BRITSE POSI WORDT WEER BESTELD Veel Franse kritiek voor De kop is er af De Gaulle ZATERDAG-PUZZLE MARKTBERICHTEN Vrolijke tweed, warme helmen, maar óók veel bloot DE MOORD IN HET AfcLIER Kwartaalwinst Hoogovens ruim 20 procent lager Bezoeker van vermoorde vrouw wordt gehoord Minder spanning Kerk-Staat in Joegoslavië DERTIG FRIENDSHIPS NAAR INDONESIË MODE IN ROME EN FLORENCE honkbalzege over Ajax Parijs is Britten brengen Rotterdamse politie zeer behoedzaam Hengelo's gezin na brand dakloos Maleisische marine brengt Indonesische sampan tot zinken Knicherbwk Gfs uvoor 6e Ondanks recordwinst IJMUIDEN, 24 juli In het tweede kwartaal van dit jaar heb ben de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken een winst vóór verdeling behaald van 21,9 min., hetgeen 5,6 min of 20,4% minder is dan in 't overeen komstige kwartaal van 1963, toen dit cijfer 27,9 min beliep. De omzet aan derden kwam op het recordniveau van' 193,4 min, een cijfer dat 6,6% hoger ligt dan dat in het tweede kwartaal 1963. Kosten en voorzieningen stegen echter met 10% tot 162,6 (147,8) min, zodat de bedrijfs winst 9,1% lager uitkwam op 30,8 (33,6) min. Dat de winst vóór verdeling 20,4% lager uit kwam, ondanks een stijging van de interest met 0,5 min en een daling van de vennootschapsbe lasting met 1,0 min, moet wor den toegeschreven aan het terug lopen van de baten uit deelne mingen met niet minder dan 4,3 min. r - - mimMttrm-< Ti ja lang loven en bieden heb- y ben de Britse regering en de vakbond van post-perso- neel gisteren een loon-akkoord bereikt, waardoor de langzaam- aan-actie, die tot deze chaos van ongesorteerde post op de post kantoren leidde, binnen enkele dagen tot het verleden zal be horen en een voor dit weekeinde uitgeroepen nationale staking kon worden afgelast. De rege ring stond min of meer onder druk van zakenkringen, die we zen op de schade door de stag natie van het postverkeer. Alleen al in Londen wachtten gister avond 29 miljoen brieven op be stelling. ZATERDAG 25 JULI 1964 PAGINA 6 Afrikaans krijgstenue voor een bootreis, de bikini zit er onder. t 9r FiUriCiS üürtbRIBGE In tien jaren tijds heeft Italië niet kunnen besluiten, welke stad de titel „nationaal mode centrum" verdient. Vandaar dat de Italiaanse modepresenta ties zich afspelen in twee steden: Rome en Florence. De shows in „Firenze" hebben het historische Pitti Paleis als decor, eens de resi dentie van de hertogen van Tos cane, thans een museum. Het Ita liaanse festijn, gestart op 13 juli in de Eeuwige Stad, nam tien dagen in beslag. Een legertje van zo'n dertig haute-couturiers stond er borg voor, dat modeminnenden aan hun trekken kwamen. Hoed met sluier Stevige hak Vrouwelijk Zebra-strepen, ook voor after-ski, zijn „in". Met „topiess' wordt de draak ge stoken. PAUL VLAANDEREN DE CONCIERGE. Meer avondtoiletten met pantalon. Zonder bovenstuk nuuuv. mm» RECHTBANK V. VEKWEEÖ 4 *inii*!iiiiiiiiiin*iifiiiiiiiiiiiiiiiiiip(iiiiiini:iinii(f9*M'<ti-:: De winst vóór winstverdeling geeft bU Hoogovens In het gehele eerste half jaar een daling te rien met 3,7 min. of 8,3 procent tot 41,o min., een daling die geheel voor rekening van het twee de kwartaal komt, aangezien in het eerste kwartaal nog een winststijging van 11,5 procent geboekt werd. De omzet in het eerste half jaar is welis waar met Ut7 Procent toegenomen tot 383,9 (343,8) min., maar de kosten ga ven een stijging te rlen met 14,3 procent tot ƒ321,2 (281,0) min. De bedrijfswinst bleef daardoor in het eerste half jaar vrijwel onveranderd 0p 62,7 (62,8) Het zijn in het eerste halfjaar 1964 de met 2 min. tot 4,4 min. ver minderde interestbaten en de van 8,2 min. tot 3,9 min. verlaagde opbrengst deelnemingen waaraan de winst te wijten is. De vennootschapsbe lasting geeft een daling te zien van f 2,7 min. tot 30,0 min. ROTTERDAM, 25 ju» Sedert gls. teren wordt een 23-SaT'Se Rotterdams bouwkundig tekenaar door de Rotter damse politie „voor verhoor opgehou den", zoals men het van de zijde der recherche voorzichtig uitdrukt. Deze jongeman zou in de nacht, waar in de moord op mevrouw Hagers-Segov is gepleegd bij haar aan huis zijn ge weest. Hij ontkent echter zichzelf toe gang te hebben verschaft en beweert niets van de moord te weten. De recherche behandelt dit geval met de uiterste voorzichtigheid om te voor komen, dat bij gebleken onsehuid de jongeman op enigerlei wijze in persoon en belangen zou worden geschaad. Eerder was de echtgenoot van de ver moorde vrouw na langer dan een etmaal te zijn verhoord door de politie naar huis gezonden. BELGRADO, 25 Juli (KNP) De Joegoslavische regering j)®®ft toestem ming gegeven de katholieke theologi sche faculteit te Split 1® heropenen. Deze is vele jaren terug op last van de justitie gesloten. Niettegenstaande belemmeringen welke de priesteroplei ding in dat land heeft ondervonden, is het aantal priesters gegroeid. Dit jaar zijn reeds 74 diakens priester gewijd, een record sinds jaren. De regering van Tito streeft de laatste jaren op vallend naar verbetering in de betrek kingen tussen Kerk en staat. (Van onze correspondent) HENGELO, 25 juli Een felle brand heeft vrijdag de woning van de Hen gelose lompenhandelaar G. de R. in de as gelegd. Omtrent de oorzaak van de brand, waardoor een uit zeven perso nen bestaand gezin dakloos werd, is niets bekend. De Hengelose recherche heeft de zaak in onderzoek. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 25 juli Bulten de kring tan de hem o-ivoor ordelijk toegeda ne volgelingen en de eontroinisten met de hun eigen optiek buiten be schouwing gelaten vindt hetgeen ge neraal De Gaulle op zijn „persconferen tie" aan Europese en internationale po litieke zienswijzen te berde heeft ge bracht, ook in Fl"rijk bijzonder wei nig instemming, veel kritiek en veel al ondubbelzinnig afwijzVing. „Voor het eerst in zijn geschiede nis ziet men Frankrijk de vooruitgang van de wereld tegengehouden", zo be sluit oud-premier Paul Reynaud, tevens oud-Gaullist, zijn bittere kri tiek. De voorzitter van de Republikeinse V olksbewe ging christen-democraten de heer Jean Lecanuet, merkte onder meer op: ,,In werkelijkheid heeft de pre sident vastgesteld, dat zijn buitenland se politiek, die Duitsland mee wil krij gen in de verzwakking van het Atlan tisch bord genootschap, in Europa de pas markeert." In het commentaar, dat de hoofdre dacteur van de Parijse Monde onder zijn schuilnaam Sirius aan De Gaulles uitee' etti; ;n wijdt, leest men onder meer als volgt. „Wij wisten reeds, dat Frankrijk Frans moet zijn en Algerije Algerijns. Wij wetc,i nu ook dat Europa een Europees Europa moet zijn. Tau tologieën waarom men kan lachen of glimlachen, maar die toch niet. zoals men zou kunnen geloven, een onhandig heids- of °n vermoeidheidseffect zijn. Door hun gebrek aan precisie dekken zij zowel een nationalistische geloofsbelijde nis als de meest uiteenlopende en bii gelegenheid tegenstrijdige nolitinke be doelingen. Zoals het Algerijns Algerije aam ng'-eüik in --ote mate Frans was. is het duidelijk dat Frankrijk van zins is de politiek van Europa te vereenzel vigen met zijn eigen politiek. Europa verenigen", zo verv t Sirius. „is een der allermoeiiiikste we-ken. De weer standen, de fouten, komen zeker niet alleen van ouze kant. Als bot hoofd van de staat beweert dat Frankrijk op eigen gelegenheid een politiek voert, die de politiek van Europa kan en moet ziln, dan geeft hij z\jn partners duide lijk kennen dat de Europese politiek slechts Frans kan zjjn." KOEALA LOEMPOER, 25 juli (UPI) Het Maleisische ministerie van defen sie heeft vandaag meegedeeld, dat het Maleisische marine-patrouilleschip „Sri Selangor" vrijdagavond een gewapende Indonesische sampan bij Singapore in de grond heeft geschoten en drie geünifor meerde Indonesiërs heeft gedood. Een Maleisische matroos werd gedood en drie werden gewond. Het incident gebeurde bij het St. Johns eiland op twaalf mijl ten zuiden van Singapore. In hetzelfde gebied liggen een aantal Indonesische eilandjes. Zo, de kop ia er af van de vakantie. Maar we gaan nog niet naar huis. nog lang niet De oplossing van de vorige puzzel was zo: HORIZONTAAL: 5. route, 6. strijder, 8. mot, 9. ramenas, 11. vlo, 12. eik, 13. kapper. VERTICAAL: 1. boot, 2. bedden, 3. patrijs, 4. worm, 7. ram, 10. even. DJAKARTA, 25 Juli (ANP) Naar aanleiding van het komende bezoek van minister Luns aan Indonesië heeft de derde vice-premier en minister van basisindustrie van de republiek, Chai- rul Saleh, gisteren verklaard, dat Ne derland aan Indonesië hulp zal kunnen bieden bU de landbouw, de havenwer ken en de scheepsbouw en bij de ver betering van het vliegveld Kemajoran bij Djakarta. Alle Dakota's en Con- vairs zullen worden vervangen door Fokker Friendships. Het gaat hierbij om vijfentwintig tot dertig toestellen. Voor Fokker is er wel een Franse con current maar men houdt het voorlopig op de Friendship. In antwoord Op «en vraag zei de minister. da.t s-ls men xieh bij de De prijswinnaars: le prijs: Gerard Tuilenaar, Schumann- straat 21, Heemskerk. 2e prijs: Harry Prins. Beekkade 2, Hillegom. 3e prijs: Henriette Breij, Vijfhuizendijk 204, Vijfhuizen. Nieuwe inzendingen liefst per brief kaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In linkerboven hoek schrijven: Kinderprijsvraag". kamende besprekingen op de com pensaties gaat concentreren zich me ningsverschillen kunnen voordoen. Dat kan ook gebeuren als men de compensaties als voorwaarde voor samenwerking zou opdienen. Hij juichte het toe, dat ook minister An- driessen van Economische Zaken naar Indonesië zal komen. Het tijd stip staat nog niet vast. Dat hangt af van het resultaat van het bezoek van minister Luns. Het westen moet zich ervoor hoeden, westelijke normen aan te leggen bi) de beoordeling van de toestand in In donesië, aldus de Indonesische be windsman. Anders dan in het weeten kan men niet op lange termijn vast stellen wat achtereenvolgens moet gebeuren. Het land is ln de diepte em in de breedte in beweging en gelijktij dig moeten allerlei problemen worden aangepakt. Soms is het noodzakelijk projecten uit te voeren, die niet on middellijk economisch nut afwerpen maar die ertoe bijdragen dat het volk zich een natie voelt. •'*--( f .5 t/k d m' 'ji (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 25 juli Het honk- haluegental van d® Amerikaanse stu denten, de Arce Knickerbockers, speel de gisteravond aan de Kruislaan tegen Ajax. Ook deze hoofdklasser is er niet ln geslaagd de Knickebockers een neder laag toe te 'brengen. Na een overwin ning van 5-8 donderdagavond op het Rotterdamse Sparta werd het nu 13-1 tegen een zich zwak verwerend Ajax. De Arce Knickerbockers behaalden de zege voornamelijk door goed slag werk, met drie homeruns van At- lee, Eenemark en Carlson als hoog tepunten. Bij Ajax speelden Van de Bo venkamp, Urbanus en Onverwagt van OVVO mee als gastspelers. In verband met vakanties beschikte Ajax over te weinig goede spelers die de Amerikaan se studenten partij zouden kunnen ge ven. Geholpen heeft de versterking ech ter allerminst, wat uit de uitslag duide lijk blijkt. De Amsterdamse ploeg kwant slechts tot 3 honkslagen. Het enige te- genpunt werd in de zesde inning ge scoord, op een moment dat de Knicker bockers al een voorsprong van 5-0 had- den. Voor Ajax wierpen achtereenvol gens Ruben Leyssner, Douwe Offring» en Vincent Leyssner. Veiling septer Tlel: resp. 70/75 65/10 60/65 55/60 eerste en tweede appelen early victoria 16, james grieve 46 18. lodi 55-62, stark earliest kl. 1 46-65 35-39 28-48 16-37, idem kl. 2 32-56 21-45 10-24, yellow transparant kL 1 37-42 22-47 15-29 8-20, idem kl. 2 37 18-40 3' 12-28 7-18; peren resp. eerste en tweed: soort janbaas 25 11-14, kruidenier 33-10 16-42, n.h. suikerpeer 17-31, precose d® trvouw 39, pruimen czar piuim 70-10" 35 early laxton 80-147 41-100, elder.s® blau- -e 70-104 53-61, krozen 38-68 27-41- pruimedant 46-70, ontario 54, branie."1 L per doosje van 250 gr. 42-53, frambozej per doosje v. 250 gr. 51-87 37-47 as/rd' beien per doosje van 250 gr. 5e 6S-75- morellen 51-71, gestriepte 87 31, rode be«' sen per doosje van 250 gr. 9-23 7-9, rod® bessen 26-47, industrie 23, zwarte bessen 68-75, kruisbessen blonde 51-100 16-4.8, kruisbessen witte 40 18, groenten andi)' vie 5-18, bloemkool p. st. 5-15, capü' ners 80, komkommers p. st. groene 12-Z" 4-15, princesseboon 25-76, rode kool P' st. 8-9, savoie kool p. st. 7-14, snijboo» 21-60, 10-27, sla p. krop 5-12, tomate» 28-40 15-34, uien 17-25 9-11, wortelen Pe,r bosje 17, aardappelen grote lO-l?; drieling 4-9 alles in cents per kilo tenw anders vermeld. WINTER ITALIANEN OP KOUDE REKENEN Wat hebben de Italianen voor de vrouw in petto? Zjj rekenen kennelijk op een lange, koude winter, waartegen ze ona terdege willen wapenen. Ze mogen dan brocaat en weelde rig geborduurde zijde gebruiken, en 's avonds veel bloot laten, voor over dag bieden ze een gaderobe, waarin Je je behaaglijk voelt, zelfs als de thermometer een temperatuur onder nul aanwijst. Tweed pakjes ontbreken in geen enkele collectie. En uit deze cos- tuums blijkt, dat de Italianen de kunst verstaan, praktische kleding te ont werpen, die er toch plezierig uitziet. De kleuren zijn vrolijk: lilla, olijfkleurig en zonnebruin. Trouwens, kou lijden is ook 's avonds niet nodig als je een japon van Miranda aantrekt, die lange model len ln mohair brengt. En het toppunt van behaaglijkheid is wel de trui van Tiziani, die tot op de grond reikt en voorzien is van lange mouwen en een capuchon. Die capuchon is heel belangrijk. Als we willen kunnen we ons hoofd daar 's morgens, 's middags en 's avonds ln verbergen. Warm zijn ook de helmen die de ontwerpers uit Florence brengen. Vaak horen daar wollen kousen bij, ge breid in bont patroon. Over het alge meen laten de hoeden uit Florence het Sezicht vrij. Er was ook een van !errato, die bestemd is voor mistige winterdagen, waarop industrie- en uit laatgassen lang in de lucht blijven hangen. Aan een kapothoedje bevestig de hij een sluier van bont, die de onderste helft van het gezicht bedekt. Heel gek zijn de hoedjes met drie hoorntjes en een vilten vlecht, ont worpen door Canessa, die ook een vilten creatie in de vorm van een vogel, com pleet met ogen en snavels, bracht. De schoenen zijn verstandig. Ze hebben over het algemeen een stevige hak. Zelfs als ze, ter com pletering van een avond. Alet, zjjn uit gevoerd in goudlamé, lijken ze solide genoeg om er een fikse wande ling mee te maken. Albanese brengt fel gekleurd schoeisel, met een hoef ijzervormige hak en een opening bij de tenen. Er zijn ook dans schoentjes ln de stijl van Ginger Rogers, met één lage enkelband en van voren samengestrikte lintjes. Het silhouet van de Italiaanse mode ls vrouwelijk. We mogen een boezem hebben en een taille. De mantelpakken hebben vaak heel lange jasjes, de rokken reiken tot net Iets onder de knie. Sommige couturiers, waaronder de nieuwelinge Mirella dd Lazzaro, werken met versieringen van struis veren, van pareltjes en rijnsteentjes. Carosa brengt een hoge, slanke taille- lijn en licht geronde heupen, zoals een halve eeuw geleden. Hij aarzelt tussen smachtend romantisch en stoer krijgs haftig. Zo heeft hij een rookkleurige avondjapon, waarin een heldin uit een boek van Henry James gekleed zou kunnen zijn, maar ook hoeden en rokken ln de stijl van de suffragettes. Zijn collega Enzo heeft een voorkeur voor tunieken en zwierige jasjes. En hoe zit het met de beruchte „blote boezem"? Veel stof heeft die niet doen opwaaien. De Romein Fieri brengt bUna bovenstukloze hulspyama's, be staande uit pantalons, jasjes met cein tuurs en piepkleine beh^ltjes, waarmee De presentatie van de ParUse herfst- en wintercollectie start op 37 juli en neemt eveneens tien dagen in beslag. Steeds sterker wordt in de lichtstad de tendens, ontwerpen te maken, die gemakkelijk kunnen worden gecopieerd en in warenhuizen kunnen worden verkocht. En daarnaast legt men zich toe op het samenstellen van kant-en-klare collecties, eveneens bestemd voor warenhuizen. Opvallend in de collecties van de Engelse haute-couturiers, die woensdag en donderdag hun creaties toonden is, dat er sterk rekening is gehouden met de smaak van de Amerikaanse vrouw. Voor de eerste keer in de Engelse geschiedenis hebben vertegenwoordigers van twee grote Amerikaanse modehuizen de Brit se shows bijgewoond. De Engelse ontwerpers brengen heel veel mantelpakjes met pantalons in plaats van rokken, zowel om in te gaan dansen en te dineren als voor de jacht op de zaak, voor theaterbezoek en voor een wandeling. HARRIET WEL, MR. VLAANDEREN IKWRCHT. WRT wilt u WE TEN? 'DRT URN VEELZ'JN- OF NIETS IK SPRAK DE WAARHEID. TOEN IKTER06KWRM VOND IKf RRNKIE IIC GINS NflRR BENEDEN BW HARLDEMR PARKING, DRT ZEI 0 NIET\ WARR0M ZOO IK? VOORDE NIEMANDVR0BG RECHTER J M'J DRT. IK BE" -1 ANTWOORDDE alls nog net tegemoet wordt gekomen aan de plaatselijke opvattingen over zedige kledij. En de halslijnen, zoals die van Forquet bijvoorbeeld, zijn soms héél gewaagd. Maar daar bleef het bij. Toch ls er v een kleding-onderdeel zonder bovenstuk: de handschoen. Hand schoenen werden getoond op een show van accessoires, voorafgaande aan de eigenlijke modepresentaties. Er waren en aan de bovenkant uitlopend in een er veel, uitgevoerd in zwart suède en aan de bovenkant uitlopend in een soort traliewerk, een open top, waar door een deel van de arm is te zien. Maar daar kan niemand iets op tegen hebben. Horizontaal. 1. kokospalm. 7. weegwerktuig. 13. lokprijs. 14. bout van een reebok. 15. steen. 16. maanstand (afk.). 17. Bijbelse figuur. 18. groente. 19. nog eens van het begin af (afk.). 20. deel van de Bijbel (afk.). 22. slede. 23. dier. 27. mineur toonsoort, ^.woord inhoud. 33. plaats in Zeeland. 34. glans. 36. iedere. 37 zoon (eng.). 38. water in N-Brabant. 39. boom. 41. Europe aan. 42. pottenbak- kersaarde. 43 brok. 44. uitroep. 45. hei lige (afk.). 47. vogle. 48. soort school. 50. club, groep. 52. gouden munt van 10 dollar in Noord- Amerika. 55. doop- moeder. 56. hemel geest. 58. op de ma nier van. 59. wel riekend gomhars. 60. rivier in Sibe rië. 62. pers. vm.w. 63. titel (afk.). 65. deel van de dag. 67. hoofddeksel. 68. lengtemaat. 69. Engelse titel. 71. toiletzalf. 72. lengtemaat. 73. maagafdeling van een koe. 74. in een kerk levende rat. Verticaal. 1. grote vrucht. 2. soort verf. 3. ver brandingsrest. 4. plaat. 5. verharde huid. 6. meetlat. 7. woud. 8. gehoorzaal van universiteit. 9. begin. 10. klein kind. 11. U edele (afk.). 12. licht verspreidend voorwerp. 21. plaats in Overijsel. 24. van buiten komend. 25. alleenstaand per soon. 26. te zijner plaatse (afk.) 27. in houdsmaat (afk.) 28. soort onderwijs. 30. water in Noord-Brabant. 31. klimop. 32. vorstenstai. 34. gebaar. 35. vrouwe lijk ree in het 3e jaar. 38 vordering. 40. gerecht. 44. gedenknaald. 46. sneeuw- hut, 49. kleine steur. 51. voorzetsel. 53. water in Friesland. 54. muzieknoot. 55, onmeetbaar getal. 57. vergrootglas. 59 afstandsmaat. 61. wel. 52. mee. 64. rivier in Argentinië. 66. plaats in Duitsland, 67. dikke laag. 68. tijdperk. 70 muziek noot. 72. slede. Oplossingen op briefkaart in te zen den tot en met 1 aug. aan 't Kasteel van Aemstel afd. prijsraadsel. N. Z. Voorburgwal 65, Amsterdam met ver melding ouder of onger dan 18 jaar. OPLOSSING VAN II 'Tl Buitenrand: 16 rok; 18 roker; 2— 11 prkhuis; 29 preek; 38 kleur; 3 10 kater; 49 batik; 4—14 broeden; 510 spoor; 57 >s; 612 kruid; 7—13 seder; 11—16 sater; 12—15 datum; 1318 rilke; 14 17 ny lon; 1520 molen; 1619 rolde 17—22 nagel; 18—21 engel; 19—29 edel man; 2026 noest; 21—27 leger; 2231 legende; 2328 samen; 2330 serre; 24r—29 tiran; 2431 tante; 2530 genie; 25—32 gonje; 2628 ton; 27—32 ree. Middengedeelte: 1—12 aelsvel; 2—5 gat; 28 grief; 37 rles: 3- -6 aan; 4— 9 maispap; 511 tepel; 610 nevel; 7— 10 sal; 8—11 fel. De prijswinnaars zijn: Oranje Nassaulaan 123, Overveen; J. Boogman, Mej v. d. List, Pickéstraat 52, Noordwijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 6