Opzij Schot Geboorteregeling Bijlmer Leden van TYBB bouwen hard aan nieuw „nest" Staantribune bijna gereed Drie dagen feest in Nieuw Vennep Boegspriet-lopen over Hoofdvaart betekende voor velen nat pak Behandeling miljoenen nota wordt uitgesteld A.N.W.B. en bedrijfsleven in Haarlem vóór par- keerzóne SPAARBAZU1NVIERT ZIJN ZEVENDE LUSTRUM Het Haarlemse verkeer in de laatste tien jaar Verkeersongevallen en aantal motorrijtuigen van 1954-1963 meer dan verdrievoudigd h Nationale Ballet morgenavond in Bloemendaal éf Don Kozakken geven in Haarlem vrij matte show SOLEX Bijkantoor Nutsspaarbank in Bloemendaal geopend Feestconcert in Kloveniershofje Doorgaand verkeer in binnenstad blijvend probleem Donateursconcert Haerlemsche Musyck camer Driftige kok slaat uit balorigheid etalageruit in Kind met autoped tegen auto van het nieuws Sigarettenautomaten gekraakt HARDEBELT Belastingverordening voor parkeermeters Bijdrage voor het nieuwe gemeentehuis Politie volgt bloedspoor Wielrijdster werd geschept door auto en zwaar gewond MAANDAG 22 JUNI 1964 PAGINA 3 - - NIEUW-VENNEP, 22 juni De Nieuw-Vennepse bevolking heeft ondanks het slechte weer feest ge vierd. Drie dagen lang. Na de ope ning van de jaarlijkse oranjefees ten, welke donderdag plaatsvond met als hoogtepunt de wielerronde van Nieuw-Vennep, werden vrij dag en zaterdag kinder- en volks spelen gehouden, terwijl in het centrum van het dorp kermisat- trakties waren te vinden. De fees ten werden georganiseerd door het bestuur van de plaatselijke oranje vereniging, dat van de gedachte uitgaat dat de kans op mooi weer in juni groter is dan op 30 april of 5 mei. Hoewel het in de meeste gevallen wel uitkomt, was het dit jaar niet het geval. Het mooie weer van de laatste weken liet zo wel donderdagavond, als vrijdag en zaterdag verstek gaan. Dat mocht evenwel niet verhinderen dat de feestvreugde groot was. O T O f 399.— m x Bij gelegenheid van zijn vijfender tigjarig jubileum gaf de Spaarne bazuin een feestconcert. De leden hebben zich hier opgesteld bij het Kloveniershofje, waar een concert met succesnummers werd gegeven. O Haarlem: Extra vakantiegeld voor tienduizenden. OP IMS MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD In de buurt van de grens maar niet aan de grens zwaait in de nacht een rood licht. Een automobi list rijdt door en even later maakt een schot een eind aan zijn leven. Als de schietende douane dichterbij komt, blijkt de inzittende bedrijfseconoom, £één smokkelaar. Waarom moest er worden gescho ten? De betrokkene passeerde de grens hiet. Achtervolging zou een mensen leven hebben gespaard. Denken schie tende politiemannen en douaniers aan die inzet? Realiseren zij zich, dat In het donker iedereen met een rode lamp kan zwaaien? Hier is sprake Van grove onvoorzichtigheid. De ge dode bedrijfseconoom ging immers niet harder rijden! Na de rede, die mgr. Bekkers vorige tveek voor de t.v. heeft gehouden, hebben velen gemeend er op te moe ten wijzen, dat het betoog van de bisschop niet moest worden uitge lid als alleen betrekking hebbend °P het probleem van de geboorterege ling. Hoe zeer zij daarin ook gelijk hebben, men kan met evenveel recht stellen, dat dit probleem de directe aanleiding vormde. Wij merken dit op, omdat ons Vandaag uit Washington het bericht bereikt, dat in de komende Concilie- sitting de geboorteregeling zal worden besproken. Misschien komt er zelfs ®en verklaring over. Mocht die komen dan kan men er- Van zijn verzekerd, dat zij dezelfde geest zal ademen als de toespraak Van mgr. Bekkers. Dat betekent het einde van een tijdperk, waarin vele katholieken de wet zagen als een wis kundig gegeven. Mgr. Bekkers heeft 'die starheid doorbroken. Hij heeft ruimte gemaakt voor te lang veron achtzaamde elementen als de inspira tie der liefde, de stem van hef ge beten en de karaktervolle persoonlij ke inzet. Sommigen durven zeggen, dat daar mee het hek van de dam is. Zij begrijpen te weinig wat het betekent »in vrijheid te zijn herboren". Im- ttlers het beleven van die vrijheid in liefde met een gewetensvolle per soonlijke inzet en luisterend naar de stem van het geweten, eist een keuze. En zö kiezen is moeilijker dan volgen of gehoorzamen. Minister Toxopeus blijft hardnek kig vast houden aan zijn idee om een gemeente Bij'mermeer uit de grond te stampen. Het bestuursapparaat van die gemeente, dat uiteraard nog moet Worden opgebouwd en op zichzelf en andere bestuursorganen moet „inspe len", krijgt onmiddellijk de gigantische taak om een gemeenschap van 100.000 inwoners tot stand te brengen opdat Amsterdam de noodzakelijke sane ring van zijn verkrottende wijken kan uitvoeren. Amsterdam beschikt °ver een dergelijk apparaat dat heeft bewezen tot grootse en snelle presta ties in staat te zijn. De minister wil kennelijk tot elke prijs voorkomen dat dit apparaat aan de slag zal gaan ®n Amsterdam dwingen om lijdelijk toe te zien hoe de noodtoestand binnen de eigen veste dagelijks ernstiger vor ken aanneemt. Dit is geen gemeen telijke, maar een nationale zaak! Zal de volksvertegenwoordiging spoedig het verlossende woord spreken en de minister van zijn droombeeld en Amsterdam van zijn spookbeeld be vrijden? Of is men werkelijk van plan Am sterdam op te offeren tegen de uit- Verkoopprijs van 21.50 per inwoner? '"'iitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii BLOEMENDAAL, 22 juni Nu de voorstelling van het Nationale Ballet in net openluchttheater te Bloemendaal door het slechte wefcr is afgelast, is ?eze verplaatst naar morgenavond om *Wart over acht. Met muzikale begeleiding aan de vjeugels door André Presser en Joop Sjtokkermans omvat het programma, v.dt prachtig is aangepast aan de moge lijkheden van de open lucht: ,,Les Syl- cnides, de Stervende Zwaan, de Oceaan pn de Parels, Dans van de Russische y°Ppen, Melodie, Pas de Trois, Gopak, vaise en na de pauze Graduation Ball." De voorstelling van morgenavond gaat in ieder geval door, want mocht l®1 weer een opvoering in het open- ochttheater onmogelijk maken, dan ^crdt uitgeweken naar de zaal Musis acrum aan de Brederodelaan te Bloe- mendaal-Noord. 29ANJERFONDS. In de periode van juni t.e.m. 5 juli zal een beroep wor- en gedaan op de inwoners van De Zilk „var het Anjerfonds; d.m.v. inteken- uJ .ten zullen de inwoners in de gelegen- e'd worden gesteld hun bijdrage te p[°rten. Het Anjerfonds is de provin- j'aje afdeling van het Prins Bernhard- len en beoogt indirekt steun te ver pik11 aan °-m- muziek- en zangvereni- en' aan toneelclubs en sportvereni- ïiii en van alle gezindten. Door een uime bijdrage aan het Anjerfonds zijn jyr °°k de eigen verenigingen gebaat, j» t ®en schrijven van burgemeester pkii M. van der Wedy wordt deze °Uecte ondersteund. ^tyi (Van een verslaggever) HAARLEM, 22 juni Ze baggeren vrolijk -fluitend door modder en fikse plassen. Even goed geluimd trotseren ze stortbuien en de plotselinge kille adem van de weinig zomerachtige wind. Want de tijd wacht op niemand. En in september moet het werk vol tooid zijn. Wanneer het komende voetbalseizoen schuchter begint rond te wentelen wil TYBB met zijn nieu we „nest" pronken. Zeker drie keer in de week fietsen, rijden of wandelen vele leden van de TYBB in totaal zijn er 900 naar de kersverse grasmat aan de Schalk- wijkerweg, direct grenzend aan het oude complex. De glanzend groene sprei torst op een bijna gereed zijnde staantribune na nog geen onontbeerlijke accommodatie. Die staantribune, drie trapsgewijs opge bouwde „stoepen" voor ruim 1500 mensen, kan worden gerealiseerd dank zij gelden uit een overigens niet zo vlot lopende loterij. Links van de ingang verrijst straks een hypermoderne overdekte zit- tribune voor 400 mensen. Een soort gelijk model siert het terrein van RFC in Rotterdam. Het snel neer te zetten bouwwerk kost ongeveer 90.000 gld., hetgeen wel ten laste zal komen van de gemeente Haarlem. Daarnaast vraagt TYBB de gemeente nog om een kleedlokaal. De vereniging denkt de kantine zelf te kunnen construeren, evenals de afrastering van het speel veld etc., etc. De heer W. L. de Zwager, een niet pessimistische voorzitter van de bouwcommissie, sluit de ogen niet voor de moeilijkheden. „Maar ik ge loof wel dat we in september een gezellig huis zullen hebben." HAARLEM, 22 juni Gisteravond waren de Don Djiquiten Kozakken in Haarlem. Op het terrein van „Onze Ge zellen" aan de Vergierdeweg gaven zij een show, die door naar schatting on geveer tweeduizend Haarlemmers is bij gewoond. De organisatoren, impressario Char les Aerts uit Amsterdam en het be stuur van het Haarlemse Bato, hadden op zo'n vierduizend bezoekers gerekend. Dat slechts de helft van dat aantal aanwezig was, meenden zij te moeten wijten aan de minder gunstige weers- om standi ghe den De ietwat somber gestemde leider van de ruitergroep, baron Nicolai Oste- letzky, geloofde niet, dat het weer oor zaak was van het beneden de ver wachting blijven van het aantal bezoe kers. „Als men dit wil zien, komt men; weer of geen weer", was zijn oordeel. „Men heeft er gewoon geen interesse meer voor". Daarop vertelde hij ons van de toernee, die hij vóór de oor log door ons land maakte. Toen trok de show in Haarlem rond tienduizend bezoekers De baan, waarop gisteravond de show werd gegeven, was uitgezet op een voetbalveld. De ruiters konden daarop minder snelheid ontwikkelen, dan op een baan van zand of gravel. Bij het afremmen hadden zij namelijk grote moeite de paarden staande te houden op het gladde veld. Ondanks het feit, dat de bezoekers dicht op de baan stonden men had aan één zijde op slechts enkele me ters afstand ervan een tribune ge bouwd waren de omstandigheden toch te ongunstig om voldoende sfeer to scheppen. (Het geluid ging name lijk voor 'n groot deel verloren). Daar door is het een vrij matte show ge worden, die echter technisch tot in de puntjes was verzorgd. In de pauze gaf de drumband van Bato een show. Het bestuur van Bato was betrokken bij de organisatie van de Show in Haarlem. Als beloning daar voor kreeg de vereniging voor elke be talende bezoeker een kwartje van het entreegeld. In totaal dus een kleine vijfhonderd gulden voor Bato. HAARLEM, 22 juni In het afgelo pen weekeinde zijn weer vijf sigaretten automaten in de Haarlemse binnen stad opengebroken. Uit drie automaten werd geld gehaald. Daarmee was een totaalbedrag van over de honderd gul den gemoeid. Vrijdagmiddag werden de festiviteiten geopend met een optocht van de school jeugd. De jongens en meisjes verzamel- HAARLEM, 22 juni Verwacht mag worden, dat de behandeling van de nota betreffende de financiële situatie van Haarlem woensdagmiddag a.s. niet in de gemeenteraad behandeld zal worden. Zoals wij vrijdag reeds in een onzer commentaren over deze miljoenen-nota betoogden, was het wel veel van de gemeenteraadsleden gevraagd om woens dagmiddag hun agenda van 52 punten af te werken, waarop buiten nog andere niet- onbelangrijke voorstellen de finan- ciële-nota en de parkeer-nota prijken. Voor de raadsleden zou het bovendien ondoenlijk zijn zich genoegzaam op de raadsvergadering voor te bereiden. Vanmorgen is er in het stadhuis druk geconfereerd over de vraag of de mil joenen-nota tot een volgende vergade ring ter behandeling zou kunnen worden uitgesteld. Van verschillende kanten, ook van de zijde der fracties, is druk op de voorzitter uitgeoefend, om tot uit stel te besluiten. Vanmiddag zou de defi nitieve beslissing vallen. (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N TELEFOON 57455 HAARLEM, 22 juni In verband met het voorstel tot het plaatsen van parkeermeters is het noodzakelijk het tarief betreffende het parkeren, op plaatsen waar een parkeermeter is ge plaatst, op te nemen in een belasting verordening. Naar het inzicht van B. en W. kan dit het eenvoudigst gebeu ren in de precario- en retributieveror dening. In artikel 1 wordt toegevoegd: „Voor het laten staan van een motorrijtuig op de aangewezen parkeerplaatsen: per half uur tien cent, per uur twintig cent, per anderhalf uur dertig cent en per twee uur veertig cent. den zich op het plein bij de Nederlands Hervormde Kerk. Na twee coupletten van het Wilhelmus te hebben gezongen maakte de jeugd, met de muziekvereni ging en drumband „Irene" voorop, een rondgang door het dorp. De kinderen wa ren voor het merendeel gecostumeerd. Zelfs de Beatles ontbraken niet. Op het KlOS-terrein werd de stoet ontbonden en werden de jongens en meisjes in de gelegenheid gesteld mee te doen aan de diverse kinderspelen. De belangstelling voor de spelen was groot, zowel van de zijde der deelnemers als van het publiek. Een hoogtepunt van deze dag was wel de voetbalwedstrijd tussen de spuitgas ten van de brandweerkorpsen uit Nieuw- Vennep en Hoofddorp, die 's avonds om half zeven werd gehouden. De brand weermannen bleken niet voor elkaar on der te doen, althans op sportgebied, want de wedstrijd eindigde in een gelijk spel: 33. De voetbalwedstrijd werd gevolgd door een demonstratie met modelvlieg tuigen, die vanaf de grond bestuurbaar waren, verzorgd door de Haarlemse Luchtvaartclub. Zaterdagmiddag zorgden velschillen de volksspelen voor een feeselijke stem ming. Vooral voor het boegsprietlopen bestond grote belangstelling. Het be stuur van de oranjevereniging had ove rigens in het begin wel moeite genoeg deelnemers bij elkaar te krijgen. Het koude weer weerhield velen er van de kans te lopen op een nat pak. Toen ech ter één schaap over de dam was volgden er meer, zodat dit onderdeel van het programma toch nog een succes werd. Het bleek dat de Nieuw-Vennepse be volking de kunst van het boegspriet lopen goed machtig is, want slechts een enkeling kon z'n evenwicht niet houden en kwam in de Hoofdvaart terecht. Uiter aard onder grote hilariteit van de tal rijke belangstellenden. De oranjefeesten werden besloten met een behendigheidswedstrijd voor dames boven 16 jaar en met behendig heidswedstrijden voor automobilisten en bromfietsers. HAARLEM, 22 juni. De A.N.W.B., de afdeling Haarlem van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de Vereniging voor de Haarlemse Geld- en Effectenhandel heb ben hun instemming betuigd met de brief, die de Haarlemse Ondernemers- centrale ,de Raad voor het Groot Winkel bedrijf en de Grote Houtstraat-Vereni- ing in het begin van deze maand naar B. en W. hebben gestuurd inzake de plaatsing van parkeermeters. Bovendien heeft de Kamer van Koophandel de bijzondere aandacht gevraagd van het college voor bedoelde brief. Zoals bekend heeft de Ondernemers centrale met zijn twee „bondgenoten" gereageerd op de suggestie van B. en W. in de parkeernota om in en nabij de binnenstad 225 parkeermeters te plaat sen. Men had liever gezien, dat in de binnenstad een parkeerzone werd vast gesteld. waarbinnen dus gebruik van parkeerschij ven gemaakt moet worden. Daarbuiten zouden ook parkeermeters geplaatst kunnen worden. Blijkens het voorstel aan de gemeen teraad. dat woensdagmiddag zal worden behandeld, zijn B. en W. niet op die brief ingegaan. Zij willen geen par keerzone. Het aantal parkeermeters hebben zij inmiddels teruggebracht op 216. Intussen heeft de Ondernemers- centrale een brief doen uitgaan naar alle gemeenteraadsleden, waarin mede namens de Raad voor het Grootwin kelbedrijf en de Grote Houtstraat- Vereniging gewezen wordt op de ad hesiebetuigingen, welke de eerste brief heeft gekregen. „Daardoor, al dus de brief, wordt dus wel zeer dui delijk onderstreept, dat het bedrijfs leven in brede geledingen achter onze denkbeelden staat." De raadsleden wordt tenslotte ge vraagd nog eens te denken over het voorstel van het bedrijfsleven en niet tot plaatsing van parkeermeters over te gaan, alvorens alle mogelijkheden van een blauwe zone bekeken te heb ben. BLOEMENDAAL, 22 juni. Vrijdag middag heeft de burgemeester van Bloe mendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, het nieuwe bijkantoor van de Nutsspaar bank in het pand Bloemendaalseweg 47 officieel in gebruik gesteld. Van van daag af staat het kantoor voor het pu bliek open. Daarmee vervalt de aanwe zigheid op gezette tijden van het rijden de kantoor van de Nutsspaarbank. In Overveen komt de autobus daar nog maar één keer per week. De vrijgeko men tijd zal worden besteed met een rit naar Spaarndam. De burgemeester verrichtte de ope ning' met een druk op de knop van de loketmachine. Hiermee werd de eerste post op een band automatisch verwerkt Het bleek een inleg van duizend gulden te zijn, die op een boekje werd geboekt. Trots met dit boekje in de zak stapte de burgemeester even later de deur uit. Het bedrag is bestemd ter verfraaiing van het nieuwe gemeentehuis, met de bouw waarvan in het najaar wordt be gonnen Over de aard van deze verfraai ing zal nog nader worden overlegd. In dit verband hoopte de heer M. W. Treur niet, vice-voorzitter van de Nutsspaar bank, dat het gemeentebestuur het boek je niet lang zal bewaren om er rente op te kweken, maar het bedrag spoedig uit zal geven. Behalve de burgemeester en de vice- voorzitter sprak namens de Nederlandse Spaarbankbond de heer W. C. Leker. Dank werd gebracht aan architect C. van Brakel en aannemer A. de Wit. De pui van het nieuwe bijkantoor in Bloemendaal, dat het tiende kantoor van de Nutsspaarbank is, geeft een voor name indruk in de winkelstraat. HAARLEM, 22 juni De Spaarne- bazuin, die in de vijfendertig jaar van zün bestaan is uitgegroeid van mond orgelclub tot een tamboer- en fanfare korps, heeft de afgelopen dagen zijn zevende lustrum gevierd. De leden heb ben er twee feestdagen van overgehou den. Onder leiding van de dirigent, de heer W. P. van der Geest werd vrij dagavond een concert gegeven in het Kloveniershofje in de Grote Houtstraat. BÜ deze feestelijke gelegenheid werden de succesnummers van de concoursen ten gehore gebracht. Vooraf had het tamboerkorps een rondgang door de stad gemaakt. Zaterdagavond bewezen de leden van de Spaarnebazuin, dat zij meer kunnen dan alleen muziek maken. Onder regie van Harry de Ruiter gaven enige leden een aardige vertolking van het amu- santé toneelspel „Rustpillen". De twee de feestavond werd besloten met kie nen en dansen. Vijfendertig jaar geleden werd op ini tiatief van kapelaan Th. van Haaster de mondorgelclub van de Spaarneparo- chie omgezet in een fanfare. De heer H. J. Habraken ontpopte zich als de onvolprezen opleider van de koperbla zers en sindsdien hebben meer ge neraties Habraken zich in de Spaarne bazuin genesteld. De huidige dirigent is de heer W. P. van der Geest, hoofd van de Titus Brandsmaschool in Parkwijk. De Spaar- nabazuin heeft zich vooral een goede naam verworven door de opluistering van Haarlemse priester-, broeder- en zusterfeesten. 1 HAARLEM, 22 juni In de laatste tien jaar is het aantal verkeersongeval len in Haarlem meer dan verdrievou digd. Werden in 1954 in totaal 1.525 on gevallen genoteerd, verleden jaar be droeg dit totaal 4.818. Een lichtpuntje bij dit overigens droevige cijfermate riaal is gelukkig, dat de zeer sterke toeneming voor een groot gedeelte is te wijten aan de ongevallen met uitslui tend materiële schade, die ruim tach tig procent van het totaal aantal onge vallen vormen. De materiële schade j HAARLEM, 22 juni Bq gunstig weer geeft „die Haarlemsche Musyckcamer" onder leiding van dirigent André Kaart vrijdagavond om half negen haar derde donateursconcert van dit seizoen op de binnenplaats van de Kloveniersdoelen aan de Gasthuisstraat. Het programma bestaat uit werken van zestiende en achttiende eeuwse com ponisten en is ditmaal wel bijzonder aan trekkelijk door de medewerking van de begaafde hoornist Adriaan van Wouden berg, die als solist het Es dur hoorn concert van Mozart zal vertolken. Als tweede soliste treedt op Gertrude Mac- laine in een clavecymbelconcert van Nicola Lentz. Het orkestrale gedeelte bestaat uit werken van Joh. Chr. Bach en Frederik de Grote. Enige contradansen van Mo zart worden aan het slot uitgevoerd. Bij slecht weer wordt het concert ge geven in de Nieuwe Kerk aan het Nieu we Kerksplein. Het concert is ook toe- gangelijk voor niet-donateurs. HAARLEM, 22 juni De Haarlemse politie heeft gisteren de 84-jarige kok huisbediende A. K. uit Haarlem aan gehouden en ingesloten, die in de vroe ge morgenuren van zondag uit drift en balorigheid een grote spiegelruit van een etalage van V. en D. vernielde en uit die etalage een aantal goederen wegnam. De politie wist de man in kor te tijd op te sporen door zijn bloedspoor te volgen. Bij het inslaan van de ruit was de man namelijk gewond geraakt. De politie gelooft niet, dat de man iets te maken heeft met de vernieling van een groot aantal andere winkelruiten in de binnenstad van Haarlem. werd in tien jaar tijd maar liefst ver- vierwoudigd, terwijl in 1963 het aantal ongevallen met dodelijke afloop en ern stig of licht lichamelijk letsel nog niet het dubbele bedroeg van dat in 1954. In dat jaar werden elf dodelijke onge vallen genoteerd en verleden jaar zes tien. Alleen het jaar 1957 maakt een grote uitzondering met 28 dodelijke on gevallen. Uit de cijfers van 1958 blijkt ook dat de instelling in 1957 van de maximum snelheid binnen de bebouwde kom de toeneming van het aantal ongevallen met ernstig en licht lichamelijk letsel heeft onderbroken. Deze teruggang was echter slechts van korte duur want de cijfers over 1959 en 1960 waren wat betreft de ongevallen met ernstig letsel reeds weer aanzienlijk hoger dan in 1957. In het kwartaalbericht van de ge meente Haarlem, waarin deze cijfers staan vermeld, wordt verder aandacht gewijd aan het aantal motorrijtuigen in Haarlem behoudens de bromfietsen. Het aantal personenwagens nam van 1954 tot 1962 toe van 3.706 tot 11.877. Het totaal aantal motorrijtuigen steeg in deze periode van 7.524 tot 18.176. Er blijkt uit deze cijfers een zeer nauw statistisch verband aanwezig tussen het totaal aantal verkeersongevallen en het totaal aantal motorrijtuigen in de ja ren 1954 tot 1962. Het doorgaande verkeer door de Haarlemse binnenstad blijft problemen geven. Met name is de vraag urgent welke maatregelen het verkeer door de Barteljorisstraat en de Gierstraat in zuidelijke richting en door de Grote Houtstraat in noordelijke richting zou den kunnen verminderen. Op 25 maart en 1 april zijn verkeerstellingen gehou den. Onder meer blijkt hieruit, dat het snelverkeer dat de Kruisweg in zuide lijke richting berijdt bij afsluiting voor het overgrote deel (negentig procent) de Parklaan richting Kenaupark ingaat en dan vervolgens hoofdzakelijk door rijdt over het Nassauplein. Uit vergelijking van de situaties op 25 maart en 1 april wordt de conclusie getrokken, dat de afsluiting van de Kruisweg wel het verkeer in de Bartel jorisstraat aanzienlijk zal ontlasten, maar dat het verkeer over de Nassau- laan en de Gedempte Oude Gracht daardoor wordt geïntensiveerd, zodat er weinig verlichting kan worden ver wacht voor het verkeer in de Gier straat. Voor fietsers en bromfietsers heeft de afsluiting van de Kruisweg tot resul taat gehad dat deze verkeersdeelnemers eveneens voornamelijk de route over het Nassauplein, Gedempte Oude Gracht volgden, althans in het ochtendspitsuur. Op de andere uren was het aantal wiel rijders, dat terugreed via de Nassau- straat naar de Barteljorisstraat relatie groter. Over het algemeen echter heeft de afsluiting de aantallen fietsers en bromfietsers in de Barteljorisstraat met sterk beïnvloed. HEEMSTEDE, 22 juni Spelender wijs is gistermiddag de 7-jarige W. B. T. uit Heemstede op het Wipperplein met zijn autoped tegen een passerende auto gevlogen. Hij kwam te vallen en liep zodanige verwondingen aan hoofd, ar men en benen op, dat hij in het Grote Gasthuis moest worden opgenomen. HAARLEM, 22 juni De 17-jarige wielrijdster A. H. van H. uit Haarlem is zaterdagmorgen op de Leidsevaart door een auto geschept. Zij kwam op de motorkap van de auto terecht, werd enige meters op de motorkap liggend meegevoerd en viel (oen op het weg dek. Zij liep een linkerbovenbeenfrac tuur op, een hersenschudding en een hoofdwond en moest in de Mariastich- ting worden opgenomen. De botsing ont stond als gevolg van het feit, dat het meisje op het kruispunt Leidsevaart Leidseplein geen voorrang verleende aan de bestuurder van de auto. (Advertentie) Naar wij vernomen staat duizenden men sen in de komende tijd een aardige bui tenkans te wachten. Het mooie is boven dien dat hiervoor geen enkele bijzondere prestatie zal behoeven te worden gele verd. Het gaat er alleen maar om zoveel mogelijk vakantie-inkopen op de markt te doen - en wat een profijtelijke bezig heid dat is, daar weten ontelbaren van mee te praten. De prijzen zijn op de markt immers veel lager, doordat marktkoop man en straathandelaar grote hoeveel heden tegelijk inkopen en weinig kosten hebben. Het geld dat men spaart door op de markt te kopen kan voor meer vakan- tieplezier worden besteed. Op de markt vinden verstandige huismoeders en -va ders honderden artikelen die voor de vakantie van pas komen. Zij kunnen ge zellig en op hun gemak kijken, vergelij ken en uitzoeken en zij trekken er straks op uit met een dikkere vakantieporte monnee, want FILMS: CINEMA PALACE: Het gerucht, volw. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Het vlees is zwak, ontraden. LIDO: De beul van Venetië, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXORFrom here to eternity, volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: The Victors, 18 jaar. 2 en 8 uur. ROXY: t/m woensdag: De saint en de tijger, 14 jaar. STUDIO: De dag en het uur, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, wo.-midd. 2.30 uur: Buster Keaton's lachfestival, a.l. T/m wo. 8.15 uur: Een dode danst niet meer. volw. MUZIEK: Dinsdag 23 jnui Grote of St. Bavokerk, 8 tot 9 uur: Orgel concert door Jean Rotthier, België. Dinsdag 23 juni Minerva Theater, foyer, 8.15 uur: Heem- steedse Kunstkring, ledenvergadering. TENTOONSTELLINGEN Fans Halsmuseum; Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hal». Dagelijks van 10 5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1 5 uur. Expositie van het onlangs ontdekte mans portret van Frans Hals. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middri- eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 —12.50 en van 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Expositie werken van Willem Snitker, t/m 28 Juni. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleins Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Geopend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Linnaeushof, Bennebroek: Openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen tropentuin en minicorso. Geopend van 9 8 uur. (t/m oktober). •t Goede Uur: Tentoonstelling van teke ningen, aquarellen en enige plastieken van Hubert van Lith. Kunstzaal „Barteljoris", Barteljorisstraat: Expositie schilderijen, aquarellen en teke ningen van Pauline Zwaai; Keramiek van Francine Timmers. Geopend maandag 1 6 uur, dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur. Tot en met 4 juli. Teijlers Museum, Spaame 16: Tekeningen van Michelangelo. Geopend: dag. behalvs ma 10-5 uur Eerste zondag van de maand 1-5 uur. Vleeshal: Tentoonstelling van beeldhouw werken van Nic. Jonk en Arthur Spronken, t/m 12 juli. Bloemenheuvel: Tentoonstelling van bloe men en landschappen door J. J. Moolhuizen. Dag. geopend van 10 5 uur. Zo. 2 5 uur, t/m 28 juni. Museum Van Looy: Herdenkingstentoon stelling Sjoerd H. De Roos (1877 1962). Letterontwerper - Typograaf. Geopend dag. van 10 5 uur. Zo. van 1 5 uur. Tot en met 26 juli. Viskal: Kleine exposities van Jules Cha» pon. Kees Okx. J. Ploos, H. K. Werkman, Couzijn, Corneille en Lucebert. Tot en met 12 juli.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3