Huur van bedrijfspanden mag eveneens naar boven DAGPUZZLE Onze straten zijn vuil probleem is erkend Opgeruimd staat netjes is TOCH tevreden Osuna zoekt tegen Bungert vergeefs naar zijn vorm Nu zware opgave voor en Trudy Groenman Programma 's Televisie: Radio: 1 juli huurverhoging woningen van vóór '5 7 Niet voor alle woningen CONVERTO In Den Haag start nieuwe actie: STOEPNIEUWS „Kinderen van ons volk" K.R.O. -voorzitter over Kentering Stikker prijst prins Bernhard DUITS SUCCES VERBAAST WIMBLEDON Eerste optreden Franse baszanger Sacha Rozanoff in Nederland Dinsdag Woensdag Dinsdag jonge, belegen, oude Edammer of Goudse Bedrijfsruimten De zekerheid van een obligatie Samenvatting in middaguitzending In radiotoespraak Hulpeloos Andere schoenen Half augustus voor radio en televisie Buitenland Buitenland 8 DINSDAG 30 JUNI 1964 PAGINA 9 De Centrale Werkgroep „Op geruimd staat netjes" is na twee en een half jaar actie voeren en pamfletteren niet ontmoedigd over het resultaat van een onderzoek, dat het Neder lands Instituut voor Publieke Opinie heeft ingesteld in Den Haag. Uit deze enquête blijkt dat 74 procent van de huis-vrouwen verontrust is over de vervuiling van de straten. Maar blijkbaar is het tot nu toe daarbij gebleven. HILVERSUM, 30 juni De in Frankrijk vermaard geworden baszanger Sacha Rozanoff, die vooral in Parijs de laatste tijd van zich heeft doen spreken, zal half augustus voor de Nederlandse radio en televisie (V.P.R.O.) een concert geven met de medewer king van het Promenade Orkest onder directie van Gijsbert Nieuw- land. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 30 juni Met ingang van morgen gelden de nieuwe huurprij zen voor woningen die vóór 1957 zijn gebouwd. Deze nieuwe prijzen gaan au tomatisch in. Ook bedrijfspanden kun- nen in huur worden verhoogd, maar daarvoor moeten nieuwe huurovereen komsten worden gesloten. De verhoging van de woninghuren zal öf 10 óf 12Va pet. zijn: 10 pet. in de eerste en tweede gemeenteklasse (de zeer grote en de grotere gemeen ten) en 12 pet. in de derde, vierde en vijfde gemeenteklasse (de overige gemeenten). De percentages moeten worden be rekend over de „kale" huur, d.w.z. over de huurprijs na aftrek van daar in begrepen vergoedingen wegens bijkomende voorzieningen (bijv. wa terleiding) of wegens verbouwingen. Geldt de huurverhoging voor alle woningen die vóór 1957 zijn gebouwd? Neën, er zijn uitzonderingen: Woningen,waarvan de Huuradvies- commissie neeft verklaard, dat de huurverhoging van 1 september '62 er niet op mocht worden toegepast, om dat zij niet aan de gestelde eisen vol deden, vallen buiten de nieuwe verho ging, tenzij de Huuradviescommissie haar verklaring inmiddels heeft inge trokken. Ook vallen buiten de automa tische huurverhoging huizen waarvoor rijkssteun is verleend volgens één der premieregelingen van de jaren '50, '51 of '53 en waarop nog geen algemene huurverhoging is toegepast. Wel kunnen de verhuurders vóór 1 oktober a.s. bij het gemeentebestuur een verzoek indienen tot huurverhoging »ls zij tegelijkertijd kunnen aantonen, flat de huur van hun huizen lager ligt dan die van vergelijkbare woningen. Vooruitlopend op de beslissing, die de minister dan zal nemen, mogen zij al- Vast een hogere huur innen, die natuur lijk na een eventuele afwijzende be schikking van de minister door terug gave van het teveel betaalde op het oude peil moet worden teruggebracht. Deze verhogingen mogen variëren van 1 tot 10 of 12% pet., al naar gelang de gemeenteklasse. Geheel vrij zijn de huren van de in de vrije sector of met een halve overheidspremie gebouwde huizen. Voor zelfstandige bedrijfsruimten gaat niet automatisch een huurverho ging in, maar huurder en verhuurder kunnen vrijwillig in een nieuwe over eenkomst akkoord gaan met een ver hoging van ten hoogste 10 01 12 pet. Sal naar gelang de gemeenteklasse. Men spreekt van een bedrijfspand zo lang het woongedeelte niet meer dan 60 pet. van het totale vloeroppervlak in beslag neemt. Winkelwoningen gel den steeds als bedrijfsruimte. De volgende bedrijfspanden mogen niet in huur worden verhoogd: A. de panden die vóór of na 1957 zijn ge bouwd met rijkssteun volgens één der premieregelingen van '50, '53, '57 of (Advertentie) een HBB-fonJs Keizersgracht 706 Amsterdam KRUISWOORDRAADSEL 1 23480 I 9 10 Horizontaal1. beroemd veldheer van de Carthagers; 2. lekkernij; 3. maken, zwem vogel; 4. vóór de middag (afk.), op een of andere plaats; 5. circusfamllie, familielid; 6. pulverig, terrein, Efesiërs (afk.); 7. be zinksel, doen sterven; 8. band van Arabi sche hoofddoek, meisjesnaam; 9. postuur: 10. liefkozing, kijk; u. skunk. .Vertikaal: trots; 2. overal, noodzake lijk; 3. Belgische omroep, jongensnaam; 4 Pakken, duivel; 5. Europees schiereiland, wetering; 6. boomgaard, deksel; 7 reeds, vestingwerk; 8. grassteppe, rivier in Noord- fjrabant; 9. plaats op Veluwe, academische graad; io. bouwland, verkoop. Oplossing 29 juni Horizontaal: 1. pel - 4. gesel - 8. penseel 7, an - 9. ee - 10. tel - 11. anp - 12. eg - •roe - 15. recital - 18. negen - 19. lam. vertikaal: 1. pen - 2. esse - 3. lee - 4. ge- 5' leenman - 6. pater - 7. lepel - 13. liga - 16. cel - 17. tem. VS. Het eerste door atoomenergie aangedreven koopvaardijschip ter we reld, de 13.599 ton metende Ameri kaanse „Savannah", is maandag na •en bezoek van vijf dagen aan Ham burg vandaar vertrokken naar Dublin (Ierland). (DPA) '58 en waarop tot dusverre geen al gemene huurverhoging is toegepast (ook hier kan de verhuurder de mi nister echter om een huurverhoging verzoeken)B. andere na 1 januari 1957 met steun van 's Rijks kas ge bouwde bedrijfspanden, tenzij het z.g. herbouwpanden zijn. N.B. Bij onderhuur van woon- of be drijfsruimte blijft onverminderd de re gel gelden, dat de onderhuurder een zodanig deel van de (eventueel ver hoogde) huur van het gehele pand be taalt als overeenkomt met zijn deel van het genot van het gehele pand, ver meerderd met 20 pet. Deze 20 pet méér ontvangt de hoofdhuurder of eigenaar, als hij zelf hoofdbewoner is, als ver goeding voor ongerief.) Dit zijn maar enkele hoofdlijnen. Zij geven een globaal overzicht van de nieuwe regeling. Wie het naadje van de kous wil weten schaffe zich voor een luttel bedrag het boekje „Huurprij zen en onderhoud na de huurverhoging 1964 aan, dat aan de postkantoren te krijgen is. Daar staat vrijwel alles in: het „wat" en „hoe" van bijzondere verhogingen wegens verbeteringen en verbouwingen: de vervallenverklaring van de huurverhoging wegens gebre ken: een lijst van de gemeenten, inge deeld in de vijf klassen enz. Voor wie er dan nog niet uitkomt cn dat ware te begrijpen, want in haar verfijningen is de materie deksels in gewikkeld of voor wie het niet eens kan worden met zijn huurder of ver huurder, zijn er de Huuradviescommis sies, waarvan de adressen alweer in genoemd boekje worden vermeld. Toch is de Centrale Werkgroep tevre den. De heer F. van Praag van de pro- paganda-afdeling geeft de reden van die tevredenheid: „Er is eerst gestreefd naar de erkenning dat de verontreini ging van de straten een probleem is, en zover zijn we dus nu blijkbaar." Na twee en een half jaar zijn er welis waar nog geen schone straten, maar het probleem is erkend. Men ziét het vuil. De nieuwste actie die „Opgeruimd staat netjes" nu gaat voeren heet „Houdt uw stoep schoon". Natuurlijk spelen dezelfde vuile straten daarin een rol, maar nu gaat men eens letten op vervuiling door huisvuil. Na het ophalen daarvan blijkt er in alle straten nog veel te blijven liggen. Of door slechte verpakking van afval dat niet meer in de vuilnisbak kan (er is een mogelijk heid om een grotere vuilnisemmer aan te vragen!), of doordat soms vuilnis mannen slordig te v.erk gaan. In Den Haag is men gestart met deze actie door het „stoepnieuws" in de brievenbussen te stoppen. Er wordt de bewoners van het Bloemen- en Bomen- kwartier en van de Vogelwijk, allebei uiterst nette buurten in Den Haag, ge vraagd of zjj na het vuil ophalen de stoepen willen vegen, zodat er geen rommel achter blijft. Zesentachtig pro cent van de huisvrouwen bleek dit een redelijk verzoek te vinden. Er bleken ook al velen, die dit verzoek hadden in gewilligd, want 23 straten waren zo schoon, dat zij tot eind juli een onder scheidingsteken van „Opgeruimd staat netjes" mogen dragen. De nieuwbouw-flats zullen natuurlijk met één stoep voor veel bewoners een moeilijkheid opleveren. Daar is ook al wat op gevonden. Op aanvraag kan een kalender worden verkregen, die bij de uitgang van de flat kan worden gehangen en waarop men kan aanteke nen wie de beurt heeft om te boenen. Het is wel verstandig dit na onder ling overleg te doen, zodat er geen week wordt overgeslagen en de straat voor straf geen „schoon" plaatje aan de muur krijgt. (Van onze radio- en tv .-redactie) HILVERSUM, 30 juni De KKO- televisie zal donderdag 9 juli in het programma voor de vrouw, „Drie kwart in de middag" de samenvatting uitzenden van de serie van zes docu mentaires, die regisseur Ad Zonneveld onder de titel „Kinderen van ons volk" maakte in het winterseizoen 1962- 1963. Deze samenvatting is naar diver se festivals gezonden en heeft daar veel belangstelling gekregen. Verschil lende landen hebben „Kinderen van ons volk" voor uitzending overgeno men. In de zes uitzendingen heeft Ad Zon neveld al filmend een indruk willen ge ven van de omstandigheid, waarin de grote groep geesteszieken in Nederland verkeert. Na uitzending van de serie heeft hij zeer vele reacties gekregen, onder meer van mensen die met tijd en geld hulp wilden bieden. Een deel van de reacties heeft geleid tot samen vatting en heruitzending in beknopte vorm. Aan de uitzending volgende week donderdag gaat een interview door Karei van der Ploeg met Ad Zonneveld vooraf. 5 (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 30 juni In de Ka tholieke Radio- en Televisiegids van aanstaande week is een verklaring op genomen van mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de KRO, naar aanleiding van de kritiek van kardinaal Alfrink op het KRO-televisieprogramma „Ken tering" van zondag 21 juni j.l. In deze verklaring zegt mr. Van Doorn: „Reeds voordat kardinaal Alfrink in het open baar misschien mag ik met een dag blad zeggen „zeer openbaar" zijn kritische opmerkingen maakte over het tweede Kentering-programma van de KRO-T.V. had ik met hem afgespro ken, dat wij de uitzending zelf en de aan het brengen van zo'n uitzending verbonden problematiek binnenkort eens grondig zouden doorspreken." „Ik meen", zo gaat de heer Van Doorn verder, „dat deze afspraak reeds uit overwegingen van hoffelijkheid mee brengt, dat de KRO zich niet vooraf over de uitzending en de daaraan ver bonden problematiek uitvoerig in een openbare discussie begeeft. Daarom vol stond de KRO tot dusverre praktisch met het geven van de feiten, met na me met de verstrekking aan de pers van de tekst van de omstreden uitzen ding, in het bijzonder ten behoeve van hen, die de uitzending niet hadden ge zien. Daarom geef ik er de voorkeur aan op „de zaak Kentering" pas terug te komen nadat de afspraak met de Kardinaal geëffectueerd is." „Intussen nog wel dit: de opgewor pen vraag of en wanneer de KRO een eigen mening kan geven, stelt de KRO- leiding allerminst voor een probleem, waarover in eigen K.R.O.-kring de be zinning nog zou moeten beginnen. Reeds sedert jaren en wel sinds het aantreden van da Programma- Advies-Raad is dit vraagstuk in deze Raad en op basis van adviezen van deze Raad in programmaleiding, Dage lijks Bestuur en Bestuur van de KRO aan de orde geweest", aldus de voor zitter van de KRO in de vandaag ver schenen gids. DEN HAAG, 30 juni In zijn felici tatietoespraak over beide zenders ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard heeft de oud-minister van Buitenlandse Zaken, secretaris-ge neraal van de NAVO en voorzitter van de Noordatlantische Raad mr. D. U. Stikker gisteravond gewezen op de tal rijke activiteiten van de prins: op het gebied van handel en industrie, op cul tureel terrein, in de sport, maar voor al op zijn activiteit buiten de «lands grenzen. Hij herinnerde aan de goede invloed van de reizen van de prins op onze handel met Latyns-Amerika en op het aandeel van prins Bernhard in de Eu ropese en Atlantische samenwerking. In dit verband stond hij stil bij het voorzitterschap van de prins van de Europese Stichting voor de Cultuur en op zijn invloed en diplomatieke talent bij de zg. Bilderberggroep, die bedoelt leidinggevende Europeanen en Ameri kanen in een rustige omgeving vrije lijk van gedachten te laten wisselen. De prins bereidt de bijeenkomsten voor en leidt de discussies. „Ik heb", aldus mr. Stikker, „de grootste bewondering voor de stimulerende en tactvolle ma nier waarop onze prins deze Bilder- bergbesprekmgen voorzit. Hierdoor heeft zpn naam en die van ons land in de hoogste politieke en eco nomische kringen m het buitenland een uitstekende klank gekregen". Ten slot te wees mr. Stikker op de innige ver standhouding van de prins tot zijn ge zin en zijn bewustheid van zijn taak als vader, die zijn dochter, prinses Beatrix, zo goed mogelijk wil voorbe reiden voor het hoge en moeilijke ambt dat zij eens zal bekleden. WIMBLEDON, 30 juni Wilhelm BuiiRert, de blonde, kaarsrechte Duit ser heeft de toeschouwers op Wimble don opnieuw verbaasd doen staan. Meer dan verbaasd evenwel was zijn Mexicaanse tegenstander Rafaël Osu na, die op het effectvolle en versleten graskarpet van baan één in drie sets (6-4, 6-2, 6-3) door Bungert voor de halve eindstrijden werd uitgeschakeld. In die halve finales komt de Duitser nu voor het derde achtereenvolgende jaar tegen Roy Emerson. De Austra liër versloeg binnen 65 minuten zijn landgenoot Bob Hewitt n\et 6-1, 6-4, 6-4. Dit was een eenzijdige strijd. De Australische favoriet in volledige con centratie gaf geen punt cadeau. De an dere halve eindstrijd, zal gaan tussen titelhouder, de Amerikaan McKinley en de Australiër Fred Stolle. McKinley versloeg de Zuidafrikaan Abe Segal met 6-3, 6-3, 4-6, 6-4 en Stolle stuitte de opmars van de tweede - Duitser Christian Kuhnke met 0-3, 7-5, 6-3. De partij tussen McKinley en Stolle wordt een herhaling van de eindstrqd van 1963. In de ochtenduren werd opnieuw een Nederlands succes behaald. Tom Ok- ker en Trudy Groenman vorrriden te gen het Australische paar Moore-Toy- ne een sterk, goed sluitende combina tie, waarin Okker weer voortreffelijk speelde, met goede steun van de Gro ningse partner zowel aan het net als in het achterveld. Binnen dertig minuten bereikte het Nederlandse duo met 6-4, 6-1 de derde ronde. Zij ontmoeten daar in het sterke Australische paar Crook- enden en Ebbern. Later op de middag won Tom Okker na een uitstekende partij zijn tweede ronde in het troost- toernooi van de Engelsman Dixon met 11-9, 6-1. De volgende ronde zal hij het moeilijker hebben tegen de Amerikaan se Daviscupspeler Dennis Ralston. De anders zo watervlugge Osuna, de meest complete tennisspeler van de wereld, met zijn fantasierijke tempo- spel, liep hulpeloos als een kleine jon gen, naar zijn vorm te zoeken. Hij vocht voor elk punt, terwijl Bungert zonder moeite en uiterlijk onbewogen, zijn korte duikende ballen over het net zwiepte, mankeerde aan Osuna's sla gen alles wat hem anders zo'n moei lijk bespeelbare tegenstander doet zpn. Zijn services waren zelden gevaarlijk, zijn backhand faalde herhaaldelijk en volleykansen gingen keer op keer verlo ren door gebrek aan maat, zowel in de gespreide als in de diepgeslagen bal len. Formidabel waren de backhand-re turns van Bungert, waarop de oplo pende Osuna voortdurend mistastte. De 23-jarige donkere Mexicaan leek het meest last te hebben van de zanderi ge baantoplaag. Hij trok halverwege de eerste set andere schoenen aan, en kwam daarna inderdaad wat beter uit de voeten. Het euvel school bij Osnna echter niet in het voetenwerk. Hij kon de maat niet vinden en de bewering dat Osuna's raket geen simpele instru ment is, maar een tot zijn rechterarm behorend aangroeisel, ging in deze par ty niet op. Op 6-3 ging Osuna door Bungert's service heen om de kansen weer in evenwicht te brengen. HU ver loor echter onmiddellijk zijn eigen ser vice en daarmee de set 6-4. Weer greep Bungert de eerste ser- vicegame van zijn tegenstander en hoe wel Osuna nu enkele vlagen had van zijn normale, dus briljante spel, bleet Bungert alles koel en berekenend te gen en op de lijnen jagen, als stond hij zich in te slaan: 6-2. Dadelijk ver loor hij daarop zijn service, maar Osu na raakte de tough op de bal weer kwijt, verloor zijn service in de vierde en achtste game en was reddeloos: 6-6. Geen van de vier kwartfinales le verde werkelijk grote strijd op, wel goede sport, zoals in de party McKin- ley-Segal, waarin de Zuidafrikaan na 6-3, 6-3, 4-6, 5-4 in McKinley's voordeel bij 30-15 in de game zijn laatste kans met.een groots gebaar weggaf. De ser vice' van McKinley sloeg ongrijpbaar van de lijn weg. De lijnrechter gaf uit, maar Segal beduidde dat de bal in was. Toen de scheidsrechter de ser vice liet overnemen, liet Segal de bal lopen en nog geen twintig seconden la ter, had hjj de partij verloren. 4 (Van onze omroepredactie) Sacha Rozanoff gaf enkele maanden geleden ten huize van de bekende dan ser en choreograaf Leonide Massine in Parys een recital. De V.P.R.O. pro grammaleiding nodigde Rozanoff uit naar Nederland te komen. Op donder dag 13 augustus zingt Sacha Rozanoff opera-aria's voor de radio en de dag daarop volgt een televisie-optreden in het V.P.R.O.-programma. Mila Archanskaja presenteert het pro gramma voor de t.v.-uitzending en de regie is in handen van Ton Hasebos. (Advertentie) Het bovenstaande boekje „de H.B.B. en haar beleggingsfondsen" wordt u op aanvraag gaarne toegezonden. N.V. HOLLANDSCHE BELEGGING EN BEHEER MAATSCHAPPIJ" Keizersgracht 7O0, Amsterdam Tel. 020-67661 (Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend VPRO: 19.30 Portret van een sport man. NTS: 20.00 Joum. VPRO: 20.20 Franse chansons. 20.45 5 jaar Nederl. Danstheater, film. 21.05 Symphony in three movements, ballet. 21.30 Pro gr. rond de Amerikaanse filmster Bette Da- vis 22.10 Gesprek aan de schrijftafel. NTS: 22.20 Journaal. 22.25-22.35 Filmver- slag van de Tour de France. iXP. UITZ. OP HET TWEEDE NET (KANAAL 27) AVRO: 20.20 Het onbegrepen geluk. TV-spel. 21.10 Documentaire film over het leven van Mahatma Gandhi. 21.35- 22.05 Balletprogr. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.10-18.15 Nws. (Reg. progr.NDR: 18.15 Versnelde films. 18.50 V. d. kinderen 19.00 Nws. 19.03 Act. 19.19 Britse im pressies: 13 uur in Schotland. 19.59 Pro gr overz. WDR; 18.30 Hier und Heute, journaal. 19.12 Intermezzo aanvang. 19.15 Humboldt-school 1 de weerhaan. 19.35 Uit de gehele wereld: Werkende vulkanen). 20.00 Journaal. 20.15 1200 jaar Ottobeuren, film over het klooster Ottobeuren. 21.00 Das Herz aller Dinge, Ill speelfilm. 22.30 Journaal en comm. 22.50 WAOtlCflAfl Museum der 100 Tage. rep. van de docu- ISWUtUMU" menta m. 23.20 Rep. van de Tour de France. ENGELAND, BBC Light Progr.. 1500 en 247 m.18.33 Sportoverz. en uitsl. races. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en Jour nal. 19.25 Sport en uitsl. cricket 19.31 Quizprogr 20.00 Gevar. muziek. 20.30 Nws en act. 20.40 Gevar. muziek m. comm. 21.30 Dansmuziek. 22.00lichte muziek. (Om 22.31 Uitsl. races). 23.55- 24.00 Nieuws. NDR/WDR. 309 m. 19.00 Nieuws. 19.25 Jazzmuziek. 21.15 Zigeunermuziek. 2120 Nws. 22.45 Gevar. muziek. 24.00 Nws. 0.20 Gevar. muziek. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK Culture, 280' en 235 m.18.00 Gevar. muziek. 19.58 Nieuws. 20.52 Moderne muziek. 22.40 Gevar. muz. 23.40 Gram. 23.52-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Nws. 18.03 V. d. soldaten. 18.28 Paardesportberich- ten 18.30 Vooravondstemming. 18.46 Uit slagen standen ln de Tour de France. 19.00 Nws en radiokroniek. 19.40 Orkes- tenparade.' 20.00 Lichte muz. 20.45 Chan sons. 21.30 Jazzmuziek. 22.00 Nws. en berichten. 22.15 Amerikaanse volksmuz. 22 35 De zeven kunsten. 22 50 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.05 Klass. muziek. 23.55 Nieuws. 23.00-0.10 Voor de scheepvaart. BRUSSEL, 484 m.: 18.10 V. d. sold. 18.30 Lichte muz. 19.15 Nwe gram.platen. 19 30 Nws. 20.30 Chansons 22.00 Wereld- nws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws. TWEEDE DUITS PROGR. 18.28 Nws. 18.30 De draaischijf: gevar. progr. 19.00 Blik terug in de film. 19.30 Nws en act. 20.00 De sportspiegel. 20.30 Coulissen kamera's kanonnen, rep. 21.15 Vanavond Dick Powell: Der Tressor TV-film. 22.00 Nws. en actualiteiten. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Ber. 18.33 Engelse les. 19.00 De aarde en de seizoenen. 19.30 Tekenfilm. 19.40 Rocambole, feuilleton. 20.00 Joum. 20.30 Eurovisie: Filmverslag van de Tour de France. 20.40 Leonidas, opera- buffa. 21.30 A la recherche de rhomme, uitz. gewijd aan de evolutie. 22.20 Jour naal en filmverslag van de Tour de Fran ce. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Gastprogr.: De socialistische ge dachte en actie. 19.30 Ivanhoe, TV-feuiil. 20.00 Nws 2020 Progr. overz. 20.25 Sport nws. 20.40 Penelope: uitz. voor de vrouw. 21.10 Droeve zondagen (On n'enterre pas le dimanche), dramatische speelfilm (voor volwassenen). 22.40 Nws. NTS: 7.00 De Verrekijker, internat. JeugdJoum. NCRV: 17.10-17.45 V. d. kin deren. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00-13.00 Verkiezing van de Bonds president ln Berlijn. 17.00 Schetsen en notities, ter oriëntering voor Jonge men sen. HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Piano duo: 1. muz. 18.30 Radio-Volks-Univer- sitelt: Wetensch. onderzoekers en de we reldvrede, door prof. dr. H. A. Tolhoek. 19.00 Gespr. brief uit Parijs. 19.05 Lichte ork. muziek en solisten. 20.00 Nws. 20.05 Nederl. chansons uit de renaissance. 20.15 Holland Festival 1964: Weens Filharm. orkest: klass. muziek (In de pauzeu 2U.45-21.15 Voordr. en klavecimbelrecital: Oude muziek. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Muziek voor allen: amus. muziek. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 m. KRO: Ver- zoekprogr. voor de teenagers. 18.20 Uitz. v. d. Boeren Partij. Tot u spreekt: de heer H. Koekoek, voorzitter v. d. B.P. 18.30 Licht ens. en zangsoliste. 18.50 Van klanten en wanten weten, praatje. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte muz. 19.55 Nabeschouwing Tour de France 1964. 20.00 Klass. gram. 20.15 Holland Festival 1963: Bariton en piano: klass. liederen. 21.00 Pianorec.klass. muziek. 21.15 Een doodgriezelige grap. hoorspel. 21.50 Mo derne gram. 22.20 Act. of gram. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Alle landen hebben allerhande liedjes. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 302 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijd lied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.50 Gvm. v. d vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.Ó5 Klass. gram. (stereof. nltz.). 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Hedendaagse tendensen ln de R.K. theologie, lezing. VARA: 10.00 Lichte gram. 11.00 Nws. 11.02 Vrij entree, cabaret. 11.20 Licht lnstrum. kwintet (stereof. nltr). 11.40 Pianoduo: moderne muz. 12.00 Ritm. strijkork. (stereof. uitz.). 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Musette-ork. (stereof. uit».). 13.00 Nws. 13.15 Tango-Rumba orkest en zangsolisten. 13.45 Geheimen onder de gol ven, lezing. 14.00 Grepen uit de muziek geschiedenis, muz lezing. 14.50 Houdt u ook zo van vakantie?, lezing. (Tussen 16.00-17.00 Event, rep. Tour de France 1964). 15.00 V. d. Jeugd. 16.30 V. d. zie ken. 17.00 Wegwijzer: Tips voor vakantie en snipperdagen. 17.50 Regeringsuitz. Geven en nemen. Tips voor en van luis teraars. HILVERSUM n. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Licht pianospel. 8 45 Volks liederen. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Lichte gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Klass. gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Oude ka mermuziek. 11.15 Tot ziens in Jeruza lem, Bijbel-quiz. 11.60 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht lnstrum. kwartet. 12.53 Gram, event, actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram 13.35 Transistor: licht progr. 15.00 Klass. strijkkwartet. 16.30 Moderne gram. 15.50 Bijbelvertelling v. d. Jeugd 16.00 V. d. Jeugd. 17.15 Eurojazz. 17.45 Licht en semble. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 18.10 Reg. progr. 18.32 Marktber. 18.35 Gevar. muziek. 19.00 Pianomuziek. 19.30 Klankb. 20.30 Twintig vragen 21.00 Cabaretliedjes van bet con tinent. 21.30 Discussie. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Voordr. 22.45 Pari. overz. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23J.5- 3.45 Kamermuziek. ENGELAND. BBC. Home Service. 330 m.: 12.00 Volksdansen. 12.30 V. d. boe ren. 12.55 Weerber. en progr. nws. 13.00 Nws 13.10 Quizprogr. 13.40 Radiokroniek. 14.00 Schoolradio. 16.00 Hoorspel. 16.00 Vespers. 16.46 Rep. tennlswedstr. 17.55 Weerber. en progr. nws. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 12.00 Pop. gram. 32.31 Lichte muziek. (Om 13.30 Nws. 13.35 Uitsl. cri cket). 13.45 V d. kinderen. 14.00 V. d. b. h. werk. 16.16 The Dales, dagboek, vrouw. 15.00 Orgelrecital 15.31 Muziek b. h. werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitsl. races en cricket. 16.35 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Gevar. muzikaal pro gramma. NDR, WDR, 309 m.12.00 Nws. 32.15 Amus. muziek. 13.00 Nws. 13.16 Amus. muziek. 16.00 Nws. 13.15 Amus. muziek. 16.00 Nws. 16.05 Spaanse liederen. 17.00 Nws. 17.05 Orgel ree. 17.30 Film- en dans muziek. FRANKRIK CULTURE, 280 en 235 m.: 12.30 Nws. 12.42 Orkestconcert. 15.15 Gevar. muziek. 16.00 Kamermuz. 16.40 Operafragm. uit Médéo. 17.40 Ka mermuziek. BRUSSEL, 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 De ronde van de derde man (Tussen 12.00 en 13.00 Rep. van de Tour de France). 12.03 Gram. 12.16 Amus. muziek. (Om 12.25 Nws. en weerber.). 12.50 Beursber. en progr. overz. 13.00 Nws. (Om 13.16, 14.05 en 15.05 Rep. v. d. Tour de France). 13.20 Lichte muz. 14.00 Nws. 14.03 Gevar. muziek. 15.00 Nws. 16.03 Lichte muz. (Tussen 1500 en 17.00 Rep. van de Tour de France). 15.45 Schoolko- ren. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Lich te muziek. 17.00 Nws. en meded. 17.15 Kamermuziek. 17.50 Klass. muziek. BRUSSEL 484 m.: 12.03 Gevar. muz. en act. 14.03 Zomerliedjes. 15.45 Lichte muziek. 16.08 Accord eonmuziek. 17.00 Nws. en meded. 17.45 LJchte muziek. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 9