Opzij Geloof Organisator Muggenronde zeven maanden nerveus verduistert f19000 Prijs NHC voor grootste RCH-bestuur speelde geen eerlijk spel Ruzie (I) Ruzie (II) Leider Van Hulst: met 6000 gulden ben ik gered Inmuggentrui Fourageur heeft het moeilijk BESTE HOND OP EXPOSITIE ZOWEL BIJ WINKELIERS ALS BIJ PERSONEEL Overweldigende meerder heid voor winkelsluiting op maandag in Haarlem Boekhouder ENQUETE LEVERT VERRASSENDE CUEERS OP Muziek Jlorlogerie 0en®oom Maandag start voor tiende maal Haarlemse jeugd hèt evenement van Minervatheater op de helling 40 kg margarine 250 broden VVraagt prijsopgaaf van h e t h le u \Vs' Samen met tivee helpers ingesloten Giften Bij aftreden van voorzitter N. de Lange ©AUTOBEDRIJF KLEUN F aillissementen Ai in februari Moederrit van Duivenboden N.V. fT t> Films Muziek Diversen: ZANDVOORT: Tentoonstellingen HAARLEM, 17 juli Hoe vaak zullen groepjes mannen zo losjesweg al zijn binnen gelopen bij de heer H. G. van Hulst? Het valt bij benade ring niet te zeggen. Want of schoon de meeste bezoekers al jarenlang hun krachten wijden aan de organisatie van de Haarlemse Muggen ronde, is er zo ontzettend veel te regelen, zoveel te onderzoeken, zoveel te wik- ken en wegen dat het daar aan de Korte Jansstraat ruim negen maanden van het jaar 's avonds meer zaak dan pri vé is. Wanneer tenminste de organisatie van de Muggen ronde met een zaak verge leken kan worden, want in dit geval is elk winstbejag zoek. Er wordt daar belange loos gewerkt voor de jeugd. Het is een zeer sympathieke vrije-tijdsbesteding, maar het evenement eist ook een straf- De Ui-jarige Hans Verdonkschot uit de Kleine Houtstraat zal maandagmorgen in de muggentrui starten. fe organisatie en een strenge leiding. De negen geslaag de Muggenronden bewijzen reeds dat deze leiding bij de heer Van Hulst in goede han den is. rïri tj' ^aartmani aris bij de GGDkeurt de jongens op hun lichamelijke conditie. Deze Welsh Terrier „Champion Rhymny Reward" van de heer Frans Heerkens Thijssen uit Aer- denhout is op de internationale tentoonstelling in de Belgische plaats Towmai aangewezen als de fraaiste hond aller rassen, de zogenaamde beste hond van de show. Reward behaalde eerder dit jaar het kampioenschap op 's we relds grootste tentoonstelling de Cruft Show te Londen. Een der juryleden in Tournai was mevrouw Nizet de Leemans. aluminium jaloezieën JUNGHANS EN ^66V KIENZLE PENDULETTES SEDERT 1857 Barteljorisstraat 19 Tel. 11541 CINEMA PALACE: De zoon van Spartacus, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: do. t.m. zo.: Sergeants 3, 14 jaar, zo. en wo. 2, 4.30. 9.15 uur: dl. 2 en 8 uur; ma., do. en vrij 2, 7 en 9.15 u; za. 7 en 9.15 uur. LIDO: Geen woorden maar daden, 14 Jr., 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. zo.ochtend: Wonderland der Zuidzee, 11 u. LUXOR: Operatie Petticoat, 14 jr., 2, 7 en 9-15 Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Geel er de brul(d) aan, a.l. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. zo.ocht., 11 u.: Brazilië, het land van de toekomst. ROXY: Tarzan wordt getart, 14 jr., 2.30, 7 en 9.15 uur. do. t.m. zo. Captain Sinbad, 14 jr., ma. t.m. wo.: 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Kamers te huur, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Pietje Bell, a.l. ma., di., wo., do. en vrij. 2.30 uur. Mondo Cane, str. volw. zo. ocht. 11 uur. MINERVA: De man met de vijf paspoorten, 14 jr., vrij. ma. 8.15 uur, zo. 7 en 9.15 u. Alles de lucht in, a.l.: za.. wo. 2.30 uur, zo. 2 en 4.15 uur. An American in Paris, a.l. di. en wo. 8.15 uur. Vrijdag 17 Juli „Hoeksteen"-kerk, Santpoort, 8 uur: Orgel concert door Luigi Tagliavini. Zaterdag 18 Juli Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, 8 uur: Concert door Albert de Klerk, orgel en Elly Ameling, sopraan. Dinsdag 21 juli Grote of Sint Bavo Kerk, 8 uur: Orgel concert door Marie-Claire Alain en Albert de Klerk. Donderdag 23 juli Grote of St. Bavo Kerk, 3 uur: Orgelcon cert door Tagliavini en Siegfried Reda. Ruïne van Brcderode, Middenduinerweg, Santpoort, verlichting t.m. 19 juli van 8-11 u. Vleeshal, 2.30 uur: Poppentheater Merlijn. Maandag 20 juli tot en met zaterdag 25 juli. Zondag 19 juli Ekestos, Stationsplein 2, 8 uur: Het Tony Vos Kwartet. Vrijdag 17 Juli Veilinggebouw „De Witte Zwaan", Dorps plein, 8 uur: Marionettentheater Bert Brug man met drie opera's. Overige dagen t.m. do. 23 juli 3 en 8 uur. Zaterdag 18 juli Raadhuisplein, 8 uur: Dansgroep Phoenix. Woensdag 22 juli Strand bij rotonde, 10 uur: Vuurwerk. Donderdag 23 juli Raadhuisplein, 8 uur: Concert door Tiroler Kapel. Frans Halsmuseum werken uit de Haar lemse Schooi van de 18e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10—5 uur, 'savonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1 5 uur. Frans Halsmuseum: Prenten Kabinet. Gra fiek van Dürer en tijdgenoten. Geopend 10 5 uur. Zo. 1 5 uur. t/m 6 september. leylers Museums Schildert]en 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Foe- sielen, natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, vaa 11 3 uur. Eercte zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Geopend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur Llnnaeushut, Bennebroek: Openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen tropentuln en mlnlcorso Geopend van B 6 uur (t/m oktober) Teljlers Museum. Spuarae 16: Tekeningen van Michelangelo. Geopend: dag. behalve ma 10-5 uur Eerste zondag van de maand 1-5 uur Museum Van Looy: Herdenkingstentoon stelling Sjoerd H. De Roos (1877—1962). Letterontwerper - Typograaf. Geopend dag. van 10 5 uur. Zo. van 1 5 uur. Tot en met 26 Juli 't Goede Uur: Expositie van Litho's van Rien Dool. Geopend 10 6 en 8 12 uur. t/m 31 juli. Vishal: Tentoonstelling van grafiek van Picasso. T.m. 6 september. Dagelijks van 10-5 uur, zo. van 1-5 uur. Vanaf 18 juli. f.' HAARLEM, 17 juli Gisteravond is de 32-jarige boekhouder G. K. uit Haarlem door de politie aangehouden. De man werd ervan beschuldigd vanaf maart 1963 telkens bedragen uit de boe ken van het bedrijf verduisterd te heb ben. Het gezamenlijke bedrag was in middels opgelopen tot 19.000. De man verklaarde alle medewerking gekregen te hebben van de boekhouder van een zusteronderneming, die tevens zijn boeken controleerde. De tweede boekhouder zou f 5.000 voor zijn moeite ontvangen hebben. Deze ontkent echter. Evenals een derde man, de 41-jarige verkoper H. B. uit Haarlem, die 2.000 gekregen zou hebben. Alle drie zijn in gesloten. De verduistering kwam aan het licht bij een accountantsonderzoek. (Advertentie) donnans, een mecanicien, een adminis trateur, ploegleiders, kwartiermakers, dan krijgt men een idee van de om vang der organisatie welke in het belang van de kinderen geen enkel mankement mag tonen. Uiteraard zijn hoge kosten met dit alles gemoeid. Leider H. C. van Hulst denkt zijn begroting dit jaar sluitend te kunnen maken op een totaalbedrag van rond 6.000. Hij hoopt dit onge veer te kunnen halen met giften, de steunzegelactie (intern voor de deelne mers), contributie van de deelnemers, gemeentelijke subsidie, jaarlijkse kien- avonden met bijdragen van firma's. Met deze steun en de belangeloze medewerking van bijv. de Haarlemse B.B., gemeentebesturen van plaatsen waar wordt overnacht, alsmede van po- litie-instanties (begeleiding bij doortocht van grote steden), hoopt leider Van Hulst en zijn enthousiaste medewerkers voor de tiende maal een Haarlemse Muggenronde aan zestig Haarlemse knapen voor te schotelen. Aan knapen die aan een dergelijk evenement ge durende lange tijd vooraf en nadien een belangrijke ruggesteun hebben. Zij die een van de eerste ronden meemaakten getuigen daarvan meermalen. En zij nu veelal getrouwd kunnen het het beste weten. HAARLEM, 17 juli Ieder jaar weer zijn er enkel© pechvogels in de Haarlemse Muggenronde. Rennertjes die met lekke banden staan of mistroos tig naar een ander mankement staren. Voor de grootste pechvogel in de Mug genronde stelt de Nieuwe Haarlemsche Courant dit jaar een speciale prijs ter beschikking: een drieversnellingsnaaf. HAARLEM, 17 juli Op donderdag 23 juli gaat de Kamer van Koophandel van Haarlem vergaderen over de maandagmiddagsluiting. Tijdens de bij eenkomst van 10 juli nam de Kamer het besluit de behandeling uit te stellen. Thans is bekend geworden, dat de ver gadering van 23 juli besloten zal zijn. Zoals bekend kon de Kamer van Koop handel in de laatst gehouden bijeen komst niet komen tot het besluit of wel dan niet aan B. en W. zal worden gead viseerd tot winkelsluiting op de maan dagmiddag over te gaan. Het uitblij ven van dit besluit wekte allerwegen te leurstelling zowel bij de ondernemers als hij het winkelpersoneel, waarvan een zeer groot gedeelte voorstander is van winkelsluiting op maandag. Inmiddels hebben wij de uitslag van de onder de Haarlemse middenstand ge houden enquête achterhaald. Gebleken is, dat er een overweldigende meerder heid voor de maandagsluiting is. De percentages voorstanders zijn: textiel 80 procent, woningtextiel 70 procent, ra dio en televisie 75 procent, opticiens 100 procent en drogisterijen 60 procent. De aanvrage van de behangers bij B. en W. en de Kamer van Koophandel is zoek geraakt. Vast staat dat deze aan vrage wel is verzonden. Het Actiecomité Winkelpersoneel heeft woensdag een schrijven gericht aan het bestuur van de Kamer van HEEMSTEDE, 17 juli Het aftreden van de heer N. de Lange als voorzitter van de afdeling betaald voetbal van R.C.H. werpt een vreemd licht op de gang van zaken in de bestuurskring van de Haarlemse tweede-divisieclub, waar de heer De Lange overigens part noch deel aan heeft. De algemeen voorzitter mr. J. E. Goudsmit heeft nu namelijk verklaard, dat het bestuur van R.C.H. reeds voor de op 3 juli gehou den algemene vergadering van plan was om penningmeester A. van Eerde als opvolger van de heer De Lange te benoemen. Het feit echter in aanmerking nemen de, dat de heer De Lange een half uur voor de aanvang van deze vergadering van mr. Goudsmit het verzoek kreeg om aan te blijven een verzoek waar aan hij gevolg gaf doet de vraag rijzen wat voor spelletje het bestuur van R.C.H. met de heer De Lange wilde spelen. Ook de mededeling van mr. Goud smit, dat penningmeester Van Eerde eerst op de bestuursvergadering van maandag 13 juli jl. als opvolger van de heer De Lange werd benoemd, kan blij kens een verklaring van doelman Bap van der Voort worden ontzenuwd. Op maandag 6 juli namelijk, daags nadat de heer De Lange op het R.C.H.-veld van penningmeester Van Eerde had ver nomen, dat hij de nieuwe voorzitter van het betaalde voetbal was, wilde Van der Voort met de heer de Lange pra ten over zijn transfer. Deze verwees hem naar de heer Van Eerde, die in derdaad toegaf dat hij de leiding over het betaalde voetbal had gekregen. „Ik wil deze kwestie ontzenuwen. Er zijn over de gang van zaken bij mijn aftreden onwaarheden verteld, waar mee ik mij ten enenmale niet kan ver enigen." Aldus het commentaar van de heer De Lange. Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 TeL 02500—64000—43068. HAARLEM BENTVELD Aan de universiteit van Groningen heeft men de intelligentie van een grote groep mensen onderzocht en daarbij aandacht besteed aan het ver band tussen intelligentie en geloofs overtuiging. Resultaat? De lieden zon der gericht geloof, onze buitenkerke lijke broeders bleken het meest in telligent. Dan kwamen de gerefor meerden, dan deThervormden en hele maal achteraan de katholieken. Wy zullen de buitenkerkelijken ten minste dit geloof moeten laten. Rijkspolitie en ANWB kunnen het *1 enige tijd minder goed met elkaar Vinden. Gisteren heeft de ANWB zich zelfs laten verleiden tot een epen aanval, die de slechte verhoudingen in de warme en felle zon van de openbaarheid plaatste. Wie gelijk heeft, willen wij voorshands in het midden laten: waar twee kijven... Maar waar het ons in het bijzonder om gaat is de veiligheid bij het moor dend wordende snelverkeer. Het be lang van die veiligheid eist een soe pele samenwerking tussen politie en ANWB. En of het daarbij nu om „praatpalen" gaat of om informatie betreffende de berijdbaarheid van de wegen maakt geen erschil. Als het met die samenwerking in de top al niet botert, mag men niet ver baasd staan als het in de lagere re gionen rondweg gaat botsen met als grote benadeelde de weggebruiker, die met de brokken blijft zitten. Mogen wij de leiders van rijkspo litie en ANWB aanraden om zo .f?1 mogelijk rond de tafel te gaan "'-ten en de kwesties uit te praten. En mogen wij daarbij van de ri.jhslïVli'e een beetje jepelheid verwachten- De ANWB is bij de weggebruiker bijzon der gezien! In Nijmegen is indertijd het Irene- comité opgericht om prinses Irene een huwelijkscadeau te geven. Scherper Sezegd: om haar niet in de waan te laten, dat zij Nederland met ruzie Verlip.! Tussen deze goedwillende lie den is nu zelf een ruzie uitgebro ken Men beschuldigt elkaar over *b weer. Gezellig voor de prinses als straks *«n stelletje kibbelende lieden haar cadeau komen aanbieden, dat als verzoeningsgebaar bedoeld was. De beslissing is gevallen. De Am sterdamse muziekstudent Julius Visch- jager mag door de week in zijn fiat tussen negen uur 's morgens en negen uur 's avonds zes uur piano spelen. Niet langer. En in het weekend tus sen twaalf uur 's middags en vijf uur slechts twee uur. Na die tijd is het spelen verboden. Aldus het vonnis van mr. j. Knottenbelt na een kort ge ding. .Wjj vinden het een verrukkeiyke uitspraak, die de Amsterdamse recht bank nog hopen werk zal bezorgen. Want wij vragen maar. Mogen onze buren voortaan 's avonds nog zingen op een verjaardagspartijtje? Wij ho ren het. Mogen ze nog ruzie maken? Wy horen het. Mag die nare mevrou- - Jansen zo hard met de deuren slaan? Wij horen het. De W.C. doortrekken? De Beatles laten schreeuwen (pardon *'ngen)? De pick-up misbruiken, de transistor? Mogen ze op straat af- «cheid nemen en met autoportieren «mijten? Mag de buurman snurken en °m vyf uur 's morgens met veel geplas *h gewas opstaan? Neen, natuuriyk. °at mag niet. En als ze het toch doen, tennen wy naar Mr. Knottenbelt. Een dwangsom, meneer de Vice- President! Een fiks bedrag, alstublieft. Ant wij willen ook graag een platen speler en dan straks op een mooie l°meravond O, lieve mr. Knottenbelt, U zult dag *n nacht moeten werken. En geen geluid maken! "OHiiMiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiimiiiimiiiiiiiiii HEEMSTEDE Onder het hoofd •.Minervatheater op de helling" heb ben enige ingezetenen van Heemstede hun ongerustheid uitgesproken in een brief, die zij in een brede aandacht wil len aanbevelen. Aan het slot van de brief verzoeken zij de directie van het theater een lijst voor adhesiebetuigin. gen in de kassa van het theater neer te leggen met een dringende oproep aan alle Heemstedenaren om hun sympathie te betuigen door het plaatsen van zo- teel mogelijk handtekeningen. Tevens borden de Heemstedenaren opgewekt JRet het bezoeken van het theater te 'aten blijken dat Heemstede het Miner vatheater niet wil missen. In het schrijven geven de onderteke naars een overzicht van alle activitei ten die in het Minervatheater tot stand ?,0men. De brief is ondertekend door {;-M. v.d. Gugten, R. Dirksen, C. Lo- H. J. Kuijpers, dr. H. Kahrel, H. gPaan, j. staphorst van Soest en W. örandt. tn^ARLEM. 17 juli In het faillisse- Zor2Lvan p- J- van Leeuwen, Voor- feitluM at 15 r°ad te Haarlem, maar bliifr.i„ .z°hder bekende woon- of ver- J. Ka' *s *ot curator benoemd mr. htr 'm van Son in de plaats van E- Jonker. Opgeheven its het Spua^ment van A. C. J. Essenberg, mwouderstraat 24 rood te Haarlem. Wanneer maandagmorgen de kara vaan van deelnemers, volgwagen, ge luidswagen, bagage-, fourage- en repa ratiewagens aan het Flanetenplein voor de start van de tiende Haarlemse Mug genronde staat opgesteld, vallen voor vele medewerkers al heel wat zorgen a£. Zorgen die zijn komen opdagen te gen het einde van het vorige jaar, toen zo terloops in de vriendenkring herin neringen werden opgehaald aan de tocht van die zomer. Prettige herinne ringen aan veler medewerking, aan on verwachte situaties met daarna veel improvisatie en ontmoetingen met oud- deeinemers die zo af en toe in de stad werden gesproken. Daaruit put men dan weer de kracht om voor de zoveelste maal opnieuw het grote karwei aan te Pfkken- Daarin vinden de respectievelijke echtgenoten ook de compensatie voof„ ®j ve'e avonden dat hun mann'en voor de or ganisatie van huis zqn en voor de week vakantie die moeten doorbrengen als de tocht door Neder- land eenmaal draait. Ondanks het feit dat de meeste me dewerkers aan de Muggenronde ook bij na aan het tweede muggenjubileum toe zijn en het stramien der organisatie hen volkomen vertrouwd is dient in fe bruari al vast te staan welke jongens van 13 t.m. 15. jaar worden uitgeno digd voor deelneming. Dan komen di rect de werkzaamheden ais een lawine op de leider en diens medewerkers af. Voor de deelnemers moeten contact avonden georganiseerd worden, er dient met de ouders te worden gesproken en ook de nodige zakelijke contacten vra gen de volle aandacht. De jongens komen van dat tijdstip af regelmatig bijeen, hetzij voltallig voor gedragsinstructies, hetzij in ploegver- band om elkaar beter te leren kennen en te bepalen welke (fiets) capaciteiten m hun kringetje schuilen. Van de eer ste bijeenkomst af dienen zij zich aan een bepaalde gedragslijn ook buiten net contact met de ronde te houden op straffe van uitsluiting. Er moet ge- Qnaivd worden om later de gemiddeld w,™ Per dag gemakkelijk te kunnen P en er dient ook overlegd te wor- „~PPoe de toch taktisch gespeeld moet nia»i!n„om, tot do fel begeerde ere- °p de ranglijst te komen. Voor fohriiar"^.Gfns lee£t de ronde ook al van lairLn* 'j &ostimuleerd door de ploeg- dan de technische or- gnrJpn b«Lrt toeren. Weekeinden worden besteed voor het uitvetten van de route en bespreking van overnach" tingsproblemen m tenten. Avonden fang overleggen de medewerkers over de daarin te passen rustpunten, fourage- mogebjkheden voor de lunch en uitzBe- ken van geschikte restaurants voor de avondmaaltijden, alsmede van enkele recreatiemogelijkheden ter afwisseling van het fietsprogramma. Zo maken de jongens dit keer een boottocht door de haven van Rotterdam (ruim 400 kos- 4«v> f A ten De Muggenronde bevat ook een wedstrijdelement. Er zijn elke dag sprintwedstrijden over 500 meter, er is een tijdrit, een speciale bosrit met handicaps en zelfs een moederrit waarbij het mogelijk is een aparte prijs bijeen te peddelen om na afloop als souvenir te overhandigen aan haar die ook de nodige zorg aan het wel slagen van de Muggenronde voor haar zoon heeft gehad. Dat is dan het spectaculaire gedeelte van de tocht. Realiseert men zich te vens dat in de stoet een EHBO-er mee- rijdt, de fourageur met een grote kan tinewagen dagelijks heel wat te stellen heeft om ontbijt en lunch voor allen gereed te kri)gen en bovendien het da gelijks rantsoen aan frisdranken tijdens de twee ruststops per dag en de „leef tocht in het fouragezakje van elke deelnemer te verzorgen. Realiseert men zich ook dat er een onontbeerlijke ge luidswagen m de stoet meerijdt com pleet met walky-talkies, een motor-or- De kantinewagen van de Muggen- rond bevat bij de start o.a. een 40 kg. margarine, evenzoveel kaas, idem aan vleeswaren en andere boterhambeleg sel, ongeveer 750 flesjes frisdrank, veel fruit en voor 3 dagen gesneden, ver pakt brood. En dat zijn dan zo'n 250 broden. Spreek me'; de fourageur dan nog maar niet over datgene wat meegaat aan kauwgum, chocolade, pe permunt en dergelijke versnaperingen. Het is teveel om op te noemen en bo vendien is die fourageur voor de start te druk bezig met andere zorgen. Zie maar eens lever te snijden ter beleg ging van voldoende lunchbroodjes voor meer dan 60 hongerige magen. Alleen in het smjden gaat al drie uur werk zitten! En potdorie, het zal hem dit jaar geen omweg van meer dan 50 km. kosten om op tijd ijsjes voor de deelnemers te „versieren", zo als vorig jaar het geval was. (Advertentie) De beste service bij Ged Oude Gracht 108-1 it' Haarlem Telefoon 16657 - 17165 - X7206 Koophandel, waaruit blijkt dat verre weg de meeste geënquêteerde leden van het winkelpersoneel voorstanders zijn van de maandagsluiting. De voor standers-percentages zijn: Vergierde- weg en omgeving 100 procent, Gene raal Cronjéstraat/Julianapark 70 pro cent, Kruisweg/Kruisstraat 85 pro cent, Barteljorisstraat/Zijlstraat 82 procent. Kleine Houtstraat/Veer- straat/Koningstraat en Gierstraat 90 procent, Grote Houtstraat/Houtplein 79 procent, Kleverpark en omgeving 90 procent, Amsterdamstraat en om geving en Beatrixplein 85 procent, Anegang 95 procent. Het gemiddelde bedraagt 86,3 procent. De enquête-uitslag onder het perso neel van grootwinkelbedrijven was: Vo gelzang 92 procent, Stoutenbeek N.V. 100 procent, Kreymborg N.V. 93 pro cent, Sporthuis Centrum 100 procent. Met dit cijfermateriaal in handen is de Haarlemse winkelstand van mening dat de Kamer van Koophandel op 23 juli nog maar één ding te doen staat en wel aan het college van B. en W. adviseren tot officiële winkelsluiting op de maan dagmiddag. Zeer vele middenstanders zijn van mening, dat de Kamer van Koophandel een apparaat is, dat reke ning moet houden met de wensen van haar ingeschreven leden. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3