REMY MARTIN Ook senaat akkoord met verhoging van luistergeld Kamer verlangt wijzigingen in ziekenfondswet Minister Veldkamp bereid wensen in te willigen dagpuzzle Tom Manders, alias Dorus. voorlopig twee jaar niet op Nederlandse televisie Ko Arnoldi overleden Arnoldi, consciëntieus speler en toneelleider Kt Keihard en authentiek Programma 's Televisie: Radio f* KVP -er Maenen pleit voor grond wettelijke vrijheid Iglo geeft me tijd voor kokkerellen Nico van Vliet in NCR V-magazine m Volendam-film in Hilversum voor Duitsland nagesynchroniseerd Waesssdag Donderdag Donderdag Woensdag Op tweede net Annie Palmen naar Noordzeefes tival Geen spanningen WERELDOMROEP Samenwerkingsorgaan is onaanvaardbaar „Dorus aan huis" Buitenland Buitenland WOENSDAG 17 JUNI 1964 PAGINA REMY MARTIN is het enige Cognac-huis gespecialiseerd in het produceren van uitsluitend één kwaliteit Cognac V.S.O.P.: FINE CHAMPAGNE COGNAC V.S.O.P. Kindt u kokkerellen ook zo leuk? Ik bedoel natuurlijk niet het ge wone groenten schoonmaken en aardappelen schillen. Nee, kokke- TeHen, dat is je gezin verrassen met iets aparts. Dat kun je zélfs met spinazie. Zou u daar geen t'jd voor hebben? Welja! Kerse Iglo spinazie zit gewassen, schoongemaakt en gehakt in 't pak. K bovendien voordelig, doordat net niet slinkt. Vorige keer heb ik er Spinazie surprise" van ge maakt. Heerlijk! Moet u echt ook eens proberen! Spinazie surprise: Vul uitge holde tomaten met ontdooide Iglo spinazie, vermengd met gekookte rW. Dek tomaat af met plak kaas. fnoven bakken. Bij biefstuk. hlo spinazieschoongemaakt, slinkt niet.zo klaar! iïOO gram f1.27 500 gram f0.97 350 gram f0.72 lettergreepraadsel - als 'tjonge moet Tom Manders met John Pauls Harding tijdens de nasynchronisa- tie in de studio. j I Advertentie) m «(MY MARTIN "La marque du Céntaure", symbole de qualité JACOBUS BOELEN) DEN HAAG, 17 juni De Eerste Kamer is gisteren akkoord gegaan met het voorstel tot verhoging van de luis terbijdrage, ingaande 1 juli, van twaalf gulden tot achttien gulden. Vóór dit wetsontwerp werden 55 stemmen uit gebracht; tegen zeven stemmen. De fracties van de AR, CHU, KVP en PvdA stemden voor het wetsont werp en tevens de afgevaardigden De Wilde en Van de Vliet (beiden VVD); tegen de verhoging stemden de libera len Van den Berg, Delprat en Louwes, de afgevaardigden Meester (PvdA), en de fracties van de CPN en de PSP. onze parlementaire redacteur) RHri HAAG, 17 juni De Tweede line is begonnen met de behande- *iek Van bet ontwerp voor een eerste Kenfondswet. Dat is hard nodig, om- (Advertentie) ""iiiiiii II "iiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiitiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii dat w\j nog altijd te doen hebben met een stuk bezettingsrecht, waaraan in de - loop der jaren, zoals mr. J. de Vreeze (KVP) opmerkte, allerlei uit voeringsbesluiten zijn aangeslibt. Het wetsontwerp van minister Veldkamp wil een codificatie met behoud van es sentiële elementen zoals vrijheid van artsenkeus en ook van keuze van zie kenfonds, met énige nieuwe elementen die eveneens van groot belang zijn. Definitief kiest hij bijvoorbeeld voor een systeem waarbij de overheid zo vrij mogelijke ontplooiing van de zie kenfondsen zal bevorderen. Hij wil de fondsen zelfstandig houden, zodat de overheid niet op hun stoel zal gaan zitten, al houdt hij natuurlijk wel het toezicht en de bevoegdheid lot ingrij pen stevig in handen. De minister wil nu nog geen volksverzekering, waarbij ook niet-werknemers beneden een be paald inkomen verplicht verzekerd zouden zijn. Voor hen blijft vooralsnog de mogelijkheid van vrije verzekering bestaan, indien hun inkomen beneden een bepaalde grens blijft. De werknemers blijven ook een halve premie betalen terwijl de niet- werknemers de volle premie opbren gen, waarbij de minister een rege ling heeft ontworpen waartegen de Kamer zich met een amendement heeft verzet. Dr. Veldkamp wil de hoogte van de premies der vrijwillig verzekerden afhankelijk maken van tariefklassen waarin zij moeten wor den Ingedeeld. Het is dus een stel sel gebaseerd op draagkracht. Dit heeft onder anderen bij de KVP, waarvooi de heer J. Maenen het woord voerde de vrees doen ontstaan dat de klasse-indeling een enorme administratieve rompslomp zal mee brengen. Ook ziet hjj er van komen, dat de hogere inkomens die voor de financiering juist van belang zijn, zich van het fonds zullen afwenden omdat zij bij het bedrijfsleven goed kopere aanbiedingen zullen vinden. Vooral wanneer de premies van de ziekenfondsen op den duur zullen stijgen, omdat deze fondsen gedwon gen zijn zonder gezondheidstoestand of leeftijd in aanmerking te nemen, velen op te nemen die beneden een bepaalde inkomensgrens recht op verzekering kunnen doen gelden, ont staat .dit gevaar. Met de bejaarden vormen zij een groep die alleen ver zekerd kunnen worden wanneer de solidariteit door allen wordt ver staan. Of dit echter juist bij de ho gere inkomens het geval zal zijn, weigerden velen in de Kamer te aan vaarden. Minister Veldkamp heeft geen be zwaar tegen een amendement dat de klasse-indeling uit het ontwerp weg neemt. Wanneer een meerderheid in ie Kamer hiervoor te vinden is, kan deze correctie worden aangebracht Een ander moeilijk punt is de samen stelling van de ziekenfondsraad. Dit is het lichaam dat onder directe verant woordelijkheid van de minister ver gaande bevoegheden heeft bij het con troleren van de fondsen en dat ook uit spraken kan doen inzake de belangen van de volksgezondheid. De socialisti sche oppositie ging bij deze kwestie achter de regeringspartijen staan die eisten, dat ook de ziekenfondsen en de medewerkers (artsen, enz.) in deze raad zitting moeten hebben. Minister Veldkamp had voorgesteld dat dit al- ote*6 k°mt een lettergreep (ï"r 'justing; 2. rangtelwoord; 3. stap. 6. a 'g-.n soort stof; 5 volksverhaal; "«iwiizend- vnw.. tj0 Oplossing van 16 juni 3. 1 Loire, ha,.: 2. opmerkelijk, rui'oï 4' buitenland; 5 omgang, hoe; 0ST f' 1 kapstok; 8 dyne. averij; 9 V«rti Sle; 10 eters, en; 11. kenspreuk 1 losbol doek: 2. opium, kyste; bis, ^Jër;lnten; 4 re. taupe, RS; 5. erfe- Anfu' 6 kengetal; 7 heil, novene; ojjerL keg; 9, pjj. nok, riek; 10. kade (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 17 juni Nico van Vliet zal het komend seizoen voor de NCRV-televisie een geheel n'euw zater dagavondprogramma presenteren. Het wordt een soort magazine van onge veer een uur, dat op het tweede nel wordt uitgezonden. De samenstelling berust bij Jan van Hillo en Kees van Langenraad van de afdeling documentaires van de NCRV. De titel van ...t nieuwe programma is nog niet bekend, maar in iedere maan delijkse aflevering zal men uitgaan van een bindend element. Het afgelo pen seizoen presenteerde Nico van Vliet het NCRV-programma „Als u het my vraagt". Met de serie magazine's start men in januari 1965. HILVERSUM, 17 Juni (ANP) De zangeres Annie Palmen zal op uitnodi ging van de Nederlandse Radio Unie ons land vertegenwoordigden tijdens het slot- gala van het Noordzeefestival, dat de Belgische Radio en Televisie (BRT) van 4 juli tot en met 15 augustus organiseert. Dit slotgala wordt op 15 augustus in de Kurzaal te Oostende gehouden. Voorts werken aan het Noordzeefes tival mee Greetje Kauffeld (in een pro- duktie van de West-Deutsche Rundfunk op 4 juli), Marie Cecile Moerdpk (in een amusementsprogramma van volksmu ziek op 19 juli) en Corry Brokken (in een programma van Broadway Hits op 4 augustus). leen de werknemers, de werkgevers en kroonleden zouden zjjn. Hy heeft zich echer by een amendement van de commissie van voorbereiding neerge legd, dat de wensen van de Kamer tot uitdrukking brengt. Mr. De Vreeze (KVP) en mr. J. Berger (PvdA) heb ben de minister uitgelegd dat het niet aangaat zij die direct betrokken zgn bp de gang van zaken en medeverant woordelijkheid dragen buiten de raad te houden. V Minister Veldkamp heeft zich ook op dit punt volgzaam getoond. Hy wil ken- neiyk geen spanningen. Zijn ontwerp is nog slechts een aanloop naar een gro tere conceptie, namelijk een volksver zekering tegen zware geneeskundige risico's. Het is een van zijn grote toe komstdromen. De minister liet ai door schemeren, dat dit stuk sociale wetge ving ook de gehele ziekteverzorging in de toekomst belangrijk zal kunnen ver eenvoudigen. Hei klemmende vraag stuk van de vrijwillige verzekering zal erin geregeld kunnen worden en hy herinnerde ook aan de suggestie die wei eens is gedaan, dat by een samen voegen van het gehele stelsel van ziek teverzekering het denkbaar zou zyn dat het lichte risico (huisartsen bijv.) voor eigen risico van de betrokkenen zou komen. Men zou dan voor dat lich tere risico natuurlijk een particuliere verzekering kunnen sluiten. (Advertentie) HILVERSUM, 17 juni De paragra fen in het rapport-Scholten over het sa menwerkingsorgaan NRU-NTS en We reldomroep zpn voor de Wereldomroep zonder meer onaanvaardbaar, aldus het jaarverslag over 1963. De constructie van het voorgestelde samenwerkingsorgaan zou de Wereldomroep doemen tot volle dige ondergeschiktheid aan en afhan- keiykheid van de wil en wens van da binnenlandse omroep. Het bestuur ver werpt de suggestie unaniem en stelt voor, de oplossing voor dit vraagstuk te zoeken „in de richting van een of ande re arbitrage-commissie". (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM, 17 juni Tom Man- ders, die rond de figuur „Dorus" ge durende de afgelopen tien jaar zo goed als vijftig tv-producties op het scherm heeft gebracht, zal zeker de eerstko mende twee jaar niet op de Nederland se tv te zien zijn. Nadat hij op 26 januari van dit jaar zijn eerste amu sementsfilm, spelend in Volendam en getiteld „Dorus' Beeldroman" ten doop heeft gehouden in het tv-programma van de VARA, heeft deze omroep hem thans laten weten dat het wegens enor me budgettaire overschrijdingen voor lopig niet mogelijk is Manders in zijn project het maken van Nederlandse amusementsfilms voor levisie met een eigen produktie-team te volgen. Na zijn talrpke „Saint Germain des Prés"-cabarets zou Manders dit sei zoen vier amusementsfilms maken in een bestaande locatie. De VARA, waar voor Manders ook in het verleden steeds heeft gewerkt, toonde veel be langstelling voor de plannen en droeg by in de kosten van de Volefidam- film door betaling van de rechten voor éénmalige uitzending op de televisie. In de opzet van het kostbare project heeft Tom Manders ook bewust reke ning gehouden met de afzetmogeliikhe- den in het buitenland. Vandaar ook dat de eerste aflevering in Volendam speelt. De goede contacten die Manders reeds in het verleden in Duitsland heeft opgedaan, leidden er toe dat hy de vier voor dit jaar geplande amu sementsfilms direct verkocht heeft aan de Bayerische Rundfunk. De Volendam- film op de kopie, de drie andere op het in het Duits vertaalde draaiboek. Volendam zai reeds in augustus in Duitsland op het scherm worden ge bracht. De overige drie produkties zul len voor het eind van dit jaar klaar z;jn. Voorts gaat binnenkort „Volen dam" naar de Belgische TV, terwij] de drie Scandinavische landen plus Fin land, Oostenryk en Zwitserland be sprekingen met Manders voeren, die in een vergevorderd stadium zyn. „Omdat de VARA nu niet mee gaat", zo vertelde lom Manders gis termiddag in 'iet Hilversumse Cine- centrum, „ontstaat de vreemde fi- (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 17 jui.i De acteur Ko Arnoldi is zondag in zpn woning alhier overleden en gistermorgen in al le stilte op de Oosterbegraafplaats ter aarde besteld. De heer Arnoldi was 81 jaar. Voor de oorlog was hy dire ur van het toneelgezelschap Het Masker en de eerste jaren na de oorlog van het Rotter dams Toneel. Sinds 1956 was hy ver bonden aan de Nederlandse Comedie. Arnoldi is in alle stilte wegge- aan, begraven vóór zyn doods- iericht tot de buitenwereld kon doordringen. Hy was 81 jaar, behoorde tot een generatie wier grote daden al overlevering zyn ge worden. Hy bleef een onvermoeibare werker: in december werd hier nog ge signaleerd, dat hy tegelpkertyd Dy twee gezelschappen in parallel lopende voorstellingen stond. By de Nederland se Comedie, waar hy sinds 1956 geën gageerd werd, als sterrewichelaar in Antonius en Cleopatra, by Ensemble, waar hy als gast optrad, als de kardi naal van Toledo in De Opvolger. Er waren in die maand december dagen, dat hy 's middags in de ene, 's avonds in de andere voorstelling stond. Daar naast had hy toen ook nog zpn tv-repe- tities. zyn kardinaalsroi in De Opvolger behoort tot de sterkste Indrukken van het nu aflopende seizoen. Het gevecht met de dood van deze negentigjarige kardinaal was bgzonder aangrijpend, adembenemend. Zelden heeft men de doodsstryd zo beangstigend reëel ge speeld gezien, zorgvuldig gedetailleerd opgebouwd op grond van de gewetens angsten, die Raffalt in zyn tekst sug gereert. Een jaar eerder speelde Ar noldi ais gast van het Nieuw Rotter dams Toneel de stokoude dichter in De Nacht van de Leguaan van Tennes see Williams, een rol, die hy had over genomen van Richard Flink. De span ning, die hy daar opriep, was van an dere aard, minder op realisme geba seerd, de laatste opflikkering van een kinderiyke verrukking waarin een ty pische poëzie schuil ging. Uit deze beide rollen laat zich aflei den, dat hy een zeer consciëntieus werker was, van een koele, intelligen te gevoeligheid, die zyn figuren niet emotioneel benaderde, maar zorgvul dig in duidelijke, genuanceerde effec ten vertaalde. Het toneel moet voor hem op de eerste plaats spel geweest zp'n, waarin de esthetiek een voorname plaats innam. Hieruit zou men zjin voorliefde voor het Franse -epertoire en voor Pirandello kunnen verklaren. Een voorliefde, die vooral aan de dag kon treden in de jaren, dat hp zjjn eigen toneelgroep Het Masker leidde van 1933-1942. Zpn grote successen waren Jean de la Lune van Achard, Marius van Pagnol, Zoals je me wilt van Pirandello, Vorstelpke emigran ten van Deval, Het adelaarsjong van Rostand, Vreseiyke ouders van Coc- teau, Asmodée van Mauriac. Succes sen, die mede te danken waren aan Else Mauhs en ban andere sterke spe lers, die Arnoldi telkens aan zich wist te verbinden; Magda Janssens, Willy Haak, Mien van Kerckhoven-Kling, Ank van der Moer, John Gobau, Cruys Voorbergh en jongeren van toen als Jan Retèl en Heieen Pimentel. Voor de minder opvallende voorstellingen waren het evenwicht en de nauwgezet te regie kenmerkend. Arnoldi ontbond zijn gezelschap, toen in 1942 het lidmaatschap van de Kul tuurkamer werd opgelegd. Na de oor log maakte hy aanvankelpk deeJ uit van de toneelgroep Start, daarna leid de hp een aantal jaren het Rotterdams Toneel. Vóór hp zpn eigen gezelschap had, speelde Arnoldi by Heyermans, bp Bouwmeester, bp Rooyaards, bij Verkade. Hp was in Groningen gebo ren en volgde de Amsterdamse Toneel school, waar hy later zelf docent is geweest. RUTTEN. (Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend guur, dat de vier oostelpke provin cies de Dorusfilms nu op de Duits< tv kunnen zien, de drie zuidelpke via de uitzendingen van de BRT, maar de Randstad-Holland-kpkers de nieu we Manders-produkten in het geheel niet te zien krpgen". Daarom heeft hp een geheel nieuw systeem van roulatie uitgedacht, waarin hy zelf reeds nu veel vertrouwen heeft. Van 1 oktober af namelijk is Dorus voor de „overige provincies" aan huis te ontbieden. „Een eenvoudig briefje aan Dorus in Biaricum is voldoende", zegt hij. „Dan krijgt men naar keuze één of meer nieuwe films mét een ope rateur, waar men ook wil". Wat dat al lemaal gaat kosten per voorstelling, wil Manders nog liever niet zeggen. „Dat zal afhangen van de grootte van de zaal en het doel waarmee de films ge draaid wordt. Voor de familiepartijtjes zal het veel te kostbaar zijn, maar ik denk in het bijzonder aan clubs en ver enigingen". Het idee om in bestaande locaties te gaan filmen is eigenipk volkomen uit nood geboren. Het is namelpk niet mogelpk om voor het maken van televisiefilms van de faciliteiten van de NTS, zoals studio's, gebruik te maken voor minstens veertien dagen aan één stuk. Zo lang zijn de stu dioruimten nooit beschikbaar en het gebruik maken van studio's in de par ticuliere sector zou te duur worden. Vandaar dat Manders zyn mannetje Dorus nu als landloper telkens laat opduiken in folkloristisch aantrekke- lpke gebieden. Met veel succes filmde hp verleden najaar in Volendam en kortgeleden be ëindigde hp de opnamen in Limburg, waar hp werkte in de omgeving van Sienaken en Weiten. Op 25 juni trekt hp naar Veere in Zeeland en. begin au gustus is Brabant aan de beurt. Dan zal men hem lange tijd kunnen aan treffen in de korenvelden naby Oss. De opnamen worden zo veel mogelijk in de zomermaanden gemaakt, omdat men voortdurend afhankelijk is van goed weer. In de herfst volgt dan de montage. „Alles bp elkaar ben ik aan elk filmpje drie maanden bezig", ver telt Manders. „Maar dat wil dan ook zeggen: vanaf het lege velletje papier, waarop ik mpn eerste idee ga note ren, tot en met de film, kant en klaar in Nederlandse én Duitse versie." Voor wat die Duitse versie betreft doet zich het wonderlpke geval voor, dat de nasynchronisatie geheel In Ne derland geschiedt. Lang is er over be raadslaagd, maar uiteindelijk was men in Duitsland van oordeel dat het na synchroniseren met Duitse acteurs en actrices afbreuk zou doen aan de ori ginaliteit. Temeer omdat men dan toch weer vrjj snel zou vervallen in het kleine kringetje van bekende stemmen. Daarom heeft men op een enkele uit zondering na weer een beroep gedaan op de oorspronkelijke medespelenden, die onder leiding van de Duitse klank en toonregisseur John Pauls Harding in Cinecentrum ruim veertien dagen aan de omzetting hebben gewerkt. Het is voor de eerste maal dat er in Nederland een amusements- produktie voor TV wordt nagesynchro niseerd. Negentien stemmen kwamen er aan te pas, terwijl ook een aantal sfeergeluiden in het Duits is opgeno men. Over zpn ervaring in Nederland vertelt John Pauls Harding: „De outil lage is meer dan uitstekend. Er wordt met enthousiasme gewerkt, zonder dat er op de klok gekeken wordt. En wat het belangrijkst is, men werkt niet in een „klinische fabriek", maar er is nog alle mogelijkheid tot improvisatie. En dat is waar een produktie mee valt en staat". BUSSUM, 17 juni In de serie be langwekkende documentaires, die de AVRO onder de verzameltitel „con frontatie" op het scherm brengt, was gisteravond het fenomeen van de Ame rikaanse voorverkiezingen voor het presidentschap, de „primaries" aan de orde. Er werd dus een film vertoond, die Richard Leacock vier jaar geleden maakte van de verkiezingsstryd tus sen de senatoren John F. Kennedy en Hubert Humphrey. Een documentair meesterwerk, zoals bleek. En dat was het vooral hierom, omdat de maker zonder enige „filmische" verfraaiing keihard de authentieke beelden voor zichzelf liet spreken. Men kan ook zeg gen, dat men keek naar een bpna ont hutsend eerlpke reportage van een, naar Europese verkiezingsmaatsta ven gemeten, nauwelpks te verwerken zaak. Het was alles van de eerste me ter film tot de laatste buitengemeen boeiend. Wp hebben deze documentai re, in al haar elementaire „welspre kendheid" bepaald gefascineerd onder gaan. Dat daarbp op de achtergrond de gedachte aan het tragische ver scheiden van de latere president Ken nedy heeft meegespeeld, zullen wp niet ontkennen. De Nederlandse onder titeling klopte overigens niet altyd even goed. En waar sprake was van een „beproeving van kleine kernwa pens" kon men by voorbeeld constate ren dat de vertaling niet zo consciën tieus was gerealiseerd als men wel zou hebben gewenst. Maar een welhaast „sensationele" uitzending was het naar onze smaak. Waar nog by komt dat zp met het oog op de in deze dagen plaatsgrppende jebeurtenissen in de Verenigde Staten, ook op de actualiteit was gericht. Voor de rest gaf de AVRO een re prise van het optreden van Marcel Amont, zoals dat op 8 maart op het scherm te zien was. Het werd by die gelegenheid reeds in ons blad bespro ken. H. Hn. KRO: 19.30 Van onze sportredacteur. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.46 Licht ork., en so listen. 21.20 Caprice, eenakter. 22.05 Kijk op Kunst. 22.35 Epiloog. NTS: 22.35-22.50 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.10 De weg naar Tokio (1), rep. over de voorberedingen van Duitse en buitenl. sportlieden op de Olympische Zomerspe len 1964. 18.40 Het grote avontuur, film (herh.). 20.00 Joum. 20.16 Nachruf aut Jllrgen Trahnke, tv-film. (herh.). 21.50 Burgers stellen vragen aan prominenten: gesprek over politiek in Duitsland. 22.35 Nieuws en weeroverzicht. ZWEITES DEUTSCHES FERNSEHEN 18.00 Plechtige bijeenkomst t.g.v. de Dag v.d. Duitse Eenheid in de vergader zaal van het Bundeshaus te Bonn 19.30 Nws. en act. 20.00 Sporen a.d. Kwal, rep. 20.15 In diesen TagenTijdsgebeuren van dichtbij bekeken. 21.00 Nachtzug D 106, TV-spel. 22.00 Nws. en act. FRANS-BELGISCHE TV-PROGR. 18.30 Ber. 18.33 De geh. v.h. gemeente huis. 19.00 Schijnwerper opde vulka nologie. 19.30 Tekenfilms. 19.32 Filmfeuilleton: Rocambole 20.00 Joum. 20.30 Age tendre et tête de bols 21.15 Film of act. Daarna: Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TV-PROGR. 19.00 Voor de kleuters. 19.20 V.d. Jeugd. 19.55 De Weerman. 20.00 Nws. 20.20 Sport. 20.25 Het wederzijds huwelijksbe drog, blijspel. 21.55 Openb. kunstbez. 22.05 Poëzie in 625 lijnen: Het Woord. 22.25 Nieuws. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en Joum. 19.25 Sportuitz. en uitsl. cricket. 19.31 Amus muz. 20.00 Vragenbeantiv. voor teenagers 20.30 Nws. en act 20.40 Hoorspel. .-21.40 Samenzang. 22.00 Lichte en dansmuziek (Om 22.31 Uitsl. races). 23.55-24.00 Nws NDR-WDR. 309 m.19.00 Nws. 20.25 Klass. muz. 21.30 Nws 22.00 Mod ork muz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.15 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. mu ziek. FRANKRIJK - CULTURE, 280 en 235 m.: 19.58 Nws. 20.52 Hoorspel. 22.36 Ge varieerde muz. 23.52-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m.18.00 Nws. 18.03 V d. sold. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 18.50 Klass muz 19.00 Nws. en radio- kroniek. 19.40 Klankb. 20.00 Openb. kunst bezit. 20.15 Showprogr. 20.45 Amus. muz. 21.00 Jazzmuz. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws 22.15 Folkloristische muz. 22.35 De zeven kunsten. 22.60 Lichte muz, 23.00 Nws. 23.05 Chansons. 23.55 Nieuws. 24.00- 0.45 Voor de zeelui. BRUSSEL, 484 m.: 18.03 V.d. soldaten 18.30 Gevar muz. 19.20 Nieuwe gram muz. 19.30 Nws. 20.00 Pianorecital. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzmuz. 22 55 Nws AVRO: 16.00 Voor de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.00-16.15 Voor de kinderen. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Gemeenschappelijk progr.USS Savannah, ultz. v.d. aank v.h. eerste door atoomkracht aangedreven koopvaar dijschip in Bremerhaven. 17.00 Voor de kinderen. HILVERSUM 1, 402 m. AVRO: 7.ÜO Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gram. muz. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. muz 9.00 Ochtendgymnast. 9.10 De groente man. 9.15 Klass. kamermuz. (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arb. vitaminen (gr.), 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nws. 11.02 Hulsh. zaken. pr. 11.15 Radio Filharm. ork.: klass. en mod muz. 12.00 Licht instrument, ensemble en zangsol. (stereofonische uitz.). 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 350 Jaar Rijksuniversiteit te Groningen, lezing 12.43 Draairogelklanken. 13.00 Nws. 13.15 Med., event, act of gram. muz. 13.25 Beursber 13.30 Dansork. en zangsoilsten 14.00 Mod. en klass. kamermuz. 14.35 Orgelrecital. 14.45 Voordr. 15.00 Lichte gr. muziek. 16.00 Nws 16.02 Schakeringen, progr over Kunst en Cultuur: Frans pro gramma. 17.00 Minjon. HILVERSUM n, 298 m.: KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte gr. muz. 7.56 Overweging. 8.00 Nws. 8 15 Lichte gram. muz. 8.50 Voor de hulsvr 9.40 Schoolradio. 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Franse chansons (opn.) 10 25 Klassieke gram. muz. 11.00 V.d. zieken. VPRO: 11.45 Lichte gram. muz. 12.15 Leven op het land, lezing. 12.30 Med. t.b.v. land en tuinb 12.33 Deze week. 13.00 Nws 13.15 Klass. gram. muz. 13.45 V.d. vr NCRV: 14.15 Lichte gram. muz. 14.50 Musette-ork. (gr.). 15.00 Klass. gram. muz 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Oud-engelse muz. 16.50 Het huis tussen hemel en aarde: Joegoslavische volkssprookje. 17.30 Lichte gram. muz. voor teenagers. HILVERSUM 1. 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Lichte gram. muz. 18.20 Uitz. v.d. A.R.P. Tot u spreekt mr. W. R. van der Sluis, sekretaris van de A.R.P. 18.30 Radio-volks-universlteit: wijsgerig perspectief: Plant-Dler-Mens, door prof. dr. A. de Froe. 19.00 V. d. kinderen. 19.10 Artistieke staalkaart. 19.40 Zij lieten hun sporen achter, bespreking Joodse werken. 20.00 Nws. 20.05 lichte muz. 20.25 Lichte ork. muz. (gr.). 20.40 De laatste vijf minuten, hoorspel. 22.00 Klarinet en pla no: klassieke muz. (stereofonische nits.). 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Elektr. orgelspel. 23.10 Jazz- magazine. 33.56-24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 m. - NCRV: 18.05 Mannenk. 18.30 Het Spektrum, le zing. 18.45 Nieuwe lichte gram. muz. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Muz. v.h. Leger des Heils (gr.). 19.80 Radiokrant. 19.50 Wolga-Kozakkenkoor (gr.). 20.05 Om- roepork: mod. muz. 21.00 De kerk in In donesië, lezing 21.15 Metropole ork. 2150 Kanttekeningen. 22.00 Het Nederl. volksl. als inspratiebron: mod, Nederl. muz. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 Avond overdenking. 22.65 Gram. muz. 23.10 Zo meravondcabaret. 23.30 Lichte grammo- foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m.: 18.00 Nws. 18.10 Reg. nws. en com. 18.32 Beursber. 18.35 Gevar. muziek. 19.00 Klass. en mod. muz. 19.90 Lezing. 20.00 Orkestmuz. (Om 20.31 Pauze). 21.30 Interviews. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Le zing. 22.45 Parlementsoverz. 22.59 Weer bericht. 33.00 Nws 23.02 Voodr. 23.15-23.45 Pianorecital. ENGELAND, BBC Light Progr. 1600 en 47 m.: 18 33 Sportoverz. en uitsl. races. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 Klass. muz. 12.50 Lezing. 12.55 Weerber. en progr. nws. 18.00 Nws. 13.10 Twflntig vragen. 18.40 Muzik, lezing. 14.00 Schoolradio. 15.00 Kritieken. 15.46 Klank beeld. 16.15 Lichte orkestmuz. 16.46 Pro gramma v.d. oudere luisteraars. 17.25 Hoorspel. 17.56 Weerber. en progr. nwj. ENGELAND. BBC Lighl Progr. 1600 en 247 m.12.00 Pop. gram. muz. 31.31 Ge varieerd muz. progr. (Om 13 30 Nws er om 13.35 Uitsl. cricket). 18.46 V.d. kinde ren. 14.00 V.d. vrouw. 16.00 Gevar. mu ziek. 15.31 Muziek bij het werk. (Om 15 40 rep van races). 16.16 Dagboek 16.31 Uitslagen races en cricket. 16.35 Gram. muz. v.d. Jeugd. 17.00 Gevarieerd programma. NDR-WDR, 309 m.: 12.00 Nws. 12.30 Amus. muz. 13.00 Nws 13.16 Gevarieer de muz. 16.00 Nws. 16.06 Oude muziek 17.00 Nws. 17.30 Gevar. muziek. FRANKRIJK CULTURE, 280 en 236 m.12.00 Gevar. muz. 12 30 Nws. 12.42 Fragm. uit André Chénier. opera. 16.45 Orgelmuziek. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Gram. muz. 12.16 Gevar. mux. 12.25 Weerber 12.30 Gevar. muz. 12.50 Beurs berichten en progr. overzicht. 13.30 Klass. muz. 14.00 Nws. 14.03 Klavecimbel muz. 14.16 Klass. muz. (Om 15.(W Nws.). 15.26 Klass. muz. 16 00 Nws. 16.08 Beurs berichten. 16.09 Franse les. 16.34 Liede ren. 16.55 Mod. muz. 17.00 Nws. 17.16 Voor de kinderen. 17.60 Gevar muziek. BRUSSEL, 484 m.: 12_03 Gevar. muz. 14 03 Gevar. progr. 16.08 Klass. muziek. 17.00 Nws. 17.66 Gram. muz.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 11