Lee Zavitz expert in speciale filmeffecten „Veilige" ontploffingen Nieuwe James Bond-heldin Negen burgemeesters willen: Minister Toxopeus is duidelijk verrast Ovaties voor Sjoukje in Amsterdam Fabriek tekent appèl aan tegen vonnis NAM naar Assen Betonnen heipaal treft arbeider dodelijk Zwart leer Organiseren Afgod Judo Exotisch Suiker onderwicht Studentenraad tegen hoger collegegeld HOLIDAY ON ICE Geneugten Uit de toon VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1964 PAGINA 11 tègenn'ken -doorgeb !'acht'"Ik kon Fernandel en Jean Gabin, zijn de producenten en hoofdrolspelers van de film L'dge ingrat", waar in zij de boze vaders van een ver loofd paartje vertolken, die elkaar tijdens een tochtje per waterfiets beter leren kennen en waar deren. „Judo is het beste verdedigings middel voor de vrouw", zegt Ho- nor Blackman, die het als Pussy Galore in de film „Goldfinger" bij haar eerste ontmoeting met Sean Connery gemakkelijk wint van de koene Agent 007. Zena Marshall, tegenspeelster van Alberto Sordi in de film „Those magnificent men in their flying machines". MINISTER TOXOPEUS verrust Elegant en charmant kleden, in Uw katoenen regenmantel. Een keuze uit de veelzijdige Lippits-collectie zal Uw gar derobe verrijken. Applaus voor Sjoukje Dijkstra. IETEN dat. ze thans in het bezit is van de gele band. Ik heb heel wat acteurs, die door mij tegen de grond moesten worden gegooid de stuipen op het lijf gejaagd", her innert ze zich met een grijns. Er was er ééntje, die almaar tegen de regisseur zei, dat hij niet begreep, waarom hij Ik zei niets, maar toen de scène door mij rondgesmeten moest worden, gespeeld moest worden, vertelde ik hem niet, hoe ik hem zou werpen en waar hij terecht zou komen, wat ik anders gewoonlijk doe. Ik gooide hem eenvoudig tegen de grond", zegt ze met een zucht van voldoening. Een duikeling uit de derde verdie ping van een huis even buiten Hollywood veranderde het hele leven van Lee Zavitz. Dat gebeurde het begin van de jaren twintig, "•k Was een der jongens, die assi steerden bij de opnamen voor de "lm „Amen van 20th Century Fox", hertelde Zavitz, momenteel een der topfiguren op het gebied van speciale effecten in het filmbedrijf, onlangs bi een interview met de Amerikaanse journalist Pearl Sheffy. „De regisseur mij opdracht een klein vuurtje aan te steken. Maar het hele gebouw Vloog zowat in de lucht. De camera's t^elen om, het licht ging uit en ik Vloog van de derde verdieping naar Puiten. Op de een of andere manier ?Wam ik op mijn benen terecht. Ik leP wat ik lopen kon, bij mezelf °Verwegend, dat dit beslist niet de koede manier was om vuurtjes te •token. Ik geloof, dat dit tegelijk een £eerpunt betekende in mijn leven", fghdsdien heeft Lee Zavitz hele steden Platgebrand, honderden Indianen uitge- mensen de wereldruimte inge- rt'hgerd en treinen laten botsen in films «ls ,,Gone with the wind", .Around World in 80 days", „The Alamo", J,'/ne last of the Mohicans" en - de jyeuwste - „The train" van John Fran- *e£heimer. Un grootste verdienste is echter vol- Is hemzelf, dat hij in zijn veertig jarige loopbaan nooit iemand heeft ge- ■J^d of zelfs maar gewond, met inbe- frip yan zichzelf: „In zo'n baan zo tr„8 in leven blijven, wil heel wat zeg- Jj!?- Ik ben de oudste nog levende en s beschadigde expert op het gebied van Coiale effekten. Ik geloof dat ik erg geluk heb gehad". <L7e lange pezige deskundige gaf toe h-i. h\j éénmaal een ernstig ongeluk fjjb gehad, toen hij werkte voor de tL ,,On the beach" in Australië. Woijdens het werk werd niemand ge- maar toen ik op weg was naar 'strand, viel ik van een Britse onder- en liep een schedelbreuk op. jv," smal litteken is het enige, wat nu it8, te zien is van het ongeval. Maar den acht maanden rust moeten hou- «eh* kon in die föd mezelf niet eens •eren, of een sigaret opsteken". Jaa®e Zavitz, die deze maand zestig *0f' Wordt, beschrijft zichzelf als een 1 „verzekeringsinstelling". „Ik ben ,.t)ftSoort engelbewaarder", legt hij uit. 2org voor speciale effekten werd *UnJr1926 voor het eerst aan een des- biak'®e toevertrouwd, omdat er bij het onBp?n van films zo verschrikkelijk veei i^Jvl'Ukken gebeurden. Daarvóór was de u een stuntman, met inbegrip van dat 6gisseur. Voordat ik ze liet zien v-eiljbhtploffingen wetenschappelijk -en blacP" konden worden veroorzaakt, eeluk de een of andere vent op goed hef1? een vuurtje te stoken en er maar beste van te hopen". Zwart leren kleding heeft de laatste jaren in de wereld van de mode erote opgang gemaakt, vooral dankzij Honor Blackman en de „De wrekers". „Toch ben ik het alleen uit praktische overwegingen gaan dragen", zegt Miss Blackman. „Bij judo is het dragen van een rok onmogelijk en een blouse zou onmiddellijk uit de pan talon worden getrokken. Een stoffen pantalon fotografeert niet mooi en suède neemt te veel licht weg op de televisie, dus was zwart leer de logische oplossing". In haar privé leven draagt Honor nooit laarzen of zwart leer: Er zijn al meer dan genoeg mensen die me op straat herkennen en aanspreken, zonder dat ik ze help door mijn handelsmerk Een der véle speciale effecten te dragen. Hoewel ze haar dagelijkse van Lee Zavitz inde film „The Alamo goede manier om fit te blijven, is ze van Zavitz is in wezen de (ïjf'derg dan organiseren. „Ik regel £e\v ken zo, dat er niemand wordt •h ai zegt h'i- „Toen ik voor de mo" werkte, had ik vier dyna- jk tp^kundigen nodig. Dus huurde °oh vüegtuig en vloog naar HoIIy- j °m ze te halen". ^er]^ Zavitz praat niet graag over zijn ?ertejt hij herinneringen ophaalt zvt,. liever van de dag, waarop rfbfdne "u bÜ de rennen verloor en Ava Sfrtpn em als troost twee levensgrote „t te stuurde, toen hij in zijn hotel p„„eteri- En over de tijd, dat hij <u Min te f)aantje kreeg bij Cecil B *de „Mjjn officiële funktie was dat ^tent-regisseur. Dat betekende, yati stoelen.jongen was. Er werd de n»?rwacht, dat ik een stoel ach- dat Mille zou zetten, als ik dacht rjaer g-C^de gaan zitten, waar en wan- Jba en V p de tweede dag vergiste ik Hoe rrboof een stoel onder hem, toen >?8en Jret klaar was. Hij gaf een schop at stoel, waarop ik nijdig werd het einde van mijn baantje", a 6rd die in de staat Washington *chr^v?ren' heeft niet veel tijd op do discipline", bekent hij .Mjjn opleiding heb ik veel later gehad. Nadat ik van huis was weggelopen om in een kolenmijn te gaan werken, begon ik boeken te lezen over chemie, explo sies en de voornaamste dingen van het leven". Na in Arizona naar goud te heb ben gegraven en de twee winters in een Indianenreservaat te hebben door gebracht, trok hij naar Hollywood, om dat Jack Dempsey, zijn afgod, daar in de studio's werkte. Het stuntwerk trok hem aan, „omdat ik van uitda gingen houd. Als ik hoor, dat iets on mogelijk is, moet ik het eenvoudig doen". Zavitz krijgt voor zon werk ongeveer duizend dollar per week, „plus wat het de filmmaatschappij kost om me te voeden, te vervoeren en te begrijpen". In de afgelopen veertig jaar heeft hij aan duizend films geWerkt, in bijna elk land ter wereld. Hij kreeg een Oscar voor zijn werk aan de science- fiction-film „Destination moon", waarin hij mannen door het wereldruim liet vliegen door middel van een netwerk van dunne metalen draden. Aan zon laatste film „The train", die wordt geregisseerd door John Frankenheimer heeft hij meer dan een jaar gewerkt. Hij vond een manier om de winter in de zomer te veranderen. „Het verhaal speelt zich af in de zomer en toen we de opnamen maakten, vroor het dat het kraakte. Ik vond een middel om te voorkomen, dat de adem van Paul Scofiel din de koude lucht zichtbaar werd en bezorgde hem een prachtig door de zon gebruinde huid. Zjjn volgende opdracht is de film „Khartoem" met Burt Lancaster in de hoofdrol. „Problemen met het koude weer zullen zich wel niet voor doen. De film wordt namelijk in de Soedan opgenomen. Je moet van nature agressief zijn wil je met een redelijke kans op sukses bij judo-mannen tegen de grond gooien, beweert Honor Blackman De lange, blonde, welgevormde Britse aktrice is de laatste James Bond-hel- din in de binnenkort uitkomende film „Goldfinger", waarin ze de rol speelt van Pussy Galore, die agent 007 tegen de vlakte werkt. De afgelopen twee jaar heeft ze de Britse televisiekijkers in het algemeen en de modeontwerpers in het bijzonder verheugd met haar spel als de in zwart leren pantalon en hoge laarzen geklede judokoningin in „The Avengers". Het judo-idee kwam van Honor zelf, die tijdens de repetitie voor de tweede af levering in verzet kwam, toen ze in het draaiboek las: „Cathy Gale haalt een revolver uit haar handtasje". Weten jullie wel, hoe lang het duurt eer een vrouw iets in haar tasje heeft gevonden?" barstte ze los. "Die hand tas moet er uit. Het beste en snelste verdedigingsmiddel voor een vrouw is judo". En dus ging Honor Blackman judo leren, wat ze zo gewetensvol deed, 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiira toch blij, dat daar voorlopig een ein de aan komt. „Nu kan ik tenminste weer eens rokken en japonnen dragen zonder mouwen. Tot nog toe zat ik altijd vol blauwe plekken op de gekste plaatsen." Toen ze in de film Goldfinger de rol van piloot moest spelen, kreeg ze grote belangstelling voor de vliegerij. Op het ogenblik neemt ze dagelijks vlieglessen. Albert R. Broccoli en Harry Saltz- man, de producenten van „Goldfinger" zijn zo ingenomen met Honor dat ze haar een kontrakt voor vijf jaar hebben aangeboden. Honor zelf verheugt zich vooral op de tournee die ze door de Verenigde Staten zal gaan maken om de film te propage ren. „Zo lang ze me tenminste geen judo laten doen. Ik wil voorlopig zon der blauwe plekken blijven Vijf jaar lang heeft Zena Marshall, actrice, in een Londense flat van zulk een overweldigende pracht gewoond, dat een bezoek aan haar veel weg had van een ontmoeting met de vrouw van een diplomaat of iemand van konink lijke bloede. De atmosfeer was er be slist niet die van het toneel. Onlangs echter is Miss Marshall verhuisd naar een woning in Belgravia Mews, dat in kontinentale trant is ingericht met mas sa's exotisch geklenrde gordijnen, twee bars, een televisie in de slaapkamer een daktuin en een badkamer vol spie gels en kandelaars. Veel meer in film stijl dus. De mensen dachten dat ik eigen lijk helemaal niet wilde werken", legt Zena Marshall uit. „Maar dat mijn ouders rijk zijn en ik kennissen in adellijke kringen heb, wil nog niet zeggen, dat ik niet wil akteren. Daarom ben ik ook verhuisd". Wat de toneel- en filmproducenten betreft, heeft die verhuizing een gun stige uitwerking gehad. De aanbiedin gen stromen nu binnen. Momenteel is ze de tegenspeelster van de Italiaanse komiek Alberto Sordi in de film „Those magnificent men in their flying machi nes. 't Is een erg ongewone rol. Ze speelt een vrouw met tien kirideren, die haar elfde verwacht, voordat de film uit is. Zena Marshall ziet er helemaal niet uit als een moeder van tien kinderen. „Maar dat is juist de clou van het verhaal", zegt ze zelf, lui uit gestrekt op haar dure bankstel met een lange sigarettenpijp in haar mond. (Van onze correspondent) GRONINGEN, 24 sept. De Fries Groningsche coöp. beetwortelsuiker fabriek heeft appél aangetekend tegen het vonnis van de economische politie rechter betreffende onderwicht in kg- verpakkingen van dit bedrijf. De direc tie is van oordeel, dat de controles op de afgeleverde gewichten zeer scherp zijn, juist om hiermee te voorkomen dat de afnemers op enigerlei wijze te kort zou worden gedaan en meent dan ook, dat het vonnis (waarover een eer der bericht elders in dit blad) op een onjuiste voorstelling van zaken be rust. Bestuursraad voor Groot-Amsterdam (Van een verslaggever) HAARLEM, 25 sept. Met, zoals de Commissaris van de Koningin in Noord- holland, mr. F. Z. Kranenburg het noemde, „duidelijke verrassing" heeft de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, kennis genomen van de wijze, waarop de burgemeester van Amsterdam en zijn collega's van acht aangrenzende gemeenten zich voor stellen de bestuurlijke problemen in de agglomeratie Amsterdam op te lossen. Een commissie van deze burgemeesters onder voorzitterschap van mr. Kranen burg heeft zich uitgesproken voor de vorming van een Raad voor Groot-Am- sterdam, waaraan vergaande, be stuurlijke bevoegdheden zouden wor den toegekend. Deze raad. die het ge bied van alle betrokken gemeenten zou omvatten," zou bij wet moeten wor den ingesteld en door vrije verkiezingen moeten worden gekozen. Gedepu teerde Staten van Noordholland zullen de voorstellen van de commissie nader uitwerken en binnen enkele maanden in een nota aan de commissie voorleg gen. In een ontwerp van wet zullen de voorstellen dan bij de wetgever worden ingediend. De commissie Groot-Amsterdam omvat de burgemeesters van de ge meenten Amsterdam, Amstelveen, Diemen, Haarlemmerliede en Spaarn- woude, Haarlemmermeer, Landsmeer, Oostzaan, Ouder-Amstel en Weesper- karspei. Zij heeft zich allereerst de vraag gesteld of er, naar analogie van de Raad voor de Rijnmond, be hoefte was aan een bestuurlijk or gaan met bevoegdheden op het ge bied der planologie. De conclusie was afwijzend. Met uitzondering van Landsmeer, dat verstoord is over een voor deze gemeente ongunstige grens correctie, achtten alle burgemeesters de planologische samenwerking onder leiding van de provincie bevredigend. Voor de uitvoering van de planologi sche maatregelen achtte de commissie echter nauwere samenwerking wel nood zakelijk. Deze samenwerking zou dan in de bovengenoemde Raad voor Groot- Amsterdam moeten worden be werkstelligd. Aan deze raad zouden be stuurlijke bevoegdheden moeten worden toevertrouwd op het gebied van de be drijfsvestiging (handel, industrie en ver keer), volkshuisvesting, de toepassing van de Woonruimtewet 1947, de open luchtrecreatie, de aanleg en verbetering van land- en waterwegen, de oeverver bindingen, het vervoer van personen en goederen, de energievoorziening, de volksgezondheid, waaronder de verzor ging van invalide bejaarden, de bestrij ding van de verontreiniging van water en lucht en de vuilafvoer, vuilverbran ding en rioolwaterzuivering. Dit om vangrijke programma acht men nog voor wijziging en aanvulling vatbaar. De vergaande consequenties van dit voorstel zijn de leden van de commissie zo zei mr. Kranenburg op een pers conferentie, nadrukkelijk onder ogen LEIDEN, 25 sept. Het bestuur van de Nederlandse Studentenraad heeft in een brief aan minister Bot het wets ontwerp, dat beoogt de collegegelden te verhogen, fel aangevallen. De N.S.R. betreurt het dat de raad als de officiële vertegenwoordiging van de Nederlandse studenten via de dagbladpers van het plan kennis heeft moeten nemen. De raad moet een zinvolle plaats krijgen bij het beleid dat ten grondslag ligt aan de voorziening voor de student. De raad vraagt de minister daarom maatregelen te treffen zodat een meer juiste communicatie tot stand wordt gebracht. Over het argument van de minister dat de stijgende kosten van het weten schappelijk onderwijs geheel ten laste van de gemeenschap komen, terwij] van de studenten slechts een geringe vergoeding wordt gevraagd, zegt de N.S.R. dat het collegegeld eerder een principiële aangelegenheid is dan een kwestie van doelmatigheid. Het is dan vreemd, dat bij verhoging van het to tale bedrag, bestemd voor het weten schappelijk onderwijs, automatisch ge dacht moet worden aan een verhoging van de collegegelden. OLDENZAAL, 25 sept. De nv Ne derlandse Aardolie Maatschappij zal haar hoofdkantoor van Oldenzaal naar Assen verplaatsen. Zij heeft aan de Drentse hoofdstad de voorkeur ge geven boven Emmen of Hoogezand, waarvan zij gisteren melding maakte. De noodzaak van een groter hoofdkan toor en de wenselijkheid dit om rede nen van efficiënte bedrijfsvoering in de nabijheid van het Groningse gasveld en het olieveld Schoonebeek te vesti gen, heeft de NAM tot dit voornemen gebracht. Ook de ligging van mogelijke toe komstige werkgebieden van de NAM heeft de keuze op de Drentse hoofd stad doen vallen. Met de autoriteiten in Assen zijn besprekingen begonnen om de mogelijkheden van vestiging van het hoofdkantoor in die stad te onderzoeken. gebracht. Allen, met uitzondering van de burgemeester van Weesperkarspel, die het nog te vroeg vond zich in dit stadium reeds uit te spreken, ver klaarden zich accoord. Hoewel de strekking van dit voor stel met zijn vergaande bevoegdheden voor de Raad van Groot-Amsterdam een duidelijke „ontmanteling" inhoudt van de bevoegdheden der betrokken gemeenten, vond mr'. Kranenburg het overdreven te spreken van een deva- fluatie der gemeenteraden tot „veredel de wijkraden". Allereerst blijven er nog vele bevoegdheden over, maar bo vendien zal de nieuwe raad moeten werken vanuit een respect voor het bestaande. Als men volstrekte centra lisatie wil, aldus mr. Kranenburg, moet men tot annexatie overgaan. De conclusies van de commissie vond mr. Kranenburg „verrassend en ver blijdend". In tegenstelling tot de Rijn mond kan in Groot-Amsterdam een be stuursorgaan ontstaan met meer dato een adviserende bevoegdheid. Mr. Kra nenburg was er zich van bewust dat het voorstel ook consequenties kan hebben voor de benadering van het Bijimer- meer-probleem. De hoofdstedelijke bur gemeester, mr. G. van Hall, heeft in een verklaring zijn vreugde over de mo gelijke vorming van een „krachtig top- bestuur" uitgesproken. Concentratie van het beleid op het gebied van de volks huisvesting en de woningbouw „in een sterke hand" acht hij van de grootste betekenis voor de gehele agglomera tie. Met betrekking tot het Bijlmermeer- vraagstuk acht de burgemeester voor lopige bijvoeging van de Bijlmermeer bij Amsterdam in afwachting van de instelling van een districtsbestuur thans meer dan ooit de beste oplossing. Al lereerst moeten de woningbouwproble- men worden opgelost. „Zodra het dis trictsbestuur tot stand is gekomen, is het volkomen natuurlijk en ook noodza kelijk dat de agglomeratie zal zijn ver deeld in een aantal gemeenten, die ook dan een belangrijke taak zullen moeten blijven vervullen. De opheffing van Die- men en Ouder-Amstel zou dan ook een stap in de verkeerde richting zijn", al dus mr. Van Hall. Advertentie KRUISWEG 72 HAARLEM SPECIAALHUIS REGENKLEDING AMSTERDAM, 25 sept. Vierdui zend bezoekers hebben gisteravond in de uitverkochte Oosthal van het nieuwe RAI-gebouw minutenlang ovaties ge bracht aan de Europees, wereld- en Olympisch kampioene kunstrijdeu Sjoukje Dijkstra, topster van de Holi day on Ice-revue. Het rijden van de 22-jarige Amstelveense ging ver uit bo ven de prestaties van de andere solis ten in dit puur Amerikaans opgezette Üscircus. Opmerkelijk is de wijze waar op Sjoukje zich in korte tijd in haar nieuwe milieu heeft weten aan te pas sen. Met flair en routine maakt zij haar figuren en sprongen en danst zij op muziek van Verdi's Rigoletto. Sjouk je zelf had nogal opgezien tegen haar debuut in „eigen" omgeving, voor fa milieleden, vrienden en kennissen. Maar het langdurig applaus en de vele bloemen na afloop van de voorstelling maakten 's wereld best betaalde Qsster van dit ogenblik al gauw duidelijk dat het allemaal, heel goed gegaan was. Hoewel men Sjoukje niet al te lang te zien krijgt, heeft men toch tijd ge noeg om bewonderend de prestatie van onze populairste sportvrouw sinds en kele jaren te volgen. Het lijkt wel of Sjoukje het revue-werk al jaren kent, zulk een perfecte show geeft zij ten beste. Haar make-up tot voor kort onderwerp van vrij felle discussie was naar onze smaak voortreffelijk. Zö optredend is Sjoukje Dijkstra een ster waarvoor andere gezelschappen straks nog grotere bedragen zullen neertellen. De Holiday on Ice-revue zelf wijkt weinig af van het al bekende pa boon: een paar groots opgezette, fraai aangeklede balletten van jon gens en meisjes in schitterende cos- tuums, enkele zogeheten „dolkomi sche" schaatsgrapjes en acro batische toeren van de virtuozen Guy Longpré en Ivor Robson (ai moet vooral Longpré nu toch wel iets aan repertoire-vernieuwing gaan doen), fraaie soli van topmensen als de Duitse Charlotte Ballauf, het dans- Êaar Marianne Althammer en Karl- ieinz Kramer, de Engelse Carol Ann Warner, de Duitser Heinz Kroel en de jonge Engelsman Derek James. En voorts buitengewoon knappe choreo- grafiëen in het vier delen tellende „Operama" op muziek van Puccini, Von Flotow en Verdi. Het typische van de Holiday on Ice- revue is eigenlijk dat men nog meer dan bij andere groepen het accent op de zogenaamde burgermansgeneug te; legt (opera, ezeltje rijden, dure oogverblindende costuums, veel lamp jes, soms goedkope grapjes en hele lie ve, kleine schaatsende meisjes met paardenstaarten). Zo maakte gister avond het schaatsende gezin Coleman zijn opwachting in de RAI: leuke vader, jonge knappe moeder en drie „snoes jes" van dochters (naar schatting) in leeftijd variërend van tien tot vier jaar. Het is een vertederend gezicht deze werkelijk knap scha .tsende meisjes over het ijs te zien scheren. Het ge zin Coleman had een overweldigend succes. Of de in ons land altijd zo se cuur werkende arbeidsinspectie het ook allemaal zo leuk vond (de kleinste hum- mei trok haar baantjes zo rond tien uur 's avonds) moet natuurlijk sterk in twijfel worden getrokken... Van de topsterren viel de Italiaanse Anna Galmarini uit de toon. Tot drie maal toe kwam zij gisteravond door wa overmoedig werk ten val. Boven dien waren haar nummers wel eens wat onevenwichtig van opbouw en af werking. Naast het optreden van Sjouk je (en dat is werkelijk geen chauvi nisme onzerzijds) vonden wij het en semble-nummer „Moiseyev op het ijs" een zestal zeer goed uitgevoerde Russische dansen het hoogtepunt van de avond. Het is met name in dit soort num mers dat men de sterke gebondenheid van ijs en schaats en de daaruit voort vloeiend. mogelijke verstarring en een zijdigheid in opzet en uitwerking voor enkele minuten kan doorbreken. De Holiday on Xce-revue blijft tot 11 oktober in de hoofdstad. De show zal ongetwijfeld in de komende weken nog veel bezoekers trekken, al zal men toch iets moeten doen aan de vaak niet synchroon lopende muziek en de saaie, in-vervelende speaker die het program ma op een allerbelabberdste manier aan eikaar praat. (Van onze correspondent) GRONINGEN, 24 sept. De 42-jari- ge bouwvakarbeider A. J. Sloots is gis termiddag op een bouwterrein aan de Thorbeckelaan in de Wijert te Gronin gen door een 2500 kg zware tien meter lange betonnen heipaal getroffen en zo danig gewond, dat hij later in het Aca demisch Ziekenhuis is overleden. Men had op het bouwterrein juist een hei stelling geplaatst. Met deze heistelling werd de paai met een stalen draad aangetrokken. De heipaal kwam vrij snel naar voren en trof de heer Sloots onder in de rug, met als gevolg dat hij tegen een ijzeren paal werd geduwd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 11