Opzij Winkelsluiting Besluiteloze Kamer stelt beslissing uit over winkelsluiting op maandagmiddag Maidenspeech Tromp: We zullen wel zien" Agenda voor Haarlem - en omgeving Weer eerste paal bij Merck, Sharp en Dohme Drie clubs in strijd om Olympiabeker Piet Steenvoorden beheerst race ■HM _i Sublieme koorzang hoogtepunt van concert in Grote Kerk NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Ir. J. Tromp nieuwe voorzitter van de Kamer van Koophandel SLEUTEL WEG? •Ml I ii 1 Boete voor directies van wasserijen diénsten TAUNUS 12M - 17M PHILIPS CHRIS TI AAN S E Glazenwassers Prijsuitreiking Moedige poging Ingelopen GROEN CO. ZATERDAG 11 JULI 1964 PAGINA 2 win het nieuws GARAGE „PETERS" H.H. Missen Ml HAARLEM, 11 juli. Gisteravond is ir. J. Tromp te Aerdenhout, directielid Van Gelder Zonen te Vel- sen, gekozen tot voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Hij is daarmee de opvolger ge worden van de heer B. F. Enschedé. De officiële over dracht van het voorzitter schap is vastgesteld op IS september. De huidige voor zitter zal zijn functie tot deze datum uitoefenen. De normale agenda van de ver gadering leverde nagenoeg geen stof tot spreken. De afwerking van de punten kabbelde vriendelijk naar Films Muziek Diversen: ZANDVOORT: Gabaret Tentoonstellingen Ir. J. Trompde nieuwe voorzit ter van de Haarlemse Kamer van Koophandel. het laatste punt de rond vraag, toen de heer H. L. Hildering namens de com missie detailhandel het voor stel deed het bestuur van de Kamer onmiddellijk man daat te verlenen om aan het gemeentebestuur van Haarlem advies te geven inzake de maandagmiddag sluiting. De Kamer bleek zeer verdeeld en ten einde raad werd aarzelend beslo ten het punt maandagslui ting tijdens een plenaire ver gadering van de Kamer op nieuw aan de orde te stel en. Deze vergadering werd vastgesteld op donderdag 23 juli 's middags om vier uur. AUTORADIO N.V CARROSSERIEFABRIEK UITDOEKEN REPAREREN „DE SLEUTELSPECIALIST" v - - wmm&msmmssm iHMNMini ijjj ZANDVOORT11 juli Op het golvende en grillige circuit van Zandvoort hébben de renners van de Haarlemse Raceclub „Ex celsior" vrijdagavond met elkaar slag geleverd in het clubkampi oenschap lange afstand. De Heem- steedse favoriet Piet Steenvoor den bleeTc daarinzoals trouwens algemeen verwacht, heer en mees ter. Zijn tegenstanders hébben niettemip in de eerste koershélft alle mogelijke moeite gedaan hem te verrassen, maar zijn daarin AVONDDIENST BEZORGING Voor mededelingen over de bezorging is ons kantoor des avonds van 17.30 tot 19.uur bereikbaar onder telefoon nummer (ook des zaterdags) Noteert U dit nummer? De slanke, schier onweerstaan bare Piet Steenvoorden snélt on bedreigd naar een zege in het clubkampioenschap van „Excel sior". niet geslaagd. Piet hield het ver loop van de strijd nauwlettend in ontsnapping toe. ZAADHANDEL JAN RQOZEi ALLES VOOR UW TUIN CENTRALE VERWARMING DUIKER OLIEBRANDERS Apotheken en dokter*" De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en Omstreken heeft gisteravond geen beslissing ge nomen of wel dan niet aan het ge meentebestuur moet worden geadvi seerd over te gaan tot winkelsluiting op maandagmiddag. Van de bestuurs tafel klonk als argument „Wij hebben nog geen kennis van deze materie genomen." Dit lykt ons gezien de talloze besprekingen en publikaties geen steekhoudend argument. Het is voor de Haarlemse winkelstand van het grootste belang, dat er rust komt en wel zo spoedig mogelijk. Gister avond werd in de rondvraag aan het bestuur voorgesteld onmiddellijk te laten stemmen over het advies. Het bestuur ging hier niet op in. „Wij kennen eikaars standpunt niet!" Ach ter deze opmerking plaatsen wij een vraagteken. Het gaat er niet om of het be stuur van de Kamer een positief of een negatief advies geeft. Het gaat er om dat er zo spoedig mogelijk een besluit wordt genomen. Nu is de be slissing veertien dagen uitgesteld. Advertentie) TELEFOON 80464 - HEEMSTEDE Kathedraal: 7, 8.13, 9.30 H, U.19 «n 13.30. Sint Antnnius. Nieuwe Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H. 10, 11 en 13 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30. 8.30, 9.30 H. 11, 12 en 18 uur. O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10 30 H. en 12 uur. De Goede Herder. Italtülaan: 7.30. #H 10.43 en 12 uur Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.13, 10, 11 en 12.13 uur. H. Pastoor wan Ars, Parkwijk: 7.30. 8.43 B 10.30. 11.43. 18 uur Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 8.30, 7.43, 9, 10.30 H. en 12 uur. H. H. Elisabeth en Barbara, P. Krugerstraat: 6.30, 7.45, 9 H. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 7.30, 9 H. 10.43 en 12 uur. O. L. Vrouw van VU Smarten, Rijksstraat weg: 7, 8, 9.15 H. 10.43, 12 en 18 uur. H. H. Petrus en 'aulus: 7. 8.30, 10 H en 11.45 uur. H. Apostel Paulus, üuinroosplantsocn: 7. 8.30 H. 10.30 en 11.45 uur BLOEMEN DAAL, Alterh. Drie-eenheid: 7.30. 9 H. 10.45 en 12 uur. B. Sacrament: 7, 8, 9, 10.30 H. en 12 uur. AERDENHCLT: 7.30, 9 H. en 11 uur ZAN l> VOORT-NC ORD. Beatrixschool: 8, 9.30 en 11 uur. H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H. 11, 12 en 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8.30 H, 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE, H. Bavo: 6.30, 7.30, 8.30, 12.15 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H. 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK. St Joseph: 6.45. 8.30 H. 10.30 en 12 uur. (Advertentie) VOORSCHOOL. EN STUDIEBOEKEN BOEKHANDEL H. COEBERGH HAARLEM n x fe W'-?. v'N x,. m k - s p5 - m e 'i «niiiiMiiimHiiiimiimiiimimiiiiiimiiiiiimiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiitiiiniiluiiiiiiiiiiiiiiiuiniiiiiiiiiHiiiiliiiii CINEMA PALACE: Het mysterie van de dodende slinger, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Het misdadig brein van Dr. Mabuse, 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Zondag en wo.: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 8 uur. LIDO: De val van Bataan, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Wonderland der Zuidzee, 14 jaar. LUXOR: Mr. Vlubber, de vliegende school meester, a. 1. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDTZulke dochters zul je hebben, alle leeftijden, 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Brazilië, het land van de toekomst, alle leeftijden. ROXY, t/m zondag: Wrekende kogels, 18 jr. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag: Guerrillastrijd in de rimboe, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Kamers te huur. strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Mondo Cane, strikt volw. MINERVA: De man met de vijf paspoorten, Za. en zo. 7 en 9.15 uur, ma. 8.15 uur. 14 jr. Zaterdag 2.30 uur en zondag 2 en 4.15 uur: Chaplin Revue, alle leeftijden. Dinsdag en wo. 8.15 uur: De smaak van honing, 18 jaar. Zaterdag n juli Adventskerk, Aerdenhout. 8 uur: Concert door Hans Haselböck, m.m.v. Jaap Stotljn en Koen van Slogteren, hobo. Zaterdag 11 juli Grote Markt. 2ggtot 6 uur: Draaiorgel - muzlek door het orgel ,,De Biojcoopïlult". Zondag 12 juli Sociëteit Ekestos, Stationsplein. 8 uur: Work-Shop kwartet o.l.v. Theo Loevendi. Zaterdag 11 juli Raadhuisplein. 8 uur: Dansgroep Phoenix waag-Taveerne, Spaarne hoek Damstraat iedere vrijdag- en zaterdagavond van 8-1 uur internationale chansons en volksliede ren, gebracht door Cobl Schreyer en Ron nie Potsdammer. In afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewljk. Fans Balsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10-5 uur. 's avonds van 8 30 tot 10.30 uur Zondag van 1 - 5 uur Frans Halsmuseum: Prenten Kabinet Gra fiek van Dürer en tijdgenoten Geopend 10 5 uur. Zo. 1—5 uur t/m 8 september leylers Museum Schilderijen 19e en 2ue eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, (6e t/m 19e eeuw Fos delen, natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 16 Oude religieuze Kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10 —12 3r en van 1.30 5 uur (behalve maandag I Zon en feestdagen van 2—5 uur Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Geopend donderdags van 10 12.80 en 13.30 17 uur Zon- «n feestdagen var 2 5 uur Llnnaeushot, BennebroekOpenluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen tropentuin en mtnlcorso Geopend van 9 - f uur (t/m oktoberl Tetjlers Museum Spaarne 16. Tekeningen van Michelangelo Geopend dag behalve ma 10-5 uur—Eerste zondag van de maand 1-5 uur Vleeshal: Tentoonstelling van beeldhouw werken vaD Nic. Jonk en Arthur Spronken t/m 12 Juli Museum Van Looy: Herdenklngstentoun stelling SJoerd H. De Roos (1877—19621 Letterontwerper Typograaf. Geopend dag van 10 5 uur Zo van 1 5 uur To! en met 26 Juli Vishal; Kleine -xpotftie* van Jules Cha pon, Kees Okx, J Ploos. H K Werkman Couzljn, Corneille en Lucebort Tot en met 12 Juli •t Goede Uur: Expositie van Litho's van Rien Dool. Geopend 10 6 en 8—12 uur. t/m 31 juli. „De Ark": Expositie van schilderijen en collagen van Hans Jürgen Breuste. Geopend 10 15 en 8 11.30 uur, t/m 18 juli. 2e etage: Tentoonstelling van schilderijen van Jan Luljken „100 Ambachten" Huize Bloemenbeuvel: Tentoonstelling van edelsmeedwerk, wandkleden, grafiek kera miek en poppen van o.a. Corry Borst. Kunstzaal „Barteljoris": Expositie Tem pera's van Frank Reijn. Geopend: Maandag van 1 6, dinsdag t/m zo. van 9 6 uur. (Tot 1 augustus). De heer Hildering bracht, gesteund door de heer W. Holt, met alle kracht de urgentie van de maandagsluiting naar voren. „Er is nu een chaotische toestand ln het zakenleven en het is voor de handel van het grootste belang dat er spoedig rust komt." De heer Holt liet duidelijk blijken dat deze zaak geen uitstel meer kan dulden. Aan de bestuurstafel ontstond na deze opmer kingen een onrustig gemompel en woor den die een eind aan de onzekerheid moesten maken werden niet gesproken De oplossing kwam ook niet van de kant van de kersverse voorzitter ir. Tromp. Toen een voorste) van de heer Enschedé om binnen korte termijn een bijeenkomst te beleggen tussen de c-um- missie detailhandel en het bestuur van de Kamer geen genade kon vinden, wist de heer Tromp niets beters op te merken dan „Als de Kamer het bestuur mandaat geeft, kunnen we altijd nog zien. Wij hopen alleen dat we geen ftek- ke dingen zullen doen." Even dreigde nog voortzetting met gesloten deuren Tenslotte werd de knoop doorgehakt door het besluit te nemen niets te be sluiten en over veertien dagen weer bijeen te komen. In het begin van de bijeenkomst werd nog even gesproken over het parkeer- vraagstuk. De heer Enschede stelde dat het bedrijfsleven geporteerd is voor parkeerschjjven, maar de gemeente raad heeft, zij het met een krappe meerderheid, de voorkeur gegeven aan parkeermeters. B. en W. wensen thans de instelling van een commissie, waar in ook het bedrijfsleven is vertegen woordigd. „Deze commissie zal zich met het gehele verkeersvraagstuk moe ten bezighouden." aldus de heer En schedé. De Kamer van K'-nphandel gaat zitting nemen in deze commissie in de persoon van de heer Holt. Advertentie) Maak een efspraak voor demonstratie, Inbouw of service. E L 2 5 7 fi (Advertentie) Lange Herenstr. 36-38 - Haarlem Telefoon 14371 HAARLEM, 11 juli Mr. John Con nor, president van Merck en Co in de Verenigde Staten, was gisteren naar het Haarlemse terrein van Merck, Sharp en Dohme Nederland N.V. ge komen om de eerste paal te slaan voor de uitbreiding van het complex aan de Haarlem, mr. O. F. F, M. Cremers, vertegenwoordigers van de ambassade en het consulaat-generaal van de Ver enigde Staten en tal van medewer kers van het eigen bedrijf. De uitbrei ding van de sinds 1957 in Haarlem ge vestigde pharmaceutische industrie zal binnenkort worden geconcretiseerd in een nieuw gebouw van 30 hij 36 meter, bestaande uit drie verdiepingen. Da bouwkosten bedragen 1,9 mil joen en de kosten inclusief inrichting zullen 8,5 miljoen bedragen. De uit breiding is een ontwerp van het Rot terdamse architectenbureau Maaskant en de bouw is gegund aan de Bataafse Aannemingsmaatschappij. Op de derde verdieping van de uitbreiding worden de kantoren gevestigd. Naderhand ko men daar de ruimten voor de lichte produktie. De huidige pharmaceutische afdeling wordt controlelaboratorium. Het bedrijf van Merck, Sharp en Dohme Nederland N.V. te Haarlem telt momenteel 230 personeelsleden. De plechtigheid werd Ingeleid door de general manager, de heer J. Dijk graaf. Hij memoreerde dat dit de derde maal was dat het bedrijf te Haarlem stond voor een eerste paal-plechtigheid. De bouwplannen zouden een nog vlot ter verloop hebben gehad, als de ver eiste bouwvergunningen eerder waren afgekomen. Duidelijk liet de heer Djjk- fraaf tot uitdrukking komen, dat de ouwplannen van de onderneming met deze eerste paal beslist niet waren ge ëindigd. In dit verband noemde hij plan nen om een afzonderlijk kantoorge bouw van meer verdiepingen te stich ten en om uitbreiding te geven aan de chemische fabriek. Burgemeester Cremers zei dat het bedrijf al meer dan tien jaar zijn sym pathie had. „Het gemeentebestuur van Haarlem is trots op deze vestiging van Merck, Sharpe en Dohme, die de eer lang gedane belofte van groei met de regelmaat van de klok gestand had den gedaan. „Speciaal richtte hij zich tot de personeelsleden van het bedrijf, die hij gelukwenste met de thans aan gevatte uitbreiding. ZANDVOORT, 10 juli Als ouverture van het nationale wegkampioenschap voor amateurs, nieuwelingen en aspi ranten, dat zaterdag 18 juli wordt ge houden, zullen de wielrenners van het Haarlemse „De Kampioen" en die van de hoofdstedelijke clubs „Olympia" en „Le Champion" dinsdagavond 14 juli op het circuit van Zandvoort met el kaar slag leveren om de „dympia"- beker. Ook de beroepsrennners van de drie clubs kunnen aan deze ouverture meedoen. Men verwacht dan ook een sterk „veld" rennners aan de start. De profs, onafhankelijken en ama teurs rijden gezamenlijk.en moeten het 4200 meter lange circuit twintig keer (84 km) afleggen. De nieuwelingen rij den vijftien ronden (63 km), de aspi ranten acht ronden (33,6 km) en de tien best geplaatste renners van elke categorie genomen. De start is om half zeven. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAÏ 10 TEL U493 wm m v-; wé "V ¥mMM.fmwÊiï* ■■mé* - .i *-4.- j jyite' d HAARLEM, 11 juli Een viertal wasserijbedrijven in Heemstede stond gistermorgen voor de economische po* litierechter terecht omdat zj) in februa ri en maart van dit jaar volgens de toen geldende prijzenbeschikking te ho ge prijzen voor wasbehandelingen bere kend hadden. De directieleden van da vier bedrijven verklaarden tegenover da politierechter dat de te hoge prijzen het gevolg waren van administratieve reorganisatie. Daarbij was in enkele gevallen ingevoerd dat de te behande len was per kilogram berekend zou worden; halve kilogrammen werden af gerond óf naar boven óf naar beneden. Bovendien had er vaak een wisselwer king plaatsgevonden van verhoging van het vastrecht en verlaging van de kilo- gramprijs, zodat de klant er zelfs beter van had kunnen worden als hij de was één keer in de twee weken had laten ophalen. Dat bleek ook de bedoeling van de wasserijbedrijven, omdat die gang van zaken de vervoerskosten be langrijk had kunnen verminderen. De directies van twee van de bedrij ven maakten zich juist op een verzoek tot gedeeltelijke opheffing van de prijs- beschikking aan te vragen, om zodoen de hun nieuwe administratievoering to sanctioneren, toen de justitie ingreep. Bij de twee directies was de onthef fing van de zijde van het ministerie inmiddels overigens reeds binnengeko men. De eisen luidden in de vier zaken steeds twee maal een boete van 125,-» de een voorwaardelijk, de ander on voorwaardelijk, omdat de te hoge prij zen steeds bij twee klanten geconsta teerd waren. De politierechter veroor deelde de directies tot twee boetes van tweemaal 100,-, een voorwaardelijk en een onvoorwaardelijk, en tweemaal 50,- een voorwaardelijk en een onvoor waardelijk. Ook de glazenwassers bleken het gis termorgen nogal eens te kwaad genaij met de prijzenbeschikking. Een viertal van hen moest eveneens voor de eco nomische politierechter verschijnen. Hun prijzen hadden in februari en maart van dit jaar gevarieerd van 1,35 tot 2,25 per raam, terwijl vast gesteld werd dat glazenwassers 1,30 per raam mogen vragen. De excuses kwamen meestal hier op neer, dat een bepaald gedeelte van de wijk minder rendabel bleek. De glazenwassers trachtten hun tekort op te vangen door incidenteel de prijzen op te voeren. „De meeste klanten konden onze mo tieven begrijpen", verdedigde een van hen zich. De officier van Justitie eiste boetes van tweemaal 40,- en 75,-. Een van de glazenwassers, eigenaar van een be drijf met een aantal werkenemers, hoorde een boete van 270,- tegen zich eisen. De politierechter verlaagde de boetes tot tweemaal 20,-, en twee maal 50,-. HAARLEM, 11 ju li. Een program ma geheel gewijd aan vocale en in strumentale muziek uit de 16e en 17e eeuw is in ons hui dige muziekbestel geen alledaags ver schijnsel. Het is daarom van de or ganisatoren van de Haarlemse orgel- maand een goede gedachte geweest om het N.C.R.V. Vocaal Ensemble o.l.v. Marinus Voorberg tezamen met instru: mentalisten van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy uit te nodigen om in de Gi^te Kerk een concert te geven van muziek die uit dat tijdvak stamt Ondanks de overdaad aan kalm, die men in de Grote Kerk nu eenmaal voor lief moet nemen, kon men vaak genieten van sublieme koorzang. De continuïteit van de melodie, die men bij meesters als Gabriell Haszler en Schütz ontmoet, verkreeg met name in het achtstemmige Kyrië en Agnus Dei van Haszler, die onmetelijke wijdheid welke uit het polyfone stemmenweef- ssl spreekt» Wat de instrumentale bijdrage van de Nederlandse Cantorij betreft men blies en streek op instrumenten die alle waren gebouwd in de barokm^n suur bevredigde ons het meest So nate piano e forte voor vier trombones, twee trompetten en orgel van de Ve- netiaan Gabriell. Voor de interpretatie van de sonate had men om de dy namische kleurencontrasten van het dubbelorkest te accentueren twee trom petten opgesteld bij het orgel, terwijl de vier trombones beneden in de kerk hadden plaats genomen. Historisch zeer juist gezien, daar deze muziek, bedoeld voor de San Marco te Venetië, ook vroeger vanaf verschillende koorgale rijen heeft geklonken. De sonore klank van de koperblazers voldeed aanmerke lijk beter dan de ijle klank van de ba- rokviolen die men kon beluisteren in een sonate van Jan Krtitel Tolar, waar in de niet altijd juiste stemming een belemmering was voor ideaal musiceren. Voor een waardig intermezzo zorgde organist Klaas Bolt die met orgelju weeltjes van Pachelbel en Krieger we derom liet blijken, dat hij de registra tiemogelijkheden van het Müllerorgei op zijn duimpje kent. André Kaart „De orgelcultuur gaat opwaarts en Haarlem zal zijn plaats daarin zeker wel houden", kon Haarlems burgemees ter, mr. O. P. F. M. Cremers niet na laten op te merken tijdens de receptie na het concert, ter ere van de prijs winnaar van het improvisatieconcours. Tientallen grote namen uit de muziek wereld, deelnemers en medewerkers aan het concours, gemeenteraadsleden en muziekminnaars waren gisteravond na het concert in de Grote Kerk in de Gra- venzaal van het stadhuis gekomen om de burgemeester het jaarlijks eindaccoord van het concours te zien aangeven. De organist Arie Keyzer uit Middel- harnis was het middelpunt van de avond. Hij werd döor burgemeester Cremers naar voren geroepen om de wisselprijs en oorkonde in ontvangst te nemen, als winnaar van het concours. De prijs werd Arie Keyzer uitgereikt omdat hij volgens de oorkonde door zijn prestatie had meegewerkt aan het doen herleven van de aloude im provisatiekunst. De winnaar verwees in een toespraakje de dank van zijn en thousiast gehoor naar zijn leraren, die bi) hem het improviseren hadden los gemaakt. Ook de overige deelnemers Hans Gebhard, Guy Bovet, Bert Matter en Wilfried Graseman, de winnaar van het vorig jaar kregen een aandenken aan Haarlem mee naar huis: een boekenbon en de waardering van de concertbezoe kers. de aate.n en stond aeen enlcele De zestien deelnemende A- en B-klas- sers moesten het circuit twintig keer afleggen. Aanvankelijk waren Peter de Jong, Hans van Assema, Henk Philips, Ben Gieske en Ton Meure het meest actief. Zij zagen echter geen kans om zich definitief van het peloton af te zon deren, waarin Steenvoorden met de handen boven op het stuur rustig mee- toerde. Pas toen Buus Schouten, Hans van Steyn, Peter de Jong en Wim Wagner het in de negende ronde tot een voor sprong van bijna 500 meter wisten te brengen, kwam Steenvoorden voor het eerst in actie. Met lenige pedaaltred verliet hij het peloton en ging op jacht naar de vier vluchtelingen. Er was nie mand die zijn wiel kon houden en vrij spoedig had Piet zijn achterstand over brugd. Hij bleef echter niet in het kop- groepje hangen en zette de opmars on verdroten voort. Het aanvankelijke vluchttroepje werd nog achterhaald door Jan v.d. Peet, Jan en Ron Philips en Ben Gieske. De rest werd definitief afgehaakt. Doordat Ron Philips voor de tweede keer 'n lekke band kreeg de eerste keer had Steenvoorden hem weer bij het pe loton gebracht en Jan Philips ten val kwam, bleven er nog maar zes ren ners in de hoofdmacht over. Tenslotte moest ook Buus Schouten afhaken door dat hij in het begin te veel werk had verzet. De jeugdige Jan v.d. Peet heeft nog een moedige poging gedaan Steen voorden te achterhalen en ook Hans van Steyn ging nog op jacht, maar dat bleek onbegonnen werk. Zonder al te veel moeite liep de stijl volle Steenvoorden steeds verder uit en aan de finish bedroeg zijn winst al meer dan twee minuten. Hij mag zich dik verdiend clubkampioen lange afstand noemen en vooral door de manier waarop hij dat heeft gepresteerd: een soloren van meer dan veertig kilome ter. De uitslag iuidt: 1. Piet Steenvoor- den, de 84 km. in 2 uur 4 min. en 45 sec.; 2. P de Jong op 2 min. en 4 sec.; 3. J. v.d. Peet (1ste B-klasser), 4. W. WAgner, 5. H. van Steyn; 6. B. Gieske; 7. Ron Philips (2e B-klasser); 8. Dicky Schouten (3e B-klasser). 9. Jan Philips (4e B-klasser). Bfj de tweede jeugd zegevierde Jaap de Ruiter in de sprint van een zes man sterke kopgroep. Tweemaal was Janus v.d. Wel daaruit ontsnapt, maar beide keren werd hij weer ingelopen. De uitslag: 1. J. de Ruiter, 2. H. van Ouwerkerk, 3. W. Peters, 4. T. Hand- graaf, 5. J. v.d. Wel, 6. R. Langeveld, 7. P. Pieters, 8 K. Kossen, 9. N. de Boo, 10. D. Kiekens, 11. B Groeneveld (pech). Van de vier C-klassers was Leen Kreuger onbetwist de sterkste. Met zeer ruime voorsprong op Herman Neeskens (2e), Jan Molenaar (8e) en Peter Bouma (4e) snelde hjj als win naar over de einstreep Uitslag 1-jeugd: 1. Piet Neeskens, 2. R. Molekamp, 3. C. Kiekens, 4. J. Anthonisse, 5. J. Brou wer, 6. T. Devies, 7. G. Muinck B- jeugd: 1. H. Korenstra, 2. G. Wasskik, 3. C. Brand, 4. W. v.d. Brink, 5. T. Burggraaf, 6 J. de Boo. C-jeugd: 1. G. Medembiik, 2. M. Kiekens. (Advertentie) SPEF STRAAT S - I'ELEF 16061 (Advertentie) BIjOEMENDAAL TRÏjEF. 54855 Haarlem: Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 50444. Centraal-apotheek. Grote Houtstraat 78, tel. 10500-10502; Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathftt, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit Gele Kruis, tel. 13863 Dierenarts: J. Betjers, Raamsingel 28, telefoon 13164. Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823, b. g. g. 008, boodschappendienst. Heemstede: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: R. Muller, Raadhuis plein 6, telefoon 82303. W. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, tel. 40404. Bloemendaal Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemen» daalseweg 17, tel. 54003. Wijkverpleging: Zr. J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, telefoon 50075. (Tevens Wit-Gele-Kruis). Overveen: Apotheek. Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. A. Hollander, Zijlweg 1T, telefoon 11431, b.g.g. 11990. Wijkverpleging: Zr. J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, telefoon 50075. Aerdenhout: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: R. Muller, Raadhuis plein 6, telefoon 82303. W. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, tel. 40404. WUkxerpleging: Zuster A. Moolenaar, Camphuysenlaan 18. Heemstede, tel. 43207, Bennebroek: Doktersdienst: F. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 6300 (tevens apotheek). Wijkverpleging: Zuster A. Moolenaar, Zwarte weg 65 l. telefoon 6618 Tandarts: A. Disselkoen, Hoofdstraat 306, Sassenheim. telefoon 02532 8166. (Tussen 5.30 en 6 uur). Hillegom: Apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse, telefoon 02530 3608. Doktersdienst: J. J. van der Andel, Van de Endelaan 123, telefoon 5417. Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis. Zr. M. E- Glas, Meerstraat 206, telefoon 5351. Tandarts: A. Disselkoen, Hoofdstraat 306, Sassenheim. telefoon 02532 8166. (Tussen 5.30 en 6 uur). Lisse Apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse, telefoon 02530 3608. Doktersdienst: F L. J M. Haase Jr. Hee- reweg 337, Lisse, telefoon 02530 3685. Wijkverpleging: Zr. J. Dubbeldam, Irene- straat 37, telefoon 3882, b.g.g. 4117. Tandarts: A. Disselkoen. Hoofdstraat 308, Sassenheim, telefoon 02532 8166. (Tussen 5.30 en 6 uur). Noord vvjjlt Doktersdienst: C. H G Goudriaan, Nieuw» .eeweg 37 tel 2333 Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis. Zr. Laaper, Pickestraat 68, telefoon 2338. Groene Kruis: Zr. van de Hof, Wilhelmina- hofje, telefoon 3615. N oord wijkerhout Doktersdienst: K. A. van Praag, Heert- weg 17, Noordwlikerhout, tel. 02533 23Ü* Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis, Rust hof 1, telefoon 2468. Voorhout; Doktersdienst; A. W. Bots, Prof. Aalherï®" laan 2, telefoon 12532 7393 Tandarts: A Disselkoen, Hoofdstraat 306» Sassenheim, telefoon 02532 8166. (Tussen 5.30 en 6 uur).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2