Haarlemse politierechter Mannen riskeerden gevangenisstraf uit angst voor vrouw Kerk in Boer- havewijk aanbesteed Jongen bij botsing tegen vrachtauto dodelijk gewond NIEUW DIACONESSENHUIS IN HAARLEM Monteur uit Lisse krijgt twee weken Industrialisatie in de kop van Noordholland Provinciale Staten steunen G.S. bij verzoek aan regering Bekerronde De Uil" Autobotsing bij Keukenhof Na 48 jaar B. J. Kohier nam afscheid Rotterdamse Bank Fanfarekorps „Excelsior Noordwijk DE ZAAK ANN PETERS i BOERLAGEN SCHOENEN OVERJASSEN Twee uur later in marine-hospitaal overleden m Hnsqvama ENGEL Dierenhandelaar uit Lisse vrijgesproken van poging tot moord Tekort geraamd op anderhalf mil joen gulden Sluitende midden standers zetten maandagsluiting krachtig door Kernvoortstuwing DOOR FRANCIS DURBRIDGE a Tulpenboekeriuit Haarlem naar expositie in Londen Geen voorrang verleend aan auto H. A. Stadlander 40 jaar in overheidsdienst Burgerlijke Stand Haarlem Begroting 1965 Haarlemmermeer Politie viste in Ringvaart Burgerlijke Stand Beurs Amsterdam m* m Beurs van New York Scooterrijder gewond na botsing B. J. KÖHLER BENNEBROEK ■lot 7/10 IhGEPE school VLAANDEREN GOEIE HEMEL. procEdezem kindeeem RHj)Rpfe IS ZB.\ 1NDEEDMD» DOT IS DU3 EEN wmm-YZ* JE CUENÏg. ZIET EE LUÜMEISJB, NI5TWHRK ANN WA5 RITJD RL EEN STEELENDE SCHOONHEID, EM NU HEEFT ZE N0è EEN KEPEN TB DUJNUEKUAU "OKTOBER IVB4 VALtliNA i HAARLEM, 8 okt. De 27-jarige tim merman B. J. B. en zijn 35-jarige vriend R. W. uit Haarlem hadden op de avond van 4 juni zo lang in een caté gezeten, dat zij de laatste bus naar huis misten. W. vreesde boze woorden van zijn vrouw en stelde voor een auto te „nemen". Het werd de auto van hun werkgever, die daarvoor geen toestem ming had gegeven. Om beurten na men de mannen, die geen rijbewijs be- HAARLEM, 8 okt. In de pastorie aan de Jansstraat is gisteren ten over staan van architect G. J. de Groot uit Uithoorn de nieuwe katholieke kerk voor de Boerhavewijk aanbesteed. Op uitno diging hadden 4 deelnemers ingeschre ven: A. van Bohemen, N. Cobeiens en Zn., J. P. A. Nelissen (allen uit Haar lem) en Gebrs. Schraam uit Beverwijk. De laagste inschrijving (749.000.-) kwam van A. van Bohemen. De gunning is aangehouden. Bij de aanbesteding waren onder meer pastoor P. van Zijp van de te bouwen kerk en hoofdinspecteur A. Hartemink van de bisschoppelijke bouwinsepctie. HAARLEM, 8 okt. Zoals wij giste ren meldden werd voor de Londense expositie „The Orange and the Rose" door het Haarlemse gemeentearchief een tekening van Saenredam afgestaan. Een bibliotheek uit Haarlem heeft nu ook twee Tulpenboeken uit de 17e eeuw een met tekeningen van Judith Ley- ster en een uit Engeland: „Tulips drawn to the Life May 1666" ingezon den. Bovendien werd een ge kleurd exemplaar van de „Hortus Flo- ridus" van Crispijn van de Pas, gedrukt in 1614 in Arnhem, afgestaan. Uit een particuliere collectie werden aen schilde rij van Jan Breughel II over de wind handel in tulpen en een z.g. Tulpenvaas van Delfts aardewerk afgestaan. HAARLEM, 7 okt. Op de splitsing Nieuwe Gracht-Hooimarkt zyn vanmor gen omstreeks zeven uur een scooter en een auto tegen elkaar opgereden. De scooterrijder, een 24-jarige timmerman uit Haarlem, gaf geen voorrang aan de auto, die bestuurd werd door een 29- jarige kolenwerker uit Haarlem. De scooterrijder kwam te vallen en moest met een gebroken handwortelbeentje en een gebroken linkerelleboog worden op genomen in het Diaconessenhuis. BLOEMENDAAL, 7 okt. De heer H. A. Stadlander vierde gisteren het feit dat hjj veertig jaar in overheids dienst was. Op het hoofdkantoor van het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noordholland, waar de heer Stadlander thans als portier werkzaam is, werd hij in het bijzijn van het personeel en de directie gehuldigd. Namens het provinciebestuur bood de directeur van het P.W.N., de heer W. van Marle, de jubilaris een enve loppe met inhoud en bloemen aan. De heer Van Marle schetste de heer Stad lander als een geziene figuur zowel in de gemeente Bloemendaal als in het bedrijf. De heer P. Kroon, de directie chef van het P.W.N. bood de jubilaris namens het personeel een electrische straalkachel en bloemen aan. De heer Stadlander is 36 jaar werk zaam geweest bij de politie van Leiden en Bloemendaal. In 1960 kwam hij, na zijn pensioen bij de politie, in dienst van het P.W.N.als portier. BEVALLEN van een zoon2 okt.E. Jorntsma-Thöne4 okt.: E. van Eis- Hooglugt, G. Noordijk-Post; 5 okt.: J. de vries-van Soelen, D. Verhagen-Da- vjdson, J Erkens-van der Erf; 6 okt.: M. ie Nobel-Geursen. Van een dochter: 4 okt.: J. de Graaf-Kruijt; 5 okt.: W. van Roon-Roo- senhart, G. Bolkensteijn-Verdriet, J. ter Maat-van Ham; 6 okt.: M. Schipper- Pieron. GEBOREN: z. v. M. E. J. Alta-van den Broek, z.v. P M. Loerakker-Loer- akker, JM. Hoff-Witteman, z v H A G. van den Berg-Terstall, z.v. B. J klal renbeek-Druppers, d.v. G. J. van Herp- Hoogewerf, d.v. H. G. Bosch-Brink d v M. M. Houtkooper-Jimmink, d.v I 'j' M. van Hoof-van Es. ONDERTROUWD: J. Notions en H. C. M. Tromp, L. P. L. Zandstra en C. A. L. Bussing, R. Th. de Cock en C. Davids P. Th. van der Westen en J. j. m. Broelman, J. Stephanus en H. van De venter, B. Prins en H. G. van Eerden J. Strijbis en S. A. Hoekstra, M. Guijt en H. G. Bandsma, A. Kansen en H. van Dijk, C. H. Rutte en C. Bon. ONDERTROUWD: 6 okt.G J. Croe- se en M. Bulters, P. Schneiders en M. Endenburg, A. Merckelbach en A. Jon ker H. Hillebrink en J. Beljaards, F. Halderman en A. Schellingerhout. GEHUWD: 6 okt.: P. van-Kooten en C. Dekker, W. v.d. Weert en L. Bücker, F v d Poll en F. Moerbeek, R. Tuinier eii H. de Jong, R. Timmerman en C. Geursen, J. Blankesteyn en M. Smit. GETROUWD: A. Blokhoff en W. J. M. Hijdra, E. van Zeggeren en A, M. Verdugt, E. de Berg en J. Oostdam, F.O.J. Bokeloh en M. Th. P. Smit. OVERLEDEN: 5 okt.: J. van der Schoot, 72 jr., Floraplein, Th. Heiligers 83 jr., Mrt. v. Heemskerkstraat OVERLEDENG. W. Vet 87 jr., W. Silvis 58 jr., L. W. Leyns, 81 jr., T. Stroet-Koolbergen, 55 jr., L G. Nymo- len, 2 jr., G. van Britsom-Blankert, 77 jr., A. van Zilt-van der Werf, 87 jr., J. M. Bakker-van Rijswijk. 70 jaar, M. A. Bakker-Tomeese, 80 jr. zaten en ieder een stuk of acht glazen bier hadden gedronken, plaats achter het stuur. In de Wilhelmlnastraat wer den zij klem gereden door de politie. Beiden stonden gisteren wegens joy riding terecht voor de Haarlemse Poli tierechter. De oudste werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier weken, waarvan twee voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. B. kreeg drie weken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De officier van justitie had tegen ieder een gelijke straf geëist: vier weken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. „Wat je ver haalt is goed", dacht de 22-jarige monteur C. J. uit Amsterdam. Hij vond het veiliger in Heemstede een fiets te stelen dan in zijn woonplaats. Als excuus voor dit op 27 juni gepleegde ffeit voerde hij aan, dat zijn vehikel ook gestolen was. Verdachte had geen blanco strafblad. De officier van justi tie vorderde een maand gevangenisstraf. De politierechter maakte hiervan een gevangenisstraf van zes weken, waar van de helft voorwaardelijk. De 24-jarige magazijnchef H. de G. uit Aalsmeer had ook een fiets gesto len, maar hij was ervoor in zijn woon plaats gebleven. „Ik deed het in dron kenschap. na een bezoek aan verschil lende café's", verklaarde hij. Op die bewuste 20ste april ontvreemdde hij eveneens een zaklantaarn uit een auto. De fiets gooide hij even later in de Westeinder plas. De officier van jus titie hield rekening met de moeilijke jeugd van verdachte en eiste een boe- te van honderd gulden en een voorwaar delijke gevangenisstraf van zes weken. De politierechter verminderde de boete tot ƒ75.-. Wegens mishandeling van zyn vrouw stond de 50-jarige accountant J. P. H. uit Zwanenburg terecht. Op 4 juli had hij haar, in het bijzijn van hun dochter tje in de rug getrapt. Verdachte bleef het hem ten laste gelegde ontkennen. De officier van justitie geloofde daar niet in en eiste een gevangenisstraf van zes weken, waarvan de helft voorwaar delijk. De politierechter veranderde de vordering in vier weken gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. VOGELENZANG, 8 okt. De der tienjarige A. E. M. (Tony) Warmer dam, de jongste zoon uit het grote ge zin Warmerdam van de Vogelenzangse- weg 322, is woensdagmiddag in het Marine hospitaal in Overveen overle den aan de gevolgen van een aanrij ding met een vrachtauto. Tony Warmerdam, die leerling was van de katholieke lagere technische school aan de Kamperstraat in Haar lem, fietste omstreeks half twee op de Vogelenzangseweg op weg naar huis. Door het regenachtige weer met gladde weg en tegenwind geraakte hjj ter hoog te van de boerderij Verdegaal aan de Vogelenzangseweg in de zachte berm naast de weg. Bij zijn poging hieruit te komen, geraakte de jongen aan het slingeren. Hij reed tegen een uit de richting Vogelenzang - dorp komende vrachtauto aan, bestuurd door de 24- jarige J. P. van de B. uit Noordwij- kerhout. Nadat een toevallig passerende arts uit Oegstgeest de eerste hulp had ver leend werd de jongen overgebracht naar het Marine hospitaal. Daar is hij twee uur later, tengevolge van een opgelo pen schedelbasisfractuur, overleden. daal, auto voor nomen. HAARLEM, 8 okt. Het trotse be stuur van het Diaconessenhuis heeft gis teravond na een wijdingsdienst in de Grote Kerk ter gelegenheid van het ne gentig jarig bestaan van het ziekenhuis, bovenstaande maquette van het nieuwe Diaconessenhuis, dat naar men hoopt in de „geleerdenbuurt" in Heemstede zal worden gebouwd, aan genodigden ge toond. Het hoofdgebouw van het door het ar chitectenbureau ir. F. J. Wiegerinck, ir. H. J. van Balen en ir. N. A. M. Meur- kens ontworpen complex bestaat uit een langgerekte onderbouw van drie etages met in het midden daar bovenop nog eens elf verdiepingen. In dat laatstbe doelde flatgebouw is de verpleegafdeling ondergebracht. Het heeft een capaciteit van vierhonderd bedden. Op iedere ver- pleegruimte staan hoogstens zeven, maar in de meeste gevallen slechts zes bedden. In de onderbouw van drie etages ko men de behandelingsafdelingen, de ad ministratie, de huishoudelijke dienst, het medisch centrum en de technische installaties. Haaks op het hoofdgebouw is in een vleugel direct naast de hoofd ingang de polikliniek ondergebracht (rechts op de foto). Niet op de foto zichtbaar is het zuster huis, dat in deze situatie links van het hoofdgebouw is gesitueerd. Het zus terhuis zal bestaan uit zeven verdiepin gen. Er komen maar liefst 220 kamers in voor leerling verpleegsters en huis houdelijke personeel. Met de bouw van het hele complex is rond dertig miljoen gulden gemoeid, waarbij dan nog niet de medische appa ratuur is begrepen. Alle goedkeuringen voor de bouw moeten nog verkregen worden. Het bestuur hoopt echter, dat in het voorjaar van 1966 met de bouw kan worden begonnen. Deze zal dan naar schatting vijf tot zes jaar duren. Tegen de tjjd, dat het Diaconessenhuis een eeuw bestaat zal het dus wel in gebruik zjjn. (Advertentie) MNMMW IM* Grote Houtstraat 181 HAARLEM (Advertentie) DE NIEUWE HERFSTCOLLECTIE Lange Veerstraat 32 - Telef. 12098 HAARLEM, 8 okt. De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen de 54-jarige dierenhandelaar A. v. d. B. uit Lisse vrijgesproken en zijn onmiddellijke in- vrijheidsstelling bevolen. De rechtbank achtte niet bewezen, dat de dierenhan delaar op 1 juli van dit jaar tijdens een vechtpartij bij woonschepen aan de Leidsevaart een 29-jarige boeren knecht uit Lisse met een mes had ge stoken, waardoor een long werd ge- ïaH. ï"an h®®*4 altijd ontkend te hebben gestoken. Van het begin aj aan .Srtu«ya 24"JariK® Stiefdochter, met samenleeft en bi) wie hij drie kinderen heeft, de schuld voor de steek- Partli op zich genomen. Haar verklarin gen zyn echter nooit geloofd. Tegen de handelaar was een jaar geëist. De 20-jarige monteur A. de H. uit Lis se, die op 25 juli van dit jaar uit een garage m Hillegom een auto weg nam, werd tot vijf maanden gevangenis straf veroordeeld. Er was acht maan den geëist. HAARLEM, 8 okt. De 20-jarige monteur A. de H. uit Lisse is gisteren veroordeeld tot twee weken gevangenis straf en één jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hij stond voor de Haar lemse Politierechter terecht omdat hy ®P 27 juni in Hillegom een motor had bereden, hoewel zijn rijbewijs bij von nis van de rechtbank was ingetrokken. De 27-jarige boekhouder A. M. v.d. G. uit Sassenheim werd op 19 juli aan gehouden, omdat hy slingerend op zijn bromfiets door de Leidsestraat te Hil legom reed nadat hij enige glazen bier had gedronken. Hij werd conform de eis veroordeeld tot een week gevange nisstraf en zes maanden ontzegging van de rybevoegdheid. Reeds eerder had hij wegens het rijden onder invloed een voorwaardelijke gevangenisstraf gekre gen. HOOFDDORP, 8 okt. De gemeen tebegroting 1965 van Haarlemmermeer wyst een totaal bedrag aan uitgaven aan van ruim zestien miljoen gulden, dit is bijna drie miljoen meer dan voor 1965 was geraamd. Het tekort op de ontwerp-begroting bedraagt rond an derhalf miljoen^ gulden. Met ingang van het komende jaar gaat de gemeente de nieuwe opcenten heffen op de hoofd som van de grondbelasting. Hiernaast bestaat de kans dat de gemeente dé ingezetenen van Haarlemmermeer ook zal confronteren met een nieuwe op- centenheffing op de hoofdsom van de personele belasting. De gemeente kan voor de dekking van het voor 1965 geraamde tekort en van de tekorten over de laatste jaren niet meer beschikken over een algeme ne of een saldireserve. Deze reserves zijn in 1959 en vroegere jaren al geheel aangewend tot dekking van rekenings tekorten. Burgemeester en wethouders menen, dat de verbetering van de moeilijke financiële positie alleen kan worden gevonden in een aanmerkelijke verhoging van de uitkeringen uit het 1 gemeentefonds. HAARLEM, 8 okt. - Provinciale Sta ten van Noord-Holland, die gisteren een agenda van vijfenveertig punten kregen voorgelegd, hebben het langdu rigst gediscussieerd over twee ingeko men stukken. Een had betrekking op de brief van GS over de resultaten van een commissie, die de instelling van een bestuursraad voor „Groot-Amster dam" bestudeert. Daarover berichten wij elders uitvoerig. Het andere stuk had betrekking op de brief van GS aan de staatssecretaris van binnenland se Zaken, waarin het college haar visie geeft op de Industrialisatienota van de regering, die deze maand in be handeling komt, en met name op die delen van de nota die betrekking heb ben op Noord-Holland. Zoals wjj in onze editie van dinsdag reeds hebben bericht in een commen taar in de rubriek „Opzij van het nieuws" hebben GS van Noord-Holland er by de regering op aangedrongen de kop van Noord-Holland als industriali- satiegebied aan te wijzen. Met name wordt daarbij gewezen op het rayon van het gewestelijk arbeidsbureau Alk maar en op de plaatsen Schagen, Me- demblik en Enkhuizen, welke laatste ge meenten als industriekern zijn komen te vervallen. De heer Kemmink wilde dat deel van de brief van GS aan de regering, dat betrekking heeft op de industria lisatie in noordelijk Noord-Hollana met een motie nog een steuntje ^e®" geven. De andere fracties voelden daar echter niet veel voor. De heer Laan (KVP) vond het juist, dat GS aan de staatssecretaris hebben ver?°-£y„ het rayon Alkmaar in de industrieie ontwikkeling op te nemen, al wild®. nij daarin Alkmaar niet als kern zien. Wel vroeg hij ook met nadruk steun voor de industrieële ontwikkeling van het gebied rond Enkhuizen en Me" demblik. Gedeputeerde Mensink deelde hierna mee, dat de vrees voor de toekomst van de kop van Noord-Holland is ontleend aan het rapport van de directeur van de economische-technologische dienst, aai steunt op een macht aan cytermate- riaal. Aandrang van de Staten op net verzoek van GS achtte hij niet nP^'S- In dat verband merkte de heer Men sink nog op, dat een motie ook gevaar lijke kanten heeft. GS zouden dan wel eens voor een keus kunnen worden ge steld; óf Schagen in de industrieele ont wikkeling betrekken en dan een ander gebied laten vallen. In dat geval zouden GS waarschijnlijk tegen Schagen moe ten kiezen. Daarom is in de brief aan de staatssecretaris ook gevraagd om. als Schagen geen industriekern kan worden, in incidentele gevallen mede- Advertentie) ONZE NIEUWE COLLECTIE NU MOOIER DAN OOIT. Sportieve modellen, gezellige kleu ren, lichte en zware stoffen van tweed en mohair, al naar het U lijkt, in prijzen van 78.00 tot 198.00. Zuiver wollen GABARDINE REGENJASSEN U4.00. U bent welkom in de zaak waar U het voor 't kiezen hebt. Kleermakers sinds 1830 GEN CRONJÉSTRAAT la—lb Telefoon 53334 werking te verlenen aan industrieves tigingen. „Wij zijn al blij, dat de kop van Noord-Holland is aangewezen als probleem- en stimuleringsgebied en hebben goede gronden om het voor Schagen als industriekern te blijven op nemen," aldus de heer Mensink. De heer Kemmink zag de toekomst voor Schagen echter somberder. HAARLEM, 8 okt. „We gaan door met de maandagsluiting", daar kwam het tijdens de vergadering in restaurant Brinkmann van de Haarlemse midden standers, bijeengeroepen door het Actie Comité Maandagsluiting voor Haarlem, Beverwijk en Velsen op neer. De ver gaderden waren in hoofdzaak midden standers die per 1 mei het besluit genomen hadden aan de roep van het actiecomité gehoor te geven en de zaak op maandag te sluiten. Zij maken ongeveer veertien procent van het to taal aantal Haarlemse middenstanders uit en zijn vast van plan de strijd niet op te geven, maar integendeel steeds meer collega's voor de maandag-plan nen warm te maken. De vergadering diende om orde op zaken te stellen en plan-de-campagne te maken. „De maandagsluiting bevalt ons goed er is voor ons geen sprake van derving op die dag en bovendien zijn we op die manier in één klap van de zaterdag- roulatie-rompslomp af", zo redeneerden de maandag-sluiters. ,,We kunnen niet anders doen dan doorgaan met sluiten, anders verliezen we alle recht van spreken. In ieder geval moet eerst de behandeling van het beroep dat verontwaardigde Haar lemse middenstanders bij het College van Beroep; voor de Middenstand heeft ingediend na het negatieve advies van de Kamer van Koophandel. Uit de vergadering kwam het voor stel naar voren de zaken wat groter aan te pakken, óf alles sluiten óf alles open. Een jurist een betaalde kracht zou met de niet-sluiters moeten gaan praten om het aantal sluiters zo groot mogelijk te maken en aldus het ver schil tussen de sluitende binnenstad en de geopende buitenwijken zoveel moge lijk te verkleinen. De actie zou er aan zienlijk door in aanzien stijgen. HOOFDDORP, 8 okt. Voor de ze vende maal hield de gemeentepolitie in Haarlemmermeer een viswedstrijd. De wedstrijd vond woensdag plaats in de ringvaart langs de Aalsmeerderdijk. Uit vele delen van het land waren de politie-ambtenaren naar de Meer geko men om te proberen de beschikbaar ge stelde wisselbeker te winnen. Het was de gemeentepolitie uit Utrecht die hier in slaagde. De wedstrijd duurde tweemaal ander half uur, onderbroken door een kop kof fie. Volgens de Hoofddorpse politie was de vangst slecht. Na afloop lieten de 231 deelnemers zich de snert-maaltijd in „de Uil" goed smaken. HAARLEM, 7 okt. In ,,1® ntmoT zaal van het Concertgebouw houa p ir. W Vinke maandagavond^ oktober een lezing over de niunndi! van schepen. Dit £eb|^rlem van de ging van de afdeling Haarlem van de Kon. Ned. Vereniging „Onze Vloot HILLEGOM, 8 okt. Tussen de competitiewedstrijden door wordt er bij de schaakclub „De Uil" een beker ronde gehouden waaraan door 6 groe pen wordt deelgenomen. Deze week werd de eerste ronde gespeeld. Bij deze wedstrijden waren een paar bijzondere verrassingen. Zo Was daar de partij tussen D. Balkenende - Ph. van den Berg waarbij eerstgenoemde na sterk spel wist te winnen. Voor een grotere verrassing zorgde de jeugdige H. Tel- kamp die J. Brauckman deed sneuve len. Evenmin in groep a. gebeurde er in groep c iets dat spectuculair was. In groep d. was S. Mohlmann, die als mi litair in Leiden is gelegerd, naar „wel tevreden" gekomen om daar een over winning te behalen en dat mislukte vol komen. Hij moest met de kous op de kop terug, omdat L. C. Zonneveld hem een nederlaag bezorgde. D. Kaptein en T. van den Berg hadden een mooie partij en deelden de puntjes. In groep e. wist W. Peet het eerste punt te be halen, al was het met enige moeite tegen J. van der Wolf. In groep f. moest de nieuweling Pijnaker zijn ko ning neerleggen voor de sterkere H. Schrama. De uitslagen waren: A. J. Scheepma ker - Th. Jonkheer 0-1; Th. Brandsme- W. Ciggaar 10; J. van Lierop-J. van den Berg 01; b. W. Mohlmann-J. H. Veenstra 0—1; Th. van den Berg-D. Balkenende 01; J. Brauckman-H. Tel- kamp 01; c. J .van der Weijden-H. Keizer 10; J. Staats-G. van Heusden f0: d. S. Mohlmann-L. C. Zonneveld 0—1; T. van den Berg-D. Kaptein e. J. Salier- J. van der Zwet 0—1; W. Peet-J. van der Wolf 1—0; F. Schrama- Pijnakker 10. LISSE, 8 okt. Op de Stationsweg bij het eerste parkeerterrein van de Keukenhof in Lisse botsten twee auto's op elkaar. De vrachtauto, bestuurd door W. J.v.d. S. uit Oegstgeest, gaf aan dat van richting veranderd werd om het genoemde parkeerterrein op te rij den, doch de achterop komende vracht auto, bestuurd door H. B. van de Lis- serdijk, kon de vrachtauto, welke hjj reeds aan het inhalen was, niet meer ontwijken, mede door de gladheid van de weg. Gevolg was, dat de achterop komende auto op eerstgenoemde vloog en beide wagens ernstige schade op liepen. SASSENHEIM, 8 oktë Na 48 jaar onafgebroken werkzaam te zyn geweest bij de Rotterdamsche Bank, gaat de heer B. J. Kohier (63 jaar) van een verdiende rust genieten. Om deze reden vond op het bankkantoor in Sassen heim een drukbezochte afscheidsrecep tie plaats, waar velen, onder wie B. en W„ gemeentesecretaris, de heer G. A. Stolwijk en vele prominenten uit de gemeente van de gelegenheid gebruik maakten de scheidende beheerder van de vestiging der Rotterdamsche Bank, de hand te drukken. Als jongste bediende kwam de te Delft geboren Heer Kohier, bij de Rotter damsche Bank te Rotterdam. Na nog werkzaam te zijn geweest bij vesti gingen te Delft en Leiden, kwam hu uiteindelijk in Sassenheim terecht bu de oprichting van de Rotterdamscne Bank aan de Julianalaan, hoek Boom straat, en wel als beheerder van a vestiging. Hij was het ook die §ikt van het begin af beeft meegemaakt. Deze groei was zodanig da* kantoer korte tijd geleden een J?'e gchulte oor- in de torenflat van de JTf"klaan ®n Lestraden N.V. aan de Pa™aan ln ge bruik moest worden ge Wie de heer Kohier kent zal beamen dat hij een prettige sfeer wist te scheppen en dat, had men zaken met hem te bespreken, men dat in alle rust vertrouwelijkheid en openhartigheid kon doen. deze wijze van werken waardeerde bleek dan ^ok overduidelijk M belangstelling bij dit afscheid, waarbij hem voor de toe komst nog vele jaren van rust in een goede gezondheid werden toegewenst. van een dochter: L. M. t n' J,el™uis-Kunman; van een zoon: rw Dikkescheij-wan Loon; M. J. uotes—van Dongen en M. C. A. Loef- Griffioen. OVERLEDEN: M. J. VAN Zanten, vr. 82 J-I G. van Wijngaarden-van Voorn- veld, vr. 71 jaar. NOORDWIJK, 8 okt. Het Fanfare korps „Excelsior" hield in het Juve naat een druk bezochte ledenvergade ring, om enkele belangrijke verenigings zaken af te doen. Uit de sfeer tijdens de besprekingen bleek wel, dat de korpsgeest in „Excelsior" niets te wensen overlaat. De voorzitter, de heer Alb. van Schie bracht dank aan de oud secretaris, de heer N. J. van Bohemen voor het vele en belangrijke werk, dat hij in deze functie had verricht. Medegedeeld werd, dat de heer H. Smeltink, na 33 jaar actief lid van de fanfare te zijn geweest, als zodanig had bedankt. Met daverend applaus werd het bestuursvoorstel aanvaard om deze veteraan tot erelid van „Excelsior" te benoemen, als bljjk van waardering voor de vele en trouwe diensten aan het korps bewezen. Het bestuur achtte het vermeldenswaardig, dat nu de heer Smeltink niet meer de „grote bas" zal blazen, hjj toch actief lid bleef door het ophalen van oud papier te verzorgen ten bate van de kas. Hiervoor werd hem nog eens extra hulde gebracht. Nadat de voorzitter hem de oorkonde had overhandigd, dankte de heer Smel tink mede namens zyn vrouw, voor de eer hem bewezen, in de vorige vergadering was de suggestie gedaan weer een onderling solistenconcours te organiseren. Het bestuur deelde thans mede, dat dit concours doorgaat, zo mo- felijk te beginnen op' 20 november a.s. ót 15 oktober a.s. kan men zich opge ven by de secretaris, de heer A. van der Huist. Grondig bleek het herziene huishou delijk reglement te zyn bestudeerd. Ver schillende veranderingen werden aange bracht. Bekend gemaakt werd dat da traditionele uitvoeringen voor donateurs en kunstlievende leden zullen plaatsvin den op 19, 20 en 21 januari 1965. Met grote voldoening deelde het be stuur verder mede, dat de wervingsak- tie voor donateurs uitstekend was ge slaagd. Niet minder dan 97 personen gaven zich als donateur op. Aan het eind van de ver gadering sprak de geestelijk adviseur, deken P. A. van den Bosch woorden van dank tot „Excelsior" voor de sponta ne medewerking van het korps bij meerdere feestelijke gelegenheden. Dit wordt door alle inwoners van Noord- wijk zeer op prijs gesteld. Verder roem de deken Van den Bosch de goede on derlinge verstandhouding in het fanfa rekorps. 3(4 Ned. 1964 S Ned. 1964 4(4 Ned. 1963 4(4 Ned. 1964 1000 4(4 Ned 1963 I 4(4 Ned. 1963 4 Ned. 1962 StaffeUening 1947 B.N.G. Won. bouwl. 3 Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Dell-My Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. Kon. Petroleum SO HoU. Amerika Lijn Java Ch P. L. KLM. Kon. Ned. Stoomb Mil. K.P.M. Stoomv. MIJ. Nederland van Nlevelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unio Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit 2(4 Amsterdam '56 I 2(4 Amsterdam '56 II 2(4 Amsterdam '56 IH 2(4 Amsterdam '59 2(4 Rotterdam '87 Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 Alb. Heyn Kl. obi. Amsterd Bank Ned, Handel Ml] Rec, Ned. Middenstands Bank Albert Heljn Amstel Brouwerij Berkel Patent Bols aand Bijenkorf n.r.c. Calvé-Delft Cert. Centrale Suiker Erdal Fokker Ford van Gelder de Gruyter Helneken A. Hero Hol!. Kattenburg Hoogenbosch Indola Inventurn Kemo Klene Kon. Zout-Ketje" Krasnapolsky Mtótabr. Ned. Bakkerij Müller V°' Ned. Kabel Ned. MelK ünle v Nelle A. Oranleb°om Paltb" v Reeuwt) k Schev. Expl. (E.M.S.) Slmon de Wit Simplex Spaamestad Utermöhlen Venco Veneta Ver. Mach. Fabr. Vette winkel yiissingen Kat. Wessanen WUton-FeUenoord Wyers Zaalberg Zwanenberg Org. Zwitsal BlUlton 2a ex claim Vorig SLOT 100 98(4 94 97% 90(4 90(4 89(4 82% 103(4 108(4 14314 481 124 600 161.80 149.30 767(4 167.20 104(4 148(4 67 140% 144 130 100% 253(4 208 237 502b 131.50 81 85 84(4 83% 89(4 141 122 150b 326 309 105.50 639 428 217(4 212 798(4 1000 419(4 947 144(4 118 466 268 110 328 441 440 788 250 913(4 455 330 460 284 357(4 289(4 225(4 405 101(4 845 251 245 170 875 447 415 288 180(4 381 240 429 185(4 520 117 995 425 437 96% 93 93% 97% 90(4 90 87 82 103(4 108% 143(4 481(4 125 600 161.70 150.30 767(4 167.50 104>4 147 67.90 140(4 144 330(4 139 128(4 208 237 502.50 131.50 81(4 85% 84% 83% 89(4 140' 2 12» 308 lt>5 040 425 213 213 799 1009(4 418(4 947 117(4 470 ®65 107 442(4 437 789 251 915 330 460 282(4 288 229(4 250 838 448 413 290 184(4 384 245 430 185 520 118 994(4 438 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electrio General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Oil. Southern Pacific Southern Railway Stand Oil. N.Y. Tidewater Unilever U.S. Steel 6/10 54% 41% 59% 89% 102% 91% 18% 40(4 33% 49(4 49% 52(4 43 65(4 87(4 35% 41(4 62(4 7/10 54% 4iys 59% 89% 101% 9234 18% 41(4 34 49(4 41", ,53(4 42% 63% 87% 35(4 42 61(4 Stemming: prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2