Lieverdjes uit Tirana ontpoppen zich in Europa- cupwedstrijd tegen Köln als briezende leeuwen Alleen een mentaal sterk, geestdriftig elftal kan een knap Albanië bedwingen.... ADIEU EN SUCCES Les voor Oranje: ^111 WIM VAN EST levert grote bijdrage in prolongatie van het clubkampioenschap VAT 69 Köln schakelt Tirana voor Europa-cup uit B.O.G. Europese bekerstrijd FORTUNA '54 IN TURIJN VERSLAGEN doodt direct elk insekt! Feijenoord door Meidericher SV met 3-1 geklopt a Amstelvener in ere hersteld Startverbod van Post slechts 'n „waarschuwing" Voetbalinterland tegen Duitsland tot 66 uitgesteld „WILLEBRORD WIL VOORUIT" OPNIEUW STERKSTE De Pedaalridders op tweede plaats llilllll! Mgtë Profijt geen vlekken Ilillllllllllllll DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1964 SS Onbegrijpelijk llilllll ISJMJSÏ anno 1947 Het oudste en grootste beleggingsfonds op dit terrein J frissere geur grote spuitbus voor maanden lang gebruik! Les De les van Keulen voor Oranje lllllllllllllllllllllllllipilllllllllllllllllllllllllllllIM Concurrentie Uitslagen M MÊmÈir 4 i.v - i Hardheid van Albanezen maakt op Denis Neville een nogal diepe indruk onze speciale verslaggever MICHEL VAN GILS Keulen, 24 sept. Als brie- ®ende leeuwen klauwden en 'apten elf hysterisch geworden ^Ibanezen zich een verwoestende baan door de Keulse gelederen. een duivelse felheid probeer den zy de gehate tegenstander, die *°juist een voorsprong had geno den, te verpletteren. In die hui- ®nde hel van gemeenheid hielden niet op te trappen, te slaan, te ^hoppen.Een ogenblik leek het of Köln in die vreselijke heksen ketel zou bezwijken. Maar toen, gesterkt door de kreten van 50.000 bezeten Duitsers, richtten de Keu- 'ertaren zich op. Tirana Partisani ^erd teruggedreven. In een onge looflik harde strijd drukte FC Köln zijn rivaal steeds verder naar rie afgrond. De val, de onvermijde lijke val naar de ondraaglijke spraken, zag hij er wat bleekjes om zijn neus uit. Aarzelend bracht hij eruit: „Dit leek af en toe op een bloedbad, hemeltje lief. In Albanië staat ons wat te wachten. Die knapen waren niet gewoon hard, ze waren echt gemeen. Als zo'n wedstrijd in Nederland was gespeeld, waren er mis schien wel twee of drie spelers het veld uit gestuurd. Dat is nu niet gebeurd, maar de scheidsrechter was, naar onze mening dan ook veel te gemoedelijk. schande kon niet uitblijven. En ja, ^tak voor het eind viel de beslis sende treffer, het doelpunt dat de Albanezen gepijnigd moet hebben bh duizend priemende dolken, de r«ffer ook, die een einde maakte alle Europa cup-dromen van „Tijgers uit Tirana". v In Duitsland zal men dit gevecht (het v?s de tweede ontmoeting tussen FC en Tirana in hun strijd om de Euro- cup) niet snel vergeten. Denis Neville, jir.anjes bondscoach, trouwens ook niet. - 'j was gisteren één van de 50.000 toe- bouwers, die dit bijzondere spektakel venben meegemaakt. Neville was naar Jtcmen gere;s(j om Tirana (waarin bijna ''sluitend internationals spelen) aan het b'k te zien. Oranje speelt immers op otidag 26 oktober tegen jjpt Albanese elf- v. in het kader van de strijd om het Teidkampioenschap voetbal. En Neville, het eerste treffen tussen beide landen botterdam, niet had gezien, wilde wel jös weten, wie die „lieverdjes" uit Tira- t Wel waren. Wel, toen wij Neville gis- ravond na afloop van al het strijdgewoel Dit oordeel van Neville laat aan dui delijkheid niet te wensen over. De meeste mensen in Nederland hebben er geen idee van, wat Oranje de volgende maand in Albanië staat te wachten. „Als we daar" vertelde Neville, „een jong licht elftal naar toe zouden sturen dan bleven er na drie kwartier voetbal alleen de Al banezen en de scheidsrechter over. De enige mogelijkheid is een stevige enthou siaste ploeg te zendengeen „metselaars" natuurlijk, maar wel jongens, die een stootje kunnen verdragen." is deze: alleen een mentaal zeer sterke ploeg heeft een kans in Tirana. Het moet een hard, buiten gewoon geestdriftig elftal zijn en geen team, dat met zich laat spot ten. Want anders zal Oranje, om met de woorden van Neville te spreken, zijn „zelfmoord" in Al banië tegemoet gaan. In Keulen werd het Albanese Tirana uit de strijd om. de Europese Beker gewipt. F. C. Köln versloeg de Alba nezen in een fel gevecht. In het elftal van Tirana speelden praktisch alleen internationals. Daarom was Denis Neville naar Keulen getogen. Want over enkele weken speelt Oranje z'n return in het kader van het toernooi om de wereldtitel. Hier het Albanese elftal zoals het aantrad tegen het Nederlands Elftal in het Rotterdamse Feijenoordstadion. Nederland won die eerste wedstrijd. Na wereldkampioen Anton Geesink is Chef de mission Simon de Wit met zijn eerste groep Olympische uitverkorenen van Schiphol naar Tokio vertrokken. Het waren drie judoka's met hun chef d'equipe G. Koning en 9 zeilers (onder wie 3 reserves) met hun chef d'équi- pe G. van huyn. Bovendien werd de heer De Wit vergezeld van zijn twee assistenten H. van der Woerd en P. C. van den Hoek. De rest van onze Olympische ploeg vertrekt pas volgen de week dinsdag met uitzondering van de zwemmersdie zondagmiddag a.s- de reis aanvaarden. Rechts op de foto Jhr. H. A. van Karnebeek, voorzitter van het NOCdie de groep uitgeleide deed. Naast hem Chef de Mission Simon de Wit. BELEGGINGSFONDS ONROERENDE GOEDEREN Fiscale vrijstellingen Een H.B.B.-fonds N.V. Hollandsche Belegging en Beheer Maatschappij Keizersgracht 706, Amsterdam, telefoon 020-67661 Neville heeft zich niet alleen over de onbegrijpelijke hardheid van de Albane zen verbaasd. „Het zjjn hele vreemde spe lers", vindt hü- „Ze zijn technisch werke lijk heel knap, maar van hun tactiek be grijp ik niets. Neem nu gisteren. Het leek wel of zij geen doelpunten wilden maken, ze verdedigden maar. zelfs toen zij achter stonden." Die starre houding is misschien de oor zaak van al die hardheid. Een ploeg, die met zijn rug tegen de muur wordt ge drukt, gaat vaak rare sprongen maken. Hoe zwak de Albanezen taktisch ook waren, voor hun techniek had Neville de grootste bewondering. De balbehandeling en het posititespel noemde hij uitstekend Zeer onder de indruk was hij gekomen i van de soliede verdediging en vooral van de kwaliteiten van de doelman. In de voorhoede vond hij de rechtervleugel het sterkst en als uitzonderlijk gevaarlijk be titelde hij de linksbinnen (Jashari), voor wie hij de grootste waardering had. Hoe is het mogelijk, dat deze technisch zeer knappe ploeg toch van FC Köln heeft verloren? Waren de Keulenaren dan zo veel beter? Neen, beslist niet. FC Köln heeft alleen handig geprofiteerd van het niet te beteugelen temperament van de Albanezen. Tirana kon zich op een gegeven moment gewoon niet meer houden, misschien werd de spanning te groot en begaven de zenuwen het. In ieder geval, toen de remmen los waren, was het met de Albanese kampioensploeg gedaan. FC Köln kreeg legio kansen en wanneer de Keulenaren wat meer geluk hadden gehad, dan had Tirana misschien wel met 8—0 verloren. Het bleef nu bij 2 treffers, een van linkshalf Sturm (een half uur na de rust) en de ander van de briljante linksbinnen schakelspeler 'Overath (In de allerlaatste minuut). .v:- Hl x '4: *W? HKH BRUSSEL, 24 sept. Het startverbod, dat Peter Post vori ge week in Koolskamp door een vertegenwoordiger van de Belgi sche wielerbond werd toegezegd, blijkt slechts, als „waarschu wing" te zijn bedoeld. Dit ver klaarde de Belgische Wielerbond in een communiqué, dat woens dag na een in Brussel gehouden vergadering werd uitgegeven. In het communiqué heette het voorts dat „Peter Post door zijn houding in Sallanches gestalte gaf aan zijn dreigementen, die hij een dag eerder aan een cor respondent van een dagblad had geuit. Door Rik van Looy te be ledigen, deed hij in feite hetzelf de ten opzichte van de Belgische Wielerbond, die Van Looy waar dig had gekeurd. De Belgische Wielerbond achtte het daarom overeenkomstig de sportieve wielercode om Post een waar schuwing te geven in de vorm van een startverbod voor het kampioenschap in Vlaanderen in Koolskamp". TURIJN, 24 sept. De Nederlandse bekerhouder, Fortuna 54 utt Geleen heeft in Turijn met 31 verloren van de Ita liaanse bekerhouder AC Torino. Het was i de eerste wedstrijd in het toernooi om de Europese beker. De returnwedstrijd is op 7 oktober in Geleen. De ruststand was gelijk: I1. In de eerste helft scoorde de Gèlener Kohn in de 15de minuut, Hitchens maak. te voor Torino gelijk in de 45ste mi nuut. In de tweede helft scoorden Mo- schino uit een strafschop in de zesde minuut en Meroni in de 14de minuut. De wedstrijd werd door 6000 toeschou wers gadegeslagen. DïIN HAAG 24 sept. De voetbalin terland tussen Nederland en West-Duits- land, die op 18 november in Amsterdam of Rotterdam zou worden gespeeld, Is uitgesteld tot 23 maart 1966. De plaats waar in Nederland zal worden gespeeld is nog niet bekend. M SLECHTS VERTROUWDE erdal huis (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 24 sept. Tweemaal vijf minuten en niet langer, heeft het er naar uitgezien dat de twintigduizend toe schouwers Feijenoord weer eens zouden zien spelen, zoals zij dat graag willen. Tien minuten droomvoetbaï, meer had Feijenoord niet te bieden tegen Meiderl- cher S.V. de Duitse voetbalclub uit Duis burg, die In het kader van de Duitse week een liefdadigheidswedstrijd speelde voor het gehandicapt Rotterdamse kind. Feijenoord opende de strijd, die onder leiding van de onopvallend (dus goed) leidende scheidsrechter Lou van Ravens een sportieve ontmoeting zou worden, met glansrijk voetbal. Groot leek de Rot terdammers als spoedig naar een voor sprong te schieten, toen hij een misstap van linksback Cichy uitbuitte, maai' zijn schot ging naast. En daarna begon een Duits aanvalsvuur met aan het hoofd Helmuth Rahn. De 35-jarige middenvoor die pas uit het gips is, scoorde twee doel punten. In de vijftiende minuut kreeg hij de bal toegespeeld van zijn linksbuiten Schmidt en kon hij Pieters Graafland passeren en na 26 minuten kreeg hij op eigen helft de bal van de Duitse uitblin ker nummer twee, rechtsbinnen Kramer een soloren en gaf de Rotterdamse doel man weer het nakijken. Dat betekende 30, want zeven minuten eerder had KrSmér geprofiteerd van fouten van Haak en Kraay, terwijl bovendien Pie ters Graafland misgreep. In de tweede helft begon Feijenoord weer met een groot offensief, maar nu leverde deze vijf minuten droomvoetbaï tenminste één doelpunt op Guus Haak scoorde van zeker dertig meter afstand met een loeiend hard schot. Kogels van v. d. Vall, die inviel voor Bergholtz kon den in deze stand geen verandering meer brengen. Fortuna uit Zundert (Van Dongen, Haast, Braspenninx en Van Aert) 1.44.54,9. De uitslag in de categorie B (amateurs) luidt: 1- Maastricht (Beugels, Stevens, Tummers) 1.45.30; 2. De Pedaalridders (Rotterdam), Den Braber, Heynig, Van Middelkoop) 1.47.44.8; 3. De Kampioen (Haarlem)Peters, Van der Horst en Blom) 1.48.19.8. De titel algemeen clubkampioen was voor Willebrord Wil Vooruit dat in de categorie A een tijd maakte van 1 uur 44 minuten 10 seconden. IIIIUIIII Op de foto het winnendé team van Wïllïbrord Wil Vooruit. Wim van Est (links) en M. van Ginneken gaan aan (MP. oud HAARLEM kop. K ItX, O II ANI) LfclTn WIJK BIJ DUURSTEDE, 24 sept. „Good-Old" Wim van Est heeft gisteren tijdens het in de om geving van Wijk bij Duurstede ver reden clubkampioenschap op de weg, nog eens nadrukkelijk ge steld dat in dit soort wedstrijden de „oude man" nog beslist niet te onderschatten is. In zijn ploeg: Willebrord Wil Vooruit, was hij keer op keer de animator, die zijn makkers nieuwe moed toesprak, wat uiteindelijk tot gevolg had dat Willebrord Wil Vooruit de fel be geerde titel wist te prolongeren. Doordat broer Piet, de jonge prof Martin van Ginneken en sinds kort weer in vorm zijnde Tokio ganger Jan Pieterse zich nagenoeg „Wimme" ge lijken toonden, is het geheim van Wil- lebrord's overwinning snel ontraadseld. Het Amsterdamse Olympia bijvoorbeeld miste een dergelijke samenwerking- Onder leiding van de eerzuchtige Peter Post waren de Olympianen al na veer tig kilometer vijftien seconden op de mannen van Van Est ingelopen. Maar toen gebeurde het. De Amsterdammers kregen met een inzinking te kampen. Cor Schuuring, die momenteel toch echt te weinig kilometers in de benen heeft, was het eerste slachtoffer. Hij werd gewoon van het wiel gereden door Post en daar Freddy Lachterop al even eerder had moeten lossen, bleef er voor Post en zijn „maat" Henk Cornelisse niets anders over dan af te stappen en rustig te wachten op de voor het klas sement onontbeerlijke derde man. Door deze gang van zaken waren de kansen van de Olympianen om in de prijzen te vallen, vanzelfsprekend verkeken. Wille brord Wil Vooruit „stampte" inmiddels onverschrokken voort. Zelfs het feit, dat de door de Wïllebrorders gepasseerde ploeg van „Breda" enige tijd in strijd met de regelementen tussen de wielen bleef rijden, kon de juiste cadans uit het team niet breken. Tengevolke van deze ongeoorloofde manoevre werden de Bre- danaars enkele kilometers verder door de wedstrijdcommissaris uit de strijd ge haald. onder anderen de drie Televlzleren Van Dongen, Van Aert en Haast verrassend goed voor de dag kwam en minder dan een minuut op de winnaars verloor. Ge mis van een sterke derde man naast Jo de Roo en Ko Tolhoek was er de oor zaak van dat „Theo Middelkamp" uit Goes het ditmaal niet verder bracht dan een vierde plaats. De veel minder interessante strijd tus sen de vaak ten behoeve van de A-for maties afgeroomde amateurploegen werd bijna een walkover voor Maastricht dat in Eddy Beugels, Harry Steevens en Jan Tummers „reserves" van klasse had, die voor de concurrentie veel te sterk wa ren. De voorsprong op het»team van de Rotterdamse Pedaalridders, dat onder aanvoering van Adri van Middelkoop naar de tweede plaats reed, bedroeg ruim twee minuten. Kampioen in de C-klasse (Nieuwelin gen) werd de Bataaf uit Halfweg met de renners Buis, Baken, Jongkind en Thijs. De tijd over de 26,5 kilometer was 35 minuten 57,5 seconden. Concurrentie van betekenis ondervond Willebrord behalve van de door Beckers, Harings, Knops en Schroeder vertegen woordigde toer- en wielerclub Maas tricht ook van Fortuna Zundert, dat met Woensdag is onder ideale weersom standigheden in de omgeving van Wijk bij Duurstede het clubkampioenschap op de weg gehouden. De uitslag in categorie A (professionals, onafhankelijken en amateurs) was als volgt: 1. Willebrord Wil Vooruit uit St.-Wille- brord (Wim van Est, Piet van Est, Van Ginneken en Pieterse) 76 km in 1 uur 44 min. 10 sec.; 2. Maastricht (Beckers, Ha rings, Knops en Schroeder) 1.44.371; 3.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 11