Parkeren Helikopters Examenfraude Jubileum (I) Jubileum (II) Als proefneming: Andere mogelijkheden worden bestudeerd Raadslid Vos met gedegen betoog voor schijven naast meters rapport Drie cluhs houden vast aan tweede klas Culturele leven in Heemstede in een impasse Minerva Theater kampt met grote moeilijkheden V oortbestaan bedreigd Folkloristische dansen in openluchttheater Allebei Politie bekeurde zeven personen op automarkt Tuinman redt jongetje uit Zomervaart Ernstig ongeluk op W eteringcircuit W. vd. Vaart raadslid AGENDA van Geen stagnatie Achterbout vermist Afscheid van D. Rookhuiszen DONDERDAG 25 JUNI 1964 PAGINA 3 HAARLEM, 25 juni Binnen afzienbare tijd zullen in het cen trum van Haarlem en op enkele punten in de nabijheid daarvan parkeermeters geplaatst worden. In totaal 216 stuks. Daarmee is niet definitief gezegd, dat Haar lem ter oplossing van het parkeer probleem met meters zal volstaan. Er wordt nu slechts een proef genomen. De bijzondere commis sie, die B. en W. in het leven ge roepen hebben in verband met de parkeerkwestie en waarin ook het bedrijfsleven vertegenwoordigd zal zijn, zal de resultaten van deze proef nauwlettend bestuderen. Het is dan niet uitgesloten, dat alsnog een zogenaamde blauwe zone met parkeerschijven inge steld zal worden. Dat alles is, in kort bestek, het resultaat van de discussies, gistermiddag in de ge meenteraad. Het voorstel van B. en W. om 64.000 beschikbaar te stellen voor de aankoop van 225 parkeermeters, waarvan er 9 in reserve zullen worden gehouden, werd aangenomen met 28 stem men vóór en 5 tegen. De vier leden van de WD-fractie stem den tegen evenals de heer Vos van de KVP. Deze laatste had een ge degen betoog gehouden, waarin hij pleitte voor een blauwe zone naast parkeermeters. Aan het eind van de vergadering kwam hij met een motie, waarin onder meer ge steld werd, dat voorlopig een aan tal straten in de binnenstad vrij zouden blijven van parkeermeters. De motie werd echter verworpen met 17 stemmen tegen en 16 stem men vóór. Links voor op de publieke tribune het vroegere raadslid J. Prikkel, die reeds in 1956, acht jaar ge leden, B. en W. vroeg een parkeer- nota uit te brengen. Achter hem op de tweede rij, geheel rechts de heer M. Eek met naast hem de heer W. Holt. Eerstgenoemde is voorzitter, de ander secretaris van de Haarlemse Ondernemers centrale welke zo nauw betrokken is bij de oplossing van het parkeer probleem. Waarschuwend steekt de heer Vos zijn vinger omhoog als hij wijst op de noodtoestand voor parkerend Haarlem. De uitdruk king van zijn gezicht laat niets aan duidelijkheid te wensen over. Tijdens de raadszitting waren ook een parkeermeter en een parkeer- schijf te bewonderen. De burge- messter bekijkt een schijf. Tus sen hem en de heer Endliclit, chef van de verkeerspolitie, een par keermeter. Vanavond laatste gesprek over topfusie in Haarlem? Het Minerva-theater te Heemstede, wiens toekomst onzeker schijnt te worden. Morgenavond, vrijdag 26 juni, om kwart over acht treedt in het Bloemendaalse openluchttheater het „Danstheater Internationaal" op. Dit Nederlandse beroepsgezel schap telt ongeveer 60 medewerk- (st)ers. Het werd in 1961 opge richt en brengt uitsluitend folklo ristische dansen uit verschillende landen. De leiding berust bij Gé- rard Bitter. De dansen en kos tuums zijn zo authentiek mogelijk gehouden. Het programma ver meldt dansen uit Rusland, Polen, Israël, Joegoslavië, Tsjechoslova- kije en Hongarije. Bij slecht weer wordt de voorstelling van het openluchttheater verplaatst naar Musis Sacrum aan de Brederolaan. Haarlem Het raadslid Vos, die zich zeer inten sief met het parkeervraagstuk heeft gehouden, is gisterenmiddag toch als een triomferende verliezer uit de strijd gekomm. Zijn motie, die een ruimere mogelijkheid voor parkeer- schijven openliet, werd weliswaar ver- Worpen, maar met het kleinst mogelij ke verschil van stemmen. Daaruit ""'jkt al, dat de gemeenteraad heel Verschillend dacht over het nogal po sitieve voorstel van B. en W. tot plaat- srug van parkeermeters. Met zijn voor treffelijk en deskundig betoog, dat wel een meer gedegen repliek vanachter ®e tafel van B. en W. had mogen heb ben, heeft hij in ieder geval bereikt, dat ook aan andere oplossingen een blijvende aandacht zal worden ge schonken. Met andere woorden: ieder- een is er zich van bewust, dat men nog Waar aan het begin van een oplossing staat. De heer Vos was een goed pleiter dus deed hij een paar radicale op- Werkingen: plantsoen offeren, grach ten en singels dempen. Zo kan par kerruimte gewonnen worden. Bij zul ke woorden gaat er wel even een schok door iedere recht-geaarde Haar lemmer. Het kan niet anders, of de keer Vos heeft slechts zijn betoog extra kracht willen geven om zo scherp mogelijk de noodsituatie te schetsen. Wij stellen dat hier nu maar even vast, om te voorkomen, dat wer- kelijk-radicale geesten die gedachten souden overnemen. Ze duiken overal eh altijd op. Ook in Haarlem. ïeder weekeinde met mooi weer trekt een stoet van vele tienduizen den stedelingen naar de stranden. Zandvoort, Scheveningen en Hoek Van Holland zijn nog steeds de grote eentra, maar mèt de toename van ket gemotoriseerde vervoer vindt een steeds groter spreiding plaats en het *al zo gek lang niet meer duren of de kust is van Den Helder tot Cadzand kevolkt, niet met tienduizenden, maar Wet honderdduizenden badgasten. Slechts weinigen onder hen weten echter, dat ook een kalme, vlakke See levensgevaarlijk kan zijn. Maar Voor de politie en de leden van de reddingsbrigades wordt het een on- Wogelijkè opgave om langs de gehele 'engte van de kust actief en waak- *aam te zijn. Nu al komt in sommige bevallen hun hulp te laat en eindigt een onbezorgde vakantiedag in rouw. Vanaf zondag zal nu weer regelmatig een voor reddingswerk uitgeruste heli kopter tussen Hoek van Holland en Zandvoort patrouilleren om eventuele drenkelingen hulp te bieden. Met alle respect voor het initiatief, dat het inzetten jan dit reddingsmateriaal van de toekomst mogelijk maakte, maar wat is één helikopter voor een so lange kustlijn? Met het oog op de nabije toekomst zullen hogere en la gere overheden langs de kustlijn snel tot een beslissing moeten komen of de dienstverlening per helikopter niet net als in enkele andere landen een aanzienlijke uitbreiding behoeft. Het kost veel geld. Maar een mensen leven is altijd méér waard. Na Den Helder zijn ook in Den Haag onregelmatigheden bij het schriftelijk eindexamen ontdekt. De- se „hulp" aan de examenklas heeft schade toegebracht aan de naam van het Nederlands onderwijs en aan de onkreukbaarheid van het leraren korps. De leerlingen zelf zijn echter hog het meest benadeeld. Zij moeten het examen gedeeltelijk overdoen. Vlen zou denken, dat in de eerste Plaats de leerlingen er recht op heb ben precies te weten waarom. Tot dusver is echter aan deze jongens *n meisjes slechts ten halve opening Van zaken gegeven. Men mag het hun Piet kwalijk nemen de indruk te heb ben dat hen onrecht is aangedaan.. Een slechte beurt voor de volwas sen maatschappij, waar de meesten hunner al met één been in staan. Als jubileumgeschenk bij het 125- Jarig bestaan bieden de Nederlandse Spoorwegen in september het Neder landse volk retourtjes aan voor de halve prijs. Overigens alleen op de avonden, dat de treinen doorgaans toch slecht bezet zijn. Hoe hoog moe ten w'j de waarde van dit jubileum geschenk aanslaan nu de N.S. hebben Weegedeeld dat het geschenk tevens een proefneming is voor de toekomst. Een geschenk met een dubbele bodem dus. Dank u wel N.S. voor de hoofse bejegening van uw spoorwegklanten. Voor het personeel, dat soms tiental len jaren lang lief en leed van de NS Sedeeld heeft, zijn er een aantal klein- kunstavonden. Meer kon er niet af in Verband met de moeilijke financiële Positie van de NS, aldus de president- d'recteur. Een extraatje van 1 percent ?Wi immers al een bedrag van drie W'ljoen gulden vergen en dat kan Druin niet trekken. Drie miljoen is erg veel. Maar men 's toch niet pas gisteren tot de ont dekking gekomen, dat de NS zoud n jubileren? Wie een feestje wil ge- VeP. gaat er voor sparen. Dat hadden ®ok de NS kunnen doen. Het per soneel heeft niet zo veel aan een xaia-concert en goedkope retourtjes. die kosten ook geld! PARKEERMETERS IN HAARLEM Tijdens de discussie, welke achter de rug van het college gevolgd werd door hoofdcommissaris J. de Boer en hoofd inspecteur G. Endlich van de Verkeers politie, was iedereen het er over eens, dat het parkeerprobleem zo niet opge lost dan toch direct stevig aangepakt moest worden. Niet meer met woorden maar met daden. Met parkeermeeters en/ of parkeerschijven. Algemeen werd be treurd, dat B. en W. er jaren over had den gedaan, eer zij met hun parkeer- nota op tafel kwamen. De heer Vos memoreerde zelfs, dat het vroegere raadslid J. Prikkel reeds in 1956 om zo'n nota gevraagd was. Acht jaar ge leden dus. Waar de discussie zich tenslotte rond bewoog, was de vraag: meters of schij- ven of allebei? De heer Pielage (PvdA) vond, dat er geen keuze mogelijk was. Er moest doodgewoon een proef geno men worden. En daarom wilde hij het voorstel van B. en W. volgen. Volgens hem was er bovendien in Haarlem te weinig ruimte om beide systemen tege lijk te beproeven. De heer Vos had een heel andere opvatting. Als de situ atie zo blijft, is volgens hem de binnen stad ten dode opgeschreven. Los van het onderhavige vraagstuk informeerde hij, hoe het met de parkeergarages stond. Denken B. en W. aan ondergronds parkeren? Wordt er bij de sanering vol doende rekening gehouden met de aan leg van parkeerpleintjes? Desnoods moet er maar wat plantsoen opgeofferd worden om parkeerruimte te maken. En wat te denken van het dempen van een aantal singels en grachten (Leidse- vaart) De heer Vos speelde aldus met en kele suggesties, waarbij hij de par- keemota en het voorstel van B. en W scherp op de korrel nam. De binnen stad heeft een economische functie, die in het belang is van de totale Haarlemse gemeenschap. Het bedrijfs leven stuurt het terecht aan op par keerschijven. Daardoor wordt het ten opzichte van de buitenwijken niet be voordeeld, maar stelt het zich veilig. Met, tel van argumenten wees de heer Vos op de voordelen van de parkeer- schijf, maar hij stelde nadrukkelijk de parkeermeters niet te willen weren. Hij deed de suggestie, een blauwe zone in te voeren, begrensd door Gedempte Oude Gracht, Nassaulaan, Nassauplein, Nwe Gracht, Kruisstraat, Barteljorisstraat, Koningstraat. Daarbuiten zouden par keermeters geplaatst kunnen worden. Hij begreep ook wel, dat zijn oplossing stagnatie zou geven. Dat wilde hij in Mevr. Petri, Schalkwijkerstraat 17, Haarlem. AVRO'S televizir (altijd wel goed) Dick van Dyke-show (erg leuk programma) Nieuwe oogst (beter dan vorig jaar) Naked City (goeie film) 350 jaar Rijksuniversiteit te Gronin gen 7 (interessant) geen geval. Daarom: plaats meteen par keermeters, maar nog niet in het be doelde gebied. Laat dat voorlopig vrij. De nieuwe commissie kan dan gaan stu deren, maar moet voor 15 november klaar zijn. De heer Vos kreeg steun van de heer Sepers (Prot. Chr.) en van mevrouw Scheltema (VVD), die graag had ge zien, dat de heffingen ondergebracht werden in de politie- in plaats van in de belastingverordening. Later kreeg zij van de voorzitter te horen, dat zulks niet mogelijk was. De heer Proper (CPN) gaf ook zijn fiat aan de heer Vos, de heer Steijaart (PSP) daarente gen had niet veel pluspunten voor de schijf kunnen ontdekken. In zijn antwoord viel de voorzitter voornamelijk terug op wat reeds is be toogd in de toelichting op het voorstel. Wel deelde hij mee, dat de rendabili teit van parkeergarages in Haarlem nog niet bewezen was. Er is nog een plan. Hoe dat zal uitpakken, wist hij nog niet te vertellen. Bij de oplossing van het ge hele parkeerprobleem zal het openbaar vervoer een belangrijker taak krijgen. Voorts stelde hij, dat bij uitvoering van het idee-Voss er in de blauwe zone 280 plaatsen vastgelegd worden met daar buiten nog 225 parkeermeters. Een to taal van 505 vastgelegde parkeerplaat sen achtte de voorzitter te ingrijpend. Dan is er geen ruimte meer voor lang- parkeerders. Na onderlinge bespreking kwam de heer Vos tenslotte met een motie, waar in hü stelde, dat er voorlopig geen par keermeters geplaatst zullen worden op de Kruisweg/straat, Nassauplein, Nieu we Groenmarkt-Krocht en Prinsenhof; en dat de nieuwe commissie de moge lijkheden bestudeert van het instellen van een blauwe zone en/of andere par keervoorzieningen, met dien verstande, dat vóór 15 november een definitief be sluit zal worden genomen. Zoals in de aanhef vermeld, werd de motie met het kleinst mogelijke verschil in stemmental verworpen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. HAARLEM, 25 juni Voetbalmin- nend Haarlem twijfelt, vraagt zich met bezorgdheid af: is de topfusie tus sen RCH, Haarlem en EDO door de weigering van het KNVB-bondsbestuur nu helemaal van de baan? Een direkt antwoord kunnen wij u pas vrydag ge ven want vanavond komen de twee bij kans overwerkte initiatiefnemers, de heren Merkx en Voskuilen en de gede legeerden van de drie clubs nog in het stadhuis bijeen. De gedeputeerde en de wethouder willen pogen dat RCH, Haar lem en EDO de voorwaarde van de plaats in de tweede klasse loslaten. „Neem nu maar genoegen met de vierde klasse", zullen ze voorstellen, want ook zy beseffen dat het sectie- bestuur van het amateurvoetbal geen stap terug gaat. Hoe zullen de drie clubs reageren? Zonder enige twijfel volharden zy in hun verlangen: tweede klasser. Waar om? Simpelweg, omdat de betaalde clubs niet wensen te buigen voor de amateurs. Omdat ze redeneren: goed, het sectie-bestuur amateurvoetbal houdt aan zijn principe vast, dan maken wij er een prestige-zaak van. De enige redding voor een mogelijke Telstarfu sie in Haarlem is dus dat het bonds- bestuur terugkomt op z'n besluit. Dat het sectie-bestuur amateurvoetbal een ander standpunt inneemt lijkt uitgesloten. Misschien dat de vergadering van za terdag, waar het boze sectie-bestuur be taald voetbal het bondsbestuur zijn grie ven zal voorleggen, een oplossing aan de hand doet. Al met al valt de ver wezenlijking van de concentratie van het betaalde voetbal in Haarlem nau welijks nog te redden... HAARLEM, 25 juni Bij controle door de politie op de gisteravond ge houden automarkt zijn zeven personen bekeurd, daar zij niet in het bezit wa ren van een geldig kentekenbewijs of belastingkaart. De aanvoer van auto's was zo groot, dat om acht uur de markt al vol was. De politie contro leerde 25 auto's op technische fouten. Hierbij zijn geen bijzonderheden aan het licht gekomen. HAARLEM, 25 juni Een 44-jarige tuinman, de heer Th. Korver uit Heem stede, heeft gisteren het 4-jarig jonge tje Roelof Meeringa uit de Zomer vaart gered. Het kind, dat aan het Van Zeggelenplein woont, was spelen derwijs te water geraakt. De drenke ling kon snel op het droge worden ge bracht en is voor onderzoek naar het Grote Gasthuis vervoerd. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 24 juni Om kwart over elf dinsdagmorgen is de 42-jarige hoofdopzichter by Publieke Werken H. door nog onbekende oorzaak met zyn Veenendaal op het Weteringcircuit door nog onbekende oorzaak met zijn fiets gevallen en onder een passeren de truck met oplegger terecht geko men. Hy kreeg de achterwielen over zyn onderlichaam en is in zeer ernstige toestand naar het Weesperpleinzieken- huis gebracht. Getuigen van het onge val wordt dringend verzocht zich zo spoedig mogelijk met de politie van bureau Singel in verbinding te stellen (tel. 63144). Op het Stationsplein is dinsdagavond de 62-jarige B. A. Hermans met zyn bromfiets over de kop geslagen, toen hij plotseling voor het rode stoplicht moest remmen. Hjj klaagde over in wendige pjjnen en is opgenomen in het Binnengasthuis. Een zevenjarig jongetje is dinsdag middag in de Plesmanlaan met zijn fiets in botsing gekomen met een auto. Een even oud vriendje dat achterop zat, Adrie Nydam, werd door de klap op de motorkap van de auto geslingerd. Met inwendig letsel is hy naar het Wil- helminagasthuis gebracht. Op de Amstelveenseweg bij de Twee de Schinkelstraat is de 19-jarige J. C. de Bree met zijn motor in aanrijding ge komen met een auto, doordat hij geen voorrang verleende. Met verwondingen aan een van zyn benen is hij opgeno men in de ziekenverpleging aan de Prinsengracht. HAARLEM, 25 juni De Haarlemse slager A. J. de V. heeet bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een runder achterbout van 75 kilogram, ter waarde van 300 tot 400. Het vlees is verdwenen uit het gemeente lijk slachthuis. HEEMSTEDE, 25 juni Het cultu rele leven in Heemstede dreigt in een impasse te geraken, in verband met de ernstige moeilijkheden waarmee het Minerva Theater op het ogenblik heeft te kampen. Deze brandende kwestie is aan de orde gesteld op de algemene jaarvergadering van de Heemsteedse Kunstkring. Tijdens deze bijeenkomst heeft het bestuur de leden ter kennis gebracht dat men vanwege de onzeker heid over het voortbestaan van het Mi nerva Theater voor het komende sei zoen nog een enkel contract met een toneel- of muziekgezelschap heeft kun nen afsluiten. De financiële toestand van het Minerva Theater is van zulk een ernstige aard, dat ten aanzien van een voortzetting der exploitatie het erg ste moet worden gevreesjl. „Er wordt nog steeds naar een oplossing gezocht om het voortbestaan van Minerva mo gelijk te maken", zei gisteravond de eigenaar -exploitant P. Hoogeveen, die opnieuw in contact is getreden met het Heemsteedse gemeentebestuur. Kortgeleden kreeg de directie van het theater van de gemeenteraad nul op het rekest, nadat een verzoek was in gediend voor een aanzienlijke verho ging van de subsidie. De raad wees het verzoek af, omdat men het niet verantwoord achtte een dergelijke uit gaaf te voteren. De directie van Minerva heeft de laatste jaren niets onbeproefd gelaten om de accomodatie van het theater te verbeteren. Vele en vrjj kostbare ver beteringen werden aangebracht, zoals het schilderen van hal, balcon en bui tenwerk, het opnieuw bekleden van 120 stoelen, het aanschaffen van nieuwe lampenbuizen achter de filmappartuur, van cinemascooplenzen en -doek, van een nieuwe smalfilminstallatie (o.a. ten behoeve van de populaire Wereldreizi gers-Serie) en een dia-projector, van een nieuwe versterkingsinstallatie, als mede van een uitbreiding der toneel- schijnwerpers en de coulissen. Tal van andere werkzaamheden, die tot een mo dernisering van het bedrijf zouden lei den, moesten echter wegens gebrek aan geldmiddelen achterwege blijven. Hiermee was een bedrag gemoeid van 70.000, waarvoor de gemeenteraad in juni van het vorige jaar een geldlening beschikbaar stelde. Nadat de raad het verzoek tot verhoging der subsidie ech ter had afgewezen, moest de heer Hoo geveen afzien van de voorgenomen res tauratie, waardoor de gehele zaak op dood spoor is geraakt. Tijdens de vergadering van de Heem steedse Kunstkring werd in erste in stantie overwogen om tot liquidatie van de vereniging over te gaan. De voorzitter, dr. H. Kahrel, bracht de le den onder ogen dat de Kunstkring haar activiteiten moeilijk zou kunnen voort zetten, indien men voor de voorstellin gen niet meer de beschikking heeft over het Minerca Theater. Deze ver ontrustende mededeling veroorzaakte onder de aanwezigen evenwel zoveel beroering, dat besloten werd naar mo gelijkheden uit te zien om het voortbe staan van de Kunstkring alsnog te ver zekeren. In de loop van de volgende maand wordt een nieuwe vergadering belegd, waarbij het bestuur nadere me- dedelingen over de plannen hoopt te kunnen verstrekken. Naar wy vernamen zullen in de ge meenteraadsvergadering van hedenmid dag over de nijpende problemen van het Minerva Theater vragen worden gesteld. HAARLEM, 25 juni De heer D. Rookhuiszen van de Partij van de Ar beid heeft bedankt als raadslid. Hij voelde zich daartoe genoodzaakt wegens zyn drukke werkzaamheden als leraar aan de Omscholing Rykswerkplaats. Hy wordt nu opgevolgd door de heer W. v. d. Vaart, ambtenaar in de buiten dienst van het P. E. N. Het nieuwe raadslid is 56 jaar oud. Tijdens de raadszitting maakte de voorzitter gistermiddag van de gelegen heid gebruik een afscheidswoord tot de heer Rookhuiszen te spreken, die vijf jaar lid van de raad is geweest. Hy dankte hem voor het vele, dat hjj voor het jeugdwerk heeft gedaan en nog doet. Het scheidende raadslid mocht ervan getuigen, dat hij met genoegen aan het raadswerk had deelgenomen. Nadat de voorzitter de heer Peeters gefeliciteerd had met zyn zoveelste ver jaardag, stortte de raad zich welgemoed op de lange agenda, waarvan de behan deling dank zy het terugnemen van de miljoenennota slechts vyf uur in beslag nam. CINEMA PALACE: De zwarte Lanciers, 14 jaar, 2. 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Atlas, 14 jr., 7, 9.15 uur. LIDO: Man, vrouw en het huwelijk, volw. 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: Op het spoor der verdwenen vrouwen, 14 jr., 2, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: The Victors, 18 jr., 2 en S u. ROXYKonga. de monstergorilla, 18 Jr., 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Fijn't is gepeperd, volw., 2. 6.45, 9.30 uur. MINERVA: De heer Hobbs gaat met va kantie, a.l., 8.15 uur. MUZIEK: Donderdag 25 juni Concertgebouw. 8.15 uur: N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam, zomerconcert. Solist: Gerard Hengeveld, piano. Vrijdag 26 juni Concertgebouw. 8 uur: Mij. tot bevorde ring der toonkunst, Leerlingen-uitvoering o.l.v. Marinus Adam. Binnenplaats doelen (achter de Boter markt) 8.30 uur: Concert door „Die Haer- lemsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart. DANS Vrijdag 26 juni Openluchttheatere Bloemendaal, 8.15 uur: Danstheater Internationaal folklore uit di verse landen. FILMS: DIVERSEN: Donderdag 25 juni Aula St. 3an. de Deo ziekenhuis. 8 uur: Algemem Raad van Interparocieel sociaal charitatief centrum van Haarlem e.o. Ver gadering. CABARET: Waag-Taveeme, Spaame hoek Damstraat. Iedere vrijdag- en zaterdagavond van 8-1 uur internationale chansons en volksliede ren, gebracht door Cobi Schreyer en Ron nie Potsdammer, in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk. TENTOONSTELLINGEN Fans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1—5 uut. Expositie van net onlangs ontdekte mans portret van Frans Hals. leylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 S uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderij en. middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 —12.30 en ven 1.30 6 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 —5 uur Expositie werken van Willem Snltker, t/m 28 iuni Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103, bet voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Geopend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur Linnaeushuf, BennebroekOpenluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen tropentuin en mlnlcorso. Geopend van 9 6 uur. (t/m oktober). 't Goede Uur: Tentoonstelling van teke ningen. aquarellen en enige plastieken van Hubert van Llth- Kunstzaal „BartelJoris", Barteljorisstraat: Expositie schilderden, aquarellen en teke ningen van Pauline Zwaai; Keramiek van Francine Timmers Geopend maandag 1 6 uur, dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur Tot en met 4 juli. Teljlers Museum. Spaarne 16: Tekeningen van Michelangelo. Geopend: dag. behalve ma 10-5 uur Eerste zondag van de maand 1-5 uur. Vleeshal: Tentoonstelling van beeldhouw werken van Nie. Jonk en Arthur Spronkea. t/m 12 juli. Bloemenheuvel: Tentoonstelling van blow- men en landschappen door J. J. Moolhuizen. Dag. geopend van 10 5 uur Zo 2 5 uur, t/m 28 juni Museum Van Looy: Herdenkingstentoon stelling Sjoerd H. De Roos (1877—1962). Letterontwerper - Typograaf. Geopend dag. van 10 5 uur. Zo. van 1 5 uur. Tot en met 26 juli. Vishal: Kleine exposities van Jules Gha- pon. Kees Okx, J. Ploos, H. K. Werkman, Couzijn, Comeille en Lucebert. Tot en met 12 Juli.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3