Tour de l'Avenir morgen van start Oproepen van A.N.W.B. aan toeristen in buitenland Ruimtelijke ordening is een wapen tegen de LUCHTVERVUILING Toch zal rivaliteit heel groot zijn Prijsmaatregelen Econ. Zaken Aspirientjes goedkoper; rijles, fietsenstalling en horecaprijzen omhoog 1 Juli sociale uitkeringen omhoog Zwolsman-revue gaat morgen in première Rudi Carrell staat voor een nieuwe krachtproef Unilever buiten vervolging gesteld Falende Pipo 4e RONDE VAN IDE TOEKOMST! Samenwerking Planta-affaire Concurrentie Vraagteken Minder zwaar DINSDAG 30 JUNI 1964 PAGINA 5 ==VAN 1 TOT 14 JULI 1964=1 PARIJS 2021 km ORLÉANS® MONTLUfON© CLERMOMT FERRAHdA BRIVE J ANTIBES STRAATSBURG, 30 juni (ANP) Nederland telt negen streken waar de regionale en lokale ruim telijke ordening een bijdrage le vert aan de bestrijding van een aanzienlijke mate van luchtver vuiling. Deze gebieden zijn: IJ- mond-nrd, Zaanstreek, Zuid-Ken- nemerland, Voorne-Putten-Ro- zenburg, IJsselmonde, de rechter Maasoever van Rotterdam af, het Westland, de Mijngebieden in het oosten van Zuid-Limburg en die in het westen van deze provincie. fcAPBRETONttL d.m>bagneres ®ul" PAU®de-BIGORREJ* tarascon luchont1>^ Drie belangrijke troeven van de Nederlandse ploeg. Links Gerben Karstens, die het in deze tour heel ver zal kunnen brengen; in het midden Jan Pieterse, de zo talentvolle klimmer en rechts Bart Zoet, die op de sprint ongetwijfeld een geducht woordje zal meespreken. ANTIBES, 30 juni Een zeer sterke, louter uit prominente amateurs bestaande ploeg zal Nederland vertegenwoordigen in de vierde ronde van de Toekomst, waarvoor het startschot morgen in Antibes wordt gegeven. Na de teleurstellende resultaten van vo rig jaar, toen van de geheel uit onafhankelijken bestaande equipe slechts de dappere Utrechter Lex van Kreuningen Parijs bereikte, nadat enkele anderen om minder duidelijke redenen hadden opge geven, heeft men nu aan jonge, frisse amateurs de voorkeur ge geven. Niettemin is het een vrij ervaren equipe, want de acht cou reurs, die waarschijnlijk op een enkele uitzondering na deel zullen uitmaken van de Olympische ploeg voor Tokio, hebben stuk voor stuk in kleinere buitenlandse ronden routine kunnen opdoen. Voor al len is het echter de eerste Ronde van de Toekomst. SCHEVENINGEN, 30 juni Bang!!! Een sliertje witte rook ontsnapt het pistool waaruit zo juist een denkbeeldige kogel een van de brandende kaarsen heeft gedoofd die een charmante jonge dame voor de scherpschutter even verderop in de piste heeft opgehouden. De charmante jonge dame is Anneke Grönloh, de scherpschutter Rudi Carrell. Hij legt voor de tweede maal aan. „Ik weet niet of het luk+ om ook het volgende vlammetje uit te schie ten", zegt Carrell. „Het eerste schot was in ieder geval raak. Zoiets noemen ze bij de politie een waarschuwingsschot!" Het kleine, maar kritische, desondanks toch hooggeëerde publiek barst in lachen uit. Bij de knal die even later de trommelvliezen teistert draait Anneke min of meer per ongeluk de twee nog resterende kaarsjes tegelijk uit. „Dat is sterk," zegt Carrell. „Nu heb ik nog een dubbelloopspistool ook". De fotografen maken hun plaat jes. Er is even pauze. De voorlaat ste openbare repetitie voor de ko mende Zwolsman-revue onder leiding van Rudi Carrell is in volle gang Budi Carrell met acht circusclowntjes. min Tijdrit Rust A Bergpas Bourges BARAQUE Pores JSi={crB Bergerac VERTREK WOEUSOKG 1UU JUAH-LE5-PINS= MONTPELLIER Peypin [Caunet ÏGassin Dit blijkt uit een Nederlands rapport van de hand van ir. Th. Quene van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, dat maandag met andere nationale verslagen is besproken door de Europe se conferentie inzake luchtverontreini ging te Straatsburg. De strekking van deze nationale verslagen was, dat een goede ruim telijke ordening wellicht de doeltref fendste manier is om de gevolgen van de luchtvervuiling zo klein moge lijk te houden, zolang er geen effi ciënte middelen bestaan om de ver vuiling geheel te voorkomen. Ir. Van Meurs, oud-directeur van het Regionale Planbureau voor de provin cie Noordholland, kwam als algemeen rapporteur voor deze kwestie dan ook tot de conclusie, dat nationale, regio nale en plaatselijke overheden zich mede dienen te laten leiden door de meest recente gegevens over de lucht vervuiling *er -Taatse. Ir. Quene stelde onder meer vast, dat de algemene regels die voor de ruimtelijke ordening worden gehan teerd reeds in deze richting gaan. Ze omvatten scheiding tussen woonwijk 'PAKOES PRINCES AANKOMST 0VU5DKG U iUU Versailles f Bourdon l Geneutraliseerd parcours EHOSSEGOR^™ Ai micr,t _H. r\Raissac AVBISQUE MrniV TOURMALET 2114 POBMLON 1306m (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 30 juni De hoge Raad heeft het beroep in cassatie dat was in gesteld tegen een beslissing van het Haagse hof in de zogenaamde „Planta- affaire" verworpen, met als gevolg dat Unilever nu definitief buiten vervolging is gesteld. De Planta-affaire dateert van augus tus 1960, toen een veelvuldig voorko mende ernstige jeukziekte in verband werd gebracht met een toen juist op de markt verschenen Planta-margari- ne, de zogenaamde Planta-rood, waar aan een nieuwe emulgator, een soort van antispatmiddel, was toegevoegd. Te gen een toen tegen het Unileverconcem uitgebrachte dagvaarding tekende het concern met succes bezwaar aan by de rechtbank in Rotterdam. De Rot terdamse officier van justitie ging in beroep bjj het Haagse hof maar op nieuw boekte Unilever succes met een herhaald bezwaarschrift tegen een ver dere vervolging. De procureur-generaal van het hof, mr. Kist, berustte echter niet en tekende beroep in cassatie aan bjj de Hoge Raad, welk cassatieberoep nu door de Hoge Raad is verworpen. Wegens familie-omstandigheden wor den de volgende personen verzocht zich te melden by de A.N.W.B.-Oproepdienst in Den Haag, telefoon 070-81.43.81, dage lijks van 8 tot 22 uur. FRANKRIJK Echtpaar J. G. IJzer- mans-Kemperman uit Waalwijk, in grijs groene Opel Record, JX 20-21. Onder weg van Cagnes sur Mère naar huis. Echtpaar L. van der Velden uit Elle- kom, in licht-groene Ford Zephyr met crème dak, AP 68-99, aan ae Franse zuidkust, vermoedelijk op camping ge naamd: Veyrier. ONDERWEG NAAR ITALIË. J. Hiel uit Ridderkerk, in beige-kleurige BMW 1500, MR 44-41, onderweg naar Garda- meer. T. Buursema uit Rotterdam, in grijze Austin 40 Combi, HT 63-26, onderweg naar Italië. DUITSLAND. Echtpaar C. de Nooy- Kassenaar uit Amsterdam in donker rode DAF de Luxe 750, EP 25-84, op terugreis naar Nederland. Mej. A. Bakker uit Schoorl, in donker groene Chevrolet, TD 66-24. Kampe rend langs de Rijn ter hoogte van Koblenz of Rodenkirchen. OOSTENRIJK/DUITSLAND. Mevr. W. Steenbeek-v. d. Giesen uit Brussel, in groene Simca 1500, Belgisch kenteken CD 78a, onderweg tussen Brussel en Oostenrijk. ZWITSERLAND. Echtpaar A. P. Deun-van Gelderen uit Utrecht, in blau we Fiat 1100, MD 23-56, van Basel via de Gotthard Pas naar Lugano. Nederlanders voor succes en industriegebieden door middel van grondstroken, afwisselende hoge en la ge bebouwing, hoofdwegen buiten de steden om, en veel groen langs de we gen. Voor Nederland gold daarbij voorts dat, met het oog op de wind, de industrieën zoveel mogelijk ten noor den en ten oosten van het woongebied moesten worden gevestigd. Van Nederlandse zijde is de confe rentie, waaraan deskundigen uit vier Europese landen en de Verenigde Sta ten deelnemen, maandag gewaar schuwd tegen het kriterium van nieuwe Europese organen ter bestriding van de luchtvervuiling. Dit is een van de punten waarop de meningen ter con ferentie nogal uiteen lopen. De Itali aanse prof. Petrilli, die maandagmid dag een algemeen verslag over de mo gelijkheden voor organisatie van Euro pese samenwerking op het gebied van onderzoek, standarisatie en documen tatie moest uitbrengen, stond voor de onmogelijke taak een aantal nationale rapporten met elkaar te verzoenen die veelal sterk uiteen liepen en soms te genstrijdig waren. Hij kwam tot de voorzichtige conclu sie, dat men kon proberen binnen de Raad van Europa een kleine coördina tiegroep van regeringdeskundigen te belasten met de ontwikkeling der sa menwerking op dit gebied, het onder houden van de contacten die deze week zjjn gelegd en organisatie van confe renties als de huidige om de vier of vjjf jaar. Drs. Hartogensis van het instituut voor gezondheidstechniek TNO ver klaarde echter als woordvoerder van de Nederlandse groep, daarbij tevens de opvatting van Britse en Scandina vische deelnemers vertolkend, dat men vooral niet moest proberen het uitste kende werk van de Wereldgezondheids organisatie en de OESO te bagatellise ren. Er zyn zo weinig internationale deskundigen op dit gebied, zei hy, dat we ons niet kunnen veroorloven er te veel in internationale organisaties on der te brengen waar zij niets anders meer doen dan coördineren. Volgens hem zouden we reeds een eind in de goede richting komen als de bestaande informatie-centra inzake luchtvervui ling in West-Duitsland, Frankryk, En geland en de Verenigde Staten geza menlijk middelen konden beramen tot een verdere spreiding van de activi teit. Voorts zou men meer aandacht kunnen besteden aan een doeltreffende samenwerking van de deskundigen bin nen de nationale grenzen. Ir. Van Meurs had eerder op het punt van de ruimteiyke ordening en de be striding der luchtvervuiling verklaard dat de Europese samenwerking op ba sis van algemene internationale nor men niet wel mogelqk is. Elk land zou zijn eigen evenwicht tussen algemeen welzijn en luchtvervuiling moeten kun nen vinden. Pure klasse 'n waarborg Ook de leider debuteert. Voor de eerste maal staat Gerrit Schulte aan het hoofd van de ploeg en de dyna mische Bosschenaar zal een strengere „baas" zijn, dan Sjefke Jansen, onder wiens leiding Nederland in 1962 tot zo'n sensationele reeks successen kwam. Schulte behoeft zich geen zor gen te maken over de klasse van zijn pupillen. Gerben Karstens, Jan Pie terse, Bart Zoet, Coen Visser, Henk Peters, Cor Schuuring, Nico Lute en Henk Cornelisse, zij allen hebben in het verleden hun talenten reeds be wezen. Het gaat er echter voornamelijk om deze acht, vedetten in eigen land, tot samenwerking te bewegen. Jan Pieterse en Gerben Karstens lijken ons van deze acht oranjemannen de veelzijdigsten. Pieterse demon streerde zijn klimmerscapaciteiten in de ronde van Oostenrijk 1963, die hij won. Ook in ritten tegen bet uurwerk behoort hij tot de sterken. Wat Kar stens betreft, de speelse Leidse nota riszoon heeft zeer veel klasse. Waar een ander voor moet zwoegen, doet hij spelenderwijs. Gerben Karstens moet ook in de Tour de l'Avenir heel ver kunnen komen. Voor het overige beschikt Nederland over een paar goede sprinters we denken met name aan Bart Zoet, Coen Visser en Henk Cornelisse die wel licht een rol van betekenis kunnen spe len in de strijd om de groene trui. Voor het eerst kent de Tour de l'Ave nir namelijk dit jaar een puntenklasse ment, waarvoor de eindprijs zo'n slor dige 3500 gulden begraagt. Men doet er goed aan uit het boven staande niet te concluderen, dat Neder land in de komende ronde zonder slag of stoot de ene overwinning na de an dere gaat behalen. Integendeel, de concurrentie is weer groot en vooral de Fransen, die verleden jaar in André Zim- mermann en prachtige winnaar hadden, vaardigden weer een geduchte ploeg af, waarvan de beide boezemvrienden Chris tian Raymond en Desire Letort vermoe delijk de leiders zullen zijn. Vooral Ray mond, die onder andere dit jaar de zware Route de France op zijn naam bracht, is een grote belofte. Verder be schikken de tricolores nog over oude bekenden als Lucien Aymar en Ray mond Delisle, vorig jaar tweede tot de laatste dag, maar op de valreep nog ge passeerd door de Zwitser Maurer. De Italianen zullen, hoewel zij met een stel internationaal nog nauwelijks be kende renners komen, zoals altijd wel weer een woordje meespreken, maar na de Fransen vormen de Spanjaarden wel licht de grootste bedreiging voor de Nederlanders. Zij bewezen hun kracht onder meer door in de kort geleden gehouden achtdaagse van het westen met Diaz, Blanco en Garcia op dè eerste drie plaatsen in het eindklassement be slag te leggen. Voor het overige zijn er toegezegd haar prüzen op het huidige niveau te handhaven. Autoryschoolhouders die aanvankelijk hun tariefsverhoging tot maximum 3 procent moesten terugbrengen mogen nu tot 6 procent gaan wegens de ge wijzigde aard van het examen en de ge stegen benzineprijs. De tariefsverhoging ln se horecabe- dryven is toegestaan wegens de stijging van de externe kosten in de loop van dit jaar. Bij bedragen beneden 10 gul den mag de prijsverhoging op 5 cent, by bedragen boven tien gulden op 25 cent naar boven worden afgerond. Ove rigens heeft een deel van de horeca- sector zich het ongenoegen van het mi nisterie van Economische Zaken op de hals gehaald door zich onvoldoende te houden aan de prijsafspraken, die het ministerie met deze sector had getrof fen. Het ministerie zegt in een heden uitgegeven communiqué dat het er geen twijfel over heeft laten bestaan, dat een dergelijk eigenmachtig afwijken door in dividuele ondernemers van de gedrags regels van het prijsbeleid niet kan wor den toegestaan. In de loop van de zo mer zal een uitgebreid controle-onder zoek worden ingesteld en, zo zegt het ministerie, mocht biyken, dat individue le ondernemers in het café-, restaurant hotel- en pensionbedrqf zich niet aan de prijsafspraak houden, dan zal tot een prijsmaatregel voor de gehele sector worden overgegaan. (Advertentie) wereldvermaarde camera's met Zeiss optiek! Voor elke wens en elke beurs: van 99.- met tas tot 1660.- DEN HAAG, 30 juni De KLM zal met ingang van morgen haar Rotter- dam-Londen diensten tot drie vluchten per dag uitbreiden. Behalve de och tenddienst op werkdagen en de dage lijkse avond ver binding zal nu ook, met uitzondering van de zaterdagen, een middagvlucht worden uitgevoerd. (Van een verslaggever) Morgenavond zal in de Philips- schouwburg in Eindhoven de première van de dure Carrell-show worden ge geven. Duur, omdat in vele gevallen de verschillende medewerkende arties ten die al maanden van tevoren „vast zaten", moesten worden uitgekocht, duur omdat aankleding, kostuums en décors bijzonder weelderig zjjn, duur omdat de veertig artiesten die aan de revue meewerken voor het merendeel aan de top staan in de wereld der lichte muze en niet met geringe gages tevre den zjjn. De show van Carrell belooft bijzon der aardig te worden, als wy tenminste mogen afgaan op de enkele scènes die ons gistermorgen in het Scheveningse Circusgebouw werden voorgezet. De revue is zoals bekend in een cir- cus-achtige sfeer gehouden, zjj het met dit verschil dat het orkest „in de bak boven" niets weg heeft van het beken de hoempa-bandje dat men gewooniyk in een circus aantreft. Want ook voor de muziek heeft men geen kosten ge spaard. Het grote tv-orkest van Frans de Kok met tal van bekende namen als Toon van Vliet, Herman Schoon- derwalt, Rudi Bosch, Wim Kuilenburg en Jacq. Schols laat een machtige sound horen die geheel past in de mo derne sfeer waarin de show is gesitu eerd. Carrell maakt gebruik van z.g. liggende décors, waar men dus van bo ven af op neer kan kijken. Dit nog niet zo heel vaak toegepaste effect zal naar ons gevoel zjjn fascinerende uitwer king niet missen. De zich ook in deze show weer door talrijke originele vond sten onderscheidende Carrell maakt er een heel handig gebruik van. Er wer ken ook enkele dieren mee in de show: zes Arabische dwergpaardjes, twee eenden, een ezel en de aap Vrijdag die in Montreux voor een groot deel de zil veren roos voor ons land heeft bewerk stelligd. Een byzondere verheugende rentree maken de Mounties. Het is interessant om mee te maken hoe Carrell de beide ras-komieken coacht! Met name de scène waarin de twee voor strandwach- ten spelen is kosteiyk van opzet én re gie. Cor Witsche, beter bekend als Pi- po de Clown, moet ditmaal een echte clown spelen. Tenminste dat probeert hy. De keren dat wq hem in actie za gen faalde hy daarin echter volkomen. De show is duidelijk commercieel opgezet. Niet alleen dat men van radio- tv- en grammofoonplaat beken de artiesten heeft weten aan te trek- ken: Rob de Nijs, A. Grönloh, het uitstekende tv-ballet van Jan Amtz en The Three Jacksons, Kv. in het programma komt ook een tweetal re clames voor. Reactie van Rudi Car rell: „Die reclame valt best mee, Sleeswjjk, heeft er zeven." Er is bjj het opzetten van de revue een per fect samenspel geweest tussen de verschillende belanghebbenden, zo dat iedereen aan zjjn trekken is ge komen. Een fraaie slagzin uit de „lachen, brullen en gieren"-aankon- digingen in het programma is „de EERSTE revue, na de Sleeswijk-re- vue". Wjj zjjn daarover een beetje verbaasd. Men kan zich immers de vraag stellen: bestond er wel een an dere revue van enige betekenis naast die van René Sleeswü'k. Sommige aanwezigen spraken van een officiële „tegenhanger" vim de Walden en Muyselaar-produktie. Een feit is echter dat deze groots opgezette en naar ons gevoel kansrijke revue (men moet evenwel nog afwachten of Carrell er in zal slagen de vele feilen die er aan het programma kleven in korte tijd weg te werken) het in alle opzichten moet afleggen tegen de Sieeswyk-produktie. Daarover kan ook al zagen wjj slechts enkele van de vele scènes geen twijfel bestaan. Dat ligt overigens niet aan Rudi Carrell; hij heeft in de geringe tjjd van voorbereiding waarlijk het ongelooflijke gepresteerd. De vraag of de N.V. Mecom, de amusementsaf deling van het Zwolsman-concern, straks ook financieel tevreden kan zijn, kan slechts na een aantal voorstellin gen beantwoord worden. Carrell zelf noemde de voorverkoop „bevredi gend". Maar ja, dat zegt natuurlijk vrq weinig.... De Zwolsman-revue zal voorlopig te zien zjjn in Eindhoven, Zuid-Laren (waar een speciale speel plaats is gecreëerd voor de aap Vrij dag), Amsterdam en Scheveningen. nog een aantal ploegen, die steunen op een of twee kanshebbers. De Zwitsers bijvoorbeeld hebben grote verwachtingen van hun Lichtensteinse versterking Adolb Heeb (winnaar van het bergklassement in 1962), de Tsje chen hebben hun hoop gevestigd op Jan Smolik, dit jaar eerste in de vredeskoers, Zweden rekent op Gustaaf Petterson (eerste in de Ronde van Tunesië) en Luxemburg, dat met Nieuw Zeeland een gecombineerde ploeg vormt, stuurt als topman Johnny Schleck, tweede in de Ronde van Oostenrijk achter zijn land genoot Edy Schutz, die echter gespaard wordt voor de wereldkampioenschappen en Olympische spelen. De spelen te Tokio zijn er tevens de oorzaak van, dat Rusland ditmaal geen ploeg afvaardigt. De strijdvaardige Russen zal men onge twijfeld missen in de karavaan, doch zij hebben reeds toegezegd in 1965 weer van de partij te zullen zijn. Deze Ronde van de Toekomst is minder zwaar dan die in 1963, maar toen waren de moeilijkheden ook wel heel erg groot voor de amateurs en jonge onafhankelijken. De Alpen blij ven ditmaal de renners bespaard, want na de start in de luxueuze tweeling badplaats Antibes-Juan les Pins aan de Cöte d'Azur, gaat de karavaan via Toulon, Montpellier en Perpignan in de richting van de Pyreneeën waar de grote bergetappes gepland zijn. De eerste zware beproeving is de vierde etappe, van Thiers naar Andorra met de Col de la Perche-Mont-Louis (der de catagorie), de 1905 meter hoge Col de Puymorens (tweede catagorie) en de Port d'Envalira, een van de drie cols van de eerste categorie en met zijn 2407 meter hoogste van deze Ron de van de Toekomst. Na een 36 km lange individuele tqdrit op de vijfde dag en enkele semi-berg- etappes volgt dan op de achtste dag de tweede grote krachtproef op hoog ni veau. In de rit van Bagneres-de-Bigorre naar Pau, die dan op het programma staat, moeten namelqk de beide klas sieke bergreuzen, de Tourmalet (2114 meter) en de Aubisque (1710 meter) worden genomen. Daarmee zijn de grootste moeilijkhe den voorbq. Alleen de elfde rit van Mauriac naar Clermont-Ferrand door het Massif Central omvat nog obstakels van betekenis. Ondanks het kleine aantal zware bergetappes heeft de ronde toch een tamelijk geaccidenteerd karakter met in totaal zestien grotere en kleinere cols, verdeeld over negen van de dertien etappes. Dat de Tour de l'Avenir beslist niet onderschat moet worden, is bewezen door het grote aantal renners, dat door de eerste drie ronden bekendheid heeft verkregen. We behoeven slechts de na men te noemen van Guido de Rosso (winnaar 1961), Antonio Gomez del Moral (winnaar 1962), de Zwitser Rolf Maurer, de Spanjaard Gabica, de Brit Ramsbottem en niet te vergeten onze landgenoot Jan Janssen, die zichzelf pas na een stage van twee jaar in de kleine tour in staat achtte met kans op succes aan „la grande bouclé" deel te nemen. En zei niet de grootste renner, die de Tour de l'Avenir tot dusver wel licht heeft opgeleverd, de blonde Fransman André Zimmermann, na de laatste ronde van Italië, dat deze be paald minder zwaar was geweest dan de Ronde van de Toekomst 1963? (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 30 juni Het is thans zeker dat de sociale uitkeringen inge volge de a.o.w., de a.vv.w., alsmede de interim-invaliditeitsrente en de algeme ne kinderbyslag onmiddeliyk op 1 juli zullen worden verhoogd als gevolg van de huurverhoging en van de stijging der Ionen met meer dan tien percent. De S.E.R. heelt zich eind vorige week hierover beraden en inmiddels advies uitgebracht aan de minister van Sociale Zaken. De a.o.w.-uitke- ring wordt: voor gehuwden 244 per maand (was 229,50)voor ongehuw- den 195 (was 147,50). Het pensioen voor een weduwe zonder kinderen wordt ƒ181 (was ƒ161,17), vooi een weduwe met kinderen 258 (was 242,50). De interim-inva liditeitsrente wordt, al naar gelang van de klasse waarin men is inge deeld, 405,50 (was 385), 327 (was ƒ312,50) en ƒ252 (was 241). Voor de kinderbijslag gelden voortaan de volgende bedragen per kwartaal: voor het eerste kind 78,78 76,44) voor het tweede en derde kind ƒ85,80 (ƒ82,68); voor het vier de en vqfde kind 117 112,32) en voor het zesde en volgende kind 131,04 (ƒ126,36). DEN HAAG, 30 juni Het ministerie van Economische Zaken heeft een aan tal maatregelen genomen met be trekking tot de ontwikkeling aan het prijzenfront die morgen zullen ingaan. De prijsverhogingen van het begin van dit jaar van een aantal belangrijke merken pijnstillende middelen worden voor ongeveer de helft ongedaan ge maakt. De prijsverhogingen voor som mige merkloze preparaten worden ge heel ingetrokken. Horecabedrqven is een tariefsverho ging van maximaal 1,5 procent toege staan. Rijwielstallingen mogen het aagtarief met 2 a 8 cent verhogen. De pryzen- beschikking voor metselbakstenen v is evenals die voor rijwielstallingen opge heven. De metselbaksteenindustrie heeft

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 5