Dahlia's thans begonnen aan de opmars in opvallende variëteiten 1 Meure rapper dan Philips Britten zullen Libië verlaten Gouverneur A. van den Wall Bake heeft ambitieus programma na studiereis Bezuinigingsplannen remmen toeloop K.M.S. in Weert blikman+sartorius blikman-j-sartorius h. srröf! Opnieuw drieling DAHLIADEMONSTRATIE IN SASSENHEIM jong Israël dansi DE MOORD IN HET ATELIER Chrts Plus.- vieiyj van de vijf klassementen DE WEKELIJKSE KEURING Slachthuis doet goede zaken Omzetdaling op veiling Haarlem Rit om dagprijzen van „Excelsior" Wandeltocht EHBO door Haarlemmermeer Auto dringt wielrijdster de berm in Fraude-bedrag opgelopen tot 35 mille I pagina Verduistering ten nadele Haarlemse groothandel Selectie Burgerlijke Stand Haarlem Program^ Zomeravondcompeti om de Metz-bekei' t Burgerlijke stand WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1964 i r AMSTERDAM, 18 aug. Voor de tweede maal in drie maanden tijds is in het Anna- pavïljoen, de verloskundige kli niek van het O.L. Vrouwegast huis, een drieling geboren. Me vrouw N. Boer-van Wijngaar den schonk zaterdag het leven aan twee dochters en een zoon. Moeder en kinderen maken het na een nogal precaire periode, thans goed. De heer en me vrouw Boer hadden reeds twee zoontjes. De drieling weegt ge zamenlijk nog geen tien pond. ,flet is wel bijzonder dat er in het Anna-paviljoen in drie maanden tijds tweemaal een drieling wordt geboren" ver telde de hoofdzuster vanmor gen. De laatste drieling voor die van twee maanden geleden werd zes jaar geleden gebo ren". ^Cotel SSouweó zandvoort .itfe //Ztrflutoldót cewijfrtC/ lliitti, Luitenant-generaal A. V. van Den van de Koninklijke Militaire Aca- Wall Bake (links) heeft de leiding demie in Breda begin deze maand van 24 t/m 28 augustus elke dag van 10 tot 5 in haar nieuwe toonzaal ANEGANG 33-37 o.a. Facit reken-, tel-, en schrijfmachines, Facit electronic, Zeiss Ikon boekhoud machines, Rotaprint kleinoffsetmachines Ervaren medewerkers zullen aanwezig zijn om u vrijblijvend te adviseren. Anegang 33-37, Tel. (02500) 21617, Haarlem I overgenomen van generaal-majoor W. C. H. van Reede. Kwaliteit OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL „SPEL DER VERGISSINGEN" J OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL door FRANCIS DURBRIDGE VLAANDEREN MlGGVL^Elgg; HAARLEM, 19 au?. De dahlia's zijn de opmars begonnen. In het Kre- lagehuis te Haarlem zag men deze Week al vele variëteiten. De gladiolen beginnen thans snel terrein te verlie zen. Naast deze twee hoofdgewassen zag men nog diverse bijgoed-artikelen. Om met die laatste groep te beginnen: opmerkelijk was de groep Montbretia's van de fa. J. van Nieuwkoop uit Sas- senheim. Een dozijn verschillende va riëteiten van dit alleraardigste gewas.ie was ingezonden. De meest opvallende vonden we E. MacKenzy, oranje met rode ring in het centrum, de egaal oranje Amos, de gele Citronella, de diep-oranje Sir Wilson, de llchtoranje Lady Wilson en de meer bekende warmgele Rheingold. De fa. Weyers- Mense, Hillegom- Aalsmeer, liet het fraaie bolgewas Vallota speciosa zien. Op het formulier stond vermeld F 1, waarmee wordt aangeduid de eerste generatie na een kruising. Of deze ver melding is dit geval juist is, laten we ln het midden, omdat er voor zo ver wij weten slechts één Vallota is en wel de getoonde speciosa. Van Til-Hartman uit Hillegom expo seerde enkele lelies. Onder meer: li- lium longiflorum giganteum, die be paald niet gigantisch waren en verder ook de sierlijke lilium sustum met de heerlijk geurende, gespikkelde bloemen. De fa. v.d. Wiel uit De Zilk bracht een vaas beste kwaliteit scabiosa caucasi- ca, een prima snijbloem. Gladiolen za gen we nog van Konijnenburg en Mark te Noordwijk, die o.m. de fraaie olau- we K en M's Blue ten tonele voerde met de zeer aparte Paul Pfitzer's Me mory, terwijl Jonkman-Hulsebosch uit Sassenheim de fraai gebouwde warm- rode Big Ben voor het voetlicht bracht. Van de bekende Noordwjjkse gladio- lenkwekerii H. J. Salman en Zn was ook een mooi groepje met de rode Red Emperor, de lila Fidelio, de rose Pearl Sensation en de zalmkleurige Tantalus als uitblinkers. En dan nu de dahlia's. Heel goed von den we de bloedrode decoratieve Deutschland van de fa. C. Geerlings uit Heemstede, die tevens een prima gele decoratieve zaailing liet opdraven. De Leidse dahliakwekerij Ballego en Zn oogstte veel succes: niet minder dan drie getuigschriften eerste klasse en wel voor de gele Goutte d'Or met de gespleten bloemblaadjes, de purperen semicactus Maitre Royer en de zeer aparte Gaudy, een witte decoratieve met rood centrum. De fa. Van Veelen uit Sassenheim was present met de fraaie rose decoratieve Derby, de de coratieve oranje Orange Beauty, de al leraardigste Fiery Star, rood met gele punten en de best gesteelde gele semi- i Adv nentiel VOORSCHOOL. EN STUDIEBOEKEN BOEKHANDEL H. COEBERGH HAARLEM HAARLEM, 19 aug. De Haarlemse groenten- en fruitveilingsvereniging boekt de laatste jaren een aanzienlijk ledenverlies. Waren er ln 1959 nog 87 leden, verleden jaer was het ledental teruggelopen tot zeventig. Ook het aantal tuinders die hun produkten naar Haar lem brengen vertoont een dalende lijn. In 1959 brachten 125 tuinders hun pro ducten naar Haarlem en verleden jaar waren er nog maar 110 tuinders die dit deden. De totale jaaromzet daalde van 1.463.000 in 1959 tot 1.285.000 in 1963. Deze gegevens staan vermeld ln de jaar statistiek van de gemeente Haarlem. In de statistiek worden ook de ge gevens vermeld over de hoeveelheden vlees, die in de jaren 1959 tot en met 1963 in consumptie zijn gebracht. In het slachthuis werd in 1959 in totaal 6.277.000 kilogram geslacht en verleden jaar was dit 7.677.000 kilogram. Vijf jaar gele den werd 3.392.000 kilogram vlees in gevoerd en vérleden jaar 4.055.000 kilogram. In het openbaar slachthuis stonden de runderen met 12.649 vertegenwoor digers van het totaal van verleden jaar van 56.828 geslachte dieren. Er kwamen slechts 1.611 paarden onder het mes. Aan de top stonden de varkens met 33.918 voor de burgerij geofferde levens. Er werden voorts 1.168 schapen naar de slachtbank geleid. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 18 aug. In de Heem- ■terhuisstraat hoek Petrus Biokhol is gisteravond een motor in botsing geko men met een personenauto. De duopas- sagiere, de 16-jarige modinette H. F. Schepers is met verwondingen aan haar linkerbeen in het Binnengasthuis opge nomen. cactus Yellow Splendour. Een getuig schrift eerste klasse ging verder naar Meridian van de fa. K. Maarse Dzn uit Aalsmeer die daarnaast nog diverse andere fraaie nieuwigheden ten toon stelde, terwijl de fa. Lammers uit Vijf huizen een getuigschrift eerste klasse zag toegekend aan de lila pompon Billy Boy. Van deze firma noteerden we ook nog de witte decoratieve White Label, de grote rode decoratieve Red Cap en de zalmkleurige cactus Salmon Perfec tion. Een mooie groep dahlia's bracht de fa. Peters uit Hillegom. Voor de gele semicactus Krijnen's Jubileum (ge noemd naar de jubilerende meester knecht), de abrikooskleurige decoratie ve Herst Palet, de rode semicactus Rotterdam en de lila semicatus Rosita deden het best. Hippeastra uit Hille gom presenteerde o.m. de met een ge tuigschrift eerste klasse bekroonde zalmkleurige semicactus Ravel, de dieprose semicactus Ex iibris, de pur peren pompon Tombola en de anemoon- bloemige dahlia's Gamelan, geel, Tha lia, lila en Embryo, rood. HAARLEM, 19 aug. Ton Meure heeft zich in een rit om dagprijzen van de Haarlemse Raceclub „Excelsior", die dinsdagavond over twintig ronden op het parcours in Schalkwijk werd ge reden, de sterkste getoond. Samen met Jan Philips, waarvan hij het beslissen de sprintje won, was Meure met suc ces uit het peloton ontsnapt. Door het minder goede weer was de belangstelling onder de A- en B-klas- sers minder groot dan normaal. Toen Meure en Philips dan ook in de elfde ronde tot de aanval overgingen, was dat meteen de beslissende ontsnapping. De uitslag luidt: 1. T. Meure, 2. Jan Philips, 3. B. Gieske, 4. ,1. Sweyen, 5. J. Papavoine. 6. Henk Philips. Bij de C-klassers was Rob Mole- kamp weliswaar zeer actief, maar tot een beslissende voorsprong kon hij het niet brengen. Een sprint moest uit spraak doen en dat was een kolfje naar de hand van Herman Neeskens. De uitslag: 1. H. Neeskens, 2. J. Mole naar, 3. R. Molekamp, 4. P. Moerkerk, 5. T. de Boo. Uitslag jeugdklasse: 1. H. Korenstra, 2. J. Brands, 3. F. Hoogland, 4. G. Wassink, 5. R. Brands, 6. J. Breure, 7. W. v.d. Brink, 8. W. Korenstra. Advertentie Tele! 11125(171 3046 Vanaf heden dageli.ks cabaret en muziek met internationale floorshow 'rkest: THE CRAZY GENTLEMEN. HOOFDDORP, 19 aug. Op 12 sep tember houden de wandelsportvereni gingen „Steeds Voorwaarts" uit Hoofd- dorp en de „Vicon Jeugdwandelgroep" uit Nieuw-Vennep, gezamenlijk een wandeltocht door de Haarlemmermeer. De afstanden bedragen 6, 12, 18, 25 en 40 km. De netto opbrengst van dit wan delfestijn is bestemd voor de EHBO af- delingen Hoofddorp en Nieuw-Vennep. Aan de wandelaars kan iedereen, boven de vijf jaar, deelnemen. Beide wandelsportverenigingen zijn van me ning dat er iets terug moet worden ge daan voor de EHBO, omdat deze ver eniging altijd klaar staat onderweg de helpende hand te bieden, wanneer wan delmarsen worden georganiseerd. De zes kilometer kan uitsluitend worden gelopen door kinderen van vijf tot en met acht jaar, de twaalf kilometer door de jeugd vanaf acht jaar, de achttien kilometer door jongens en meisjes van af veertien jaar. De 25 en 40 km staat open voor iedereen boven zestien jaar. Het inschrijfgeld bedraagt voor perso nen tot en met vijftien jaar 1,20 en boven de zestien jaar 1,40 p.p. Leden van erkende wandelsportorganisaties genieten dertig cent reduktie. Men kan zich laten inschrijven bij onderstaande adressen: J. Stellingwerf, Prins Hen driklaan 34, Hoofddorp (tel. 02503-6919) P. de Jager, Joh. Bogaardstraat 19 in Nieuw-Vennep (telef. 02526-419) J. v.d. Pol, Sloterweg 950, Hoofddorp; C. B. Mittertreiner, Eug. Previnaireweg 40, Nieuw-Vennep. Na 5 september wordt het inschrijf geld verhoogd met 25 cent per persoon. De start vindt plaats vanuit de lage re technische school in Hoofddorp. Hoofdweg 709. Voor de 6, 12, 18 en 25 km zal het vertreksein worden gege ven tussen 13.30 en 15.00 uur en voor de 40 km 's morgens tussen 9 en 10 uur. De technische school is te berei ken met Maarse en Kroon vanuit Am sterdam, Nieuw-Vennep, Leiden, Hille gom, Haarlem en Aalsmeer. Iedere deelnemer (ster) ontvangt een herinneringsmedaille. Verder worden extra prijzen toegekend. HAARLEM, 19 aug. Gistermiddag om tien over half een is een nog on bekende wielrijdster op het kruispunt Zijlweg-Westelijke Randweg door een personenwagen de berm in gedrongen. De automobilist reed door een rood stoplicht en vervolgde zijn weg, nadat hij de wielrijdster in moeilijkheden had gebracht. Zij moest de berm inrijden, om niet te worden aangereden. Het ken teken van de personenwagen is bekend. De politie verzoekt de wielrijdster zich als getuige te melden. LONDEN, 18 aug. (AFP) Groot- Brittannië zal waarschijnlijk in de naaste toekomst zijn militaire bases in Libië ontruimen. De Britse troepen zul len geleidelijk worden teruggetrokken, maar er blijven posten achter voor de doorvoer van militairen. Britse militai re vliegtuigen behouden het recht bo ven Libisch grondgebied te vliegen, zo is van bevoegde Britse zijde meege deeld. Verwacht wordt dat aan het einde van onderhandelingen over herziening van het Brits-Libische verdrag van 1953 een overeenkomst over de ontrui ming van de bases zal worden geslo ten. Volgens het verdrag, dat in 1973 afloopt, heeft Groot-Brittannië recht op militaire bases in Libië en verplicht het zich Libië te verdedigen. De Libische regering had onder druk van president Nasser van Egypte en hem gezinde stromingen in Libië om herziening van het verdrag verzocht. HARLEM, 17 aug. De 71-jarige handelaar uit Haarlem mist twee porte feuilles met resp. tien bankbiljetten van duizend gulden en 1.500 alsmede auto papieren. De handelaar vertelde donderdag avond om kwart over elf in een urinoir op de Nieuwe Gracht bij het Nassau- plein te zijn aangesproken door een man, die hem om een vuurtje vroeg en hem aan zijn jas getrokken zou hebben. Hij had daarna zijn auto in devgarage gezet en was lopend naar huis gegaan. De volgende morgen eerst ontdekte de Haarlemmer dat hij beide portefeuilles kwijt was. Hij deed aangifte bij de po litie. HAARLEM, 19 aug. De verduiste ring ten nadele van een Haarlemse groothandel in plastic artikelen, ge pleegd door de 40-jarige kantoorbe diende R. J. uit Haarlem, blijkt bij na der onderzoek geen 15.000 te bedra gen. De schade is opgelopen tot 35.000. De kantoorbediende, die heeft bekend, werd verleden week aangehouden op verdenking van valsheid in geschriften en oplichting. Met het verduisterde geld had hij goede sier gemaakt met een vriendin in Amsterdam. Belangstelling voor K.M.A. Breda in stijgende lijn (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG, 18 aug. Het aantal aanmeldingen voor de officiersopleiding aan de Koninklijke Militaire Academie in Breda vertoont de laatste jaren een stijging, Luitenant-generaal A. V. van den Wall Bake, die deze maand ver huist van de prachtige Haagse Hofzicht- laan naar het zogenaamde Kasteel van Breda, waarin de K.M.A. gevestigd is, om de leiding van de beroepsofficiers opleiding voor land- en luchtmacht op zich te nemen, verwacht, dat dit jaar (Advertentie) demonstreert meer dan honderdvijftig cadetten zul len worden aangenomen. „Nog nooit vertoond na de oorlog", zegt de gene raal, die dit voorjaar een studiereis van drie weken maakte langs de grote militaire academies in Amerika en Car nada. Hij bezocht de beroemde academie van West-Point, de hypermoderne aca demie voor de luchtmachtcadetten in Colorado Springs, aan de voet van de Rocky Mountains, en de academie van Kingston in Canada. Generaal Van der Wall Bake, van mei 1962 tot januari 1964 chef van de generale staf, die na een ernstig verschil van mening met minister De Jong van Defensie als zodanig ontheffing uit zijn functie vroeg, is per 1 augustus gouverneur geworden van de K.M.A. Hij volgt generaal-majoor W. C. H. van Reede op. Hem is de lei ding toevertrouwd van het onderwijsin stituut, waar in 1960, eveneens onder zijn leiding, een belangrijke onderwijs- herziening werd doorgevoerd. Het is voor het grootste deel te danken aan deze herziening, dat nu de aanmelding voor de K.M.A. een stijgende lijn ver toont. Een ander beeld vertoont de Ko ninklijke Militaire School in Weert, waar onderofficieren voor de land macht worden opgeleid. In 1961 werd aan deze school de mogelijkheid ge opend om ook degenen die niet de m.u.l.o. hebben doorlopen de eigen lijke eis voor toelating is het m.u.l.o.- diploma op te leiden tot onderoffi cier. Zij die de l.t.s. of minstens twee klassen van u.l.o. of h.b.s. met goed gevolg hebben doorlopen, kunnen via een schakelklas toch in de onderoffi ciersopleiding worden geplaatst. Was 1963 een heel goed jaar, gezien het aantal aanmeldingen, dit jaar halen we dit cijfer niet, aldus kapitein Kraeyeveld van het ministerie van Defensie. Weliswaar is er geen spftake van een verontrustende teruggang, maar er is toch een duidelijke lijn omlaag. Naar de mening van kapi tein Kraayeveld zijn de reorganisatie- en bezuinigingsmaatregelen van minis ter De Jong de oorzaak van deze terugloop. De toeloop dekt de behoef te niet. Bij de onderofficieren is er beslist gen sprake van een teveel. Aldus onze zegsman. SASSENHEIM, 18 aug. De Neder landse Dahlia Vereniging zal op vrijdag 4 en zaterdag 5 september een Dahlia- demonstratie houden in het .gebouw Paauw aan de Warmonderdam te Sas senheim. Deze demonstratie draagt een lande lijk karakter. Dahliakwekers en -lief hebbers uit het hele land nemen er aan ie el. De liefhebbers zullen er hun kweek produkten voor de verschillende prijs vragen tonen. Een groot aantal neemt deel aan de jaarlijkse zaaiwedstrijd waar men met zelf gewonnen nieuwe dahlia's kan meedingen naar een on derscheiding. Alle bekepde dahliakwekers stellen hun nieuwste soorten van de laatste ja ren op in een grote, fraai gearrangeer de groep. Hun beste verscheidenheden zullen door de Vaste Keurings Commis sie van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde voor een getuigschrift worden beoordeeld. Tevens heeft plaats de jaar lijkse wedstrijd om de bekers en plaquet- te's voor de beste dahlia's van het jaar in elke groep. Deze unieke dahlia demonstratie en keuring zal voor het publiek toegankelijk zijn. Vorig jaar werden er van de 1388 sollicitanten voor de K.M.S. 473 toege laten, 34 procent tegen 386 van de 1168 33 procent in het jaar daarvoor. Beide jaren waren rond tweehonderd jongemannen bestemd voor de schakel klas, die de opleiding tot onderofficier 27 maanden verlengt met negen maanden. Bij de toelating van de kan didaten laat men de kwantiteit niet voor gaan op de kwaliteit. Hoe beter kader we voor de opleiding van onze dienst plichtigen kunnen krijgen, hoe liever, aldus kapitein Kraayeveld. De gemid delde leeftijd van de kandidaten ligt de laatste jaren iets lager, de jongelui ge ven zich eerder op. Dat slechts onge veer eenderde van de kandidaten wordt toegelaten, ligt voor een groot deel aan de medische en psychotechnische se lectie, en aan het feit dat soms kandi daten vóór hun toelating al een andere baan hebben gekregen. „Ik geloof, dat kwaliteit belangrijk is bij een opleiding", zo meent generaal Van den Wall Bake, die voorzitter was van de commissie die de reorganisatie plannen voor het onderwijs aan de K.M.A. ontwierp. Aan de academie- oude-stijl werden peletonscommandanten opgeleid, luitenants met een militaire vakopleiding en een dunne „saus" van meer algemene vorming en ontwikke ling. De huidige tijd en de moderne krijgsmacht eisen meer wetenschappe lijke vorming van de militair, zelfstan dig, kritisch en wetenschappelijk denken aldus generaal Van den Wall Bake. Re sultaat van de herziening was verlen ging vai de studieduur met één jaar. De nadruk kwam meer te liggen op karaktervorming en wetenschappelijke vorming, naast militaire vaktechniek en lichamelijke fitheid. De opleiding kreeg meer wetenschappelijk niveau. Na een algemeen georiënteerde propaedeutische studie, studeert de cadet verder in een door hem gekozen richting, techniek, sociale economie of administratieve economie. Voor sommige technische op leidingen genie, verbindingsdienst en technische dienst is de studieduur in totaal vijf jaar, de overige cadetten zijn na vier jaar gereed om hun werk te beginnnen. Volgens de wet op het mili tair wetenschappelijk onderwas, die bij het parlement ligt, heeft de cadet aan het eind van zijn opleiding mét de bui het baccalaureaat. Generaal Van den Wall Bake is in Amerika onder de indruk gekomen van de belangstelling voor de officiersoplei ding en van de mogelijkheden voor selectie van de kandidaten. Voor acht honderd plaatsen op de luchtmachtaca demie van Colorado Springs waren 14.000 sollicitanten. Het onderwijs zelf is er schools en streng klassikaal. BEVALLEN van een zoon: 14 aug.: J. Brussee-Blom; 15 aug.: A. Granada- Meijer; 16 aug.: J. Klein Schiphorst van Empelen; 17 aug.: R. Deurloo-Bou- ma, B. Hetem-van Offeren, J. Rietveld- Kaandorp, H. Wandel-Gras; 18 aug.: W. Grobbe-Goulooze, E. Rogaar-Bust, M. Jacob-van Bruggen. Van een dochter: 17 aug.: Th. van der Voort-ter Haak; J. Kat-Brongers; W. Brouwer-Veen, C. Sijtsema-Haan- stra, A. Meijer-Grotholt. 1 ONDERTROUWD: 18 aug.: B. Beu- te en M. Huis in 't Veld, H. Meijer en I. van Loon, J. van Velzen en J. Schuijt, R. Smolders en E. van den Kerkhof, G. Baumer en J. Cnossen, S. Faas en S. Oppelaar. GEHUWD: 18 aug.: J. Hisschemöl- ler en I. Don, C. van Schagen en G. Ketellapper. OVERLEDEN: 16 aug.: F. Jansen, 54 jr., Kamperlaan: 17 aug.: M. Brand, 66 jr., Zuider Buiten Spaarne, L. van Eek, 85 jr., Saenredamstraat, T. Wee- sendonk-Balk, 86 jr., Pres. Steynstraat. Volgens de nieuwe gouverneur de K.M.A. groeien wij in Nederlan naar een nieuw type officier, r academie hebben de cadetten >a merhand meer vrijheid gekregeru het eerste jaar krijgen zij een kamer in het 234 kamers tellend0 Bernhardpaviljoen. Plannen om i° da een officiershotel te bouwen de ouderejaars, zijn nog niet to voering gekomen. In 1966 hoopt twee laboratoriumgebouwen van tien verdiepingen in gebruik te nemen. n Sport neemt op het lesrooster ey|eeK' scheiden plaats in. Twee uur Per.jne«f Aan de sportieve prestaties moet aandacht worden besteed, aldus ie raai Van den Wall Bake. Hij geweldige sportfaciliteiten aan de a'' jfij mies in Amerika en Canada geziej^et heeft er ook, zoals in West-PoinJAp name een school met 2.500 caoyer' gezien hoe de leerlingen grote a antwoordelijkheid te dragen krijgeIW hoe zjj zelf fungeren als comma11 vy van de verschillende onderdelen eiU/ de hele cadettenbrigade. De n1'ectf gouverneur wil van de K.M.A. je graag in die richting werken e\éf. ouderejaars meer verantwoordelijk laten dragen. Ook de talenstudie W de speciale aandacht van generaal ,jt den Wall Bake. Zijn programma o'' Jl dus meer verantwoordelijkheid voOLi' cadetten, meer sport en sportfacnM ten en verder gaande talenstudie. V programma, dat deze ambitieuze succesvolle militair geleidelijk, JV beslist zal uitvoeren. Hij is van or>%! genist, en mensen van de genie ho" van degelijk werk. door Nieuwe Komedie. Vrijdag 21 augustus, 20.15 uur Tel. 53909 en V.V.V. 'SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS. 7//////////" (Advertentie) 8 Donderdag 20 aug., 20.15 uur. Tel. 53909 en V.V.V. H'J HEET MIKE BUCKLF EN WOKDT BESCHULDIGD VAN MOOKD OP FKANKIB EVEE5EN. BESLIST GEEN KLANT VAN EV6E5EN. IK HEB HEM HIER NOOIT GEZIEN KEN JE DEZE MAN? Z7-49 VOLGENS M'J HEEFT H'J NIET GEDOOD. HElPJE^ OM Z'JN 0N3CHÜLD JWty TEBEW'JZEWi /NI HAARLEM, 19 aug. Chris f'(f heeft in de twaalfde rit van de zo^, avondcompetitie om de „Mete"-be'1jjl die door de Haarlemse wielerclub 'y Kampioen" weer als 'n klassen»®*1^ wedstrijd in het „Van der Aart 'Pup park" werd gereden, een dik ver**/ de overwinning behaald door vief de vjjf klassementen te winnen. A' in het derde moest hij de eer aa" v. d. Horst laten. J Toen Plus reeds in de vierde f? D in het offensief ging, was er vooyff meeste tegenstanders geen meer aan. Alleen Van der Horst viJ nog bij machte om Plus te achtey* len, maar kon hem niet van de weerhouden. „jit-i De uitslag luidt: 1. C. Plus 29 of' 2. J. v.d. Horst 24 pnt.3. R. Sjj v' 16 pnt.; 4. N. Koelemij 12 pnt.: Fiechter 5 pnt.; 6. B. Ruys 3 PjpC''' E. Sminia 2 pnt.; 8. J. Bootsma 1 9. R. Portegies 0 pnt. intuin Door een lekke band in de slW t. van de strijd zag de rappe Tonny AiPJ in het treffen der C-klassers zij" VjJj kansen in rook opgaan. De spGRj JL het verbrokkelde kopgroepje door Gé Krom gewonnen. De luidt: 1. G. Krom, 2. R. van Rj. 3. J. Fransen, 4. R. Bakker, Reus, 6. G. van Baak, 7. J veld, 8. T. Blom, 9. Th. Verdong' 10. H. Snijder. Jeugd: 1. J. v. 2. Kooien. d., C. Warmerdam en J. Warrnj r, o z., T. van der Slot en C. Brou J. Barnhoorn en N. van der L van der Steen en L. Doeswijk. j V j Heemskerk en J. Loogman, d.> „yi0-,, der Wiel en G. Vos, z., S. stda" en M. Laan, d., A. Otto en A. z., H. Rolvers en H. Hoogewerf, 'en ef Ondertrouwd: M. Witteman van der Meer, H. Baak en W. R mans, J. van de Heisteeg en .jt merdam. Getrouwd: M. Hoogkamer e Kampen, W. Bader en C. de p J. de Jong en A. van Paridon,er> ket en A. van den Burg, J. u Koppen. J. 1f, Overleden: J. Koop, 55 Jr- 56 1 Holsteijn, 78 jr. C. Kleverlaan, y

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2