Mensen CNV Ontwikkelings hulp k HVB verontrust over SPEL VERR UWING Parochie nam afscheid van pastoor J. J. Tesselaar The running man, een thriller zonder niveau Agenda voor Haarlem en omgeving I' J. BRIJS „TOTAL" sDoucenoee !i!U Spaans élan naar Haarlem Met bloed geschreven De maagd van Neurenberg Les quatre verités Het masker van Scaramouche" Levend ingemetseld Hercules teaen de Moloch Overige films Veel onderscheidingen uitgereikt Pastoor J. Solleveld uit ziekenhuis BONEBAKKER adviseert Roxy Cinema Palace Lido Studio Rembrandt Luxor Frans Hals VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 PAGINA 3 KOU KOMT... Daarom moet u nu al weten wat OOSTEN verstaat onder goede MERKDEKENS Oosten adviseert uitsluitend 100% zuiver scheer wollen (direct van het schaap) merkdekens zoals AaBe, Sole Mio etc., etc. Komt u eens kijken? Kleuren en dessins zijn mooier dan ooit BENZINE - SERVICESTATION Wassen smeren reparatie Dag en nacht Zijlweg 3941 - Haarlem Tel. 14308 VAN 3 -16 JAAR 0St De heer M. Jansen, die meer dan een halve eeuw aan voethal- club Bloemendaalis verhonden, krijgt van HVB-voorzitter H. van Turnhout het zilveren ere-teken van het lidmaatschap van ver dienste der KNVB opgespeld. witgouden ring met 3 brillanten, bovenzijde gesatineerd, lef. 44094 f 340.- Op maandag 19 oktober zal het Spaanse danspaar Antonia y Ma rino met een nieuw programma in de Haarlemse stadsschouwburg optreden. Sinds 1958 geven de jonge dansers samen opvoeringen in alle delen van de wereld. Zowel Antonia als Marino begon nen hun loopbaan in 1956. Anto nia, die geboren werd in Oud-Cas- tilië maar van Andalusische af komst is, kreeg haar opleiding van Regla Ortega, een befaamd fla menco-danseres. Bovendien stu deerde zij zang aan het conserva torium van Madrid. Marino kreeg zijn opleiding bij de Madrïleense danspedagoog Quica en Pilar Lo pez, waarna hij in 1958 werd op genomen in de beroemde dansstu dio van Luisillo. Daar leerde hij Antonia kennen. Het programma vermeldt dansen in alle stijlen die de Spaanse dans kunst kent en van verschillende tijdenzoals hofdansen uit de 19e eeuw, en authentieke folkloristi sche dansen. Lee Remick en Laurence Harvey als het misdadige echtpaar in „The Running Man", een thriller van de Britse regisseur Carol Reed. n Voor Haarlem e.o. Films Muziek: Toneel ver sen Tentoonstellingen FILMJOURNAAL Op 22 september verklaarde de Voorzitter van het CNV, de heer J. Van Eibergen, in een gesprek met het ANP, over de nauwere samenwerking met NVV en NKV onder meer, dat een werkelijke eenheid tussen NKV en CNV vooralsnog niet mogelijk was. Wel vroeg de heer van Eibergen zich af, waarom dat in andere landen dan wel het geval kon zijn. Het argument Van historische achtergronden vond hij maar betrekkelijk: „Als je teruggaat in de geschiedenis, vind je ze in Ne derland ook samen". In het laatste nummer van het or gaan van het CNV, „De Gids" is de heer van Eibergen teruggekomen op dit vraaggesprek „om eventuele mis verstanden op te helderen". En nu stelt hij nadrukkelijk, dat een aparte chris telijke vakbeweging nodig is en no dig blijft. Als de heer van Eibergen nu ook nog precies had aangegeven wat hij verstaat onder een christelijke vakbeweging, was het misverstand misschien inderdaad opgehelderd. Nu weten wij nóg niet wat de heer van Eibergen in het ANP-onderhoud pre cies heeft willen zeggen. De Tweede Kamer is er niet toe ge komen om in één gezamenlijke motie de regering met de grootst mogelijke nadruk te vragen de hulp aan de „arme landen" te vergroten. Er zijn twee moties ingediend met als vrijwel enig punt van verschil het tijdstip waarop de verhoogde bijdrage moest ingaan. Jammer dat binnenlandse po litieke geschilpunten afbreuk hebben _aa»? de zaak waar het om nu ai hee1?U»r garijnen kon er zich met de afmaken door de AR^en#ied„^demroet!eer,>gbdee raad zal nemen. m be" mniniinnniii»n"ii|"""»"|»"i"»|"ii»iiinnnuiinu (Advertentie) 3 etages klassieke en moderne meubelen Barteljorisstraat 13 Haarlem. De Westduitse regering heeft van de Oostduitse regering achthonderd poli tieke gevangenen vrijgekocht in ruil voor gebruiksgoederen. Gemiddeld be tekende dat per gevangene ongeveer 36.000 gulden. Nog niet zo heel lang geleden is een soortgelijke overeen komst tussen de V.S. en Cuba getrof fen. Hoeveel een mens to enopbracht hebben wij vergeten, maar de wilden Wonen natuurlijk in Afrika. HAARLEM, 9 okt. De afgevaar digden der verenigingen en de andere belangstellenden, die gisteravond Brinkmann's Kroonzaal betraden voor het bijwonen der algemene jaarverga dering van de KNVB-Haarlem, werden bij hun binnenkomst begroet door en kele lieftallige jongedames, van wie zij een „envelop met inhoud" in de hand kregen gedrukt. Het HVB-bestuur had ter gelegenheid van het 65-jarig Af delingsjubileum voor iedereen een klei ne surprise in de vorm van een. roker tje bedacht, een geste die meteen al een feestelijke stemming teweegbracht. De vergadering had ook om andere rede. nen een feestelijk tintje. Een negental ter vergadering aanwezige functionarissen werden met een onderscheiding geëerd en voor de heer H. Jansen van de vereniging „Bloemendaal" was er zelfs een „lintje" uit Den Haag. De KNVB had hem benoemd tot lid van verdien ste. De overige heren kregen het lid maatschap van verdienste van de Af deling aangeboden. In zijn openingstoespraak heeft voor zitter H. van Turnhout in korte trek ken de 65-jarige historie van de HVB de revue laten passeren. Hij memoreer de dat de Bond in 1899 met acht elf tallen van start was gegaan en dat hij daarna in een niet te stuiten groei een grote organisatie op het terrein van de voetbalsport was geworden. Vol trots kon de heer Van Turnhout bekend ma ken dat de HVB thans de 18.000 leden heeft overschreden. Het nog immer groeiende ledental brengt echter ook zijn problemen mee. Verschillende clubs zijn helaas overgegaan tot het invoeren van een ledenstop, hetgeen de voorzitter ten zeerste betreurde. Met betrekking tot de gang van zaken bij de Toto moest hij tot zijn spijt bekend maken dat de belangstelling zich in een dalende lijn bevindt. Het is in het belang van de clubs dat zij voor de Toto meer activiteiten zullen ont plooien, zei hij. Andere problemen die ter sprake wer den gebracht, waren de tekorten aan jeugdleiders en scheidsrechters. Voor. al ten aanzien van het laatste gewaagde de voorzitter van een benarde toestand, die dringend om een oplossing vraagt. de spelverruwing vormde een tal5f„£Uï't Van bespreking. Het aan- 'n verbad" ,neemt steeds meer toe, Turnhout pmi ?™ee voorzitter Van de clubbesturen omehd bfroeP deed op geest van snortlvTLu Ieden de ware brengen. Uit de Z- l: onder °Sen te dering bleek dnElïrn®" van de vf'rRa" van de snelver™!. J at de ultwas de verenigineshéstV,1^ °°k de krin* van de vergadering verontrust. Uit bracht, dat de houdïnl naaI\ voren ke ieden er veel kan^of h-a bestuurs- kwekern" 8portlviteit ond^d^spele™ te kwam aan de orf efltehee: r "v'an Turm hout zag voor het betaalde voetbal in Haarlem maar een oplossing om iets goeds tot stand te kunnen brengen. De drie semi-profclubs zullen, op welke wij ze ook, tot een fusie moeten komen. Hü was er echter van overtuigd, dat. er nog heel wat water door het Spaarne zal moeten stromen, alvorens deze wens droom in vervulling zal gaan. De vergadering kwam in feestelijke stemming toen vooreer Van Turn hout overging tot het ^iken van de deehreibeSe 'lid Tm verdienste^van de KNVB tot ua tan atschap van ver- benoemd. Het hdrna (]ppI aan dienste van de H\t> /-vas) j_ j)all. de heren H. Bottelier i /yyjj) keiman (RCH), D. Grootemlorst UA B) M. Lindner <fK^nnemers),^^^ der Putten (DbUV), - (ambtenaar lich. opv. te VH p Vos (VVD) en J. Witkamp (VVHh De verdiensten van genoemde Advertentie) (Advertentie) VOOR HET OVERTREKKEN en BIJVULLEN van uw MATRASSEN \SCHAGCHUSTQ. f3 TELf0236 Advertentie ANEGANG 26 HAARLEM TEL: 10543 rissen werden door de heer Van Turn hout in een persoonlijk woord tot hen gereleveerd. Hij had alle bewondering voor hetgeen zij gedurende tientallen jaren in het belang van de voetbalsport tot stand hadden gebracht. Aan het slot van de avond nam de vergadering een motie aan van de heer S. Henstra (EDO). Hierin werd een verzoek gericht tot het Afdelingsbe stuur om er b(j de Ned. Sport Federa tie met klem op aan te dringen dat een andere verdeling van de inkomsten der Toto-registratiekaarten ten gunste van de clubs zal worden verkregen. HAARLEM, 9 okt. Pastoor J. Sol leveld, tot voor kort secretaris van het bisdom Haarlem, heeft vandaag het ziekenhuis St. Joannes de Deo, waar hij na een ongelukkige val was opge nomen, verlaten. Hij zal nog enige tijd in Haarlem blijven. Vermoedelijk eind naar Laren, waarCMF WSHR SHRD oktober-begin november vertrekt hij naar Laren, waar hij onlangs is be noemd tot pastoor van de St. Jansba siliek. HAARLEM, 9 okt. Pastoor J. J. Tesselaar heeft gisteravond wegens zijn benoeming naar Akersloot afscheid ge nomen als herder van de parochie van Elisabeth en Barbara. In de gymnastiek zaal ondervond de scheidende pastoor, dat vertrekken geen eenvoudige zaak is en dat zijn parochianen hem niet met lege handen wilden laten gaan. Kape laan H. Stam sprak een bewogen af scheidswoord, waarin hU uitging van het afscheid van Samuel. Kapelaan Stam toonde zich vol lof over de pret tige verhouding in de pastorie, in wel ke lof hij ook de dames van de huis houding betrok. Onder leiding van zuster Imeldata zong het kinderkoor een toepasselijk beu. De kinderen boden de pastoor een fluit ketel en koffie aan. Als lid van het kerkbestuur sprak de heer J. Smit na mens de parochie. Het parochiege schenk was een bromfiets, waarmee ka pelaan Stam de zaal kwam binnenrij den. De brommer ging vergezeld van een geschenk onder couvert. Ook ver scheidene verenigingen gaven pastoor Tesselaar een afscheidsgeschenk. In een dankwoord wekte pastoor Tes selaar de aanwezigen op zijn opvolger trouw te volgen. Hierna maakten velen gebruik van de gelegenheid om persoon lijk afscheid te nemen De pastoor ver brak gisteravond ook de banden van de Gregoriusvereniging, waarvan hij be stuurslid was. Pastoor Ten Veldhuis van Overveen bracht de dank van de vereni ging onder woorden. (Advertentie) Bokin 88-90 Amsterdam iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiii||,ii|||iiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiihii Tot en met zondag draait in Roxy de film „Met bloed geschreven", waarvan het verhaal zich vlak voor het uitbre ken van de Amerikaanse burgeroorlog afspeelt. De Noordelijken en Zuidelij ken vormen een onverzettelijk blok. Een jonge luitenant trekt zich het lot der bedreigde Indianen aan en slaagt erin enkele gevaarlijke complotten te verijdelen. Als beloning wint hij de liefde van een al even dapper meisje. (Veertien jaar). Na zondag de film „De terugkeer van de onzichtbare man". Het gaat hier om een man, die ter dood is ver oordeeld. Een vriend geeft hem een in jectie, waardoor het slachtoffer onzicht baar wordt en kan vluchten. Daardoor is hjj in staat de ware dader te vinden en te ontmaskeren. Natuurlijk wordt de onzichtbare man weer zichtbaar. (Veertien jaar) :X:'< Er is duidelijk een teruggang merk baar in het filmwerk van Carol Reed. Alleen al de trits „The third man", „Our man in Havana" en nu „The Running Man" bewijst dit. Een van de sterkste kanten van Reeds werk is het functioneel verwerken van een plaatse lijk decor, een autochtone sfeer, in een boeiend verhaal. Daarbij weet hjj in het spel met en over de misdaad zijn fi guren iets eigens te geven. Zij zijn steeds psychologisch betrokken bij het hoofdgebeuren. Deze kenmerken, die „The third Man" tot een onvergetelijke thriller maakten, zijn terug te vinden in de verfilming van het boek „The running man". Evenals in „Onze man in Ha vana", speelt het Spaanse milieu mee in de intriges, die zich langzamerhand ontwikkeien rond het bedrog van een avontuurlijke vlieger, die een ongeluk enscèneert, waarbij hij zogenaamd om het leven komt, opdat zijn vrouw de verzekeringsgelden kan incasseren. Veelbelovend zijn de eerste scènes, die de toeschouwer de in opdringerige kleuren gehouden begrafenis laten mee maken van de gestorven piloot en daar na het begin van het grote avontuur van de uit zijn graf verrezen zwende laar, die met zijn vrouw naar Spanje uitwijkt. Het verhaal is zeker niet slecht, maar het is door Reed toch wel beneden diens kunnen verfilmd. Het begint al met de grote aandacht, die hij heeft voor de glamour-schoonheid van Lee Remick, die bijna geen ogenblik uit het beeld weg is. De Spaanse sfeer lijkt er met de haren bijgesleept. Het verhaal had zich overal kunnen afspelen. Maar het zwaarste weegt de wijze, waarop hier de thriller als verhaal is behan deld: de logica is ver te zoeken. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII „De maagd van Neurenberg" de gelijknamige film draait in Lido is een folterwerktuig dat opgesteld staat in een middeleeuws kasteel. Op dat kasteel vertoeft een mooie jonge vrouw. Het kasteel, waar zjj voor de eerste keer komt, hoort toe aan het geslacht van haar man. Zij beleeft al le mogelijke griezelige avonturen, tot tweemaal toe wordt een jonge onbe kende vrouw vermoord en zelf denkt zij haar einde nabij wanneer een spookachtige verschijning die zich de straffende hand noemt, haar kamer probeert binnen te dringen. Gelukkig krijgt zij hulp van een detective, die allang het vermoeden heeft dat er op het kasteel iets niet pluis is. Het ver haal krijgt nog een gelukkig slot, maar niet nadat de vrouw bijna het slachtof fer is 1 geworden van de gemaskerde verschijning. Achttien jaar. Onder de verzamelnaam „Les Qua- tres Vérités", welke film voor Neder land de titel heeft meegekregen „En dat alles om de vrouw", zijn vier ge dramatiseerde fabels van La Fontaine bijeengebracht. Zij werden door vier verschillende regisseurs verfilmd. Her- vé Bromberger heeft „De raaf en de vos" voor zijn rekening genomen, een onderhoudend en vermakelijk verhaal. Hjj vertelt van een substituut bij de rechtbank, Corbeau geheten, die om zijn knappe jonge vrouw algemeen be nijd wordt door de mannelijke inwo ners van zijn woonplaats. Zijn jaloezie en ijdelheid drijven hem er toe, haar als zijn privé-eigendom te behandelen. Hij bewaakt haar als een cipier en voorkomt radikaal ieder contact met anderen. Maar een slimme garagehou der weet de. barrière te doorbreken, door Corbeau te benaderen en hem eindeloos te vleien. Louis Berlanga doet in „De dood en de houthakker" het verhaal van een orgeldraaier, die door een eindeloze reeks rampen wordt getroffen. Op het moment, dat hij zich uit wanhoop wil ophangen, verschijnt er een lijkwagen, waarvan de koetsier hem uit de ellende helpt. De derde fabel is „De haas en de schildpad" van Alessandro Blasetti, die twee vrouwen een wedstrijd laat houden om een man, waarbij de uit dagende, de ongegeneerde aanvankelijk een voorsprong neemt, doch langzaam maar zeker verliest van haar bedacht zame, berekenende tegenspeelster. Tenslotte René Clair met „De twee duiven" als climax. Twee elkaar vreemde jongelui raken bjj ongeluk in een kamer opgesloten op het moment, dat de Paasvakantie alle Parjjzenaars naar buiten drijft. In de drie dagen en nachten, die ze noodgedwongen met el kaar doorbrengen, gebeuren er allerlei kleine voorvallen, waarbij de jongelui zich nu eens niet volgens het geijkte patroon der lichtzinnigheid gedragen, maar elkaar leren kennen en tot op zekere hoogte waarderen. De vier-in-één film draait in Studio. (Achttien jaar). De traditonele VW-opnamen 1 van het Spaanse leven en de vrij stunteli ge wijze waarop men Laurence Harvey zich ziet ontwikkelen van liefhebbende echtgenoot tot van geld bezeten kwaad aardig monster in spe, naast het ont breken van iedere vorm van ontspan nende humor, maken „The Running Man" tot een middelmatige thriller, waarin men Carol Reed maar heel flauw herkent. In Cinema Palace (14 jaar). Scaramouche, alias Robert Lafleur. trekt met zjjn saltim-banques het land rond en verdeelt zyn tijd tussen het toneel, vrouwen en zijn degen. In Parijs komt hij in aanraking met een rivaal op het gebied der romantiek, de Due de ia Tour, een nare vent, van wie we al gauw te weten komen, dat hij niet de echte nakomeling is van een vermo gend edelman en een dienstmaagd, die in het kraambed stierf. De edelman, Froissard" genaamd, werd vermoord, het kind verdonkeremaand en vervan gen door genoemde hertog die, nu hjj eenmaal volwassen is geworden aan spraak maakt op de titel en bezittin gen van het geslacht Froissard. De ko mediant en de schurk hebben allebei een lidteken, hetgeen de moeilijkheden enigermate verergert, maar verder gaat het verhaal rechtlijnig naar de ontknoping, die de chevalereske strij der-minnaar-komediant via de likwida- tie van de schurk en een volledige re habilitatie in de armen van de begeer de adellijke bruid voert. Antonio Isasi Isasmendi voerde de regie over het vlotlopende kostuum stuk, waarbij hij telkens uitvoerig wordt bij de enscenering der degenge- vechten. „Het Masker van Scaramouche heeft niet veel om het lijf, doch kan de naar opgeschroefde romantiek en sen satie hunkerende gemoederen probleem loos bevrediging schenken, studio „Levend ingemetseld", de film, wel ke in Luxor draait, speelt in de acht tiende eeuw. Daar leeft op een myste rieus kasteel een edelman, die zpn broer reeds jarenlang gevangen houdt. Niemand weet daarvan. Ook de doch ter van de ongelukkige niet. Zij voelt zich uitstekend bij haar oom. De man heeft echter kwade plannen met haar. Hij wil haar uithuwelijken aan een man, die bekend staat als een niets nut. Dat blijkt overigens nogal mee te vallen. De jongelui raken werkelijk op elkaar verliefd. De boosaardige edel man ontpopt zich in zijn werkelijke ge daante. Hjj laat de jongelui opsluiten bij de vader van het meisje en wil de drie een afschuwelijke dood laten ster ven. Zij worden op het nippertje ge red. De edelman moet zijn manipula ties met de dood bekopen. (Achttien jaar). Hercules blijft altijd nog in vele films een favoriet. Rond deze mytholo gische krachtpatser kunnen de meest onmogelijke avonturen geweven wor den. Zo ook in de film die nu in Frans Hals is te zien en die als titel heeft meegekregen „Hercules tegen de Mo loch". De vlezige held moet het opne men tegen een schrikwekkend monster, beleeft de ongewoonste avonturen, maar slaagt er tenslotte in als over winnaar uit de strijd tegen het mon ster tevoorschijn te komen. Veertien jaar. Tot en met zondag draait in de avonduren in Minerva „Arsène Lupin contre Arsène Lupin", het verhaal van twee geslepen bedriegers die elkaar na de begrafenis van de beruchte gentle man Arsène Lupin de loef proberen af te steken. Veertien jaar. Zaterdag-, woensdag- en zondagmiddag: „Robin Hood en zijn schelmen". Alle leeftij den. Dinsdagavond een verfilming van Verdi's opera „Aïda", veertien jaar. CINEMA PALACE: The running man. 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Hercules tegen de moloch, 14 jaar, 7, 9.15 uur, zo. 2. 4.30, 7, 9.15 uur, di. 8 uur, wo. 2, 7, 9.15 uur. LIDO: De maagd van Neurenberg. 18 jaar, 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. De strijd om de zuidpool, a.l., zondag ochtend 11 uur. LUXOR: Levend ingemetseld, 18 jaar, 2. 7, 9.15 ur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Het masker van Scara mouche, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Flying clipper ahoy, zo.-ochtend 11 uur. ROXY. do. t.m. zo. 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.1-5, 7, 9.15 uur: Met bloed geschreven, 14 jaar: ma. t.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur: De terugkeer van de onzichtbare man, 14 jr. STUDIO: En dat alles om die vrouw 18 jr., 2.15, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Onsterfelijk Griekenland, a.l., zondag ochtend 11 uur. MINERVA: Arsène Lupin contra Arsène Lupin, 14 jaar, do., vr. 8.15 uur, za., zo. 7, 9.15 uur. Robin Hood en zijn schel men. a.l., za., wo. 2.30, zo. 2, 4.15 uur. Verdi's opera „Aida", 14 jr., di. 8.15 uur. Vrijdag 9 oktober Concertgebouw, 4.15 en 7.30 uur: Kunst- commissie voor voortgezet onderwijs: Jeugdconcerten o.l.v. Marinus Adam. Dinsdag 13 oktober Concertgebouw, 8 uur: Chr. Oratorium- Vereniging „Door Zang Vriendschap": Concert o.l.v. Jan Pasveer. Woensdag 14 oktober Concertgebouw, 8 uur: Jaarlijks concert door de Mariniers Kapel o.l.v. Kapitein-di- rekteur J. P. Laro ten bate van het „Ma rine Sanatoriumfonds". Deze keer jubileum concert „Honderd jaar Marinemuziek". Vrijdag 9 oktober Stadsschouwburg, 8.15 uur: Laurens Cos- terlyceum met „De gelukkigste dagen van je leven" voor leerlingen, oud-leerlingen, leraren en oud-leraren. Zaterdag 10 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Sprookjes uit New York" van J. Donleavy. Regie: Elise Hoomans. In de hoofdrollen: iLselot Beekmeijer, Hans Croiset, Bernhard Droog, Hans Tiemeijer. Zondag 11 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Stop the world, I want to get off", musical van Anth. Newley en Leslie Bricusse. Regie: Elise Hoomans. In de hoofdrollen: Margriet de Groot, Nelly Frij- da, Martine Crefcoeur, Margreet Blanken' Marijke Frijlink, Marijke Morley, Else Valk' Petra Verbeek, Hans Pauwels, Ad Hoey-i mans e.a. Maandag 12 oktober Stadsschouwburg, 8 u.: Kennemer Kunst kring met „Vlak om de hoek". Dinsdag 13 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging „J, J. Cremer" met „Verdachte ont kent Donderdag 15 oktober Stadsschouwburg, 7.30 uur: Haarlems To neel Ensemble met „Potasch en Perlemoer" voor de Coöp. Ver. van Melkhandelaren. Vrijdag 9 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniver siteit; cursus achtergronden van het hui dige wereldgebeuren. Zaterdag 10 oktober Prinsenhof 7, stadsbibliotheek. 2 uur- Volksuniversiteit; wandeling door oud-i Haarlem. Leider: dhr. H. B. E. Warnaars. Restaurant Brinkmann, 8 uur- Volksuni versiteit;' jongerenclub „De Twintigers" dansavond. Sociëteit Ekestos, Stationsplein, 8 uur- Leo Meijer-kwartet. „Domi", Overveen, 1.30-2.30 uur: Haar lemse Wandelsportver. „Jan Passtoors" herfstwandeltocht. Zondag 11 oktober Sociëteit Ekestos, Stationsplein, 8 uur- Martin Haak-kwintet. Restaurant Brinkmann, muziekzaal, 8 u.: Haarlemse Kath. Studentenver. „Sanetus Bavo buitengewone vergadering; drs. N. C. Andriessen houdt een voordracht over de „Hamlet". Dinsdag 13 oktober Krelagehuis, 8 uur: Kon. Ned. Mij voor tuinbouw en plantkunde afd. Haarlem en omstreken. De heer H. Biesbroek spreekt over „vaste planten" aan de hand van kleurendia s. Woensdag 14 oktober Minerva Theater, 7.30 uur: Ned. Jeugd- Gerneenschap; film „Dr. MacLure over wint" (jongens en meisjes van 13 tm 16 jaar). Donderdag 15 oktober Kennemer Lyceum, aula, 8 uur: Buurt vereniging „Overveen"; voordracht door de heer en mevrouw Klaij over „Hoe leeft Amerika". Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e tm. 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals' Dagelijks van 10 5 uur. Avondopenstelling alleen aterdags van 8.30 10.30 uur Zon dags van 1 5 uur ley Iers Museum: Schilderij er, 19e en 20« eeuw. Tekeninger Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t.m. 19e eeuw Fossie len. natuurkundige instrumenten Geopend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 urn. Teylers Museum, Spaarne 16: Tekeningen van Michelangelo Geopend dag. behalve maandag van 10—5 uur. Eerste zondag van de maand 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76- Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur (behalve ..mandag) Zon en feestdagen van 2 5 uur Woonhuis Jacobns van Looy, Kleine Houtweg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus var Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 —17 uur. Zon- en feestdagen van 1 5 uur Kunstcentrum „De Ark": Expositie schil derijen, aquarellen en tekeningen van Dea van Nederveen. Geopend van 10 8 uur. iTot 10 oktober) Kunstzaal „In t Goede Uur": tentoon stelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong. Geopend' 10—6 en 812 uur. lot en met 30 oktober. Openluchttheater: Expositie van etsen, reistekeningen, schilderijen van Diek Went- zel Geopend: dag. 10-5; zo. 2-5 uur. tot en met 25 oktober. Kunstzaal „Barteljorls"Expositie schil drijen, gouaches, etsen van Frank Lodel- zen Geopend: ma. 1-6 uur. Dag. 9-6 uur. Tot en met 24 oktober. Waaggebouw, Damstraat hoek Spaarne: Sociëteitszaal; tentoonstelling van werken van „Kunst zij ons doel"-exposanten: Julia Giesberts, Henriëtte Marcus, Jos Hoogwout, D. Hoogeveen, Piet Kloes. Geopend: dage lijks 105 uur, zo. 25 uur. Tot en met 24 oktober.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3