Risicospreiding en deskundig "beheers aandelen Vereenigd Bezit van 1894 Overvloed aan vertier op T. V. Dat was niet die kleine man Twee films op tv. Riesenrad en ,The Smallest Show on Earth' dagpuzzle 'coouirp.RO mwmmm Edward Startz gids voor vreemdelingen in Nederland m Tips over toerisme in de drie moderne talen Programma Televisie: Radio: Zondag In juli en augustus voor NCRV-microfoon Happy Station Maandag Dinsdag Dinsdag Maandag Rijswijk krijgt eigen station tr Larmoyant Humor mmwi Puerto oe Santa Mml Crisis en oorlog opnieuw j Buitenland Buitenland Electriciteitsstoring in Zeeland MAANDAG 22 JUNI 1964 PAGINA 7 Haagse zangeres Conny van Solingen zal woensdag 2Jf juni in het programma Nieuwe Oogst haar t.v.-debuut makenConny is twintig jaar. Ze studeert sinds een naar zang bij de lerares Bep Og- terop. Twaalf radio-uitzendingen dingen aan haar t.v.-debuut voor- af. Sedert kort treedt zij veel op hiet begeleiding van het Haagse rS>ck and roll-ensemble „The Magie Strangers"Begin februari ver scheen een eerste plaat van Conny ^ot de nummers „Vertel Me" en „Adios Muchachos". Kruiswoordraadsel 22 j ni DRY SHERRY VOOR DE WARE FIJN PROEVER COQUINERO WÊÊÊm Wy?- HILVERSUM, 22 juni Edward Startz, de man van het populaire wereld-radioprogramma „The Happy Station" van Radio Nederbind Wereldomroep, zal in de vakantiemaanden juli en augustus, op de maandagmid dagen van 12 tot 12.30 uur, voor de N.C.R.V.-microfoon tips geven over toeristische bijzonderheden in Nederland aan vreemdelingen, in hun eigen taal. Het is een ini tiatief van Johan Bodegraven en Herman Felderhof. De A.N.V.V. zal de toeristen, die Nederland bezoeken, van deze service op de hoogte houden. Het zijn uitzen dingen, die ook van belang zijn voor leerlingen van middelbare scholen. Immers zij kunnen er hun talenkennis mee aanvullen. Edward Startz spreekt in deze rubriek Frans, Duits en Engels. Zou men hem vragen daar nog zes talen aan toe te voegen, dan draait hij er zijn hand niet voor om. Hij is een talenwonder. Wat ook wel nodig is voor iemand, die al meer dan 35 jaar tot de wereld spreekt. (Advertentie) uf JU BUSSUM, 22 juni De zaterdag avond bood werkelijk een overvloed aan televisievertier. Een dolle „Vrije Nieuwsgaring" duidelijk maar toch niet onbehaaglijk lachwerk en de eerste van een nieuwe serie Ameri kaanse filmpjes, die gaat verschijnen onder de zonnige titel „Happy". Hap py is een naar de kleuter neigende baby, die getuige mag zijn van aller lei grote mensen-verwikkelingen en die daarop te pas en te onpas zijn, overigens door een volwassen stem op de achtergrond voorgedragen, com mentaar levert. Het is onwaarschijn lijk dat kleuters zulke luchthartig-iro- nische gedachten koesteren, maar van wege de contrastwerking zijn zij soms niet onamusant. Het acteren van de hoofdrolspelers hield, deze eerste keer althans, bepaald niet over. Maar het gaat dan ook kennelijk om „Hap py". Verder was er „Fyra, Fünf, Sex..." een Zweeds-Duitse op film opgenomen show, waarvan men kon vaststellen dat zij beslist wel vakkundig bleek ge maakt en uitgevoerd, maar waarvan men ook moest zeggen dat zij in zijn onberispelijke technische gladheid niet erg sympathiek aandeed. Ruimte voor enige oubollige, dan wel meer spitse humor was er niet; integendeel, het was allemaal wat zwaarwichtig, zelfs als men kennelijk op vrolijkheid uit was. En voor wat de „sex" dan betreft, hier ging het meestal meer om een ra re poging tot enige troebele zwoelheid. Misschien schoot men, zoals het ons gebeurde, deswege dan nog in de lach. Bij wijze van ingelaste uitzending zag men een kort Oostenrijks filmpje „Höhere Gewalt", waarin de dezer da gen overleden acteur en komiek Hans Moser de hoofdrol speelde. Het ging hier om een op een bijzonder aardige vondst gebaseerd verhaaltje dat ook puntig werd uitgewerkt en dat Moser genoeg kansen bood om te laten zien welk een ongetwijfeld begaafde kome- (Van onze filmredactie) BUSSUM, 22 juni - Het is vaak "ellen of stilstaan met de Nederlandse te'evisieprogramma's. Er zijn weken, daarin de kijker het helemaal zonder een film moet stellen, maar voor deze •baandag hebben de wijzen van de NTS, l*'6 zich met de programmering bezig houden, besloten twee films op één P^ond uit te zenden, namelijk „Das Biesenrad" van Geza von Radvanyi via no „officiële" zender en „The Smallest °how on Earth" van Basil Dearden via "of experimentele, tweede net. De aan vangstijden zijn zodanig gekozen, dat de O'Kenaars van toestellen, waarop beide Programma's kunnen worden ontvangen, ook beide films volledig kunnen zien. bezitters van oudere, nog niet aange- Paste toestellen, hebben echter een strop, ant als we kunnen kiezen, zouden we ®an de film van Basil Dearden verre e Voorkeur geven. De beweegreden van de regisseur Geza ^°n Radvanyi om „Das Riesenrad" te vervaardigen, kan eigenlijk alleen maar •"erin worden gezocht, dat hij de kans za§ om een in Duitsland en Oostenrijk «raag gezien filmpaar, Maria Schell en W. Fischer, nog eens op het witte ooek in dit geval het tv-scherm laten naraderen. Succes verzekerd, kan er paraderen, men wel zeggen. Radvanyi heeft t>~. zich, helaas, bij zijn werk aan „Das 'esenrad", die hier met de „Neder- lanus.e" titel „Wien wie es weint und cht" prijkt, voornamelijk toe bepaald, I* vis-°RizontaaI: D Vogel; 4. been van een gelL nauwkeurig; 8. bergplaats; 9. En- dorn. °ntkenning; 10. bouwland bij een boonï. lofzang; 12. dierengeluid; 14. haa!?' iö- hartverscheurend; 18. jongens- V?;,19- noodsein. 3. „jf^kaal: 1. Vlaktemaat; 2. wedstrijd; °Pen g: 4- projektiel; 5. strekking; 6. Dtr„ Pmats in een stad; 7. plaats in hits - rivier in Italië; 16. dier; 17 Voorzetsel. OPLOSSING VAN 19 JUNI I. J- ,3asP 2- amor - 3. solo - 4. prof - 9- tr= ®- t°§a 7- ogan kamp - 13 nu? 10- ra6e 11- agag - 12. mega - ter 14, intj0 ij ecjei jg_ R0if. zijn twee voornaamste personages zo veel mogelijk de gelegenheid te geven „uit te pakken". Dat doet O. W. Fischer dan ook met alle trucjes en tics, die men van hem kent en Maria doet in dit opzicht niet voor hem onder. Van enige filmieke verdienste is bij dit werk, dat een „Querschnitt" wil geven van het leven in Wenen van vóór de eerste wereldoorlog tot in onze tijd, geen sprake. Radvanyi zelf laat het afweten en dus moeten O. W. en Maria met hun spel het leeuwenaandeel opknappen. Één maal weten zij aan deze wel wat senti mentele en larmoyante geschiedenis enige diepgang te geven, als zij op oudere leeftijd, door het leven beproefd en gelouterd (zoals dat heet), in vol ledig oegrip tegenover elkaar komen te staan. Maar kort daarna weet O.W. zijn bebaard grootvadersgezicht alweer niet meer waar te maken. Het „Riesenrad", dat dag in dag uit in het Prater zijn grote cirkel draait, moet centraal staan in deze film voor perso nen boven 14 jaar, maar alleen aan het begin en aan het slot speelt het zijn beperkte rol. Dan was Jan de Hartog's „Hemelbed", dat deze geschiedenis heet te hebben geïnspireerd, heel wat meer met de handeling van diens stuk ver weven. Typisch-Engelse humor op zijn best, vermengd met een tikje heimwee naar de lang vervlogen dagen van de stomme film, zullen de kijkers daarentegen vin den in Basil Dearden's filmcomedie „The Smallest Show on Earth", die vanavond vla het experimentele tweede net op het scherm wordt gebracht. De film vertelt het verhaal van een jong echtpaar, dat van een al lang vergeten oom in de provincie een bios coop erft, de Bijou. Zich al rijk wanend de film van Dearden speelt kennelijk in het pre-televisie-tijdperk gaan ze hun erfgoed in ogenschouw nemen. Maar wie beschrijft hun ontgoocheling, als ze ontdekken, dat de Bijou een vervallen ruïne is, die bij de plaatselijke bevol king bekend staat als „de vlooientent". De eigenaar van de super-bioscoop aan de overkant wil het geval wel voor een appel en een ei kopen, om het te laten slopen en de vrijgekomen ruimte als parkeerterrein in te richten. Het jonge paar (Bill Travers en Virginia McKenna) besluit echter zijn bioscoop zo goed en zo kwaad als het gaat op te knappen en te gaan exploiteren met de hulp van het oude personeel een alcohol-minnende operateur (Peter Sel lers, van wie toen, in 1958, nauwelijks iemand had gehoord), een bejaarde cas- sière (Margaret Rutherford) en een uni- formzieke portier (Bernard Miles) teneinde de verkoopsom te kunnen op voeren. En dan begint de pret pas goed. Er volgen een reeks koddige tegenslagen en kleine triomfen, waarom de toe schouwer, vooral de wat oudere, nu eens begrijpend glimlacht of hartelijk scha tert, dan weer met een zekere weemoed zucht, omdat Dearden er zo meesterlijk in is geslaagd romantische herinne ringen op te roepen aan de beginperiode van de bewegende plaatjes. „The Smallest Show on Eartfi" is een vrolijke, pretentieloze filmcomedie, waar mee jong en oud zich kan amuseren. Geen wonder overigens, want het oor spronkelijke verhaal, door Dearden ver dienstelijk in beeld gebracht, is van William Rose, de schrijver van de scenario's voor de films „Genevieve" en „The Ladykillers". diant hij is geweest. Ook werd deze avond het feit her dacht. dat Louis Davids vijfentwintig jaar geleden stierf. „Was dat die klei ne man?", zo luidde de titel van het door Ton van Duinhoven en Dick Harris samengesteld en geregisseerd pro grammaatje. Men kon achteraf die vraag, dunkt ons, niet volmondig met „ja" beantwoorden. De verklarende tekst, die Johnny Kraaykamp uitsprak, was van een te weinig zeggende con ventionaliteit. Het werd beter toen hij enkele Davids-liedjes ging zingen. Maar het viel weer op dat een brok nogal tijdgebonden conference van Louis Da vids beter tot zijn recht kwam op de grammofoonplaat dan toen zij klonk uit de mond van Kraaykamp. Men kreeg ongetwijfeld wel een indruk van de be tekenis, die de „grote, kleine man" ge had heeft, maar een meer zorgvuldig en gedifferentieerd samengesteld pro gramma zou, naar onze smaak, een betere indruk hebben kunnen geven van de betekenis, die hij binnen het kader van de huidige beoefening van de klein kunst nog heeft. In „Achter het nieuws" zag men een vluchtige, maar niettemin wel interes sante reportage over het dagelijkse le ven van de moderne Sovjet-Rus en met name over diens manier van vrije tijdsbesteding. Zondagavond om te beginnen., voet bal uit Madrid: SpanjeRusland, een vrij enerverend kijkspel, dunkt ons, ook voor degenen die niet gewend zijn op de maandagse sportrubriek aan te val len. Van het Nijmeegse Studentencaba ret kreeg men van de zeven in de gids aangekondigde nummers er maar drie te zien. Wij vonden ze nogal slapjes, maar het was alles bij elkaar te weinig om een indruk van het kunnen van het gezelschap te verantwoorden. Omer Grawet had zijn laatste ontmoeting en wel met de heer J. A. Middelhuis, de scheidende voorzitter van het Neder lands Katholiek Vakverbond. Het ge sprek duurde kennelijk te kort en daar om kwam de figuur van het „slachtof fer" er onvoldoende uit te voorschijn. Inmiddels betreurden wij bet dat deze serie baar einde heeft gevonden. Niet omdat alle afleveringen ervan zo bril jant zijn geweest, maar wel omdat Gra wet geknipt is voor dit soort televisie werk, wat dunkt ons nog meer tot zijn recht zou zijn gekomen als hij wat meer armslag zou hebben gekregen. Verder was er „Seul a seul", hét pro gramma dat de Waals-Belgische televi sie naar Montreux had ingezonden. Naar wij vernamen: buiten mededinging. En dat was een verstandige maatregel. De uitzending werd aangekondigd als te zijn „experimenteel" en dat was zij ook wel een tikje, maar veel opvallender was dat zij bij afschuwelijk veel preten ties niets anders opleverde dan een ver brokkelde ratjetoe van telkens tegen een ander kitsch-decor gezongen lied jes; meesttijds onbeduidende liedjes. Wat mensen ai niet verzinnen als zij met alle geweld oorspronkelijk willen zijn. In de tweede aflevering van „Ken tering", een serie van drie program- Advertentie) Top-quality of SHERRYS Op fles geïmporteerd AMONtlLlAWT-g Coquinéh (HOOGSTE KWALITEITSKLASSE) IMP.: N.V. BREDASCHE WIJNHANDEL BREDA ma's over „De kentering binnen de Rooms-Katholieke Kerk" haalde de heer Hans Wortelboer in een kort tijdsbestek onmogelijk veel overhoop. Soms begaf hij zich naar onze smaak in wat nauwelijks te trekken conclu sies, maar als een soort samenvatting van enige stand van zaken in een overi gens zeer wijdvertakte problematiek kan zo'n uitzending wellicht geen kwaad. Overigens, vergeefse pogin gen om het gesproken woord nog iets „visueels" mee te geven kan men, dunkt ons, beter achterwege laten. H.Hn. Edward Startz stamt uit de Philips- school. Evenals tal van andere pioniers uit de omroep. Op zijn werkkamer hangt altijd nog een dankbetuiging, keurig ingelijst, van de directie voor zijn werk uit de twintiger jaren in het belang van het bedrijf. Maar ook voor de band die hij sYneedde tussen Neder land en, wat toen no-g heette, de Ge westen in de Oost. De ethergo-lven be gonnen de wereld te omspannen. Het verkeerde nog in een experimenteel stadium. Maar daarom was het zo op windend. Via de P.C.J.-zender was het in 1927 mogelijk, om in Australië de bronzen stemmen te beluisteren van de Londense Big Ben. Het was een sensatie, even spectaculair als enkele jaren geleden toen voor de eerste keer via Telstar de televisiebeelden uit de Nieuwe en Oude Wereld over en weer in de huiskamers werden gebracht. Edward Startz werkte in een kleine barak, een rommelige en ongezellige omgeving, ergens op de Geoise heide zijn idee uit: de verwezenlijking van een radioprogramma, dat bestemd moest zijn voor de gehele wereld. Het resultaat was „The Happy Station pro gramma". Dit jaar 36 jaar geleden. Duizenden brieven heeft hij in al die jaren ontvangen met als gevolg, dat men hem, waar ook ter wereld kent. Voor de eerste uitzendingen toonde men in Spanje grote belangstelling, om dat het uitzenden op korte golven daar een algemeen gebruik was. De geogra fische gesteldheid van het Iberisch schiereiland leent zich daar bijzonder voor. Startz vertrok naar Span je en hield er een twintigtal lezingen over de korte-golfexperimenten. Hij deed tegelijkertijd ervaring op en knoopte nieuwe relaties aan. P.C.J. was het eer ste radiostation, buiten Spanje, dat voor de uitzendingen gebruik maakte van het Spaans. In het begin van de dertiger jaren trok hij naar Indonesië. Hij hield 40 lezingen, waarvan 25 op Java. Ter gelegenheid van het 10-jarige bestaan van Happy Station werd een uitgebreid en geva rieerd programma verzorgd. De ont vangst was overweldigend. Edward Startz ontving 7000 brieven (post uit al le delen van de wereld en de ene reac tie was nog enthousiaster dan de ande re. De crisisjaren met de daarmee ge paard gaande bezuinigingsmaatrege len vormden een ernstige inbreuk op de programmaverzorging. Daarna brak de oorlog uit. Edward Startz zag nog kans tot enkele dagen na de tiende mei 1940 in uitzendingen, speciaal bestemd voor Indonesië een beeld te geven van de oorlogsgebeurtenissen in Nederland. Maar vier dagen na de Duitse inval werd de zender P.C.J. opgeblazen. De 60 meter hoge zendmastt in Huizen werd vernield, evenals het PHOHI-ge- bouw. De bezetters probeerden de in stallatie te herstellen, wat gelukte. De Deutsche Rundfunk werd op de Neder landse zenders overgeschakeld. Edward Startz bleef vijf jaar uit de lucht. Hij vulde zijn tijd met studie en het noteren van de wederwaardigheden uit de laatste twintig jaar. Met de groot ste moeite wist hij aanvankelijk zijn kostbaar bezit van grammofoonplaten- materiaal uit de handen van de Duitsers te houden. Maar in de laatste maanden van de oorlog kregen de bezetters hun kans. Alles werd gestolen. Na de bevrijding brak voor Edward Startz een tijd aan van hard werken. Hij wist de roem van Happy Station te herwinnen. Maar vooral, en een an dere wens heeft hij nooit gekend, de naam van Nederland in de wereld hoog te houden. Hjj is er voor geridderd. En tot op de dag van vandaag stro men de brieven in Hilversum weer binnen. Zowel uit de landen achter het IJzeren Gordijn als uit Kaapstad, uit de binnenlanden van Afrika als uit de meest noordelijke gebieden van Cana da, uit Azië en Californië, uit Tokio en de rimboe van Zuid-Amerika. Brieven met dankbetuigingen, maar ook dikwijls met een verzoek. Een da me uit Chili vroeg, omdat zij in Amster dam was geboren, of Happy Station niet kon zorgen voor een uittreksel uit het CVK-IKOR-RKK: 19.30 Bijbelprogr. v. d. jeugd. 19.40 Kenmerk, het veertien- daagt journaal van de kerken. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Uitz. van de Katholieke Volkspartij 20.30 Hooitijd in Tirol, film. 21.00 Das Riesen rad, speelfilm over Wénen. 22.45 Erlausch tes in Wald und Feld, doc. film. 22.55 Journaal. 23.00-23.10 Fllmversiag van de Tour de France. EXPERIMENT. UITZENDINGEN OP HET TWEEDE NET (KAN. 27) NTS: 19.30 The smallest show on earth, film. 20.45 De variante ,.R", film over bergbeklimming. 21.00-21.45 Havenmelo dieën (overn. Duitse TV). DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.10-18 15 Nws. (Reg. progr.NDR: 18.15 Sportjournaal. 18.50 V. d. kinde ren. 19.00 Nws. 19.03 Act. 19.19 Gezocht wordt... Der Fall Slayder. 19.59 Progr.- overz. WDR: 18.30 Journ. 19.12 Interm- aanvang. 19.15 Dat is er alleen maar in Callico. 19.45 Max koopt schoenen, feuilleton). 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Rep., analyses en meningen. 21.00 Havenmelodieën. 21.45 Doe. progr. 22 30 Journaal en weeroverz. Aansl.: Comment. 22.50 Gouden Roos van Montreux 1964: Happy End, uitz. v. d. Zwitserse TV. 23.20 Rep. van de Tour de France. TWEEDE DUITS PROGR. 18.25 Nws. 18.30 Gevar. progr. 19.00 Drie goede vrienden: Fallensteller, avon turenfilm. 19.30 Nws. en act. 20.00 Prof. uitz. 20.15 Verloren paradijzen. Toka Tan- na fllmrep. 21.00 Strassensperre (Gas- Oil), Franse detective-film. 22.25 Nws. en act. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Ber. 18.33 V. d. kind. 19.00 Kron. voor de vrouw. 19.30 Sportprogr. 20.00 Journ. 20.30 Eurovisie: Filmverslag van de Tour de France. 20.40 L'Esprit et la lettre: Les lettres de la religieuse Por- tugaise, tv-spel. 21.45 Lectures pour tous 22.35 Journaal en samenvattend filmver slag van de Tour de France. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Progr v. d. teenagers. 19.55 De weerman. 20.00 Nws. 20.20 Progr. overz. 20.25 Sportnws. met o.m. fllmversiag van de Tour de France. 20.40 Boudewijn is niet dood. historische reconstructie van een merkwaardige gebeurtenis. 21.35 Pa norama. 22.30 Zoeklicht op de culturele act. 22.50 Nws. ENGELAND. BBC Light progr. 1500 en 247 m: 18 33 Sportoverz. 18.45 Hoor spel. 19.00 Nws. en journaal. 19.25 Sport 19.31 Hoorspel. 20.00 Feuilleton. 20.30 Nws. en act. 20.40 Amus. progr. 21.20 Licht muzikaal progr. 22.00 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR 309 m: 19.00 Nws. 19.30 Moderne en klass. muz. 21.30 Nws. 22.00 Jazzmuz. 23.00 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0 20 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK-CULTURE 280 en 235 m: 19.58 Nws. 20 52 Klass. en moderne muz. 23.20 Gevar muz. 23.52-24.00 Nws. BRUSSEL 324 m: 18.(X) Nws. 18.03 V.d. sold. 18.28 Paardesportber 18.30 Protest, uitz 18.45 Uitslagen Tour de France. 19.00 Nws. radio-kroniek en correspond, uit Nederland. 19.40 Ork. muz. 20.00 Mis- sie-klankb. 20.15 Amus. muz. 21.35 Noc turne. 22 00 Nws. 22.15 Volksdansen en -zangen. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.05 Jazzmuz. 23.30 Klankb. 23.55 Nws. 24.00-0.45 V. d. zeelieden BRUSSEL 484 m: 18.10 V. d. sold. 19.15 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoor spel. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nws. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 Gevar. programma voor de kind. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Licht instrumentaal trio. 18.35 Licht ens. en zangsolisten. 19.00 lichte gram. muz. 19.25 Nabeschouwing Tour de France. 19.30 Pari. overz. 19.35 Re- gerlngsuitz.De Radiozilvervloot, gepre senteerd door Nelleke Knegtmans en Herman Stok. 20.00 Nws. 20.05 Lichte ork. muz. en zang. (stereofonische uitz.) 2ë,30 Ik zou wel 'eskleine wensen van bescheiden mensen. 21.00 Ned. ka- merork. en solist: klass. en moderne m,uziek (opn.). 22.30 Nws. 22.40 Balans: act. progr. 22.55 Weerklank, muziekre- vue. 23.30 Lichte gram. muz. 23.55-23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. NCRV: 18.00 Marinierskapel der Koninklijke Marine. 18.20 Uitzending van het Geref. Politiek Verbond: Nat. Perspektief. Tot u spreekt de heer W. G Beeftink, voorzitter van het Geref. Politiek Verbond. 18.30 Amu sementsmuziek (gr.). 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Schotse volksliedjes (gr.). 19.30 Ra diokrant. 19.50 Radiophilbarmomsch ork. en soliste: klass. en moderne muz 20.40 Tot ziens in Jeruzalem, bijbelquiz. 21.15 Muzikale hoogtepunten uit de Steravond programma's van het afgelopen seizoen. 21.50 Zigeunerork. (gr.). 22.05 Wereldpa norama commentaar van onze reizen de diplomatieke commentator. 22.15 Lich te gram. muz. 22.30 Nws. en herhaling SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking 23.05 Lichte gram. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Oehtendgymn. 7.20 Lichte gram. muz. VPRO 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. muz. 9.00 Oehtendgymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. muz. 9.35 Waterstan den. 9.40 Morgenwijding 9.55 Boekbespr. 10.00 Arb. vitaminen (gr.) 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Nws. 11 02 Radio Volks universiteit: Balans van een ballet-sei zoen. door M Sickens de Wal. 11.32 V. d. zieken. 12.00 Licht instrumentaal kwartet 12.20 Reg uitz.: v. d. landb. 12.30 Med. t.b.v land- en tuinb. 12.33 Lichte ork. muz 13.00 Nws. 13.1a Med event, actueel of gram. muz. 13.25 Beurs- ber. 13.30 Dansork en zangsol 14.00 V.d. vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Sopraan en piano: moderne lederen, (stereofoni sche uitz. 15.20 Het kan niet altijd kavi aar zijn. hoorspel (616.00 Nws. 16.02 Pianorecitalmoderne muz. (stereofon. uitz. 16.30 V d. jeugd. 17.30 Lichte gram. muz. v. d. tieners. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte gram. muz. 7.55 Overweging. 8.00 Nws 8.15 Lichte gra.n. muz. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klassieke pianomuz (gr.). 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. muz 11.50 Volaan... voor uit. lezing. 12.00 Angelus. 12.04 Lichte gram. muz. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 V. d. boeren. 12 45 Platen- nws. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Gram muz. 13.25 Metropole ork. en zangsoiist. 14.00 V d. plattelandsvrouw 14.10 Kamerkoor: moderne en klassieke liederen. 14.30 Herhaling operetteprogr. van zondag J1 15.30 Als de dag van gis teren. klankb. 16.00 V d. zieken, 16.30 U hebt voorrang, godsd. progr. (Om plm. 16 30 kan dit progr. onderbroken worden voor rep. Tour de France). 17.00 V. d. Jeugd. 17.50 Reg. uitz.: Kaleidosc. van de gezondheid op Curacao, door G. T. Haneveld. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 18.00 Nws. 18.10 Reg. nws. en com ment. 18.32 Beursber. 18.35 Schotse dans muz. 19.00 Pianorecital. 19.30 Operette-, opera- en balletmuz. 20.30 Hoorspel 22.00 Nws. en ber. 22.30 Lezing of voordr. 22.35 Part. overz. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.45 Kamermu ziek. ENGELAND. PBC Home Service 330 m: 12.00 Concert. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Gevar. progr. 13.40 Lichte ork. muz. 14.0C Schoolradio. 15.00 Hoorsp. 15.30 Pop muz. 16.15 Rep. van de ten niswedstrijden te Wimbledon. 16.45 Progr. voor oudere luisteraars. 17.20 Klankbeeld. 17.50 Rep. van de tenniswedstrijden te Wimbledon 17.55 Weerber. ENGELAND. BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Pop. gram. muz. 12.31 Gram. muz v d. arb. 13.00 Gevar. pro gramma (13.30 Nws.; 13.36 Uitslagen cricket). 13.35 V. d kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Amus. muz. 15.31 Muziek bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.35 Gram. muz. voor de Jeugd. 17.00 Gevar. muzikaal progr NDR-WDR 309 m12.00 Nws en land- bouwkron. 12.15 Gevar. muz. 13.00 Nws 13.15 Klass. en moderne muz. 16.00 Nws 16.05 Kamermuz. 17 00 Nws. 17.30 Ge var. muziek FRANKRIJK-CULTURE 280 en 235 m 12.15 Volksmuz. 12.30 Nws. 12.42 Ork. muz. 13.37 Gevar. muz. 13.12 Concert 15.30 Gevar. muz. 16.45 Gevar. muziek 17 20 Kamermuziek. BRUSSEL 324 m12.03 De Ronde van de derde man. 12.08 Gevar. muz. 12.15 Amus. muz. (Om 12.25 Weerber.). 12.50 Beursber. en progr.-overz. 13.00 Nws. (Om 13.15, 14.05 en 15 05 Rep. Tour de France). 13.20 Lichte muz. 14.00 Nws. 14.03 Fragmenten uit Der Bettelstudent. operette. 15.00 Nws. 15.03 Lichte muz. (Tussen 15.45 en 17.00 Rep. Tour de France). 16.00 Nws. 16 03 Beursbericht. 16.09 Duitse les. 16.24 Lichte muz. 17.00 Nws. en ber. 17.15 Amus. muz. 17.45 Koormuz. BRUSSEL 484 m12.03 Gevar. muz. 14.03 Gevar. progr. 16.08 Accordeonmuz. 17.00 Nws. 17.55 Gevar. muz (Advertentie) Elke OLVEH oolis is winstdelend betrokken register van de burgerlijke stand. Edward Startz maakte de zaak rond. Als dank ontving hij een houten bord met een tekening van de nationale bloem van Chili: de „Copihoe rojo". Zijn vrienden uit de Spaans spreken de landen noemen hem Don Eduardo. De naam Edward Startz, waarin een rijtje medeklinkers achter elkaar voor komen, kunnen zU niet uitspreken. In Brisbane woont een jongeman. Edward Startz is zijn peetoom. De beroemde journalist Eddy Gilmore, destijds cor respondent van Ass. Press in Moskou, bracht eens een bezoek aan Hilversum om Edward Startz op te zoeken en hem te bedanken voor de vele opbeu rende uren die hjj de luisteraars van Happy Station op de Amerikaanse am bassade in Moskou had bezorgd. Gil more had voor Startz een echt vader lands geschenk meegenomen: een kruik genever. Er is dan ook geen Nederlander, wiens naam beter bekend is in de we reld dan die van Edward Startz, om- roeppionier, journalist in optima forma, uitnemend talenkenner en vriend van duizenden, al kennen zij slechts zijn stem. GEERT GROOTHOFF DELFT, 22 juni - Kand. geodetisch ing.: de heer H. B. Calvo (Delft). Kand. werktuigkundig ing.: de heren A. J. Blom (Roterdam). R. W. van Bliien- burgh (Bussum), J. J. Broere (Kinder dijk), P. P. de Jong (Emmer Erfscheiden- veen), J. M «an der Linden (Utrecht), J E. Meilof (Rijswijk). A. Mulder (Lei den), J. G. van Snik (Deventer) en L. P. van der Steen (Arnhem). Kand. werktuigk. ing.: de heren R. Bamberg Cs-Gravenhage), J. T. Hendriks (Chaam) en J. Spoor (Amsterdam). Kand. werk- tuigbouwk. ing.: de heer A. P. Blom (Utrecht). Ingenieurs geodetisch ing.: de heren A. L. Claassen ('s-Gravenhage). N T. Klaver ('s-Gravenhage), J. C. de Kruif (Maarssen) (met lof), J. H. Mol nar (Rotterdam), T. J. Poelstra (Delft) en A. Roelse (Middelburg). Ingenieurs scheepsbouwk. ing.: de heren L. A. van Gunsteren (Rijswijk Z.-H.) en R. J. de Ranitz (Rotterdam). (Van onze Haagse redactie) RIJSWIJK, 22 juni. De zo snel gegroeide gemeente Rijswijk krijgt met ingang van de zomerdienstregeling van volend jaar haar eigen spoorwegsta tion. Het ligt in de bedoeling de treinen aan het station bij de Dr. Colijnlaan een keer per uur in beide richtingen te laten stoppen. Bij het station komt een par keerruimte voor 250 auto's. Voor de bij het project van de spoorwegen aanslui tende voorzieningen die door de gemeen te moeten worden uitgevoerd is een bedrag van een half miljoen gulden no dig. B. en W. hebben de raad gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. Een andere spectaculaire nieuwbouw is die van het nieuwe stadhuis. Maandagmor gen 6 juli zal burgemeester mr. A. Th. Bogaardt aan de Burg. Elsenlaan hier voor de eerste paal slaan. VLISSINGEN, 22 juni Een groot deel van Zeeland heeft gisteravond van acht uur tot half negen zonder electriciteit gezeten. Radio en tv vielen uit. De trein, die om acht uur uit Vlissingen moest ver trekken, kreeg bijna een half uur ver traging. Een andere trein kwam stroomloos tussen Goes en Arnemui- den te staan. De oorzaak van het uit vallen van de stroom is blikseminslag in de bovengrondse hoogspanningslei ding tussen Goes en Woensdrecht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 7