t :e Pacificatie commissie Kern voortstuwing Haarlemse afdeling NKV viert 75-jarig bestaan A. van der Veldt ridder in orde van H. Gregorius NKV-huis ingezegend en geopend Springende hond in auto Zuurtjes* en bloemenregens kletteren over podium Haarlemse jeugd was te -opgewonden bij Adamo- HAARLEM-AMSTERDAM Eigen sfeer in het Van Nispen huis bij tonee Iwedstrijd Zware taak voor jury Krachtcentrale" Gebouw Receptie U Shirley boeide tenoten Cursussen van Rode Kruis beginnen weer van he n ie u \v.> Bestuurder rijdt tegen lichtmast Wolzaak „Phildar" geopend i Gebrul Nederlander in België bij ongeluk gedood Burgerlijke Stand Automobilist vliegt tijdens vrijage uit de bocht Bromfietser zwaar gewond na botsing met auto MAANDAG 28 SEPTEMBER 1964 PAGINA 3 ik he nog geen twee jaar oude Ma- i'ion van der Véldtkleindochter Haarlems wethouder A. van der Véldt, die tevens voorzitter is Van de plaatselijke afdeling van het NKV, was er gisteren als eer'ste hij om „opa" te feliciteren zijn benoeming tot ridder in de orde van de H. Gregorius. HAARLEM, 28 sept. De af deling Haarlem van Nederlands grootste katholieke arbeidersorga nisatie, opgericht als R.K. Volks bond, nadien bekend onder de na men r.-k. Werkliedenverbond en KAB en sinds kort N.K.V. Ne derlands Katholiek Vakverbond geheten, bestond gisteren pre cies vijfenzeventig jaar. Natuur lijk was dat aanleiding tot een uitgebreide jubileumviering in het afgelopen weekeinde. Een verras send hoogtepunt vormde daarin ongetwijfeld de benoeming van de heer A. van der Veldt, wethou der in Haarlem en voorzitter van de afdeling, tot ridder in de orde van de H. Gregorius. De ridder slag werd hem zondagmiddag tij dens een druk bezochte receptie in café-restaurant Brinkmann toegebracht door deken Th. Zwartkruis, waarna mevrouw Van der Veldt diep ontroerd haar man de versierselen, behorend by deze hoge pauselijke onderschei ding, op de borst speldde. n 12 M 17 M N.V. HAARLEMSCHE AUTOCENTRALE Voor Haarlem e.o Films Muziek T oneel Diversen T entoonstellingen Op liflf p> I Door het in brand vliegen van de enzinetank na een botsing hebben «ut weekeinde negen inzittenden van eu gehuurd busje de dood gevonden. P tragische wijze is daardoor de aan- acht gevestigd op de gevaarlijke kant an een dergelijke verhuur. Dergelijke °usjes zijn immers snel. Een snelheid an rond de honderd kilometer per "Ur is gemakkelijk haalbaar. Maar 'echts weinig huurders beschikken ver de ervaring om zo'n personen- ■jusje wat echt wel iets anders is "an een personenwagen feilloos n°or het verkeer te loodsen. Na het ■*agische ongeval bij Alphen a. d. Rijn y^dient het minstens aanbeveling om onderzoeken of aan het besturen ^an dergelijke busjes niet zwaardere O'sen gesteld moeten worden dan yap het besturen van normale per- ^nenwagens. j, Het afgelopen weekeinde zou de ^acificatiecommissie bij minister Bot Van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen een interim-advies ingediend "ebben over invoering van de reclame de televisie. De minister heeft te- J'ygeefs gewacht. Het advies is niet "■'gebracht en de Pacificatiecommissie "eeft laten weten, dat het wel de "erde week van oktober kan worden ;°°r het advies gereed is. Als reden °°r het uitblijven van het advies is opgegeven, dat de leden van de Paci- '■catiecommissie te bezet zijn om va- ,cr dan twee keer per week bijeen komen. 'Vij vinden dit getuigen van weinig "oogachting voor de regering, die nu al maanden op dit advies moet wach ten. Wij vinden het eveneens getuigen Jan weinig hoogachting voor het Ne- Jterlandse volk, dat een grote actieve ■^langstelling aan de dag legt voor de invoering van de reclame in de televisie. Maar ach, wat praten wij? Van deskundige zijde is immers be oogd, dat het publiek over dergelijke Jaken nauwelijks een mening mag "ebben. Woensdag krijgt Nederland een unieke gast op bezoek. In de Rotter- Clamse liaven arriveert die dag voor het eerst het Amerikaanse atoom- Vrachtschip „Savannah". Als het aan de voorzitter van de Stichting Kern voortstuwing Koopvaardijschip ligt, «al het ook wel nagenoeg een uniek bezoek blijven. Hij heeft namelijk z»jn ernstige twijfel uitgesproken of V"el ooit een door atoomkracht voort gedreven handelsvloot de zeeën zal bevaren. Een dergelijke uitspraak uit de mond Van de voorzitter van een dergelijke Stichting, klinkt wel bijzonder kras. *s de Stichting dan wel levensvat baar, zijn wij geneigd ons af te vra gen. "'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirk De nog geen twee jaar oud zijnde kleindochter van de heer Van der Veldt, Marion, zorgde direct daarop voor een vertederend intermezzo door, nog voor een van de andere aanwezigen gelegen heid had de heer Van der Veldt te feli citeren, haar „opa" om de hals te vlie gen. Zij mocht daarna ook nog een bos bloemen aanbieden. Met de jubileumviering viel samen de officiële opening en inzegening van het nieuwe NKV-gebouw aan de Kruis weg. Zuiver toeval of niet, het was, zoals wjj in een uitvoerige reportage enige weken geleden al schreven, bh dit jubileum, waar een terugblik op het verleden onvermijdelijk was, het tref fende bewijs van de op het heden en de toekomst gerichte aandacht. De inzegening van het nieuwe ge bouw, dat dient ter vervanging van het febouw Bavo, werd verricht door mgr. M. Groot, vicaris-generaal in het bisdom Haarlem. In een toespraakje memoreerde mgr. Groot het vele goede, dat de katholieke arbeidersorganisatie sinds haar oprichting heeft tot stand gebracht op sociaal, godsdienstig en cultureel terrein. Hij sprak de hoop uit, dat het nieuwe NKV-huis een echte „krachtcentrale" zal blijken te zijn en voorts „een goede buur". Zoals bekend, ligt het NKV-huis direct naast het bis schoppelijk paleis. Voorzitter A. van der Veldt dankte allen die hun medewerking aan de tot standkoming van het gebouw hebben verleend. In het bijzonder prees hij de Haarlemse architect J. van Bruggen voor de wijze waarop hij het solide, maar ouderwetse pand aan de Kruis weg heeft gemoderniseerd. Het nieuwe gebouw is slechts van bescheiden afmetingen, maar past ge heel in deze tijd. Beneden is een zaal voor vijftig personen, die uitermate ge schikt is voor kadervorming. Boven zijn drie kleinere zalen en een kantoor. Van het gebouw kunnen alle instellingen van het NKV Herwonnen Levens maken 6n vakafdelingen gebruik De kerkelijke viering van het ju bileum vond zaterdagavond plaats. In de dekenale kerk aan de Jansstraat droeg mgr. C. G. van Trigt met assis tentie van kapelaan J. N. C. Andries- sen en bednjfsaalmoezenier R. W. Geraets, een plechtige H. Mis op. Het r.k. Stedelijk Gemengd koor „Haar lem" verzorgde de gezangen. Mgr. Van Trigt hield ook een feest predikatie, waarin hij o.m. wees op de vele taken, die de vakbeweging ook In deze tijd nog heeft. Helaas hebben slechts weinig leden van de afdeling aan deze kerkelijke viering deelgeno men. Drukker was het zondagmiddag in Brankmann, waar het voltallige bestuur recipieerde. Honderden handen werden gedrukt en tientallen felicitatiespeeches afgestoken. Door de heer C. van Straa- ten, voorzitter van de jubileumcommis sie, werd namens de afdeling een kolos sale bloemenvaas, passend in het in terieur van het nieuwe gebouw, en een bandrecorder aangeboden. Telegram men met een gelukwens werden o.m. ontvangen van de bisschop van Haar lem, mgr. dr. J. van Dodewaard, die in HAARLEM, 28 sept. De zestigja rige drukker C. D. uit Amsterdam reed zaterdagmiddag met zijn auto op de Amsterdamsevaart. Naast hem op de vloer lag een hond, een meisje van vier jaar zat naast hem op de bank. Achter in de auto zat een anderhalfjarig jonge tje. Ter hoogte van het Liewegje sprong de hond plotseling op. De man wilde de hond tegenhouden, maar ver loor daarbij de macht over het stuur. De auto reed tegen een lichtmast, die zwaar werd beschadigd. De bestuurder liep snljwonden aan het gezicht op, het meisje brak een been, het jongetje kreeg schaafwonden. Alle drie werden zij naar het Grote Gasthuis overgebracht om verbonden te worden. De hond die .zwaar werd gewond, werd naar een dierenarts in Halfweg gebracht. De auto tenslot te moest worden weggesleept. Zaterdagmiddag trof de politie op het Spaame een auto aan die tegen een boom was gereden. In de auto zat een 54-jarige man, die onder invloed ver keerde. Hij was echter niet de be stuurder. Deze was er vandoor gegaan, 's Avonds werd hij in zijn woning aan gehouden. Hij verkeerde toen onder in: vloed. De man verklaarde echter, dat hij met zijn auto in een slip geraakt was en toen tegen de boom terecht was ge komen. Hij was er vandoor gegaan, om dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Tegen de boom stond een bromfiets, die natuurlijk zwaar werd beschadigd. Op de hoek van de Slachthuisstraat en de Byzamtiumstraat is een brom fiets, bereden door de 20-jarige A. N. in botsing gekomen met een auto. De bromfietser, die geen voorrang had ver leend brak een been en werd naar de Mariastichting overgebracht. HEEMSTEDE, 28 sept. Mevrouw C. van Dooremaal heeft zaterdag onder grote belangstelling in de Binnen weg de wolspeciaalzaak „Phildar" ge opend. Het pand, waarin eerst een vis handel was gevestigd, en dat twee jaar onbewoond was, heeft een flinke veran dering ondergaan. Er kwamen een nieu we gevel van wit natuursteen, en ook de verkoopruimte werd geheel gemo derniseerd. Aan de opening werd bij zondere luister bijgezet door twee scha pen, die voor de winkel stonden. Deze dieren werden bekend, toen zy als pas geboren lammetjes in het prille voor jaar in de sneeuw werden gevonden. Rome verblijft en van minister Veld kamp. Namens het gemeentebestuur bracht wethouder P. Voskuilen geluk wensen over. Bijna alle sprekers betrokken in hun toespraakjes in het bijzonder de heer Van der Veldt, die werd afgeschilderd als een harde werker voor de afdeling, een man met een zwak voor in nood verkerende mensen en een ook voor makkelijk een brug hem en andere mensen. Ook mevrouw Van der Veldt werd in de hulde betrok ken. Zp kreeg van afdelingssecretaris J. van Soest bloemen. (Advertentie) Telefoon 1412 5 HAARLEM, 28 sept. Een der mannen van het concertgebouwpersoneel zette zich met kracht af tegen de coulissen- gordijnen, nam een verschrikte schui ver over het toneel, stortte zich met uitgestrekte armen op de lange licht bak, die in een gevaarlijke bocht ge spannen stond en reeds diverse ge kleurde raampjes verloren had. Een hagelbui van oranje en gele zuurtjes vloog hem langs de oren en zijn ver ontwaardigde waarschuwingen gingen volstrekt verloren in zoveel storm- tegen. Niemand zag hem trouwens, want alle ogen waren vol van Adamo, klein van stuk, een ernstige lyceïst in zijn donkergrijze pak. Adama liet flink van zich horen. Al zijn grote en kleine successen gooide hy eruit. Volrype, bezonken ballades 'meldde het programma. Ja wel, maar Adamo stuwde ze ditmaal met hees geweld door de microfoon. Hy moest wel, zijn toehoorders jongens en vooral meisjes van om streeks zeventien jaar hadden zich al bp zijn eerste nummer tot een dichte haag van stralende gezichten tegen de podiumrand geplakt en hoor den aldus de chansons al pratend, roe pend, klappend of meezingend aan. Het had er vanaf het begin van de door het Nederlands Theaterbureau en het maandblad „Muziekexpres" georgani seerde avond al in gezeten. Het Haar lemse concertgebouw was bijna ge heel bezet en al direct was er een levendig contact tussen het podium en de zaal. Jongens en meisjes staken hun opmerkingen over het program ma niet onder de zitplaatsen en de populaire presentator en disc-jockey Jos Brink maakte het er met opmer kingen over en weer tussen hem en toehoorders vooraan in de zaal ook al niet rustiger op. Een vanwege de matige microfoonaccommodatie in de concertzaal volmaakt onverstaanbare goochelaar kon de aandacht niet lang gaande houden met onbegrepen ma nipulaties, terwijl een apachen-dans paar met een voor tieners oninteres sante atletiek-dans wel een enorm ap plaus, maar geenszins de verlangde aandacht en stilte kreeg. Alleen voor Shirley, de 18-jarige Haar lemse ster van het Knokkefestival, was het rustig. Shirley zong over alle slechte microfoons heen en kreeg de onopgesmukte bewondering van haar HAARLEM, 28 aept. - Ook de twee de avond van de toneelwedstrijd Haar lem-Amsterdam is een succes gewor den. De Haarlemmers kwamen don derdagavond aan bod. Daarover heb ben wij uitvoerig bericht. De Amster dammers die met negen verenigingen optraden in het Van Nispenhuis, heb ben zich evenmin onbetuigd gelaten. Naar aanleiding van de Amsterdamse avond schreef onze collega Franc. Stranger: Artistiek stond men uiteraard ook voor de vraag: wat gaat zo'n avond wor den? De Amsterdammers kunnen nu eenmaal niet, zoals hun Haarlemse ama teur-vrienden, terecht in een goed ge outilleerde stadsschouwburg. Zjj moeten zich steeds aanpassen by de niet zo rijke mogelijkheden van de hun ter beschik king staande zalen. Voorts stond Am sterdam in dit geval voor de opgave ne gen verenigingen aan het woord te moe ten laten binnen een redeiyk tijdsbestek. Er zpn dan ook ongetwijfeld in stilte vele zuchten van verlichting geslaakt toen omstreeks half tien pauze kon wor den aangekondigd en men dus op een nette tijd met de tweede helft kon be ginnen. Vooral voor de vele Haarlemse gasten was het bijzonder prettig, dat op de normale tyd van kwart over elf het doek voor het laatst viel. Een bijzonder technisch succesje voor de Amsterdamse organisatoren vóór en achter het voet licht! De Amsterdamse avond is totaal an ders van karakter gebleken dan de Haar lemse. Overheerste in Haarlem de wat wij zouden willen noemen, sierlijke 'sfeer van de schouwburg-toneel, in 'het Van Nispenhuis spatten de vonken van vurig spel soms ver van het podium de dan ademloze zaal in. Vertoonde het geheel in Haarlem een zekere gelijkmatigheid, daarbij vergeleken golfde het Amster damse spel soms op een bijna verbijste rende wijze. Omdat het hier een wed strijd betreft met een uiterst competente jury mevrouw Wiesje Bouwmeester, Jan Willem Tofstra en Ben Aerden menen wij ons op deze plaats te moeten onthouden van een bespreking der pres taties. Nochtans menen wij wel vast te mogen stellen, dat de jury voor een niet zo heel lichte taak is gesteld. Frappant was het te constateren, dat niemand van de vele oude rotten van het amateur toneel, pratend in. de wandelgangen, vrij dagavond tot een afgeronde mening kon komen. Uiteraard geeft dit een bijzon dere charme aan deze ontmoeting tussen de beide steden. Het beeld is nu zó, dat de ongeveer duizend belangstellenden, die aan de avonden als publiek of op enigerlei andere wijze hebben meege werkt vol spanning uitzien naar het eind oordeel van de jury, die er ook nog wel eens een nachtje of wat over zal willen slapen. leeftijdgenoten. Zij kan heel wat genres aan en brengt ze alle met mu zikaliteit en aangename stem. Zonder gebaartjes, armbewegingen a la Rita Reys, of „jazz-balletjes in de solo's van de begeleiding. „Georgia on my mind" was een kunststuk, waarin Shirley naar de blues-stijl greep: de eigen begeleiding op de piano sloot zich prachtig aan. Een heel sympathiek trekje van Shirley was dat zij voor het merendeel Nederlandse liedjes zong, die heel aannemelijk klonken. Na Shirley was het echter met de on verdeelde aandacht gedaan. Tijdens De Haarlemse Shirley bleek een grote populariteit bij haar leeftijdgenoten te hebben. de pauze hadden groepen meisjes al geprobeerd achter de podiumgordij- nen de zo begeerde handtekening van Adamo te pakken te krijgen. Strenge zaalwachters blokkeerden echter elke ingang. „Na afloop", was het steeds herhaalde commentaar. En tot zolang lieten de jongens en meisjes hun ado ratie voor de zanger maar op andere wijze biyken. Luid gebrul had Adamo op het podium geroepen en terwijl deze daar zo goed en kwaad als het ging zijn repertoire afwerkte, rumoerde de zaal verder. De grote rode gordijnen werden aan een punt de zaal ingetrokken, Adamo kreeg zich bloemen voor de voeten ge worpen, hele bossen chrysanten, het papier er nog omheen. Meisjes maak ten haar halskettingen los en gooiden de kralen naar de stevig doorzingende Adamo. Hij en zijn eigen band, de voortreffelijke I Del- fini van wie voor al de 16-jarige drummer Minus zich duchtig weer de, hadden het al lang gezien en zoch ten bet veelvuldig in „harde" nummers vol trommelwerk. Jammer van Ada mo, jammer van al die fijne dichterlij ke chansons, jam mer van zijn anders zo onzegbaar me lancholieke hese stem. En wat vond Adamo zelf. Hij trok toen het gordijn na dat zijn laatste num mer gevallen was en ondanks het mi nutenlange spreek koor „Adamo, Ada mo" niet meer ge haald werd, zijn wenkbrauwen op en toonde niet de min ste waardering voor het hete stortbad. „Dit hebben we ge lukkig nog niet eer der beleefd", voeg de een verwonderde Jos Brink eraan toe. HAARLEM, sept. In oktober beginnen weer kosteloze opleidingscur sussen van de Haarlemse Rode Kruis- kolonne. Op deze cursussen van het Rode Kruis wordt het merkwaardige vak helpen geleerd. Telkens weer, wanneer de nood aan de man komt, blijkt dat velen graag de behulpzame hand willen bieden, maar dat er van die aange boden diensten geen gebruik kan wor den gemaakt omdat deze mensen wel goedwillend maar niet hulpvaardig zijn. Het Rode Kruis geeft daarom lessen in hulpvaardigheid. Het eerste jaar in de vorm van een EHBO-opleiding, het tweede voor de dames, in verpleeg kunde, ziekteleer en hygiëne, terwijl de heren worden geoefend in het vervoer van gewonden en het inrichten van noodhospitaley. De cursussen zün gratis, maar het Rode Kruis verwacht als tegenprestatie dat men als helpster/helper ten minste twee jaar aan de activiteiten van de kolonne deelneemt. Wie bedenkt dat het Rode Kruis echt niet behoeft te wachten op een ramp om zijn bestaansrecht te bewijzen, maar jaar in jaar uit klaar staat om in het normale dagelijkse leven hulp te bieden by volksfeesten, sportgebeurtenissen, boottochten en vakantieweken en zo voorts beseft ook dat iedere hand die werkelijk helpen kan, graag wordt aan genomen. En tenslotte: ook in de huis houdelijke kring is het altijd gemakke lijk wanneer men in onvoorziene om standigheden van wanten weet. HARTEWENS -r Gedeputeerde Sta ten van Noordholland stellen aan pro vinciale staten voor een bedrag van 5.000 te voteren als subsidie aan het in Haarlem te houden Hartewens-Fes- tival. Bovendien wil de provincie een financiële garantie verlenen tot 10.000. BRUSSEL, 28 sept. Bij verkeers ongelukken in België zyn het afgelopen weekeinde een Nederlander om het le ven gekomen en vijf gewond. Nabij Diest reed zaterdagnacht een bromfietser uit Born bij Eindhoven te gen een boom. Hij overleed kort na aan komst in het ziekenhuis van Diest. Een automobilist uit Breda reed za terdagavond, waarschijnlijk door de mist misleid, tegen een boom in Rijke- vorsel. Een Belgische inzittende werd gedood. Diens echtegnote en de Neder landse chauffeur werden met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis in Turnhout overgebracht. Vier Nederlanders uit Roermond wer den licht gewond toen hun auto by de Belgische plaats Maaseik tegen een boom reed. Zij konden na geneeskundige verzorging naar huis terugkeren. BEVALLEN: W. H. van 't Hart-Hogen- boom. z.; M. G. Winkelaar-v. Bemmel, z.; H. H. Heijnen-Moret. z.; L. Reurekas-de Ron, z.; Th. E. v. Doorn-Rooijers, z.; J. Koene-Adama van Scheltema, z.; G. M. G. Veldman-Bakker, d.; N. A. C. Broek man-Rovers, d.; M. J. M. Schilder-Kra mers, d.; J. R. M. Scholte-Strutjens, d.; J. Duivenvoorden-Schouten, d.; M. E. v. d. Voort-Kruup, d. ONDERTROUWD: F. W. M. Bisschops en A. P. Snoeren; F. van Leeuwen en J. W. M. Loogman; H. J. Pieters en S. M. M. van Tunen; A. P. Looman en P. M. An- dringa; G. Pol en W. G. Kooien: A. A. Be- zuijen en N. de Vries; Ch. H. C. Brouwer en A. M. G. Goosens; H. Smit en A. J. v. d. Matten; F. R. Simon van Leeuwen en H. A. van Rhijn; L. G. P. M. Meijnders en M. P. J. Ooms: J. Hilwerda en E. W. Sou- verein; D. Jippes en W. P. Tromp. GEHUWD: J. F. Tol en T. L. Enser; M. J. A. Kummer en M. E. v. d. Wensch; H. A. de Nieuwe en A. A. M. Roelofs; W. J. Braam en G. P. M. van Steijn; I. Schra- ma en A. N J. van Tol; F. Th. Vroone en G. M. Hoozen; D. Been en H. de Vreugd', W. G. Lehman de Lehnsfeld en E. D. M. Grootveld; J. Schmitz en K. W. Wiedfjk: L. Fraipont en Ch. Assendelft; J. Böhm en M. v. d. Velde; G. Hardenberg en A. M. Willemsen; B. C. Ferron en C. v. Woen- sel: M. B. Vergers en S. J. Eekhof. OVERLEDEN: W. Bosselaar, 75 jGen. Cronjéstraat; M. A. Groenendaal-Gerrit- sen, 87 j.. Schotersingel; A. C. Schreuder- de Ruijter, 87 j.. Janstraat; J. Hooijberg- Tabak, 48 j., Hazepaterslaan. Adamo'chansons verdronken voor een groot gedeelte in de bijval van zijn fans. BLOEMENDAAL, 28 sept. Zondag avond omstreeks tien uur is op de zuide lijke rijbaan van de Zeeweg, ter hoogte van ,,kop 90" een personenauto, be stuurd door de 21-jarige stoffeerder J.C. uit Heemstede, uit de bocht gevlogen en gekanteld. Beiden inzittenden, de be. stuurder en de 19-jarige verkoopster E. v. B. uit Heemstede, konden onge deerd de auto verlaten. De bestuurder die zonder rijbewijs in de auto van zijn broer reed. vertelde aanvankelijk aan de politie dat hij by een snelheid van 40 a 50 kilometer de macht over het stuur was kwijt geraakt. Later be kende hy „blozend" dat het ongeluk gebeurd was, doordat hij meer aandacht aan het meisje geschonken had dan aan de weg. HEEMSTEDE, 28 sept. Een 18-ja- rige bromfietsen in Heemstede is zon dagmiddag op het Raadhuisplein tegen een auto gereden, toen hij uit een poort je naast het raadhuis kwam en niet vol doende oplette. Hy kwam te vallen en liep daarbij een hersenschudding en een hoofdwond op en werd per GGD naar zijn woning overgebracht. De bromfiets werd vernield en de auto beschadigd. CINEMA PALACE: Het meisje dat de Eifel- toren stal, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Alleman, alle leeftijden. 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. Wo. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: De val van Rome, 14 jaar. 2 en 8 uur. LUXOR: The bed-time story, 18 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDTDe rose panter, a. 1. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m woensdag: Strafbataljon 999, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Het einde van een gentleman, volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m woensdag: Porgy and Bess, 14 jaar. 8.15 uur. Wo.-midd. 2.30 uur: Twist all night, a.l. Dinsdag 29 september Grote of St. Bavokerk. 8 9 uur: Orgel concert door Piet Kee. Maandag 28 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep theater met „Kretsjinski's huwelijk" van Alexander Soeehovo-KobylinRegie: Ferd. Sterneberg, m.m.v. Enny Mols de Leeuwe. Arthur Boni en Jan Gorissen. Dinsdag 29 september Stadsschouwburg. 8 uur: Haarlems Toneel Ensemble met Potasch en Perlemoer. Woensdag 30 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgrog) Ensemble met „Het leven dat ik je gaf' van Luigl Pirandello. Regie: Angelika Hur- wicz, m.m.v. Magda Janssens, Caro van Eijck, Lucas Wensing, e. a. Woensdag 30 september Frans Halsmuseum. 8 uur: St. Adelbert Ver. Ie vergadering, daarna voordracht van de heer Baard. Donderdag 1 oktober Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversiteit, lezing door S. L. Hartz over „De Grafische technieken". Gymnasium Prinsenhof. 8 uur: Volks universiteit. Cursus inleiding tot de Kunst geschiedenis. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hal6. Dagelijks van 10 5 uur. Avondopenstelling alleen zaterdags van 8.30 10.30 uur. Zon dags van 1 5 uur. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Collages en schilderijen van Sam Middleton. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 10e t/m 19e eeuw. Fosie- len, natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Teylers Museum, Spaarne 16: Tekeningen van Michelangelo. Geopend dag. behalve maandag van 10 5 uur. Eerste zondng van de maand 1 5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Linnaeushof, Bennel) roek: Openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloemen, tropen tuin en minocorso. Geopend van 9 6 uur. (t/m oktober). Kunstcentrum „De Ark": Expositie schil derijen, aquarellen en tekeningen van Dea van Nederveen. Geopend van 10 8 uur. (Tot 10 oktober).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3