Benadering moderne industriële cultuur en industriële mens Kerk moet mede gestalte geven aan bedrijfsleven Les voor neomisten: zielzorg staat niet stil voor fabriekspoort NIEUWE WEGEN BOKSSPORT EIST DRIE LEVENS Botsing in Hilleg om Beatles naar Haarlem? Stichting Personeels beleid Bollenstreek is springlevend Veel waardering voor activiteiten van de werkgroepen Agent sprong kind in Leid- sevaart na ANKER C. N. UITENDAAL De benadering „Bollenstreek" houdt sterrit Arends doet zijn bestals het een hartewens is Jaarvergadering Van Nispen Werklieden vallen van kerkdak Brand in Haar lem-oost Onderwijs Knol en Bosch Concreet contact Donatieverhoging noodzakelijk Vier favorieten voor titel van Kampioen Bewoners afwezig Uitbreiding antennesysteem „Veen en Duin" Eindexamens KREUGER SNELSTE VAN „EXCELSIOR" WOENSDAG 17 JUNI 1964 BEVERWIJK, 17 juni Tengevolge van de industrialisatie ont staat een moderne industriële cultuur en een nieuwe industriële mens. De Kerk heeft zich lange tijd daarbuiten gehouden, maar schiet daardoor tekort in haar taak het evangelie aan de hele wereld te brengen. Zielzorg immers houdt niet op bij de poort van de fabriek. Het is de taak de rijkdom van de Kerk te integreren in het industriële leven. Op dit thema hebben zich de neomisten van het groot-seminarie Warmond, die in augustus-september hun werk in de zielzorg be ginnen, onder leiding van hoofdaalmoezenier C. F. A. Geraets en de staf van het bedrijfsapostolaat in de IJmond, bezonnen. NAAIMACHINES Hoófdaalmoezenier G. F. A. Ge raets: „een nieuwe wereld lean voor de jonge priester opengaan". Weinig spanning in sprintstrijd voor Haarlem e-°' Films Muziek Tentoonstelling voor Leiden MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT ,„1 T Ze kwamen daartoe gisteren in de aula van „Lommerlust" bijeen, waar de heer P. Thomas, voorzitter van de raad van elf, de mannen van de plan ning van het bedrijf sapostolaat een woord van welkom sprak. Hoofdaal moezenier C. F. A. Geraets heeft in €«n inleiding "eschetst wat de doelstel ling, de taak en de mogelijkheden van het bedrijfsapostolaat zijn in de moder ne wereld, daarbij is centraal, dat de priester Christus representeert. Het gaat bij het bedrijfsapostolaat dan ook niet om de zichtbare dingen, maar om het onzichtbare goed. De grote op dracht is ingegaan in een wereld, die door de terughoudende houding van de Kerk zelf, buiten het contact met die Kerk gebleven is. Pas na de Tweede We reldoorlog is men gaan zien, dat de Kerk tekort schiet in haar taak, wan neer ze zich buiten de arbeid van de mens houdt. De Kerk moet geïnte- freerd worden in het wondermooie en oeiende spel van de mens - met de krachten van de natuur en de moderne techniek. Vervolgens heeft aalmoeze nier Geraetfe ontstaan en ontwikkeling van het bedrijfsapostolaat geschetst sinds het in 1947 bij de werf Gusto in Rotterdam begon. Momenteel wijden zich 125 priesters in Nederland aan dit werk. Concreet hebben pater K. E. Voss- Kuchler, S. J. (Amserdam), pater H. vd.Berg, C.s.s.R. Cs-Gravenhage) en pater F. Bijloos S.J. (Rotterdam) ver teld hoe in hun gebied het bedrijfsapos tolaat werkt. O Over de benadering van de heden daagse bedrijfswereld vanuit de visie van het gelool heeft aalmoezenier H. A. J. Dürr in de middagbijeenkomst een aantal grondgedachten geponeerd. Het hedendaagse bedrijfsleven is de concrete vleeswording van de techniek, de vrucht van een door mensen ont worpen en gerealiseerde ontmoeting van wetenschap en arbeid. Het bedrijf is een doelgemeenschap. Deze doelge richtheid heeft het bedrijf gemaakt tot een eigen sterk gestructureerde wereld. Het gaat om een nieuwe leefwereld, die bijna aan ieder, die niet in een bedrijf gewerkt heeft, vreemd is. Een mensen gemeenschap door, voor en met de mens. De vermenselijking van het be drijfsleven is een probleem van de eer ste orde, ligt op algemeen menselijk vlak. Het is gevaarlijk hier ongenuan ceerd over kerstening van het be drijfsleven" te spreken. De industriële cultuur is door de kerk nog niet in haar kansen door schouwd en onderkend. Daardoor komt de prediking der kerk vaak niet aan bij de concrete mens in de industrie. Wel heeft men in kerkelijke kringen een wetenschap- Advertentie) Gen Cronjèsti 143 Tel Ï357U (Brosens) pelijk beeld op intellectueel niveau. Er is evenwel meer nodig; een levensna- bjje, uiterst concrete benadering van het industriële klimaat door invoeling, participatie en een van binnen uit ver staan vanuit de liefde. De zielzorg beperke zich niet met de industriële mens enkel via zijn familie leven en vrije tijd te benaderen. De opdracht is mee te werken aan de ge stalte van het bedrijfsleven, de ziel zorg mag niet ophouden bij de poort van de fabriek. Nu kan men zich afvragen of dit al les niet ligt op het vlak van de Kath. Stands- en Vakorganisaties. Deze heb ben evenwel een beperkte taak. Het be drijfsapostolaat is een aparte vorm van zielzorg. Vervolgens schetste aalmoezenier Dürr de visie van het geloof: hoe in deze tijd te leven vanuit het geloof. Vier punten noemde hij: de broeder lijkheid, het rustig aanvaarden van het steeds bedreigd weten van het geloof, een radicale eenvod en de transcenden- taliteit: God is niet naast de andere feiten, maar is de Alles-omvuttende. Uit deze geloofsvisie volgt de benade ring van het bedrijf; beïnvloeding van de mentaliteit, dienende liefde, geest van onderlinge samenwerking, groeps geest en de kracht van een gevormde persoonlijkheid. Daarin staat ook het serieus nemen MANILLA, SYDNEY, LONDEN, 17 juni De bokssport heeft gisteren drie slachtoffers geëist. In Manilla is de 21- jarige Philippijnse bokser Rey Romero overleden, nadat hij zaterdag knock-out was geslagen. Ondanks een chirurgi sche ingreep kon Romero, die zijn der de wedstrijd als prof bokste, niet meer uit de coma worden gered. In Austra lië overleed de 18-jarige Henry Stephens aan de gevolgen van een hersenbloe ding, nadat hij een amateurpartij had gebokst. Stephens was ingevallen voor zijn broer Fred, die niet het vereiste ge wicht haalde tjjdens de weging voor de boksgala welke in Sydney werd ge houden. De manager van Stephens, Jimmy MCateer merkte toen hij hoorde, dat Stephens was overleden lakoniek op: de bloeduitstorting, die mijn pupil velde, had hij enkele jaren later na bijvoorbeeld een motorongeluk ook kunnen krijgen. Stephens was ge trouwd en had een kind van twee maan den. Hij had reeds acht wedstrijden ach ter de rug. De Australische autoriteiten hebben een onderzoek gelast. Vanmorgen overleed in Londen de 20-jarige Engelse vedergewicht Lyn Ja mes. James was gisteravond in de laat ste van een op zes ronden bepaald ge vecht neergegaan op een harde stoot van Colin Lake. Hij scheen zich nadien te herstellen, maar tot ontzetting van de toeschouwers zakte hij plotseling in elkaar. In het ziekenhuis kon men Ja mes niet meer uit de coma redden. van de onkerkelijkheid en de andersge richtheid, de samenwerking met ande re groepen. Het bedrijf is niet alleen object, maar ook subject van de zielzorg. Een leef- en werkgemeenschap groeit tussen de almoezeniers en hun medewerkers. Zo levert het bedrijfsapostolaat een ware bijdrage om Kerk en industrie weer sa men te brengen in het hoofd en het hart van de levende mens in 1964. Een concreet contact leverde de avondbijeenkomst op, waarop gespro ken werd over de benadering van de bedrijfsjeugd (aalmoezenier J. Th. Hoogervorst)over de situatie van de arbeider in de groot-industrie (L. Aar denburg), de maatschappelijke begelei- ding van de buitenlandse werkimmi- granten (A. J. J. van der Velden) en de benadering van de industrie vanuit de niet-katholieke kerken (drs. A. van Vliet van „Evangelie en Industrie"). Een aantal drie-minuten-speechen werd gehouden over de leek in de Kerk, de jonge arbeider, de pendelaar, parochie en bedrijfsapostolaat, meisje in de industrie, industrie en bidden en over de raad van elf. De neomisten brachten de nacht door bij medewerkers van het b'edrijfsaposto- laat en zijn vandaag de gasten van Hoogovens. Vanavond nemen ze deel aan Kernbijeenkomsten in het huis van het Be.drijfsapostolaat om morgenvroeg naar Warmond terug te keren. HILLEGOM, 17 juni Op de Hof straat kwamen vanmorgen om zeven uur de 17-jarige bromfietser C. B. uit Haarlemmermeer en de 22-jarige scoo terberijder P. B. uit Nieuw-Vennep met elkaar in botsing, vermoedelijk doordat de bromfietser geen voorrang verleende. Tengevolge van de botsing kwamen de bromfietser en de scooter berijder te vallen. De bromfietser raakte door de val bewusteloos en de scooter- berijder liep een hersenschudding op Beiden zijn per ambulance nar hun ouderlijke woningen overgebracht. LISSE, 17 juni De ren- en toer- vereniging De Bollenstreek houdt zon dag voor de derde maal een sterrit voor rijwieltoeristen naar Roelofarends- veen. De rit gaat over een minimale afstand van 60 KM. Nadere inlichtingen kan men verkrijgen bij Cees Langeveld in Lisse (tel.: 02530-3460). HAARLEM, 17 juni Komen de Beatles naar Haarlem? Henri Arends, de dirigent van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest, wil best proberen de Beatles uit Liverpool naar de Bloe menstad te halen, als er tenminste voor hen belangstelling bestaat tijdens het Hartewens-Festival. Zoals destijds reeds bericht wordt op i28 29 en 30 december voor de jongeren een Harte wens Festival gehouden, tijdens welk zo'n twintig tot dertig concerten, zowel overdag als 's avonds, gegoeven zullen worden. Het programma vermeldt klas sieke muziek, jazz en tienermuziek. In totaal zullen twaalfhonderd jongeren het festival kunnen meemaken. Zij zul len in hotels en bij particulieren wor den ondergebracht, en worden uit alle provincies van ons land ve acht. Deze en andere mededelingen deed Arends gisteravond in televisie-pro gramma „Rooster". Toen ook werd .hem de vraag gesteld, of hij moeite zou doen de Beatles, evenals andere buitenlandse grootheden, naar Haarlem zou proberen te krijgen, als daarom werd gevraagd. Arends antwoordde zonder aarzelen „ja", mar voegde er veelbetekenend aan toe: „Als ze nog in de mode zijn". DE ZILK, 17 juni In zaal Zomer- zorg in de Zilk hield de voetbalvereni ging Van Nispen gisteravond haar 32e jaarvergadering, die goed werd be zocht door leden en belangstellenden. Na het openingswoord van de voorzit ter Th. Förrer werd aan de secretaris, de heer J. Stokman, gelegenheid gebo den verslag te doen van de resultaten van het afgelopen seizoen. Hij kon in deze zeer gunstige geluiden laten ho ren. Hij maakte gewag van de vier be haalde kampioenschappen in de voet balverenigingen tevens van de bereik te mijlpaal, waardoor het eerste elftal in de komende competitie gaat voetbal len in de derde klasse der KNVB. Elf elftallen zullen in het komende seizoen acte de précence geven, De financiële kant van de Zilker voetbalvereniging is niet ongunstig te noemen, aldus de heer van Maris. Ondanks de grote uitgaven kan met een batig saldo worden gestart. De heer C. Jansen gaf een duidelijk overzicht rond de behaalde resultaten bij de jeugd elftallen. Er vielen nogal woorden, toen het onderwerp donatie- verhoging aan de orde werd gesteld. Het is noodzakelijk gebleken, mede in verband met de stijging der uitgaven, dat voor het a.s. seizoen de steungel den moeten worden verhoogd van 6 tot 10 per jaar. De entreeprijs wordt bij het ingaan van de nieuwe compe- tiei 0,75 per persoon. Na het zakelijke gedeelte kwamen achtereenvolgens de trainer de heer Evers, en de geestelijk adviseur, kape laan J. Kerklaan, aan het woord. De heer Evers pleitte voor een beter be- oek aan de trainingsavonden. Hij stel de voor degenen, die niet op de cefen- avonden komen niet op te stellen en uit de genen, die wel komen een groep te selekteren voor doorstroming naar de hoogste klassen. De vergadering kon een en ander beamen. Kapelaan Kerk laan wees op het pro-deo-werk van het bestuur en de commissie leden. HAARLEM, 17 juni Op het par cours in het „Van der Aartssportpark" werden dinsdagavond door de Haarlem se wielerclub „De Kampioen" de voor- ritten van het sprintkampioenschap af gewerkt. Als de snelste rijders kwamen daarbij de titelhouder Eddy Riethoff, Norman Koelemü, Bert v. d. Pol en Jan Aldershof naar voren. Zij zullen het onderling verder uitmaken wie zich de nieuwe sprintkampioen mag noemen. Aan deze ouverture namen vijftien A- en B-klassers deel. Ted Blom, Jan v. d. Horst, Bram Schenk en Aad Straver lieten verstek gaan. Over het algemeen waren de verschillende ritten niet zo spannend. Riethoff, Van der PoJ en Aldershof klasseerden zich recht streeks voor de eindstrijd op donderdag en Koelemij door Alderhof geklopt drong via de herkansing tot de laatste vier door. De indeling voor de halve finale is Riethof-Koelemij en Van der PolAlders hof. De winnaars ontmoeten elkaar in de finale. De strijd om de vijfde plaats gaat tussen Sweers, Fiechter, Van der Pijl en Uttien. Bij de C-klassers zetten Blom en Hoogveld met Groeneveld en De Veer He strijc donderdagavond voort om de titel. De strijd om de vijfde plaats Krom en De Reus. Van de jeugdrijders hebben Snijder, Handgraaf, Van Berkel en Bakker zich weten te plaatsen. LISSE, 17 juni De Stichting Perso neelsbeleid Bollenstreek heeft nu bijna twee étappes achter de rug. In septem ber is het twee jaar geleden dat men de baby ter wereld hielp, waarvan de pessimisten vertelden dat het een „dood geboren kindje" was. Met ande re woorden: de stichting zou geen schijn van kans maken. Een jaar hoog stens, zo zei men, en dan is de stichting ter ziele. Men had een karrevracht ar gumenten bij de hand, maar de feiten zijn anders. De stichting bestaat nog altijd en is springlevend. Dat bleek ook HAARLEM, 17 juni. De 23-jarige politieagent N. P. Dekker bedacht zich gistermiddag omstreeks vier uur niet lang, toen hij een jongetje in het water van de Leidsevaart zag liggen. Het dren- kelingetje ging keer op keer onder water en zag geen kans zich tegen de ander halve meter hoge wallekant op te hijsen. De agent gespte zijn pistool af, trok zijn tuniek en zijn schoenen uit, en sprong de Leidsevaart in. Het jongetje, de tienjarige Paul Feits- ma, had hij spoedig te pakken. Met be hulp van voorbijgangers kon het daarop op de wal gebracht worden. Het kind is 'ter observatie in het Grote Gasthuis opgenomen. De politieagent kon zich op het hoofdbureau aan het Florapark in een droog pak steken. ROTTERDAM, 17 juni Tijdens werkzaamheden aan het dak van de Gereformeerde Kerk aan de Tideman- straat zijn twee werklieden, de 49-jari- ge H.O. en de 20-jarige F.H., beiden uit Haarlem, door wegglijden van een ladder van het sterk hellende dak ge vallen, en daardoor ge vond geraakt. Beiden waren eerst op het platte dak van een tot het complex behorende laag bouw geklommen om van daar af het schuine dak te bereiken. Ze moesten op dat dak een bliksemafleider herstel len. H., die zich op een hoogte van vier meter boven het platte drk bevond, viel het eerst. O., die zijn steun kwijtraakte toen de ladder weglc - J viel daarop van twaalf meter hoogte. H. liep ver wondingen aan een van ziin handen op, O. klaagde over pijn in heup en rug. Beiden zijn naar het Dijkzigtziekenhuis overgebracht. HARLEM, 17 juni De Haarlem se brandweer is vanmorgen omstreeks acht uur uitgerukt voor een brand in een woning aan de Tweede Vooruit gangstraat. Enorme rookwolken puil den uit ramen en deuren toen de brandweer arriveerde. De brandweer lieden moesten gebruik maken van persluchtmaskers. Bij onderzoek bleek, dat in de achterkamer van de woning een op de grond liggend driedelig ma tras in brand was geraakt. Het vuur kon met één hogedrukstraal in korte tijd worden geblust. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De bev. oners van het perceel waren niet thuis. Zij zijn bezig met de voorbereiding van een verhuizing. Een buurman ontdekte de brand en waar schuwde de brandweer. BLOEMEND AAL, 16 juni Voor de uitbreiding van het centraal antenne systeem van de zeventig woningwet woningen „Veen en Duin" wordt de raad een krediet gevraagd van 1.840 De uitbreiding houdt verband met het tweede televisieprogramma. Een krediet van 24.000 wordt gevraagd voor uit breiding van het sportcomplex „Bleek en Berg" met twee hockeyvelden. op de jaarvergadering die een dezer dagen in De Nachtegaal te Lisse werd gehouden. Op deze bijeenkomst hield de advi seur van de stichting, de heer Zuidema, een causerie over Misverstanden rond om personeelsbeleid en daar wierp men natuurlijk ook even een blik terug. Veel waardering was er ook voor de ar beid die een aparte werkgroep heeft ver richt en nog doet. De kans lijkt niet uit gesloten dat er nog meer van deze werkgroepen zullen komen. Men wil per groep nl. een beperkt aantal deelne mers, omdat het geheel anders te log en minder goed te hanteren is. Twee bestuursleden, die van het begin af lid van het bestuur waren, moesten nu aftreden. Dat waren de heren J. van Nieuwkoop (Sassenheim), een van de mannen die de stoot tot oprichting van de stichting gaven, en D. v. d. Schans (fa. Gebrs. van Zanten te Hillegom). In één vacature werd voorzien door de benoeming van de heer A. C. van Rei' sen (NV P. v. Reisen en Zn. te Voor hout) en één zetel werd (nog) niet be zet. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: E. Venema ir., voorzitter; L. ae Bruyn, penningmeester; A. A. M. ter Meer; C. P. J. Timmer, L. F. Verde- gaal en A. C. van Reisen. Het aantal deelnemende bedrijven stijgt voortdu rend. Globaal genomen: 50 procent industrie plus dienstverlenende sectoren. Het huisorgaan van de stichting „In formatie" rolde regelmatig van de pers. Deze uitgave werd zeer op prijs gesteld en men besloot er verdere uit breiding aan te geven. Naast berich ten over personeelsbeleid, mededelin gen over administratie, belastingen en kantoorhulpmiddelen, zal men ook het zoeklicht op andere sectoren laten schij nen. Het afgelopen jaar werd een be gin gemaakt met de voorlichting aan werknemers over speciale onderwerpen. Zo werd een folder uitgegeven over „de gehuwde vrouw en de fiscus" en „de scholieren en de fiscus." Voor deze pu blicaties bestond veel belangstelling. Voorlichting in een andere vorm werd ook ter hand genomen. Een collectief personeelsorgaan met de naam „Geest" ging van start. Naast het collectieve nieuws is er ruimschoots plaats voor eigen bedrijfsnieuws door middel van wisselpagina's. Verder werd veel aandacht ge schonken aan cursussen. De moge lijkheid om verzekeringen op aan trekkelijke basis af te sluiten, wordt bestudeerd. Ook aan de automatise ring van de administratie en het con tact met het onderwijs werd de nodi ge aandacht besteed. Door het In stituut voor Preventieve Geneeskun de in Leiden werd een vooronderzoek ingesteld om na te gaan wat de mo gelijkheden zijn ter bestrijding van de zo hinderlijke hyacinten-jeuk. Hoe wel het N.I.p.g. geen subsidie kreeg van het bollenvak, zal het onderzoek worden voortgezet. HAARLEM, 17 juni Rein Knol en Amoud Bosch van de HAV „Haarlem" zijn beiden gekozen in een nationale atletiekploeg. Woensdag (vandaag) komt hoogspringer Rein Knol in Den Haag uit in de seniorenploeg tegen Oostenrijk en zondag loopt Bosch de 3000 meter in de junioreninterland te gen Mittelrhein in Schaesberg. LEIDEN, 17 juni St. Bonaventura- lyceum. HBS A: Loes Balleur, Jan v. Ëenten, Sjaak Blom, Hen v. d. Burg, Ton Hendriks, Louis Reizevoort, Frans Stikkelorum, Rino Verhoeven, Bob v. Vliet, Albert Wessendorp, Ben Zonder- op, allen Leiden; Mar ja Blom, Rijns burg; Peter v. d. Bosch, Albert van Wie- ringen, Oude Wetering; Yvonne Bridié, Wilbert van Schie, Oegstgeest; René Fortanier, Wim van Noort, Voorschoten; Piet Goosen, Hoogmade; Dick Huig- sloot, Roelofarendsveen; Wim de Kier, Leidschendam; Jan Pennings, Koude kerk; Paul Pennings, 's-Gravenhage Cock van Reisen, Aart Verdegaal, Sassenheim; Emiel Scholtz, Leiderdorp; Huub Thomas, Peter van Zijl, Katwijk; Kees Verweij, Steven v. d. Voort, Noord- wijk; Stan Walenkamp, Warmond. HBS B: Ton Biegstraaten, Hans Bots, Jan Breedeveld, Marius Bremmer, Bep Dieben, Rob Fabrie, Paul Laagland, Chris Langezaal, Paul van Noort, Frans Rodenburg, Ad van Slingerland, Harry Stol, Wim Stol, Wim Stolwijk, Jan-Hein Walenkamp, Han Wallaart, Peter van Zyp, allen Leiden; Ruud Dessing, Noord wijk; Frans van Galen, Rudie Rom- bout3, Theo Steinebach, Voorschoten; Kees Janson, Leidschendam; Chris Mal berg, Sassenheim; Siegfried Nuyen, Voorhout; Joop Vreeburg, Katwijk. _ii HAARLEM, 17 juni De zesde I» van de zomeravondcompetitie om „Sweers"-beker, die door de Haar se Raceclub „Excelsir" op het P cours in Schalkwijk werd gereden, n een overwinning opgeleverd voor u klsser Leen Kreuger. Samen wel A-klasser Wim Wagner, waarin zich in de siotronde ontdeed, was 11 ger met succes uit het peloton snapt. Eerder in de strijd hadden Ben Gieske en Jan Sweyen tevergeeis s probeerd om een beslissende voorspjV te nemen. Zij "werden weer achterna De uitslagen: A-klasse: 1. W- w ner, 2. B. Gieske, 6. B. Schouten, g klasse: 1. L. Kreuger, 2. Jan Philips- D. Schouten, 4 .J. Sweyen, 5. T. C-klasse: 1. K. Schriek, 2. P. Neesken 3. H. Neeskens, 4. J. Molenaar. Tweede jeugd: 1. H. van Ouw«J kerk, 2. J. de Ruiter, 3. T. Handgraai. 4. J. vd. Wel, 5 .K. Kossen, 6. B. Gro neveld A-jeugd: 1. C. Kiekens, Brouwer, 3 G. Muinck, 4. J. Anth se, 5. R. Molekamp. B-jeugd: 1- Breure, 2. J. Brands, 3. H. Koreas r. 4. G. Wassink, 5. W. v.d Brink, jeugd: 1 .G. Medemblik, 2. M. kens. CINEMA PALACE: De knuffelflat, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Trapeze, alle leeftijden. 7 en 9.15 'ur. Woensdag 8 uur. LIDO: Hercules, de held van de 01y»Pu', 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Een vrouwtje aan de haak, a.l- 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: The Victors, 18 Jaar. 2 en 8 uur. ROXY. Woensdag: Damon en Pythias, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Federlco FelUni's 8(4, 18 Jaar' 2, 6.45 en 9.30 uur. MINERVA. Woensdag 8.15 uur: Als d« dauw hangt komt er regen, strikt vo Donderdag 18 Juni Grote of Sint Bavo Kerk. 3 tot 4 uur! Orgelconcert door Piet Kee. Concertgebouw. 8.15 uur: N. Ph. O. Zorner" concert o.l.v. Marinus Adam. Solist: Ronai Hoogeveen, viool. Woensdag 17 Juni Concertgebouw. 7.30 uur: Haarlems Muziek instituut, leerlingen uitvoering. Fan» Halsmuseum: Werken uit de Sas'" lemse School van de 16e t/m 19e eeU Bijzondere collectie werken van Frans Bat»* Dagelijks van 10 5 uur, 's avonds 'a 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1—6 Prentenkabinet: uit het schetsboek van Sluter. Tentoonstelling tun. 21 juni. Expositie van bet onlangs ontdekte man*" portret van Frans Hals l'eylers Mnsenm: Schilderijen 19e en 2®* eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaan»" en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fje sielen, natuurkundige instrumenten opend op werkdagen, behalve maandag, va5 11 3 uur. Eerste zondag van de maan" var» 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76J Oude religieuze kunst, schilderijen, middel" eeuwse beeldhouwwerken Van 10 1»3 en van 1.30 5 uur (behalve maandag)- Zon- en feestdagen van 2 —6 uur Expositie werken van Willem Snltker. t/m 28 juni Woonhuis Jacobus van Looy, Kielde Houtweg 103, het voormalige woonhui» van de schilder-schrijver Jacobus Looy. Geopend donderdags van 10 i*-3" en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen vaD 2 5 uur. Kunstcentrum „de Ark": Expositie beeld" bouwwerken en tekeningen van Wim Jonker» Geopend van 10 8 uur (Tot 20 juni) Llnnaenshof, Bennebroek: Openluchtten- toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen tropentuin en mlnicorso. Geopend van 9 uur. t/m oktober) t Goede Uur: Tentoonstelling van teke ningen, aquarellen en enige plastieken ïaD Hubert van Llth Kunstzaal „Barteljoris", Barteljorisstraatj Expositie schilderijen, aquarellen en teke ningen van Pauline Zwaai; Keramiek van Francine Timmers. Geopend maandag 1 uur, dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur. Tot en met 4 juli. Teljlers Museum, Spaame 16: Tekening*® van Michelangelo. Geopend: dag. behalv* ma 10-5 uur. Eerste zondag van de maan" 1-5 uur. Vleeshal: Tentoonstelling van beeldbouw werken van Nlc. Jonk en Arthur SpronkeB- t/m 12 juli. Bloemenheuvel: Tentoonstelling van bloe men en landschappen door J. J. Moolhuize®- Dag. geopend van 10 5 uur. Zo. 2 5 uur» t/m 28 juni. FILMS: CAMERA: Het meisje van de zolderkamer- 18 jaar 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: Telefoon van een dode, 14 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. LUXOR: Meisjes die men niet trouwt. 18 Jf- Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. REX, t/m woensdag: De wrekende bluf. Dagelijks 2.30. en 9.15 uur. STUDIO: Au coeur de la vle, 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. TRIANON: Irma la Douce, strikt volw. Dagelijks 2 en 8 uur. DIVERSEN: Donderdag 18 juni Stadsgehoorzaal 1.30 uur: Jeugdconcert. kunstmaand-orkest. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2