Wormerveerse hoofdagent beboet wegens al te nonchalant optreden Timmerman kwam uit Genua om vrijspraak te vernemen wij staan model voor 12 functies Uitreiking diploma's Commissaris W. J. Gorter met pensioen NIEUWS!! IN HAARLEM Nico Jonk en Arthur Spronken Twee jonge beeldhouwers exposeren in de Vleeshal overeenkomsten met verschil in klimaat ■H BERLINER EISREVUE EEN WEEK IN HAARLEM m I Kleuter- en lagere scholen in Haarlem bij begin nieuw schooljaar toch allemaal weer onder dak gebracht Goede samen werking over gehele linie m BELANGRIJK ANEGANG 33-37 Sportraad Sassenheim gaat van start BE MOORD II HET ATELIER HAARLEMSE POLITIERECHTER Middelbare Han delsavondschool Sassenheim Sint Bemardus hield buiten oefening «SIS Tent voor 3500 toeschouwers op Helicopterveld Puzzletochten Verschuivingssysteem vooral toe gepast in Parkwijk en Schalkwijk J. de Braai legt voorzitterschap De Acht" neer van Ill NA VEEL PASSEN EN METEN OP DE AFDELING ONDERWIJS DINSDAG 30 JUNI 1964 PAGINA 2 AMSTERDAMSCHE BANK 'V §É|Ss;s Éiip „Amazone"een sculptuur van Arthur Spronken op de tentoon stelling in de Haarlemse vishal. Een der spectaculaire scènes uit de Berliner Eisrevue, die een week lang voorstellingen in Haar lem zal geven. Twee jonge beeldhouwers de len Nico Jonk en Arthur Spronken de ruimte van de Haarlemse Vleeshal op de meest logische wijze, namelijk die welke door het gebouw zelf in zijn ko- lonnade over de lengteas van de zaal wordt aangegeven. Van alle tentoonstellingen en ook alle an dere evenementen waarmee men dit historische bouwwerk weer in het dagelijks leven heeft willen dat niet voelbaar is dat de Vlees- betrekken, is dit de eerste maal hal voor een andere bestemming werd gebouwd. Door de opstel ling van losse beelden op de vloer en transparante vitrines waarin de kleine plastiek is gegroepeerd, wordt aan de architectuur op geen enkele wijze geweld gedaan. Het arrangement is even voor treffelijk in zijn eerbied voor het interieur als in de presentatie van beeldhouwwerken. door FRANCIS OURBRIDGE .PAUL VLAANDEREN HAARLEM, 30 juni Voor de Haar lemse politierechter stond gisteren een nonchalante hoofdagent van gemeente politie uit Wormerveer terecht. Het was de 33-jarige E.L. die terecht stond we gens meineed en valsheid in geschrif te. Gelukkig bleek op de zitting dat de hoofdagent zich alleen maar had schuldig gemaakt aan een slordig op treden. De man had namelijk doen voorkomen, dat hü een gerechtelijk von nis persoonlijk aan de Wormerveerder J. had afgegeven, terwijl hij het ex ploot in werkelijkheid aan de moeder van J. had ter hand gesteld. Op de stukken had hij op de betreffende plaats „in persoon overhandigd" ingevuld. De officier vond dat hiermee de waarde van de ambtseed in het geding was ge komen en eiste daarom een gevangenis straf van twee weken. De politierechter, mr. J. Vink, achtte de meineed niet en valsheid in geschrifte wel bewezen. Hij veroordeelde de hoofdagent tot een geldboete van tweehonderd gulden en een maand voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar. De verdachte kon zelf geen beweeg redenen voor zijn gedrag vinden en zijn raadsman, mr. Van Son, voerde aan dat het optreden van de hoofdagent op geen enkele wijze gevolgen heeft ge- Advertentie) Nu zijn wij nog blanco, maar wij hopen binnenkort Uw naam te dragen. 12 Jonge mensen die deze maanden hun Mulo-diploma be halen. Gevarieerd en interessant werk wacht hen. Mogelijkheden in verschillende richtingen in een dynamisch bedrijf. De AB. Mensen met een Mulo-diploma richten daar hun stappen naar toe. Zij gaan praten op de afdeling Personeelzaken, Herengracht 595, Amsterdam-C., tel. 212121. Inlichtingen kunt u ook verkrijgen op woensdagavond tussen7.30en 9.30 uur, Grote Houtstraat 95, Haarlem. 64/8 A SASSENHEIM, 30 juni De grote zaal van het „Bruine Paard" was de zer dagen geheel gevuld met geslaagden van de Middelbare Handelsavondschool. Voor 33 leerlingen was het grote mo ment van het jaar aangebroken: de diploma uitreiking. De directeur van de school, de heer Weusten, begroette in zijn openingswoord in het bijzonder de burgemeester J. Baron van Knobels- dorf, de heer Aalders van de Kamer van Koophandel te Leiden, dr. Terwjj- nen, directeur van de R.H.B.S. te Lisse en de heer Jonkman. Hierna gaf hij het woord aan de burgemeester, die in zijn functie van voorzitter der rijksgecom mitteerden aanwezig was. Deze verge leek de studie met het beklimmen van een bergtop, een lange soms zware weg. Hij hoopte dat het diploma de geslaag den mocht inspireren nog meer geeste lijke top pen te beklimmen. Hierna reik te hij met enkele hartelijke woorden de diploma's uit. aan de acht geslaagden van de 5-jarige cursus. Hierna sprak de heer Aalders van de Kamer van Koophandel. Deze noemde de diploma's een mijlpaal, maar geen eindpaal. Hij wees op het werk van de Kamer van Koophandel, het bevorderen van handel en industrie. Om de studie te stimuleren heeft zij oorkonden en prij zen beschikbaar gesteld. In verband hiermee reikte hij mej. J. B. M. v.d. Vlugt, die met lof slaagde, een ooorkon- de en een bedrag van 25,- uit. De ijver van mej. M. J. C. Staring en de heer S. J. v.d. Voort werd beloond met resp. 15 en 10. Na de uitreiking aan de eerste groep sprak de burgemeester de heer Weusten nog extra toe. De namen van de geslaagden zijn: A. Bergman, Lisse; B. v.d. Lans, Voor hout: H. Prins, Voorhout; P. W. v.d. Sluys, Noordw'hout; M. Staring, S. v.d. Voort, J. v.d. Wagt, J. v.d. Vlugt, Sas senheim. Allen diploma 5-jarige cursus. A. Beyk, C. Blom, F. van Dam, J. Dannijs, allen te Sassenheim: P. v. d. Geest en C. Gravesteyn te Noordwij- kerhout; M.dden Hollander te Noorwijk; A. Knetsch en C. Langelaan, Sassen heim; A. Paridon, Noordw'hout: A. van Rjjn, Warmond: A. v. Tongeren, War mond; L. Turenhout. Sassenheim, P. Versluys, Warmond: J. Vink, Noord- wijkerhout; C. v. Vliet, Voorhout; C. v.d. Voort, J. Wiering, P. Zoet, Sassen heim: M. v.d. Zijden, Lisse; M. de Rid der, Noordwijk met lof; C. Prins, Voor hout met lof; R. Boersema, Warmond met lot had behalve voor de verdachte zelf. In afwachting van het vonnis heeft hij al in drie maanden geen dienst gedaan. „Bovendien betekent een onvoorwaar delijke gevangenisstraf ontslag uit de politiedienst". De 22-jarige scheepstimmerman J.H. uit Krommenie was gisteren speciaal uit Genua naar Haarlem gekomen om erbfj te zijn, als zijn zaak zou worden behandeld. Hij werd ervan beschuldigd op 13 oktober in Krommenie onder in vloed over de Noorderhoofdstraat te hebben gereden. Daarbij had hij een meisje aangereden, dat licht werd ge wond. Het meisje liep met een vriend te wandelen op het naast de weg ge legen tegeltrottoir, dat slechts zeventig centimeter breed is. Hoewel de timmer man tien glazen pils had gedronken, bleek in het geheel niet dat de man onder invloed had gereden. De politie rechter sprak hem dan ook vrij. De officier van justitie had twee weken ge vangenisstraf en één jaar ontzegging geëist. Een Wormerveerse chemicus, de 33- jarige E.K. werd veroordeeld tot een boete van 250 en twee weken voor waardelijk en twee jaar ontzegging, omdat hij op 17 februari te Wormer veer over de Marktstraat had gereden, nadat hij zoveel slaapmiddelen had ge bruikt, dat hij zijn wagen niet meer naar behoren kon besturen. Tegen hem had de officier twee weken gevange nisstraf en twee jaar ontzegging ge- eist. Wegens smaadschrift werd de 46-ja- rige Heemsteedse fabrieksdirecteur R. G. overeenkomstig de eis veroordeeld tot een geldboete van 250 en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De directeur had een van zijn cliënten, de heer B. D. in zijn goede naam ge schaad, omdat deze een vordering niet op tijd had betaald. G. had toen aan alle buurtgenoten van D. een brief ge stuurd, waaruit bleek, dat de heer D. een trage betaler zou zijn. De Noordwijkerhoutse kwekersknecht, de achttienjarige T.v.d. B. was op 8 april met zijn maat naar de Haarlem mermeer getogen, waar zijn vriend ten nadele van het slopersbedrijf R. een startmotor had gestolen. Van den B. werd medeplichtigheid verweten. „Ik wist niet dat mijn vriend de startmo tor zou stelen." voerde hij aan tot zijn verontschuldiging. De officier van jus titie eiste tegen de jongeman een geld boete van 75 en drie weken voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. De poli tierechter wilde niet zo vergaan en ver oordeelde de kwekersknecht tot een boete van vijftig gulden. HAARLEM, 30 juni Op het bouwter rein van het nieuwe bejaardentehuis van 't St. Jacobs Godshuis aan de Zuiderhout- laan heeft de katholieke EHBO ver eniging St. Bernardus maandagavond, ter afsluiting van het EHBO-seizoen, een geslaagde buitenoefening gehouden. Het aannemersbedrijf Ebbing had voor de EHBO-ers de kantine beschikbaar ge steld, waar later de nabespreking plaats had. Afgevaardigden van snelverband, de afdeling Haarlem van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO en van de Barmhar tige Samaritaan, de afdeling Heemstede van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO, woonden de oefening bij. De ongeveer veertig werkers van de wedstrijdploegen kregen de opdracht een veertiental slaohtoffers te behande len. De verwondingen liepen nogal uit een: beenbreuken, inwendige bloedingen, verschillende verkondingen enz. Het be stuur van St. Bernardus was voltallig aanwezig en de bestuursleden fungeer den als controleur. De voorzitter van de vereniging, de heer Th. Ederveen, sprak aan het be gin van de avond de aanwezigen toe. De instructeur, de heer A. J. van der Put ten, die de leiding van deze budtenoefe- ning had, besprak na afloop de gemaak te fouten. St. Bemardus zal op zondag 9 augus tus meewerken aan de pleisteractie men kan zich voor deelname opgeven bij de parochieleiders en houdt dan rust tot de aanvang van de nieuwe cursus 1964-1965 op donderdag 10 september. HAARLEM, 80 juni Tijdens de le denvergadering die kunstkring „De Acht" heeft gehouden, legde de heer J. de Braai zijn functie als voorzitter van de vereniging neer. Sinds 1946 heeft de heer De Braai met enthousiasme tijd en energie be steed om leiding te geven aan deze vereniging, die zich kenmerkt door een ongebonden gebondenheid. Nadat de scheidende voorzitter dank was gebracht is hem het erelidmaat schap aangeboden. Als opvolger werd benoemd de heer G. J. van Zijl, die dus voortaan een dubbele taak vervult na melijk die van voorzitter en die van penningmeester. HAARLEM, 30 juni Vermoedelijk per 1 september a.s. is het ontslag te verwachten van de heer W. J. Gorter als commissaris van politie te Haar lem. De heer Gorter is vorig jaar augustus zestig jaar geworden en be reikte toen de pensioengerechtigde leef tijd. Aangenomen moet worden, dat de heel Gorter binnen enkele maanden de politiedienst zal verlaten, waarin hij reeds lang werkzaam is als hoofd van de recherche. In het Algemeen Politieblad is nu een advertentie verschenen, waarin kan didaten worden opgeroepen voor de functie van commissaris te Haarlem, welke „naar te verwachten is" per 1 september vakant komt. (Advertentie) De nieuwe toonzaal van blikman 4- sartorius is gereed gekomen. Vanaf heden bent u welkom op de Telefonisch te bereiken onder nummer 02500-21617 BLIKMAN+ SARTORIUS Amsterdam - Rotterdam - Den Haag - Haarlem - Hengelo - Leeuwarden - Maastricht - Utrecht - Eindhoven - Gronin gen - Arnhem. WINDVLAAG Een 64-jarige inwo ner van Alkmaar, die gisteren met zijn bromfiets over de Weeresteinstraat in Hillegom reed, werd plotseling door een windvlaag van zijn zadel gelicht, toen hg een alleenstaand huis passeerde. De man kwam te vallen en liep daarbij lichte hoofdwonden op. Hij werd ter plaatse verbonden. 'Wm$m iiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiim 4IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1I1IIIII Beide beeldhouwers ziet men zo, ieder vanuit zijn eigen klimaat, zoekend naar de verzoening van de traditie en de sublimatie die de eigen tijd vereist, bezig de formule te vinden die bij hun geaardheid past. In dat opzicht is de parallelle opstelling in de Vleeshal meer dan symbool. Arthur Spronk onderzoekt in de cyclus die begint met soms miniscule vorm sels de plastische mogelijkheden om het spanningsvlak te vinden tussen de beel dende voorstelling en het samenspel der massa's in de vrijheid van het beeld. Aan het eind van de elyclus staat een werk van groot formaat zoals de Zon- nestier, een opmerkelijk werk dat in de seconstructie der plastische waarden die gevonden werden in het thema, de duidelijkheid en de herkenbaarheid van het teken heeft verkregen. Een afzonderlijk hoofdstuk in zijn be zigheid bestaat uit de portretten en de naakten die naar model werden geboet seerd als een soort inkeer tot de natuur in devote bewondering, als compensatie voor de vrijmoedige omsploeding van het thema. Het zal moeilijk zijn een voorkeur te doen gelden voor deze subtiele adoratie van de tijdeloze schoonheid van de natuurvorm of voor de ingreep van de beeldhouwer tot se constructie naar zijn plastisch ideaal. Een moeilijkheid die zowel geldt voor de beeldhouwer als voor zijn publiek. De tentoonstelling duurt tot 12 juli L.T. v G -'-vu:: y f v/ y J b j *3 - ik r i- «lx gE» «ftf; N v, J 'A I;';' •- «V v'U. «Sas Bgsa&i safB&h - f v. f HAARLEM, 30 juni De Berliner Eisrevue van Maxi und Ernst Baier komt weer naar Haarlem. Van 6 tot en met 12 juli op het Helicopterveld. In de grote tent, die plaats zal bieden aan 3500 toeschouwers, zullen de grote sterren van de show, die uit 12 ver schillende landen afkomstig zijn, zorgen voor een feest van kleur, licht, bewe ging en schittering, die in lijnrechte te genstelling staat tot het gewone dage lijkse leven, dat buiten de tent de we reld draaiende houdt. Na de grote brand die enige tijd geleden het IJsballet Ma xi und Ernst Baier getroffen heeft, heeft het danscorps zich in fonkelnieu we kledij kunnen steken, die volgens betrouwbare perschefs in fantasie de vorige overtreffen. Het IJsballet heeft zich bovendien van een nieuw reper toire voorzien, dat als men op de namen van de nummers afgaat de bezoeker heel wat pretentieloze romantiek garan deert. Het zijn niet de eersten de beste, die bij Maxi und Ernst Baier het Corps de Ballet aanvoeren. Men is daar trots op sterren als Karin Gude, het Zweedse paar Steve en Topsy, Rita Blumenberg, Werner Mensching en de Nederlandse solist Arie Prins. Zij staan borg voor heel wat pirouettes, hoogstandjes, duet ten en komische nummers. En dat alles in kleurrijk floodlight op 500 vierkante meter. Het is niet voor het eerst dat Maxi und Ernst Baier, wier ijsrevue onder voogdij van de show Holiday on Ice van land tot land trekt, in Haarlem zijn tenten op zal slaan. Ook in i960 was het al eens hier. Vrijdag 3 juli begint men met de opbouw van de tent en het aanleggen van de twee ijsvloeren. Van af zondag zal er iedere avond tot en met zondag 12 juli een voorstelling om 8 uur 's avonds zijn. Op woensdag-, zaterdag en zondagmiddag kan men de voorstel ling bovendien 's middags om 3 uur be wonderen. De sculptuur van elk der exposan ten kan men als een gesloten geheel overzien en daarnaast is een blik van vergelijking op beider werk mogelijk. Jonk en Spronken zijn vertegenwoor digers van de jongere generatie van beeldhouwers in ons land die door hun werk de aandacht op zich gevestigd hebben. Beiden zijn, met behoud van persoonlijkheid, gericht op buiten landse invloeden, beiden modelleren voor brons en beide hebben zij een voor keur voor mythologische onderwerpen. Weinig thema's zijn voldoende omdat elk een uitgangspunt is waarop een cyclus wordt gebouwd. Deze overeen komsten worden onbelangrijk en blij ken uitwendig te zijn door het ene grote verschil tussen Jonk en Spron ken: het verschil in klimaat. Jonk is opgeleid in Amsterdam, Spronken in Maastricht en daarom is in ieder opzicht hun visie op onderwerp en plastische waarden zodanig onder scheiden dat verwarring ter expositie en daarbuiten ten enenmale niet moge lijk is. Zelfs de huid van het materiaal manifesteert het klimaat. Over Jonk mocht ik al eerder schrij- SASSENHEIM, 30 juni Onlangs vond de eerste vergadering plaats van de onlangs ingestelde „Sportraad Sas senheim", welke werd opgericht met het doel om de sportbelangen van de vele sportbeoefenaars der gemeente in de ruimste zin van het woord te behar tigen. Op deze vergadering waren alle gevolmachtigde vertegenwoordigers van de tot nu toe aangesloten verenigingen aanwezig. Overeenkomstig de agenda werd een bestuur gekozen en over de aktiviteiten voor 1964 van gedachten gewisseld. Tevens werd de heer P. F. S. Biegstraten, bestuurslid van de Leid- se Sportstichting, dank gezegd voor de vele werkzaamheden, die deze voor de sportraad heeft verricht. Het dagelijks bestuur werd als volgt geformeerd: voorzitter, de heer A. M. Arentshorst; secretaris de heer W. Oostmeijer; pen ningmeester, de heer H. Kluin; 2de voorzitter, de heer J. Onderwater; 2da secretaris-penningmeester, de heer H. van Veelen. De volgende verenigingen zijn nu aan gesloten: de voetbalverenigingen „Ter Leede" en „Teljlingen", van de laatste ook de afdelingen volleybal en gym nastiek, Chr. Korfbalvereniging „T.O.P.", Chr. Gymnastiekvereniging „D.O.S.", voetbalvereniging „G.W.S.", wielervereniging „Sassenheim en Om streken", Sassenheimse IJsclub en de tennisvereniging „S.T.V.". Met enkele andere verenigingen lopen nog onder handelingen over toetreding tot de sportraad. BLOEMENDAAL, 30 juni Vorige week zijn voor de jeugdnatuurwachters, de leerlingen uit de vijfde en zesde klassen van de Bloemendaalse lagere scholen, natuurpuzzletochten gehouden. De kinderen uit Vogelenzang en uit Aerdenhout gingen naar het provinciale landgoed Leyduin. De heer J. van Kas teel had hier de tocht uitgezet. Van de ongeveer veertig deelnemers werden de winnaars: I. De tweeling Bart en Michus Koolbergen (schoolver. Aerden- hout-Bentveld) 2. Monique Korteboom, (St.-Antoniusschool)3. Greet Ruygrok, (St.-Jozefschool Vogelenzang). Uit Overveen en uit Bloemendaal to gen de jonge natuurwachters naar het al zo lang onbewoonde landgoed Lin- denheuvel aan de ter Hoffstedeweg. Dg heer T. Harkema had deze tocht uitge zet. Er waren ruim zestig deelnemer- tjes. De uitslag werd: 1. Lieke Schlich» te Bergen (Bornwaterschool), 25 pnt.ji 2. Liesbeth Smit (St.-Jozefschool Bloe mendaal), 23 lA pnt.; 3. Luuk Wamaar» (St.-Jozefschool Bloemendaal), 23 pnt. HAARLEM, 30 juni Op de afde ling onderwijs van het stadhuis is de laatste maanden weer ijverig gepuzzeld. Ieder jaar moet er gezorgd worden, dat alle klassen van alle scholen, voor namelijk die van het kleuter- en lager onderwijs, onder dak gebracht worden. Hoewel de gemeente naar de letter van de wet in deze alleen te maken heeft met de eigen scholen (de openbare dus), bestaat er in Haarlem een gelukkig sa menspel met het bijzonder onderwijs. Daardoor is het mogelijk, dat alle scho len tenslotte na veel passen en meten aan hun trekken komen. Dat „passen en meten", dat gepaard gaat met de nodige besprekingen met de betrok ken scholen en instellingen, geschiedt met veel kopzorg op de afdeling onder wijs. Tijdens een bespreking, gisteren in het stadhuis, hebben wethouder D. J. A. Geluk en de heren mr. J. van Over- beeke en H. L. Eyking van de afde ling onderwijs, een inzicht proberen te geven in de wijze, waarop de puzzel voor het komende schooljaar weer opge lost is. Het belangrijkste nieuws betrof het onderwijs in Parkwijk en Schalk wijk. In Parkwijk krijgt het kleuteronderwijs nu vaste voet aan de grond. In septem ber komt daar aan de Prins Bernhard- laan de christelijke Koningin Juliana- school klaar. Dat betekent, dat in de 14-klassige school aan de Bazellaan, waar zeven klassen nu benut worden ven toen hg kleinere plastiek exposeer- voor het openbaar lager onderwijs en de in Heemskerk, Aerdenhout en dij te f «rnitrori lrlioecnn xrVYrvr» rklliPictaHiV lOiCTOr AD- lison in IJmuiden. In zijn werkwijze is in de loop der jaren weinig beweging waar te nemen; datering ervan zou een moeilijke opgave zijn. De ontsnapping die hij scheen in te zetten met het ajour- achtig relief dat voldoende verwijzing naar zijn overig oeuvre behield heeft na „Sedes Sapiëntial" en „Majestutas Domini" geen vervolg gehad. Wel ver toont het zojuist van de Biennale van Sao Paulo teruggekeerde „Triton" een versobering. De verstifckkng in de vorm duidt op bezinning op het wezenlijke en, zonder dat het voor Jonk typerende beweeglijke silhouet is prijsgegeven! heeft het beeld een verhevigde stuwing. De latijnse geest van Arthur Spronken komt langs een andere weg dan Jonk tot een ontwijking van het naturalisme zonder dit prijs te geven. Hij zoekt in de verplaatsing van de van de plastische massa's naar een abstrakte werking van het ruimtelijk geheel zonder aan de compositie iets toe te voegen. zeven klassen voor christelijk lager on derwijs, ruimte vrij komt. De zeven christelijke klassen verhuizen naar hun eigen nieuwe school, het openbaar on derwijs heeft buiten de zeven in gebruik zijnde er nog een nodig, zodat in de school aan de Bazellaan zes lokalen vrij komen. Die lokalen zullen nu gebruikt worden door de katholieke ulo-school, welke thans vier lokalen bezet houdt in de katholieke school voor lager onder wijs aan de Kromhoutlaan. Deze ulo school gaat er dus op vooruit en springt van vier op zes lokalen. De vier vrij komende lokalen in de school aan de Kromhoutlaan zullen bezet worden door het christelijk en het openbaar kleuter onderwijs, ieder met twee lokalen. Het katholiek kleuteronderwijs in Parkwijk gaat ook een lokaal vooruit, want in plaats van drie kunnen in de school aan de Van Zeggelenstraat vier lokalen in gebruik genomen worden. In Schalkwijk was de puzzel zo mo gelijk nog groter. De situatie is da; op het ogenblik ais volgt. In de 14-kle sige lagere school aan de Belgiëlaar zijn vijf klassen openbaar, vijf klassen katholiek en vier klassen christelijk on derwijs. In de 5-klassige kleuterschool aan de Oostenrijklaan is de verdeling: twee klassen openbaar, twee christelijk en een katholiek. In de noodkerk van „De Goede Herder" is bovendien nog een kleuterklas ondergebrqeht. Voor september zullen in Schalkwijk voor het lager onderwijs nodig zijn: ze ven klassen openbaar, zeven klassen ka tholiek en vier klassen christelijk onder wijs. Vergeleken met de huidige situatie (veertien klassen) zullen er dus vie* klassen tekort zijn. Feitelijk zouden die aan het kleuteronderwijs ontnomen moe ten worden. Gelukkig heeft men een alleszins bevredigende oplossing kunnen vinden. Voor de Boerhavewijk is een 6- klassige houten noodgebouw aange vraagd, welke echter pas eind decem ber klaar zal komen. Intussen wordt er wel, dank zij de medewerking van het interparochieel schoolbestuur, een directiekeet, die voor het onderwijs ge bruikt kan worden, aan de Ramerstraat neergezet. Daarin komen drie christe lijke klassen lager onderwijs. Bovendien hoopt men een christelijke klas lager onderwijs onder te brengen in het her vormde kerkje op de hoek vein de Oos tenrijklaan. AJs dat allemaal lukt kamen er dus in de school aan de Belgiëlaan vier lokalen vrij, die voor september extra nodig waren. Eind december moet pas goed enig® opluchting komen. Dan hoopt men de beschikking te krijgen over het 6-klas- sige noodgebouw, dat zoals nu de plannen staan geheel door het chris telijk onderwijs benut zal worden: vier klassen lager en twee klassen kleuter onderwijs. Daardoor komt de directie- keet aan de Ramaerstraat wij, en daar in zullen drie katholieke kleuterklassen worden geplaatst. Het 5-klassige gebouw aan de Oostenrijklaan komt dan weer vrij voor het openbaar onderwijs: drie voor lager en twee voor openbaar on derwijs. Wij zullen niet alle puzzels opsommen, die de afdeling onderwijs heeft moeten oplossen. Wij noemen nog de Zocher- school tuinbonwonderwijs)die nu twee lokalen in gebruik heeft van de Willem de Zwijgerschool aan de Herzogstraat. In september zijn er echter vier lokalen nodig. Die zijn nu gevonden in de Tel- derskleuterschool aan de Haarlemrner- liedestraat. De twee vrijkomende lokalen in de Willem de Zwijgerschool worden afgestaan aan de ulo-afdeling van de katholieke L.O.M.-school, die "e twee bestaande lokalen aan de Klooster straat behoudt en bovendien nog de be schikking krijgt over twee lokalen ju de school aan de Soendastr. Misschien kunnen te zijner tijd alle zes W»s" sen van deze L.O.M.-school in de schooi aan de Soendastraat worden ooder»& bracht. DENKT DAT IK BUCKLE JEVRN PLAN TE DOEN? HOUD JE HANDEN KfllMêÊZ WflJ- THUIS,BUCKLE/ J GAAN WE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2