Rijkspolitie bromt beter en sneller dan de nozems Tot motor gepromoveerde bromfiets haalt 80 km Inkomsten PEN in 1963 met ƒ11 min. gestegen Uitreiking zwemdiploma's in Sassen li eim DANSEN LEREN Harmonie in Hïllegom wil nieuwe instrumenten Gieske rapste Excelsior Ook Mobil Oil vindt gas op Ameland Aantrekkelijk tennis toernooi in Bloemendal Tunnel Rijksweg 4 in aanleg DE MOORD IN HET ATELIER VIMS" ZIJN ZEER POPULAIR Geel bordje werd kenteken en bel werd toeter Kapitaalslasten zullen door de grote uitbreidingen toenemen Nieuw landelijk studentenblad Openingsavond Mater Amabilis- school Lisse Goed en allround Schroder G. Robberegt gaat Warmond verlaten "k Its Statusverhoging r Optreden van André van Duin Studentvervangt Forum Academiale Nieuw bedrijf op industrieterrein te Hoofddorp Fiësta-fiasco vormt geen aanleiding tot overheidsoptreden ix fMfc |j) $gg jfiH Sf *E?j 1 Beurs Amsterdam door WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1964 PAGINA ,JZe zijn snel genoeg om er jon gens die zestig kilometer rijden, mee te achterhalen" zegt K. Rinsema van de groep Leid- schendam van de rijkspolitie van zijn „TJlm", aie hier als een schicht voorbijvliegt en die bewering even later ook wdarmaakt. (LID S.F.N.) DANSACADEMIE voor R.K. Inschrijving dagelijks van 1518 en van 19.5022 uur aan de school Raamsingel 16, Haarlem, Tel. 11045. Prospectus wordt U gaarne vrijblijvend toegezonden. In verband met de aanleg van enkele startbanen, wordt rijksweg Jf. (AmsterdamDen Haag) om gelegd. Tussen Hoofddorp en Bad hoevedorp zal de rijksweg door middel van een tunnel onder de startbanen doorlopen. Momenteel wordt aan de tunnel reeds druk gewerkt. De tunnel wordt onge veer vijfhonderd meter lang en zal over acht kokers beschikken. Er komen twee maal drie rijbanen en aan weerszijden een smalle weg. Eén hiervan kan worden ge bruikt voor het lokale verkeer, en moet worden gezien als de plaatsvervanger van de Sloterweg die zal worden afgesloten. Deze toekomstige weg is evenwel uit sluitend bestemd voor het lang zame verkeer. De andere lokale weg is uitsluitend ten behoeve van de luchthaven Schiphol. In de tunnel komt ook een vlucht- bert.,. Beurs van New FRANCIS OURBRIDGE PrVJL VLAANDEREN ACHT l) DE AAM GEKLAAGDE SCHULDIÖ 0F~ NIET? i!» (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 sept. De snelste race-brommers worden niet bereden door roekeloze nozems, maar door de rustige mannen van de rijkspolitie. Op deze onvermoede situatie Is de aandacht gevestigd door vragen die het Tweede Kamerlid, mr. F. Daams kortgeleden heeft gesteld aan de minister van Justi tie. Hij vroeg zich af, zo kon uit de for mulering worden afgeleid, of 't verant woord is dat de berijders van de snelle brommers niet in het bezit zijn van een rijbewijs. Hem werd geantwoord dat het verantwoord is en dit kon volledig wor den onderschreven door majoor F. Offer mans, dirigerend officier van de afde ling verkeerszaken van de rijkspolitie. Er gebeuren vrijwel geen ongelukken mee en met het gebruik ervan zijn we voor de dienst bijzonder gelukkig' zegt hij. De ,,Ulms", zoals de voertuigen in het corps zelf worden genoemd, zijn de de verkorting van de omschrijving „ultra lichte motoren", zijn brommers met de wettelijke status van „motor rijtuig op twee wielen". De berijders behoeven echter geen rijbewijs te heb ben krachtens een beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat, die daarvoor tijdelijk ontheffing heeft verleend. De situatie is enkele jaren geleden ontstaan toen de noodzaak zich opdrong de rijkspolitiemannen, die veelal dienst doen in de wijde uitgestrektheid van het Elatteland, uit te rusten met kittige rommers ter vervanging van de geza pige fietsen. De invoering van brommers was een normale aanpassing aan de ontwikkeling met als duidelijke argumenten een mo gelijkheid snel ter plaatse te zijn bij het groeiend aantal alarmeringen, een betere controlemogelijkheid van het zich snel uitbreidende bromfietsleger, een compensatie van het personeelstekort en een intensievere surveillance. Toen deze beslissing eenmaal was genomen stuitte men al spoedig op de wettelijke snelheidslimiet voor bromfietsen als een groot bezwaar. Formeel was het een politieman verboden deze maximumsnel heid thans dertig kilometer per uur binnen de bebouwde kom en veertig kilometer daarbuiten te overschrijden, ook wanneer hij bijvoorbeeld een brom- nozem achternaging wegens te snel rij den. Een juridisch waterdichte oplos sing werd gevonden in het doen pro moveren van de bromfiets tot motor, met tegelijk daarbij een ontheffing van de verplichting dat de berijder een rij bewijs zou moeten hebben. De opleiding daarvoor van de honderden kandidaten zou namelijk te veel tijd gekost hebben om niet bij de ontwikkeling ten achter te geraken. De wettelijke statusverhoging van de 48 cc DKW-bromfietsen ging met de nodige uiterlijkheden gepaard: het gele bordje werd een kenteken, de bel een toeter, de trappers moesten worden ge demonteerd. De berijder kreeg een val helm, een gevoerde jas, stofbril en hand schoenen en moest voortaan het fiets pad mijden. Door een ingreep in de fabriek werd de afstelling die de maxi mumsnelheid van het voertuig bepaalt, verwijderd en de politieman kan nu als dat nodig is, een snelheid van zeventig to* tachtig kilometer per uur halen, genoeg om ook de meest fervente race- BLOEMENDAAL, 2 sept. De pro- duktie van het Provinciaal Electriciteits- bedrijf van Noord-Holland heeft In 1963, zo blijkt uit het jaarverslag, voor het eerst de twee miljard kilowatturen over schreden. Het verbruik van elektriciteit nam evenals in 1962 het sterkst toe in de sector van het kleinverbruik na melijk met 14,7 percent. De levering van energie aan de drie gemeentelijke elek- triciteitsdlstributiebedrijven nam toe met 11,8 procent, het verbruik van de groot-industrie steeg met 11,2 procent en dat van de Hoogovens met 9,7 pro cent. Volgens de winst- en verliesrekening bedroegen de totale inkomsten ƒ122,52 miljoen (111,06). De totale kosten be liepen 107,5 min. (97,74), terwijl af schrijving op dubieuze debiteuren een bedrag van ƒ6.243 (4.639) vergde. Aan bijzondere lasten werd 7,78 min. (8,99) betaald. Overgeboekte opbrengsten van werken voor en levering aan derden be droegen 3,48 min. (2,83). Aan de reserve werd 3,75 min. (1,48) toege voegd. Op de balans komt deze reserve thans voor ad 11,75 min. In verband met de gunstige bedrijfs resultaten werd aan het einde van het verslagjaar besloten de klein- en de grootverbruikerstarieven met ingang van 1964 ten gunste van de afnemers te herzien. Voor de kleinverbruikers werd daarbij het nachttarief verlaagd van 4 cent tot 3,5 cent per kWh en de vast- rechtberekening verbeterd. De directie wijst er echter op dat door de inbedrijfstelling van omvangrijke nieuwe uitbreidingen, zowel in de pro- duktie als in de distributiesector, de ka pitaalslasten met ingang van 1964 aan zienlijk zullen toenemen, wat, evenals de 10 pet. loonsverhoging en de door herwaardering der vaste activa verhoog de afschrijvingslasten, niet zonder in vloed zal blijven op de resultaten in de komende jaren. In het verslagjaar werden grote moei lijkheden ondervonden van planologische aard bij de voorbereidingen van de stichting van een tweede produktieeen- trum in het zuid-oosten van de pro vincie. Deze centrale moet vóór de win ter van 1969-70 gereed zijn, wil een tekort aan produktievermogen worden voorkomen. De vertraging die door nog steeds niet opgeloste moeilijkheden ver oorzaakt wordt, geeft de directie reden tot ernstige bezorgdheid. De directie maakt voorts nog melding van de goede voortgang der plannen tot de bouw van een gemeenschappelijke kernenergiecentrale. Zoals reeds ver bromfietser te achterhalen. Er zijn op het ogenblik bijna zeven tienhonderd „ulms" in gebruik, een aan tal dat zal worden opgevoerd tot twee duizend. Ze zijn in die tijd snel popu lair geworden bij de mensen van de rijkspolitie, die al jarenlang in weer en ontij op lange dijken, koude polder wegen en slechte weggetjes met hun fiets tegen de wind hebben moeten op tornen. Met de topsnelheid is men erg voorzichtig omdat het remvermogen van de „ulms niet in overeenstemming is met zo'n vaart. Maar de mannen zijn verstandig genoeg om te weten wat ze doen", zegt majoor Offermans. De „ulms" zijn dienstvoertuigen, die wel met de politieman mee naar huis gaan. Dat betekent niet dat hij er in zijn vrije tijd op hoge snelheid mee mag rondrijden. Ook niet met lage snelheid: ze mogen uitsluitend voor de dienst worden gebruikt. Het ligt in mijn bedoeling de politieman te zijner tijd een opleiding te geven en het rijbewijs-A te laten halen. Bij de opleiding van de jongeren zal er binnenkort al rekening mee gehouden worden. Het bezit van een rijbewijs om een volwaardige motor te mogen besturen zal zeker niet betekenen dat de „ulms" dan ook vervangen zullen worden door zwaardere. Financieel is dat niet aan trekkelijk een „ulm" ko3t slechts tegen de achthonderd gulden maar ook politietechnisch niet. „Met zo'n licht motortje kun je binnen de bebouwde kom ook met een gangetje van twintig kilometer voortsukkelen en dat moet je met een zware motor niet te vaak doen", zegt majoor Offermans. meld in het verslag van de PNEM werd door de samenwerkende Elektriciteits- Produktiebedrijven met een Amerikaan se onderneming een overeenkomst ge sloten voor de beschikbaarstelling van de „know-how", die nodig is om de onderdelen van deze centrale zoveel mo gelijk door de Nederlandse industrie te doen vervaardigen. Tevens werd met Euratoom te Brussel een contract aan gegaan voor de bij de bouw van de centrale te verlenen medewerking. Het aantal personeelsleden nam in 1963 met 139 toe tot ruim 1800. LISSE, 2 sept. De Mater Amabi- lisschool te Lisse gaat het sclioolseizoen weer beginnen en men gaat dit doen met een openingsavond op woensdag 9 september in het K.A.B.-gebouw aan de Schoolstraat te Lisse. Op deze avond zal het bekende bandje van de M.A.- school afscheid nemen en men heeft verzekerd dat men ten afscheid het beste beentje extra best zal voorzetten. Maar al neemt het oude bandje af scheid, een nieuw bandje staat al weer gereed en hoopt deze avond voor het eerst voor het voetlicht te treden. Ook dit bandje is weer samengesteld uit leerlingen van de M.A.-school. Dan is er voor deze avond nog een grote verrassing, namelijk het optreden van de eerste prjjs-winnaar van het TV- programma „Nieuwe Oogst" van de AVRO, de imitator Andró van Duin. Wij vernemen dat zich voor de nieuwe cursus al weer 130 leerlingen hebben opgegeven voor het eerste jaar. Meisjes van 17 jaar en ouder kunnen zich als nog opgeven om half acht op de feest avond in het K.A.B.-gebouw. De feest avond zal onder leiding staan van de voorzitter dr. W. A. Terwijn, die ook het openingswoord zal spreken. 95' 55 Bij de Rijkspostspaarbank te Lisse werd in augustus ingelegd een bedrag van ƒ1100.085.- en terugbetaald fl 78.505.-. LEIDEN, 2 sept. In de loop van deze maand zal het eerste nummer verschijnen van „Student", welk blad onder alle studenten van ons land zal worden verspreid. „Student" is de op volger van „Forum Academiale", dat in juni voor het laatst is verschenen, zij het dan dat de basis van beide bla den aanzienlijk verschilt. Forum" voortgekomen uit een particulier Initia tief, werd hoe langer hoe minder re presentatief geacht voor de Nederland se studentenwereld. „Student" is een uitgave van het Algemeen Studenten Persbureau (ASP), dat hiermee voor de eerste maal voor het voetlicht treedt. Het ASP, opgericht onder auspiciën van de Nederlandse Studenten Raad, stelt zich ten doel bekendheid te geven aan alle aangelegenheden die het stu dentenleven in Nederland en daarbuiten betreffen. In Leiden is de centrale re dactie gevestigd, die de binnengekomen berichten selecteert en bruikbaar maakt voor de ASP-uitgaven. In elke univer- siteits- en hogeschoolstad zijn corres pondenten aangesteld. Het ASP zal, als daartoe aanleiding is, perscommunt- qué's uitgeven om de Nederlandse pu bliciteitsmedia van een actuele bericht geving te voorzien. De inhoud van „Student" zal voorna melijk bestaan uit nieuws uit de stu dentenwereld, officiële mededelingen van de NSR en zijn grondraden, kri tische commentaren over speciale on derwerpen, (foto) reportages, overzich ten van publikaties in andere (studen ten) bladen en een activiteiten-agenda van het Nederlandse studentenleven. Het formaat van het blad, dat in een oplage van meer dan 50.000 exemplaren zal worden gedrukt op krantenpapier, is dar van een halve courant. Het totaal aan informatie die het ASP ontvangt, zal tot een archief wor den verwerkt, zodat het ASP ook als documentatiecentrum dienst kan doen. Het ASP biedt de leden en buitenge wone leden van de NSR zijn bemidde ling aan bij het verzorgen van hun pu bliciteit. SASSENHEIM, 2 sept. In het ge meentelijk zwembad te Sassenheim werd aan 82 meisjes en 44 jongens het zwemdiploma uitgereikt. Allen was door de badmeesters, de heren Persjjn en Brugman, de zwemkunst bijgebracht. Gecommitteerde bij het examen was de heer van der Heijden uit Leiderdorp, tevens afgevaardigde van de KNZB. Hij was het ook, die na afloop de diploma's aan de geslaagden uitreikte. Het A-diploma ontvingen: Hanny Moer kerken; Hannie Homan, Trees Verkleij, Marga Verdegaal; Lenny Abbink, Jeany Schenk: Ineke Hilgeman, Corrie Ho- man, Els Rotteveel, Engelien Schenk, Ada Meeuwissen, Joke Tromp, Anneke van Oosten, Hanja R\jnsburger, Betty Kompier, Mirna Ebbink, Jany van Pij en, Yvonne Engberts, Ria van der art; Jenny Abbink, Ineke Homan, Con- ny Dreef, Guus de Jong, Ria Granne- man, Marijke Vijfhuizen, Carolien Kar stens, Alie Kortekaas, Joke Brox, Joan- neke Homan, Ank Homan, Jenneke Ab bink, Annelies Vijfhuizen, Trudie Jans sen, Marie Antoinette Kapteijn, Trees Harinxma; Tekla Trossèl, Annemieke Vroonhof, Theo Dijkstra, Kees van der Voet, Tonny Schrier, Evert Vonk, Arie Moerkerken; Nico Rotteveel, Eric Ketj- zer, Jan van Beek, Frank Wilbrink, Dick Plagmeijer, Hans van Waardenburg, Jan Baak, Sjaak Wijntjes, Arnold Freiburg, Jan Janssen, Koos de Bruin, Flip de Groot, Wim van der Vlugt, Jan Abmnk, Gerard van der Zwan, Louis Bontje, Piet van der Zaag, Ad Boekman, IJs brand de Vries. Het B-diploma behaalden: Inge Ravelli Leny Moerkerken, Truus Kapteijn, Nel ly van Breukelen, Ineke Haver, Ria van Steijn, Elly van Nobelen, Diny Kroes, Willy Bos, Trees Landwehr Johan, An neke van der Aart, Manja Koning, Ine ke Kortekaas, Els Dijkstra, Jelly Deijk- stra, Corrie Tetteroo, Tineke van der Holst, José van Roon, Carolien Kars tens, Wilma van der Horst, Cootje Kor tekaas, Annemieke Koning, Alie Zwaan, Yvonne Berbee, Jenny van Abeele, Paul Meijer, Jeroen Ravelli, Kees Noorder- meer, Harry Verdegaal, Jan Vroonhof. Diploma C: eerste deel: Tineke Gran- neman, Renee Freeken, Lies Holsteijn, Wilma Benschop, Doke Blom, Els de Vroomen, Thea Granneman, Hetty Boon Rimke Harinxma, Adri Breedijk, Hugo Verdegaal, Kees de Wit. Diploma C twee de deel: Peter Borgmeijer, Peet van der Nagel, Cary_ Nieuwenhuizen, Marian Hage, Marian Blom. Afgewezen werden 18 kandidaten. Za terdagmiddag a.s. moeten er nog 15 meisjes en 15 jongens, in verband met hun vakantie, examen doen. (Advertentie) HILLEGOM, 1 sept. De Hillegom se Harmonie Kapel heeft voor de ver nieuwing van het instrumentarium aan het gemeentebestuur een renteloos voorschot van 5.000 gevraagd af te lossen in tien jaar. Zelf heeft de Kapel een zelfde bedrag beschikbaar. B. en W. stellen de raad voor het renteloze voorschot te verlenen met dien verstande dat de aflossing plaats vindt binnen vhf jaar. De aflossing van 1.000 per jaar zal op de jaarlijkse subsidie in mindering worden ge bracht. B. en W. zeggen in de raads voordracht, dat zij het voorschot wil verlenen om de vereniging in staat te stellen haar werkzaamheden in het be lang van de Hillegomse gemeenschap voort te zetten. HOOFDDORP, 1 september. On der grote belangstelling werd gistermor gen een nieuw bedrijf aan het industrie terrein in Hoofddorp, officieel door de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. wan der Willigen, geopend. Het is N.V. v/h Boerma, die haar do micilie in Hoofddorp heeft gekozen, na dat deze groothandel in porselein en aarde- en glaswerk het pand in de War moestraat in Amsterdam was uitge groeid. Burgemeester Van der Willigen zei in z'n openingstoespraak het verheugend te vinden dat in Hoofddorp steeds, meer bedrijven worden gesticht, maar dat het vooral op prijs werd gesteld als er van een kwaliteitsvestiging sprake was. Als tweede spreker trad naar voren de president-commissaris van de N.V. v/h Boerma, de heer L. van Ravens- berg, die in het bijzonder de direkteur van de N.V., de heer H. Albrecht dank zegde voor zijn initiatieven, die tot de stichting van het nieuwe bedrijf heb ben geleid. Het pand aan de Grafter- meerstraat werd ontworpen door de Hoofddorpse architecten De Koning en Siezen. De firma van Scheppingen heeft het bouwwerk aangenomen. HAARLEM, 2 sept. De Haarlemse Raceclub „Excelsior" liet dinsdagavond op het parcours in Schalkwijk een rit om dagprijzen verrijden en daarin bleek Ben Gieske de rapste. Hl) zegevierde in de sprint van een vier man sterk kop- groepje. Door solovluchten van Jan Philips, Piet Neeskens, Ben Gieske en Gerrit Krabbenbos droeg deze rit een leven dig karakter. Tot een beslissende voor sprong konden deze demarranten het evenwel niet brengen, want daarvoor wa ren hun acties te individueel van opzet. Pas toen Gieske, Philips, Neeskens en Schriek de handen ineen sloegen, konden zii zich definitief van de rest afzonde ren. De uitslag luidt: 1. B. Gieske, 2. P. Neeskens, 8. K. Schriek, 4. J. Philips, 5. P. de Jong, 6. H. Neeskens, 7. B. Schouten, 8. H. van Steyn, 9. H. Philips 10. D. Schouten. Bij de C-klassers triom feerde Rob Molekamp vóór T. de Boo en G. Brink. Uitslag jeugdklasse: 1. H. Korenstra, 2. F. Hoogland, 3. G. Was- sink, 4. W. Brink, 5. W. Korenstra, 6. R. Brands. AMELAND, 2 sept. In de namid dag is gisteren op Ameland de gas vlam van de Mobil Oil ontstoken. Mo bil Oil is de tweede maatschappij, die gas gevonden heeft op dit eiland. Zij boorde op een geconstrueerd booreiland bij paal 26 op het Oostelnde van het eiland. De gasvlam van de N.A.M. is ge doofd. Die van de Mobil Oil brandt op de Hon, de zandvlakte aan de oostkant van Ameland. Hoewei het officiële proces-verbaal van de inspecteur-generaal der mijnen nog moet worden afgewacht meent Mo bil reeds nu te mogen spreken van een belangrijke aardgasvondst bij haar eer ste proefboring In Nederland. Voortgezette proefboringen en verde re boringen zullen nodig zijn om het aangeboorde reservoir verder te explo reren, aldus Mobil Oil. De plannen daarvoor zijn reeds in een zeer verge vorderd stadium van voorbereiding. De maatschappij acht de huidige vondst van groot belang in verband met haar concessieaanvrage voor het Friese waddengebied. l BLOEMENDAAL, 2 sept. Op de In het C-toemooi bereikten banen aan de Joh. Verhulstweg in Bloe- Ter Metz en mej. v. Beelen jgats- mendaal houdt de LTC Bloemendaal' eindstrijd, bij de heren zijn jyj4i- komend weekeind een bijzonder aan- acht; Tekelenburg, Cramer, e» trekkelijk invitatie-toernooi. Van de mnger, Hasbroek, Weijers, jlmidd't vartij zulten zijn de pas onttroonde v. d. Bos. Wijnands versloeg ,u jn nationale kampioen 1963 Jan Hajer, de 1 sterke Amsterdammer en vierde man op de huidige ranglijst Ron van Gelder, de bekerhouder en veelvoudig winnaar van het toernooi Lex Karamoy, de wissel vallige Hagenaar Piet Veentjer en diens stadgenoot Pim Dominicus, de Hilver summer Peter Scholtz en de Amerikaan se ranglijst speler O. w. d. Linde, die toevallig in Europa op toernee is. De nationale damestop vertoeft in het bui tenland, zodat het in Bloemendaal met het herenenkel- en dubbelspel een mannelijke aangelegenheid wordt. Met het B- en C-toernooi, dat zater dag is begonnen, heeft men goede vorde ringen gemaakt. In het B-toernooi bij de heren konden Koggink, Schmeink, Klint, Meijer en Muschter zich tot de laatste acht handhaven. Bij de dames verwachten we een herhaling van de „Zandvoortse eindstrijd", dat wil zeg gen dat wij Els Borgerding tegenover Elsbeth Schmeink verwachten. Belang wekkend is de strijd in het herendubbel spel waar Koggink met Delfortrie en Erik Verkade met zijn clubgenoot Hans Möller als de kandidaten voor een fi naleplaats gelden. Maar er zijn nog meer kapers op de kust en wij denken hier aan Barend en Hassink, v. d. Broek en Schroder, v. d. Brink en Broekers en de geroutineerden S. Okker en H. Bor gerding. In de halve-eindstrijden ge- mengdubbelspel ontmoeten Els Borger ding en Erik Verkade mej. Groot en Klint en zal Margo Ter Metz met Dero Graaff de degens kruisen met mej. Lamp en Muschter. WARMOND, 2 sept. De heer G. Robberegt gaat Warmond verlaten. Vanaf 1 november 1958 was hij in deze gemeente werkzaam als commies A ter gemeentesekretarie, terwijl hij naast deze funktie ook in het kerkelijke- en culturele leven een belangrijke _<laats heeft ingenomen. De heer Robbe regt is in Zwljndrecht op de afdeling onderwijs en personeelszaken ter se cretarie als commies A benoemd. Hij heeft in Warmond o.a. de voorzlt- tersfunktie bekleed van de chr. korfbal vereniging, van de kring bollenstreek van het Chr. Jongeren Verbond en van de interkerkelijke gezinszorg waarvan hij than., nog sekretaris is. De echtgeno te van de heer Robberegt is presidente van het hervormd kerkkoor. DEN HAAG, 2 sept. Slechts in dien het reisbemiddelingsbedrljf in het algemeen in ernstige mate in strijd met het algemeen belang zou handelen, is optreden van de overheid gerechtvaar digd. Dit antwoordt staatssecretaris Bakker van Economische Zaken op schriftelijke vragen van het Tweede Ka merlid Wilmans (PvdA) naar aanlei ding van de gebeurtenissen bij het reis bureau Fiësta. Hoewel de staatssecre taris alleszins gevoel heeft voor de on aangename verrassingen waarvoor een aantal vakantiegangers door de gang van zaken bij het reisbureau zijn ko men te staan, is niet gebleken, dat der gelijke praktijken in het reisbemidde lingsbedrljf ln het algemeen voorkomen. - -- :4* v. d. Bos met tweemaal &T* JOv- herendubbel plaatsten Geurink e he' zich reeds voor de halve-final®-, j/jrD' damesdubbelspel werd door mj'n iet' merse en mej. v. Egmond door tv)ee- op mej. Wees en mej. Prince r* maal 6—3 de finale bereikt- ,^e$: De belangrijkste resultaten h)i ^etf B-toernooi, H. E. Ie ronde: versl. Houtkoper 63, 61; u/eije~ versl. v. d. Brink 6—4, „prSl. versl. Groen 61, 63; Klint y g-—2* Spee 62, 86; Meijer versl. Fsm 61; Muschter versl. Möller v~V_2; 62; Peeters versl. Gaus 61. 6-~>' d. Welle versl. Pierlot 16, 6rS 6^7 2de ronde: Koggink versl. BroeKer 6—0; Schmeink versl. Van Schagey^ij' 61; Klint versl. Deibei 6—3, 6-"": er versl. Verkade 63, 36, 64; p ter versl. de Vries zonder spele"' ,,ersi- kwart-eindstrijd; mej. T. GT°e f mej. H. v. d. Raadt 86, 6—0: jA' Schmeink versl. mej. A. Spreng6'., tel 6—3; mej. I. Groot versl. mej- lvl' Metz 86, 6—4. H. P., kwart-eindstrijd: v. d- ^0eiy en Schröder versl. Muschter en ders 6—4, 6—4; Möller en Verkade Meijer en Verhoef 62, 75. D. D., kwart-eindstrijd: mevr. e" en mej. v. Rappard versl. mevr. „t mej. Bol 6—3", "6—2; mej. L. en Metz versl. mej. Groot en mej. 11 graaf 6-4, 7-5. D. D„ kwart-eindstrijd: mevr. "V efl en mej. v. Rappard versl. mevr. K'f \fj mej. Bol 6—3, 62; mej. L. en Vtgjid' Metz versl. mej. Groot en mej. p graaf 64, 7—5. r G. D.t kwart-eindstrijd: mej. B0jget* ding en Verkade versl. mej. L. ter en Meijer 63, 61; mej. Gro6'^1 Klint versl. mej. Schouten en ye., «9 46, 62, 64; mej. M. ter Graaff versl. mej. Handgraaf en 61, 62; mej. Lamp en Muschter v mevr. en dhr. Barend 62, 68- ,rjjd! C-toernooi. H.E., kwart-einds" Wijnands versi. v. d. Bos 6X, iXret* D. E., kwart-eindstrijd: .mevr. Ter versl. mej. v. Dormolen 61, 75: 4<t G. v. Beelen versl. mej. M. v. Sch"* 6—4, 62. (0 D. D., halve-finale: mej. Lommer» e) mej. v. Egmond versl. mej. Wee» mej. Prince 63, 63. ter 5(4 Ned. 1964 5 Ned. 1964 4(4 Ned 1963 4(4 Ned. 1984 1000 4(4 Ned 1963 I 4(4 Ned. 1963 U 4 Ned. 1963 Staffellening 1947 B.N.Q. Won. bouwl. I Amsterdam Rubber j H.V.A. A.K.U. □ell-Mi) Hoogovens Philips Gem. Bex. Unilever Dordtsehe Petr. Kon. Petroleum 1 60 Holl. Amerika Lijn Java Ch P L. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb Mt|. K.P.M. Stoomv. MtJ. Nederland van Nievelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unle Interume Robeco Unites Ver. Bezit 2(4 Amsterdam '56 I 2(4 Amsterdam '56 II 2(4 Amsterdam '56 IQ 2(4 Amsterdam '59 2(4 Rotterdam '67 Rentespaarbrleven '57 Rentespaarb rleven '68 Alb. Heyn Kl. obi. Amsterd Bank Ned. Handel MD. Cert. Ned. Mlddenitanda Bank Albert Hejjn Amstel Brouwerij Berkel Patent Bole aand. Bijenkort n.r.c. Calvé-Delft Cert Centrale Suiker Erdal Fokker Ford van Gelder de Gruyter Helneken A. Hero Holl. Kattenburg H oogenbosch Indola Inventum Kemo Kiene Kon. Zout-Ketjea Krasnapolsky Kwatta Meelfabr. Ned. Bakker» MilUer Co. Ned. Kabel Ned. Melk Unto v. Nelle A. Oranjeboom Palthe v. Reeuwljk Schev. Expl. (E-M.g.) Simon de Wit Simplex -J Spaamestad Uthermöhlen Veneo Ven eta Ver. Mach. Fabr. Vette winkel VUsaingen Kat Wessanen Wil ton-Fat) enoord Wyera Zaalberg Zwanenburg Org. Zwltsal Bill! ton 2* 4 Philips A ft Philips prei et AJC.tJ. et Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Eleotrlo Genera: Motors Kennecott Copper KLM Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Outeb Shell OH Southern t'aclflo Southern Railway Stand (JU Ny Tidewater Unilever U.S Steel j Stemming: g°e0 143% «1% #1(4 81% 9*" t 189% 500(4 SCHOLD! 3 AM PO IS SLECHTS Ei SCHOLDIG!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2