KRAANEILAND LEPELAAR ELEGANTE KRACHTPATSER BIJ IJMUIDEN J. Breeuwer en J. de Haas 25 jaar lid van zangkoor PROF. DR. E. L. NOACH „Rampzalige bijwerking nieuwe medicijnen blijft mogelijk Bromfietser 15 meter door auto meegesleurd Zwaar gewond Meisjes-I IBS in ruimtenood Woningen aan Teylingerweg Bej Uitstekend concert door „Jeugd en Muziek „Sursum" in Bloemendaal organiseerde concours Prinses Beatrix bij huwelijk Bob Steensma ALS U HET VRAAGT EAndexamens Schoolkinderen vierden jubileum pastoor Haselaar jaarden naar passiespelen Opvallende prestatie van jeugd koor „Kennemerland" Strijd tussen gelijkwaardige korpsen Telemecanique koopt grond Mgr. H. Paulissen 60 jaar priester Dief (ID Vertrek van pastoor H. W. Haselaar "vOORDWIJ K—RVC WERD 1—0 JUBILEUM-MARSWEDSTRIJDEN Géén ruimtevaart laboratorium in DELFT GERARD HENGEVELD IN 3e zomerconcert VAN N.PH.O. MAANDAG 22 JUNI 1964 FAGINA 2 Met zijn waarde van ruim, 10 miljoen staat het kraaneiland „Lepelaar" op zijn acht poten als een elegante krachtpatser bij de zuidpier van IJ muiden. Be acht poten, waarlangs het eiland" op eigen kracht omhoog kan klaute ren tot een veilige hoogte boven de zeespiegel, zodat zelfs storm- hoge golfslag er geen vat op kan krijgen, kunnen tot 16 meter diep steken. Be machtige kraan torent 57 meter hoog boven N.A.P. Bij een vlucht van 56 meter kan deze kraan nog een last torsen van 25 ton. Alleen al bij het werk aan de havenmond zal het kraaneiland zichzelf moeten terugverdienen. Omdat de kraan ook bij minder gunstige weersomsta ndigheden nog kan worden gébruikt, wordt het aantal werkbare dagen aan merkelijk vergroot. Bovendien kan het transport van het mate riaal, dat nu verder nog nodig is voor de uitbouvj van de haven hoofden, over de pieren zelf wor den aangevoerd. Baar neemt de kraan het over en deponeert het haarfijn op de juiste plaats. Op die manier wordt het rijvlak van de pier steeds langer, komt het transport over de pier steeds ver der in zee. En als het stuk lang genoeg is laat het kraaneiland zich langs zijn acht poten zakken, wordt een drijvende ponton, die verhaald kan worden om dan een eind verder weer op zijn poten te gaan staan en het werk, te hervat ten. Alleen tijdens dat verhalen naar een volgende standplaats zal het kraaneiland over het water bereikbaar zijn. Niet zolang het op zijn poten staat. Het aflossen van de bemanning gebeurt dan ook met de kraan, die de nieuwe ploeg van de pier overhevelt naar het kraaneiland, waarna de afge- losteploeg op dezelfde manier op de pier wordt gezet. Prinses Beatrix en prinses Mar griet (met knie-verband) en hun particulier secretaresse op de achtergrond) verlaten de her vormde kerk aan de Hoflaan in Rotterdam waar zij zaterdag on verwacht het huwelijk van Bob Steensma en mej. Herma Ruys bijwoonden. Lezers schrijven de krant *truw£j|(« HEEMSTEDE, 22 juni I»e heren J. Breeuwer en J. de Haas b/eiden lid van het zangkoor van de paitochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart te Heem stede zjjn gisteren op hartelijke wijze gehuldigd, ter gelegenheid van het feit dat zij een kwart eeuw gehjden tot lid van dit kerkkoor zijn toegetneden. Na de plechtige Hoogmis, tijdens welke het koor o.l.vc. de dirigent-organist een uitvoering gaf van de Mitssa Simplex van Herman Strat.egier, "werd beide jubilarissen met hun echtgenotes in de pastorie een ontvangst bereid. Namens het kerkbestuur sprak passtoor H. A. J. Drost, die de jubilerende; zangers met welgekozen woorden dcmk en hulde bracht voor hetgeen zij rte afgelopen 25 HAARLEM, 22 juni De volgende leerlingen van het Krirel van Mander- lyceum zijn geslaagd, voor hun eind examen. Afdeling Gymnasium: mej. H. M. Timmerman, mej. M. Dornseif- fen en mej. A. W. Mejjer; afgewezen 1 kandidaat. Afdeling HBS-A: H. C. A. Gransberg, mej. O. Chiotakis. rnej. S. Groen, mej. A. Koppenol, mej. K. Tegelaar en mej. E. W. Vreenegoor; afgewezen: geen. Afdeling HBS B: J. H. S. Andringa, R. A. W. Warms, !P. L. van Leeuwen, R. O. Ochse Freiwald. R. Pronk, J. W. B. van Staveren, H. Stefels en J. F. Voest; afgewezen: geen. juni. Dezer dagen is bekend geworden dat pastoor H. W. Ha selaar, die enige tijd geleden zijn paro chianen zijn vfzrtrek aankondigde, zich voorlopig zal gyaan vestigen in een par ticulier huis iia de gemeente Noordwij- kerhout. Hij zal gaan wonen in het nieuwe gedeejte van het Victoria-plan. De woning ijs van binnen nog niet ge heel gereed, zodat een precieze datum van vertrek, niet kan worden gemeld. Pastoor H. ~W. Haselaar is vanaf jan. 1961 in de parochie van het H. Hart werkzaam. (Van onze universitaire correspondent) LEIDEN, 22 juni Calamiteiten zo al» het „thalidomide-drama" zijn niet het gevolg van onvoldoende vooronderzoek van nieuwe stoffen. Veeleer heeft het toxicologisch onderzoek de tendens steeds uitvoeriger te worden. Daar ech ter slechts naar zijn aard reeds BEKENDE bijwerkingen uit passende proefopstel lingen kunnen wordn voorspeld, zul len ook in de toekomst onverwachte, wellicht zelfs rampzalige bijwerkingen kunnen optreden. De ernst van deze dreiging leidde er reeds toe, dat de concurrentiestrijd in de industrie op het gebied van het toxiciteitsonderzoek sinds kort heeft plaatsgemaakt voor intensieve samenwerking. Van nalatigheid in deze is dus geen sprake. Dit betoogde prof. dr. E. L. Noach, be noemd op de nieuwe leerstoel van de toegepaste farmacologie, vrijdag in zijn inaugurele rede, die de titel droeg: „Tweeërlei Farmacologie?" Aan de hand van een reeks voorbeelden toonde hij aan, dat er een intensieve wisselwerking bestaat tussen universitaire en industriële farmacologische laboratoria. Tenslotte stelde spreker, dat niet sa menwerking van farmacologefi met „fundamentele" en „toegepaste" doel stellingen binnen één instituut hoogst ongewenst is. Wanneer 'n tevens een intensieve uiwisseling van gegevens met de farmaceutische industrie kan.: plaatsvinden, zal de gemeenschappelijke: integrale beoefening van de farmacolo gie eeu belangrijke bijdrage kunnen le veren yoor de practische geneeskunde. ,K„oach' geboren in 1921, studeerde van 1.133 tot 1947, met een onderbreking van drie oorlogsjaren, medicijnen aan de Lcidse universiteit, waar hij in 1953 promoveerde. De leerstoel van de far macologie is thans gesplitst in de leer stoel voor fundamentele en die voor toegepaste farmacologie, welke laatste de cjerste van die aard in ons land is. 'NOORDWIJK, 22 juni Zaterdag avond speelde „Noordwjjk" op het Ge meentelijk Sportpark een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de gedegradeer de tweede klasse R.V.C. uit Rijswijk, lm de thuisclub debuteerden Rudy Brö- ritig eu Piet vau der Luyt zeker niet onverdienstelijk. Toen de match tien minuten oud was scoorde Jan Hazenoot uit een fraaie .•pass van Van der Luyt. Bij deze 1-0 "voorsprong van de gastheren bleef het, "mede door het rotsvaste spel van spil Ab van der Werf, op wie elke R.V.C.- aanval doodliep. Daarmede is alle goeds gezegd van deze wedstrijd, die wat kwa liteit betreft niet in staat was de harten van de vrij talrijke voetballiefhebbers op deze kille zomeravond te verwar men. jaar in het belang van de eredienst had den gedaan. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij hen een geschenk aan onder couvert. Mevrouw Breeuwen en mevr. Haas kregen een fraai boeket bloemen aangeboden. Dirigent Nelissen onthulde dat can tor J. de Haas 25 jaar lang nog nooit op het koor had ontbroken. Ook het Lof is hij altijd present geweest, een vorm van trouw die elke koorzanger tot voorbeeld kan strekken. Ook jubilaris Breeuwer kreeg van zijn dirigent alle lof toegezwaaid voor zijn trouw aan het zangoor betoond. „De baspartijen zijn bij u al vele jaren in uitstekende handen", zei de heer eNlissen, Hij hoopte nog lange tijd op de steun van de jubilaris sen te mogen rekenen. Namens de leden van het zangkoor sprak de heer H. Meeu wenoord. Hij kwam niet met lege han den. Jubilaris de Haas werd verrast met een boek over het leven van paus Joannes XXIIIe. Zijn collega Breeuwer ging naar huis met een kist sigaren. VOORHOUT, 22 juni Op de Heren straat werd gisteravond omstreeks acht de 16-jarige bromfietser L. S. uit Noord- wijk geschept door een bestelauto. De jongen had met zijn vrienden aan de kant van de weg staan praten en reed juist op het moment, dat de auto pas seerde, vanachter een geparkeerd staan de auto de weg op. De jongen werd een vijftiental meters meegesleurd door de auto. Hij liep inwendige kneuzingen en snij wonden aan het gezicht op en werd naar het academisch ziekenhuis in Lei den overgebracht. DE ZIL, 22 juni. Op gezellige wijze hebben honderden Zilker schoolkinderen het veertig-jarig jubileum van pastoor H. W. Haselaar gevierd. Een en ander kreeg zijn beslag in de aula van de meisjesschool aan de Beukenlaan, die voor dit doel was versierd. Na de aller kleinsten, die ónder het toeziend oog van de zuster hun herder kwamen toe zingen en dit vergezeld deden gaan van een stoffelijke bljjk van waardering, kwamen de leerlingen van beide lagere scholen aan het woord. Tijdens de fees telijkheden werden aan de pastoor cadeaus aangeboden, die hem zeer van pas zullen komen. Zo kwamen de meisjes aandragen met twee prachtige kandelaars en een singel. De jongens hadden hun keuze laten vallen op een set canonborden, een doos Tabakzeep en ampullen. Pastoor Haselaar was bijzonder in zijn nopjes met de gevoelige huldiging door zijn jonge parochianen en dankte allen. Ten slotte bood hij alle schoolkinderen een vrije middag aan, waarvoor wel een extra hoeraatje de lucht in ging. De organisatie van de feestelijke huldiging lag in handen van de heren en dames uit het Zilker onderwijs. PRESTATIETOCHT: In de Bos baan hield de Amsterdamse reddings brigade zaterdag de jaarlijkse zwem- prestatietocht. Hieraan namen zeven zeeverkenners van de Tarciciusgroep uit Haarlem deel onder leiding van op- perbootsman Hans Alles. Van hen zwommen drie de 500 meter (13 t/m 15 jaar) en de overigen de afstand van 1500 meter uit. Hun beloning was een medaille. Op deze lange afstand zwom ook schipper A. J. C. Konst van de Katholieke Verkenners met de zeever- kenners mee. HAARLEM, 22 juni In verband met de groei van het leerlingental in de hogere klassen van de H.B.S. voor meisjes is het nodig het tekenlokaal in het hoofdgebouw Tempelierstraat 1 in te richten ais leslokaal en het lokaal Lakenkoperstraat 4 als tekenlokaal. Als gevolg hiervan moeten aan beide lo kalen enige voorzieningen worden ge troffen en enig meubilair worden aan geschaft. De kosten hiervan worden ge raamd op 20.000. voor welk bedrag aan de raad 'n krediet wordt gevraagd. De reorganisatie van het binnenplein en het vergroten en vernieuwen van de rijwielberging van het Lourens Costerlyceum vergt een aanvullend krediet van 10.000. Hiermee komen de kosten van deze werkzaamheden op 50.000. VOGELENZANG 22 juni - Het aan nemingsbedrijf firma C. P. Roeien in Vogelenzang is begonnen met de bouw van 21 woningen aan de westzijde van de Teylingerweg. Het worden vier blokken van vier eengezinswoningen, alsmede vijf woningen voor bejaarden. De huizen wor den gebouwd in opdracht van de woning bouwvereniging Aerdenhout, die deze huizen zal exploiteren. Zij werden ont worpen, evenals nagenoeg de gehele na oorlogse nieuwbouw in het dorp Voge lenzang, door de Aerdenhoutse architect G. J. Oudendijk. Binnenkort zullen aan dezelfde zijde van de Teylingerweg, maar iets noorde lijker, nog zestien woningen worden ge bouwd. Dit worden premiewoningen. De betrokken stukken grond zijn in de raadsvergadering van Bloemendaal van mei en juni (vorige week) verkocht. Na de goedkeuring van het raadsbesluit door Ged. Staten van Noord-Holland kan met de bouw worden begonnen. De premie woningen zijn begroot op 28.000, HAARLEM, 22 juni Zaterdag heb ben ruim dertig leden van de Katholie ke Bond van Bejaarden afd. Haar lem een bustocht naar Hertme, bij Borne in Overjjsel gemaakt, om daar de Passiespelen bij te wonen. Deze keer ging het slechts met één bus. Velen hadden reeds deelgenomen aan de zeer geslaagde Veluwetocht op 10 juni, be gunstigd door uitzonderlijk mooi weer. Toen waren drie bussen geheel bezet. Het weer liet zich ook nu weer van de goede zijde zien. In Hoevelaken was de koffiepauze, waarna de reis werd voortgezet naar Holten voor het zeer goed verzorgde diner. Allen lieten het zich goed smaken. De Passiespelen, die om 4 uur begonnen, maakten op de aanwezigen een niet te vergeten indruk. Om 8 uur werd de terugtocht aanvaard. HAARLEM, 22 juni Wederom is zaterdagavond op ondubbelzinnige wij ze bewezen, welke waarde de stich ting „Jeugd en Muziek" in de huidige muzikale maatschappij inneemt. In een praktisch vol concertgebouw was ik ge tuige van een enthousiast en degelijk uitgevoerd programma. De eerste ken nismaking met het jeugdkoor „Kenne merland" is bijzonder goed uitgevallen. Het jeugdkoor „Kennemerland" voer de samen met het Haarlems Jeugdor kest. de Adagium Suite uit, een voor treffelijk en raak getypeerd werk van Albert de Klerk. Hierin werden een aantal spreekwoor den uit verschillende landen door koor en orkest uitgebeeld. Koor en orkest moeten hier wel met veel plezier aan gewerkt hebben, want dit werk is door Albert de Klerk met grote vakkennis en inspiratie geschreven, zonder al te grote technische en muzikale moeilijk heden. Ook de „Serenade voor orkest" van de in 1956 overleden componist Fran- gois Steenhuis is een voortreffelijk ge componeerd werk voor jeugdorkest. Het enthousiasme, waarmee dit werk uitge voerd werd. frappeerde mij. Zelfs bij beroepsorkes'ten treft men dit zelden aan. Het concert werd geopend met het concert voor viool, hobo en orkest van J. S. Bach. Hierin bleek overduide lijk, welke capaciteiten de violiste Vera Beths bezit. Wanneer haar toon nog iets groter wordt, kunnen wij nog zeer veel van haar verwachten. Zeer muzikaal! Een experiment was de danssuite voor orkest en combo van Jan van Dijk. Hoe men ook over deze combina tie mag denken. Mij persoonlijk stoort het ten zeerste. Op deze manier voelt men nog duidelijker het verschil tussen twee aparte werelden. Dat wil niet weg nemen, dat het werk, zowel door or- BLOEMENDAAL, 22 juni Het tamboerkorps Sursum heeft alsnog ter viering van het tienjarig bestaan (op 15 november 1963) marswedstrijden ge houden. Hieraan hebben zaterdagmid dag negentien korpsen op het gemeen telijk sportterrein aan de Donkerslaan deelgenomen. Het waren drie muziek korpsen en voorts drumbands en tam boerkorpsen. De muzikanten vonden het een zwaar concours, mede door de con currentie van gelijkwaardige korpsen. Die gelijkwaardigheid bleek ook, toen de uitslag bekend werd gemaakt. Van de negentien korpsen kregen er twaalf een eerste prijs. Dit betekende het be halen van 160 punten of meer. Voor de juryleden de heren J. Cammenga uit Amersfoort en H. Jakma uit Hilversum was het beslist geen gemakkelijke taak al de korpsen te beoordelen. De ereprijzen gingen in de afdeling muziekkorpsen naar Wiihelmina in HAARLEM, 22 juni B. en W. stellen de raad voor mee te werken aan de verkoop vart erfpachtgrond aan de Nijverheidsweg aan Telemecanique N. V. De erfpachtcanon was gebaseerd op een grondprijs van 34,50 per m2. Bij de akte is aan de N. V. het recht verleend om de erfpachtgrond binnen vijf jaar te kopen tegen deze prijs. Het bedrijf heeft dé gemeente thans bericht dat van het recht van koop gebruik wordt gemaakt. KANTINE G.E.B. Aan de Haar lemse gemeenteraad wordt voorgesteld het beschikbare krediet van 140.000 ten behoeve van de bouw en inrichting van een centrale kantine met was- en kleedgelegenheid op het terrein van het gemeentelijk energiebedrijf te verhogen met 29.000. ROTTERDAM, 22 juni In gezel schap van prinses Margriet en haar particulier secretaresse mej. M. C. C. Wijnen heeft prinses Beatrix tot veler verrassing en onaangekondigd het ker kelijk huwelijk van rar. Bob Steensma (30) en mej. Herma Ruys (26 jaar) in de hervormde kerk aan de Hollaan bijgewoond. De vriendschap van prinses Bea trix met de Eindhovense notariszoon Bob Steensma, in hun Leidse stu dietijd, was voor sommige buiten landse bladen aanleiding om bij voortduring te schrijven over een op handen zijnde verloving van het tweetal. Enkele uren voor de huwelijksslui ting in Rotterdam kwam prinses Bea trix met een Hjntoestel uit Londen op Schiphol aan. Zij keerde terug uit As cot waar zij als gast van koningin Eli zabeth de beroemde paardenrennen had bijgewoond. De prinses reed in een Rolls Royce van de Britse vorstin naar London Airport. Santpoort met 160^ punt (slechts een halve punt hoger dan de Harmonie Ex celsior uit Limmen), en in de afdeling tamboerkorpsen naar „Sursum Corda in Krommenie met 178 punten, en in de afdeling Drumbands naar de drum band „Vijfhuizen" uit het gelijknamige dorp met 164 punten. Bovendien kreeg de tamboer-maitre van „Vijfhuizen mejuffrouw Ans van Dorp, de tamboer- maitre prijs met 17,9 punt. Met eerste prijzen gingen naar huis (achter de korpsnaam het aantal behaalde pun ten) het jeugdkorps „Vijfhuizen" (163), de Harmonie Excelsior uit Limmen (160), het fanfarekorps Wiihelmina uit Santpoort (160!/j), de tamboerkorpsen „Onze Jeugd" uit Zaandijk (161), „Sur sum Corda" uit Krommenie (178), Ex celsior uit Limmen (167), „Vijfhuizen" (175j^), en Crescendo uit Sp'aarndam (160) en de drumbands „Vijfhuizen" (164), „Arti et Reiigioni" (170) en van de Haarlemse Harmonie Kapel (160). Ook de begin van dit jaar opgerichte drumband DSV uit Schalkwijk kreeg met 160 punten een eerste prijs. M. Hartman lof verdiend. In het begin van de middag ont ving Sursum afgevaardigden van de deelnemende verenigingen in hotel Zomerzorg. Daar opende de burge meester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, officiëel de wed strijden. Aan het einde van de mid dag las de burgemeester de uitslag voor, nadat de gezamenlijke korpsen een rondgang door Bloemendaal dorp hadden gemaakt. De belangstel ling van het publiek, dat waarschijn lijk na winkelsluiting net aan tafel zat, was zeer miniem. DELFT, 22 juni De Raad van de Europese Organisatie voor Ruimte-on derzoek In Parijs heeft besloten om het zgn. „Estec'Maboratorium voor de ruimtevaart, niet in Delft te vestigen, omdat, zoals wordt gezegd, de grond te slap zou zijn en men bang is dat dit van invloed zal zijn op het uiterst minitieuze precisiewerk, dat in Delft zal moeten worden verricht. De Ne derlandse regering, die het laboratorium wel graag in ons land wil houden, heeft de Raad en wapen uit handen geslagen door onmiddellijk een terrein in Noordwjjk aan te bieden waarop het „slappe bodem"-argument zelfs niet van toepassing kan zijn. Insiders menen namelijk, dat de raad het labo ratorium veel liever in Parijs wil heb ben en daarvoor veel over heeft. De burgemeester van Delft, de heer D. de Loor, heeft zaterdag verklaard, dat hij de gang van zaken uitermate merkwaardig vindt. De gemeente heeft van de aanvang af alle maatregelen ge troffen om de omstandigheden voor de vestiging van het laboratorium zo gun stig mogelijk te maken en men heeft zelfs al grondwerk voor de bouw ver richt. Vreemd is het dat men pas na drie jaar tot de conclusie is gekomen, dat de veenbodem ongeschikt is voor de bouw, terwijl de Technische Hoge school op dezelfde grond bouwt en het probleem blijkbaar wel heeft kunnen oplossen. De her P. C. Elfferich, wethou der van openbare zaken, liet zich in dezelfde geest uit. Hij voegde eraan toe, dat het Straalproject-Delft, waar van dezer dagen melding is gemaakt en dat de bouw van zes torenflats omvat, mede was ontworpen voor de huisvesting van ambtenaren van de ESTEC. Dit project zal nu een nadere stydie vereisen. NOORDWIJKERHOUT, 22 juni Op de 's Gravendamseweg deed zich gister avond een ongeval voor, tengevolge waarvan twee personen zodanig wer den gewond, dat zij in het Academisch ziekenhuis te Leiden moesten worden opgenomen. Toen hij uit zijn auto stap te en zonder op te letten het rijwielpad overstak, werd P. H. uit Den Haag aan gereden door een bromfietser. Als ge volg van de aanrijding kwamen de bromfietser v. d. E. uit Lisse en zijn duopassagiere C. G. uit Noordwijk te vallen. Zij werden daarbij vrij ernstig gewond en moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De Hagenaar werd slechts licht gewond. kest als combo, uitstekend werd t, speeld. Componist Jan van Dyk K hier hartelijk voor bedanken. Hetze was gebeurd door Albert de k wiens werk aanmerkelijk meer sue had. Het concert werd gecompleteerd met een concert voor klarinet en °r van Karl Stamitz. Maarten Smit'w* hierin een goede, doch nogal koeie gereserveerde solist. Tot slot van dit concert, waarvab zeer genoten heb (ik hoop er nog zó te horen), werd op brillante JJ de achtste Slavische dans voor 0' OD. van Antonin Dvorak gespeeld! Een v maat voor nog betere prestaties voor het concert in Amsterdam. HAARLEM, 22 juni Het Zomerconcert van het Noordhol'» Philharmonisch Orkest zal ?ege worden op donderdag 25 juni Haarlems concertgebouw. Aan het c eert dat onder leiding van MARr,,.. Adam staat, zal de pianist Gerard" geveld medewerking verlenen. "0 jj, o.a. de Rhapsody in Blue van Gersn" voor zijn rekening nemen. d& Voorts staat op het programma Concertino voor piano en orkest Gerard Hengeveld, de Klassieke SyILjjl nie van Serge Prokofieff, te:r Gershwin het concert besluit met v selectie uit de beroemde opera "°sell and Bess, in een bewerking van Rus Bennet. 1910, Gerard Hengeveld, die m Jaivjaifl Kampen geboren werd, is in Amstero werkzaam als concertpianist en P®.ar goog. In Den Haag is hij hoofdig piano aan het Koninklijk Conserva rium. Gerard Hengeveld geeft re,„n. matig concerten in binnen- en .bul:uC. land, terwijl hij met succes vele 'nS Ugt tieve werkjes voor piano het licht o zien. Hengeveld werd dit jaar °njja" scheiden met de „Visser Neerland prijs naar aanleiding van zijn „Conc voor piano en orkest". (Van onze Limburgse redacteur) MAASTRICHT, 22 juni Het manten priesterfeest van mgr. Ö- Paulissen S.M.A., emeritus-bissch" van Kumasi, heeft deze stad zaterda^ ais een goede gelegenheid beschouw om deze missiepionier een hartelijk hulde te bereiden. Vanwege de gezondheidstoestand va!j de jubilaris mgr. Paulissen 's jaar waren de festiviteiten rond zestigjarig priesterjubileum rnin° j luisterrijk, dan zijn stadgenoten gewild hadden. In het Staargebouw overhandigd het heer Peeters gelden, waarmee „Mgr. Paulissen-Studiefonds" tot "t leiding van priesters voor het Ai j, kaanse diocees Kumasi, waar de 1" laris jarenlang bisschop is gewee werd gesticht. Bij het begin van de jubileurrA1^ ring droeg pater dr. J. Mouren J" pontificale assistentie van mgr. lissen een plechtige hoogmis tot da"" zegging in de St. Servaaskerk op- De huldiging werd besloten met bades door de Koninklijke Zangvere ging „Mastreechter Staar" en d® harmonie ,,St. Servatius" van 8' land. op Naar aanleiding van Uw reactie mijn brief, betreffende „gestolen fiets" voel ik mij geroepen, U nog te schijven. Allereerst ben ik u n®0 .je verklaringen schuldig. Wat mij ze „gp- later pas ter ore kwam is het r- de: mijn zoon had van zijn vriend der wel eens toestemming gekr®K om met diens motor in duin te 1 moK bovendien was er tussen de b® r jongens een afspraak, om de mj.ad aan mijn zoon te verkopen en ,„ag mijn zoon reeds een bepaald ?„ier erop betaald. Dit heb ik dan ook aan de politie verteld. Wel had (mijn zoon) voor deze kee" geen jTar ciale toestemming om te rijden. pjj gezien bovenvermelde feiten, eIi, er geen bezwaar in, de motor te ugn met het gevolg, dat hij vie!. IK het volkomen met u eens, dat zi) brafti treden, gezien zijn leeftijd, g®*~aar dient te worden. Waar ik wel bez tegen had en nog heb, is, dat nu dief in uw krant gebrandmerkt y Ui Buiten de juiste feiten om, vraag .et wat is een dief of diefstal? M-1- weg- diefstal bewezen zijn, als je iets .gert neemt, met de bedoeling het ten bate te gebruiken of door te verK tl En dat was in dit geval niet z 0{ kunt iemand, die zonder rijbeW'J*^en andere geldige papieren, die bov£,reikt nog niet de leeftijd van 18 iaar, heeft, gerust als strafbaar beschou ,gj dat weet iedereen. Ik heb, n951^1 jnfr alleen bezwaar tegen uw me" „„or als was mijn zoon een dief. De 1 'pe ters zijn zo gauw geneigd, om ee" tje richt sensationeel te maken. Een D jjj meer takt zou ik dan ook zeer op v stellen. Vogelenzang. Mevr. A. v. d. Puitten .Bender Naschrift van de redactie: r?%.et ven met u, dat men uw zoon ge®" jat mag noemen. Wij herhalen echteE wij onze informatie ontvingen yj p- politie. Zij sprak en juridisc rechtvan diefstal.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2