Dodelijk ongeluk werpt schaduw op kampioenschap beg innen In november in Haarlem cursussen van Franse ambassade Veel belangstelling vooral van jeugdige Nederanders Wini de Jong terug op de eerste plaats in strijd damtitel Noordholland UBEET WIJ BAT .EN KROM Snelle auto's razen over glad wegdek in Zandvoort Minister acht minimumprijs voor makreel teveel omhoog HEBT U EEN RIJBEWIJS? DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN! Van Lachterop beslist race in voordeel Uitvliegen Noordhollandse Schaakbond Baarswed strijd Wintercompetitie van Excelsior Pk's gevonden Prijsstabilisatie in Frankrijk BUSCHAUFFEUR Olympia en „De Bataaf" Produktschap wil hogere heffingen Zaandamen Blankenaar zetten door Gesprekken met verloofde paren Debuut Bloemendaal en Castricum in de (hoogste) overgangsklasse M ARKLIN- Sy st e em Gezantschappen worden ambassades Handel betaalt 66 Slechte dag MAANDAG 19 OKTOBER 1964 PAGINA 4 ZANDVOORT, 19 okt. In de Tarzanbocht op het natte en glad de circuit van Zandvoort raakte J. Heidendahl zaterdagmiddag tij dens de nationale kampioenschap pen voor toerwagens in een slip. Op dat moment had hij een kleine voorsprong opgebouwd in de ge combineerde race voor de 1300- 1600 cc en 1600-2000 cc. Volko men deskundig wist hij zijn Alfa Romeo GT in het zand te krijgen en nadat zijn naaste concurrenten waren gepasseerd reed hij weer de baan op om te trachten de ver kregen achterstand weer in te ha len. Zijn rijervaring in de uitstekend geprepareerde wagen brachten hem nog tot de derde plaats voor A. Strousde man die in de klas se 1300-1600 cc hem het vuur aar dig aan de schenen legde. Met 16 punten uit de drie wedstrijden haalde Heidendahl net de eerste plaats voor het kampioenschap, 1 punt meer dan Strous. De derde plaats werd bezet door A. Bogert uit Dordrecht met in totaal 8 pun ten. Een groep Formule-racewagens, die zich door de Hunzerug slin geren. Twee kleine Coopertjes zoeken hun weg door dichte regensluiers. Om ongelukken te voorkomen ontstaken de coureurs hun kop lampen. iiiiii§i§5 zit veel meer dan U denkt Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is vol doende; voor de opleiding zorgen wij Kom er eens over praten op onze KEZ0NISMAK1NGSAVOND AANSTAANDE DINSDAG 20 OKTOBER VAN HALF ACHT TOT NEGEN UUR U bent van harte welkom in KANTINE, LEIDSEVAART 396, HAARLEM. De bussen van de lijnen 3, 6, 71 en 80 stoppen voor de deur NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. Een speciale trein voor het Spoorwegfeest Den HaagPraag krom CHEMISCHE WASSERIJ HAARLEM, 19 okt. Gisteren hield de wedstrijdcommissie van „Haarlem" de laatste competitiewedstrijd in dit seizoen. Om precies 6.45 waren 130 sportvissers aanwezig: langs de oevers van de Ringvaart. Buiten verwachting waren de weersomstandigheden ideaal. Ook in deze wedstrijd werd weer veel baars gevangen. Totaal zelfs 1021 stuks. De grootste baars was voor mevr. Vrolijk en de heer J. C. v. d. Smissen ieder met een baars van 27.1 cm. Eerst- aankomende vrouw was mevr. Mole- kamp met 18 stuks. Verdere uitslagen waren: 1, 2 en 3 resp. J. v. d. Jagt, W. Zekveld en J. Grund ieder met 23 stuks., 4. H. Hendriks 19 St., 5 en 6 resp. mevr. Molekamp en A. van Broekhuizen ieder met 18 St., 7, 8 en 9 resp. F. Halderman, J. Hin en J. Kleyn ieder met 17 stuks. Alle ge vangen vis werd direkt teruggezet. Daarvóór waren de races voor toer wagens tot 700 cc en 700850 cc ver reden. Dit was de wedstrijd voor Jon ker uit Amstelveen, die zijn DKW jr. in een uitstekend gereden race van 15 ron den ondanks de natte baan met een snelheid van gemiddeld 111.375 km. naar de eerste plaats reed, zoals hij dat in de voorgaande twee wedstrijden voor deze kampioenschappen ook presteerde. Hij werd de enige die het maximum aantal te behalen punten achter zijn naam liet schrijven. Een bewijs dat niet alleen zijn wagen vakkundig verzorgd was, doch ook een bewijs van vakkundig, beheerst rijden. Juist in deze klassen namelijk komen vele deelnemers voor die het sleutelen dus de te bereiken snelheid boven de rijkunst stellen. Van hen echter wordt de meeste beheersing gevraagd, want niet zelden vergen zij teveel van hun machine of grijpen zij in hun en thousiasme hoger dan hun wedstrijd ervaring toelaat. Deze klassen tellen dan ook de meeste uitvallers. Louk Nerden uit Aerdenhout had met zijn Morris Cooper S slechts twee wedstrijden van de drie nodig om het kampioenschap in de klasse 1000 1300 cc te behalen. Ook nu weer was deze combinatie van goede rijder en vakkundig geprepareerde wagen de eerste plaats volkomen waard. Hij behoefde niet tot het uiterste te gaan in deze race om toch met royale voorsprong te winnen van K. Nierop HAARLEM, 19 okt. Door de Haar lemse Raceclub „Excelsior" werd zon dag een begin gemaakt met de winter competitie en die werd ingezet met hardlopen over 100 meter op het strand van Bloemendaal. In de finale bleek hardlopen over 100 meter iet strand Joop Sluis de beste loper onder de wiel renners. De uitslag luidt: 1 J. Sluis, 2 P. Steen voorden, 3 J. Drayer, 4 T. Meure, 5 H Neeskens, 6 J. Sweyen, 7 P. de Jong, 8 T. de Nijs, 9 D. Schouten, 10 K. Schriek. Bjj de tweede jeugd zegevierde Bob Groenveld vóór D. Kiekens en K. Silvis. A-jeugd: 1 F. Hoogland, 2 P. Zuidema, 3 J. de Boo. B-jeugd: 1 M. Kiekens, 2 P. Hoogland. Het programma voor deze wintercom petitie zier er verder als volgt uit: 25 okt.: 1 km tijdrit; 1 nov.: 1500 meter hardlopen; 8 nov.: kogelstoten; 15 nov.: verspringen; 22 nov.: bergbeklimming; 26 nov.: home-trainen; 29 nov.: hoog springen; 6 dec.: veldloop over 6 km; IS dec.: tijdrit over 10 km; 20 dec.: oriën- tatierit en 27 dec.: cycle-cross. Aan deze wintercompetitie is de „titel" van beste all-rounder verbonden. Tussen al deze bedrijvigheid door zal er ook nog een competitie hometrainen worden gehou den. met Austin Cooper S, die in drie wedstrijden ook 14 punten behaalde en daardoor de derde plaats bezette. Tweede werd R. Wilson, de in Ne derland werkende Amerikaan, die ook tot 14 punten uit drie wedstrijden kwam. De Haarlemse Ina van Kooten kon met haar Glas 1204 TS aardig volgen. Met een derde, een vierde en zaterdag eveneens een vierde plaats behaalde zij in totaal 10 punten en kwam op de vierde plaats bij deze nationale kampioenschappen. De rood gehelmde Koster uit Hilver sum was de enige die het tot een dub bel kampioenschap wist te brengen. In de klasse tot 700 cc was dit in de eer ste race het geval met zijn BMW 700 en in de klasse 16002000 cc greep hij ook al naar het „goud". Zonder het uiterste van zijn wagen te vergen, maar met de regelmaat van een klok, liep hij op de rest der deelnemers uit en kon hen allen een ronde achterstand bezorgen met zijn als een trein lopende BMW 1800. Niet tot het kampioenschap behorend, maar wel bijzonder spectaculair was het rijden van Ben Pon in zjjn Porsche 904 GTS, de wagen waarmede in hel Holland Racing Team fraaie overwin ningen zijn behaald in dit seizoen. Maas land, die met zjjn Lotus aanvankelijk in deze race voor vrjje-formule-wagens geen volle snelheid kon opbrengen, vond na enkele ronden toch ergens nog wat pk's die hem echter de vermaarde rijder een niet te grote achterstand be zorgden. Overigens toonde A. Ruska met zijn Porsche Carrera ook pure klasse de Grand Tourisme wagens in de laatste race van die middag. In de laatste ronde vergde een van de deelnemers evenwel teveel van zijn wagen, kreeg deze niet meer onder controle en ver oorzaakte een dodelijk ongeluk toen zijn wagen op een baancontroleur in reed. Een zeer zware schaduw op deze toch tot in de perfectie georganiseerde races van de Ned. Automobielrensport Vereniging. De uitslagen luiden: Klasse tot 700 cc: 1. Koster (Hilver sum), BMW 700 Sp., 19 punten. 2. Os kamp (Utrecht), BMW 700 CS, 12 pun ten. 3. Van der Berg (Den Haag), 11 punten. Klasse 700850 cc: 1. Jonker (Am stelveen), DKW Fll, 21 punten. 2. Valkenet (Den Haag), Saab 93F, 13 punten. 3. 't Hooft (Leidschendam), First Abarth, 10 punten. Klasse 850—1000 cc: 1. Van Osch (Utrecht), Fiat Abarth 1000, 18 punten. 2. Post (Koog a. d. Zaan), Opel Kadett, 12 punten. 3. „Jack Smit", Austin Coo per, 10 punten. Klasse 10001300 cc: 1. Nerden (Aerdenhout), Morris Cooper S, 14 pun ten. 2. Wilson (Den Haag), Morris Coo per S, 14 punten. 3. Nierop (Monniken dam), Morris Cooper S, 14 punten. Klasse 13001600 cc: 1. Heidendahl (Loosdrecht), Alfa Romeo, 16 punten. 2. Strous (Uithoorn), Ford Cortina GT, 15 punten. 3. Bogert (Dordrecht), Ford Cortins, 8 punten. Klasse 16002000 cc: 1. Koster (Hil versum), BMW 1800 TI, 12 punten. 2. Visser (Amstelveen), Peugeot 404 Inj., 7 punten. 3. Van Zalinge (Bussum), Volvo 122S, 5 punten. IJMUIDEN, 19 okt. Het produkt- schap voor vis en visprodukten zal zich opnieuw met de minimumprijs voor ma kreel moeten gaan bezig houden. De minister van landbouw en visserij heeft zich, evenals de staatssecretaris van economische zaken, verenigd met de on langs gewyzigde minimumprijs voor verse haring, maar zich niet accoord verklaard met een verhoging van de minimum-verkoopprijs voor makreel. De door het produktschap vastgestelde ver hoging gaat volgens de minister en de staatssecretaris belangrijk uit boven de recente externe kostenstijgingen. Een verhoging van de minimumprijs voor makreel is voor de bewindslieden slechts aanvaardbaar, indien die verho ging niet meer dan 5 cent per kg be draagt. De minister van landbouw en visserij tekent hierbij aan, dat ook een dergelijke verhoging, gepaard gaande met de reeds goedgekeurde verhoging van de minimumprijs voor verse haring, de in structurele moeilijkheden verke rende conservenindustrie een zodanige lastenverzwaring zal bezorgen, dat, mede gelet op het belang van het gehele visserijbedrijf, voor deze industrie een compensatie zal moeten worden gevon den. PARIJS, 19 oktober (Beuter) De Franse minister van financiën, Gis- card d'Estaing, heeft verklaard, dat de tegenwoordige Franse economische po litiek de enige is, die Frankrijk op de weg brengt naar regelmatige en blij vende economische vooruitgang. In antwoord op kritiek tijdens het debat over de begroting 1965 zei hij, dat de regering het besluit tot bestrijding van chronische inflatie onherroepelijk heeft genomen. Advertentie) In het werk van een (Advertentie) Na een 125 jaar Spoorwegen in Nederland is "de trein" nog steeds een boeiende hobby. Een extra ingelaste trein voor het feest is de ANTEX trein. Compleet, "met transformator, voor de uit zonderlijk lage prijs van I Profiteer van deze éénmalig* aanbieding! Halfweg, 19 okt. De strijdvaardige Amsterdammer Freddy van Lachterop heeft zondagmiddag in de Houtrakpolder het hoofdnummer van een krachtmeting tussen het Halfwegse „De Bataaf" en „Olympia" uit Amsterdam, een race voor profs en amateurs, op overtuigende wijze in zjjn voordeel beslist. Samen met Rein de Jong en Daan Holst, van wie hij zich in de slotfase van de strijd met een felle demarrage ontdeed, had Van Lachterop zich van de hoofdmacht afgezonderd. Het 3600 meter lange parcours in de Houtrakpolder moest vijftien keer door de elf deelnemende A-klassers worden afgelegd. Aanvankelijk gaven Buis en De Jong de toon aan. Zij waren met Koopmans, die uit een der vele bochten vloog en daardoor zijn leidende positie moest prijsgeven, uit het peloton ont snapt. De twee overgebleven leiders wer den door de felle Daan Holst achterhaald en die reed zo hard, dat eerst De Jong en daarna Buis van het voorplan ver dween. Holst zette de opmars alleen voort en werd tenslotte door Rein de Jong en Van Lachterop achterhaald. De twee „Olym- pianen" gingen om de beurt in het offen sief en dat werd de „Bataaf"-rijder Holst noodlottig. Van Lachterop wist een voor sprong te nemen en stond die niet meer af. De Jong volstond er tenslotte mee om Holst van de tweede plaats af te houden. De uitslag luidt: 1. F. van Lachterop, de 54 km in 1 uur, 18 min en 25 sec.; 2. R. de Jong (beiden Olympia)3. D. Holst 4. J. Buis, 5- H. Schreurer (allen Ba taaf). In het treffen der nieuwelingen wisten drie renners een beslissende voorsprong te nemen en van hen scheen Vivian Ba ker de strijd m zijn voordeel te beslissen, maar helaas juichte hij te vroeg en daar door kon Ben Janbroers hem nog ver rassen. De uitslag luidt: 1. B. Janbroers Olyrnpia)de 36 km in 51 min. en 25 sec.; 2. V. Baker (Bataaf)3. H. Riem (Olympia); 4. K. Balk, 5. J. Peetoom (beiden Bataaf); 6. J. Rijmink, 7. R. Nanmnga (beiden Olympia); 8. H. Rup- schus (Bataaf); 9. M. v.d. Meulen, 10. E. de Vos (beiden Olympia) Uitslag A-aspiranten: 1. A. Lukkien, 2. S. Laauwen, 3. W. Buisman (allen Olympia). B-aspiranten: 1. W. Haayer (Bataaf); 2. A. v.d. Horst, 3. G. Loos (beiden Olympia). PRAAG, 19 okt. (Ceteka) De re geringen van Nederland en Tsjecho-slo- uakije hebben besloten hun wederzijd se gezantschappen in Den Haag en raag te verheffen tot ambassades, zo bericht het Tsjechoslowaakse persbu reau Ceteka. IJMUIDEN, 19 okt. In de donder dag te houden openbare bestuursverga dering van het produktschap voor vis en visprodukten komt o.a. de begroting voor 1965 aan de orde. Deze sluit voor de gewone dienst op een totaal aan in komsten en uitgaven van 1.814.500, Daarvan is ƒ1.170.500,— bestemd voor personeelsuitgaven en ƒ52.300,voor de voorzitter. De inkomsten zullen voor 1.667.500,moeten komen uit heffin gen en daarvan wordt rond 66 procent door de handel gedragen. Uit een toelichting op de begroting blijkt, dat de heffingen vrijwel over de gehele linie hoger zullen moeten zijn dan in het verleden. In verband met de ont wikkeling van het loon- en prijspeil ste gen de lasten van het produktschap, waar tegenover de heffingsopbrengsten niet voldoende toénamen. Dit had tot gevolg, dat reeds enige jaren met een aanzienlijk nadelig saldo moest worden afgesloten. Teneinde de inkomsten en uitgaven zoveel mogelijk met elkaar in overeenstemming te brengen viel aan een verhoging van de heffingen niet te ontkomen, aldus de toelichting. De heffing bij aanvoer van zee- en zoetwatervis wordt zowel bij aanvoer als bij aankoop verhoogd van 2,5 naar 3,1 pro mille. Bij invoer zal 5 pro mille be taald moeten worden, wat eerst voor vis uit de BLEU-landen 2,2 pro mille was en voor vis uit andere landen 4 pro mille. De invoer van visconserven wordt be last met 4 promille, wat eerst 1,4 pro mille was bij invoer uit de BLEU-landen en 3,2 pro mille uit andere landen. Bij aanvoer en aankoop van garnalen over de afslagen wordt het pro millage ge bracht van 5,4 op 6,7, voor pufgarnalen van 2,5 op 3,1. De heffing' op oesters gaat in beide sectoren eveneens omhoog van 2,5 naar 3,1 pro mille. Ten aanzien van de aanvoer van zee vis is uitgegaan van de veronderstel ling, dat de vangcapaciteit van de vloot zich ten opzichte van 1963 nog eniger mate zal uitbreiden. Bij de visserij op haring is verondersteld, dat de aanvoer van gezouten haring zal worden afge stemd op de opnamemogelijkheid van de markt. De door de aanvoerders op te brengen heffingen zullen dan in totaal 662.800,bedragen. De handel zal bij aankoop 646.400,— aan heffingen moeten betalen en bij invoer ƒ308.800. De vaste heffing per kleinhandelaar, verhoogd van 12,50 tot 15,zal 49.500,opbrengen. Vervolgens zal nog 1000 kilo pootkar- per worden uitgezet in de fortgaten in de Wijkermeerpolder, waarvan In het voorjaar beide hengelsportverenigingen voor zes jaar het visrecht in huur heb ben verkregen van de dienst der domei nen te Haarlem. HAARLEM, 19 okt. Haarlemmers die op prettige wijze in contact willen komen met de schone Franse taal, krij gen hiervoor binnenkort de gelegenheid i.i hun eigen stad. Het is volgens de heren van de service culturel van de Franse Ambassade in Nederland een merkwaardige zaak, dat de fransmin- nende Haarlemmers naar Amsterdam moesten om kennis te nemen van de Franse cultuur. Van maandag 9 novem ber af bestaat deze ongelukkige situa tie niet meer. Dan gaan dr. M. t*h. Meyer uit Heemstede en dr. Bartnel uit Frankrijk een einde maken aan de gebrekkige of niet bestaande kennis van het Frans. Alle liefhebbers kunnen zich }dten in schrijven of inlichtingen verkregen bij dr. Meyer, Tesselschadestraat 10 te Heemstede, die nog beter Frans spreekt en denkt dan de meeste inwoners van Frankrijk zelf. Er bestaan verscheidene mogelijkheden. De cursussen bestaat uit drie groepen. Een elementaire cursus eerste en tweede gedeelte, een cursus voor gevorderden en als derde groep speciale cursussen voor grammatica, correspondentie en converse tie. Voor al een vlotte spreekvaardigheid is een der eerste doeleinden van de curssus- sen. Aan het eind van de cusus bestaat gelegenheid deel te nemen aan officiële examens en wel: brvet de langue frangaise en diplome de langue fran- gaise. De kosten voor twee lesuren per week bedragen zestig gulden per cursus jaar. Voor dit bedrag kan de leerling ook gratis gebruik maken van de biblio theek. De lessen worden gegeven in het Coornhertlyceum aan de Schimmelpen- ninckweg te Haarlem. Dergelijke cursussen hebben in Neder land tot dusverre een groot succes. De service culturel kan in januari zeggen, dat zij in 21 Nederlandse steden werk zaam is. De Nederlander en vooral de jonge Nederlander toont een ruime be langstelling. Een studie Frans kan ook vandaag niet alleen aangenaam maar ook nut tig zijn. Voor sommigen zal het van wege hun functie een noodzaak zijn, voor anderen is het een zich verdiepen in de rijkdom van de Franse geest. De Europese beweging maakt kennis van het Frans voor velen noodzakelijk en dan is er de wetenschap dat een groot gedeelte van de aardbewoners het Frans als voertaal heeft. Tot nog toe .vanuit Haarlem reeds dertig in schrijvingen binnen gekomen. De erva ring leert dat de belangstelling onmid dellijk na het begin van de cursussen sterk toeneemt. Veefal gebeurt het, dat de deur voor verdere belangstel- lenaen moet worden gesloten, omdat de groep nu eenmaal niet te groot mag worden. 7? (Van onze sportredactie) UITGEEST, 19 okt. Vier ronden vóór het einde van de- strijd om de Noordhollandse damtitel heeft de wed strijdleider de goede gedachte gehad, de spanning er zo lang mogelijk in te hou den. Zaterdag werd de oorspronkelijke slotronde gespeeld. De oorspronkelijk vastgestelde ronde waarin onder meer de partijen Van der SluisDe Jong en DukelVerheij zal nu het slot vor men Dat er in dit toernooi scherp wordt fespeeld blijkt uit het feit, dat 44 van e 70 wedstrijden winstpartijen waren. Ook in de „nieuwe" tiende ronde ver ging het de koplopers niet slecht. Dukel klopte Van Heerde en Wim de Jong liep zijn punt achterstand in door Van Wes- terloo te verslaan. Bus won van Wester- veld, De Boer van Van Heeringen en Van Hal moest opnieuw een nul laten bijschrijven, nu tegen Den Doop. Smit en Grooteman deelden de punten en ook de big match VerheijVan der Sluis werd remise. Dit gebeurde echter pas na het volgende sensationele verloop: Wit (Verheij) dam 45, 3 stukken op 50, 20, 33. Zwart (v. d. Sluis) dam 41, schijf 27. Na 33—29 moest wel 27—32, toen SANTPOORT, 19 oktober In het Parochiehuis aan de Dinkgreveiaan zul len op 5 achtereenvolgende vrijdag avonden gesprekken worden gehouden met verloofde paren, waarvoor het pro gramma is ontstaan in een samenwer king van de dekenale jeugdraad en het oriëntatie-Centrum voor Kennemer- land. De bijeenkomsten, die gehouden worden op 30 oktober, 6, 13, 20 en 27 november, duren van acht uur tot half elf. De algehele leiding berust bij de heer A. G. J. Vermey. Verloofde jonge mensen hopen bin nen niet te lange tijd te gaan „uitvlie gen", de ouderlijke woning te verlaten en samen een nieuw leven te beginnen. Een nieuw leven, dat zij met elkaar mogen opbouwen en waarin zij samen gelukkig hopen te zijn. Dat nieuwe le ven zal zich niet afspelen op een eiland. Ook al vliegen zij uit, zij zullen de fa miliebanden niet helemaal doorsnijden. Zij zullen terecht komen tussen men sen. Zij komen te wonen in een bepaal de wijk. En zij zullen altijd iets te ma ken blijven hebben met de maatschap pij- Over dergelijke aspecten van het nieuwe leven zullen zij met enige oudere volwassenen van gedachten kunnen wisselen. Maar ook met andere jong;e mensen, die ook op het punt staan „uit te vliegen". Vandaar de onderwerpen in deze cyclus: „Wij en de familie", „Wij en de samenleving", „Wij en de buurt", ,,Wij en de Kerk", „Ben je getrouwd met je werk". Uit de volgende groep mensen zullen op elke avond minstens drie personen aanwezig zijn: de heer G. de Boer, gym nastiekleraar, Wijk aan Zee, kapelaan J. Schoot uit Beverwijk, de heer G. van Oorsouw, leraar opvoedkunde te Bever wijk, de heer J. Terluin, leiding deke nale jeugdraad Beverwijk, de heer B. Thomas, werknemer bij Hoog ovens, mevr. J. v. d. Venx en mevr. Ph. Walta, huismoeders uit IJmuiden en Driehuis, en pater Aelexius Wils. leiding Oriën tatie-Centrum voor Kennemerland. Deze mensen willen graag met de ver loofden praten. Niet als mensen, die de wijsheid in pacht hebben, maar die ge woon, practisch zoveel hebben opgesto ken in de leerschool van het leven, dat ze graag bereid zijn hierover te praten. Anderzijds hoopt men, dat vele verloof de paren ook graag met hen willen pra ten. Zij kunnen zich opgeven aan d( pastorie Frans Netscherlaan 12 te Sant poort. KENNEMERLAND, 19 okt. - Deze week wordt een begin gemaakt met de competitie van de Noordhollandsche Schaakbond. In de hoogste afdeling, de overgangsklasse debuteren Bloemendaal en Castricum. Vooral Castricum moet in staat geacht worden ook hier een be langrijke rol te spelen. De sterkste deel nemende vereniging lijkt evenwel ZSC uit Zaandam dat vorig seizoen nog deel uitmaakte van de landelijke competitie. Het Beverwijker Pat Mat heeft een be hoorlijke ploeg maar lijkt net iets te weinig inhoud te bezitten om een rol van betekenis te kunnen spelen. Schaaklust (Andijk) zal het dit seizoen moeilijk krijtren, vooral nu twee ploegen moeten degraderen. Ook Heemstede gaat, na het vertrek van de neven Bonkenburg een moeilijk seizoen tegemoet. Het IJinuxuer Kijk Uit i heeft een behoorlijk tiental en zal zich wel weten te hand haven. Bloemendaal daarentegen lijkt ons met Schaaklust en Heemstede kan didaat voor één der fatale plaatsen. (Enkhuizen) Caïssa (Hoorn) en Het Oosten 3 (Haar lem) zullen hier een felle strijd om lijfs- Dehoud moeten voeren. In de B-afdeling lijken Het Oosten 2, Purmerend en Zaanstreek-Noord (Krommenie) de kandidaten voor het kampioenschap. Santpoort 2 en Oppo sitie 2 zullen ernstig rekening moeten houden met een dreigende degradatie. Ploegen als Weenink (Beverwijk), Rol land (Haarlem) lijken ons voor' deze re serve-teams iets te sterk. Het seizoen wordt deze week geopend met de vogende wedstrijden: Overgangsklasse: Schaaklust -ZSC; Kijk Uit 2Bloemendaal; Castricum Heemstede. Eerste klasse afd A: MSC--Schaak mat; OppositieHet Oosten 3 en KTV —Santpoort. Tweede klasse, afd. D: Rolland 2- VHS 2 en Aalsmeer 2KSC. Vierde klasse afd. A. Caïssa 3Wie- ringermeer 3; DOS VVV 4; afd. B: Oppositie 3Lasker; Driehuis 3As sendelft; afd. C: Castricum 4Weenink 4; afd. D: VHS 4Excelsior 2; Aalsmeer 4HWP 2 en Het Oosten 6De Vier Torens. Het IJmuider Kijk Uit speelde haar ifgebioken partyen in de KNSB-compe- litie tegen het Aalkmaarder VVV uit De IJmond-schakers, die een kleine kan? op een gelijkspel hadden speelden vee! te scherp op winst hetgeen een averechtse uitwerking had. VVV wt toen alle par tijen en kwam op 61/,3'/,. En dan te weten dat WV genoegen had willen ne men met een kleine zege. volgde 15—10, waarna 32—37 remise zou forceren. In plaats daarvan speelde zwart echter 4147, waarop volgde 29—24, 32—38, 50—39, 47—36, 10—4, 3842, 3948, 4247. Nu had wit pro blematisch kunnen winnen door 4837, 47—29 (wel gedwongen) 24x33, 3647 of? 37—41!!, 47x15 en 41—47. Wit speelde echter 4841 Daarmee was het remise. De stand: Dukel, De Jong en Van der Sluis 15, Verheij 14, De Boer 13, Van Heerde 11, Grooteman en Van Wester- loo 10, Bus A, Den Doop en Van Hee ringen 8, Van Hal 7, Smit 4 en Wester- veld 1. AMSTERDAM. In de damcompe- titie van de Noordhollandse hoofdklasse zijn de drie koplopers op het goede pad voortgegaan. Dat kampioen Jozeph Blankenaar van de Haarlemse Damclub met 155 won, verwonderde niemand. Maar dat Zaandam tegen Heemstede zelfs tot 164 kwam waarbij de drie invallers nog de tegenpunten scoorden wijst op een slechte dag van de Heem stedenaren. De derde runner-up Gezellig Samen zijn stiet bij Trefpunt in Wilnis op rede lijke tegenstand. Van de totaalstand van 137 voor GS namen zes jeugdspelers tien punten voor hun rekening. In Haarlem ging de strijd tussen Het Oos ten en KDA. De eerste punten waren voor de gastheren, toen Slot van P. Westra won. Aan het eind van de avond bleek echter de veertienjarige Harry van der Vossen, naast Slot, de enige Haarlemse winnaar. Voor KDA wonnen Trompen, Fakkeldij, H. Westra en Bel- derok, tegen wie veteraan Abe de Jong in precies dezelfde damzet liep als vorig jaar (812)! Met angst en vreze ging tenslotte Diemen naar IJmuiden. On danks de vele invallers van de gasten konden Dukel en zijn mannen slechts met 119 de punten thuis houden. Na drie ronden is de stand: J. Blanke naar 6 p. 44 bordp., Zaandam 640, GS 6—38, IJmuiden 4—33, KDA 2—28, Thefpunt 227, Haarlemse Damclub 223, Heemstede 2—22, Diemen 026 en Het Oosten 019. Advertentie'jt en bezorgen uw goed zonder prijsverhoging 50 filialen in Noord-Holland en Friesland. HAMELINKSTRAAT Raadslid A. Ton heeft aan B. en W. gevraagd waar om de noodzakelijke herstelwerkzaam heden van de woninger aan de Hame- iinkstraat nog niet werden uitgevoerd, m de vergadering van de raad op 5 augustus 1964 heeft het college de raad toegezegd, dat het werk nog dit jaar zou beginnen. „Wat denkt Uw college te doen om in ieder geval aan de ernsti ge gebreken nog vóór de komende win ter paal en perk te stellen?" aldus de vragen van A. Ton.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 4