Chr. Lyceum verliest kort geding Hoogste punt bereikt bij bouw van bejaarden tehuis „St.-Jacob" Jeugd Vakantie- Feesten Geen woorden maar daden Belgische Volks komedianten DE HAARLEMSE DRIELING i Bouw gemeentehuis wordt in september aanbesteed Elswout wordt veel te duur Orgelconcert in Santpoort n Tarzan wordt getart De zoon van Spartacus Geef er de brui(d) aan at r>r Orgelconcert van Marie-Cl aire AI ain en Anton Heiller m Wilde tocht van Amsterdamse door Haarlem RAAD VAN BLOEMENDAAL Morele slag voor stichting woning bouw Schalkwijk Pannebier voor bouwvakarbeiders op snikhete laatste werkdag SLEUTEL WEG? Maandag 20 juli Politie nam auto in beslag Lido Roxy Cinema Palace Rembrandt W aterpolocompetitie TAUNUS 12M - 17M Frans Halsmuseum Apotheken en dokters diensten H.H. Missen GROEN CO' ==s- 2ATERDAG 18 JULI 1964 PAGINA 2 A mM Films Muziek Diversen: T entoonstellingen „DE SUUIELSPECIAUST" ;F BLOEMENDAAL, 18 juli Op 8 september komt de gemeen teraad van Bloemendaal bijeen, des avonds om acht uur, om te spreken over de financiering en de aanbesteding van het nieuwe gemeentehuis op het landgoed Bloemenheuvel. B. en W. denken op 2 september de aanbesteding te kunnen houden. Deze zal onder hands zijn. Dit kwam ter sprake aan het begin van de donderdag middag gehouden openbare ver gadering van de Raad. De raads leden lieten zich door de druk kende temperatuur niet afschrik ken en werkten moedig drie uur lang aan de agenda, die slechts 23 voorstellen bevatte. ZAADNANDEL JAN RQ0ZEK ALLES VOOR UW TUIN Mevrouw A. C. Willemse heeft donderdagavond in de Florakliniek een welvarende drieling ter we reld gebracht. Bij de geboorte woog Robbie 2120 gram, Anne- mieke 1700 gram en Roosje 2170 gram. De drieling ligt momenteel in drie afzonderlijke couveuses in de Maria Stichting te Haarlem. Mevrouw Willemse blijft nog even in de Florakliniek. De familie, wonende aan het Pretoriaplein 12, heeft reeds een zoontje van drie jaar. pmiups] RacSio Moors GARAGE „PETERS" Aerdenhout: HAARLEM, 18 juli De president van de Haarlemse rechtbank, mr, F. P. E. Bloemarts, heeft gistermiddag uitspraak gedaan in het kort geding, dat de vereniging Het Christelijk Ly- HAARLEM, 18 juli Op de laatste werkdag vóór de vakantie van de bouw vakarbeiders werd het hoogste punt be reikt bij de bouw van het nieuwe r.-k. bejaardenverzorgingstehuis St. Jacob aan de Zuiderhoutlaan. Dat ging met enig feestelijk vertoon gepaard. De vice- CINEMA PALACE: De zoon van Spartacus. 14 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4 15. 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: t.m. zo.: Sergeants 3, 14 jr., zo.: 2, 4.30, 9.15 uur za., 7 en 9.15 uur. LIDO:- Geen woorden maar daden. 14 Jr.. 2, 7 en 9.15 uur Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur zo.ochtend: Wonderland der Zuidzee, 11 u. LUXOR: Operatie Petticoat, 14 jr., 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Geef er de brul(d) aan, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. zo.ocht., 11 u.Brazilië, het land van de toekomst. ROXYTarzan wordt getart, 14 Jr., 2.30, 7 en 9.15 uur. t.m. zo. Captain Sinbad, 14 jaar. ma. t.m. wo.: 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Kamers te huur, strikt volw 2, 7 en 9.15 uur. zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Pietje Bell, a.l. ma., dl., wo., 2.30 uur, Mondo Cane, str. volw. zo.ocht. Huur. MINERVA: De man met de vijf paspoorten, 14 jr., ma. 8.15 uur. zo. 7 en 915 uur Alles de lucht ln, a.l.: za.. wo. 2.30 uur, zo. 2 en 4.15 uur. An American in Paris, a.l. di. en wo. 8.15 uur. Zaterdag 18 juli Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, 8 uur: Concert door Albert de Klerk, orgel en Elly Ameling, sopraan. Ruïne van Brederode, Middenduinerweg, Santpoort, verlichting t.m. 19 juli van 8-11 u. Vleeshal, 2.30 uur: Poppentheater Merlijn. Maandag 20 Juli tot en met zaterdag 25 Juli. Zondag 19 juli Ekestos, Stationsplein 2, 8 uur: Het Tony Vos Kwartet. ZANDVOORT: Zaterdag 18 Juli Raadhuisplein, 8 uur: Dansgroep Phoenix. Woensdag 22 juli Strand bij rotonde, 10 uur: Vuurwerk. Donderdag 23 juli Raadhuisplein, 8 uur: Concert door Tiroler Kapel. „De Ark": Expositie van schilderijen en collages van Hans Jtlrgen Breuste. Geopend. 10—15 en 8— 11.30 uur, t/m 18 Juli Van 19 juli tot en met 15 augustus: Ten toonstelling van Johanna Pieneman. 2e etage. Tentoonstelling van schilderden van Jan Lutlken „100 Ambachten" Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling van edelsmeedwerk, wandkleden, grafiek, kera miek en poppen van o.a. Corry Borst. Kunstzaal „Barteljoris": Expositie Tem pera's van Frank Reijn. Geopend: Maandag van 16, dinsdag t.m. zo. van 96 uur. (tot 1 augustus). Frans Halsmuseum werken uit de Haar lemse Schooi van de 18e t/m lüe eeuw Bijzondere collectie werken van Fran* Hals Dagelijks van 10 5 uur 's avonds van 8 3(J toi 10.30 uur Z.ondag van 1 5 uur Frans Halsmuseum: Prenten Kabinet Gra fiek van Dtlrer en tijdgenoten Geopend 10 5 uur Zo 1-5 uur t/m 6 september ley Iers Museum Svniideruen 19e en 2Ue eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse schooi or t/m 10e eeuw F»»« stolen natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen oehalve' maandag, var» 11—3 uur Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat it Oude religieuze kunst, schilderijen middel eeuwse beeldhouwwerken Van lü 12 3o en van 1.3>) 5 uur (behalve maandag) Zon en feestdagen van —5 uur Woonhuis Jacobus ran L»ooy. Kleine Houtweg lu3 het t/oormaiige woonhui- van de schilder-schrijver Jacobus van Louy Geopend donderdag* van 4U jg 3,, en 13 30- 17 uur Zon en feestdagen var 3 5 uur Llnnaeushol, Bennebroek. Openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen tropentuin en mimcorso Genoenri van 9 - t uur 't'm >ktnber» Teiylers Museum, Spaarne 16, Tekeningen var vlirhelangelu Geopend dag oehaive ma 10-5 uur Eerste 'ondag van de maand 1-5 uur Museum Van LooyHerdenkingstentoon stelling Sjoerd H De Roos (1877—iyfi2) Letterontwerper Typograaf Geopend dag van 10 5 uur Zo van 1 5 uur Tot en met 2f juli 't Goede CJur: Expositie van Litho's van Rien Dool. Geopend 10 6 en 8—12 uur t/m 31 Juli (Advertentie) lange veekstkaae u> - tel. 11493 voorzitter van de Stichting: Nieuwbouw Bejaardentehuis St. Jacob, drs. F. A. Visser, hees de Nederlandse driekleur op het eerste van het uit drie woon blokken bestaande complex, deelde ge schenken jn het zogenaamde panne- bier" uit aan de arbeiders en hield een toespraakje. Onder zijn gehoor bevonden zich on der andere de deken van Haarlem, drs. Zwartkruis, en de moeder overste, de directeur en het college van regenten van het St. Jacobsgodshuis. In zijn toespraak bracht drs. Visser dank aan alle medewerkers. Hij wees er met nadruk op, dat verwezenlijking van het complex niet mogelijk is zon der de medewerking van het bestuur, de architecten, de aannemer en de ar beiders. „We kunnen elkaar niet mis sen", aldus spreker, die de hoop uit sprak, dat na de vakantie van de bouw vakarbeiders de bouw met hernieuwde energie zal worden voortgezet, opdat het complex op tijd gereed komt. In dat verband wees drs. Visser op de enorme behoefte aan tehuizen voor be jaarden: vooral ook in Haarlem. Met de bouw van het nieuwe bejaar dentehuis werd vorig jaar november begonnen. Volgens de planning moet het tehuis in januari 1966 worden opgele verd. 231 bejaarden zullen er dan in kunnen worden gehuisvest; 24 bejaarde echtparen en 183 alleenstaande bejaar den. Het nieuwe tehuis dient ter ver vanging van het uit de vijftiende eeuw daterende St. Jacobsgodshuis aan de Hagestraat, waar thans nog 86 bejaar den zijn gehuisvest. HAARLEM, 18 juli De organisten Marie-Claire Alain uit Parijs en An ton Heiller uit Wenen geven op dins- dr 21 juli 's avonds van acht tot negen uur een orgelconcert in de Grote of Sint Bavokerk. Marie-Claire Alain speelt werken van Nicolas de Grigny en van J. S. Bach. Op het programma van An ton Heiller staan dezelfde componisten. MIDDENSTANDSBANK Tot pro curatiehouders van de Nederlandsche Middenstandsbank op het kantoor te Haarlem zijn benoemd de heren J. Brobbel en L. B. Schipper. Beide he ren zijn reeds jaren bij dit kantoor wedt- Haarlems Speeltuin Verbond. Openingsinstuif voor alle afdelingen opde speeltuin Oosterkwartier van 10 tot 4 uur. Leeftijd vanaf 6 jaar. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het gezin. Speeltuin Noordervreugd: 5 km. wan deltocht voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Vertrek 10 uur vanaf de tuin. HAARLEM, 18 juli Vannacht om vier uur heeft zich tussen Heemstede en Haarlem een wilde achtervolging afge speeld. Toen de Heemsteedse politie een automobiliste met zeer grote snelheid zag naderen uit de richting Zandvoort, werd een achtervolging Ingezet, waarbij snelheden bereikt werden van ver over de honderd kilometer. Tot viermaal toe kwam de politie naast de sportwagen van de 33-jarige mevr. C. S.-D. uit Amsterdam, maar tei- Kens week zij naar links uit. Op het Houtplein in Haarlem kon zij worden klemgereden. De Amsterdamse werd naar het bureau gebracht en haar wagen werd in beslag genomen. v - ...g, mol w/cjtcn c/'Cii en de vereniging Het Christelijk Ly ceum te Haarlem moet de kosten van het geding (tien «pilden) betalen. On derwerp van het kort geding was een loting die de stichting Woningbouw Schalkwijk op 5 februari heeft laten verrichten om een volgorde te bepalen voor het in aanmerking komen van een der 56 door de stichting nog te bouwen eengezinswoningen in de Boerhaave- wijk. Het Christelijk Lyceum was van mening dat de loting niet rechtvaardig was geschied, omdat niet alle kandida ten bü deze loting zouden zijn betrok ken. Namens het Lyceum had mr. H. Luy- ken onder meer geëist dat aan de stichting Woningbouw Schalkwijk een verbod zou worden opgelegd om op grond van de loting woningen toe te wij zen. Mr. G. J. H. de Leeuw had na mens de stichting Woningbouw Schalk wijk verklaard dat de eis van het Ly ceum niet aanvaardbaar was. De president wilde er niet toe over gaan een nieuwe loting te bevelen onder de gegadigden. In de oorspronkelijke lo ting achtte hi] wel een grondslag van onrechtmatigheid aanwezig. De ge dragslijn van de stichting Woningbouw Schalkwek noemde hij m hoge mate slordig, weinig efficiënt en laakbaar eigengereid. Naar het oordeel van de president is in de circulaire van 'de stichting met voldoende tot uitdrukking gebracht <i« "et bestuur van de stich ting de bedoeling had om degenen die met nogmaals zich schriftelijk zouden opgeven, van de in uitzicht gestelde lo ting uit sluiten Naar zijn voorlopig inzicht stand het het stichtingsbestuur niet vrij om zonder alle betrokkenen in te lichten de toting tussen andere gega digden te doen plaatsvinden dan die welke in de beluste circulaire waren aangeduid, BUbevriezing van de toe stand op 9 februari zouden de belangen van de stichting Woningbouw Schalk wijk worden geschaad op een wijze die volstrekt onevenredig isPmet deuzbeela^! gen van het Christelijk Lyceum. Bij de onderhavige kwestie zijn namelijk (Advertentie) Eddie Constantine in een van zijn bes te films kan men gaan zien in „Geen woorden maar daden" (Des frissons partout), een heerlijk-kolderiek knok- gooi- en smijtwerk-werkje van Raoul An- dré. De eerste scène is al perfect raak: terwijl enkele juwelendieven zich op de borst bonzen, omdat ze een onmetelijke slag hebben geslagen, komt Eddie, die hier Jeff Gordon het, ze deze afhandig maken. Dit gaat gepaard met een soort slapstickachtige nonchalance, geraffi neerd in beeld en dialoog, en zó droog als een bepaald soort humor wel moet zijn om overtuigend te kunnen genoemd. Jeff, die FBI-man is, doet zich voor als gangster, op zoek naar de grote leider van een bende. Het contact met een charmante particuliere detective, Liza Lambert, leidt tot een intensieve coör dinatie bij het zoeken naar de man ach ter de schermen. Deze blijkt te zetelen in een speudo-rusthuis voor psychisch gesioorden. in deze dwaze omgeving er is feitelijk niemand buiten zijn zin nen bevindt zich een inrichting voor plastische chirurgie, opgericht tot in standhouding van het boevendom: de be handeling maakt vingerafdrukken en gelaatstrekken onherkenbaar. Op dit in stituut valt de grote slotklap, een don derend gevecht van twee bendes tegen elkaar en rpet de korpsfanfare als ac- De grote Tarzan komt helemaal uit Afrika naar het Verre Oosten, waar hy een moeilijk karwei moet opknappen. Er is daar een jongeman, die bestemd is om geestelijk leider van zjjn volk te worden. Maar er ligt een rivaal op de loer, die de jonge knaap te pakken pro beert te nemen. Maar hij heeft buiten Tarzan gerekend. De held moet vele avonturen doorstaan, en natuurlijk be reikt hij zijn doel. De film, getiteld „Tar zan wordt getart", draait tot en met zondag in Roxy. (Veertien jaar). Daarna wordt de film vertoond „Cap tain Sinbad". De held van dit verhaal keert na lange afwezigheid in zijn va derland terug, waar een sluwe groot-vi zier alle macht in handen heeft geno men en de koning feitelijk tot zijn ge vangene heeft gemaakt. U raadt natuur lijk, wat er verder gaat gebeuren. Maar er moeten heel wat intriges ontward worden, eer het recht zegeviert. (Veer- tien jaar. Cinema Palace: De zoon van Spartacus De Italiaanse geschiedschrijvers in dienst van de filmproducenten staan vopr niets. Dit is reeds duidelijk geble ken uit de stroom avonturenfilm, die de Romeinse studio's heeft verlaten. Voor de authenticiteit van „De zoon van Spartacus" kan dan ook niemand inslaan. De onvergeeflijke fout om de wrede Crassus, die Lydië onderdrukt, te vei warren met de rijke en milde Croe sus, die vijfhonderd jaar eerder Lydië beheerste, maakt hèt verhaal, waarin Spartacus' zoon zich wreekt op de moor denaar van zijn vader en er nu wel in slaagt de in slavernij gebrachte bevol king van een hele streek te bevrijden, er niet geloofwaardiger op. Dat hij daar bij te werk gaat als Zorro in zijn beste dagen doet aan het geloof in deze nieuwe held geen goed. Steve Reeves hanteert in deze film van Sergio Corbucci het zwaard zoals men van hem gewend is als Hercules, Maciste of hoe deze krachtpatsers meer mogen heten. In Cinema Palace (Veertien jaar). tieve deelnemers. Dan verdwijnt Eddie Constantine in zijn auto. Een machine geweer ratelt en hij zegt tot het pu bliek dat hy zich moet haasten voor zijn volgende film. In deze vorm graag Constantine terug. In Lido (Veertien jaar)- In „Move over, Darling" (listig in het Nederlands vertaald met „Geef er de brui(d) aan"), een Amerikaanse ko medie, is Doris Day de vyetteiyk dood verklaarde vrouw, die hevig misbarend komt opdagen, net op dag waarop haar echtgenoot (James Garner) aan zyn huweiyksreis met een nieuwe vrouw (Polly Bergen) wil beginnen. Het groot ste deel van de film is daarna gewyd aan de humor, d>ie volgens de regisseur Michael Gordon en zyn scenarioschrij vers: Hal Kanter, Jack Sher en Delia en Samuel Spewack, is gelegen in de pogingen van James Garner om zjcb zodanig in het verband te wikkelen, dat hy ongeschikt is om een bed met zyn nieuwe bruid te delen en de niet min der hardnekkige pogingen van Doris Day om te bewyzen, dat zy haar echt genoot gedurende een verbiyf van vyf jaar op een eenzaam eiland in gezel schap van een knappe body-builder, on- veranderiyk trouw is geweest. Een met vakmanschap gemaakte en in fraaie kleuren opgenomen slaapka merkomedie, luchtig en amusant, maar vol overbekende grapjes en gevoelig- heidjes. En vooral niet tè pikant. In Rembrandt (alle leeftyden). BLOEMENDAAL, 17 juli De toe schouwers in het Blomendaalse Open luchttheater hebben gisteravond een dolle „Herman Heyermans" meege maakt. Diens .Beschuit met muisjes" bleek een heeriyke klucht, die door het Belgische Reizend Volkstheater me* potsieriy'ke élan werd afgeleverd. Het stuk bezat alle elementen, een Heyer- mans-op-dreef waardig: een tyrannieke vader, een smekend bemiddelende moe der, een invalide zoon, een neef die niet deugde en een aangetrouwde nicht, die weliswaar een lage komaf, maar een hart van goud had. Alle personages maakten zich byzonder druk over een nalatenschap van een broer, die in ja ren niets van zich had laten horen, juist een weekje by de familie over was en precies in die week midden ln een lachbui dood bleef. Groot was de biydschap toen men ontdekte dat de man een fortuin had nagelaten, maar even groot de droefenis, toen bleek dat de overledene enkele dagen tevoren ge trouwd was, met Pollie. Het wordt een roerige komedie van paaien en drei gen jegens Pollie, die met het fortuin dreigt te gaan streken. Arme Pollie, die onder huweiykese voorwaarden is ge trouwd, maar een kind verwacht, is zo vriendeiyk een miskraam te hebben en het geld aldus aan de familie van haar man te laten. Het Reizend Volkstoneel bracht de ko medie een tikje gechargeerd, ruim schoots gebruik makend van alle klucht effecten. En dat deed het. Het spel kwam goed over de vüver en het luid ruchtig enthousiasme van de Belgen hield de kykers nauw by de gebeurte nissen vóór hen betrokken. De invalide zoon met name wist zelfs temidden van alle kluchtige diepe ellende echte ont roering op te wekken, aldus zorgend voor een belangrijke toets in een volks toneelstuk, zoals „Beschuit met muis jes" er by uitstek een is. Na een korte schorsing van de ver gadering voteerde de raad een krediet van 125.000,- voor de verbetering van de sportaccomodatie op de complexen Donkerelaan en Bleek en Berg. Dit ge schiedde na herhaalde aandrang van drs. Buckmann (VVD), die in de vorige vergadering reeds met een motie hier over was gekomen. Voor herstel, verbe tering, en uitbreiding van het clubhuis voor de voetbalvereniging BVC „Bloe mendaal" is 30.000,— nodig, voor een nieuw clubgebouw met kleedgelegenheid voor de Mixed hockeyclub „Houdt Braef Standt" ƒ70.000,—. De overige ƒ25.000 worden geïnvesteerd in het complex aan de Donerelaan. Daar komt een pre-fa- fabricated clubgebouwtje, dat „kaal" 20.000,— kost. B. en W. namen het voorstel tot wyziging van de verorde ning reinigingsrechten op het punt van het ophalen van grof huisvuil terug. Het agendapunt: vaststelling van de 68e suppletoire begroting 1964 veroorzaakte enige onrust. Uit de stukken in de raads- portefeuille had men kunnen zien, dat het ging om een bedrag van 210.000,- voor de bouw van een nieuwe katholie ke kleuterschool op het landgoed Spar- reheuvel aan de Bloemendaalseweg. Voo velen kwam deze kostenpost als een slag bü heldere hemel. De heer Jacob- son (WD) meende zyn overtuiging te kunnen handhaven, dat de kleuters in het gebouw Sparreheuvel waren en blë ven ondergebracht. Drs. Buckmann (VVD), en met hem de gehele raad, had geen bezwaar tegen het bedrag van ongeveer 110.000,- dat betrek king heeft op de werkeiyke bouw. Het overige bedrag voor bekomende zaken vond hy te veel met franje opgevoerd. Daarmee zou een byzondere school bo ven een openbare school worden bevoor- beeld en dit achtte hy onjuist. Wethou der mej. dr. Nolte (K.V.P.) merkte op, dat het zeker nooit de bedoeling is ge weest de kleuterschool voor goed in het gebouw Sparreheuvel onder te brengen. Het is een zaak van college en school bestuur. B. en W. hebben goedgevon- I den, dat de bouw wordt gegund aan de door de aannemer genoemde som, al dus de wethouder van onderwas. Elswout De goedkeuring van de rekening 1962 en de jaarverslagen over 1962 en 1963 van de Stichting Landgoed Elswout ge schiedde niet zonder opmerkingen. De fractievoorzitter van de K.V.O., de heer Laane, had nog al wat foute boekingen in de administratie gekonstateerd en dit achtte hy voor een eenvoudige admi nistratie niet nodig. Mevrouw Fahren- fort-Meuffels (WD) bleek te willen censureren en vond het niet juist als deze opmerking van de heer Laane in de pers kwam. De heer Strack van Schyndel (KVP) vond een jaariykse ver liespost van ongeveer honderd duizend gulden een te groot bedrag in verge- iyking met de twee duizend bezoekers. Ho gaf echter toe het landgoed Els wout als één geheel te willen behou den. Tegen het voorstel van B. en W. in aanvaardde de raad met zeven tegen vyf stemmen een tussenvoorstel van de heer Gielen (WD) om de bydrage der niet (ziekenfonds) verzekerde ouders voor het deelnemen aan de school tandartsendienst te bepalen op 15,58 per leerling per jaar. B en W. wilden deze bijdrage op tien gulden stellen. Waarschijnlijk begin september zei in het Wethouder Laanpark aan de burge meester den Texlaan in Aerdenhout een beeld worden geplaatst van mevrouw Louise van Palland. Het werd tentoon gesteld op de in Arnhem gehouden expo sitie 150 jaar beeldhouwkunst. Volgens Marie Andriessen en Nico Jonk is het beeld als het beste object in Nederland te beschouwen. De burgemeester, me vrouw Van Palland en de heer Andries sen hebben met een gipsmodel zeven proefplaatsen bezocht. Daarby bleek het wethouder Laanpark de geschiktste plaats. Tussen de gemeenten in Zuid-Kenne- merland blijkt overleg te zijn over de vraag hoe op de meest economische wijze aardgas kan worden verkregen en doorgeleverd. Bü de rondvraag attenderde me vrouw Fahrenfort-Meuffels (VVD) op het steeds toenemende euvel van liften op de Julianalaan, Militairenweg en Zandvoorterweg. Zy noemde dit een ergerlijke vorm van openbare bedelarij. De voorzitter, burgemeester dr. Peere boom Voller, verbaasde zich erover, dat zovele automobilisten het risico durven lopen deze jongelui een lift te geven. De meisjes en jongens zijn te lui met hun fiets of brommer de laatste vier kilome ter naar het stranf af te leggen. De vervoermiddelen worden bij bosjes langs de openbare weg neergzet (en daar af en toe door de politie weggehaald). HAARLEM, 18 juli Voor de derde klasse dames kwam ZIOS uit Den Haag by HPC op bezoek. In de eerste helft kwam de thuisclub met 2-0 voor door Lieke Bijkerk. ZIOS trok met een 3-2 overwinning naar Den Haag. Het twee de heren van HPC kreeg DVZ 3 uit Den Haag op bezoek. De Hagenaars werden met 10-2 verslagen. Het Goudse GZC 1 was vrydagavond dé gast van HPC 1. By de stand 0-3 scoorde Cas Wiers voor HPC. Bü de stand 1-5 liet Entrop het GZC-doel tril len. De eindstand werd een 7-2 over winning voor GZC. HPC is gedupeerd doordat Johan Bontekoe als deelnemer aan de zwemtraining niet mag poloën. In de vierde klasse heeft Haarlem 1 weer een overwinning geboekt. Het kreeg thuis Blauwe Beugel op bezoek dat met 7-3 werd verslagen. Na de stand 2-2 kwam Haarlem voor te staan op 6-2 waarna aan iedere kant nogmaals het doel werd doorboord en Haarlem zegevierde met 7-3. VZV 1 is in de vierde klasse afde lingskampioen geworden door Van de Ham 1 met 9-2 te winnen. De reser ves van VZV verloren van ZIOS 2 met 7-0. In de reserve eerste klasse heren werd gespeeld de ontmoeting HVGB 2- AZPC 2. Joep van Ommeren scoorde voor HVGB 2 maar stelde AZPC daar tegenover twee doelpunten. (Advertentie) SPEFSTKAA' 5 - l'ELEl 16061 (Advertentie) TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTKAA'I 38, HAARLEM Telefoon 14609 Advertentie) TELEFOON 38058 HEEMSTEDE SANTPOORT, 18 juli Het is zo langzamerhand traditie geworden dat Santpoort, zy het op zeer bescheiden wuze, deelt in de manifestaties rond het Haarlemse orgelimprovisatieconcours. c°n,certeerde vrydagavond in de N.H. Kerk te Santpoort Zuid de Italiaan se meesterorganist Luigi Tagliavini. De belangstelling voor dit concert was ver blijdend groot, al dient terzyde vermeld te worden dat een groot gedeelte van het gehoor bestond uit deelnemers aan de zoiheracademie voor organisten die momenteel in Haarlem wordt gehouden. Inzake Tagliavini kunnen we kort zyn. Hy is onbetwist een grootmeester, die zyn fünzinnige en intelligente muzikali teit geschraagd weet door een virtuoze techniek die echter altyd middel blijft en nimmer tot doel wordt verheven. De programmakeuze was beslist niet erg interessant: een aantal werken van oud- Italiaanse meesters, een concert van Johan G. Walther en het koraalvoorspel „Schmücke dich, o liebe Seele" en de pre ludium en fuga a moll van J. S. Bach. Van de oude Italianen was opvallend de vertolking van de D dur sonate van Scarlatti, een byzonder sprankelend werk in een gave uitvoering. Verder gaf Tagliavini van de beide, bovenge noemde, Bachwerken een strakke, doch zee, boeiende vertolking. Voor ons per soonlek was de uitvoering van de pre ludium en fuga een van de mooiste, die wy ooit hoorden. Luigi Tagliavini mag zich overtuigd weten van de dank van zyn toehoorders. Het zou misschien de moeite waard zijn eijs na te gaan of een volgend jaar het Santpoortse orgel .néér inge schakeld zou kunnen worden in het ka der van het Haarlemse orgelgebeuren. De mogeiykheden om b.v. een interpre- tatiekursus voor oude werken te geven lyken ons wel aanwezig. HANS WAANDERS HAARLEM, 18 juli Het Frans Hals museum is vanaf heden tot en met 5 september elke zaterdag geopend (met kaarslicht, bloemen en oude muziek) van half negen tot half elf 's avonds. Haarlem Marni-c Apotheek, Marnixfetrrfat 65, tel. »03R7: statlonMpotheek. XCru t.weM no. tel... 10043; Apolhef-lt liontïlKlnn,. weg 69, tel. 11596; Aercfeehnüt Apotheek/ Zandvoortselaan 164, tel. 40758. j Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathöt, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit Gele Kruis. tel. 13863 Dierenarts: G. Verhagen. Anthonie Fok kerlaan 31; Haarlem, tel. 63070. Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming Tel. 12823, b. g. g. 008, boodschappendienst. Heemstede: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Kamps, B. van Lennep- weg 1, tel. 84715. Doktersdienst: J. van Lum, Bronstee- weg 76, telefoon 81303. Bloemendaal Doktersdienst: J. H. M. Egberts, Zuider stationsweg 12, telefoon 57458. Wijkverpleging: zuster Joh. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, tel. 12698, bgg. 14424; en Wit-Gele Kruis. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, tel. 02560-8249 (ook avond- en nachtdienst tot en met vrijdag 24 juli). Overveen Apotheek. Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. M. Wijkmans, Juliana laan 152. telefoon 61054. Wijkverpleging: zuster Joh. van Dijk, Bloemendaalsestraatweg 307, tel. 12698, bgg. 14424; en Wit-Gele Kruis. Wijkverpleging: Zuster A. Moolenaar, Camphuysenlaan 18, Heemstede, tel. 43207. Doktersdienst: zie onder Heemstede. Apotheek: Aerdenhout-apotheek, Zandv.- laan 164, tel. 40758 (tev. avond- en nacht dienst tot en met vrijda'g. Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H, 11.15 en 12.30- Sint Antonlus, Nieuwe Groenmarkt: 6.80#, 7.30, 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. H. Jozet, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H. 11» 12 en 18 uur O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 8, 7.30# 9, 10 30 H en 12 uur. De Goede Herder, italiëlaan: 7.30, 9S* 10.45 en 12 uur Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H, 11 e» 12.15 uur. 4i Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30. 8.45 B- 10.80. 11 45. 18 uur Avondmis H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H en 12 uur. H II. Elisabeth en Barbara, P. Krugerstraat' 6.30. 7.45, 9 H. 10.45 en 12 uur. H Liduina, Rijksstraatweg: 7.30. 9 H. 10.4$ en 12 uur O L. Vrouw van VII Smarten, Rijksstraat weg 7. 8. 9.J5 H 10 45. 12 en 18 uur H H. Petrus en 'aulus: 7. 8.30. 10 H 11.45 uur H.,.- Apostel Paulun. Duinroosplantsoen: 8.30 H 10.30 en 11 45 uur ÖLOÜMKNOAAL, Aiierh Drie-eenheid: 7.30* H, 10.45 en 12 uur H. Sacrament: 7, 8, 9, 10.30 H. en 12 Uü*"' AbHufttsu( UT: 7.30, 9H en 11 uur z>ANu v ook/1 -NtORb Beatrixschool: 8. 9.30 en 11 uur. H. Agatha: 6.30. 7.30, 8.30, 9.30 H. 11, 12 eI> 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8.30 H, 10.30 en 11.30 Uur' HEEMSTEDE, 11 Bavo: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H, en 11 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40^ 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK, St. Joseph: 6.45, 8.30 H. 1°*^ en 12 uur Advertentie) CENTRALE VERWARMING JJUIKER OLIEBRANDERS BLOEMENDAAL XEJLEF.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2