Plan (I) Plan (II) Haarlem-Amsterdam Toneelwedstrijd op eerste avond reeds een succes Boeiend en gevarieerd programma in Haarlems stadsschouwburg X BRAND in nieuwbouw van fa. Krug Stiefdochter en minnares van handelaar neemt schuld voor steekpartij op zich FRANCINA DE VINK TERECHT wmssssm •SfeSDDDDODQGDDDD Er is nog steeds woningnood J. JAK Agenda voor Haarlem en omgeving SINTELBAAN 'S AVONDS VERLICHT UBICA polyether matras Geslaagd initiatief van onze courant met W.K.A. Hersenschudding hij hotsingen Grote schade en vertraging in bouw van verffabriek Monteur steelt auto uit garage Man blijft ontkennen Haarlems matrassenhuis r van Duivenboden N.V. showmantels HAARLEMSE RECHTBANK Burgerlijke Stand Maximum snelheid ruim overtreden I n* VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1964 PAGINA 3 ARTIFORT - FORMULE - PASTOE INTERNATIONALE MEUBELSHOW Van Duivenboden N.V. u* matras te dun ot versleten 'aat het ons even weten prijsopgave aan huis s morgens 9 uur gehaald s avonds 6 uur thuis Sfote houtstraat 103 naarlem, telefoon 11485 Profiteer van onze inruilactie f '0.- tot f 25.- voor uw oude sP>raal of ledikant aluminium Jaloezieën mevr. j. collewijn HAARLEM, 25 sept. John Kraay, voor één avond begiftigd met de welluidende titel „floor manager" straalde gisteravond in de toneel-koffiekamer van de stadsschouwburg. Hij was de man, die de touwtjes in handen moest houden tijdens het optreden van maar liefst zes toneelverenigingen. De Haarlemse amateurs presen teerden zich namelijk in de toneel wedstrijd HaarlemAmsterdam, georganiseerd door onze courant in samenwerking met het Werk verband Katholiek Amateurtoneel. Vanavond treden negen Amster damse verenigingen op in het Van Nispenhuis te Amsterdam om de eer van de hoofdstad te verdedi gen. Hoe de zaken zich vanavond zullen uitpakken, kunnen we moe- lijk voorspellen. Voor wat Haarlem betreft, is dit initiatief volkomen geslaagd. Het seizoen voor de Haarlemse amateurs is met succes ingezet. De man, die misschien wel het meeste werk had te verzetten, was de grimeur. Hij had de héle avond werk. De floor-managerJohn Kraay kijkt kritisch toe. De jury, die de prestaties van de steden en van de verenigingen moet beoordelen, van links naar rechts: Ben Aerden, mevrouw Wiesje Bouwmeester en Jan Wil lem Hofstra. LAATSTE NIEUWS Voor beter wonen HAARLEM, 25 sept. Om zich voor te bereiden op de AUTO- MOBIEL- BEDRIJF LANGE HERENSTRAAT 51.32-34 Telefoon 13793 OFF. DEALER NSU Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen komende behandeling door de gemeenteraad van de bouwnota hebben burgemeester en wethou ders vanmorgen in gezélschap van hoge ambtenaren van de ge meentelijke afdeling voor Volks huisvesting en Bouwnijverheid een oriënterend bezoek gebracht aan een groot aantal nieuwe woningbouwopjecten in Haarlem. Wethouder J. A. Schippers, die is belast met de zorg voor de huis vesting, gaf daarbij de toelichting. De foto laat het gezelschap zien in de nieuwe Boerhavewijk. Van links naar rechts op de voorgrond wethouder J. A. Schippers, bur gemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers en de wethouders W. F. Happé en D. J. A. Geluk. yO<£ Noord-Holland heeft minister Toxo- Peus een plan onder de neus gescho- en> dat het ei van Columbus ge doemd mag worden voor de proble- *®en van Amsterdam en de randge meenten, maar dat tevens allures heeft van een bom. Het plan voor een soort superge- ^eenteraad met verstrekkende be- oegdheden over Amsterdam én de hegen randgemeenten opent tal van nvermoede mogelijkheden, niet al- ®en op het terrein van de woning- °uw, waarheen natuurlijk de eerste fej»achten uitgaan, maar ook op het lp6 k van industrievestiging, scho- ®nbouw, recreatie, openbaar vervoer, hergievoorziening en wat al niet "heer. Maar absolute voorwaarde is nan ook, dat de superburgemeester en ne supergemeenteraad inderdaad ver trekkende bevoegdheden krijgen, met noodzakelijk gevolg, dat de be- jfegdheden van de gewone gemeen teraden een aanzienlijke beperking "Udergaan. j. En hier begint de bom te sissen. Het is onwaarschijnlijk, dat alle ge meenteraden in het betrokken gebied, met name die van de randgemeen- leh, bereid gevonden zullen worden ?m aanzienlijk minder dan voorheen °aas in eigen huis te zijn. Ook voor minister Toxopeus heeft jmt ei van Columbus een gevaarlijke mhoud. Volgens de berichten was de minister nogal verrast met het plan. Of het een blijde verrassing was, wa- Sen wij te betwijfelen. Sinds jaar en ?ag is men doende met Rijn- en '■mondplannen. Het experiment Rijn mond is zelfs al begonnen. Maar het Wan, dat nu door de Noordhollandse ®°mmissie ter tafel is gelegd, is on tegenzeggelijk beter, biedt bovendien mogelijkheden voor Den Haag en mdhoven die niet te versmaden zijn. Wij kunnen ons indenken, dat de minister het plan voor Groot-Amster- «am maar een moeilijk te verteren «aak vindt, maar het zal niet mogelijk *lu het Noordhollandse initiatief on- fler tafel te vegen. '""""""imiiiHiiiHminmimiiiimimmimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Advertentie) en vele andere topmerken exposeren hun nieuwste col lectie op de CDAADMC 11 t/o Damstraat en orMAKnc li Teyler Museum INTERIEUR-ADVISEURS Gedempte Oude Gracht 108-110 Kruisstraat 22 TEL. 13808 (Advertentie) h. de graaff (Advertentie) De beste service by Hed. Oude Gracht 1U8-H0 - Haarlem Telefoon 16657 - 17165 - 17206 Vraagt prijsopgaaf J (Advertentie) CH/QUE.' APART! ELEGANT! DENDERENDE NIEUWE (Najaar-en Wintermode 1964/1965) °-a. met royale edel bontkragen als: ^rsianer, Blauwvos, 'ndisch Petit Lam, WO." Gris, Nertz, e4h# enz. enz. Enig. zeer fraaie bontmantels lang, kort en 7/8 modellen) e" Tweedmantels 100% service f Schrif. garantie! (mannequin) Kleine Houtstraat 2U - Haarlem Het leek eerst een waagstuk. Zes to neelverenigingen op één avond, ieder met een fragment uit een steeds wis selend stuk. Bjj de verenigingen was er animo genoeg. Maar hoe zou het publiek reageren? Zou het trouweps wel komen opdagen? Het is gekomen, natuurlijk. Het Landjuweel van vorig had reeds bewezen, dat Haarlem al tijd nog vele liefhebbers van het ama teurtoneel telt. Je kunt er altijd een schouwburg voor afhuren. Dat is ook gisteravond weer gebleken. De sup- portersschare was groot. De spelers en speelsters kregen een voortreffelijk klankbord in de zaal. Niettemin heerste er de spanning van „hoe het worden zou". Tenslotte kreeg men geen volledige toneelavond in de gebruikelijke zin van het woord voorgezet. De avond werd feitelijk vol- gemaakt met stukjes en beetjes. Maar het bleek al gauw, dat die stuk ken en beetjes het uitstekend deden. Dat was onder meer te danken aan mevrouw H. M. van Kesteren-van Gel deren. Zij sprak de verbindende tekst uit. Een tekst, die in stijl was gecom poneerd, een beetje dichterlijk, maar voor de goede verstaander alleszins voldoende. Zjj droeg die heel beschei den voor en juist daardoor kreeg de toeschouwer steeds een extra-stukje toneel voorgeschoteld. Het heeft geen zin, de gespeelde fragmenten gedetailleerd te bespre ken. Ten eerste hebben wjj de offici ële voor-telling reeds besproken, en vervolgens laten wij nu het oordeel gaarne over aan de jury, te weten mevrouw Wiesje Bouwmeester, Jan Willem Hofstra en ben Aerden. Zij zullen het niet gemakkelijk gehad hebben en zullen het na vanavond nog moeilijker krijgen. Wie van de beide steden Haarlem of Amster dam de prijs van duizend gulden en de wisselbeker zullen veroveren, zal pas op 17 oktober blijken, wan neer de uitslag bekend gemaakt zal worden. Dan zal men ook weten, welke vereniging in iedere stad één nog eens tweehonderdvijftig gulden in de wacht zal slepen. De Prijzen, die door de directie van onze courant beschikbaar werden gesteld, zullen in ieder geval wel besteed zijn. Uit de reacties van de toeschouwers bleek overigens wel, dat iedereen ge noot van de variatie, die op één avond geboden werd. „Genesius" onder regie van Gé Mol liet Christopher Fry met de nodige ironie de gevoelens van een weduwe uiteenrafelen. Daarna kwam „Alberdingk Thijm" met een subtiel fragment uit „Saldo Mortale" van Di- mitri Frenkel Frank in de regie, zo als die destijds gevoerd werd door Jan W van de Ven. De Haarlemse To neel Club" onder regie van Loet Steen bergen zorgde voor de pauze voor een luchtige afsluiting met „Een zonnige morgen" van Serafin en Joaquin Al varez Quintero. In tegenstelling tot deze bejaarde ro mance was het drama van „Thalia dat een fragment speelde uit „Myn huis is mijn cel" van Pé Mühren. De re- gie had Paul Haanstra. Het conflict tussen moeder en dochter van Tenesse Williams, vastgelegd in „Het Glazen Speelgoed" werd door Rokato" onder regie van Ben Erkens voor het voet licht gebracht. Tenslotte Ludamus, dat het krachtige „Korczak en de kin deren" van Erwin Sylvanus, onder re gie van Laszlo Bubenik, speelde. De supporters en andere belangstel lenden waren gul met hun applaus, toen na afloop alle spelers en speel sters nog een keer voor het voetlicht verschenen. En nu maar wachten op Amsterdam. En vooral op de uitslag van deze toneelwedstrijd, die wat ons betreft gerust een traditie mag wor den. Daarop zinspeelde trouwens in zijn openingswoord de heer Frits Bloemkolk, die de wedstrijd inleidde in de plaats van onze door familie-om standigheden verhinderde hoofdredac teur. De heer Bloemkolk was er als woordvoerder van het W.K.A. dank baar voor, dat onze courant de ama teurtoneelspelers in de gelegenheid had gesteld hun seizoen op deze wijze te beginnen. W. HELVERSTEIJN HAARLEM, 25 sept. De 61-jarige ambtenaar J. M. V. werd gistermor gen om half negen door een personen auto geraakt op het moment dat hjj op zjjn bromfiets een wielrijdster passeer de. Hij viel en liep een hersenschud ding op. De man is overgebracht naar het Diaconessenhuis. Het ongeluk ge beurde op de Westergracht ter hoogte van de Leidsevaart. Gistermiddag om kwart over vier rende de zevenjarige Petra van M. plotseling tussen twee geparkeerde auto's door, de Nassaulaan op. Zij werd geschept door een personenauto, kwam op de motorkap terecht en viel vervol gens op de rijbaan. Het meisje kreeg een hersenschudding, het is opgenomen in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. Japan Bij de tyfoon Wilda, die het zuiden en westen heeft geteisterd zijn 26 mensen om het leven gekomen en 150 gewond. Men telt nog tien vermis ten. Negenhonderd huizen werden ver woest. (Rtr.). HAARLEM, 25 sept. In de afgelo pen nacht brak brand uit in de in aan bouw zijnde verffabriek van de firma Krug op het industrieterrein in de Waarderpolder. De brand ontstond in een schaft- en werkkeet van de bou wers, die in het in aanbouw zijnde ge bouw stond. Daardoor vatte ook de houten bekisting van een betonvloer op de eerste verdieping vlam. Omdat di rect naast het complex van de firma Krug met olie gevulde tanks van de fir ma Van Breenen zijn gelegen, rukte de Haarlemse brandweer met groot ma terieel twee motorspuitwagens en één ladderwagen uit. Van de olie tanks werd direct de spoelinstallatie in werking gesteld, hetgeen het ge vaar van overspringen van de brand aanzienlijk verminderde. Binnen twin tig minuten hadden de brandweerlieden het vuur bedwongen. De schaftkeet met inventaris ter waarde van 5.000 ging echter verloren. Bovendien ont stond grote schade aan het bouwwerk. Stukken beton van vloeren en pilaren vlogen tijdens de brand in het rond. Door de brand zal de verffabriek ver moedelijk drie tot vier maanden later in gebruik kunnen worden genomen, dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. HILVERSUM, 25 sept. Vanmid dag bij het ter perse gaan van deze editie, werd bekend, dat het verdwe nenn meisje Francina de Vink uit Hilversum, dat zes weken geleden uit het opvoedingshuis van het Leger des Heils te Amsterdam verdween, te recht is. Ze werd herkend door men sen in Abcoude. HAARLEM, 25 sept. De officier van justitie voor de Haarlemse Recht bank heeft gistermorgen acht maan den onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist tegen de 20-jarige monteur A. de H. uit Lisse, die op 25 juli van dit jaar uit de ga rage van de N.V. De Hartog te Hilie- gom een personenauto wegnam. De man was door een raam in de garage geklommen, had een deur ge opend en was met de auto weggereden. Hij kende de situatie ter plaatse goed, omdat hjj by de N.V. in dienst is ge weest. Verdachte gaf het hem tenlaste ge legde volmondig toe. Hij zei de auto te hebben willen stelen om uit de moei lijkheden te geraken, die o.m. waren ontstaan door de bekeuring die hij kort tevoren had opgelopen. De president van de Rechtbank vond de gekozen op lossing van weinig intelligentie getui gen. Dat sloot aan bij het pleidooi van de verdediger, die stelde, dat verdach te in een soort primitieve reactie heeft gehandeld. H\j vroeg om een gecombi neerde straf. De rechtbank zal 8 okto ber uitspraak doen. HEEMSTEDE GEBOREN: d. v. F. Teeuwen en M. G. M. Westerhoven; z. v. W. Captijn en J. J. Faas; z. v. J. C. Vrolijk en L. de Vries; z. v. Th. Bruin en G. Plat; z. v. L. de Vries en C. C. Angevaren. GETROUWD: P. C. van der Putten en M. M. Lenaarts; J. Slot en M. E. Weiiers; O. Caviezel en K. H. de Vries; K. M. Leene en E. C. Smit; E. R. Kui per en M. Meuleman. OVERLEDEN: Wed. E. Ch. Brandt- Meijnema, 80 j.; W. Heersma, 91 j.; Wed. T. G. van Zutphen-Los, 86 j.; G. van Roekei, 79 j.; J. Beus, 82 j. Advertentie) Meesterlijke matras waarop U 's morgens zonder rugklachten, héérlijk uitgerust wakker wordt. 10 cm dik polyether met damast bekleed. Doorgestikt bovenblad én ^anti-rheuma winterkant, warm door zuivere wol. In vele kleuren en maten. Deze van 80x190 cm, niet voor f69.- maar voor f 59.-. Haarlem, Julianapark 60, tel. (02500)-54530 Advertentie) BIJ HET STATION HAARLEM, 25 sept. Voor een aan tal woonschepen aan de Leidschevaart in Lisse vond op 1 juni van dit jaar een vechtpartij plaats tussen een 24-ja- rige vrouw en een 29-jarige boeren knecht. Tijdens die vechtpartij werd de boerenknecht tot tweemaal toe met een mes gestoken, waarbij een long werd geraakt. Eerst werd de vrouw er van verdacht de steken te hebben toe gebracht. Zij gaf dat ook zelf toe. Op grond van getuigenverklaringen trok de Haarlemse Rechtbank haar bekentenis echter in twijfel. Men vermoedde dat zij de schuld op zich wilde nemen voor haar 54-jarige stiefvader, een hande laar in dieren, met wie ze samenleeft, van wie ze drie kinderen heeft en met wie ze graag wil trouwen. Daarom werd de dierenhandelaar aangehouden. Hij stond gisteren voor de Haarlemse Rechtbank terecht en hoorde één jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest tegen zich eisen. De man bleef echter ten stelligste ontkennen. Hij had de vechtpartij van een afstand gevolgd, niet gestoken en zelfs geen mes in de hand gehad, zei hij nog eens met nadruk. De getuigen waren een andere me ning toegedaan. Daar was eerst het slachtoffer, de boerenknecht, die be weerde dat de vrouw onmogelijk gesto ken kan hebben en een andere getuige, die de vechtpartij van grote afstand had gezien, beweerde ten stelligste de man te hebben zien steken. De offi cier van justitie kwam nog met een verklaring van een deskundige, die be weerde, dat de messteken onmogelijk door een vrouw kunnen zjjn toege bracht. Maar Jacoba, de stiefdochter en minnares van verdachte kwam als getuige a-décharge nogmaals onder ede verklaren, dat zij het toch zelf is geweest, die de steken heeft toe gebracht. Met het mes van het slacht offer, die dat mes had laten vallen. „Daar wil ik wel tien jaar voor op knappen", zei Jacoba fel. „Hij moet maar leren van mijn lichaam af te blijven". Hoewel de president van de recht bank, mr. Ferwerda, de mogelijkheid niet wilde uitsluiten, dat Jacoba inder daad de steken heeft toegebracht, bleef de officier van justitie, mr. Van der Valk Bouraan, dat een verzinsel vinden. De raadsman van verdachte was van mening, dat de vrouw helemaal geen reden heeft het voor de man op te nemen. Zij heeft van het begin af aan haar daad bekend, aldus de raadsman, die niet bewezen achtte dat de dieren handelaar de steken heeft toegebracht. Hij vroeg dan ook vrijspraak en on middellijke invrijheidstelling. Dat laat ste werd door de Rechtbank na ampel beraad afgewezen. Uitspraak 8 oktober. CINEMA PALACE: Het meisje dat de Eifel- toren stal, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Alleman, alle leeftijden. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. Wo. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: De val van Rome, 14 jaar. 2 en 8 uur. Zondag 11 uur v.m. Mondo Cane, str. volw. LUXOR: The bed-time story, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De rose panter, a. 1. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur v.m. Flying clipper, a. 1. ROXY, t/m zondag: Ursus, de wreker der slaven, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. Strafbataljon 999, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Het einde van een gentleman, volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur v.m. Onsterfelijk Grieken land, alle leeftijden. MINERVA: Cartouche, 14 jaar. 8.15 uur. Zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur. Twist alle night, alle leeftijden, zaterdag en wo. 2.30 uur, zondag 2 en 4.15 uur. Porgy and Bess, 14 jaar. Maandag t/m woensdag 8.15 uur. Vrijdag 25 september Minerva Theater. 8.15 uur: Heemsteedse Kunstkring. N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: H. Gouder de Beauregard, hobo; Mw. N. Gaffel, trompet. Zondag 27 september Concertgebouw. 8 uur: Ned. Theater bureau. Teenager avond m. m. v. Adamo, Shirly e. a. Dinsdag 29 september Grote of St. Bavokerk. 8 9 uur: Orgel concert door Piet Kee. Vrijdag 25 september Stadsschouwburg. 8 uur: Hoofdstad operette met „An der Schonen blauen Donau". Wiener operette met muziek van Edmond Eysler en Joh. Strauss. Zaterdag 26 september Stadsschouwburg. 8 uur: Hoofdstad operette met „An der Schonen blauen Donau". Wiener operette met muziek van Edmond Eysler en Joh. Strauss. Zondag 27 september Stadsschouwburg. 8 uur: Hoofdstad operette met „An der Schonen blauen Donau". Wiener operette met muziek van Edmond Eysler en Joh. Strauss. Maandag 28 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep theater met „Kretsjinski's huwelijk" van Alexander Soechovo-Kofbylin. Regie: Ferd. Sterneberg, m.m.v. Enny Mols de Leeuwe, Arthur Boni en Jan Gorissen. Dinsdag 29 september Stadsschouwburg. 8 uur: Haarlems Toneel Ensemble met Potasch en Perlemoer. Woensdag 30 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „Het leven dat ik je gaf van Luigi Pirandello. Regie: Angelika Hur- wicz, m.m.v. Magda Janssens, Caro van Eijck, Lucas Wensing, e. a. Zaterdag 26 september Kam. Onnesstraat 83. 2 uur: H. Z. W. Fiets- speurtoclht 1964. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. 2 uur: Fiets- exoursie o.l.v. de heer Frederiks naar de opgespoten terreinen bjj Sloterdijk. Grote Markt. 2 6 uur: Draaiorgelmuziek door het Haarlemse orgel „Goliath". Zondag 27 september Sociëteit Ekestos, Stationsplein. 8 uur: Kwartet Tony Vos. Rest. Brinkmann. 10 5 uur: Postzegelver. „Kring 64". Nationale zegelbeurs. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8.45 uur: Excursie o.l.v. de heer J. Bakker naar het Heempark te Amstelveen. Woensdag 30 september Frans Halsmuseum. 8 uur: St. Adelbert Ver. Ie vergadering, daarna voordracht van de heer Baard. Donderdag 1 oktober Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversiteit, lezing door S. L. Hartz over „De Grafische technieken". Gymnasium Prinsenhof. 8 uur: Volks universiteit. Cursus inleiding tot de Kunst geschiedenis. Frans Halsmuseum: werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10-5 uur. Avondopenstelling alleen zaterdags van 8.30—10.30 uur: zondags van 15 uur. Museum Van Looy: Eretentoonstelling van werken door Piet van Egmond. Ge opend t/m 27 sept. dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. Openluchttheater, Bloemendaal: Tentoon stelling van werken van M. C. v. d. Kolk- Verheus, W. A. v. d. Colk, F. A. van Velsen. Geopenddag. 105 uur; zo. 25 uur (t.m. 27 september). Kunstzaal BarteUorls, Barteljorlsstraat 32: Collages, schilderijen van Sam Middleton. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fosle- len, natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van l3 uur. Teylers Museum, Spaame 18. Tekeningen van Michelangelo. Geopend dag. behalve maandag van 10—5 uur Eerste zondag van de maand 1—6 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze nunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.30—5 uur (behalv maandag). Zon en feestdagen van 2i uur Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103 bet voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Geopend donderdags van 10—12.30 en 13.30—17 uur. Zon- en feestdagen van 2—5 uur. Llnnaeushof, Bennebroek: Openluchtten toonstelling van zoorjaars- en zomerbloe men, tropentuin en minocorso. Geopend van 96 uur (t.m. oktober). Kunstcentrum „de Ark": expositie schil derijen, aquarellen en tekeningen van Dea van Nederveen. Geopend 108 uur. Tot 10 oktober. (Van onze atlethiekmedewerker) HAARLEM, 24 sept. In aanwezig heid van onder meer de wethouder van sportzaken, de heer Voskuilen, en de heren Heyers en De Graaf van de ge meentelijke dienst van lichamelijke op voeding en jeugdzaken is gisteravond op de Haarlemse sintelbaan de trai ningsverlichting in gebruik genomen. Een hart onder de riem van de Haar lemse atletiekbeoefenaren, die waar schijnlijk nog lang op hun definitieve accomodatie zullen moeten wachten. Ruim twintig masten omzomen nu de baan. Twee lampen van twintig watt elk maken bij donker de baan begaan baar. Het middenveld met de spring bakken en de discus- en kogelringen profiteert nog niet van de nieuwe aan leg. In het sportpark liggen nog niet voldoende voedingskabels om meer lampen te doen branden. Liggen die kabels er wel, dan komt er in iedere mast nog een lamp bij, en worden er bovendien als voorlopige binnenveld- verlichting spotlights op de spring- en werpplaatsen gericht. De definitieve verlichting komt gereed met de te bou wen tribune, waarop dan grote schijn werpers worden geplaatst voor het middenveld en een extra verlichting van de 100 meter baan. Het loopvlak van de Haarlemse sin telbaan is in het afgelopen jaar een van de snelste in Nederland gebleken. Gis teravond is het begin gemaakt met de voltooiiing van deze schitterende at- letiekaccommodatie. HAARLEM, 25 sept. De politie heeft gisteren 32 automobilisten bekeurd tijdens een snelheidscontrole op de Amsterdamse Vaart. Enkele overtre ders reden veertig tot vijftig kilometer harder dan de maximum snelheid van vijftig kilometer per uur. BLOEDDONORS De katholieke vereniging van bloeddonors houdt dins dag 29 september 's avonds om kwart voor acht, een bijeenkomst in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. Na een avondmis zal in de aula van het zieken huis de film „Still going places" (Reva lidatie een zegen) worden vertoond. De film toont de diverse methoden, welke het chronisch-zieke of accuut invalide oudere patiënten mogelijk maken zich zelf te helpen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3