Actiecomité winkeliers Zeer dwaze beslissing Negatief besluit van de Kamer van Koophandel wekt teleurstelling Maandag - sluiting nog niet van de baan Massaal protest van winkeliers Jeugd Vakantie- Feesten Haarlems centrumfunctie werd bedreigd geacht binnenskamers gevecht tegen dichte maandag Kamerbestuur wint Man gestoken met mesje Vijf beeldhouwwerken onthuld in Zandvoort Haarlemse Muggen met vertraging in laatste pleisterplaats Twee rennertjes in muggen- trui aan finish te Haarlem r HEBT U EEN RIJBEWIJS? BUSCHAUFFEUR W oensdagavond in Haarlem Maandagsluiting is tegen algemeen belang Goochelaars naar Haarlem SLEUTEL WEG? TAUNUS 12 M- 17 M Apotheken en dokters diensten Grootwinkelbedrijf: Maandag 27 juli voor Haarlem e.o. Tijdens hevige ruzie PHILIPS (FLINKE) eerste stap tot kunstzinnige verfraaiing van Badplaats N.V. „BETER HOREN" Burgerlijke Stand Haarlem H.H. Missen ZATERDAG 25 JULI 1964 MGINA 2 „DE SLEUTELSPECIALIST" GARAGE „PETERS" MORGEN DANSEN Dansstudio Griffioen Alleen voor R.-K. Dan hebben wij voor U een goede baan I in het werk van een zit veel meer dan U denktHet bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DINSDAG 28 JULI. U BENT VAN HARTE WELKOM IN ONZE KANTINE. LEIDSEVAART 596, HAARLEM. De buslijnen 3, 11 en 80 stoppen voor de deur N00RD-ZUIDH0LUNDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Kies een boeiende baan bij een slerk bedrijf, kies de HZH. LITTON INDUSTRIES 68V2 Films Muziek Diversen: T entoonstellingen AUTO De Zandvoortse mevrouw N. Bou- huys-Klaassen onthult het door haar vervaardigde beeldje „sprin gende kinderen". Burgemeester mr. Van Fenema staat haar char mant ter zijde. ZAADHANDEL JAN ROOZEtë ALLES VOOR UW TUIN De twee Muggentrui-dragers: Joop Pauel (links) en Johan Bul ters (rechts). Tussen beiden: toer leider Huug van Hulst. HAARLEM, 25 juli Het besluit van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en omstreken om aan de gemeentebesturen van Haarlem, Beverwijk en Velsen te ad viseren per gemeentelijke verordening géén verplichte maandagmiddagslui ting in te voeren, heeft allerwegen veel reacties losgeslagen. In kringen van middenstanders, grootwinkelbe drijf en winkelpersoneel heeft het be vreemding gewekt, dat de Kamer van Koophandel bij de bekendmaking van haar beslissing geen motivering aan de openbaarheid heeft prijsgegeven. Voorts heeft het verbazing gewekt, dlat de Kamer de vergadering van afgelo pen donderdagmiddag over de maan dagsluiting met gesloten deuren heeft gehouden. De felste reactie op het ne gatieve besluit van de Kamer van Koophandel komt van de zijde van het Actiecomité Haarlemse Winkeliers, in de praktijk de representant van 750 winkels in Haarlem. „Het besluit van de Kamer komt ons uitermate dwaas voor. Wij zijn van mening dat onze be langen bij de Kamer van Koophandel niet veilig zijn." Volgens het door dit Actiecomité verstrekte communiqué zijn buiten de medestrijdende winkeliers ook zeer vele zakenlieden gedupeerd door het negatieve besluit van de Kamer. Het comité vindt het onverklaarbaar, dat de Kamer geen rekening heeft gehou den met de overtuigende percentages aan voorstanders voor een halvedag- Advertentie) LAN (it V EERSTRA Al 10 TEL 11493 HAARLEM, 25 Juli Als reactie op het besluit van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken om de gemeentebesturen van Haarlem, Heemstede en Velsen te adviseren geen verplichte maandag middagsluiting in te stellen, hebben grote groepen winkeliers uit Haarlem, Beverwijk, Velsen en IJmuiden beslo ten om woensdagavond 29 juli om acht uur een grote protestbjjeeakomst te be leggen in restaurant Brinkmann te Haarlem. Zoals bekend voelen vele winkeliers zich ernstig gedupeerd door het besluit van de Kamer va Koop handel. Ook van de zijde van het winkelper soneel is protest aangetekend. Het Ac tiecomité Haarlemse Winkeliers heeft gisteravond alle zich gedupeerd voelende winkeliers opgeroepen aan deze protestbijeenkomst deel te ne- (Adr 'iet TELEFOON 38058 HEEMSTEDE Haarlem Apotheken: Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 80800; Apotheek Buzink, Lange Veerstr. 19, tel. 11000; Elswout Apo theek, Overveen, tel. 18730; Apotheek Schotsman, Binnenweg 208, Heemstede, tel. 38320. Doktersdlenst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa Mathöt, telefoon 11990 (Ook voor tandheelkundige hulp). Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Dierenarts: J Baliet. Kenaupark 13. telefoon 14524 Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823, b g. g. 008. boodschappendienst Heemst nde: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Laeijendecker, Raadhuis plein 9, tel. 84061; J. van Walsem. Bronstee- wej 32. tel. 84462. Bioemendaal: Apotheek Zie onder Haarlem Doktersdienst. H Immink, Bloemen- daalseweg 126 telefoon 57753 Wijkverpleging Zustei J Th Odtnot, Rustenburgherwei 16, telefoon 52129, Overveen Apotheek Zie onder Haarlem. Doktersdienst! W. Oosterhuls, Gillis Schoolmeesterlaan 2, tel. 42830. Wijkverpleging: Zuster J. Odinot, Rusten burgherweg 16, têl. 52129. Aerdenhuut: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: zie onder Heemstede. *J?UÏ7erE!e*!ng: ZU5ter T. de Vries-Ver- hey, De Waal Malefijtlaan 24, tel. 40258. sluiting op maandagmiddag. „Als 80 procent by de textiel, 70 procent bij de woninginrichtingen, 75 procent by de radio-tv-zaken en 100 procent bij de opticiens geen haalbare maatstaf meer is, dan kunnen deze groeperin gen zich overtuigd weten, dat hun be langen niet in veilige handen zijn bij deze Kamer van Koophandel." Het teleurgestelde comité meent, dat de commissie Detailhandel in de Ka mer geen schuld heeft van dit nega tieve besluit. „Toch rijst de vraag, of deze commissie zich zal moeten bera den of zij wel voor vol wordt aange zien", aldus het communiqué. Het wordt een teken aan de wand ge noemd, dat de vertegenwoordigers van bijvoorbeeld industrie, visserij, groot handel, Horeca, transportwezen, am bacht en bankwezen deze ongunstige beslissing namen, terwijl zjj tot een vijfdaagse werkweek overgingen, on der de Detailhandel hierover te infor meren. „Nu beslisten zij afwijzend, terwijl deze zaak in feite uitsluitend de detailhandel aangaat." Het Actiecomité Haarlemse Winke liers vindt dat het aan duidelijkheid niets te wensen overlaat, dat een ne gatieve beslissing moest worden geno men in een besloten vergadering, welke meestal openbaar is en oor spronkelijk ook openbaar zou worden gehouden. Het komt het Actiecomité voor, dat de consument zich ook gedupeerd moet voelen, omdat deze nu blijft aan gewezen op een onderbezetting van het personeel in de zaken, of rekening moet gaan houden met een onvakun- dige bediening van hulpkrachten. „Ook op de prijsvorming zal het besluit zijn nadelige invloed hebben, omdat het nu noodzakelijk wordt extra hulpkrachten aan te trekken, wat zonder twijfel kos tenverhogend zal werken." Tenslotte stelt het comité dat het voor vele za kenlieden nu moeilijker zal zijn het personeel 52 lange weekeinden per jaar te garanderen en dat ook voor de laatste groep de uitspraak van de Ka mer een grote teleurstelling is. Het comité zal zich nog beraden over verder te nemen stappen. Ook uit het winkelpersoneel is een actiecomité ontstaan, dat onder 750 winkelpersoneelsleden een enquête heeft gehouden over de maandagslui ting. Het bleek, dat 86.3 procent voor stander van de vrye maandag is. Bij de meeste grootwinkelbedrijven werd geen toestemming tot enquêteren ver kregen. HAARLEM, 25 juli Ook het Groot winkelbedrijf heeft gereageerd op het besluit van de Kamer van Koophandel L.zake de maandagmiddagsluiting. De Raad van Grootwinkelbedrijf meent dat 't met het oog op de dienstverlenende func tie van het detailhandelgbedrjjf niet in het belang van het publiek noch in dal van de detailhandel zelf is, om de tijd waarin de winkels geopend zijn nog verder te beperken. Een ander argu ment tegen het voornemen om maan dag de winkels te sluiten gronden zij in het motief, dat de maandagsluiting van de Haarlemse detailhandel de cen trumfunctie van Haarlem aantast en de concurrentiepositie van Amsterdam en Amstelveen sterker maakt. „De bevolking neemt toe, de koop kracht neemt toe en het aantal win kels loopt steeds terug; daaruit vloeit voort dat de winkels eerder langer dan korter open moeten zijn om het publiek voldoende gelegenheid tot kopen te ge ven." De actieve ondernemer zal de moeilijkheden, die als gevolg van het rouleersysteem optreden, niet uit de weg gaan door zijn winkel te sluiten." Aldus de Raad van het Grootwinkelbe drijf. 'Voorts wordt gesteld, dat het weJ degelijk de mening en de wens van het personeel is, dat het regelmatig kan beschikken over een vrye zaterdag middag. „De zogenaamde enquête die in Haarlem is gehouden on Ier het per soneel is helemaal geen enquête." Het Grootwinkelbedrijf meent, dat sluiting op maandag betekent: meer verkopen in minder tijd. Daarnaast moet de welvaartsstijging in een om zetstijging worden gerealiseerd en juist deze omzetstyging is voor de gehele detailhandel van levensbelang tenein de de steeds hogere ko3ten te dekken. Bovendien, zo meent men, wordt het parkeerprobleem nog nypender, daar b(j minder kooptyd meer verkeer in korter tyd moet worden verwerkt. Tenslotte geeft de Raad van het Groot- yinkelbedryf een uitgebreide opsom ming van moeilykheden die de dichte maandag oplevert voor personeel, in dustrie, grossiers en consument. „Over de markt op maandag en de maandagse beurs in het Krelagehuis spreken we dan nog niet eens", aldus het Grootwinkelbedrijf. Advertentie) Haarlems Speeltuin Verbond. Voor alle afdelingen; eigen programma op de tuin of elders. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. Speeltuin Don Bosco- straattekenwedstrijd op de tuin Aan vang 10 qur. Speeltuin Elba: wed strijden op de tuin voor kinderen van 3, 4 én 5 jaar van 10 tot 11.30 uur, en voor kinderen van 6, 7 en 8 jaar van 2.30 tot 4.30 uur. Speeltuin Noorder vreugd; zandfigurenwedstrijd voor kinderen van 7 tot 14 jaar. Vertrek vanaf de tuin om 10 uur. (Advertentie) HAARLEM, 25 juli In de besloten vergadering van donderdagmiddag heeft de meerderheid van het bestuur ven de Kamer van Koophandel de stry'd tegen de vrije maandag gewon nen. Scheidende voorzitter Enschedé en aantredend voorzitter Tromp kre- ffen de scherpste aanvallen te incasse ren van de commissie detailhandel en van vice-voorzitter Holt, die allerlei argumenten aanvoerden in het voor deel van de winkelsluiting op maan dag. Naarmate deze angstvallig binnen gesloten deuren gehouden bij eenkomst vorderde, werd het steeds duidelijker dat de balans zou uitslaan naar een negatief advies aan de ge meentebesturen van Haarlem, Bever wijk en Velsen. De argumentatie tegen de dichte maandag, die op een later tijdstip aan de betrokken gemeentebe sturen ter kennis zal worden gebracht, kwam het scherpst omlijnd naar voren uit de hoek van het Grootwinkelbe drijf. De voorstanders van de maandag- sluiting werd donderdagmiddag duide lijk te verstaan gegeven, dat zy maan dagmiddag konden sluiten, als dat hun zaken voordeliger zou komen te staan. Maar deze handelwijze kwam dan ge heel voor hun eigen verantwoordelijk heid- In de besprekingen kwamen in het geheel geen nieuwe gezichtspunten naar voren. De stof bleef beperkt tot zaken die in de laatste tijd al herhaal delijk in de publiciteit zyn terecht ge komen. Bij zyn pleidooi voor handha ving van de huidige situatie op het ge- Advertentie) Heden zijn door ons ter beurze van Amsterdam verhandeld certificaten van aandelen H. J. GROEN c.v G. J. KUHLWILM CO. H. T. POSTHUMA. Amsterdam 24 juli 1964. CINEMA PALACE: Wie past er op de win kel, a.l. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. De baby sitters van de Marine, a.l., elke ochtend behalve zondag, 10 uur. FRANS HALS: James Bond contra Dr. No. 18 jaar, za. 7 en 9.15 uur, zo. 2, 7 en 9.15 uur, ma. t.m. do. 2, 7 en 9.15 uur, dl. 2 en 8 uur. LIDO: Geen woorden maar daden, 14 Jaar, 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Mondo Cane, str.volw., zo.-ochtend 11 u. LUXORFörsterchrlstel, a.l., 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Geef er de brui(d) aan, a.l. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Brazilië, het land van de toekomst, a.l. Zo,-ochtend 11 uur: Droomreis van een driemaster, a.l., elke ochtend, behalve zondag, 10.30 uur, ROXY, do. t.m. zo.: Prairieratten, 14 jaar; ma. t.m. wo.: De luchtslag om Japan, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De dwaze recruut, a.l., 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. De avonturen van Pietje Bell, a.l., elke och tend, behalve zondag. 10.30 uur. MINERVA: Der Zigeunerbaron, a.l., do. en vr. 8.15 uur. The Big Circus, a.l., do. t.m. za. 2.30 uur, zo. 2 en 4.15 uur. Les Tri- cheurs. str.volw., ma. t.m. wo. 8.15 uur. De ontembare hengst, a.l., ma. t.m. wo. 2.30 uur. Zaterdag 25 juli Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, 8 u.: Concert door Frans Brüggen, blokfluit, en Gustav Leonhardt, clavecimbel. Vleeshal, 2.30 uur: Poppentheater Merltjn. t.m. 22 augustus. Gemeentekwekerij, Kleverlaan. Geopend dagelijks van 10-12 uur, 2-5 uur en 's avonds van 7.30-10.30 uur. Zaterdag 25 juli Openluchttheater, 2.30 uur: Kath. Ver. v. h. Gezin, voorstelling van „Ivanhoe" door het toneelgezelschap Spelenderwijs". Zondag 26 Juli Ekestos, Stationsplein 2: Ferdinand Povel Kwartet. Frans Halsmuseum werkan uit de Haar- :iist- var dt I tie* l/nri 19e eeuw 'l/.o ui- nlieotte 'v Keu -Ars Krat, Ho- Dagelljks van 10-5 uur. Avondopenstelling alleen zaterdags van 8.30 - 10.30 uur; zon dag van 1 - I uur. Frans Halsmuseum: Prenten Kabinet Gra fiek van Dtlrer en tijdgenoten Geopend 10 5 uur. Zo. 1 5 uur. t/m 6 september. bied van de winkelsluiting heeft het be stuur van de Kamer van Koophandel zich vooral laten leiden door de vrees, dat de centrumfunctie van Haarlem zal worden aangetast door sluiting op maandagmiddag van de Haarlemse de tailhandel. Als gevolg hiervan wordt de concurrentiepositie van Amsterdam en omligSende agglomeraties Ver sterkt. Bovendien wist het bestuur zich gesterkt door de gedachte dat de organisaties van het winkelpersoneel zich verschuilen achter de S.E.R., die geen maandagsiUjting op haar pro gramma heeit genomen. HAARLEM, 25 juli De afgelopen nacht is de 40-jarige elektromonteur J. S. v. V. door de Haarlemse politie inge sloten. Hy wordt ervan verdacht de 33- jarige aannemer C. P. v. O. met een roes tig pennemes in buik en onderbenen te hebben gestoken. Beide mannen, vrienden van elkaar, hadden met hun echtgenotes een bezoek gebracht aan een café in de Reitzstraat. Toen ze buiten kwamen ontstond er hooglopende ruzie. De aannemer liep daarbij de messteken op. Van O. keerde even later naar het café terug om de politie te waarschuwen. Het mesje stak nog in zijn lichaam. HAARLEM, 22 juli De gemeente Haarlem verwacht in mei 1985 de deel nemers van het Nationaal Congres voor Goochelkunst binnen haar grenzen. In verband met het groot aantal deelne mers en het byzondere karakter van het congres is het noodzakelyk dat bijna een jaar tevoren voorbereidende maatrege len worden genomen. Tenslotte wil Haar lem zich oo" niet door de goochelaars beet laten nemen. Een delegatie van de congessisten zal officieel op het stadhuis worden ontvangen. Op 3 september van dit jaar wordt een iets minder spectaculaire maar toch belangrijke ontvangst verwacht. Dan is de jaarvergadering van de hoof den van de gemeentelijke plantsoenen diensten. Ook deze heren worden offi cieel op het Stadhuis ontvangen. Advertentie) Maak een afspraak voor demonstratie. Inbouw of service. gEL 125 7« ZANDVOORT, 25 juli Onder aan voering van burgemeester mr. H. M. van Fenema maakte gistermiddag een grote groep gasten van het Zandvoortse gemeentebestuur een tocht door het dorp met een feesttreintje, want iedereen was In feeststemming. Daar was dan ook alle reden voor op deze voor Zandvoort gedenkwaardige, glorieuze vrijdagmiddag. Maar liefst vijf beeld houwwerkjes werden onthuld. Zy vor men de eerste aanzet tot de kunst zinnige verfraaiing van het Zandvoort se dorpsbeeld. Het Zandvoortse gemeen tebestuur wil in de nabij® toekomst ook andere kunstenaars gelegenheid geven daaraan hun aandeel te leveren. Ini tiatiefnemer tot de plaatsing van deie beeldhouwwerken is gemeentesecretaris W. M. B. Bosman, die daarvoor gister middag werd geprezen. De vyf kunstenaars, van wie nu reeds een beeldje in Zandvoort prijkt mochten hun werkstuk gistermiddag -.amen met mr. Van Fenema onthullen. De Zandvoortse mevr. W. N. Bouhuys- Xlaassen viel de eer te beurt het eerste beeldhouwwerk te onthullen. Het was het door haar vervaardigde beeldje „Springende kinderen", dat in het plantsoen aan de Kostverlorenstraat is geplaatst. In een plantsoen aan de Sophiaweg onthulde de Amersfoortse kunstenaar Gooitzen de Jong een copie van zyn bekende zwemster „Suzanna". Baro nesse Van Pallandt uit Noordwjjkerhout onthulde in de A. J. van der Moolen- straat haar „Moeder en Kind". Het echtpaar Put, waarvan man en vrouw respectievelijk „Wasvrouw" en „Vissers man" vervaardigden, verrichtte plech tige onthullingen in de Vinkenstraat en de Leeuwerikenstraat. Adviseur bij de plaatsing van de beeldjes was stads architect L. J. Linson van Amersfoort. In het Gemeenschapshuis opende de Zandvoortse wethouder mevrouw C. Stemler-Tjaden de twee aldaar in gerichte tentoonstellingen. „Het strand van vroeger en nu" is een fototentoon stelling van het Zandvoort van twee, drie eeuwen terug en het Zandvoort van nu. Er is ook een sehildery te zien uit 1628, toen Zandvoort nog vissersdorp was. Op de tentoonstelling „Beeldhouwers voor Zandvoort" zyn werken samenge bracht van de kunstenaars, die in op dracht van de gemeente Zandvoort beeldhouwwerken gemaakt hebben o daar nog aan bezig zijn. De tentoonstellingen zyn tot en met 15 augustus te bezoeken. Onze kunst criticus zal in de loop van de volgende week een bespreking wyden aan de ten toonstelling „Beeldhouwers voor Zand voort" en aan de gisteren onthulde beeldhouwwerken. ACHTERVELD, vrijdag 24 juli Met anderhalf uur vertraging zyn de 60 Muggen Hans Verdonschot zat ondanks zijn gebroken teen weer op de fiets gisteravond in de laatste pleis terplaats aangekomen. Die vertraging was te wyten aan enkele mankemen ten aan de fietsen voor de start uit St. Anthonis en een mislukte bergrit, waar de jongens de veiligheidsmaatre gelen uit het oog verloren. Omdat toch een wedstrijd moest worden verreden, besloot toerleider Huug van Hulst bij Otterloo een sprintwedstryd te laten verry'den. De sprint leverde een grote verrassing op: B-klasser Joop Panel kwam in puntenaantal gelijk met zyn ploeggenoot Johan Bulters die al enke le dagen in de Muggentrui rydt. Zo kan het gebeuren dat vanmiddag twee jongens in de Muggentrui Haarlem binnenkomen. Bij de start voor de vijfde etappe liep het tijdschema al meteen in de war. Een lekke band en een defect aan één van de remmen veroorzaakte al direct vertraging. Het weer was we- .deromi mooi, zodat Mugs;onleider Huug van Hulst toch vol v.-i t start ging. De voorbeeldig IletB jongens zouden het wel klaren. En in derdaad, de 60 Muggen reden weer zonder moeite naar elke plaats die de route aangaf. Cuyk, Mook en Groes- beek werden vlot genomen, toen werd er gestopt voor de bergrit. Die rit moest worden gereden op een drukke weg, zodat Van Hulst de jongens op het hart drukte: Blyf op de rechterkant van de weg". Maar het bloed kroop waar het niet gaan kon. Hoe groot de discipline dit jaar ook is, toen de sterken die met een flinke han dicap startten langs hun zwakke broe ders wilden gaan, zagen zy geen kans om de linkerbaan te myden. „Ongeldig verklaren", vonden enke le ploegleiders. Van Hulst loste echter alles op door te vertellen dat er nog een wedstryd zou worden verreden. Het werd een sprintwedstryd die in „De Zanding" vlak by Otterloo werd gehouden. Hier werd Minne Bloem er direct door zUn grote concurrent Jo han Bulters uitgereden. Niets leek Jo han meer in de weg te staan voor de eindzege. Joop Pauels nog wel een ploeggenoot van Johan echter zorg de voor de verrassing. Dank zy zijn (Advertentie) HOORARPARATEN SPECIAALZAAK WACENWEC 124 - HAARLEM TELEFOON 02500-14461 Dagelijks geopend van 918 uur. SCHOTERBOSPLEIN 19 - TELEF. 51088 Dagelijks geopend van 912.30 uur. BEVALLEN van een ZOON: 21 juli, E. Helmus-Wynhout. 23 juli, J. Vos- Leyen, F. Schnellenberg-Neusink, 24 juli, H. Douwes-Rensenbrink, M. Hruska-Schrbder. Van een DOCHTER: 22 juli, M. Kes- Van Rooij, A. Wennekers-Van der Zwet. 23 juli, A. Dreyklufft-Versluis, M. Jor- daans-De Koekoek. 24 juli Th. van Hoof-Oelp, E. van der Putten-Smit, C. Leijen-Wolcken. OVERLEDEN: 21 juli, C. Timmer- Timmer, 75 j., Karolingenstraat; 22 juli, G. Verhagen-Hersevoort, 73 j., Wyde Geldelozepad; G. Piebes-Witting, 38 j., Gasthuisvest; 23 juli, F. Boeré- Van Damme, 93 j., Kastanjestraat. ONDERTROUWD: 24 juU, G. Lam- mers eir G. Nooy, A. van der Putten en M. Ketelaar, C. Tegel en N. van der Eems, W. Lehman de Lehnsfeld en E. Grootveld, L. van Toornburg en Th. Staats, A. Boeree en E. Koopmans, Ph. van Hoven en G. Kruyer. GEHUWD: 24 juli, D. Donker en W. Spruit, H. Plet en M. v. d. Pyl. ZANDVOORT, 24 juli Voor het bouwterrein aan de Matthys Mole naarstraat en de Cornelis van der Werffstraat te Zandvoort zullen binnen afzienbare tyd de ryksgoedkeuringen voor de daar te bouwen woningen en garages worden verleend. In verband hiermee zal de gemeente Zandvoort overgaan tot de aanleg van bestratin gen en rioleringen. Aan de gemeente raad wordt daarvoor een krediet van 147.000 gevraagd. Advertentie J SPEF STRAAT t TELEf 1606 J prestaties kwam hy op gelyke hoogte. Want ook Johan Bulters bleek niet on aantastbaar: Albert Wielders reed hem er uit en won de sprintwedstryd. In Achterveld wachtten vele belang stellenden op de intocht van de Haai> lammertjes. Behalve directeur Haze- voet van de Haarlemse Dienst voor Sociale Zaken, stonden vele familiele den by het tentenkamp om de renner tjes te verwelkomen. Dat er geapplau disseerd werd, was niet ten onrechte: de Muggen die de tiende Haarlemse muggenronde hebben gereden, zyn by- zonder goede ambassadeurs voor de Bloemenstad gebleken. Uitslagen en klassementen De uitslag van de tydens de vyfde etappe bij Groesbeek gehouden berg- Éfató&t.: t«B* w IJssel, '2. Dik Bloem, 5. Fons v. d. Bosc 1. Rudy Tunz, 2. Herman van Mussche, 3. Henk Duyn, 4. Wim van Kleef, 5,, Jaap- de Bok. De uitslag van de by Otterloo gere den sprintwedstryden luidt: 1.^ Albert Wielders 8 pnt., 2. Chris v.d. IJssel 7 pnt., 3. Johan Bulters 6 pnt., 4. Theo Wester 6 pnt., 5. Wim van der Lin den 6 pnt. B-klasse: 1. Adrie Hegi 8 pnt., 2. Rudy Tunz 7 pnt., 3. Peter Sluiter 6 pnt., 4. Dirk v.d. Veen 6 pnt., 5. Joop Pauel 6 pnt. Het Individuele klassement na d« vijfde etappe luidt: A-klasse: 1. Johan Bulters, 57 pnt., 2. Minne Bloem, 55 pnt., 3. Piet Buter, 51 pnt., 4. Gerrit Gerritsen, 46 pnt., 5. Cees Ari-nk, 45 pnt., 6. Chris v.d. IJssel, 45 pnt., 7. Dik Kruyff, 44 pnt., 8. Henk Scharwachter, 44 pnt., 8. Fons v.d. Bosch, 43 pnt., 10. Albert Wielders, 43 pnt. B-klasse: 1. Joop Pauel, 58 pnt., 2. Wim van Kleef, 53 pnt., 3. Herman van Mussche, 51 pnt., 4. Jaap de Bok, 47 pnt., 5. Wim Hirs, 47 pnt., 6. Dirk vnd. Veen, 47 pnt., 7. Albert Start, 44 pnt., 8. Nico v.d. IJssel, 40 pnt., 9. Ru dy Tunz, 38 pnt., 10. Albert Broekhui zen, 38 pnt. Het algemeen ploegenklassement n» de vijfde etappe luidt: 1. Maas 295 pnt., 2. Vermaat 257 pnt. 3. Wilco 215 pnt. 4. Brinkmann 213 pnt. 5. Alba 212 pnt* 6. Union 202 pnt. 7. Coca Cola 144 pnt. 8. Wilhelmina 126 pnt. 9. Coöp. 121 pnt. 10. Vos 93 pnt. (Advertentie) VOOR SCHOOL- EN STUDIEBOEKEN n BOEKHANDEL H. COEBERGH HAARLEM Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H. 11.15 «n 12-30' Sint Antontns. Nieuwe Groenmarkt: 6 30' 7.30, 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30. 8.30. 9.30 S. 12 en 18 uur O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 6, 7-3®* 9, 10 30 H. en 12 uur. De Goede Herder. Italiëlaan: 7.30, 9 10.45 en 12 uur Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H, 11 el> 12.15 uur. tl Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30. 8 45 f 10.30 11 45. 18 uur Avondmis H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 S e" 12 uur. H H. Elisabeth en Barbara. P Krugerstra» 6.30, 7.45, 9 H. 10.45 en 12 uur. H. Lidulna, Rijksstraatweg: 7.30. 9 B. 10 en 12 uur O L Vrouw van VU Smarten, Rijksstra» weg 7. 8. 9.15 H 10.45, 12 en 18 UUï g0 H H Petrus en 'aulas: 7. 8.30. 10 B- 11 45 uur H Apostel Paulus, DulnroosplantsoePi 8.30 H 10.30 en 11.45 uur JLOSWKNOAAL, Allerh l)rle-eenheld! 1 9 H. 10.45 en 12 uur f, H. Sacrament: 7, 8, 9. 10.30 B. en 12 AERDENHOUT: 7.30, 9 H en 11 uur. ZAND v uuK'i-NtOHI) Beatrixschool! 8, 9.30 en 11 uur. ep H. Agatha: 6.30. 7.30, 8.30, 9.30 B. 1 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H, 10.30 en H-30 HEEMSTEDE, H Bavo: 6.30, 7.30, *ïu' 9.30 H, en 11 uur. gjO^" O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. jgjD BENNEBROEK, SL Joseph: 6.45, 8.30B- en 12 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2