T. V.- rappo Pil (I) Pil (II) Pil (III) Pil (IV) Pil (V) Bijstandswet Vraag over de nieuwe „Frans Hals" Jubileum wethouders in september Hartelijkwelkom in Haarlem voor zieken uit Friesland \an der Horst weer sterkste bij Kampio Leen Kreuger weer rapste Twaalf woning wetwoningen in Spaarndam Eervol jubileum in de brandstoffen In 40 Perquinjaren van W. Huijboom werd kolenboer tot allround leverancier van warmte 1100 gulden verloren Jongetje valt in vijf meter diepe sleuf AGENDA Daderes ivissel- truc bekend Zomercompetitie van „Excelsior" Plantenkuipen ontvreemd Jubileum bij „De Spaamestad',, Honkbalstudenten van Arce te sterk voor Nederland Geen vrees voor hoge kolenprijzen en aardgas als concurrent Willy Walden en Piet Muyselaar in Minervatheater W ater scoot errace in deLinnaeushof van Faillissementen DINSDAG 23 JUNI 1964 PAGINA 3 tl ic 11 Wn Haarlem: HAARLEM, 2k juni Gister avond arriveerde de ,flenri Du- nant" met ongeveer zeventig zie ken aan boord in Haarlem. Het schip meerde in het Spaame ter hoogte van de Paul Krugerkade. Hei is weer een ontvangst gewor den volgens Haarlemse traditie: hartelijk en gastvrij. De patiënten waren allen afkomstig uit Fries land en maakten een tocht door Nederland. Gisteren troffen zij het uitstekend met het weer en de zomeravond in Haarlem droeg er veel toe bij om de feestelijke stem ming te verhogen. Het harmoniekorps Haerlem was present en speelde er lustig op los. De patiënten genoten er zichtbaar van. Zeven bloemen meisjes zorgden voor een extra fleurige noot. Zij schonken iedere patiënt een boeketje bloemen. Daarna maakten zij met iedereen een praatje. Daaruit bleek wel, hoeveel plezier de Friezen hadden van deze tocht. Zowel de oudste, een 82-jarige dame, als de jongste, een 12-jarige jongen, maakten met alle anderen het de bezoekers wel duidelijk, dat de tocht met de Henri Dunant een belevenis was, welke ze niet gauw zouden ver geten. HAARLEM, 24 juni. Op de eerste dag van juli zit de heer W. H. Huijboom pre cies veertig jaar in de Per- quinkolen. In deze lange pe riode heeft de jubilaris een reusachtige ontwikkeling meegemaakt. Persoonlijk smaakte hij het genoegen uit te groeien van achttienjarige jongste bediende op het kan toor van Perquin tot alge meen procuratiehouder en in feite gedurende de laatste ja ren tot leider van de firma Frans Perquin Brandstoffen- handel. In de wereld om zich heen en in het eigen bedrijf zag de heer Huijboom de ont wikkeling van paard naar auto, van kolenboer naar all round warmteleverancier en met zijn achtenvijftig jaarmag hij als vooraanstaand zaken man in de brandstoffenbran- che met een gerust hart de aardgasperiode tegemoet zien. Op 1 juli hoopt de heer W. H. Huijboom zijn veertigjarig dienst- jubileum bij de firma Frans Per quin Brandstoffenhandel te vie ren. Op achttienjarige leeftijd trad hij in dienst als jongste be diende en bij zijn jubileum is hij leider van het Haarlemse bedrijf. Op 12 juni j.l. schreven wij, dat Wij niet wensten deel te nemen aan het oeverloze gesprek over de anti- ®onceptionele pil, omdat wij niet wil den (en willen) proberen de nood yan vele jonge katholieke gezinnen H woorden te versmoren. Vandaag achten wij ons echter verplicht over dit onderwerp toch enkele opmerkin gen te maken, omdat de toespraak, die paus Paulus VI dinsdag j.l. heeft Srehouden, zo gemakkelijk kan wor den misverstaan door allen, die er dagelijks in geweten bij betrokken aijn. Want wat heeft de paus dinsdag gezegd? Wel, hij heeft voor het eerst als opperherder in heel de zwaarte Jan zijn ambt betoogd, dat de kerk het probleem van de geboorterege- hug bestudeert, dat hij hoopt dat deze studie vrij snel kan worden vol tooid en dat daarna spoedig de con clusies bekend gemaakt zullen wor den. )(De uitspraken van Pius XII, Waarbij het gebruik van anti-concep- «onele middelen werd verboden", zo J°egde hij er aan toe, „blijven van kracht, althans tot wij ons in geweten Verplicht voelen daarin wijziging te hrengen". De paus zei tenslotte nog, dat het hem goed leek dat de katholieken één enkele wet volgen en dat op dit ogen blik niemand zich het recht moet Aanmatigen uitspraken te doen in termen, die afwijken van de geldende tegelen. Wij geloven, dat de eerste reactie ®P deze rede positief moet zijn. Nu de opperherder zelf verklaard heeft, dat het probleem in studie is en boven dien dat hij verwacht, dat die studie Vrjj snel zal kunnen worden be ëindigd en dat daarna spoedig de conclusies zullen worden bekend ge haakt (ongewone woorden in het ♦atikaan), mag men ook vertrouwen, 5at binnen afzienbare tijd de kerke- hjke wet getoetst ook aan de jong de ontwikkelingen duidelijker voor ®enieder geformuleerd zal worden. En daarmee raken wij dan de kern (althans de praktische kern) van de kwestie. De reden ook, waarom wij boven deze artikeltjes het bijna hate lijke woord „pil" hebben geplaatst. Velen kunnen n.l. uit de toespraak van de Paus de indruk hebben gekre sen alsof mij zich tegen „de pil" heeft uitgesproken en deze heeft bestempeld nis een ongeoorloofd anti-conceptio- neel middel. Dat heeft de Paus niet. Dij heeft de pil niet genoemd. Hij heeft slechts herinnerd aan de uit spraken van Pius XII over ongeoor loofde anti-conceptionele middelen. Uitspraken, gedaan op een tijdstip, dat Jh- pil, die nu in het geding is, niet bestond. Is dt pil dus wel geoorloofd? Om k beginnen mag men de vraag zo biet stellen. Een algemeen geoorloofd gebruik /an de pil is evenmin denk baar als sen voor alle huwelijken en Alle situaties geoorloofd gebruik van ®e periodieke onthouding. Het gaat "Us slechts om de vraag of de pil in schaarse ei> zeer ernstige situaties Sebruikt zon mogen worden. Op dit hunt moet m»n zeggen, dat de kerke- J'jke wet niet duidelijk is geformu- 'eerd, althans is dit nieuwe middel, daarvan ook wetenschapsmensen me- hen, dat het principieel van andere hiethoden verschilt, daaraan nog niet Getoetst. Men moet echter menen wij ®e slotopmerking van de Paus („nie mand moet rich uitspraken vc^orlo- ven in termen, die afwijken van de geldende regelt n" nu zo verstaan, bat het strijdig is met de goede tronw hit onduidelijkheid n u openlijk ge oorloofdheid te concluderen, te pro pageren of te proclameren. Ieder, die nu met dit probleem worstelt, zal vooralsnog moeten le ven met uitspraken, die gedaan wer den voordat deze pil bekend werd en daarbij mag men hem met mgr. Dekkers de inspiratie van de lief de, de stem van het "eweten en een karaktervolle persoonlijke inzet toe- bidden. Niemand komt er graag voor uit, pAt hij in moeilijkheden is geraakt. Dok niet, als hij zelf helemaal geen ??huici heeft aan die moeilijkheden. Vanuit dit standpunt wordt het ook vrijwel altijd als iets beschamends c'"Varen bij anderen om hulp te moe- ®h aankloppen. Het wordt zo lang Jhoffelijk uitgesteld. In veel gevallen lang. Nu de gemeenteraden zich gaan be- 'Shouden met uitvoeringsmaatrege- ®h betreffende de algemene bijstands- J*et, die op 1 januari 1965 in werking reedt, zodat de praktijk van deze wet binnenkort voelbaar gaat worden oor het publiek, moge hier nog eens adrukkelijk worden gesteld, dat de 'Jstandsverlening geen gunst is, maar cu recht, dat nadrukkelijk in deze et ïs vastgelegd. Wij constateren dit met dankbaarheid. hpu een werknemer ziek wordt, is et heel normaal dat de ziektewet in Wpt -Dg treedt. Met de ongevallen- oniï IS bel precies zo. Zo moet het sta ,worden uiet de algemene bij- linJï. wet a's iemand in andere moei- "Jkheden is geraakt. Mevr. Vink, Van Zeggelenplein 95, Haarlem (huisvrouw): Barend de Beerniet gekeken (Houd ik niet van, speciaal voor kinderen) Beverly Hillbillies 8 (Leuke ontspanning) Memo 1 Wegwijzer 9 (Erg leuk, vooral voor vacantie- gangers) Nico Dostal heeft de eer9 (Dat is weer eens iets anders dan de rock and roll-muziek) Driemaal negen 8 HAARLEM, 24 juni Het raadslid drs. J. J. Voogd heeft naar aanleiding van de onlang» ontdekte „Frans Hals" de volgende schriftelijke vraag aan B. en W. gesteld: „Zijn B. en W„ mede gezien berichten en commentaren in de pers, bereid mededeling te doen om trent plannen voor een nader onder zoek naar de echtheid van het onlangs ontdekte schilderij van Frans Hals?" HAARLEM, 24 juni Zoals vorige week bericht, was het zondag j.l. 25 jaar geleden, dat de wethouders W. C. Bakker, D. J. A. Geluk en W. F. Happé tot lid van de Haarlemse gemeenteraad werden gekozen. Het jubileum zal in derdaad in september worden gevierd, omdat het dan een kwart eeuw geleden is, dat zij als raadsleden werden geïn stalleerd. HAARLEM, 24 juni Het 5-jarig jongetje Ronnie Maas uit de Teding van Berkhoutstraat is gistermiddag vlak bij zijn ouderlijke woning in een vijf meter diepe rioolsleuf gevallen. De vader, die zijn zoontje om hulp hoorde roepen, heeft de jongen uit zijn benarde positie bevrijd. Hij is per GG en GD naar het Grote Gasthuis over gebracht, waar hij voor onderzoek is opgenomen. FILMS: CINEMA PALACE: Het gerucht, volw. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS rIALS: Het vlees Is zwak, ontraden. LIDO: De beul van Venetië, 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: From here to eternity, volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: The Victors, 18 Jaar. 2 en 8 uur. ROXY: t/m woensdag: Da taint en de tijger. 14 jaar. STUDIO: De dag en het uur, 14 Jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, wo.-mldd. 2.30 uur: Buster Keaton's lachfestival, a.l. T/m wo. 8.15 uur: Een dode danst niet meer, volw. MUZIEK: Donderdag 25 juni Grote of St. Bavokerk. 3 tot 4 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Concertgebouw. 8.15 uur: N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam, zomerconcert. Solist: Gerard Hengeveld, piano. DIVERSEN: Donderdag 25 juni Aula St. Jan. de Deo ziekenhuis. 8 uur: Algemene Raad van Interparocieel sociaal charitatief centrum van Haarlem e.o. Ver gadering. TENTOONSTELLINGEN Faas Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks vaa 10 t uur. 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag vaa 1 6 uur Expositie van bet onlangs ontdekte mans portret van Frans Hals ley Iers Museum Schilderijen t9e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, int t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Vaa 10 —1360 en vaa 160 6 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 3—6 uur Expositie werken van Willem Snltket t/m 28 Juni Woonhuis Jacobus van Looy. Kleine Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Geopend donderdags van 10 - 12.30 en 1360 - 17 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur Llnaaeusbof, Beanebroek: Openiucbtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen tropen tuin en mlnlcorso Geopend van 9 6 uur. (t/m oktober) •t Goede Uur: Tentoonstelling van teke ningen, aquarellen en enige plastieken van Hubert van Uth Kunstraat jBartelJorls", Barteljorlsstraat: Expositie schilderijen, aquarellen en teke ningen van Pauline Zwaai; Keramiek van Francine Timmer» Geopend maandag 1 6 uur, dinsdag t/m zaterdag 9 8 uur Tot en met 4 iull I'cljlers Museum Spaame 18. Tekeningen van Michelangelo Geopend dag. behalve ma 10-5 uur Eerste zondag van de maand 1-5 uur Vleeshal: Tentoonstelling van beeldhouw werken van Nie. Jonk en Arthur Spronken. t/m 12 Juli Bloemenheuvel: Tentoonstelling van bloe men en landschappen door J. J. Moolhuizen Dag geopend van 10 5 uur Zo 2 8 uur. t/m 28 Juni Museum Van Looy: Herdenkingstentoon stelling Sjoerd H. De Roos (1877—1962) Letterontwerper - Typograaf. Geopend dag. van 10 5 uur. Zo. van 1 5 uur. Tot en met 26 juli. Visltal: Kleine exposities van Jules CJta- pon, Kees Okx, J. Ploos, H. K. Werkman, Couzijn. Corneille en Lucebert. Tot en met 13 juli. HAARLEM, 24 juni Na een leven dige strijd, waarin fel om de punten werd gestreden, is de vijfde klasse- mentsrit van de zomeravondcompetitie om de „Metz"-beker door het Haar lemse „De Kampioen" over 45 ronden in het „Van der Aartsportpark" verre den gewonnen door Jan v. d. Horst. Met acht punten voorsprong op Jan Al- dershof besliste hij de strijd in zijn voordeel. Voor deze klassementsrit verschenen 34 A- en B-klassers aan de start. Het verloop van de strijd werd vrijwel vol ledig beheerst door Van der Horst. De volle winst van het dubbel tellende slotklassement kon hij rustig aan Al- dershof overlaten, want er was niemand die hem nog kon overtreffen. De uitslag luidt: 1. J. v. d. Horst 29 pnt.; 2. J. Aldershof 21 pnt.; 3. A. Schenk 20 pnt.; 4. C. Plus 17 pnt.; 5. C. Baars 12 pnt.; 6. R. Sweers 6 pnt.; 7. J. Bootsma 6 pnt.; 8. L. Otte 4 pnt.; 9. W. Fiechter 4 pnt.; 10. N. Koelemij 3 pnt. De acht klassementen werden achtereenvolgens gewonnen door Joop Schenk, Van der Horst, Aldershof, Van der Horst, Van der Horst, Baars, Sweers en Aldershof. Bij de C-klassers ging Tonny Blom weer met de zege strijken en maakte Ron van Berkel een goed debuut. De uitslag: 1. T. Blom, 2. K. Hoog veld, 3. G. Krom, 4. J. Groeneveld, 5. R. van Berkel, 6. J. Fransen, 7. D. Kruyff, 8. Th. Verdonschot, 9. H. de Reus, 10. J. Dol. Jeugdklasse: 1. R. Bakker, 2. H. Snijder, 3. R. van Ton geren, 4. H. Handgraaf, 5. E. van Schoor, 6. J. Wempe, 7. C. Entius, 8. J. van Schoor, 9. Joppe, 10. R. Krom. HAARLEM, 24 juni De Haarlemse politie heeft van Interpol enige foto's ontvangen van personen die zich in het verleden aan de wisseltruc hebben schuldig gemaakt. De foto's zijn ge toond aan personeelsleden van de firma B. aan het Spaarne, die zoals wij gis teren berichtten, 600 misten na het bezoek van twee zigeunervrouwen. Een van de vrouwen is op de foto's herkend. Het is Maria K. op 10 april 1939 ge boren in Krakau, alias Martha K. ge boren op 7 januari 1939 in Komotau in Tsjecho-Slowakije. Haar zigeunernaam is Sina. De politie neemt verdere op sporingsmaatregelen. Tga ring van B en W is gisteren besloten KUNSTAANKOPEN In de vergade gis tot aankoop van enkele kunstwerken vol gens de bekende „sociale regeling". Het betrefg hier een serie tekening van H W. Klijn, twee stukken van Loots, een tekening van Veerman en een olieverf van J. Santen. HAARLEM, 24 juni De zomer avondcompetitie van de Haarlemse Raceclub „Excelsior" om de „Sweers"- beker werd gisteren voortgezet met sprintwedstryden over 400 meter. De veelbelovende Leen Kreuger toonde zich daarbij duidelijk superieur en ze gevierde in de finale met een half wiel tje verschil over Kees Schriek. Kreuger was tot de finale doorgedron gen door overwinningen op Gieske en Wagner, terwijl Schriek in de voorrit- ten enigszins verrassend de meerdere was gebleven van Jan v. d. Peet, Henk Philips en Piet Neeskens. Uitslag A-B- en C-klasse: 1. L. Kreu- fer, 2. K. Schriek, 3. B. Schouten, 4. Sweyen, 5. W. Wagner, 6. J. v. d. Peet 7. J. Philips, 8. H. Neeskens, 9. P. Neeskens. Tweede jeugd: 1. J. de Boo, 2. B. Groenveld, 3. J. de Ruiter, 4. H. van Ouwerkerk, 5. K. Kossen, 6. J. v. d. Wel, 7. D. Kiekens. A-jeugd: 1. R. Mo- lekamp, 2. J. Brouwer, 3. G. Muinck, 4. H. Korenstra. B-jeugd: 1. G. Was- sink, 2. J. Breure, 3. C. Brand, 4. W. Brink. C-jeugd: 1. G. Medemblik, 2. M. Kiekens. HAARLEM, 24 juni Bij de school op de Zijlvest zijn twee plantenkuipen vermist. Zondagnacht hebben onbeken den de bakken omgekeerd en meege nomen, met achterlating van de aarde en de planten. De kuipen bestaan uit blank gelakt Amerikaans grenenhout en zijn voorzien van drie zwartgelakte stalen banden. De schade voor de ge meente bedraagt 106. HAARLEM, 24 juni Zoals zovele anderen heeft ook de bescheiden heer Klabou moeten zwichten en toe moeten laten dat hij ter gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig jubileum bij de Spaar- nestad samen met zijn vrouw in de bloemetjes werd gezet. Na een prettig gesprek met de direc tie, die hem een lijvige oorkonde en een welgevulde portefeuille overhandigde, werd hij ontvangen door talrijke colle ga's van vroeger en nu, die de afdeling waarvan hij souschef is, de administra tie van Okki en Taptoe, tot een feest zaal hadden herschapen. Nadat de heren Hollander en Van Odijk hem langdurig en op geestige wij ze hadden toegesproken, waarbij zij on der meer melding maakten van zijn op gewektheid, werklust, zijn economische belangstelling en sociale bewogenheid, kreeg de jubilaris een feestlied te ver werken en een groot aantal limmericks, die alle de daden van de heer Klabou tot onderwerp hadden. Na afloop van het feest verklaarde de jubilaris zeer geroerd te zijn door alle blijken van belangstelling die hij op deze feestelijke dag had ondervonden. HAARLEM, 24 juni De arrondisse mentsrechtbank te Haarlem heeft giste ren geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 23 juni opgeheven het faillissement van: Otto Jan Willem VAN ANDEL, wonende te Aalsmeer, Begoniastraat 16, uitgespro ken d.d. 26 mei 1964. Rechter-CommissarisMr. H. J. M. Cokart. Curator: Mr. A. J. Fibbe, advocaat en pro cureur te Haarlem, Tempeliersstraat 8. HALFWEG, 24 juni Het gemeente bestuur van Haarlemmerliede en Spaarnwoude heeft een plan laten ont werpen voor de bouw van twaalf wo ningwetwoningen met schuurtjes op een terrein aan de oostzijde van de Ring weg in Spaarndam-oost. De woningen hebben drie slaapka mers, grote en kleine woonkamer, keu ken, hal, w.c., overloop, badcel en zol derruimte. De stichtingskosten worden geraamd op 283.790.75 en voor bad- celverwarming en gasgeysers zijn resp. 960 en 2.400 benodigd. Hiervoor wordt de raad krediet gevraagd. Een krediet van 3.000 wordt ge vraagd voor boombeplanting in de Cort van der Lindenstraat, Wilhelminastraat en Emmaplein. Voorts is het college voornemens over te gaan tot het on derhands aanbesteden van de bouw van de twaalf woningwetwoningen in Spaarn dam-oost. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 24 juni Het eerste op treden in Nederland van de Arce Knickerbockers een ploeg Ameri kaanse studenten die onder leiding van de vroegere coach van het Nederlands honkbalnegental, Bill Arce, gedurende drie maanden in ons land honkbal komt doceren is teleurstellend geweest. De gasten wonnen een oefenduel tegen het nationale team met 9-8, maar hun spel, noch dat van de Nederlandse ploeg kon de kou doen vergeten die het door duizenden bevolkte Haarlemse honkbal stadion op deze zomeravond binnen drong. De Nederlandse aanval werd door de drie linkshandige werpers van de Knickerbockers vrijwel aan banden ge legd; de de laatste weken zo succesvolle aanval kwam nu tot slechts drie honk- slagen met een homerun van Wim Crou wel in de eerste slagbeurt als hoogte punt. De eerste Amerikaanse werper, Don Bell, was verreweg de zwakste van het trio dat op de werpheuvel ver scheen, maar toch was ook hy voor menige Nederlandse slagman nog te sterk. Aan Nederlandse zijde kwamen alleen Wim Crouwel, Hudson Jon en Leo Kops (tweemaal) tot een hohkslag. Het Nederlandse veldspel was van degelijke kwaliteit. Van de drie wer pers die op de werpheuvel kwamen Dom, Le Cuivre en Peters was Le Cuivre de zwakste. Het was echter juist Le Cuivre, die catcher Enemark drie slag wist te geven, terwijl Dom en Peters van deze goede slagman een homerun tegen kregen. De wedstrijd duurde „slechts" acht innings, die bijna drie en een half uur in beslag namen. Het wisselen nam veel tijd in beslag en ook andere factoren speelden bij de lange duur van deze oefenwedstrijd een rol van betekenis. Wil men dit soort wedstrijden boeiend houden dan zal men moeten zorgen voor tempo. Wedstrijdresultaten: Nederland: Dom 3 inn. 0-1-3, Le Cuivre 3 inn. 3-1-2, Peters 2 inn. 2-0-41 fout: Kops 0,500, Crouwel 0,333, John 0,200. Arce Knickerbockers: Bell 3 1/3 inn. 3-5-3, Mullin 3 1/3 inn. 6-8-1, Nichols 11/3 inn. 2-2-0; 6 fouten; Attlee en Stevens 0,750, Enemark 0,667, Stenstrum 0,200. Score verloop: Arce Knickerbockers 02040030=9 Nederland 30010130=8 De namen Perquin en Huijboom zijn vandaag beslist een eenheid. Vooral sinds verleden jaar, toen de heer J. J. Per quin, zoon van oprichter Frans Per quin. overleed. De zaak van 1887 drijft nu op de energie van de jubilaris van 1 juli, die in 1940 werd benoemd tot procuratiehouder. Thans staat hij aan het hoofd van een zaak, die in de loop der jaren sterk uitbreiding kon geven zowel aan detailhandel als een groot handel en import. In 1949 werd de olie handel op poten gezet, diie op dit mo ment een belangrijk deel van de omzet uitmaakt. „Toen ik in 1924 in de kolen dook, verkochten we in hoofdzaak anthraciet voor haarden en kachels, cokes voor de centrale verwarming en kolen voor de industrie. Nu draait zeker 95% van de centrale verwarmingsinstallaties op olie." In zijn veertig dienstjaren heeft de heer Huijboom vooral de kolenprijzen een fikse sprong omhoog zien maken. Als vergelijkend materiaal haalt hij zelfs de prijzen van 1888 uit het archief. In dat jaar deden de industriekolen 58,per 10.000 kilo, in het oorlogsjaar stegen de prijzen van dit produkt door de oor log en de enorme schaarste pijlsnel tot 750,— voor dezelfde hoeveelheid. In 1937 betaalden de klanten 145,voor tien ton en thans bedraagt de prijs 850,-. De vetkolen die in 1924 nog 3,50 per mud opbrachten, gaan thans voor 7,50 de deur uit. De Haarlemse huisvrouwen telden in 1924 om en nabij twee gulden neer voor een mud goede anthraciet en vandaag wordt voor een mud tot vijf tien gtdden betaald. De Perquinzaken floreerden voorspoedig en in 1930 kon buiten het terrein aan de Westergracht ook het terrein aan het Zuiderbuiten- spaarne in gebruik worden genomen. De organisaties van de brandstoffen- handelaren hebben de kwaliteiten van de heer Huijboom naar waarde weten te schatten. Zo kon het gebeuren, dat het jongmaatje van veertig jaar geleden bij zijn veertigjarig jubileum twee voor zittersfuncties vervult. De jubilaris is namelijk voorzitter van de Federatie ve kring van brandstoffenhandelaren Haarlem en omstreken en hij bekleedt dezelfde functie bij de Nederlandse ka tholieke bond van handelaren in brand» stoffen Sint Theobald voor Haarlem en omstreken. In deze kwaliteit heeft de heer Huijboom in kritieke perioden als de laatste oorlog en in de strenge winter 1962—1963 alles gedaan om alle burgers en vooral de vitale bedrijven en instellin gen als ziekenhuizen en industrieën aan brandstoffen te helpen. Voor de nabije toekomst is de heer Huijboom heel optimistisch. „Als het op het loonfront een beetje rustig blijft, ver wacht ik zeker geen stijging van de ko lenprijzen. Van het aardgas verwacht ik geen grote concurrentie voor de brand- stoffenhandel en zeker niet voor de traditionele energiebronnen. Er is im mers een sterk toenemende vraag naar energieleverende produkten." Het is goed dat een jubilaris na veer tig jaar bij één bedrijf zulke prettige ge luiden kan laten horen. Op de vooravond van het feest kan de zakenman en de organisatieman zich voorbereiden op nog veel meer prettige geluiden, die op 1 juli zullen klinken tijdens de receptie, die om half vier in restaurant Brinkmann gaat beginnen. Daar zal hij ongetwijfeld met evenveel hartelijkheid de hand schudden van de transportarbeider als van de directeur van de grootste brand- stoffenhandel van de omgeving. HEEMSTEDE, 24 juni By de poli tie heeft een dame aangifte gedaan, dat zij haar portemonnaie met 1.100 tij dens een zwem- en dansfeest heeft verlo ren. De portemonnaie is leeg op straat teruggevonden. De politie stelt nu een onderzoek in. Wie inlichtingen geven kan wordt verzocht zich bij de politie te melden. HEEMSTEDE, 24 juni Evenals voorgaande jaren komen Willy Walden en Piet Muyselaar samen met de andere solisten uit de nieuwe Snip en Snap- revue enkele dagen naar Heemstede. Donderdag 2 en vrijdag 3 juli presen teert Rene Sleeswijk een luchtig zomeravond programma, waarin naast de grote revue-vedetten hun medewer king verlenen: Mieke Telkamp, Aase Rasmussen, Toby Rix, Jerry Rix, Co van der Heide Wyma, Louis Dusee, Diana Floodgate en Fred Wiegman. De muzikale omlijsting staat op naam van Jan Neuhuys. BENNEBROEK. 24 juni In de Lin- naeushof wordt donderdag 9 juli, des middags om drie uur, een waterscoo terace gehouden. Ter inleiding van de wedstrijd zal Godfried Bomans een beschouwing wijden aan de waterfiets.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3