Rioolwaterzuiveringsinstallatie te Zandvoort officieel geopend Mr. Kranenburg: Dit dicht bevolkte gewest eist maat regelen tegen vervuiling a.s. Zuivering afvalwater en levering van gas -en meststoffen Capaciteit berekend op 30.000 Zand- voorters BERLINER EISREVUE IN HAARLEM MET EEN SPEELS PROGRAMMA Enkele voortreffelijke num mers van top-artiesten Publiek komt ruim schoots aan zijn trekken Drievoudig succes voor de jeugdige Hein Vogelzang Toernooi is vertroebeld door vaststellen van competitie wedstrijden Joegoslavee dansten in openluchttheater OM DE TENNISTITELS VAN DISTRICT HAARLEM Vermiste jongen blijkt verdronken Cuppé naar G.V.A.V. HBC promoveert naar derde klasse MOORD 9N HET ATELIER Haarlems matrassenhuis Burgerlijke Stand Haarlem Aan vooravond 104de verjaardag overleden Marionettentheater voor badgasten Geslaagd Oud-Haarlem doelman P. Kluit trainer bij „Stichting" Da Pacem in Blokker toegejuicht T ennis uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis DINSDAG 7 JULI 1964 PAGINA 2 -v-- SSÉ®1|S --=%X Hfe BUREN HORLOGES De commissaris van de koningin, mr. F. J. Kranenburg heeft gis termiddag de nieuwe rioolwater zuiveringsinstallatie te Zandvoort officieel in gebruik gesteld. Een beeld van het complex tijdens de plechtigheid. Geraffineerd Uitslagen grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- tot f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant PAUL VLAANDEREN door FRA«SiS DURBRIDGE --v :>W5twmrjp&g V-'^s /-"w jp#i Advertentie) i^^^HRPPPIRI .^ygSy*^:" •w' ?7rBHrrft' ~zs~~ I vsv •'-'v. A s .P^SHR ??$ft?SjEg8S3^ [*^>hv -^2*1 ^>x.' .^- ZANDVOORT, 7 juli „Zandvoort mag voor vele plaatsen in Noordholland een stimulans zijn om steeds meer zorg te besteden aan de behoefte van de burgerij aan zuiver water en zuivere lucht. Dit dichtbevolkte gewest vraagt om maatregelen tegen de vervuiling." De commissaris van de koningin in de provincie Noordholland, mr. F. J. Kra nenburg, gaf hiermee duidelijk aan dat h|J de opening van de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Kamerlingh On- nesstraat te Zandvoort een belangrijke bijdrage achtte tegen de ons steeds meer bedreigende vervuiling. Gistermiddag stelde mr. Kranenburg de installatie plechtig in gebruik door een druk op de knop. Onmiddellijk reageerde een fontein op de officiële handeling door glashelder water in fijne stralen naar boven te spuiten. Het heldere water althans voor het oog zonder ongerech tigheden was het eindprodukt van een ingewikkelde procedure van Zand- voorts gloednieuwe zuiveringsinstalla tie, die zo om en nabij de vier miljoen gulden heeft gekost en die een varia bele capaciteit heeft. In de zomermaanden kan de instal latie het afvalwater van 30.000 inwo ners verwerken en in de winter dat van de helft. Desgewenst kan de capa citeit onmiddellijk worden opgevoerd tot 45.000 inwonerequivalenten. De in stallatie wordt niet alleen benut om de Zandvoorters en hun gasten op een nette manier van het vuile afvalwater af te helpen. Het werk is zo geconstrueerd, dat de slijkgistingstanks werken als een kleine gasfabriek. Het verwarmde slijk gaat gisten en broeien en ontleedt zich in methaangas, dat wordt aange wend voor de centrale verwarming en dat ook voor kookdoeleinden kan wor den benut. Verder is de installatie te vens een klein compostbedrijf. Hiervoor dienen de slijkdroogbedden. Het ge droogde afvalmateriaal levert aldus een waardevolle meststof op. De feestelijke plechtigheid werd ge opend met een welkomstwoord van bur gemeester H. M. van F,..ema, die zich niet liet verleiden het welkom op te (Advertentie) Barteïjorisstraat 19 Tel. 11541 luisteren met riolen, modder en afval water. „Die tijd is in Zandvoort voor bij, nu de modderputten en de oude pompinstallatie op 6 juni buiten bedrijf zijn gesteld." aldus de burgemeester van Zandvoort. In het kort schetste hij de voorgeschiedenis van de bouw. De aanbesteding vond plaats in 1960 en op 20 januari 1961 kon opdracht tot de bouw worden gegeven. Op 15 mei van dit jaar is de installatie opgeleverd. De burgemeester sprak een uitge breid dankwoord tot alle medewerkers en in het bijzonder tot de oud-directeur van plblieke werken, de heer M. Deu- tekom, die een zeer belangrijk aandeel heeft gehad in de toestandkoming van de installatie. Hij uitte zijn dank door de heer Deutekom een boek aan te bie den. Hierna trad de oud-directeur nog even in functie door globaal de werking van de rioolwaterzuiveringsinstallatie uiteen te zetten. De commissaris van de koningin toonde zich bijzonder inge nomen met de uitnodiging van het Zand- voortse gemeentebestuur. Met zijn komst wilde mr. Kranenburg het belang van deze installatie voor de volksgezond heid onderstrepen. Na de openingstoe spraak van mr. Kranenburg maakte het talrijke gezelschap een rondgang door het complex. GEBOREN: z.v. E. J. Roozen-Schra- ma, z. v. E. Riem-Wielenga, z.v. E. H. Backers-Groenendijk, z. v. M. M. Brand Kaagman, z. v. W. A. Meure-van Ewijk, z.v. C. J. van der Haas-van der Wiel, z.v. I. van den Kolk-van der Veen, z.v. S. J. Kottman-Wijtkamp, z. v. M. W. van den Bergh-van Elk, z. v. H. W. Bijl- Heemskerk, z. v. E. M. Vergunst-Roest, z.v E. C. M. van Zutphen-Eldering, z.v. T. H. Boone-Mijland, z. v. E. J. Roozen- Schrama, d. v. P. A. Dorel-van Hon- schoten, d. v. G. J. Burmea-Dijkstra, d.v G. J. van Hengel-Kok, d.v. H. van de Geer-van Veen, d.v. W. T. Kouters- Gezel, d.v. P. M. Kuyper-Dijkstra, d.v. T. M. Hottinga-Roording, d.v. J. Dau- dejj-Buijs, d.v. L. M. Y Bruins-de Gier. OVERLEDEN: H. A. P. Wakelkamp, 64 jr., J. van Bruggen, 66 jr., G. W. Winkler 57 jr., J. A. Bouman, 71 jr., L. Cassée 57 jr., A. J. P. Kalis, 63 jr., J. Booms 79 jr., J. J. Rosenhart, 66 jr., M. C. Martens-van der Kroon, 85 jr., M. E. Maarsen-Scheurwater, 72 jr., C. P. M. S. van der Meer 88 jr. ONDERTROUWD: V. E. Schaefer en J. J. M. Mandemaker, A. J. Kleinhout en M. T. de Vries, W. J. Berg en M. C. Snabilië. GETROUWD: J. Hofsté en A. M. Ny- strom, B. D. Vardiman en C. van den Berg. LEIDEN, 7 juli De heer Hermanus Akerboom, die 24 juli honderdvier jaar zou zijn geworden is gisteren in Ha- zerswoude overleden. De oud-tuinder is in Roelofsarendsveen geboren. In 1896 vestigde hij zich in Rijndijk-Hazerswou- de, waar hij een tuindersbedrijf vestig de. Van zijn elf kinderen zijn de mees ten overleden. Zijn vrouw stierf in de leeftijd van 82 jaar. HAARLEM, 7 juli In de grote tent, opgetrokken op het Helikopterveld aan de Wagenweg, heeft de Berliner Elsre- vue gisteravond de honderden toeschou wers een zorgeloze en soms spectacu laire voorstelling geboden, de eerste in een reeks, waarvan de laatste zondag avond gegeven wordt. Dank zij enkele ras-artisten van de gladde vloer kreeg het publiek, vooral na de pauze, en kele verrassende, zeg maar gerust ver bijsterende hoogtepunten te verwerken. Natuurlijk, dank zü de televisie is leder een wat het kunstrijden betreft nogal verwend zelfs heel kritisch. Met ken nersoog wordt zelfs een duböele axel bekeken. Bovendien, een ijsrevue stelt op zich zelf al heel hoge eisen. Het gaat Alle maal zo gemakkelijk en het glijdt alle maal zo vlot, dat niemand zich tenslotte realiseert, wat een oefening er voor no dig is geweest om een bepaald nummer gladweg rond te krijgen. Het ijs biedt ook niet zo heel veel mogelijkheden, tenzij voor enkele topartisten. Het ge vaar is daarom groot, dat het figuren- patroon van het ene nummer al gauw verdacht veel op dat van het andere gaat lijken. Dat valt gemakkelijk te con stateren, wanneer de top-artisten wat op adem komen en de mindere groot heden hun nummertje brengen. Dan komt pas uit, hoe een niet zo ge- inspireerde regie alsmede een gebrek aan oorspronkelijkheid een routineus en een nogal glad nummer produceren. Ook de Berliner Eisrevue kon aan die handicap niet ontkomen. De mede- werk(st)ers komen nu eenmaal niet al len van de top. Maar met het publiek hebben wij dat graag voor lief geno men, want er bleef nog zoveel te ge nieten over, dat de avond tenslotte wel besteed bleek. De grote troef was wel Karin Gude, de Duitse kampioene, die gaaf en met een volmaakte zelfbeheer sing haar kunstige patronen afwerkte. Bijzonder op dreef was zij in de Olym- pus-scène. Een fenomenale show gaven Rita Blumenberg en Werner Mensching (Van onze correspondent) VENLO, 7 juli Omstreeks één uur gistermiddag is uit het defensiekanaal bij Venray het lichaampje opgehaald van de negenjarige Peter Nielsen, die sinds zaterdag werd vermist. Vanaf za terdagavond had men onafgebroken in het kanaal gezocht, waarbij men zelfs met medewerking van de Franse maat schappij „Entrepose" enkele gedeelten van het kanaal had leeggemalen. Het stoffelijk overschot werd gevon den door een rjjksspeurgeleider die op aanwijzing van een speurhond bij een stuw was gaan zoeken. Men vermoedt dat de jongen bij zijn pogingen om over de stuw te klimmen in het water is ge vallen. De jpngen komt uit een gezin van zeven kinderen. ZANDVOORT, 7 juli Het Marionet tentheater van Bert Brugman, dat ruim veertig jaar bestaat, gaat dit jaar op treden voor de zomergasten in Zand voort. Men hoopt van deze openbare voorstellingen een jaarlijkse traditie te maken. Op het programma staan Porgy and Bess, De Barbier van Sevilla, Die Fledermaus en een kinderprogramma. Het Theater treedt op In „De witte zwaan". AMSTERDAM, 7 juli Over de resul taten van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken toonde de directie zich in de buitengewone aan deelhoudersvergadering niet ontevreden. Sinds de publicatie van de cijfers over het eerste kwartaal van 1964 is er niet veel veranderd. In de tweede helft van juli kunnen de cijfers over het tweede kwartaal worden tegemoetgezien. Ter voorziening in de vacature, ont staan door het aftreden van mr. A. H. Ingen Housz, werd mr. m. P. L. Steen- berghe benoemd tot commissaris der vennootschap. De heer E. van Veelen werd tot directeur van Hoogovens en Breedband benoemd, wegens het aftre den per 1 januari 1965 van ir. P. van Delden. HAARLEM, 7 juli Het toernooi om de tennistitels van het district Haarlem is voor de jeugdige Hein Vogelzang een drievoudig succes geworden. Naast het enkelspel won Hein met de 54-jarige Hughan, eens partner van Van Swol, het herendubbelspel en met mej. Scher- penzeel, in een gelegenheidsdubbel het gemengd dubbelspel. Maud Gaus van „Bioemendaal" toonde zich opper machtig in de strijd om het enkelspel kampioenschap bij de dames en Els Borgerding en Marthe Blom gingen, zonder noemenswaardige tegenwerking, met de dubbelspeititel strijken. Voor het eerst kende de Haarlemse kampioenschappen geen A-toernooi. Dit bewerkstelligde een evenwichtige inde ling, met meer strijd, verrassing en grotere deelnemerslijsten. Het was bij zonder spijtig en niet te billijken dat de KNLTB de degradatiewedstrijd voor de H.L.T.C. vaststelde en dat het Kenne- merlyceum en HBC voor promotiewed strijden moesten aantreden. Dit ver troebelde een toernooi, dat toch zeker als het belangrijkste gebeuren in een district moet worden gezien. Arthur Offers, de rustige sportieve tegenstander van Hein Vogelzang in de enkelspel-finale, had, voordat hij om vijf uur op „Groenendaal" het racket opnam, al drie partijen voor zijn club gespeeld. De degradatiewedstrijd die de HLTC in Leiden tegen Roomburg had te spelen, kon blijkbaar niet worden uit gesteld. Het overladen programma heeft de HLTC'er parten gespeeld. Aan vankelijk kon Offers met zijn sterke backhand vanaf de baseline zijn ver moeidheid camoufleren. Vogelzang die de vastheid van zijn tegenstander vrees de, te weinig op diens forehand speelde en niet naar voren kwam, bezat lang een kleine voorsprong maar werd tegen het eind van de set in de score gepas seerd, 7-5. Maar in de tweede set diri geerde Vogelzang en verloor Offers aan zuiverheid. Met 6-2 zegevierde Vogel zang. Offers kwam in de derde set nog even terug, nam met zijn laatste ener gie nog een 3-1 voorsprong, om met 6-3 ten onder te gaan. Een overigens ver diende zege voor Hein Vogelzang die veel tijd aan tennis besteedt. ten beste: wervelend, zonder veel pre tentie en uitzonderlijk knap. Naast dit tweetal gaf het Zweedse meesterpaar Steve en Topsy een grandioos dans feest weg, boeiend in iedere figuur en springlevend van begin tot eind. Stijl vol en met zuidelijke zwier waren de Spaanse impressies van Armoando en Enrique. De twee Frederico's zouden volgens het programma voor „een beet je plezier" zorgen. Het is heel veel ple zier geworden, en dolle boel, waarmee het publiek zich kostelijk amuseerde. De humoristische nummers waren trouwens toch van hoog niveau en ble ken nog het meest oorspronkelijk te zijn. De „snelste schaatser van de we reld" Desmond Scotte deed zijn ere naam ook alle eer aan, maar hij toonde zich tevens een ras-komiek, die zijn toeschouwers op een verrukkelijke ma nier in paniek wist te brengen. De toeschouwers hebben zich dus niet bekocht gevoeld. Romantische en sentimentele zielen hebben bovendien nog hun hart kunnen ophalen aan de glans en de prachtige kitsch, waar mee royaal gepronkt werd: Weense walsen, regenboogsferen, duizend-en- een-nacht-tafrelen en wat dies meer zij. Iedereen komt aldus aan zijn trekken, en naar het ons lijkt, ook de Berliner Eisrevue. Geslaagd voor het eindexamen H.B.S.- Geslaagd voor het eindexamenh.b.s.- B: aan het Jac. P. Thijsse-lyceum, de heren M. W. J. Bierman, G E. Buyn, G. N. Kalkman, E. E. Klipp; mej. A. C. Lindenbergh; de heren J. Osinga, R. de Poole, K W. van Riet Paap, L. E. v. Trappe. Afgewezen één kandidaat. Na Alsbeth Schmeink, die met 6-2 en 6-0 tegen Maud Gaus een onverwacht grote nederlaag leed, heeft ook Yvonne Verheek in de finale van het dames enkel moeten zwichten voor de geraffi neerde dropshots van de nieuwe kam pioene. Vooral voor Yvonne, met haar liefde voor de baseline, vormde de drop shot een geschuwd wapen. Overigens kreeg mevr. Gaus, zoals uit de setstan den blijkt, de overwinning niet cadeau: 3-6, 7-5 en 6-4. Möller en Verkade, een verdienstelijk HILVERSUM, 7 juli De „Stichting betaald voetbal in het Gooi" heeft de oud-Haarlem-doelman P. Kluit benaderd voor de functie van oefenmeester van de semi-profspelers van de stichting. Piet Kluit trainde reeds Stormvogels, EDO en ZFC. Men had reeds eerder be sprekingen gevoerd met de oud-Gooi- speler Rinus Schaap, doch deze blijft zoals we reeds enkele weken terug schreven nog een jaar oefenmeester bil de amateurclub Kon. HFC. De com missie van de „Stichting betaald voetbal in het Gooi" zal in de komende dagen met P. Kluit gaan onderhandelen en mogelijk zal dan van een contract sprake kunnen zijn. Echter heeft men ook nog het oog op enkele andere oefenmeesters. De veilinghal te Blokker waar on langs de Beatles succes oogstten, stroomde zondag nogmaals vol muziek liefhebbers. Doch nu was de grote, goed resonerende ruimte gevuld met kunst minnaars van klassieke muziek uitge voerd door een twintigtal koren uit Noord- en Zuid-Holland. De prestaties, die over het algemeen op hoog niveau stonden, werden beoordeeld door een jury onder voorzitterschap van Frans '-an Amersfoort. Naast a capello wer ken van oude meesters prijkten meer dere composities van hedendaagse toon kunstenaars. De R.K. zangvereniging „Da Par cera" uit Santpoort, onder leiding van de Beverwijkse dirigent Lou Tervoort zong buiten mededinging, als intermezzo met begeleiding enige delen uit de „Kröningsmesse" van W. A. Mozart. De soli werden gezongen door de so praan Rinie Cornelissens. Soliste en koor werden uitbundig toegejuicht en kregen een extra compliment van de jury. HAARLEM, 7 juli GVAV uit Gro ningen heeft de 19-jarige Jan Cuppé, doelman van Kennemerland, gecontrac teerd. De transfersom bedraagt ƒ6.000. i Brederode-dubbel, hebben de tactiek van Hein Vogelzang en Hughan niet kunnen doorbreken. Hughan verdedigde het achterveld en Vogelzang opereerde voor het net. Met 6-3 en 8-6 bleef men het Brederode-dubbel de baas. Els Borgerding en Marthe Blom toon den zich in het damesdubbel onbetwist de sterksten. zowel de halve-finale te gen Maud Gaus en Lilly ter Metz als in de finale tegen mevr. Schutz en mej. Kleijn wonnen met 6-2, 6-1. De Heemstedenaar Borgerding speel de in het gemengd dubbel een prima partij, hij maakte weinig fouten en zijn drives sloeg hij scherp en zuiver, maar zijn nichtje Els kwam duidelijk aan in zicht en klasse te kort in de finale tegen de geroutineerde mej. Scherpenzeel en Hein Vogelzang. Vogelzang, een gedeci deerde smasher, volleerde vaak wat non chalant, maar de zege stond vast; 8-6 en 6-2. De heer H. de la Mar reikte, namens het districtsbestuur met een toepasselijk woord de prijzen uit en dankte in het bijzonder het echtpaar Abma voor de voortreffelijke wedstrijdleiding. De belangrijkste resultaten luidden: B-toernooi. H.E., halve-eindstrijden; Vogelzang wint van E. Wout zonder spelen: A. Offers vers). J. Nanninga 6-4. 6-1 Eindstrijd; H. VogelzangA. Of fers 5-7, 6-2, 6-3. D.E., hRlve-finale; mevr. M. Gaus versl. mej. E. Schmeink 6-2, 6-0; mej. Y. Verheek versl. mej. M. Blom 7-5, 6-2. Finale: mevr. M. Gaus versl. mej. Y. Verheek 6-6, 7-5, 6-4. H.D., halve-finale: T. Hughan-H. Vo gelzang versl. C. de Jong-H. Gossens 6-2, 6-3: H. Möller-E. Verkade versl. J. Offers-R. van d. Broek 6-4, 6-3. Finale; Hughan-Vogelzang versl. Möller-Verkade 6-3, 8-6. D.D., halve-finale; mej. E. Borger- ding-mej. M. Blom versl. mevr. M. Gaus-mej. L. ter Metz 62, 6-1; mevr. N. Schutz-mej. D. Kleijn versl. mej. T. Schouten-mevr. J. ter Metz 4-6, 7-5 6 p Finale; mej. Borgerding-mej. Blom versl. mevr. Schutz-mej. Kleiin 6-2, 6-1. G.D., halve finale; mej. E. en dhr. H. Borgerding versl. mej. E. Schmeink- J. Nanninga 6-2, 6-3; mej. E. Scher- enzeel-H. Vogelzang versl. mej. F. Ueunder H. v. Splunter 6-4, 6-4. Finale; mej. Scherpenzeel-Vogelzang versl. me- juffr. en dhr. Borgerding 8-6, 6-2. O-toernooi, H.E.. halve-finale; C. de Jongh versl. C. ter Brake 6-1, 6-4; W. Meijer versl. C. de Jongh 6-2, 6-4. D.E.., halve-finale; mej. L. ter Metz versl. mej. A. Eizema 6-2, 6-3: mej. H. Wesseling versl. mej. D. Kleijn 6-11, 6-3. Finale; mej. L. ter Metz versl. mej. H. Wesseling 6-4, 6-2. H.D. halve finale; Veen-v. Duinen ver sloegen Wijnands-Broekers 6-4, 6-1. Fi nale; NusinkEilers versl. Veen- v. Dui nen 6-2, 6-4. D.D., halvefinale; mej. Y Schaap- mej. Rademaker versl. mej. Weijers- mej. Wesseling 6-3, 6-1; mej. v. Man- cius-mej. Venekamp versl. mej. Hurk- mans-mej. Gieske 6-3, 7-5. Finale; mej. v. Mancius-mej. Vene kamp versl. mej. Schaap-mej. Radema ker 6-8, 6-3, 6-3. G.D., halve-finale; mej. Gieske-H. Winter versl. mej. HoogendjjkKlein 6-2, 6-6: mej. ter BrakeBroekers versl. mej. Rekoert-Dijckhof 3-6, 7-5, 6-4. Finale; mej. Gieske-Winter versl. mej. ter Bra- ke-Broekers 6-2, 6-1. D-toemooi, eindstrijden: H.E.; P. v.d. Bos versl. J. Tekelen- burg 7-5, 4-6, 6-3. D.E.; mej. N. Lanzing versl. mej. M. v.d. Vorm 6-2, 6-3. H. D.: Moutbaan-Snoeks versl. De Graaf-v.d. Bos 6-3, 6-2. D.D.; mej. v.d. Giesen-mej. Tuinder versl. mej. Menke-mej. Fuhri Snetlage 2-6, 8-6, 6-2. C.D.; mej. Baas v. Nooten-Stokx versl. mej. L v. Rooden-Groeneveld 2-6, 6-4, 6-4. HAARLEM, 7 juli Door een zege op Unicum 2 is de Heemsteedse Berken rode-combinatie (HBC gepromoveerd naar de derde klasse. De gasten be schikten over sterke heren, zodat de beslissing na 2-2 en 3-3 afhankelijk was van het resultaat van de gemengd-dub- bels. Deze partijen werden door de HBC- ers gewonnen. Een fraai succes na al de tegenslagen door vertrek van sterke spelers (speelsters). De HLTC, die voor behoud van een plaats in de eerste klasse tegen Room burg moest spelen, heeft de nog niet uitgespeelde wedstrijd op een 5-2 ach terstand gestaakt. De kansen op behoud zijn dus maar uiterst gering. Het Kenne- merlyceum, heeft weer tevergeefs aan de deur van de tweede klasse geklopt. Door Toege Hillegersberg werden de lyceisten met 6-0 verslagen. Advertentie) h. de oraalf BLOEMENDAAL, 7 juli De leden van het Joegoslavisch danstheater „Kolo" kregen gisteravond in het Open luchttheater alle gelegenheid zich tegen de uit het gras optrekkende kilte te wapenen. Hun folkloristische dansen bestaan voor een goed deel uit bij zonder fjjn en vinnig trippelwerk, al leen of in lange rijen, dat de dansers goed warm zal hebben gemaakt. Dansen uit al die weinig bekende streken nabij de Balkan bracht het theater: Macedo nië, Seryië, Bosnië, Kossovo of het eiland Krk. En al die streken brachten de zelfde elementen mee. Reidansen in af wisselend langzaam en bijzonder snel tempo, sierlijke sleeppassen, razend voetenvuurwerk, dat vooral van de mannelijke solisten nogal eens een open doekje van het uitverkochte theater uit lokte. Maar toch bleef de uitvoering een beetje steken in het eentonige, temeer daar de groep gelukkig geen ge bruik maakte van schilderachtige at tributen die de bedoeling van de dans duidelijk moeten maken, terwijl men niet één keer het publiek een gedanst toneel-tafereel voorzette. Zuiver dans dus. Het theater hield onder meer door kleurige kostuums de spanning gaande. Prachtige kledingstukken natuurlijk vooral van de meisjes, vol plooien, volants, goudbestiksel en borduurwerk, die voor menig applausje zorgden. Het publiek stelde de prestaties van de Joegoslaven zo op prijs dat het met een ovatie het optreden wist te rekken met een toegift, die de Oost-Europeanen tot een vurigheid opzweepte, die de be zoekers voor hun kille tocht naar huis de herinnering aan een bijzonder zonnig en vrolijk Joegoslavië meegaf. JUIST.' MAREI* BEN NIET OP DETAILS INGE GAAN. IK HEB HEM ME TEEM NA AR JOU VEE WEZEN ,V05PEK WAAROVER WILDE BUCKLE JE SPREKEN^ WAS ER SPRAKE VAN CHANTAGE EEN EN DEZELFDE PERSOOM, EN WE HEBBEN HEM GEAREES TEERD WEGENS MOORD OP DIE ARTIEST EVERSBM. J ZQT EN WAAROM KOMJEB'J A\, MU? M JE HEBT NOOIT BE ZOEK GEHAD VAN B0CKLE"? MISSCHIEN ZEGT DE NAAM AH, JA-IK KEN MRHETHERS - EDGE.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2