Dirigent Concertgebouw orkest: geen onwrikbaar geloof in de modernen Groot beroeps koor als hobby RQBECO GOED JE BEST GEDAAN ZATERDAG-PUZZLë AGATHA CHRISTIE: fijne neus voor „plots" en exquise rozengeuren m Maak contributie vafl de vakbonden alsnog extra aftrekbaar I VOLGENDE DE 100.000ste WEEK DAF KOMT M T MOORD IN HET ATELIER Vorig jaar veel meer ziekengeld uitbetaald het fundament van uw vermogen Ruiken Eén filosoficum voor Jezuieten en paters van de H. Geest BONDSVOORZITTER B.V.A.: Nieuwe serie MM SCHEEPVAARTBERICHTEN 5 S ft? 150 per dag ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1964 PAGlNAi Concentratie Philips' gloeilampenf abrica ge 1<D=PK desuperieure HALF ZWARE SHAG van DOUWE EGBERTS Beleg modern beleg in - 1 Met een totale produktie van 100.000 personenauto's heeft DAF recht op een auto-antiqui teiten Kabinet, waaruit deze af beelding „van de man, die aan Huub van Doorne zijn bretellen uitleende voor de eerste proeven met de bretellen-transmissie in de Brabantse Peel in 1955". Het eerste DAF je staat nu hoog en droog rechts-bov v platform) opgeborgen, als een waardevol „souvenir"- ge grond: Mevrouw Smulders-Beliën in haar (derde) VLAANDEREN door FRANCIS (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 19 sept. „ïk ben een gewone muzikant. Er is een grote ■pringvaardigheid nodig om te komen over de beruchte kloot, die gaapt tus sen publiek en componist vandaag aan de dag. Persoonlijk bezit ik nog niet ge noeg geloot in de experimenten van de hedendaagse muziekproductie om ze door dik en dun te propageren; wèl is het mijn absolute overtuiging, dat ze thuis horen op het brede terrein, dat het Concertgebouw Orkest bestrijkt, èn dat het publiek ermee geconfronteerd behoort te worden. Mijn taak als diri gent van dit orkest is dermate zwaar, dat ik het mijzelf permitteer, als be langstellend toeschouwer de ontwikke ling te volgen. Eén „gek stuk" per sei zoen is me voorlopig voldoende. Daar na t st komen specialisten als Bouler en Bour ook begrensd binnen een zeker repertoir van hun eigen keuze. Ook kwesties van praktisch beleid spelen ee" rol: de Antifone van Henze kosten een week repetitietjjd met een kleine orkestgroep, ongeveer twintig man; de overige tachtig staan zolang op non-ac tief". Ontboezemingen in deze trant werden vernomen tijdens een persconferentie in het Concertgebouw, waar Bernard Haitink zijn artistiek programmabeleid, speciaal ten aanzien van de modernen, uiteenzette. Hij werd hierbij terzijde ge staan door P. Heuwekemeijer en M. Flothuis, resp. zakelijk en artistiek di recteur van de Nederlandse Stichting tot beheer van het Concertgebouw Orkest. Aanleiding hiertoe was onder meer het initiatief tot een „Experimenteel con cert" 11 januari te geven onder leiding van Pierre Boulez. Het programma om vat de Symfonie opus 21 van Weber en daarnaast twee Nederlandse werken, Gruppi van Van Vlijmen en Dansen uit het Labyrinth van Schat. Tezamen du ren zij drie kwartier, na de pauze zal het werk (eventueel de werken), waar voor het publiek middels stembiljetten zijn voorkeur kenbaar gemaakt zal heb ben, herhaald worden. Deze composities komen ook in de lopende abonnements serie.. aan bod; bij gunstige weerklank zal de opzet voortgezet worden. Voor alle leerlingen van het VHMO en voor de leden van Jeugd- en Mu ziek is de Serie J gecreëerd, 3 con certen o.l.v. Peter Erös, Pierre Boulez en Bernard Haitink, waarbij als solisteij optreden drie leden van het Concert gebouworkest: Anner Bjjlsma (cellocon- nert Haydn), Thom de Klerk (fagotcon cert Mozart) en Klaas Boon (Altviool concert Henkemans). Eveneens Nederlandse solisten zijn voor de Beethovencyclus het voorjaar 1965: de pianisten Ge rard van Blerk en George van Renes- se, alsmede het trio Herman Krebbers, Jean Decroos, Danièle Dechenne (Trip le-concert). Het aangekondigde optreden van Ar thur Rubinstein (31 maart-april) kan geen doorgang vinden; hij wordt vervan gen door de Rus Eugène Mogilewsky, dit jaar Eerste Prijswinnaar van het Concours Reine Elisabeth in Brussel. „Een niveau-aanduiding" noemde de heer Heuwekemeijer het gewagen van Concertgebouw- en Residentie Orkest hl de voorstellen van de Commissie-Ree eer. „Een orkest van klasse zou ver eren in de bak van de Amsterdam- stadsschouwburg, die te klein, ten laag is en iedere akoestische outillage mist. Bovendien is de kunst van opera- spelen te gespecialiseerd, een toestand als die te Wenen behoort tot de uitzon deringen", aldus het commentaar van Haitink, die hiermee een enkel éénma lig opera-accompagnement geenszins wilde afwijzen. De totale oogst aan hedendaagse wer ken, die gedurende het seizoen '64-65 tot klinken komen, bedraagt 26 (waar onder 12 Nederlandse); gezamenlijk halen zjj een cijfer van 76 (Ned. 28) uitvoeringen. AMSTERDAM, 18 sept. In 1963 ls het aantal toegekende ziekengelduitke ringen met ruim acht procent gestegen, namelijk van 912.179 in 1962 tot 987.442 in 1963. Het aantal uitkeringsdagen nam met ruim 13 procent toe (14.835.421 in 1962 en 16.778.946 in 1963). Dit staat in het jaarverslag over 1963 van het Gemeenschappelijk Adminis tratiekantoor (G.A.K.). Volgens het verslag is de stijging van het aantal uitkeringsgevallen voor een deel het gevolg van de groei der verzekerde beroepsbevolking en wordt voor een ander deel veroorzaakt door de toe neming van het ziekterisico. Het uit gekeerde ziekengeld ad ƒ227,1 min. was in het verslagjaar bijna 25 procent hoger dan in 1962 toen 182,2 min. werd uitgekeerd. In het hogere bedrag komt zowel de toeneming van het aantal uitkeringsdagen als de verho ging van de lonen in 1963 tot uiting. Deze gegevens hebben betrekking op de 15 bedrijfsverenigingen die hun ad ministratie aan het G.A.K. hebben op gedragen en die tezamen bijna 2/3 deel van de Nederlandse beroepsbevolking omvatten. Bijna alle bedrijfsverenigingen hebben een regeling getroffen op grond waar van na het verstrijken van de wettelijke uitkeringstermijn van maximaal een jaar, nog gedurende twee jaar „verlengd ziekengeld" kan worden uitgekeerd. Voor 1963 geschiedde dit in het algemeen alleen als de arbeidsongeschiktheid een gevolg was van t.b.c. Thans speelt de oorzaak van de ziekte geen rol meer. Deze regelingen zijn van veel belang voor de betrokkenen, die voordien bij het bereiken van de wettelijke maxi mumtermijn hun financiële positie in belangrijke mate zagen verslechteren. In de loop van het verslagjaar werd in 8.403 gevallen „verlengd ziekengeld" uit gekeerd. Hiermee was een bedrag van 17,3 min. gemoeid. In vergelijking met het vorige ver slagjaar vertoonde het aantal werkloos heidsuitkeringen een toeneming, die vrij wel geheel aan de vorstwerkloosheid gedurende de abnormaal strenge winter dient te worden toegeschreven. EINDHOVEN, 19 sept. De be- drijfsmechanisatie ten behoeve van de gloeilampenfabricage van Philips wordt geconcentreerd in één centrale in Weert, waar zich, aldus de Philips Koerier, Europa's meest moderne gloeilampenfabriek bevindt. In totaal zullen ln deze centrale gloeilampen- BM voorlopig 150 mensen werkzaam kunnen zijn. De concentratie van deze BM-groep schept de mogelijkheid de verdere mechanisatie van de bestaan de outillage, alsmede de ontwikkeling van geheel nieuwe machines, op meer efficiënte wijze aan te pakken. (Advertentie) kKsdO Jullie hebben deze week weer goed je best gedaan. Volhouden maar. We hebben nog heel veel puzzels voor jullie klaar liggen. De oplossing van de vorige puzzle was: Horizontaal: 1. deken, 3. bas, 4. stang, 7. anker, 9. koe, 10. eikel, 12. lor, 14. trappen. Verticaal: 2. een, 3. blok, 4. stekel, 5. appel, 6. gapen, 8. rollen, 11. klap, 13. oor. De prijswinnaars zijn: Gerard Gorter, Marktlaan 25, HOOFD DORP. Jos van Duijn, Middenduinenweg 85, SANTPOORT. Lineke Witteman, Westergracht 75, HAARLEM. Nieuwe inzendingen per briefkaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In linkerboven hoek schrijven: „Kinderprijsvraag". (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 19 sept. Agatha Chris tie, de grote Engelse detectiveschrijf ster, heelt niet alleen een fijne neus voor „plots", maar evenzeer voor ex quise rozengeuren. Dat heeft zij gis teren bewezen in het paradijselijke Westbroekpark, waar zij optrad als jurylid van het internationale Rozen- concours dat er elk jaar door de ge meente 's Gravenhage wordt gehouden. „Ik heb de hoogste punten gegeven aan de roos die de eerste prijs heeft gewonnen", zei ze met voldoening. Die winnende roos was dan de Wendy Cus- son, een theehybride gekweekt door een landgenoot van mevrouw Christie, C. Gregory uit Nottingham. De schrijfster staat bekend als groot liefhebster van rozen en dat was de reden geweest van de gemeente haar uit te nodigen deel uit te maken van de internationale jury. Het concours kreeg met haar komst een publiciteit die het eerder nooit in deze omvang had weten te verwerven. Agatha Christie, 74 jaar oud, maar nog altijd kwiek genoeg om voor slechts één dag („Ik moet vanavond weer te rug zijn, ik krijg bezoek") per vlieg tuig naar Nederland over te willen ko men. Een wat gezette vrouw met goud omrande tanden, een bloemetjeshoed op en een stola om. Vriendelijk genoeg om vrijwel de gehele dag door enkele vragen te willen beantwoorden van jour nalisten zonder kwaad te worden. Kor date antwoorden geeft zij, praten doet zjj niet. Wat zegt publiciteit haar nog: haar boeken 68 nu zjjn in meer dan honderd talen vertaald in een totale oplaag van naar schatting 300 miljoen exemplaren. Miljonaire is zij en zij heeft alle lauweren geoogst die er maar voor een schrijfster van populaire boe ken voorhanden zijn. „Ja", zegt ze, „ook de koninklijke familie ontmoet ik weieens. Ze lezen mijn boeken ook". Rozen en misdaad, een merkwaar dige combinatie. Te merkwaardig ook kennelijk voor Agatha Christie om ze onder een noemer te brengen. „Voor zover ik weet hebben rozen nooit een belangrijke rol gespeeld in mijn ver halen. Ik noem ze soms terloops". Drie huizen in verschillende delen van Engeland hebben mevrouw Christie en haar man, de archeoloog Mallowan, met wie zij zovele reizen naar het Midden-Oosten heeft gemaakt. Bij een van die huizen, in de buurt van Ox ford, heeft ze een rozentuin. Tuinie ren doet ze niet meer op haar leef tijd. ,,Ik volsta met ruiken" zegt ze. Ze is nog niet van plan op te houden met schrijven. Aan ideeën heeft ze geen gebrek. „Ze komen gewoon in mijn hoofd op" zegt ze er van. „Nee, mijn omgeving inspireert me niet. Zelfs maak ik geen gebruik van mijn kennissen kring voor typeringen. Het is allemaal fantasie". Voor politie-technische zaken raadpleegt ze soms ervaren recher cheurs. Ze stelt een schema op en tikt dan haar verhaal uit. „Soms doe ik er tien maanden over, soms één maand. Het gemiddelde ligt om de drie". Wei nig plezier heeft ze in het zien van films gemaakt naar haar boeken. „Er wordt zoveel in veranderd". Van de harde boeken van James Bond houdt ze niet. „Die zijn voor de jongeren", vindt ze. Zij geeft de voorkeur aan de werken van Ngaio Marsh. „Simenon? Een uitstekend schrijver, maar hij maakt geen detectives. Dat zijn sfeer- verhalen". Ze moet ver naar het verleden terug gaan wanneer een vertegenwoordiger van het blad van het Roode Kruis haar aanklampt en bijzonderheden wil verne men uit de tijd dat ze verpleegster was in een rode kruisziekenhuis. Dat was in de eerste wereldoorlog. Een be langrijke periode, want toen schreef ze haar eerste boek. En de uitgevers had den er bepaald niet op zitten wachten: Ze moest er twee jaar mee rondsjou- RHENEN, 19 sept. De laatste we ken is overleg gepleegd tussen de direc tie van „Berchmanianum" van de pa ters Jezuïeten te Nijmegen en het pro vinciaal bestuur van de congregatie van de H. Geest te Rhenen, om de filoso fische opleiding van hun toekomstige priesters te combineren. Dit overleg heeft niet alleen geleid tot een gemeen schappelijk volgen van de wijsbegeerte- cursus, maar zelfs tot een incorporatie van het filosoficum van de Paters van de H. Geest in het filosoficum van de Jezuieten te Nijmegen. De eerstejaars van de congregatie van de H. Geest nemen hun intrek in een vleugel van het Berchmanianum en zul len deelhebben in de algehele opleiding die aan de fraters Jezuieten wordt ge geven. Als hun directeur zal daarbij op treden P. Drs. W. Hegge C.S.Sp. De tweede-jaars van de paters van de H. Geest blijven dit studiejaar de cursus volgen op het kasteel te Gemert. VEEMARKT ZWOLLE, 18 sept. Aan voer 5557 stuks. Prijzen per stuk. Neurende en versgekalfde koeien 925-1400; Vaarzen 950-1180; Pinken 800-890; Slachtkoeien en vaarzen 2.90-4,10 p. kg.. 950-1350; Gulste koeien 870-970, 2.90-3,20 p. kg. Guiste vaar zen 840-940: Guiste pinken 630-1730; Gras kalveren 340-325; Nucht. kalv. mest 35-250: Nucht. kalv. slacht 1,50-1.80 p. kg.; Geiten 20-60; Vette schapen 85-125; Lammeren 90- 120; 10-weekse biggen Drachtige varkens 120; 10-weekse biggen 14-weekse biggen Drachtige varkens 350-550; Slaehtvar- kens 275-400; Schrammen 75-110; Biggen 62-72; Vette varkens Vette ossen Vette stieren 8.80-4,20 p. kg.; Vette kal veren 390-53», 2,95-3,35 p. kg. wen voor er iemand bereid werd ge vonden het te gaan uitgeven. Er wordt gezegd dat ze op moet schie ten wil ze het vliegtuig niet missen. Ze staat op, kijkt nog even peinzend naar de royale bossen winnende rozen uit het Westbroekpark. Men zou kun nen denken dat er een idee voor een nieuwe criminele verwikkeling in haar opkomt. Maar de omgeving inspireert haar niet, zoals gezegd. „Moord in het rosarium" zal dan ook nooit verschij nen. Aegis 18 v. Willemstad n. Pto. Cabelol. Algol pass. 18 Kp. rinisterre n. Antw. Almdijk 18 dw. Ouessant n. Antw. Almkerk 19 te Penang verw. Annenkerk 18 dw. Kp. Guardaful n. Fre- mantle. Argos 18 t. h. v. Algiers n. Malta. Banggai 18 dw. Abu eil. n. Napels. Bintang 19 te Aiexandrië verw. Borneo 18 te Manilla. Caltex Amsterdam 18 t. h. v. Kuria Muria eil. n. Suez. Caltex Arnhem 18 dw. Masira n. Stock holm. Caltex Delft 18 te Pladju. Caltex Madrid 18 Str. Gibraltar n. Euro poort. Caltex Utrecht 18 t. h. v. Daedalus Rif n. Suez. Catsor 18 dw. Algiers n. Tunis. Cities Service Valley Forge pass. 18 Singa pore n. Bandar Mashur. Dahomeykust 18 te Rouen. Delphina pass. 18 Startpoint n. Seven Islands. Diemerdiik 18 te Southampton. Esso Rotterdam 18 dw. Masira n. Rasta- nura. Gooiland 18 te Pto. Alegre. Hathor Pass. 18 Kp. Passero n. Cartagena. Ivoorkust 18 v. Douala n. Port Harcourt. Korenia 18 dw. Thursday Island n. Dar win. Madison Lloyd 18 te Nagoya verw. Mohammed Reza Shah 18 dw. Ouessant n. Bonny. Mijdrecht 18 t. h. v. Ras al Kuh n. Antw. Naess Commander 18 dw. Str. Hormusz n. Bandar Mashur. Onoba 19 te Singapore verw. Schiekerk 19 te Penang verw. Skadi 18 dw. Oporto n. Marseille. Sommelsdijk pass. 18 Beachy Head n. Port Everglades. Stad Gouda 18 t. h. v. El Ferrol n. R'dam. Straat Frazer 18 te Walvisbaai. Tamara 18 dw. Cartagena n. Bruenbuet- telkoog. Waikelo 19 te Pandan verw. W. Alton Jones 18 dw. Tunis n. Port Said. Adrastus 18 v .Hamburg n. Liverpool. Blitar 18 v. Livorno n. Marseille. Camerounkust 18 dw. Sao Thome Isl n. Pointe Noire. Drente 19 te Durban verw. Eenhoorn 19 te Istanbul verw. Gulf Hollander 18 te Suez. Aden. Kermia 18 v. Belfast n. Ardrossan Koudekerk 18 v. Hobart n. Melbourne. (Advertentie) TMOVM* N V. Internationale Beleggmgs Unie ..Interunie". Postbus 617. Den Hiiag Omschrijving: Horizontaal: 1. on derwijzer; 5. defect; 9. hok; 11. uithol ling; 12. ontken ning; 13. eierveiling; 16. tropisch eiland; 18. aanwijzend voor naamwoord; 19. be sloten stand; 21. heildronk; 23. bij woord; 25. op welke wijze; 27. plaats in Finland; 29. meisjes naam; 30. natuur (Lat.); 31. die af breekt; 32. halt; 33. jongensnaam; 35. iets; 36. met name (afk.); 38. zeer be gaafd mens; 41. plaats in Engeland; 43. telwoord; 44. stad bij Amsterdam; 45. symfonie van Beethoven; 46 plaats in Brabant; 48. langs; 49. godheid; 51. redenaar; 52. be nard. Verticaal: 1. ele ment (scheik.); 2. boomsoort; 3. sig naal; 4. rooms ka tholiek (afk.); 5. oude testament (afk.); 6. ziek; 7. voorzetsel; 8. Oost Europeaan; 10. gevaar; 14. wereldtaal; 15. onderwijs vorm (afk.); 17. deel van de dag; 20. aanneming van een kind; 21. weerom; 22. hijstuig; 24. volkerenorganisatie (afk.); 26. niet jong; 28. uitroep; 29. niet rijk; 32. gymnastiektoestel (mv.); 34. opeens; 37. stuk gereedschap; 39. Eur. Econ. Ge meenschap (afk.); 40. herberg (Eng.); 42. roofvis; 44. plaats in Limburg, 47. door; 48. geheel gevuld; 49. slede; 50. voeg woord. Oplossingen op briefkaart in te zen den tot en met 26 september aan 't Ka steel van Aemstel, afd. prijsraadsel, N. Z. Voorburgwal 65, Amsterdam, met vermel ding ouder of jonger dan 18 jaar. Oplossing 5 september. Horizontaal: 1. magnesium; alinea. 2. aria; leb; ieder; als. 3. gierst; 1.1.; depot; st. 4. nar; deisme; nl.; nasi. 5. ^'h8atj! raat; alt. 6. loos; Eelde; ^'Wi; innen; raap; etappe. 8. anti; k» 0y rafel. 9. re; vlet; Dina; alarm. malie; ere; mak; fa. 11. traam, yp Aken. 12. Aalst; klem; moreel, i y ral; gard; lat. 14. i.m.; ade; oas«' fit*. 15. es; set; tsaar; Tegal. Verticaal- nolia; rotatie. 2. ar; ia; sonnet; 3. gierpont; v.m. alras. 4. nardu®> t; Ede. 5. Eisen; enkel; n.t.; net lam; tram; dorst. 12. ir.; onthaal'er. te. 13. nat: Aa; A.P.; fakkel; slap; erf; Ee; ara. 15. as; tittel. taL De prijswinnaars zijn: Mej- List, Piokéstraat 52, NOORD; Raassen, Bilderdijkkade 261, ■tfjr DAM. Mevr. Krom-Torentourg. 46, UITGEEST. V (Van onze Haagse redactie) ZEIST, 18 sept. Nu van het be lastbaar inkomen automatisch vijf per cent verwervingskosten aftrekbaar wordt, gaat een voordeel teloor dat ge organiseerde werknemers tot nu toe ge nieten boven bun ongeorganiseerde col lega's. Daarom heeft de heer A. W. Janssen, voorzitter van de, een kleine negenduizend leden tellende, NKV-bond van Werknemers in Bank- en Verzeke ringsbedrijf en Administratieve kanto ren (BVA) vanmorgen voorgesteld, dat elke georganiseerde werknemer zijn contributie alsnog van het belastbaar inkomen extra mag aftrekken. Hij dacht aan honderd gulden. De heer Janssen zei dit in zijn rede ter opening van de studiedagen van de BVA in het conferentieoord Woudschoten alhier. (Van onze autoredacteur) et een maximum aan zorg zal in de DAF-fabriek in Eindho ven de volgende week worden gewerkt aan een beige Daffo dil met rode bekleding en zwart vouwdak. Het wordt de 100.000ste DAF-personenauto: volgens het bouw schema moet de wagen vrijdagmiddag 25 september van de band lopen. Alle werknemers bij DAF hebben bij hun salaris óók een lot gekregen: a. s. vrijdag zal bekend worden ge maakt, wie van het 6000 man sterke personeel de jubileum-auto mee naar huis mag nemen. De eerste DAF-personenwagens wer den op 23 maart 1959 afgeleverd aan mevrouw T. Smulders-Beliën, de (eerste vrouwelijke) burgemees- ter van Oost-, West- en Mididelbeers (AD 02-06) en aan jhr. mr. Th. M. Smits-van Oyen-van Eckart, die des tijds voorzitter was van de Kon. Ne derlandse Automobiel Club (AD 01- 23). Mevrouw Smulders reed met haar wagentje 100.000 kilometer en ruilde de auto toen (in september 1961) in tegen een nieuwe. Zij is nu al aan haar derde DAF bezig. De auto werd tweedehands verkocht, later weer ingeruild en deed toen nog gerui me tijd dienst als boodschappenwa- gentje bij de garage De Burgh in Eind hoven. Tenslotte besloot de directeur, de heer G. Thomassen, de auto, die tóch ook „historische waarde" heeft, een veilig plekje te geven bovenop het was hok. Daar staat de auto nu, goed ge conserveerd en met 160.000 kilome ter op de teller. De DAF van jhr. Smits-van Oyen-van Eckart is nog steeds in gebruik. De eigenaar ver huisde naar België, waar de wagen het nummer CB 283 kreeg. Het Dafje wordt alleen maar gebruikt voor stadsritten en heeft nu 60.000 op de teller staan. bestemd voor de export. Op gezette tijden duiken er geruchten op, ais zou men bij DAF bezig zijn met de ont wikkeling van een nieuw 1000 cc mo del. Het ziet er echter niet naar uit, dat men zich daar bij DAF op korte termijn aan zal gaan wagen. Het Va- riomatic-systeem voldoet goed bij een lichte motor: bij een nieuwe 1000 cc motor zou men ook de transmissie moeten aanpassen. Plannen zijn in het verleden gesmeed om te komen tot een DAF-sportcabriolet, een (op papier) zeer aantrekkelijke wagen, die echter een grote afzet zou moeten vinden om de produktie ervan lonend te maken. De heer Janssen maakte ooK welke wensen de BVA bij de 'J CAO-onderhandelingen te beiyj li brengen. O.m. meent hij, dat, yfc 1 januari misschien de werkw y-V verzekering krachtens de werkl° yy wet wordt uitgebreid tot de mers die een inkomen hebbeh ven de loongrens ligt, de Se S/fi moet worden aangegrepen de vers te vragen om een aah' ji^j. voorziening in geval van weri^Fy De uitkering krachtens de V heidswet zal hoogstens 563 gw maand bedragen. (1 Het is de wens Van de h" in de GAO's regelingen word^jfi&V nomen, waarbij dat bedrag PeK& y wordt aangevuld tot het 'y diende salaris of een percent®?5vy van. In de actie voor de 1°°LksV ging 1965 zal de BVA ook v je.; houden met de achterstand d' ambten menen te hebben 9«rf vergeleken bij de gemiddel ging van de lonen bij de loove Ook besprak de heer Jansseh r ;t rapport „Bezitsvorming oJLje V mogensaanwasdeling", van de et centrales. „Niet eens zijn wij J0 het standpunt in het rapport' vermogensaanwas tussen de vy mers onderling niet naar ratof J salaris moet plaatsvinden, daarbij bijv. degressieve zouden moeten worden tekent, dat creatieve en woordelijke mensen in de ono^yf, een nivellering moeten onder? yj achten dit niet in het belang y' goed functioneren van de on<w y en dus ook niet in het belahg overige werknemers." y De gebroeders van Doorne begon nen al in 1954 met de ontwikkeling van een personenwagen; het duurde vier jaren voor deze Nederlandse suto, tijdens de RAI-tentoonstelling in 1958 in Amsterdam, zijn debuut maakte. Het was vooral de toepassing van de Variomatic, die de DAF-personenwa- gen een zeer grote belangstelling be zorgde. In maart 1959 werd gestart met de produktie. Naderhand werd de DAF-personenwagen uitgebracht met een sterkere motor (750 cc in plaats van 600 cc) en in een luxe-uitvoering, de DAFfodil. Op het ogenblik worden er 150 personenwagens per dag ge bouwd: de helft van de productie is -•iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii» H J SPRONG OP Mj EN IK DRCHT DRT HET MET ME GE" BE0RD WR5... TOEN KLONK ER EEN KNfit EN H'J ZAKTE LKARR IK SCH'JN IN PRNIEK HET PISTOOL GEPAKT TE HEBBEN,TOEN MR EVERSEN RL5 EEK) DOLLE STIER OP ME RF KWRM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 4