Kunstzaal „Barteljoris", Barteljorisstr33 Expositie schilderijen, aquarellen en "„,0 ningen van Pauline Zwaai; Keramiek.^6 Francine Timmers. Geopend maandag 1 uur, dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur. Tot en met 4 juli. Teljlers Museum. Spaame 16; TeKenin»v< van Michelangelo. Geopend: dag. oen fl(j ma 10-5 uur Eerste zondag van de 1-5 uur Vleeshal: Tentoonstelling van beeldhob werken van Nic. Jonk en Arthur Spron t/m 12 Juli. Bloemenheuvel: Tentoonstelling van men en landschappen door J. J. Moolhu'*uf, Dag. geopend van 10 5 uur. Zo. 2 t/m 28 1unl. FILMS: CAMERA: Het meisje van de zolderkab1 18 Jaar 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: Telefoon van een dode, 14 Ja8*' Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Meisjes die men niet trouwt *8 Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. REX, t/m woensdag: De wrekende bluf- Dagelijks 2.30. en 9.15 uur. STUDIO: Au coeur de la vle, 18 l83*' Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. TRIANON: Irma la Douce, strikt vol*" Dagelijks 2 en 8 uur. DIVERSEN: Woensdag 17 Juni netaf* K. O. 8.15 uur: Excursie Gem Museum Den Haag. „Mondriaan cm en begin" Donderdag 18 lunl Stadsgehoorzaal 1.30 uur: Jeugdcom kunstmaand-orkest. eert HANDIG bedacht. MARE DIB SOLDA TEN MOGEN WEL OPSCHIETEN. IK H00EEEN VLIEGTUIG PILOOT MOET TEEUG y TAXIËN NAAE DE SCHUUE LANDING HOE WIL JE DIE PANTSEE- WAGEM GE5EUI -p TEGEN HET VLIEG TUIG LATEN BOTSEN. NET HRED GENOEG OM HET ONBRUIKBARE TEMAKEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2