Academische zitting op niveau voor eeuw jong L. Costerlyceum Professor en dominee: „Middelbaar onderwijs is niet bij de tijd" Zwart stuk in leven van Bomans Vo o rsien ingspeil in bollenstreek redelijk OLIVIER B. BOMMEL OVERLEEFT HET NIET X m Tot strak luipaard bij schoot VAN NEILE'S crfl v. Empelen Koffiedik SLEUTEL WEG? Toegewijd N.Ph.O. bracht uitstekend schoolconcert Frank Lodeizen exposeert bij „Barteljoris" Mooie dag voor zieken en bejaarden in Heemstede Kampioenselftal van Haarlem tegen DSS Dertigjarig bestaan REMO Centrum met „De minnaar" van H. Pinter AGENDA DOKTERSDIENSTEN EN APOTHEKEN H.H. Missen Kleurloos „DE SLEUTELSP£CiALIST' PHILIPS Radio Moors Bloemendaal stelt debat over fluoridering van drinkwater uit PORTUGESE PIANISTE HELENA COSTA SOLISTE OP Ie VRIJDAGCONCERT VAN N.PH.O. Programma tuinbouw en plantkunde te Bloemendaal Najaarsconcert „Door Zang Vriendschap" Het verschijnsel der slecht verzorgde openingen geniet dubbel met Vijfduizend gulden voor spastische kind K.J.M. Overveen opent seizoen Burgerlijke Stand Haarlem Première in Haarlem ZATERDAG 10 OKTOBER 1964 PAGINA 2 HAARLEM, 10 okt. Een academische zitting die toch in teressant is geworden, het hon derdjarig middelbaar onderwijs in Haarlem dat toch wel een beetje jong bleek te zijn en tenslotte een burgemeester, een professor, een Bomans, een Woodbrookerdomi nee en een wethouder met samen drie uur spreektijd. Bij elkaar wa ren dit gistermiddag in het Con certgebouw de stevige elementen voor een bijeenkomst met allure. Het gemeentelijk Lourens Coster lyceum bestaat honderd jaar en behalve de feestelijke viering op school en elders was er ook nog zoiets als een academische zitting nodig. Heemstede. Bloemendaal AUTORADIO PHILIPS ZAADHANDEL JAN B00ZEN ALLES VOOR UW TUIN LISSE, 10 okt. Een provin ciale studiecommissie voor soci ale aangelegenheden, in het bij zonder voor zover zij verband houden met de planologische ont wikkeling van Zuid-Holland, heeft een onderzoek ingesteld met be trekking tot de vraag, of er ver band bestaat tussen het inwoner tal en de sociaal-culturele en so ciaal-hygiënische voorzieningen, die in een plattelandsgemeente worden aangetroffen en in welke mate het gebrek aan zulke voor zieningen van invloed kan zijn op het bieden van een „leefbare" om geving aan de inwoners. Met be trekking tot de verschillende ge bieden geeft het rapport een aan tal zieningen in 1960 naar de grootte van de kernen op dat tijd stip. -IS -••••- mmm Sü j De vrolijke restanten van het corso, dat vorige week zaterdag door de straten van Leiden trok ter ge legenheid van de viering van het Leids Ontzet. Tom Poes, Olivier B. Bommel en zijn kameraden troffen wij aan bij een opslagloods langs de weg van Sassenheim naar Warmond. Of zij hun winter slaap in de loods zullen overleven? De organisator van het corso, de heer W. G. Ziegelaar uit Leiden, die bij het aftuigen van de praalwagens assisteerde, verzekerde ons van niet. Van de zwaarlijvige Oli vier zal nu wel niet meer over zijn dan een hoop karton en rollen gaas. Volgend jaar zal hij niet van de partij zijn, want de heer Ziegelaar zit al weer vol ideeën, nieuwe ideeën wel te verstaan, voor het komende jaar. brandvers gemalen vacuum verpakt Voor Haarlem e.o. Films Muziek: Toneel Diversen I enumnstelljngen 8RUIDSBOEKET? Het middelbaar onderwijs is er bij de deskundige sprekers niet zo best af gekomen. Het is niet bij met de situatie van vandaag en nog lang niet opge wassen tegen de verwachte snelle maatschappelijke, culturele en techni sche ontwikkeling van de nabije toe komst. Deze conclusies mogen worden getrokken na aanhoren van de refera ten van prof. dr. E. V. W. Vercuysse over de betekenis van middelbaar ka- der in een democratische samenleving en van dr. A. van Biemen over de middelbare opleiding in een samenle ving van de toekomst. Hoewel Godfried Bomans als middelste officiële woord voerder omzag zonder wrok, kon hij niet nalaten op te merken dat het mid delbaar onderwijs bij hem persoonlijk een groot zwart gat in zijn verleden was. De academische zitting werd in geleid door burgemeester Cremers en Haarlem Apotheek: Schoterbos Apotheek. Rijks straatweg 19, telef. 50155. Apotheek Klink hamer. Koninginneweg 69, tel 1159b, Aer- denhout Apotheek. Zandvoortselaan 184. tel. 40758. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men Fa. Mathót, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Tandarts: Fa. Mathot, telefoon 11990. Dierenarts: G. Verhagen, Anthonie Fok kerlaan 31, Haarlem, tel. 63070. Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel 12823 b g g 0O8 boodschappendienst Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 81303. P. v. d. Gugten, Heemsteedse Dreef 59, tel. 85385. Apotheken: Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 156, tel. 02560-8249 (te vens avond- en nachtdienst) tot en met vrijdag 16 oktober). Doktersdienst: J. Anthony Bosch, Bloe- mendaalseweg 84, telefoon 52655. Wijkverpleging: Zr. J. Th. Odinot, Rus- tenburgherweg 16, tel. 52129. Voorts Wit- Gele-Kruis, telefoon 13863. Overveen Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. K. Heeringa, Militairen- weg 18, telefoon 56409. Wijkverpleging: zie onder Bloemendaal. Aerdenhout: Apotheek: Aerdenhout-apotheek, Zandv.- laan 164, tel 40758 (tev avond- en nacht dienst t.m. vrijdag 16 okt.). Doktersdienst: J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 81303. P. v. d. Gugten, Heemsteedse Dreef 59, tel. 85385. Wijkverpleging: Zr. Th. R. Nijhoö, Duin rooslaan 8, Bentveld, telefoon 43330. Kathedraal, 7, 8.15, 9.30 H, 11.15 en 12.30 u. gint Antonius, Nieuwe Groenmarkt: 8.30, 7.30, 8.30 H, 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H, 11, 12 en 18 uur. O.L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H, en 12 uur. De Goede Herder, Italië laan: 7.30, 9 H, 10.45, en 12 uur. (int Jan, A'damstraat: 7, 8.15, B.30 H, 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H, 10.30, 11.45, 18.00 uur Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H, en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstr.: 7, 8, 9.15 H, 10.45 en 12 uur. H. Lidwlna, Rijksstraatweg: 7.30, 9 H, 10.45, 12 en 17 uur. OX. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 7, 8, 9.15 H, 10.45, 12 en 18 uur. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H, en 11.45 uur. H Apostel Paulus, Duinroosplantsoen: 7, 8.30 H, 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drieëenh.: 7.30, 9 H, 10.45, 12 uur H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H, 12 en 17 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30, 9.30 H, 11.30, uur. OVERVEEN7, 8, 9 H, 10.30 en 11,30 uur. HEEMSTEDE: H. Bavo: 7.30, 8.30, 9.30 H 11 en 12.15 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.45 H 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30, 10 H. BENNEBROEK: St. Joseph: 6.45, 8.30 H. 10.30 en 12 uur. H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H, 11, 12 en 19.30 uur. besloten met een woord van wethouder Geluk. Oud-leerling Vercuysse, thans hoog leraar in de toegepaste sociologie aan de Leidse universiteit, vermaakte z^n intellectueel gehoor met zijn interes sante visie, waarin de algemeen ge waardeerde middengroepen tenslotte niet meer bleken te zijn dan een ste vige verzameling burgers zonder eigen kleur en met een vrij bekrompen blik. Misschien omdat zij te veel kijken naar mensen die maatschappelijk boven hen staan. Professor Vercuysse gaf eerst een speelse maar wetenschappelijke schildering van verscheidene typen uit de middengroep als ambtenaar en le raar. Hoewel de middengroep bij het publiek door allerlei deformaties zich in een slechte hoek bevindt, vormt zij toch het reservoir, waaruit het hoger kader wordt gerecruteerd. Uit het vervolg van het referaat bleek dat steeds meer per sonen uit de middengroep een middel bare opleiding achter de rug hebben en dat het voor iemand met alleen maar middelbare opleiding steeds moei lijker wordt door te dringen tot de maatschappelijke top, aldus prof. Ver- cruysse, die deze gang van /aken toe schreef aan de devaluatie van het mid delbaar onderwijs. Een der conclusies uit zijn referaat was, dat de midden groep de neiging heeft zich cultureel en maatschappelijk gelijkwaardig te maken aan de topkaderleden met als gevolg dat een vals bewustzijn het sterkst leeft juist bij de middengroep. Godfried Bomans kon het zich ver oorloven als oud-middelbaar scholier van Haarlem met scherts en ernst over het middelbaar onderwijs te spre ken. ,,De middelbare school betekent voor de leerling absorberen als een spons, terwijl een jonge mens in die periode in de eerste plaats behoefte heeft aan creativiteit. Het eindexamen is teveel afgestemd op wat men weet en niet op wat men is." De heer Bo mans omgaf zijn stellingen met een overvloed van speelse humor, waarvoor hij een aandachtig gehoor vond. Dr. A. van Biemen is predikant-di recteur van de Arbeidersgemeenschap der Woodbrookers in Bentveld. Hij toon de zich een even deskundig theoloog als socioloog, die zijn gehoor erop wees, dat hij de moeilijke taak had koffiedik te gaan kijken. Dit viel overigens nogal mee. Aan de hand van scherpe prog noses en duidelijke stellingen hield dr. Van Biemen zijn auditorium voor, dat het middelbaar onderwijs alle zeilen zal moeten bijzetten om de stormachtige ontwikkeling op allerlei gebied bij te houden. ,,De samenleving van de na bije toekomst zal uitermate gecompli ceerd en kwetsbaar blijken te zijn. De maatschappij van morgen zal veel meer dan vandaag een beroep moeten doen op mensen die op de middelbare school een brede ontwikkeling hebben meege kregen." Het middelbare onderwijs zal krach ten moeten leveren aan deze maatschap pij. De toenemende industrialisatie vraagt hierom zo ook de agrarische be drijven in ontwikkeling. Op sociaal ge bied heeft de samenleving middelbaar gevormde personen nodig. Meer dan ooit heeft de scholier een sociaal in zicht en een culturele ontwikkeling no dig. De sector dienstverlening zal in toenemende mate een beroep op het middelbaar onderwijs doen. Een zelfde gedragslijn geldt voor de groeiende Europese en mondiale integratie, de vrijetijdsbesteding en de controle no dig door de toenemende gecompliceerd heid van de samenleving. Dr. Van Bie men wenste het middelbaar onderwijs toe, dat het zijn leerlingen zou opvoe den tot persoonlijke vorming en maat schappelijke verantwoordelijkheid. De academische zitting werd besloten met een bijeenkomst in het stadhuis, waar het gemeentebestuur de aanwezi gen een hartversterker aanbood. Dit was geen overbodige weelde na de ver moeiende referaten. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 (Advertentie) Maak een afspraak voor demonstratie. inbouw of service. gEL I 2 5 7 fi HAARLEM, 10 okt. Gisteravond en gistermiddag werd door het Noord hollands Philharm. Orkest een twee tal concerten gegeven voor Haarlemse scholieren. Dirigent Marinus Adam zorgde daarbij voor een korte toe lichting. G. Hengeveld was de piano solist in de Rhapsodie in Blue van George Gershwin. Het orkest was goed in vorm en speelde met veel toewijding. Geopend werd met verschillende delen uit de Midzomernachtsdroom van Men delssohn. Deze muziek klonk geïnspi reerd en de tempi waren door de diri gent zeer juist gekozen. Op voortref felijke wijze blief Iman Soeteman zijn prachtige hoornsolo in de Nocturne. Eveneens op een werk van Shakes peare geïnspireerd is de ouverture ,De getemde feeks" van de Nederlandse componist Johan Wagenaar. Dit werk klonk briljant en het viel op, dat de jongelui tijdens dit werk het meest ge concentreerd luisterden. Na de pauze klonk de prélude a l'après-midi d'un faune van Claude Debussy. Zeer Frans klonk de fluitsolo van Pieter Odé. Tot slot werd een uit voering gegeven van de Rhapsodie in Blue. Hengeveld speelde nogal wat slor dig, maar niettemin kreeg het werk veel allure, omdat de juiste „beat" erin gebracht werd. RINUS DE GROOT (Advertentie) TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM Telefoon 14609 BLOEMENDAAL, 8 okt. Het ge meentebestuur van Bloemendaal stelt de raad voor de behandeling van het vraagstuk van de fluoridering van drinkwater niet in de vergadering van 22 oktober aan de orde te stellen, om dat het vreest dan niet voldoende tfjd beschikbaar te hebben voor die behan deling o.m, in verband met andere agendapunten. HAARLEM, 9 okt. Op vrijdag 16 oktober zal het eerste vrijdagconcert van het Noordhollands Phiiharmonisch Orkest gegeven worden, in het concert gebouw.,: Als soliste zal de Portugese pianiste Helena Costa optreden, die het Pianoconcert KV 537 „Krönungs- konzert" van Mozart zal brengen. Voor de pauze staat tevens een Concertante in Bes voor klarinet, fagot, hoorn en orkest van de Finse componist Bernard Henrik Crusell, waarin de orkestleden Aart Smit, klarinettist, Stef Klein fagot- tist en lan Soeteman, hoornist, zullen soiiëren. (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 Zo zegt het rapport met betrekking tot de Bollenstreek zes gemeenten met negen woonkernen dat het voor- zieningspeil er over het algemeen goed is. Alleen in Voorhout is het peil nogal BLOEMENDAAL, 9 oktober Het bestuur van de afdeling Bloemendaal van Tuinbouw en Plantkunde heeft het programma voor het komende seizoen in een aantrekkelijke fold-r vastgelegd. Uit dit programma^ blijkt, dat de gang door de gemeente is gemaakt op zoek naar de fraaiste voortuinen. Op woens dag 25 november wordt de prijsuitrei king voor de bekroonde tuinen gehou den. Op deze uitreikingsavond zal voorts de heer K. de Wit uit Rotterdam spre ken over eigen werk tuinaanleg, speci aal voor liefhebbers. Eind oktober, op dinsdag de zeven entwintigste, zal de heer P. G. Balken ende te Lisse, het gebruik van bloem bollen in de tuin en in de kamer bespre ken. De laatste bijeenkomst in 1964, een kienavond, wordt op woensdag 16 de cember gehouden. Het programma in 1965 begint op dins dag 26 januari met een contactavond voor vaklieden en liefhebber Dinsdag 23 februari zal de heer G. Houtman'te Hoorn, een lezing met lichtbeelden hout den over zün reis langs verschillende tuinbouwcentra in ons land. Het seizoen wordt besloten met een bijeenkomst op dinsdag 23 maart. In de na-zomer van 1965 volgt nog een bindcursus. Tuinbouw en Plantkunde Bloemendaal heeft de laatste jaren voor de bijeen komsten gebruik gemaakt van Huize Bloemenheuvel. Dit gebouw wordt bin nenkort afgebroken om plaats te maken voor het nieuwe gemeentehuis. Daarom komen de leden van Tuinbouw en Plant kunde het komende seizoen bijeen m het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. De bijeenkomsten op dinsdag worden m de kleine-, die op woensdag in de grote zaal gehouden. Het secretariaat is gevestigd: Bloe- mendaalseweg 158, te Overveen. HAARLEM, 8 okt. De christelijke Oratoriumvereniging „Door Zang Vriend schap" geeft op 13 oktober 's avonds om acht uur haar jaarlijks najaars concert in het Haarlemse Concertge bouw. Op het programma staan het .3®" quiem" van W. A. Mozart en „Kantate no 78" van J. S. Bach. Solistische mede werking verlenen Ank Reinders so praan, Martha van Kerkhoff alt, Jean van Ree tenor en Arie de Rijk bas. Voor de begeleiding zorgen Simon C. Jansen orgel en het Noordhollands Phii harmonisch Orkest. Het geheel staat onder leiding van de dirigent van „Door Zang Vriendschap" Jan Pasveer. - •■-■•'Y.v ss? ÜHSSM y. iwÈÊËtÊÊÊ V- y.yyy. matig op het gebied van de sport- voorziening en van de gezondheidszorg. Vijf kernen hebben een redelijk peil, drie zelfs heel goed. Alle kernen in de bollenstreek hebben meer dan 20.000 inwoners. Voor zover er gebreken te constateren zijn, moe ten deze gezocht worden in het ontbre ken van zes zwembaden en drie gezond heidscentra. A Is het gewoonte wordt dat bij ope- ningstoespraken van tentoonstel- xJL lingen onbenulligheden worden gedebiteerd als welke de geachte genodigden vorige zaterdag in twee ge vallen hebben moeten wedervaren, dan zou het voor de exposant beter zijn het openstellen van zijn tentoonstelling zon der spreken te organiseren. In het Open luchttheater, namelijk, verzandde de opening van Wentzel's expositie in hui selijk gebabbel en bij kunstzaal Bartel joris kwam de, eveneens bevriende, ope- nist niet verder dan enige slecht gefor muleerde gemeenplaatsen. In tegenstelling met de irritante toe spraak die zijn tentoonstelling inleidde komt Frank Lodeizen ons uit zijn werk tegemoet met een voorkeur voor duide lijk uitgesproken, zij het persoonlijke, formuleringen. Als etser laat hij nie mand in twijfel over het visuele uit gangspunt van zijn verbeeldingen die vanuit een poëtisch ervaren werden weergegeven. Hij streeft ernaar een ge beurtenis, ontdaan van zijn incidentele details, tot een grafisch gebeuren te ma ken. Ook in zijn verdroomde verzinsels blijven rudimenten van de waarneem bare wereld meespelen. De gevoeligheid waarmee hq zijn onderwerpen behan delt, verschijnt als hoofd-element in zijn olieverfschilderijen. Het is misschien niet juist om het middel als doel te stellen, maar zijn kleurschakeringen zonder figuratief thema kan men be schouwen als herhaalde zelfportretten van Lodeizen's innerlijk. Met de habiele structuur van etsen en olieverven zijn de popart-accenten in zijn collages slecht te rijmen; hij heeft wei zoveel in z(jn vingertoppen dat hij aan deze toevlucht nog niet toe is. De tentoon stelling (Barteljorisstraat 32) duurt tot en met 24 oktober. L. T. HEEMSTEDE, 9 okt. Vele Heem steedse zieken en bejaarden die niet meer in staat zijn naar de kerk te gaan, hebben gisteren weer een blijde dag beleefd bij de jaarlijkse ziekendag in de kerk van O. L. Vrouwe Hemelvaart, waarvan de organisatie in handen was van de beide plaatselijke comité's van „De Zonnebloem". De dag begon met een plechtige H. Mis, die werd opgedragen door pastoor Drost, met assistentie van de kaqelaans Loos en Wijnands. Pastoor Drost hield een treffende predikatie, waarin hij de zieken op bemoedigende en troostvolle wijze toesprak. Aan -e plechtigheid werd luister bijgezet door het gemeng de koor van de St. Joseph-parochie uit Bennebroek, dat onder leiding van de dirigent G. de Barbanson de misgezan gen verzorgde. Nadat de zieken een feestelijk en welverzorgd ontbijt hadden genuttigd, volgde de handoplegging waarvan de betekenis uiteen werd ge zet. Tijdens de daaropvolgende pauze werden de zieken op muzikale en amu sante wijze onderhouden door de accor deonist Jan Loerakker en de conferen cier Wim Eijkhof. Ook een aantal leer lingen van Hageveld maakte zijn op wachting in het kerkgebouw. Met mu ziek en voordracht zorgden zij voor een alleszins geslaagd intermezzo. Tijdens het plechtige lof dat 's mid dags door pastoor Pouw werd gecele breerd, hield rector F. Jansen een pre dikatie over de waarde van het Rozen kransgebed. De plechtigheid werd be sloten met een processie en zegening met het Allerheiligste voor alle zieken afzonderlijk. Dankzij de medewerking, die van alle kanten uit beide parochies werd geboden, had de ziekendag ook nu wéér een prachtig geslaagd verloop. L HAARLEM, 9 okt. In het kader van de jubileumviering ter gel®jfe"„rH«- 7nn. het 45-jarig bestaan van DSS w dag in het Pim Muiier Sp°rtPark een voetbalwedstrijd gesPeeldJ„u~nioenselftal ste elftal van DSS en het ,kaEPio®ns?"tal van de HFC ..Haarlem' uitde jaren kort na de oorlog. De:K°ö<ïbriDek(zul len in de volgende opstelling de strjjd aanbinden; d: Snijders, a. v.d. Hulst en Verhanpen; m.- Boeree, Van Daa- len Kors; v: De Winter. Koning, R00- zen Van Balen Blanken en Groeneveld. Door de gemeente Haarlem zal voor deze wedstrijd een tribune voor 500 zit- plaatsen op het veld worden geplaatst. De wedstrijd begint om 14.30 uur. 9 oktober Op woensdag 14 oktober hoopt de REMO, rijwiel- en motorhandelarenorganisatie, haar dertig jarig bestaan te vieren. Ter gelegen heid hiervan biedt het bestuur de leden een feestelijke avond aan in de Hilde- brandzaal van restaurant Brinkmann. Het feest begint om acht uur. (Advertentie) SUPRA KoFFIB HAARLEM, 9 okt. Zondag 13 sep tember stond Haarlem een beetje op zijn kop. Ruim driehonderd equipes startten in Haarlem-noord voor de pon- niepot rally. De opbrengst was bestemd voor de Bond van Ouders van Spastische kinderen, kortweg BOSK. Oorspronke lijk was het de bedoeling geld bijeen te brengen voor het aankopen van een pon- nie. Gehandicapte kinderen uit Kenne- merland vinden namelijk een stukje re validatie bij het wekelijks ponnierijden in Heemstede. In overleg met het be stuur van de BOSK werd besloten het geld te gebruiken voor het verder op poten zetten van het revalidatierqden van gehandicapte kinderen, maar daar naast ook voor andere objecten. Dit alles werd duidelijk, toen gis teravond in café Kennemerland tijdens de clubavond van de M.A.C. Haarlem de opbrengst van deze rally werd over gedragen aan de BOSK. Toen het ogen blik van overdracht daar was overhan digde de heer Joh. van Gennip, voor zitter van de MAC Haarlem aan nota ris J. P. A. Luynenburg uit Overveen, voorzitter van de BOSK, een chèque van 5.378.37. De heer Van Gennip maakte duidelijk, dat deze opbrengst niet alleen van de rallydag was. Reeds maanden daarvoor werd via een ponnie- potactie met suikerzakjes, verkoop van loten en op andere wijze geld bij een gebracht voor dit sympathieke doel. Dit was voor de heer Luynenburg aan leiding te verklaren, dat hij de geest waarin deze acties'waren gevoerd eigen lijk nog belangrijker vond, dat het mooie bedrag zelf. Het goede verloop van de eerste ponniepotrally was voor de en thousiaste voorzitter Van Gennip vol doende om de aanwezigen meteen de tweede rally voor dit doel aan te kondi gen; Zondag 12 september 1965 de twee de ponniepotrally. OVERVEEN, 8 okt. De ^g|ren avonden van de Katholieke ,zoeA zyn Middengroep in het winter van deze gisteravond gestart. Het rtien dagen groep, die eens in de ,kaar komt, is op woensdagavond by eeen actueel on- trachten door discussie derwerp te behandeie^ A,0ysiussch Op de zolder van deze j'ongens te Överveen, het>Beer negentien t t rU^tesweferr van deze avond opende m?t hit onderwerp ..Ontmoetingen met de medemens' waarbij hy het probleem stelde of WJ j f medemens werkelijk ontmoeten of dat wij onverschillig langs elkaar heen leven, en ons niet interes seren voor de „geest van de andere mens. Ha zyn korte inleiding volgden een PaaF dle volop gesprekstof gaven. De debatten waren soms zeer fel, maar ae sieer bleef zeer ongedwongen en vnendelqk. Deze jongerengroep, die nu ruim twee jaar bestaat, heeft zeer veel succes. Er is grote animo voor. ,™„-eers*e avond was uitstekend ge organiseerd. BEVALLEN van een ZOON: 7 okt. W. du Rieu-Schreuel; 8 okt. H. Pover- Zuidhoek; M. Beerenhout-Udo; Ch. Aarts-Handgraaf. Van een DOCHTER: 7 okt. Th. Schouten-Tromp; 8 okt. R. Melis- Philips; J. Koenders-Vink; K. Zoetelief- Kabel; E. Rip-Strijbis. ONDERTROUWD: 9 okt. W. Uiter- mark en E. Faber; H. Groeneveld en C. Strietman; E. Lauwerens en A. de Voogel; C. van den Berg en A. Hofman; J. van Kempen en H. van der Pol. GEHUWD: J. Wilderom en H. v. d. Vossen; T. Kwinkelenberg en E. Mars; A. Bezuijen en N. de Vries; P. Barends en W. de Winter; A. Lalleman en A. Blok; G. v. d. Bogaard en A. v. d. Mey; F. Vossen en R. Bruin; H. Ummels en C. Rozenhart; H. Brugman en E. v. Emmerik; G. Bodeving.én R. v.d. Heyde. OVERLEDEN: 7 okt. H. Ferwerda, 71 j, Schoterboschplein; 8 okt. E. van Dijk-Van Dorssen, 78 j, Elzenplein. HAARLEM, 8 okt. De toneelgroep Centrum heeft het nieuwste stuk van Harold Pinter „De minnaar" in studie genomen. De première daarvan zal op vrijdag 30 oktober in de stadsschouw burg in Haarlem plaatsvinden. Aan de opvoering werken mee: Ann Hasekamp, Wim van den Heuvel en Jaap Donselaar. De regie heeft Broes Hartman, die ook de regie heeft van „De dienstlift", eveneens een stuk van Harold Pinter, dat aan „De minnaar" voorafgaat. CINEMA PALACE: The running man, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Hercules tegen de moloch, 14 jaar, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.30, 7, 9.15 uur, di. 8 uur, wo. 2, 7, 9.15 uur. LIDO: De maagd van Neurenberg. 18 jaar, 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. De strijd om de zuidpool, a.l., zondag ochtend 11 uur. LUXOR: Levend ingemetseld, 18 jaar, 2, 7, 9.15 ur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. P.EMBRANDT: Het masker van Scara- mouche, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Flying clipper ahoy, zo.-ochtend 11 uur. ROXY, tot en met zo. 2.30, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Met bloed geschreven, 14 jaar; ma. t.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur: De terugkeer van de onzichtbare man, 14 jr. STUDIO: En dat alles om die vrouw 18 Jr., 2.15, 7, 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Onsterfelijk Griekenland, a.l., zondag ochtend 11 uur. MINERVA: Arsène Lupin contra Arsène Lupin, 14 j., za., zo. 7, 9.15 u. Robin Hood en zijn schelmen, a.l., za., wo. 2.30, zo. 2, 4.15 uur; Verdi's opera „Aida", 14 jaar, di. 8.15 uur. Dinsdag 13 oktober Concertgebouw, 8 uur: Chr. Oratorium- Vereniging „Door Zang Vriendschap": Concert o.l.v. Jan Pasveer. Woensdag 14 oktober Concertgebouw, 8 uur: Jaarlijks concert door de Mariniers Kapel o.l.v. Kapitein-di- rekteur J. P. Laro ten bate van het „Ma rine Sanatoriumfonds". Deze keer jubileum concert „Honderd jaar Marinemuziek". Zaterdag 10 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Sprookjes uit New York" van J. Donleavy. Regie: Elise Hoomans. In de hoofdrollen: .Lselot Beekmeijer, Hans Croiset, Bernhard Droog, Hans Tiemeijer. Zondag 11 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Stop the world, I want to get off", musical van Anth. Newley en Leslie Bricusse. Regie: Elise Hoomans. In de hoofdrollen: Margriet de Groot, Nelly Frij- da, Martine Crefcoeur, Margreet Blanken, Marijke Frijlink, Marijke Morley, Else Valk, Petra Verbeek, Hans Pauwels, Ad Hoey- mans e.a. Maandag 12 oktober Stadsschouwburg, 8 u.: Kennetner Kunst kring met „Vlak om de hoek" Dinsdag 13 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging „J. J. Cremer" met „Verdachte ont kent". Donderdag 15 oktober Stadsschouwburg, ".30 uur: Haarlems To neel Ensemble met „Potasch en perlemoer voor de Coöp. Ver. van Melkhandelaren- Zondag 11 oktober Sociëteit Kamigro, Lingestr^ 8 uur: Parochiehuis De Linge. hi.rn.v. het dansorkest „The Moonuners Sociëteit Ekestos, stationsplein, g uur: Martin Haak-kwintet. Restaurant Brinkrnaom muziekzaal, 8 u.: Haarlemse Kath. ®tu"®ver- „Sanctus Bavo": buitengewone vergadermg; drs. N. C. Andriessen houdt een voordracht over de „Hamlet"- Dinsdag 13 oktober KrelagehWs. 8 uur: Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw erL p nt^unde afd. Haarlem en omstreken. D heer H. Biesbroek spreekt over ..««f P'anten" aan de hand van kleurendia s woensdag 14 oktober 7-20 uur: Ned. Jeugd- P: lilm "Dr- MacLure over- jaar) 13 ngens en meisjes van 13 t.m. 16 Donderdag 15 oktober „oFl'FUe"ler Lyceum, aula, 8 uur: Buurt- hppr „Overveen"; voordracht door de Amerik11"mevrouw over »»Hoe leeft Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t.m. 19e eeuw. Bijzondere collectie w erken van Frans Hals. Dagelijk-s van 10 o uur. Avondopenstelling alleen aterdags van 8.30 lo.30 uur Zon dags van 1 5 uur Teylers Museum. Schilderij en 19e en 20e eeuw Tekeninger Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t.m. 19e eeuw Fossie len. natuurkundige instrumenten Geopend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur Eerste zondag van de maand van 1 3 uu. Teylers Museum. Spaarne 16: Tekeningen van Michelangelo Geopend dag behalve maandag van 105 uur. Eerste zondag van de maand 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon en feestdagen van 2 5 uur Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus var Looy Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13 30 —17 uur Zon- en feestdagen van - 5 uur Kunstzaal „ln 't Goede Uur": ientoon- stelling van tekeningen en aquarellen van Clara de Jong Geopend IU6 en 812 uur. lot en met 3o jktober Openluchttheater: Expositie van etsen, reistekeningen. schilderijen van Dick Went- zei Geopend, dag 1U-5; co 2-5 uur tot en met 25 oktober Kunstzaal „Barteljoris": Expositie schli- c' vrijen, gouaches, etsen van Frank Liodei- zen Geopend, ma 1-6 uur. Dag '4-b uur Tot 'sn met 24 oktober Waaggebouw, Damstraat hoek Spaarne: Sociëteitszaal; tentoonstelling van werken van „Kunst zij ons doel"-exposanten: Julia Giesberts, Henriëtte Marcus, Jos Hoogwout, D. Hoogeveen, Piet Kloes. Geopend: dage lijks 105 uur, zo. 25 uur. Tot en met 24 okto-ber. (Advertentie) Waarom van Empelen voor Uw Omdat er zo veel zorg wordt besteed aan model en aparte stijl. BLOEMENMAGAZIJN Binnenweg 18 - Heemstede Telef. 86414

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2