FILMJOURNAAL Verbodsbepalingen van parkeermeterverordening Moeder en minnaar bekennen moord op kind Vijfenzeventigjarige Piet van Egmond gehuldigd Kamer moet motief geven van besluit f Bennebroek in cijfers BURGERLIJKE STAND Koffie K R E M E R Thee Pianiste Danielle Dechenne vitale bron van inspiratie Kogels voor een moordenaar H. P. KOOYMAN Johnny, waar Het zoete leven van graaf Bobby Overine films Lijst van wat allemaal niet mag Stedenduels honkballen KENNEMERLANDBEKER ONZE GEZELLEN Minder baden en minder gasten in Zandvoort Steeds meer maandagsluiters in Haarlem N. Ph. O. terug van vakantie Een zoen voor maandsalaris Bals GROEN Co. Films Dans Diversen SLEUTEL WEG „Het Witte Paard Radio floors Drama in Haarlem Eretentoonstelling in Museum Van Looy Hartelijk afscheid van kapelaan W. Appelman TAUNUS 12M - 17M Amsterdamsevaart Roxy Luxor De nieuwe HULMAN super minx Raad Zandvoort Postkantoor kan worden gesloopt Frans H.H. Missen ALLES VOOR UW W* DOKTERSDIENSTH^ APOTHEKEN EN Pfi' ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1964 PAGINA 2 CENTRALE VERWARMING DUIKER oliebranders Voor Haarlem e.o. T entoonstellingen „DE SLEUTELSPECIAUST" ATLAS RIJSCHOOL GARAGE „PETERS" haute coiffure John Hilkman wagenweg 17 Haarlem telefoon 21490 AUTOMOBIELBEDRIJF ZAADHANDEL JAN R00#," ftr (Advertentie) HAARLEM, 28 aug. In aansluiting op de gi'st r gepubliceerde lijst van plaatsen, waar kan worden geparkeerd geven wü vandaag een overzicht van de verbodsbepalingen, ons verstrekt door de verkeerspolitie van Haarlem. In de Parkeermeterverordening ko men de volgende vergodsbepalingen voor: Het is verboden in het op de me ter vermelde tijdvak: a. een mi torrijtuig bij een parkeerme- ter te parkeren, zonder dat de meter in werking is gesteld; b. het motorrijtuig bij de meter te la ten staan, nadat de parkeertijd, waar op men recht had, is verstreken; dit is te zien aan de rode flap, vermelden de het woord „einde", die dan in de meter zichtbaar wordt. c. een motorrijtuig te plaatsen bij een parkeermeter, waar reeds een ander motorrijtuig geparkeerd staat; dit be treft het z.g. dubbel-parkeren bij een meter. d. een motorrijtuig op zodanige wijze bij een parkeermeter te plaatsen, dat enig deel van het voertuig zich bevindt buiten of uitsteetk over de grenzen van het bjj de meter aangebrachte parkeer vak; Bjj een parkeermeter mag men dus uitsluitend motorrijtui0en parkeren, die wat hun afmetingen betreffen, pas sen in het bij de meter behorend par keervak. In het algemeen zullen dit zijn personenauto's, bestelauto's, kleine vrachtauto's, motorcarriers en motoren met zijspan. in een bij een parkeermeter beho rend parkeervak enig ander voertuig dan een motorrijtuig te plaatsen of te laten staan; een handwagen, kruiwa gen e.d. mogen dus niet in een par keervak worden geplaatst. f. bij een parkeermeter motoren, scoo ters, autobussen, trekkers met opleg ger of vrachtauto's met aanhangwagens neer te zetten. g. een meter in werking te stellen of proberen dit op andere wijze, met an dere middelen of met andere munten te doen, dan op de meter staat aange geven; h. tegen een parkeermeter een rijwiel of een bromfiets te plaatsen of te la ten staan, dan wel een rijwiel of een bromfiets bij een parkeermeter te plaatsen of te laten staan zodanig, dat daardoor het gebruik van de meter kan worden belemmerd of verhinderd; 1. een muntstuk in de meter te werpen of te doen werpen op een tijdstip, dat niet samenvalt met of onmiddellijk volgt op de feitelijke aanvang van het parkeren; dit is het z.g. bijvulverbod. Het is dus verboden na het verstrijken van de toe- gestaane parkeertijd de auto bij de me ter te laten staan en deze opnieuw in werking te stellen. Alvorens dat te doen dient men eerst weer normaal aan het rijdend verkeer te hebben deel genomen. Ook is verboden de meter pas m wer king te stellen nadat de auto daar al enige tijd heeft gestaan. De in Haarlem in gebruik te nemen meters z:m van het cumulatieve sy- Advertentie i BLOEMENDAAL TELEF 54855 CINEMA PALACE: Cleopatra, 14 Jaar, 2 en 8 uur. FRANS HALS: Het zoete leven van Graaf Bobby, a.l., za. 7, 9.15; zo. 2, 4.30, 7, 9.15; ma. t.m. vr. 2, 7, 9.15 uur, ultgez. dinsdag 2 en 8 uur. LUXOR: Johnny, waar kom Je vandaan? a.l., 2. 7, 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Veel liefs uit Moskou. 18 1„ 2. 7, 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Flying Clipper, zo.ochtend 11 uur. ROXY: t.m. zondag: Kogels voor een moor denaar, 14 J„ 2AO, 7, 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. wo.: Manina, volw., 2.30, 7, 9.15 u. STUDIO: Moord In galop, 14 Jaar, 2.15, 7, 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15. 7, 9.15 uur. T.m. maandag: De avonturen van Pietje Bell, 10.30 uur. MINERVA: De Lord. de Lady en de Butler, ai, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur. From here to eternity, 14 J., ma. t.m. wo. 8.15 uur. Niels Holgersson's wonderbare rela. a.l.. T.m. woensd. 2.30 uur, ultgez. zo. 2, 4.15 u. Zaterdag 29 augustus Openluchttheater, 8.15 uur: Ballet o.l.v. Sonla Gaskell. Nationaal Zaterdag 29 augustus Grote Markt, 2—6 uur: Draaiorgelmuziek door ,.De Gouden Hoofden". Zondag 30 augustus. Sociëteit Ekestos, Stationsplein. 8 uur: Kwintet Les Routiers du Jazz o.l.v. Ben van Gelder. Frans Halsmuseum: werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10-5 uur Avondopenstelling alleen zaterdags van 8.3010.30 uur; zondags van 15 uur. Frans Halsmuseum: Prenten Kabinet. Gra fiek van Dtlrer en tijdgenoten. Geopend 105 uur. zondags 15 u. t/m. 6 september Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school. 16e t/m 19e eeuw. Fosie- len. natuurkundige instrumenten Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. Tekeningen van Michelangelo Geopend dag. behalve maandag van 10—5 uur. Eerste zondag van de maand 1—5 uur. Bisschoppelijk Museum: J ansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 101230 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon en feestdagen van 25 uur Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103. het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Geopend: donderdags van 10—12.30 en 13.30—17 uur. Zon- en feestdagen van 2—5 uur. Llnnaeushof, Bennebroek: Openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropentuln en mlnocorso. Geopend van 96 uur (t.m oktober). Vlshal: Tentoonstelling van Picasso-gra fiek: een keuze uit zijn grafisch oeuvre uh de jaren 1906-1963 Geopend van 105 uur zondags van 15 uur (t.m. 6 september) Kunstcentrum „De Ark": Tentoonstelling van werken van Joop Koopman. Geopend van 108 uur. Lm. 12 septembper. steem, d.w.z. dat de parkeerder ge bruik kan maken van de ongebruikte „gekochte" parkeertijd van zijn voor- anger. Hij kan dat uiteraard slechts oen met in achtneming van het hier boven onder i bepaalde. Wenst hij lan ger te parkeren dan de tijd die van de voorganger resteert dan kan hij die alleen bijkopen" op het ogenblik dat het parkeren aanvangt. Bijvullen van de meter is dus ook dan niet toegestaan. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 TEL 11493 HAARLEM, 29 aug. Morgen wor den op het honkbalveld aan het Bad- mintonpad te Haarlem drie jeugd-ste- den-wedstrijden gespeeld tussen Haarlem en Amsterdam. Om 10 uur de B.R.L. jeugd van 13-14 en 15 jaar. Om half één Bleesing jeugd van 10-11 en 12 jaar. Om half drie de junioren van 16 en 17 jaar. Er Is bepaald dat alleen die jeugd mee mag spelen, die het gehele seizoen ook in de betreffende jeugdcompetitie heeft gespeeld. Dit maakt de stedenduels aan trekkelijker en de krachtsverhoudingen beter. HAARLEM, 26 aug. Het voetbal toernooi van de RKSV Onze Gezellen om de ,,Kennemerland"-beker is zo langzamerhand een vaste traditie ge worden. Komende zondag (30 augustus) wordt het toernooi voor de zestiende keer gehouden op de nieuwe sportvel- velden van Onze Gezellen in het twee den van Onze Gezellen in het twee- uitgenodigde verenigingen behoren be halve bekerhouder Lisse ook de kers verse derdeklasser Van Nispen uit De Zilk en de hoofdstedelijke vierdeklas ser ZSGO. Het programma wordt om kwart /er één 's middags ingezet met de wedstrijden ZSGO-Lisse en Onze Gezel len-Van Nispen. Om kwart over drie volgen dan de finales. Meteen na af loop van dit toernooi vindt de prijsuit reiking plaats. ZANDVOORT, 29 aug. Het aantal bezoeken aan het gemeentelijk badhuis in Zandvoort loopt elk jaar sterk terug. Werden er In 1957 nog 21.894 doucheba- den verstrekt, vorig jaar waren dit nog maar 11.625 baden, aldus de jaarstatis tiek 1963 van de gemeente Zandvoort. Voor het onderwijs had de gemeente de beschikking over zes kleuterscholen, zeven lagere scholen en twee ulo-scho len. In de rubriek ontwikkeling en ont spanning blijkt aanzienlijk meer animo voor de ontspanning dan voor de ont wikkeling te bestaan. Zo werden 2.027 kaartjes voor het toneel, 2.491 voor opera en operette, 978 voor concerten en 49.147 kaartjes voor de bioscoop en 112.586 voor het sportveld geboekt. Van de 463 verkeersongevallen was er één met dodelijk letsel. Ver'eden jaar werden In de Zandvoortse pensions en hotels 22.759 gasten en 118.599 over nachtingen geboekt. De grote steden in het Ruhrgebied stuurden 7.488 gasten. Behalve hen kwamen er nog 8.980 Duit sers in Zandvoort logeren. Ons eigen land stuurde 3.180 personen naar de bad plaats. Uit de cijfers blijkt, dat het aan tal gasten ln de laatste jaren iets terug loopt. Het caravankamp de Zeereep boekte 3.047 gasten met 31.857 overnachtingen. Voor het trekkerskamp de Branding wa ren deze cijfers respectievelijk 20.652 en 86.138 en voor het kennemer Sportpark 13.973 en 91.534. Het caravankamp de Duinrand noteerde 1.426 gasten en 46.771 overnachtingen. Dinsdagavond begint in het „Paro- chiehuis"-Nieuwe Groenmarkt 10 de nieuwe onderlinge competitie. Voor nieuwe leden bestaat dan tevens gele genheid zich te laten inschrijven. Advertentie) Rijles mei OPEL REKORD en V W Rijksstraatweg 145 Telefoon 60585 TELEVISIE RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38. HAARLEM Telefoon 14609 HAARLEM, 29 aug. De vijfentwin tigjarige Haarlemse mevrouw M. F. heeft gisteravond aan de Haarlemse po litie bekend, dat zij ln februari 1957 haar enige weken oude kind, dat zi) als ongehuwde moeder ter wereld had ge bracht, gedood heeft, samen met de thans 62-jarige Haarlemse magazijnbediende T. B. met wie zjj destijds een verhouding had. Beiden zijn door de politie aange houden. Het kind werd zonder medische as sistentie en bij afwezigheid van de ouders van de vrouw in de ouderlijke woning geboren. Zeer kort na de ge boorte werd de baby naar B., haar toen malige werkgever gebracht. Het kind werd in de schuur verborgen. De vrouw heeft aan de politie verklaard, dat de man haar onder bedreiging had gedwon gen zich van het kind te ontdoen door het in de schuur in een emmer water te verdrinken. Nog dezelfde dag, een zondag in februari, wikkelde de moeder haar levenloze kind in doeken, deed het in een tas en fietste met de magazijn bediende naar de Ringvaart, waar de tas met stenen verzwaard in het water werd geworpen. Buiten hen was alleen een zuster van de vrouw op de hoogte van de aanwezigheid van het kind. Mevr. F., die thans lichamelijk en geestelijk een wrak is, zei aan de politie dat zij het verschrikkelijke geheim niet langer bij zich kon dragen. HAARLEM, 29 aug. Begroet door een luid en hartelijk applaus betrad gisteravond de Haarlemse schilder Piet van Egmond die op 31 augustus 75 jaar wordt, schuchter het museum Van Looy waar een menigte vrienden en collega's bijeen waren gekomen om de opening van zijn ere-tentoonstelling luister bij te zetten. Deze werd door samenwer king van het Frans Halsmuseum en De Groep van Haarlemse schilders en beeldhouwers georganiseerd. Directeur H. P. Baard heette hem wel kom en noemde het grootste cadeau, de hartelijke wijze waarop deze tentoon stelling op initiatief en door samenwer king van vrienden tot stand was geko men. Hij achtte het een toppunt van geduld, en stond versteld van de be scheidenheid dat iemand tot deze leef tijd kon wachten met zijn eerste eigen expositie. De heer Baard overhandigde Van Egmond de feestelijk uitgevoerde catalogus en deelde mee dat voor de gemeentelijke verzameling het doek „Tout au bon marché" welks titel niet symbolisch opgevat mag worden— zal worden aangekocht. „Een hele wereld van herinneringen gaat open bij het zien van al dit werk. Wat hebben we samen afgesjouwd en geploeterd!" Met deze zin begint de thans in Amsterdam wonende schilder Jaap Wagemaker een stortvloed van anecdotes ter inleiding op de tentoon stelling. Maar tegelijkertijd schetste hij het voor de kunstenaars weinig roos kleurige tijdsbeeld van de tussenoorlog- se jaren. Hy noemde Piet van Egmond, kritisch voor zich zelf en mild voor anderen, een schilder die nooit naar het publiek en het succes toe heeft gewerkt. „Jouw werk, nu voor het eerst bij een, zal voor eenieder die het ziet, een openbaring zijn." Mevrouw W. Rees-Boogaard, spon taan het woord nemend, verklaarde dat het vrienden en kennissen heeft verheugd dat Van Egmond eindelijk zijn licht onder de korenmaat weghaalt. „Jij bent de koninklijke weg van de eenling gegaan, maar je wist dat je kon putten uit een bron die je altijd kracht schonk". Namens de vrienden en De (Advertentie) HAARLEM, 29 aug. Het college van beroep voor het bedrijfsleven te 's-Gra- venhage heeft gereageerd op het door verscheidene branches uit Haarlem, Velsen en Beverwijk ingediende bezwaar schrift tegen het besluit van de Haar lemse kamer van koophandel om de be trokken gemeentebesturen te adviseren geen verplichte maandagmiddagsluiting in te stellen. De kamer van koophandel is gehouden binnen drie weken zijn be sluit bij het college van beroep te moti veren. Verwacht wordt dat ln de twee de helft van september het college van beroep in openbare zitting bijeenkomt om beide partijen te horen. Ais vertegenwoordiger van de maan dagsluiters is aangewezen dr. H. H. M. Grootjans, directeur van de onder nemersorganisatie in de textieldetail- handel, directeur van de Mitex en secre taris van de Mitex-onderafdeling Sint Willibrordus. Dr. Grootjans zal dus spreken uit naam van de behangselpa pierspeciaalzaken, drogisterijen, Mitex (gemengde textiel en heren- en dames modezaken), radio- en televisiehandel rijwiel- en bromfietshandel, woningin richters en opticiens uit Haarlem en namens de Velsense en Beverwijkse mid- denstandscentralen. Het actiecomité van de Haarlemse winkeliers deelt mee, dat met ingang van 14 september nog een aantal mid denstanders hun zaken zullen sluiten ge durende de gehele maandag. Het aan tal maandagsluiters komt dan op on geveer honderd en verwacht wordt dat dit aantal nog zal toenemen. De gele deren van de maandagsluiters worden versterkt door Stoutenbeek en het fili aal Kidcorner, Van Weert kinderkleding met beide filialen, fa. Schous met baby kleuter- en kinderafdeling en de dames zaken van Vermeulen, Vogelzang, Holt en Léon. Sommige van deze bedrijven waren als herenzaak 's maandags a) dicht. Het Actiecomité Haarlemse winke liers laat zich optimistisch uit over zijn kans van slagen bij het college van beroep in Den Haag. HAARLEM, 28 aug. Ons aller N. Ph. O. is weer terug van vakantie. Gisteravond heeft het, na een pauze van 5 weken, zijn serie zomerconcerten voortgezet (inmiddels het zesde) waar aan dit keer de Franse pianiste Danièle Dechenne solistische medewerking ver leende. Het programma was zo Ingericht dat het, voor wat de fluiten betreft, direct aanpakken was. Dirigent Adam koos namelijk als openingsstuk Bachs bekende vierde Brandenburgs-eoneert waarin het concertino, dat uit solo viool en twee fluiten bestaat, op sportieve wijze moet wedijveren met het tutti van het strijkorkest. Wat die sporti viteit betreft, deze was mede door de luchtige kleding beslist aanwezig; dat het orkest echter Bachs muziek niet altijd ideaal realiseerde moeten wij toe schrijven aan de langdurige rustperiode van de instrumentalisten. De pianiste Danièlle Dechenne, die solieerde In Beethovens derde piano concert, weet wat pianospelen is. Uit haar spel sprak een zeer persoonlijke muzikale zeggingskracht en wjj kregen de indruk dat haar kernachtig en ge spierd toucher een bron van inspiratie vormde voor het seconderende orkest: om een zoveel gespeeld werk als het derde pianoconcert van Beethoven zo vitaal en boeiend te vertolken dat men opnieuw tot luisteren wordt gedwongen moet men wel een kunstenaresse van formaat zijn. Na de pauze twee composities uit het impressionistische kamp t.w. „Pré lude l'aprèsmidi d'un faune" van Debussy en de suite „Ma Mère l'oye" van Ravel. Vooral de sprookjessfeer die om Moeder de Gans is geweven wisl Adam kleurrijk te treffen en zo vormde deze „er was eens"-geschiedenis een prettig slot van dit zomeravondconcert. ANDRE KAART HEEMSTEDE, 28 aug. Zeer velen hebben gisteravond in de sportzaal van HBC afscheid genomen van kapelaan W. J. Appelman, die benoemd tot kapelaan van St. Regina Coeliparochie te Beverwijk na zeven jaar de pa rochie van O.L. Vrouw Hemelvaart heeft verlaten. Kapelaan Appelman werd allereerst toegesproken door pastoor H. A. J. Drost, die uitvoerig inging op diens ve le goede eigenschappen. Hij noemde hem een man van „brandende veelzij digheid", wiens taak als zielzorger ook de vereniging HBC ten goede is geko men. Pastoor Drost wenste zijn schei dende kapelaan het allerbeste toe bij zijn nieuwe taak in het probleemgebied van de IJmond. Dr. W. H. Levelt vertolkte de dank van het kerkbestuur, voor al hetgeen kapelaan Appelman in het belang van de prarochie tot stand heeft gebracht. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij hem een geschenk aan onder cou vert. Nadat de heer Van Spanje na mens de misdienaars en acolythen zijn afscheidswoord eveneens vergezeld had doen gaan van een geldgeschenk, sprak voorzitter P. Kemp namens de sportvereniging HBC. Hij schetste de verdiensten van kapelaan Appelman als geestelijk leidsman van de vereni ging, waarbij hij vooral wees op diens werk voor de jeugd. Na hem van zj)n dank te hebb-n verzekerd, offreerde hy de scheidende G.A. een fraai geschenk. In zijn dankwoord zei kapelaan Appel man dat hü met de beste herinneringen aan zyn Heemsteedse jaren naar zyn nieufe standplaats Beverwyk zal ver trekken. In lange ryen namen de aan wezigen daarna afscheid van de kape laan. Tot laat ln de avond was het ln de HBC-zaal een gezellige drukte. (Advertentie) TELEFOON 38058 - HEEMSTEDE HAARLEM, 29 aug. Het gedeelte van de Amsterdamsevaart, gelegen tus sen het midden van de Amsterdamse- brug en de gemeentegrens is aangewe zen als voorrangsweg. Een wachtver- bod is vastgesteld voor de hoofdry- baan v:.n de Amsterdamsevaart, gele gen tussen de Herensingel-Voormalige Oudeweg en de grens van de gemeente, voor het gedeelte van de ten zuiden van de hoofdrijbaan van de Amster damsevaart gelegen parallelweg, gele gen tussen de Herensingel-Voormalige Oudeweg en de scheiding van de perce len Amsterdamsevaart 158 en 162 met uitzonderi: van de parkeerhavens, voor de noordeiyke weghelft van het gedeelte van de ten zuiden van de hoofdrijbaan van de Amsterdamse vaart gelégen parallelweg, gelegen tus sen de percelen Amsterdamsevaart 158 en 162 en de Prins Bernhardlaan. De hoofdrijbaan van de Amsterdamse vaart gelegen parallelweg, gelegen tus- Voormalige Oudeweg en de Prins Bern hardlaan, is gesloten verklaard voor ry- wielen, alle wagens, ry- en trekdieren en vee en voetgangers. HAARLEM, 27 aug. Zoals wij twee maanden geleden bericht hebben, is het 5 september vüf en twintig jaar feleden, dat de wethouders W. Bakker, Geluk en W. Happé ais lid van de Haarlemse gemeenteraad werden ge ïnstalleerd. Het zilveren jubileum van de drie wethouders zal officieel vóór de raadsvergadering van woensdag 16 september herdacht worden. De raads vergadering begint dan niet 'smiddags om twee uur maar om half drie. Om twee uur is er gelegenheid de jubilaris sen te feliciteren. (Advertentie) VOOR SCHOOL- EN STUDIEBOEKEN n Groep tenslotte ontving Piet van Eg mond een enveloppe met inhoud, te be steden naar eigen goeddunken. Na deze harteiyke huldiging deden ve len hun gelukwensen van een persoon- ïyk woord en een handdruk vergezeld gaan. (Advertentie) BOEKHANDEL H. COEBERGH HAARLEM BENNEBROEK, 29 augustus De bevolking van de gemeente Bennebroek is in de periode 1925 tot en met 1963 toe genomen van 1.516 tot 5.157 inwoners. Het geboorte-overschot bedroeg verle den jaar 43 na inschrijving van 111 geborenen en 68 overledenen. Het mi gratie-overschot bedroeg vier door 808 gevestigden en 304 vertrokenenen. Er werden verleden jaar 23 huwelijken vol trokken en één echtscheiding ingeschre ven. Gedurende 1963 werden zeven wonin gen voltooid en aan het einde van het jaar waren negentien woningen in uit voering. Van 29 maart tot en met 2 april werd een röntgenologisch bevol kingsonderzoek gehouden. In totaal werden 1.732 personen onderzocht en elf van hen werden verwezen naar een consultatiebureau. De schoolartsen- dienst onderzocht 298 kinderen. By 83 kinderen werden geen afwykingen ge constateerd. De drie kleuterscholen telden in totaal 223 leerlingen en de vier lagere scholen hadden 751 leerlin gen. Vorig jaar moest een verkeerson geval met dodeiyk letsel worden be treurd. Het totaal aantal ongevallen bedroeg 63 met dertien slachtoffers. In 1963 werd achtentwintig maal vergun ning verleend voor te houden collecten. De collectanten incasseerden een be drag van 13.184,-. HAARLEM, 29 aug. Op telefonisch verzoek van mej. Willy van de W. ruk te de Haarlemse brandweer gisteravond omstreeks half zes uit naar de Nieuwe- Gracht, waar het meisje haar porte- monnaie met het zojuist ontvangen maandsalaris in het water had laten vallen. Binnen tien minuten bracht een kikvorsman de verloren schat op het droge. De duiker kreeg als beloning spontaan een zoen. (Advertentie) Ten met zondag draait in Roxy de film „Kogels voor een moordenaar", dat het verhaal vertelt van een boer en een ontsnapte misdadiger, die sa men op hetzelfde eiland terecht komen. De misdadiger heeft het gemund op de boer, omdat deze met zyn vrouw is ge trouwd. Het wordt een hele intrige, waarin ook nog een bankroof gepleegd wordt, maar tenslotte is het niet de boer, maar de misdadiger, die door de kogel sterft. Veertien jaar. De andere dagen is Brigitte Bardot als „Marina" de ster in Roxy. Het gaat hier om een student,die het meisje, dat hü als kind heeft gekend, terug vindt. Zy is nu een aantrekkeiyke jon ge vrouw geworden. De concurrentie zit ook niet stil, maar tenslotte krijgt de student natuuriyk zyn mooie bruid. (Achttien jaar.) Off. Dealer: Hillman Singer Sunbeam Humber D.A.F BREDEHODESTRAAl 6—10 ZANDVOORT - TEL. 02507-2088 Het Franse teenageridool Johnny Hal- liday, alias Jean-Philippe Smet, zingt „D'oü viens-tu Johnny?" nu ook voor de film, op een paard gezeten nog wel ZANDVOORT, 27 aug. Het uitlok ken van een principe-besluit tot de af braak van het oude postkantoor te Zandvoort en het naastgelegen pand werd aanleiding tot een langdurige dis cussie, na het einde waarvan de raad toch met het voorstel akkoord ging. Het raadslid Van der Werff (CH) her innerde eraan, dat hy zich al eerder tegen afbraak had gekant. Hy wilde in ieder geval het pand Haltestraat 4 voolopig verhuren. De KVP-er Siegers meende dat dit wel mogeiyk zou zyn. De drie gezinnen moesten toch eerst onderdak hebben. De heer Breure be pleitte voor deze gezinnen een geiyk- waardig onderdak. De heer Koning van de groep Breure achtte het voorstel pre matuur. Hü had een afgerond voorstel voor de sanering van het Raadhuisplein verwacht. Wethouder Lindeman merk te op, dat de aankoop van het riik des- tyds de bedoeling had om een doeltref fende sanering van het centrum mogeiyk te maken. Het inmiddels verouderde plan vroeg om uitwerking van nieuwe plannen, die de heer Nix thans ter hand heeft genomen. Bureau huisvesting heeft opdracht gekregen voor een behooriyk onderdak te zorgen voor de drie gedu peerde gezinnen. Wethouder Kerkman voegde eraan toe, dat de sanering me de gezien moet worden in verband met het nieuwe busstation in het volgende seizoen. De Zandvoortse Muziekkapel ontvangt een extra subsidie van 2.500 voor aan schaf van uniformen en herstel van oude kleding. By het punt stichting algemeen be jaardentehuis toonde het AR-lid Gosen zyn biydschap over de snelle vordering van de voorbereidingen. De heer Breure wilde uit een der artikelen de woorden „ongeacht hun godsdienstige of levens- beschouweiyke overtuiging" verwyde- ren. Wethouder Stemler-Tjaden merkte op, dat de voorbereidingscommissie deze redactie ultdrukkeiyk verlangde. In de rondvraag verklaarde wethou der Lindeman desgevraagd hoe tydens hevige regenval wateroverlast tot stand komt. Uit de riolering is nameiyk een grote badding te voorschyn gekomen, terwyi ook door andere oorzaken een verstopping in de waterafvoer was ont staan. en achtervolgd door ,c°c0aJ,fp^vege laars. De film lijkt al halv zyn, wanneer eindeiyk pariise wit inleiding, die onder de r ,g zems speelt de titels van carngr- en de kleurige beelden van a r -- gue op het doek verschonen, j0h)W in de Camargue natuuriyk eZocKJ een veilig heenkomen heelt f voor de smokkelaars die h®**Vrl«ic ie, leven staan, maar die natuU _ejsseü£ het onderspit delven. De als etf1 Noël Howard is te werk gegaan arJ)g. goedwillende, maar onervare n8rio teur, en vergeleken met Yvan Audouard zün de inden die de Limburger H. van der L v#n zyn kinderfilms vertelt, wonde gecompliceerde wereldwüsheia. n?'' „Johnny waar kom je YanTohnny' heette de film in Nederland, waar ga je heen?. In Luxor voor alle leeftüden HAARLEM BEVALLEN van een zoon: 21 aug.: E. Nieuwenhuis-Boeree; H. Glazen- borg-Koedyker; M. Grupping-Dresens; C. van der Aar-van Warmerdam; W. Ouwens-Vuyst; C. Lemmens-Seysener; G. van Leeuwen-Wamsteeker; G. Maas de Boer; 23 aug.: H. Stoute-Vonk; L. van der Horst-Nales; J. Oussoren-Kra- nenburg; 24 aug.; A. Korving-van Zon neveld; J. Groeneveld-Volgers; 25aug: M Weber-HulseboschG. Klndermans- Pauw. BEVALLEN van een dochter: 21 aug.: C. de Jong-Broer; M. de Kwant- Lagrand; 22 aug.; A. van Ryn-Zuurbler; R. Kleinnlbbelink-Diets; A. van den Akker-Boon; D. Borsje-Verschoor; 23 aug.: J. Vlieland-van der Gronden; J. Kroneman-Nieuwenhuis; 25 aug.: J. Verhallen-Floris; A. Conzen-Loerakker; K. Spierings-Heppe. OVERLEDEN: 20 aug.: G. Hogeslag, 55 j., Jansweg; P. Boeree, 73 J., Dr. Schaepmanstr.E. Böck-Will, 67 j., Gasthuisvest; G. Schoo-Wijtvliet, 51 i., Gasthuisvest; A. van Dorp-Nolles, 83j„ Kleine Houtweg; 21 aug.: F. Kampstra, 77 j. Houtmankade; M. Winnubst, 57j., Timorstraat 1; P. Kemper-Steenhuls, 60 j., Gasthuisvest; H. Kloot, 78 j., Ged. Voldersgraeht; E. Miolée-Riem- vis, 82 j. Hazepaterslaan; 22 aug. A. van der Ham, 83 j. Hazepaterslaan G. Oorthuis-van Kranenburg; 23 aug.: H. Koek, 75 j. Kennemerstraat; B. Wes terburger, 76 J. Dr. Schaepmanstraat; J. Velds, 86 j. Hazepaterslaan; P. Kalf, 69 j. Gasthuisvest; C. van Oeveren-Ny- land; M. Visser, 67 J. Sparrenstraat; 24 aug.; W. Meeuwsen, 68 j„ Hazepa terslaan; E. van Rooy, 81 j. Jan Steen- straat; M. Links, 26 uren, Kamperlaan. ONDERTROUWD: 21 aug.: G. E. Spronk en W. van den Berg; 24 aug.: H. Michels en G. de Groot; J. Timmers en L. Boxelaar; B. Schenkels en R. Koch; K. Pieterse en C. van Moort; 25 aug.: H. van der Westen en S. Winius; C. Koning en M. Borst; A. C. Muller en L. Willemse; P. de Graaf en M. van der Klashorst; C. Schreuers en P. Drommel; D. Dolle en J. van Mas- trigt. GETROUWD: 24 aug.; G. Heersma en T. Haak; E. Borms en M. Baas; 25 aug.; N. Huyboom en M Nagel; C. van der Meer en J. Koelemy; C. Tegel en H. van der Eems; R. Seggelink en L. Tieleman; M. de Bruyn en M. E. Strybis; K. Dekker en A. Schippers; G. Duyzer en C. Giebels. GEBOREN: z.v. A. A. M. Jansen- Horn, z.v. A. J. Ratterman-van 't Schip, z.v. H. van Excel-Schaap, z.v. J. M. Th. Tromp-Kenter, z.v. J. de Boer-Hulswit, z.v. G. Ch. M. Swart-Warmerdam, z.v. G Rodlnk-ter Maat. d.v. N. Ch. van der Leden-WUlemsen d.v I. Th. J. N. Bruijn-Schlicher, d.v. A Kaslus-Gelderblom, d.v. B. G. E. Voorderhake de Keizer-Hulsebosch (2 dochters) ONDERTROUWD: M. Zwaanswijk en M. A. Verdonk, J. G. Wilderom en H. van der Vossen, J. van der Meij en M. K. S. van Eeken, J. A. van der Byi en R. J. de Goede, J. E. H. Schaank en S. H. Scheffer, J. R. Lebert em J. G. Leeuwendal, F. v. d. Poll en F. Moer beek. GETROUWD: H. M. Joosten en C. A. van Galen, W. J. H. Verleur en H. G. Zeegers, H. Beths en I. B. L. Alter, M. P. Rutte en H. M. van Wees. OVERLEDEN: W. Kuiper, 83 jr., D. Bruins 58 jr., H. H. Coolen, 73 jr., J. B. Heystek 71 jr., C. L. J. A. Brinkman 88 jr., S. Ingram-Remmeling 76 jr. BEVALLEN van een zoon: 26 aug.: J. de Waard-Ulsamer; B. Petit-Man- drup; C. van der Werf-van der Stel; M. Schinkel-Egmond; Ch. Poelen-Lucke; E. Bogers-Kollerie; 27 aug.: P. Obdam- Prlns; J. Mensink-BarreeH. Alfonsi- Dolstra (2 jongens); M. SUva Passos- Clemente Ferreira; M. ten Harmsen- Romunde; R. Kramer-Grauwelman; M. van den Dool-Hoogkamer; BEVALLEN van een dochter: 27 aug.: Ch. Wentink-de Vryer; M. Ruys-Koster; M. Timmerman-Hoogeboom; L. Veldink- Groot Huize; J. de Graaff-Korthals; P. Polak-Boerrigter. ONDERTROUWD: 27 aug.: Th. Groe- neveld en A. Hofstee; H. Serné en J. Reichwein; W. Schoffelmeer en M. van Merkcnstein; E. Graaman en C. Bos; A. Pessel en M. Elshout; L. Schoutens en E. Schtttt; 28 aug.: R. Bezemer en A. Th. van Deventer; C. van den Broek en E. Schild; J. Stevens en J. de Kruif; Th. Byvanck en B. Vettewlnkel; A. F. Oeldrich en A. Punt. GETROUWD: 27 aug.: J. Beeren- hout en M. Udo; J. v.d. Weyden en P. Posthuma; H. Heemskerk en M. I. van der Pol; A. van Westrenen en H. v.d. Las; S. Wessels en E. Oost; R. Bronkhorst en A. Bakker; A. de Vos en J. van Zuthem; J. van Bruchem en C. de Liefde; P. Groen en A. Cra mer; 28 aug.: C. Bekema en J. van Bakel; G. Put en A. van Rooden; J. Stevens en Y. Schut; H. Hoogkamer en J. Oostenryk; G. van der Vegt en M. van den Outenaar; J. van Coevorden en C. Schaveling; N. Koster en J. Ne german; A. v.d. Putten en M. J. Ke telaar: W. Edel en M. Verdel; H. Berk hout en G. Wyers. OVERLEDEN: 25 aug.: L. S. Tou wen, 63 j., van 't Hof f straat; 26 aug.: D. Kerkstra, 84 j., Ged. Schalk Burger- gracht; L. van der Waag, 70 j., Zaa- nenlaan; M. Granpré Molière-Gori, 82j„ KI. Houtweg; J. Bos-Dorrepaal, 77 j„ Hazepaterslaan; H. Kampschöer, 44 j., Kamperlaan; A. Groenenberg, 58 j., Be gijnhof; J. van Eek-Smit, 59 j. Pr. Bernhardlaan; J. Buis-Zaadnoordyk, 52 j„ P. C. Boutensstraat; 27 aug. J. Steenhart, 87 j., Mrt. v. Heemskerkstr.; W. van der Putten, 76 j. Denemarken- straat; Ch. Kooreman, 62 j.. Dunkier- straat; C. van Limburgh-Vlnke. 62 j., Hazepaterslaan; D. Voorderhake de Keizer, 2 dagen, Kamperlaan; N. G Brongers, 83 j., Zocherstraat; A. Hoog duin-van der Aar, 80 j. Oudaenstraat. „Het zoete leven van graaf ^^jd' bestaat uit een vroiyk leventje Qtas' den van een groep balletmeisjes- Bobby, een privé-detective leidster vermomd met de meisje» oJ]t, op tournee om de onverlaten te gI, maskeren, die de groep exploits', deze wil engageren voor de dro nachtclub „Dolce Vita". Dat £"„0] natuuriyk, met de hulp van een uelij' ga-detective, na een serie onfnvepre' ke, fantasieloze, als „luchtig" 5.Jjtse senteerde, situaties, die deze jY-juct film tot een minder geslaagd Pro maken. Alle leeftijden. In CINEMA PALACE wordt vo<7r 5j tweede week het gigantische „Cleopatra" vertoond. De grootse gü. is geschikt voor veertienjarigen en ct deren. „Veel liefs uit Moskou' jp de film die voor de tweede wee» Rembrandt de dolle sensaties ron r.a»t vrouwen- en smokkelaarsverover James Bond vertoont. 18 jaar. in galop", een kosteiyke belevenis Margaret Rutherford als de bejafSef vrouwelüke detective Miss MarJjj0, gaat voor de tweede week in Stu° voor veertienjarigen en ouderen. - In MINERVA wordt de kykerS eens de film „De Lord, de Lady Butler" voorgeschoteld. Een heen'J komedie in Engelse styi, waarin standenverschil op de hak wordt u nomen. De film wordt donderdag .j(1, en met zondag in de avondvoorsWjSL, gen vertoond. In de avondvoorstel'L, gen van maandag tot en met wo®»,, dag draait „From here tot eterniu^ een goede oorlogsfilm met Burt y caster in de hoofdrol. Voor de Kin® ren wordt nog eens .Niels Holgê' son's wonderbare reis" vertoond. Kathedraal: 7. 8.15, 9.30 H, 14.15 en 12.30 Sint Antonlus, Nieuwe Groenmarkt: 0®1 7.30, 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30 9 30 H» J 12 en 18 uur. O.L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne- 6 7.30, 9i 10.30 H en 12 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 9 H, 10 4' en 12 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, «is ow W. en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 10.30. 11.45, 18 uur Avondmis. A H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Kruger 6.30, 7.45, 9 H, 10.45 en 12 uur. J H. Liduina, Rijksstraatweg.- 7.30, 9, H, 1® en 12 uur. O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstm weg: 7, 8, 9.15 H, 10.45, 12 en 18 uuf' - H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 R 11.45 uur. H. Apostel Paulus, Duinroosplantsoed' 8.30 H, 10.30 en 11.45 uur. jj, BLOEMENDAAL: Allerh. Drie-eenheid: 9 H, 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7, 8, 9, 10.30 H en U AF.RDENHOUT: 7.30, 9 H en 11 uur. j) ZANDVOORT, Beatrixschool: 8, 9.30 e" uur. j. OVERVEEN: 7. 8, 9.30 H, 10.30 en 1130 HEEMSTEDE, H. Bavo: 6.30, 7.30, 8.30. e' H, 11 en 12.15 uur. j(' O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 3 10, 11 en 12.15 uur. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. jh BENNEBROEK, St. Joseph: 6.45, O3® 10.30 en 12 uur. H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30. 9.30 H. 'J' en 19.30 uur. 8.15. 9.30 H, 8 45 1, Advcrpntie) j SPEFSTKAA1 t TELL* 1 Haarlem: Apotheek: Schoterbog Apothee^-.^e'' straatweg 19. tel. 50155. Stations Kruisweg 30, tel. 10043. Apothe«»g6i AL hamer. Koninginneweg 69, tel. Yi-a» denhout Apotheek, Zandvoortse' tel. 40758. nw* Doktersdlenst: Indien geen arts belle men fa Mathót, telef"O (Ook voor tandheelkundige hulpggo- darts: Fa. Mathót, telefoon fo An tl""1 lit*1 Tandarts Dierenarts: G. Verhagen, kerlaan 31. Haarlem, tel. 63070. Zlekenvervoer O- CL.D. relefonn Margriet. Turfmarkt, telefoon _,w<: Ambulancedienst Dlerenbesci>efppeIidi Ambulancedienst Dieren Tel. 12823, b. g. g. 008. boodso Heemstede: Doktersdlenst: W. Ulrici, laan 20, tel. 40404. t„i. Van Luin, Bronsteeweg "6, Apotheek: Zie onder Haarlem- spiegel 813"3' Bloem endaal: meek, r te'; Apotheek: Santpoortse ns't mendaalsestra-atweg 145. San P aCht<iif tg 02560-8249 (tevens avond-en v0o en met vrijdag 4 september;. -jj der Haarlem. Doktersdlenst: C. Eenhoon daalseweg 17, tel. 54003. van.» pg»' Wijkverpleging: fu*t'r307 tèl.JJ Bloemendaalsestraatweg 3Ui. j3g63- 14424: en Wit-Gele Kruis, ri< Overveen,n ApothekenZie onder ^^j^ans- JU Doktersdlenst: P. M. laan 152, telefoon 61054. p WijkverplegingZuster^ 1269»- -»< Bloemendaalseweg KrUis, 14424, voorts: Wit-Gele Kru Aerdenhout: eek 'th*® ip Apotheek! Aerdenbou aVond-Ber) p, laan 164, tel. 40758 (tev. fepten olir» dienst tot en met vrUdag splegei^ Doktersdlenst: W. Ulri 8'3° v'el" 'Tvan Ltn*Tonsteeweg M .^ü?,Vee«D|ialeUfüüaan 24. 'e bey, De Waal

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2