Drie Haarlemse semi-profclubs houden hun algemene ledenvergaderingen Leden zeggen volmondig ja tegen voortzetting van fusiebesprekingen Arachne" in Spekstraat Geen variatie in zomerritten van Excelsior Telstar prijst Van de Gevel Grootste Conrad-Stork- kraan (52 m.) maandag per schip op transport KREMER Ttó* Agenda voor Haarlei en omgeving Nationale wedstrijd Negentig hengelende agenten in Heemstede HAARLEM EN EDO: CONTRIBUTIEVERHOGING Racing wil drastisch gaan bezuinigen Eindexamens L. Costerlyceum Velsenaren tegen Duitse club Maria-ULO nam hartelijk afscheid van Zusters Franciscanessen Berliner Eisrevue voor be jaarden Artistiek echtpaar opent winkeltje voor sierkunst ti.ti. Missen Haarlem verstandig RCH: minder contractspelers EDO: vrij mandaat SLEUTEL WEG? Dankbaarheid en geschenken ver gulden vertrek PRONKSTUK VAN HAARLEMSE WERF Geslaagd voor secretaresse GROEN CO. Burgerlijke Stand Haarlem Apotheken en dokters diensten ZATERDAG 4 JULI 1964 PAGINA 2 HAARLEM, 4 juli Vrijdag 3 juli: de dag waarop de leden vergaderingen van RCH, Haarlem en EDO hun fiat zouden schenken aan een eventuele topfusie in Haarlem. Let wel zouden, want de plannen strandden inmiddels op de halsstarrige houding van het sectiebestuur amateurvoetbal. De bijeenkomsten kregen echter te elfder ure een andere bestem ming: het goedkeuren van de ge dachte, in september opnieuw aan een Haarlemse „Telstarfusie" te gaan bouwen. Welnu, zowel RCH, Haarlem als EDO schaar den zich als één man achter de beide initiatiefnemers, de heren W. Merkx en P. W. Voskuilen. Waaruit dus de voorzichtige conclusie valt te trekken dat de drie plaatselijke semi-profclubs in feite deze zomer al hun betaalde top hadden kunnen bundelen. Een man die zich wil respecteren zal na vele ervaringen leren: CONSTANT LAMP's modemagazijn heeft kleding naar de laatste lijn - je kunt ermee in de SOCIETY verkeren. KNVB STELT GEEN ONDERZOEK IN „DE -SLEUTELSPECIAUST" Een der leerlingen overhandigt een geschenk tijdens de afscheids bijeenkomst van de zusters Fran ciscanessen in de Koningstraat. -V - Dit 52 meter hoge gevaarte is de grootste kraan, die Conrad-Stork ooit in produktie heeft genomen. Films Muziek Dans: Diversen: Orgelconcert Cabaret T en toonstellingen cbntp nt.P.JEBWflBimWl» DUIKER O'übranders Bloemendaal: Overveen: HAARLEM, 4 juli Een piepklein winkeltje in de Spekstraat, tussen Vleeshal en Grote Houtstraat werd gis teravond geopend, en nooit meer zullen er zoveel mensen tegelijk in rondlopen. Het is als „boutique" van de haute- couture der sierkunst net groot genoeg om de gelegenheid te bieden te voldoen aan een ongeregelde opwelling naar een kleinood van schoonheid. Het was te klein om er de opening te vieren en daarom heeft het jonge echtpaar Anne ke en Hans van der Heijden dat zich er heeft gevestigd, hij edelsmid- en zü kunstnaaldwerkster, zijn gasten mogen ontvangen in de Vleeshal tussen de bronzen beelden van Jonk en Spronken. De architect en schrijver over zijn va'k J. J. Vriend hield daar een korte beschouwing over de verhouding tussen de kunstnijverheid en de industriële vormgeving. Dit laatste, modernere, verschijnsel richt zich tot de massa en wijkt daarin sterk af van de kunstnij verheid die zich met 41jn unica bezig houdt met de enkeling. Het zijn sterk onderscheiden begrippen die tegelijk echter sterk verwant zijn: in hun doel stelling om iets te ontwerpen dat er prettig uit ziet en in hun worstelen met de zelfde problemen van vormgeving, materiaalbehandeling en kleurgeving*. De vijandigheid die de laatste jaren tussen beide is gesuggereerd moet dan ook als onwaarachtig van de hand ge wezen worden. Deze twee jonge kunstenaars, aldus de heer Vriend, hebben in hun werk een peil bereikt dat het mij waard maakt hen welwillend terzijde te staan bij de opening van hun nijvere zaak waarin de kunst nooit vergeten mag worden. Dit jongste centrum van kunstambacht heeft de mytholo gische naam „Arachne" gekregen, het interieur werd ontworpen door Wim Rietveld. HAARLEM, 4 juli De volgende eindexamenkandidaten van de B-afde ling van het Laurens Costerlyceum 1964 zijn geslaagd: R. W. J. Beukenkamp; J. A. Bouwens; J. L. J. Chijs; W. F. Foge- woning; E. R. Kammeijer; T. Michels; M. E. Flessius; L. E. Roeten; D. Vennik; J. M. Witlam; P. A. Bex; R. H. Duijts; J. v. Dijken; J. H. Jonk; R. F. Keur; R. L. Krabbendam; J. H. Kuper; H. L. Mul der; H. H. Schaaf; L. H. Stevenhaagen; J. H. Sudmeier. Afgewezen werden vijf kandidaten. Kathedraal: 7. 8 15. 9 30 H. 11.15 en 12.30 Sint Antonlus Nieuwe Groenmarkt: 830. 7.30, 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. B Jozef, Jansstraat: 7.30. 8.30. 9.30 H. 11. 12 en 18 uur O L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 8. 7.30. 9, 10 30 H. en 12 uur. De Goede Herder. Itallëlaan: 7.30, 9 H 10 45 en 12 uur Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 10. 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30. 8 45 H 10 30 11 45. 18 uur Avondmis B. Hart, Kleverpark: 6 30, 7.45, 9, 10.30 H. en 12 uur. H H In sa bet h en Barhara. P Krugerstraat 6 30, 7.45, 9 H 10 45 en 12 uur. H Liduina. Rijksstraatweg7.30. 9H 10 45 en 12 uur O L Vrouw van Vil Smarten. Rijksstraat weg 7 8. 9 15 H 10 45. 12 en 18 uur H H Petrus en 'aulus: 7. 8 30. 10 H en 11.45 uur U Apostel Paulus, Duinroosplantsoen: 7. 8 3o H 10.30 en 1145 uur BIJ It .VI FN DA Al.. Allerh Orle-eenheld: 7 30 9 H. 10.45 en 12 uur. B. Sacrament: 7, 8, 9, 10.30 H. en 12 uur. I'30. 9H en II uur ZAN.'vonui Nt ilKD Beatrlxschool: 8, 9.30 en 11 uur. H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30. 9.30 H. 11. 1? en 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8.30 H, 10.30 en 11.30 uur. BEEMSTEDE, H. Bavo: 6.30. 7.30, 8.30, 12.15 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H. 10, 11 en 12 uur. 8PAARNDAM: 7.30 en 10 H. Li. 'N.Ni tuu/rtv St Joseph. 6.45 8.3U H 10.31 en 12 uur De algemene ledenvergadering van Haarlem duurde tot de prille zaterdag morgen voort. Om kwart voor één werd bekend dat de leden wel degelijk voör een fusie voelen, mits de KNVB de afgescheiden amateurclubs in de twee de klasse plaatst. Een schuchtere stem raadde zelfs aan volgend jaar zono dig genoegen te nemen met de vierde klasse. Een belangrijk onderwerp vorm de ook de verkoop van het Haariem- terrein aan de gemeente. De ledenver gadering verstrekte het bestuur absolu te volmachten om de besprekingen met de gemeente Haarlem te activeren. Zo als bekend stelt Haarlem onder meer als voorwaarde tenminste vjjf jaar op het dan verkochte complex te mogen blijven. Sinds de plannen over een top fusie zijn afgeketst krabbelde de ge meente tot 1 jaar terug. Zij wil het veld eventueel beschikbaar stellen aan de nieuwe vereniging. Vele leden van Haarlem redeneerden verstandig door op te merken dat het bedrag voor het terrein (ruim vijf ton) binnen tien jaar zeker zal zijn opgesoupeerd. Haarlem, dat momenteel een lopende schuld heeft van 100.216 (het afgelo pen seizoen bedroeg het verlies 36.500) stemde met de verhouding 65 voor en tien tegen voor een drastische verho ging van de contributie. De werkende leden zullen dus in plaats van dertig gulden nu vijftig gulden moeten betalen. De oudpenningnieester Stammes bracht het accountantsrapport van twee jaar geleden nog even ter sprake. In dat rapport kwam tot uiting dat de lasten van de exploitatie van het terrein op de amatenraldeling drukte. Negentig procent van de baten 'streken daaren tegen de profs op. De redelijkheid van deze verhouding, overigens nog steeds geldend, werd discustabel geacht. Haar lem besloot een speciale commissie te benoemen die de financiële voorstellen dient op te stellen. De algemene ledenvervadering van RCH kenmerkte zich door een rustige sfeer. Met een meerderheid van twee derde keurden de leden het be*id van het bestuur in zake de fusiebeSbrekin- gen goed. Groter nieuws leverde ech ter het financiële gedeelte van de bij eenkomst op. RCH maakte namelijk be kend het komende seizoen een dras tische bezuiniging door te voeren. Zo wordt het aantal contractspelers van 23 teruggebracht tot 18. De Racing hoopt ook de reiskosten radicaal te kunnen drukken, hetgeen dank zjj de te ver wachten steun van de „Club van Hon derd" wel zal lukken. Het bestuur blij ft in de huidige sa menstelling. Ondanks hardnekkige ge ruchten zal de heer Schuytvlot (van „Fluor en Schuytvlot") dus niet de plaats innemen van de heer B. Smal- legange. De heer Witkamp behoudt zjjn functie van leider van het betaalde voetbal. Ook trainer M. de Jong gaat de Racing niet verlaten. RCH denkt zjjn financiële positie zo spoedig mogelijk te bezien. De heer Witkamp verklaar de, optimistisch gestemd; „We zijn vol vertrouwen. Wij gaan nu zo spoedig mogclgk aan de slag". Over een mo gelijke geldelijke steun van de zijde van de gemeente Heemstede kon hij echter niets zeggen. EDD betreurt het dat de fusie niet is doorgegaan en deze mening werd uitdrukkelijk bevestigd door de leden. Met algemene stemmen kreeg het hui dige bestuur vrij mandaat tot nieuwe of hernieuwde onderhandelingen, voor lopig nog met afwijzing van de vierde klasse voor de amateurs. Over dit ge woon doorgaan tot volgend jaar was men het al zeer spoedig volkomen eens, te meer omdat de resultaten van het af gelopen jaar tot tevredenheid stemmen. Er is een weliswaar klein batig saldo. Voor het komende jaar want veel verder wordt nog niet gedacht zijn toch enkele financiële zekerheden te stellen. Zo ging de vergadering met slechts een viertal stemmen tegen, ao coord met een contributieverhoging voor de senioren van 100 pet, van 24 op 48 per jaar. Dit zal ruim 10 mille extra in het laatje zal brengen. De bestaande groe pering van „promotieleden" welke gun stige resultaten boekte, zal worden uit gebreid, hetgeen het bedrag aan dona ties belangrijk zal doen stijgen. Boven dien wordt gedacht aan het optrekken der toegangsprijzen tot het stedelijk ni veau. Op de leden werd een beroep gedaan tot handhaving van de onderhandelings- commdssie, ook bij de komende jaar vergadering met de gebruikelijke be stuursverkiezingen. De vergadering stond hier positief tegenover. In dit licht-bezien gaat EDO thans optimis tisch de kwestie van spelers en trainer bespreken, waarbij voor wat het eerste punt betreft geen schokkende dingen staan te gebeuren. HAARLEM, 3 juli Voor de zoveel ste keer in successie heeft favoriet Piet Steenvoorden zich in een zomeravond- rit van de Haarlemse Raceclub „Ex celsior" de sterkste rijder getoond. Dit maal besliste hij de zevende rit van de competitie om de „Van der Ham"- beker in zijn voordeel. En opnieuw met ruime voorsprong. Ondanks plaagstootjes van Gieske, Jan Philips en Van der Peet, bleef het 21 man sterke peloton A- B- en C-klas- sers rustig bijeen. Met nog twaalf ron den te rijden - het parcours in Schalk wijk moest vijftig keer gereden wor den werd de rust door Steenvoor den verstoord. Hij begon toen aan een solovlucht en bleef daarbij uiteindelijk met ruim 400 meter voorsprong het peloton de baas. Ben <3ieske was daar van de snelste in de sprint om de twee de plaats. Uitslag A-klasse: 1. P. Steenvoorden, 2. B. Gieske, 3. W. Wagner, 4. P. de Jong, 5. B. Schouten, 6. H. van Asse- ma, 7. H. van Steyn. B-klasse: 1. L. Kreuger, 2. J. v. d. Peet, 3. Ron Phi lips, 4. Jan Philips, 5. Henk Philips, 6. G. Keyzer. C-klasse: 1. Herman Neeskens, 2. J. Molenaar, 3. Piet Nees- kens, 4. C. Kiekens. Tweede jeugd; 1. H. van Ouwer- kerk, 2. J. de Ruiter, 3. T. Handgraaf, 4. J. v. d. Wel, 5. W. Spoor. A-jeugd: 1. J. Brouwer, 2. T. Devies, 3. J. An- thonisse, 4. G. Muinck. B-jeugd: 1. H. Korenstra, 2. C. Brands, 3. G. Was- sink, 4. W. v. d. Brink, 5. J. de Boo. C-jeugd: 1. M. Kiekens, 2. A. Ekel, 3. G. Medemblik. Arlvprfpvtip) HAARLEM, 4 juli Abusievelijk lan ceerden wij vorige week het bericht dat de heer J. van de Gevel, thans hulp- oefenmeester bü Telstar, geen licentie van de KNVB zou krijgen. In dat ge val, zo schreven wij,'kon hij zijn func tie bij de Velser eredivisie-club niet ver vullen. Dit bericht berust echter op een misverstand. De KNVB, zo blijkt nu, graaft in het geheel niet In het verle den van J. van de Gevel en ook Telstar wil geen kwaad woord over hem ho ren. Het bestuur van deze vereniging waardeert het optreden van de nieuwe hulpoefenmeester ten zeer-'.e. „We heb ben een tijd geleden een bindende af spraak gemaakt met de heer Van de Gevel", zo verklaarde de heer Van Nif- terick. „Daar houden wij ons dan ook aan". Inmiddels heeft de heer Van de Ge* vql Telstar al een onschatbare dienst bewezen. Door zijn bemiddeling ver mocht de Velser semi-profclub de En gelse trainer Jack Mansel aan te trek ken. De heer Van de Gev^l werkte in zijn periode bij Blauw-Wit samen met de Engelsman. De heer Van de Gevel neemt komende dinsdag voor de eerste i taal de profs van Telstar onder handen. Dinsdag 14 juli arriveert Jack Mansel voor vier dagen in Nederland. Tezamen mef hulp oefenmeester Van de Gevel zal hij dan het beschikbare spelersmateriaal be kijken. Telstars eerste elftal voor het nieuwe seizoen presenteert zich woensdag 29 juli op Schoonenberg in Velsen; als te genstander in deze oefenwedstrijd fun geert het Duitse Rot-Weiss (Essen). Daarna volgt nog een duel tegen Alk maar. (Advertentie) LANGE VEEKSTKAaI 10 - TEL. U493 GESLAAGD Te Amsterdam is op 1 juli geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlandse taal mevrouw A. van Luxemburg-Albers uit Haarlem. SANCTA MARIA Aan het meisjes lyceum Sancta Maria zijn na verlengd examen geslaagd voor het diploma gym nasium alpha de dames Willy Floor en Mignonne Franke. De examens zijn geëindigd. Geen der leerlingen werd af gewezen. HAARLEM, 4 juli Leerlingen en leerkrachten van de Maria-ULO-school aan de Koningstraat hebben gisteren afscheid genomen van de zusters Fran ciscanessen van Heythnysen. Het pro gramma van deze dag liet er geen twjj- fel over bestaan, dat het vertrek van de zusters bijna uitsluitend gevpeJUgm-van weemoed opwekte. Toch heeft dif'-Maria- school aan feestelijk cachet aan het af scheid gegeven en het hoofd zuster Ig- natine en de andere zusters konden naast de hooggestemde complimenten tevens goede geschenken mee naar Ol- denzal nemen. De dag werd geopend met een Hoog mis in de Sint Antoniuskerk aan de Nieuwe Groenmarkt. Vier klassen zon gen onder leiding van juffrouw Bona- rius de Missa Voluntas Tua van Hen drik Andriessen. Celebrant was pater J. P. F. v. d. Wansem O. F. M. In de school boden de meisjes de vertrekken de zusters een vrolijk en licht program ma aan. Een der leerlingen overhandig de namens allen een album met, foto's van de leerlingen en met handtekenin gen van de meisjes en hun ouders. Zeer verrast toonde zich zuster Ignatine met het „Haarlems hoekje", een tafel met twee fauteuils voor haar kamer in Ol- denzaal. Namens de leerkrachten over handigde mej. A. Neelissen een nieuw missaal. De geschenken gingen verge zeld van hartelijke dankwoorden. De beide handwerkzusters werden blij ge maakt met een boekenbon. Zuster Ignatine was duidelijk ont roerd, toen zij haar meisjes toesprak. „Ik heb deze morgen zien aankomen met iets van angst, maar ik ben ge rustgesteld door de gedachte, dat de leiding van de school in goede handen overgaat". Het onderwijzen en opvoe den noemde zij geen gemakkelijke taak, omdat de zusters de leerlingen voor hun verdere leven meer wilden meegeven dan alleen het diploma. Tenslotte dank te zuster Ignatine haar collega's voor de eensgezinde teamgeest. Hierna werd een uitbundige lofrede uitgesproken door pater J. G. A. W. Huijgens, die in grote lijnen de geschiedenis van de Maria-scholen in Haarlem schetste. „Dat u gaat verdwijnen gaat ons allen zeer aan het hart". De meisjes van de school namen het verdere gedeelte van het programma voor hun rekening. Met aardige liedjes, vlotte schetsjes en mooie muziek maak ten zij de zusters duidelijk, dat een af scheid, hoe droevig overigens ook, be slist een prettig karakter kan dragen. HAARLEM, 4 juli Op de werf van Conrad-Stork te Haarlem staat kant en klaar voor aflevering aan een overslag bedrijf bij Rotterdam de grootste kraan, die Stork ooit in produktie heeft geno men. Maandag wordt de nieuwe kraan, die een hoogte heeft van 52 meter, op transport gesteld. Het gevaarte van ruim tweehonderd ton heeft een hefver mogen, varierende van zes tot tien ton. Bi) een last van meer dan tien ton wordt de stroomtoevoer automatisch uitgeschakeld. Het gevaarte is van het type grijper- topkraan, die tevens is ingericht voor magneetbedrijf. De kraan heeft een hefvermogen van zes ton bij een vlucht van tien tot veertig meter en een hef vermogen van tien ton bij een vlucht van tien tot achtentwintig meter. De hijssnelheid bedraagt 64 meter per mi nuut en achter het chapiter zwenksnel- heid worden 1,22 omwentelingen per mi nuut genoteerd. De topsnelheid is vijf tig meter per minuut en de rijsnelheid 22.50 meter per minuut. De kraandrijver kan gelijktijdig vier HAARLEM, 2 juli Dezer dagen zijn aan Ret. Instituut Pont te Haarlem ge- slaagd vóof secretaresse: C. M. Anthonisse, E. V. van Alen, T. H M van Berk-el, I. Bolle, W. Bosman, J.' G Bron C. H. tem Cate, M. Th. Era dus C. E. Fried!J. de Graaf, M. J. Ja ger, W. Peltenburg, A. L. van Poelje, M. G. J. Vink. Afgewezen; twee. Herexa- men: vier. Voor receptioniste T. P. M. Allan, C. E. J. Booden, H. v. d. Bosch, C. B. v. d. Broek, J. A. van Eykern, J. Heining, C. Hoek, E. A. Oh. Koenders, E. P. C. Dimbach J. Maar- tense, L. W. M. Nelissen, M. L. S. Paap, M. Pels, M. Proper, J. M. L.,van Schep pingen, H. A. H. Sips, M. Verhaart, J. M. Vis, C. M. M. de Winter. Afgewezen: één. bewegingen uitvoeren en wel toppen, hijsen, zwenken en rijden. Alle bewe gingen uitgezonderd het toppen geschie den met behulp van hulpstroombestu- ring. Het huisje boven in de giek is be stemd als rustpunt voor de van tijd tot tijd plaatsvindende inspectie en voor het plaatsen van de kabeltrommel voor het magneetbedrijf. Voordat het transport kan plaatsvin den, moet de kraan eerst worden ge demonteerd. Het vervoer geschiedt in gedeelten per boot. HAARLEM. 3 juli Het bestuur van de Algemene Bond van Bejaarden heeft voor de leden de gelegenheid opengesteld om tegen een verminderde prijs van 2.20 voor de avondvoorstel ling van 6 juli, en 1,70 voor de beide middagvoorstellingen op 8 en 11 juli, een bezoek te brengen aan de Berliner Eisrevue. Plaatsbespreking des voormiddags om tien uur, op vertoon van bewijs van lidmaatschap, aan het terrein op het Helikopterveld aan de Wagenweg. GESLAAGDEN De heren M. Smit en G. H. v. d. Wel hebben deze week met goeu gevolg afgelegd het voorexa- men „Strafrecht en strafverordening- van het examen gemeente-administra tie II (tweede gedeelte). De heer H. Broeke uit Lisse slaagde te Den Haag voor het staatsexamen heilgymnastiek en massage. Aan de Huishoud- en Industrieschool te Den Haag slaagde Marian van Rui ten uit Lisse voor het examen Lerares N.S. Te Haarlem slaagde voor de Hoöfdac- te kleuteronderwijzeres mej. T. v. d. Pol. Mej. F. Broxterman uit Lisse slaag de aan de Hazelhorstsschool te Delft voor het examen A (Creatieve hand vaardigheid voor Jeugdleiders). (Advertentie) CINEMA PALACE Het wasmeisje van Napoleon, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De rebel van Napels, 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Zondag en woensdag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: Man, vrouw en het huwelijk, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 915 uur. LUXOR: Mandrin, de gentlemanbandiet, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Het meisje en de twijfelaar. 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur v.m. Brazilië, net land van de toekomst, alle leeftijden. ROXY, t/m zondag 2.30, 7 en 9.15 uur en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Maciste contra de hellemonsters, 14 jaar. Maandag t/m wo.: 2.30, 7 en 9.15 uur: Bloedgeld, 18 jaar. STUDIO: Kamers te huur, strikt volw. 2, 6.45 en 9.30 uur. Zondag: 1.45, 6.45 en 9.30 uur. Zondagmorgen 11 uur: Mondo Cane, strikt volw. MINERVA: Zaterdag en zo. 7 en 9.15 uur: De schat van het zilvermeer, 14 jaar. Zondag 2, 4.15 en zaterdag en woensdag 2.30 uur: Sjors en Sjimmie op het piraten- eiland, alle leeftijden. Maandag en woensdag 8.15 uur: La Dolce Vita, strikt volw. Zaterdag 4 Juli Rembrandt-theater. 24 uur: Jazzconcert met de Amerikaanse tenorsaxofonist Don Byas. Verder werken mee Pim Jacobs, piano; Ruud Jacobs, bas; Cees See, drums. Maandag 6 Juli Openlucht-tehater, Bloemendaal. 8.15 uur: Joegoslavisch Danstheater „Kolo". Zondag 5 Juli Sociëteit Ekestos, Stationsplein. 8 uur: Rob Hoeke kwartet. Maandag 6 juli Helicopterterrein, Wagenweg, hoek Span jaardslaan. Dagelijks 8 uur. wo. en zo. 3 uur: Berliner Eisrevue, t/m 12 juli. Maandag 6 juli Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Concert van de deelnemers aan de improvisatie wedstrijd. Waag-Taveerne, Spaarne hoek Damstraav iedere vrijdag- en zaterdagavond van 8-1 uur internationale chansons en volkslleae- en, gebracht door Gobi Schreyer en Ron nie Potsdammer, in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk. Fans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10-5 uur. 's avonds van 8 30 tot 10.30 uur Zondag van 1 - 5 uur Ëxpositle van net oniangs ontdekte mans portret van Frans Hals Frans Halsmuseum: Prenten Kabinet. Gra fiek van Dürer en tijdgenoten. Geopend 10 5 uur. Zo. 1 5 uur. t/m 6 september. ieyiers Museum, bcnildenjen 19e en 2ue eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, töe t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10 —12.30 en van 1.3u 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 —5 uur Woonhuis Jacobus van Uuoy, Kleine Houtweg lü3, het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Geopend donderdags van iu 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur Llnnaeushot, Bennebroek: Openluchtten- toonstelllng van voorjaars- en zomerbloemen tropentuln en minicorso Geopend van 9 6 iur (t/m oktober) 't Goede Uur; Tentoonstelling van teke ningen, aquarellen en enige plastieken van Hubert van Llth Kunstzaal „Barteljoris", Barteljortsstraat: Expositie schilderijen, aquarellen en teke ningen van Pauline Zwaai; Keramiek van Francine Timmers Geopend maandag 1 6 uur, dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur. Tot en met 4 1uli, Teijlers Museum Spaarne 16; Tekeningen van Michelangelo Geopend: dag. behalve ma 10-5 uur Eerste zondag van de maand 1-5 uur Vleeshal: Tentoonstelling van beeldhouw werken van Nic Jonk en Arthur Spronken. t/m 12 lull Museum Van Looy: Herdenkingstentoon stelling Sjoerd H. De Roos (1877—1962) Letterontwerper - Typograaf. Geopend dag van 10 5 uur Zo. van 1 5 uur. Tot en met 26 juli Vishal: Kleine exposities van Jules Cha- pon, Kees Okx, J Ploos, H K. Werkman. Couzijn, Corneille en Lucebert. Tot en met 12 juli. (Advertentie) VOÖR SCHOOL- EN STUDIEBOEKEN n BOEKHANDEL H. COEBERGH HAARLEM HEEMSTEDE, 3 juli 90 hengelende politiemannen uit alle delen van het land hebben gisteren met veel enthou siasme deelgenomen aan het zesde na tionale hengelconcours, georganiseerd door de PSV Heemstede. Het strijdto neel bevond zich aan de Ringvaart, waar menig vis tegenover de „gewa pende macht" het loodje moest leggen. De Tegelse dienaren van de H. Her mandad kwamen tijdens dit geani meerde concours met een dubbele triomf uit de bus. De Limburgers slaagden er in zowel de groepsprvjs als de ereprijs in de wacht te slepen. Dankzij het uitstekende „visweer" hadden de politiefunctionarissen aan de Ringvaart over gebrek aan succes niet te klagen. De ene vis na de andere werd onder „verzekerde bewaring" ge steld en vooral van Limburgse zijde bleek de oogst rijft te zijn. Uiteindelijk kwamen de mannen uit Tegelen met 33 gevangen vissen voor de ere-prjjs in aanmerking. Bij het opmeten van de lengte der vissen kwam tevens aan het licht dat het Tegelse korps met een lengte van 4367 mm ook de groeps- prijs had veroverd. Tweede bij de groepsprijzen werd de Rijkspolitie van Den Bosch, terwijl de derde en vierde prijs in handen kwam van de PSV Utrecht en de PSV Rotterdam. De Poli tie Sport Vereniging Heemstede dong als „gastheer" niet mee bü de groeps prijzen. De uitslag van de persoonlijke prijzen luidt: 1. J. de Boer, Den Bosch; 2. P. Theunissen, Tegelen; 3. A. van Zwol, Heemstede; 4. B. van Hinten, Tegelen; 5. H. Wilts, Haarlemmermeer; 6. L. v. d. Borst, Utrecht; 7. K. van Kleef, Te gelen; 8. M. van Bruggen, Rotterdam; 9. C. van Leeuwen, Heemstede; 10. A. Boesveld, Heemstede. In totaal werden 180 vissen met een lengte van 26 meter gevangen. Na afloop van het concours heeft de heer W. Brouwer, voorzitter van de PSV Heemstede, in het Sport parkrestaurant de prijzen aan de win naars overhandigd. (Advertentie) BLOEMENDAAL TELEF. 54855 GEOREN: z. v. J. D- Veldkamp-Adri- aanse, z. v. H. M. E. Braun—Wid- d!av.nM. Knapede Ruig, d. v. C. P. M. Angenent-Lokerman, d. v. J. F A. Spruit-Vermeerd. v. M. A. de Bra- bander-Kenselaar, d. v. I. M. M. He- nout-Jansen. ONDERTROUWD: E. van 't Hof en M C. Röbken, C. J. M. Soholte en F. H. j. M. Weustink, J. A. Kuiiken en C. J. M. Wolf, A. van der Eem en P. van Wük, D. Donker en W. M. Spruit, M. Umans en M. C. Min, P. A. Jansen en I. H. M. Verhaeg. OVERLEDEN: G. Glazemaker-Dük- stra 68 jr., L. Schouten-Romeün, 64 jr. H. J. Bu-hner, 65 jr., H. Bijster 74 jr., A. Zwaan 62 j., H. van Bakel, 53 jr. GETROUWD: P. C. M. van den Bos en L Peetoom, J. P. van Dam en H. Vos, J. Kruüff en E. Z. Timmerman, E W. Brink en C. W. van Weeren, P.' Stolk en P. Jungerius, A. D. Ver loop en A. S. M. Westhof, H. Voorne- vel-d en H. C. Molenkamp, F. E. Del- lenbag en M. Niedenzu, J. C. KuijR en M. Elshoff. Haarlem Apotheken: Mamix Apotheek, Mamix - straat 65. tel. 56357; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3. tel. 12038; Teyler Apotheek Teylerplein 79, tel. 17946. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit Gele Kruis. tel. 13863 Dierenarts: Jan Heek, Koninginneweg 51, Haarlem, telefoon 13174. Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823, b. g. g. 008, boodschappendienst. Heemstede: Apotheek: Zie mder Haarlem. Doktersdienst: K. Kout, J. de Wittlaan 23, telefoon 81270. J. Reurink, Aerdenhoutseduinweg 8, telefoon 42962. Apotheek: Santpoortse apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, (Santpoort-Zuid), tel. 02560-8249 (tevens avond- en nachtdienst t.m. Vrijdag. Doktersdienst: J. Anthony Bosch, Bloemcndaalseweg 84, telefoon 52655. Wijkverpleging: Zuster J. de Bruin, Kerk plein 2, tel. 50075. Verder Wit-Gele-Kruis. Apotheek. Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. K. Heerlnga. Militairen- weg 18, telefoon 56409. Wijkverpleging: Zuster J. J. M. de Bruin. Kerkplein 2, tel. 50075 en Wit-Ge le "Kruis- Aerdenhout: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: K. Kout. J. de Wittlaan 23- telefoon 81270. J. Reurink, Aerdenhoutseduinweg 8, telefoon 42962. Wijkxerpleging: Zuster A. Moolenaar, Camphuysenlaan 18, Heemstede, tel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2