Irene I Irene II Luchtveront reiniging Architect Chef-kok Van Echteld spot met kooktijden Japanse vogelnestjes-soep binnen een halve minuut dampend geserveerd Auto duikt in Spaarne Baby-foon redt kind Scherpe aanval op subsidie beleid B. en W. Moeilijkheden Minerva in discussie gebracht Andermaal brief gezonden naar bestuur van KNVB Initiatiefnemers zijn zeer teleurgesteld T.V.- rapport Architect C. Royaards niet akkoord met ontslag Agenda voor Haarlei omgeving en GEHEIM WAPEN IN SNACKBAR KOSTBARE MAGNETRONISCHE OVEN GEMEENTERAAD HEEMSTEDE Topfusie in Haarlem nog niet van de baan Bij ommezwaai bondsbestuur maandagavond bespreking Restauratie Haarlems stadhuis Amsterdammer met gestolen scooter aangehouden Duur woord Veel belangstelling Mogelijkheden Bezwaren Zandbakken VRIJDAG 26 JUNI 1964 PAGINA 3 tl U'UWS, Chefkok Jacobus van Echteld haalt een warme schotel uit een van zijn twee magnetronische ovens. De gloednieuwe Mercedes van de iflf-jarige Haarlemse tandtechni- cm H. van der P. is gistermiddag ter hoogte van de Koudehorn- kazerne in het Spaarne geraakt. Toen de bestuurder een tiental meters van de auto was verwij derdhoorde hij een plons. De wagen stak alleen nog met de achterkant boven het water uit. Zonder de auto op de handrem te zetten, had de heer Van der P. zijn wagen geplaatst op het af lopende voetpad. Personeel van de firma Zuidam heeft de auto met behulp van een drijvende bok uit het water getakeld. De eige naar was all riks verzekerd. HAARLEM, 26 juni De top- fusie-beijveraars in Haarlem, de heren W. Merkx en P. W. Voskui len, versagen niet. Ondanks de weinig bemoedigende woorden van het bondsbestuur over de klasse-indeling blijven zij hopen op een ommezwaai in de KNVB- gelederen. Terecht, want nog nim mer leek een concentratie van het betaalde voetbal in Haarlem zo nabij. Na een gisteren in het stadhuis gehouden bijeenkomst met de deputaties van RCH, Haar lem en EDO besloten de heren Merkx en Voskuilen andermaal een brief te zenden naar het be stuur van de KNVB. Het schrij ven werd mede ondertekend door de heren S. Heijers, directeur van de gemeentedienst voor sport- en jeugdzaken, S. Henstra, voorzit ter van HFS „EDO", J. H. van der Veen, vice-voorzitter van HFC „Haarlem" en mr. J. E. Goudsmit, voorzitter van RCH. Wij publiceren hieronder on verkort de brief, die een duidelijk exposé geeft hoe ver het werk comité al gevorderd is en waar de knelpunten zitten. Haarlem Vandaag twee merkwaardige za- *®n. Nummer één komt voor reke- n,ng van „De Telegraaf", die zich 2even kolom breed opwindt over een afschuwelijke misdaad, die onze ^•nbassadeur in Madrid, jhr. W. van Panhuys, begaan zou hebben: sa- jjen lunchen met prinses Irene en P°n Carlos. Minister Luns, nog al tijd volgens „De Telegraaf", zou woe- ®end zij". En wij maar piekeren jyaarom een ambassadeur in zijn vrije "jd niet zou mogen lunchen met een "d van ons KoninkEjk Huis en haai man. Wij weten, dat vroeger zo me laatsen behandeld werden. Punt twee betreft de verjaardag van DHns Bernhard maandag a.s. In de ®ne krant lezen wij, dat prinses Irene hiervoor waarschijnlijk niet naar Ne erland zal komen, omdat een derge- "jk bezoek niet „opportuun" wordt ge acht en „De Telegraaf" weet te mel- den, dat in hofkringen met klem wordt aatkend, dat er door de Nederlandse koninklijke familie stappen zouden tvorden ondernomen om tot een ver lening te komen. Hiermee kan dit tonnende Christenvolk zich dan weer Solukkig prijzen. Het is niet oppor tuun, dat een d chter haar vader komt feliciteren en wie zou zich daarom jaspannen om tot verzoening te komen? Als dit gebeurt met het groene kout Met zijn kachels, zijn auto's en mo toren is de burger misschien nog een jfroter luchtverontreiniger dan de in dustrie, aldus een opmerking op. ket luchtverontreinigingscongres in Straatsburg. Misschien ja. Maar zo 'dng het nog mogelijk is, dat één fa briek hele stadswijken in stank, roet stof hult, blijven we toch geloven, ?at de kern van het probleem bij de Hidustrie ligt. Haarlem heeft er weer een affaire D,J. Architect Royaards heeft via zijn advocaat gereageerd op en geprotes teerd tegen het ontslag, dat hem door B. en W. is gegeven als restaurateur Van het stadhuis. De brief is gesteld in ïulke hoffelijke bewoordingen, dat zij, gezien de omstandigheden, niet meer van deze tijd schijnt te zijn. Maar be halve hoffelijk is de brief ook duide lijk, in ieder geval duidelijker dan het ®ommeniqué, waarmede B. en W. en kele maanden geleden het ontslag ge- taotiveerd hebben. Wij kennen uiteraard niet alle om standigheden en daarom is het moei- lijk een absoluut oordeel te geven. Wel ®taat vast, dat op zijn minst twee par tijen schuld hebben. En gezien de rol, "'e Openbare Werken ook in deze zaak gespeeld schijnt te hebben, is het niet hitgesloten, dat de gemeente de groot ste schuldige is. Hoe het ook zij, B. en W. doen er goed aan de zelfde hoffe- t'jkheiid als de heer Royaards te be trachten en deze zaak terdege uit de doeken te doen. Misschien kan dat ft°g, voordat Haarlem voor de zoveel ste maal nationaal in opspraak komt. HAARLEM, 26 juni Jacobus van Echteld, een 43-jarige chef-kok met een benijdenswaardige reputatie, be heert in ,zijn' Kokkies Snackbar aan de Kruisweg in Haarlem een culinair „geheim wapen", geheim althans naar lokale maatstaven gemeten. Dank zij die rijkdom durft de lange, vlot pra tende „keukenmeester" zonder ge wetenswroeging te beweren: „Ik heb de grootste spijskaart van Nederland. In mijn zaak treft u de rijkste ver scheidenheid aan." Overdreven? Een sluwe tactiek van effectieve reclame? Mogelijk. Maar al dwalend met de ogen door de lange lijst van deli catessen, stuit de klant inderdaad op curieuze lekkernijen, zoals kangoeroe- soep, Japanse vogelnestjes-soep, Bouil- labes Marseillaise, kikkerbilletjes, slakken, inktvissen, forellen etc. etc. HAARLEM, 26 juni De Haarlem se politie heeft gistermiddag omstreeks twee uur de 21-jarige Amsterdamse bordenwasser C. B. aangehouden, om dat de Amsterdammer zeer onhandig manoeuvreerde met zijn voertuig. Het bleek dat de man niet in het bezit was» van de vereiste papieren. Bij nadere controle kwam de politie er achter, dat de bordenwasser geen rijbewijs had en bovendien dat hij de scooter in de Leid- sestraat te Amsterdam had gestolen. De man heeft de diefstal bekend. De gevel van de snackbar schrikt een mogelijke gast enigszins af. Ook het interieur van de snackbar onderscheidt zich in niets van andere goed ingerichte zaken. Ernaast, waar vroeger een man lange dagen frites stond te bakken, sche mert een sfeervol zaaltje voor minder haastige habitués. Maar nog niets wijst op de aanwezigheid van een nouveauté, hét lokmiddel voor de klanten. In de keuken en weggefrommeld in een hoek van de bar schuilt het pronk stuk van Jacobus en broer Louis van Echteld, de eigenaren van Kokkies Snackbar. Juister geformuleerd: de pronkstukken. Op de betreffende plaat sen prijken namelijk de magnetroni sche ovens. Voor de leek een duur woord, dat niets zegt. De dure ovens (per stuk 7200) lijken op hoge, simpel uitgevoerde frigidaires. Toch vervan gen ze samen liefst acht mensen. In de bovenste gedeelten van de mag netronische oven verdwijnen regelmatig aanlokkelijke maar koude spijzen. Bin nen een minuut trekt een serveerster de uitgebreidste schotel er dampend uit. „De warme spijzen behouden alle mineralen en vitaminen", verklapt chef kok Jacobus van Echteld. Hoe dat ge heimzinnige, razend snel verhittende ap paraat nu precies werkt, vergt te veel technische termen. In het kort samen gevat: dank zij ultrakorte radiogolven smikkelt de klant van de warme ge rechten. Jacobus van Echteld, geboren in Wa- mel (bij Tiel) en sinds twee jaar woon achtig in Haarlem, zwierf als kok over bijkans de gehele wereld. Hij was werk zaam in Parijs, Berlijn, Wenen, Luxem burg Noord- en Zd.-Amerika en natuur lijk in Nederland. Zijn hoogste onder scheiding verwierf hij in Trier, waar hij beslag legde op de hoofdprijs van De- hoga. De blauwogige chef-kok trekt veel be langstelling met zijn magnetronische ovens. Niet, dat hij het alleenrecht van Nederland op dergelijke toestellen heeft. Dat niet. Want ondanks de gepeperde prijs bestaan er al zeker 45 van in ons land. De heer van Echteld dankt die interesse aan het feit dat hij als eerste chef-kok in Europa met de merkwaar dige oven durfde te werken. Sindsdien houdt hü aan de lopende band demon straties en lezingen. Zo vertrekt hij rond HUIZEN, 26 juni Een brand in een huis aan de Thorbeckestraat is dank zij een gevoelige microfoon, opgesteld in de slaapkamer van het vijfjarig zoontje van de bewoners, tijdig ontdekt. Bij het uitbreken van de brand waren de ouders van het jongetje niet thuis. Zij hadden echter als voorzorgsmaatregel de luidspreker bij de buren opgesteld. Via het ap paraat hoorden dezen het knappen van brandend hout en konden zij het kind redden. iiiiiiiiiiiiiimiimmumiiimiuiiimiiiimiimiiiiHiiiiimimi 6 juli weer naar Hamburg, om daar een praatje te houden voor de club van gastronomen. Daarom ook gooide een uitgebreide filmploeg van Philips giste ren zijn zaak overhoop. Van 's morgens negen tot 's avonds zes uur lieten ze ven mensen de camera's snorren, enkel en alleen voor die twee magnetronische ovens. Mocht de huisvrouw interesse hebben in deze tijdbesparende apparatuur, dan zal zij nog zeker vijf jaar geduld moe ten oefenen. Maar ook dan staat het eten vliegensvlug op de juiste tempera tuur voor de neus van de echtgenoot HEEMSTEDE, 26 juni De fractie voorzitter van de KVP in de Heem- steedse gemeenteraad, de heer Th. Ver hoeven, heeft in de raadsvergadering van gistermiddag een nogal scherpe aanval gedaan op het subsidiebeleid dat Burgemeester en Wethouders ten aanzien van het in moeilijkheden ver kerende Minerva Theater hebben ge voerd. Hij deed dat bij de rondvraag, tijdens welke de financiële positie van het theater in discussie werd gebracht. De heer Verkouw (PvdA) bracht de kwestie aan het rallen naar aanleiding van het feit dat hij evenals de ande re fractievoorzitters een afschrift had ontvangen van de brief, die de di rectie van Minerva woensdag aan B. en W. heeft gestuurd. De eigenaar-ex ploitant van het theater, de heer P. Hogeveen heeft hierin protest aange tekend tegen het schrijven van B. en W. die hem hebben laten weten dat zij niet bereid zijn de over 1963 toegekende subsidie van 20.000 uit te betalen, zo lang zij niet bekend zijn met de toe komstige bestemming van het theater. De heer Verkouw betoogde dat het col lege met een dergelijke afwachtende houding te ver is gegaan. Hij achtte het te enenmale onjuist dat de subsi die over 1963 wordt opgehangen aan de bestemming van het theater, waarover thans nog niets definitiefs is bekend. Het antwoord van wethouder Corver, die het standpunt van het college be lichtte, werd door de heer Verhoeven in niets verhullende bewoordingen be streden. De- gevolgde methode van B. en W. om een reeds toegekende subsi die afhankelijk te stellen van de be stemming van het gebouw, kwalificeer de de heer Verhoeven als een kruide niers-politiek. Het theater draait nog steeds en daarom heeft men ook recht op de subsidie die voor het afgelopen jaar werd verleend. Nadat wethouder Oorver benadrukt had dat de gemeen te tot dusverre altijd tegemoet was ge komen aan de financiële tekorten van het theater, mocht de raad bij monde van de voorzitter, burgemeester Van Rappard, vernemen dat het laatste woord over deze kwestie bij B. en W. nog niet is gevallen. Zijn mededeling ,dat een nieuwe aanvraag voor subsidie zal worden ingediend, betekende met betrekking tot dit urgente probleem zelfs een lichtpuntje. Voor het o.verige wierp de behande ling van de raadsagenda weinig pro blemen op. Aan de begin van de ver gadering werden de geloofsbrieven on- (Van een speciale verslaggever) Wjj stellen er prijs op, vooraleer u op zaterdag 27 junia. d. een besluit neemt over de klasse-indeling bij terugkeer tot de amateurstatus van de bestaande sem prof. clubs die tot concentratie wensen over te gaan, u in kennis te stellen van de redelijke verwachtingen die wij met betrekking tot de fusie van de vereni- ginger. EDO, Haarlem en RCH moch ten hebben. Derhalve vermelden wij de navolgende feiten: 1. Namens uw Bondsbestuur, is door de heer Burgwal telefonisch contact op genomen met de wethouder van sport en jeugdzaken der gemeente Haarlem, met het verzoek initiatieven te ontwik kelen teneinde tot concentratie van het betaalde voetbal in Haarlem en omge ving te geraken. 2. Uwerzijds is daarna ter nadere pre cisering, contact opgenomen met de di recteur van de gemeentelijke dienst voor sport en jeugdzaken, de heer S. Heijers. 3. Op 3 juni daaraanvolgend, is door de wethouder van sport en jeugdzaken, die inmiddels door U gestimuleerd ver dere contacten had gelegd met het lid van Gedeputeerde Staten van de pro vincie Noord-Holland, de heer ir. W. Merkx, een bespreking gearrangeerd op uw verzoek waaraan deelnamen genoemde heren alsemde een afvaardi ging van de besturen van de verenigin gen EDO, Haarlem en RCH. Principieel werd overeenstemming bereikt, doch debijeen. centrale voorwaarde werd: terugkeer naar de 2de klasse amateurvoetbal. 4 Op 6 juni jl is op verzoek van de wethouder en het lid van Gedeputeerde Staten, gesproken met een vertegen woordiging van de sectie betaald voet bal, bestaande uit de heren Zon en Jan sen. Bq die gelegenheid werden zij door laatstegenoemden in kennisgesteld van een brief van 3 juni 1964, waarin namen de sectie amateurvoetbal door de heer Egberts werd medegedeeld dat er na een geslaagde concentratie mogelijkhe den waren, om te spreken over een an dere oplossing dan terugkeer naar de 4de klasse der amateurs. 5 In het gesprek, dat wij met de heren Zon en Jansen hadden, hebben wij dui delijk aanwijzingen gekregen, die er toe hebben geleid en onze pogingen in Haar lem en omgeving tot concentratie te geraken, voort te zetten. 6 Er zijn gunstige perspectieven voor de oplossing van de financiële proble men van de clubs en voor de start van de concentraties; dese perspectieven z ontstaan, door het elan dat uw verzoek tot medewerking in Haarlem heeft los geslagen. Deze financiële perspectieven dreigen bij het niet slagen van de con centratie teloor te gaan en zullen in een later stadium mogelijk niet meer te re aliseren zijn. 7 Er is een groot aantal vooraan staande inwoners van Haarlem en om geving bereid gevonden zijn daadwerke lijke medewerking aan de plannen te geven. Aan de voorbereidingen hebben twee commissies op het terrein van de juridisch-organisatorische en de finan ciële aangelegenheden vele dagen ge werkt. De gehele structuur van de toe komstige organisaties werd tot in de tails geregeld. 8 Gebleken is, dat de terugkeer van de verenigingen naar de 4de klasse ama teurs, in de kring der 4de klassers in Haarlem op ernstige bezwaren stuit. Naar verluidt zouden de tweede klasse 'amateurclubs in Haarlem en omgeving uitgesproken hebben, dater bij hen geen overwegende bezwaren behoeven te be staan tegn terugkeer naar de 2de klasse. Nu wij uit de berichten van de laatste dagen vrezen te moeten concluderen, dat er van uw zijde nimmer reëel het voornemen heeft bestaan te spreken ov terugkeer naar een andere dan de 4de klasse, voelen wij ons genoodzaakt uitin te geven aan onze ernstige teleurstel ling. Waarom u het initiatief hebt ge nomen ons tot bovenvermelde activitei ten te brengen, is ons volkomen ondui delijk. Mogelijk kunt u ons het inzicht, dat wij node ontberen, nog verschaffen door een besluit, dat de berichten die wij de laatste dagen ontvingen, logen straft. Mocht het bondsbestuur zaterdag 27 juni zijn standpunt over de klasseinde- ïing herzien, dan komen de heren Merkx en Voskuilen en de afgevaardigden van hrt bestuur van RCH, Haarlem en EDO, en de heer Heijers maandagavond in de B. en W.-kamer van het stadhuis weer derzocht van het nieuwe raadslid de heer A. F. L. Gregory. Hij zal in de fractie van de WD als opvolger ko men van de heer J. A. Heupers, die voor het raadslidmaatschap heeft be dankt. De raad ging akkoord met het voor stel van B. en W. om een krediet van 15.000 beschikbaar te stellen ten be hoeve van het gemeentelijke personeel, dat vanwege de overgang van week- op maandsalarissen ingaande 1 juli, als een éénmalige overbruggingsuitke ring een week extra salaris in handen zal krijgen. Een voorstel van de heer Brandsma (PvdA) om dit extra'tje ook toe te kennen aan de groep ambtena ren, die met ingang van 1 januari 1964 an week- op maandsalaris zijn overge gaan, ontlokte de nodige discussie. Hij kreeg steun van de heer Zegwaart (KVP) die hier ook wel de redelijkheid van inzag. Wethouder van Wijk toonde evenwel aan, dat de overschakeling voor deze ambtenaren met een vrij aanzienlijke salarisverhoging ging ge paard, weshalve er voor B. en W. geen aanleiding bestond ook hen in deze uitkering te betrekken. Omdat de heer Brandsma echter van wijken wil de weten, deed het college de toezeg ging zich over het voor en tegen nader te beraden. Het voorstel van B. en W. om een krediet van 15.165 te voteren voor de betegeling en inrichting van een vijf tal speelterreinen tussen de Gliipper Dreef en de Thorbeckelaan, vormde voor mevr. Gaasterland-Braaksma (Prot. Chr.) aanleiding voor een waar schuwend woord ten aanzien van de twee te plaatsen zandbakken. Er zijn klachten binnengekomen van bewoners die elders in de gemeente veel hinder van zandbakken hebben ondervonden. Vooral wanneer de wind er op staat, komt dat zand in de huizen en dat vond mevr. Gaasterland met name voor gezinnen zonder kinderen maar een heel vervelende zaak. Wethouder mevr. Van der Meulen- Houwer dacht er heel anders over. Zij vond het bepaald overdreven om met dergelijke klachten over zandbakken op de proppen te komen. Men kan ook te netjes zijn en zonder een speelterrein wordt een buurt onbewoonbaar, zei zij. Zij bracht daarbij nog naar voren dat 't voor het kind ook uit pedagogisch oogpunt aan te bevelen is, dat het zich dn een zandbak kan roeren. „Ik kan u optimisme niet delen", verzuchtte mevr. Gaasterland, die met haar be zwaren tegen de zandbakken de raad niet kon overtuigen. Mevra Schackman, Amsterdamstraat 6, Haarlem, (huisvrouw). Barend de Beer 5 (te wijs voor de kleintjes) Lassie 7 (opvoedkundig) Memo 6 (defensienota was niet interessant, dominee-arbeiders wel) De grote veroveraar 8 (goed spel) HAARLEM, 26 juni Middels de Haarlemse advocaat, mr. O. H. van Wijk, beeft architect C. W. Royaards zich tot bet college van B. en W. ge wend naar aanleiding van de brief van enkele maanden geleden, waarin B. en W. de opdracht tot restauratie van het stadhuis, welke de heer Royaards was verleend, terugnemen. Volgens die brief van het college zouden de zakelijke be langen van de gemeente en de artistie ke instelling van de restaurateur te ver uiteenlopen, waardoor het weder zijds vertrouwen en de goede samen werking tussen opdrachtgever en ar chitect verloren zouden zijn gegaan. In zijn antwoord laat de heer Royaards nu hoffelijk maar duidelijk zijn onge noegen over deze gang van zaken mer ken. Hij blijkt niettemin de restauratie, welke hij als zijn levenswerk beschouwd, te willen voortzetten. In de brief wordt gememoreerd, dat de opdracht tot restauratie voor de heer Royaards een weliswaar moeilijke mar boeiende taak betekende. De res tauratie zou in etappes worden uitge voerd, waarvan de eerst, het herstel van de Librye, nu haar beslag heeft gekregen. Zoals gebruikelijk zjjn ook hier niet te voorziene omstandigheden en moeilijkheden voorgekomen, die ex tra tijd en kosten vergden. Het beschik baar gestelde krediet was niet toerei kend en de samenwerking met de Dienst van Openbare Werken liet te wensen over. De „kredietbewaking" was onvoldoende en toen de heer Royaards ook daarmede naar aan leiding van de door hem gemaakte be zwaren tegen het beleid van Openbare Werken werd belast, werden hem de stukken onthouden over de periode, toen de krediet-bewaking nog niet zijn zaak was. De heer Royaards acht het ontslag als een volslagen miskenning van de reeds bereikte resultaten. In de brief van mr. Van Wijk wordt er op ge wezen, adt het restauratieplan eigen dom blijft van de architect. De ge meente Haarlem zal daar dus verder geen gebruik van kunnen maken. De restaui-atiekosten zullen zeker ruime twee miljoen gulden vragen. Op ba sis daarvan zullen de financiële aan spraken van de heer Royaards diene te worden berekend. Van de architect kan dus een aanzienlijke einddeclara- tie worden verwacht. Door het communiqué, dat destijds aan de pers werd verstrekt in verband met het ontslag, acht de heer Royaards zich in zijn eer en goede naam aange-t tast. Niettemin weegt het restauratie plan bij hem zwaarder dan alle aan spraken, die hij thans kan doen gel den. De heer Royaards is er verder van overtuigd, dat hij met betreking tot de restauratie meer tot stand heeft gebracht dan redelijkerwijs van hem of van welke andere architect ook kon worden verwacht, maar toch is hq be reid tot voortzetting van het werk. Aan het slot van de brief wordt nog eens nadrukkelijk gesteld, dat de heer Royaards de restauratie wil voortzet ten. Hjj wijst er nog op, dat de restau ratie van de Gravenzaal hoogst urgent is, omdat de huidige toestand groot ge vaar oplevert, zowel in het stadhuis als op de Grote Markt. FILMS: CINEMA PALACE: De zwarte Lanciers, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: do. t.m. zo.: Atlas, 14 jaar, 7, 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. wo.: West-End Jungle, str. volw. 7, 9.15 uur. Woensdag 2, 4.30, 7, 9.15 uur. LIDO: Man, vrouw en het huwelijk, volw., 2, 7, 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7. 9.15 uur. Wonderland der Zuidzee, 14 jr., zo. 11 u. LUXOROp het spoor der verdwenen vrouwen, 14 jaar. 2, 7, 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: The Victors, 18 jaar, 2 en 8 uur. Brazilië, het land van de toekomst, a.l., zo. 11 uur. ROXY: do. t.m. zo.: Konga. de monster gorilla, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. wo.: Caesar de veroveraar, 14 jr. Wo.: 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Fijn't is gepeperd, volw., 2, 6.45, 9.30 uur. Zo. 1.45, 4.15, 6.45, 9.30 uur. Mondo Cane, str. volw., zo. 11 uur. MINERVA: do. t.m. vr.: De heer Hobbs gaat met vakantie, a.l., 8.15 uur. Wo. 2.30 uur. De zoon van Lassie, a.l., zo zo. 2 en 4.15 uur. Jazz op een zomeravond, a.l., ma en wo. 8.15 uur. MUZIEK: Vrijdag 26 juni Concertgebouw, 8 uur: Mij. tot bevorde ring der toonkunst; leerlingen-uitvoering o.l.v. Marinus Adam. Binnenplaats doelen (achter de Boter markt) 8.30 uur: Concert door „Die Haer- lemsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart. Dinsdag 30 juni Grote of St. Bavokerk, 8 tot 9 uur: Or gelconcert door Klaas Bolt. Donderdag 2 juli Grote of St. Bavokerk, 3 tot 4 uur Orgel concert door Jan Schmitz. Concertgebouw, 8.15 uur: N.Ph.O. zomer- concert o.l.v. Marinus Adam. Solist: Richard Matuschka, cello. DANS Vrijdag 26 juni Openluchttheatere Bloemcndaal, 8.15 uur: Danstheater Internationaal folklore uit di verse landen. TONEEL: Zaterdag 27 juni Openluchttheater Bloemendaal, 8.15 uur: Vrijwillige Brandweer Bloemendaal, ope rette „Das Land des Lachelns" van Frans Léhar. Prinsenhof, 9 en 10 u ur: Wagenspel „Nu Noch" door de Nieuwe Komedie. Openluchttheater, Bloemendaal, 2.30 uur: Kindervoorstelling: „Hoe Jan-Klaassen de kous op de kop kreeg" door Arena. DIVERSEN: Vrijdag 26 juni Spaarndam. 7 uur: Ringrijderij op brom fietsen met duopassagier. Spaarndam: KERMIS. Zaterdag 27 juni Spaarndam: KERMIS. Hildebrandzaal, 8 uur: Jongerenvereni gingen, Futura, El Cid, Slotbal. Zondag 28 juni Sociëteit „Ekestos", Stationsplein 8 uur: Hans Felderhof-kwartet. Elswoutlaan hoek Ramplaan, 9 uur: Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging, Bota nische excursie langs de Elswoutlaan o.l.v. W. van Wijk. Maandag 29 juni Wagenweg, helicopterterreinCircus Sar- rasani. Minerva-theater, 8 uur: René Sleeswijk. CABARET: waag-Taveerne, Spaarne hoek Damstraat. Iedere vrijdag- en zaterdagavond van 8-1 uur internationale chansons en volkslieae- "en, gebracht door Cobi Schreyer en Ron nie Potsdammer, in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk. TENTOONSTELLINGEN Fans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse Schooi van de 16e t/m I9e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1 5 uur. Expositie van het onlangs ontdekte mans portret van Frans Hals leylers Museum: Scnilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 —12.30 en van 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Expositie werken van WUlem Snltker, t/m 28 juni Woonhuis Jacobus van Looy. Kleine Houtweg 103. het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Geopend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Llnnaeushut, Bennebrock: Openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen tropentuin en mlnicorso Geopend van 9 6 uur. (t/m oktober) 't Goede Uur: Tentoonstelling van teke ningen, aquarellen en enige plastieken van Hubert van Lith Kunstzaal „Barteljoris", Barteljorlsstraat: Expositie schilderijen, aquarellen en teke ningen van Pauline Zwaai; Keramiek van Francine Timmers Geopend maandag 1 6 uur, dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur .Tot en met 4 luli. Teijlers Museum. Spaarne 16: Tekeningen van Michelangelo. Geopend: dag. behalve ma 10-5 uur Eerste zondag van de maand 1-5 uur Vleeshal: Tentoonstelling van beeldhouw werken van Nic. Jonk en Arthur Spronken, t/m 12 Juli Bloemenheuvel: Tentoonstelling van bloe men en landschappen door J. J. Moolhuizen. Dag. geopend van 10 5 uur Zo 2 5 uur, t/m 28 iuni Museum fen Looy: Herdenkingstentoon stelling Sjoerd H. De Roos (1877—1962). Letterontwerper - Typograaf. Geopend dag. van 10 5 uur. Zo. van 1 5 uur. Tot en met 26 juli. Vishal: Kleine exposities van Jules Cha- pon. Kees Okx. J. Ploos, H. K. Werkman, Couzijn, Corneille en Lucebert. Tot en met 12 juli.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3